اتاق فکر دینی فرهنگی اجتماعی

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از همه بچه ها خواهش می کنم بحثهای فوق را از این به بعد در این اتاق به صورت یک مجموعه قابل جمع بندی جمع کنیم . باشد که مایه خیری برای من و شما شود.
ممنون

archi_arch

مدیر بازنشسته
ببینم همه ی اینها رو میخواین اینجا مطرح کنین؟!!!!!!!!:surprised::D
اگه جوابگو باشه که خیلی خوبه.
حالا به عنوان اولین سوال!!!
شما به سرنوشت اعتقا دارین؟دعا و قضا و قدر و ...؟
فعلا رو همینها یه کم توضیح بدین بینم چه جوریه تا سوالای اصلیمو مطرح کنم!!!:w12:

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید خانم کماندار (archor) من 3 ساعتی اینجا برق نداشتم . در مورد سوالتون باید بگم از نظر من احمقانه ترین تعریف در زندگی اعتقاد به قضا و قدره از این حیث که یکی بگه تمام بلاها یا نعمتهائی که بر من وارد می شود بخاطر قسمت و قضا و قدر هست. از نظر من قضا و قدر و تاثیر آن بر زندگی یک آدم پویا آنقدر کم است که می توان از تاثیر آن چشم پوشی کرده و آن را صفر در نظر گرفت.
انشاالله که کامل و گویا بوده باشد .

من باید برم خونه هر سوالی داشتید ویا سایر بچه ها داشتند فردا صبح در خدمتتون هستم.

درود و دوصد بدرود

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم که جواب سوالتونو خوندید.
بچه های عزیز باشگاه شما که اینقدر دغدغه فرهنگ و دین و اجتماع را دارید حتماً این مملکت به زودی زود آباد خواهد شد.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشكل اينجاست شما به هركي دوست داريد جواب مي ديد كه هم فكر خودتونه تو تاپيك هاي قبلي با من كه خوب برخورد نكرديد

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دست پیش می گیرید که........................ کی تو تاپیک دست دادن ما داشت مسخره می کرد . و من حتی اون مسخره کردنها رو به حساب سوال گذاشتم و جوابشو نوشتم . بعدش من میمیرم برای جواب دادن سوال و گرفتن جواب سوالهام.
حالا هر سوالی دارید یا هر بحثی که می خواهید مطرح کنید بفرمائید ما هم در حد توان فکری در خدمت همه هستیم . البته من این اتاق را باز کردم بیشتر به خاطر یاد گرفتن نه به خاطر تحت سوال قرار گرفتن.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من تاپيك هاي قبلي به نتيجه نرسيده اينم به نتيجه نمي رسه همون قبلي هارو ادامه مي داديد بهتربود حالا من يه سئوال دارم

شما يه تعريف از دين داشته باش ؟ يه تعريف كه در ذهن خودت نه از كسي ديگه؟ يه سئوال ديگم دارم مجتهد شما كي ؟ اگه دوست داشتيد جواب بديد

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من به تقلید اعتقادی ندارم و به خاطر اون مراجع رو هم . من اصلاً گروهی مجزا از جامعه به اسم روحانیت رو قبول ندارم.
و در مورد دین هم یک سری باور های خوب و مثبت ذهنی است در دل همه انسانها که با برنامه های پیامبران الهی این باورها شکل سیستماتیک و قانونمند به خود می گیرند. و یک سری مفاهیم نابالغ بشری با بینش قوی آنها تقویت شده و بالغ می شود. پیرو هر دینی باید باورهای قبلی خود رابا این قانون محک زده و به نتیجه عمل کند.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

مثل اينكه اميدي به صلح و اتش بس بين من و شما هست

و لي من مي خواهم در مورد نماز و روزه و..... احكام نظرتون بگيد ؟

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هموطور که نوشتم وقتی باوری وجود دارد حالت بالفعلی هم خواهد داشت و این حالت بالفعل برای باور داشتن خداوند طبیعتاً سپاس از او خواهد بود که در تمام ادیان حتی ادیان شیطانی نیز وجود دارد و انسان در همه دوران همراه با معبد و معبود بوده و یک سری اعمال مشخص به عنوان سپاس وجود داشته و نماز و روزه هم یک چنین حالتی دارند و وقتی ما ایمان داریم اسلام دینمان دین خوبی است و به آن ایمان داریم پس اینها را هم باید قبول کنیم.
من چند دقیقه آفلاین خواهم بود

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
نظرتون درمورد نماز قضا شده و یا روزه ای که گرفته نشده چیه؟

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
می دونید این مطلبی را که می نویسم چند وقت بود که دلم می خواست بنویسم . و آن اینکه بعضی اعتقادات شخصی هستند و بین شما و خدایتان است اگر واقعاً ته دلتان با خدا به توافق رسیدید مشکل حل است . یک سری قوانین در دین است که شاید به نظر من باید در قانون دین می آمد ولی می تواند کاملاً مشمول همه هم نشود ريا، در این موارد وقتی فکر می کنید بر اساس عقل و منطق می توانید بدهی تان به خدا را از راه دیگری پرداخت کنید به نظر من اشکالی ندارد . البته اینها نظرات شخصی من است و ربطی شاید به دین نداشته باشد هر کسی را در گور خودش می خوابانند و من جوابگوی اعمال شما و باعکس نخواهیم بود . البته این اظهار نظر شخصی انشاالله باعث توجیه یک سری اعمال پایه ای دین نشود.
در کل مطلب دراز شد . در انجام مناسک دین با خدای درون خویش مشورت کنید و هر آنچه به نتیجه رسیدید و رسیدیم عمل کنیم.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
نازی جون باهات موافقم ;)

بلاخره آقای ابراهیم زاده باهامون راه اومد .

آقای ابراهیم زاده از جوابتون ممنون

a.atapour

عضو جدید
ممنونم که جواب سوالتونو خوندید.
بچه های عزیز باشگاه شما که اینقدر دغدغه فرهنگ و دین و اجتماع را دارید حتماً این مملکت به زودی زود آباد خواهد شد.

آقا شما چرا فکر می کنید که فقط خود جنابعالی حرف صحیح رو میزنید.
یا اینکه چرا فکر میکنید اگر بچه ها به هر دلیل جواب پست شما را نمیدهند، دغدغه فرهنگ و دین را ندارند و به این قبیل مسایل فکر نمی کنند؟
آیا شما خودتان را سردمدار فرهنگ و دین در ایران زمین میدانید؟
به نظر شما بچه ها حق ندارند نظر خودشان را داشته باشند؟
خود شما گفتید که سه ساعت برق نداشتید و طبیعتا طی این مدت به اینترنت هم دسترسی نداشتید. شاید سایر بچه های باشگاه هم به هر دلیل در یک مدت محدود به اینترنت دسترسی نداشته باشند. شما حتی به کسی زمان هم نمیدهید و اگر افراد در مدت مطلوبی از دید شما جوابتان را ندهند انها را به هر چیزی که به ذهنتان میرسد متهم میکنید.
خود من اکثر پست ها و تاپیک های جنابعالی را میخوانم و به نظر من اکثر آنها جالب است ولی در عین حال بسیاری از همین موارد با عقاید من سازگاری ندارد. اینرا گفتم که بدانید بنده خدای ناکرده با شما خصومتی ندارم. اما دلیلی هم نمی بینم حتی به شکل عمومی به بی دینی و بی فرهنگی متهم شوم. از شما هم تقاضا میکنم کمی گفتار و نوشتار خود را اصلاح کرده و سعه صدر داشته باشید.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يه سئوال دارم واقعا دارم جدي مي گم فقط مي خواهم نظر شمارو بدونم من مي گم اسلام اخرين دين و اخرين پيامبر كتاب اسماني يعني بايد بقدري كامل باشه كه در تمام قرون جوابگو نياز بشر باشه پس چه جوري كه ما الان همون قوانين 1400 سال پيش داريم

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقای عطاپور منظور من این نیست که با من بحث کنید منظورم اینه که بچه ها هیچ علاقه ای به ورود به اینچنین مباحثی ندارند .چون ما ایرانیها همیشه برای همه یک شناخت پیش فرضی در ذهنمان داریم و مثلاً من وقتی مینویسم اگر جای احمدی نژاد بودید چه می کردید؟ من میشوم طرفدار احمدی نژاد و وقتی از دین و اینها صحبت می کنم که بیائید در مورد آن بحث کنیم می شوم آخوند و ......... من این اتاق را برای تبلیغ دین جدید خود یا باورهای خود از اسلام ایجاد نکرده ام و می خواهم دقیقاً همانند اسمش اتاقی برای تفکر و مباحثه باشد نه بین من و حریفان فرضی ام بلکه بین تمام بچه ها بطوریکه هیچ کس میزبان و مهمان نخاهد بود .
در ضمن همانطوری که گفتید اون جمله را بد نوشتم ولی قسم می خورم بدون منظور بود و فقط می خاستم این تاپیک دوباره بیاید صفحه اول

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نازی خانوم و دوستان عزیز دیگر
شما در عین حالی که روحانیون و مراجع تقلید را مثل من قبول ندارید در عین حال تاکید دارید که یکی دیگر باید می آمد و برای شما این دین را نوسازی می کرد . این شمائید که باید با مطالعه در دین خود آنرا بروز کنید.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كي تاكيد كردم كه يكي بياد دين نو كنه ؟ براي چي اين حرف زديد ؟

در خود قران از اين حرف مي زنه كه انسان به يه نفر نياز داره چون عقل انسان كامل نيست و در ضمن همه ذهنشون پذيراي اين نيست كه خودشون فكر كنن يكي بايد بياد و براشون دين توضيح بده براي اتحاد نياز به يه نفر هست

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پس شما به مرجع تقلید معتقدید برید از ایشون در مورد اسلام ناب بپرسید و در صورت تمایل ازشون پیروی کنید.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه معتقد نيستم به مجتهد
دقيقا به همون جمله كه گفتيد معتقدم به نظر من خدا براي هر زماني يكي رو قرار داده و ما بايد پيرو اون باشيم

a.atapour

عضو جدید
آقای عطاپور منظور من این نیست که با من بحث کنید منظورم اینه که بچه ها هیچ علاقه ای به ورود به اینچنین مباحثی ندارند .چون ما ایرانیها همیشه برای همه یک شناخت پیش فرضی در ذهنمان داریم و مثلاً من وقتی مینویسم اگر جای احمدی نژاد بودید چه می کردید؟ من میشوم طرفدار احمدی نژاد و وقتی از دین و اینها صحبت می کنم که بیائید در مورد آن بحث کنیم می شوم آخوند و ......... من این اتاق را برای تبلیغ دین جدید خود یا باورهای خود از اسلام ایجاد نکرده ام و می خواهم دقیقاً همانند اسمش اتاقی برای تفکر و مباحثه باشد نه بین من و حریفان فرضی ام بلکه بین تمام بچه ها بطوریکه هیچ کس میزبان و مهمان نخاهد بود .
در ضمن همانطوری که گفتید اون جمله را بد نوشتم ولی قسم می خورم بدون منظور بود و فقط می خاستم این تاپیک دوباره بیاید صفحه اول

باور کنید من به شما نه به عنوان طرفدار آقای احمدی نژاد نگاه میکنم نه به عنوان آخوند، و برای من بسیار جالب و تحسین برانگیز و شجاعانه هم بود زمانی که همه ازجمله خود من از آقای احمدی نژاد انتقاد می کردیم شما عکس ایشان را به عنوان آواتار انتخاب کردید.
ولی خود من از شما به عنوان یکی از بزرگان این باشگاه این انتظار را ندارم که با هر حرفی سریعا جبهه گیری کنید بلکه انتظار میرود با صبر و تومانینه به حرف های بچه ها گوش دهید.
البته گمان می کنم این بحث بیش از این در این مقال جایی نداشته باشد.
ضمنا من نه حریف شما که دوست شما هستم. :gol:

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر می خواهید مرا بیشتر بشناسید امروز بعد از ظهر از آقا رضا بپرسید بهتون می گه.

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه معتقد نيستم به مجتهد
دقيقا به همون جمله كه گفتيد معتقدم به نظر من خدا براي هر زماني يكي رو قرار داده و ما بايد پيرو اون باشيم

هر بلائی سر ما آدمها می آید از پیروی از انسانهای ناقص می آید . به نظر من هر آنچه عقل و منطقتان از اسلام قبول می کند انجام دهید ، بهتر از پیروی محض از یک انسان غیرمعصوم و غیر برگزیده است.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي وقتي خدا يه انسان معصوم براي ما فرستاده دليل نمي شه
از ادم غير معصوم پيروي كنيم
پيامبر يه حديث داره مي گه كه:

دو چيز گرانبها براي شما به يادگار مي گزارم يكي قران كه خاموش و ساكن و ديگري اهل بيتم كه ناطقند مادامي كه به اينها تمسك جويد گمراه نخواهيد شد اين حديث خيلي قشنگه و به نظر من تكليف همه رو روشن مي كنه

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه این آخر کلام است و تکلیف روشن کن نهائی پس کافیست همه به این سمت حرکت کنیم.

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه مي شد كه دنيا گلستان بود
ولي من به حرفم باور و اعتقاد كامل دارم و هيچي نمي تونه عشقم از من بگيره ادامه اين بحث باعث مي شه اين تاپيك هم ببندن

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
"موسی به دین خود عیسی به دین خود"

نظرتون در مورد این جمله چیه؟

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همشهری سن ده خوش گلدین

این مسئله درست یا نادرستی اش یک طرف ، محال است. مگر می شود در یک جامعه متمدن افراد را از هم جدا فرض کنیم ، حال چه از نظر اعتقادات و چه از هر لحاظ دیگر . اگر این مثل را درست می انگاشتیم نه من و نه شما در این باشگاه نبودیم که با عیسی ها و موسی ها تبادل نظر و اندیشه کنیم.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما مگه همه ما توی این باشگاه، یک طرز فکر داریم؟
اتفاقا اگه اینطور بود، نمی تونستیم با هم بحث کنیم

بالا