رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام من با کشیدن پلانهای منحنی شکل و زاویه دار در کد مشکل دارم... روشی هست که بتونه کمکم کنه؟
:cry:
پلان من بیشتر شبیه نمای گوگنهایم!!!!!!!یا والدیسنی!!!!!!!!!!!!!!
ممنونم میشم کمکم کنید

حداقل یه نمونه ای یه عکسی چیزی بذار که دوستان اگه بتونن کمکت کنن

hadi2643

کاربر بیش فعال
کاربرد دستور EXTRIM چیه؟

وقتی شما یه سری خطوط کنار هم داری و میخوای همه اونا رو نسبت به یک خط مشخص trim کنی فرمان extrim رو فعال میکنی بعد خطی رو که میخوای نسبت به اون خطوط دیگه حذف بشن رو انتخاب میکنی بعد در محلی که میخوای موضوعات تو اون قسمت نسبت به خط انتخابی حذف بشن کلیک می کنی

hadi2643

کاربر بیش فعال
بعداز اینکه فونت های فارسی رو که با shx.شروع میشن ریختی توی فولدر fontحالا احتیاج به فرمانی داری که فونت های فارسی برات تایپ کنه چون این فرمان در اتو کدانگلیسی وجود نداره .باید از لبسپ استفاده کنی برای استفاده از لیسپ باید انو لود کنی .یکی از لیسپ های فارسی نویسی kateb هست که 1-انو باید داشته باشی 2- انو باید تو فولدر suportکپی کنی بعدش بری از منوی tools 'گزینه load application.وفایل کاتبتو addکنی بدو صورت موقت یا دائم.

آفرین

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام:
گزینه apply to lay outبچه دردی می خوره کس چیزی میدونه
در حقیقت این گزینه شبیه دکمه ی SAVE میمونه. زمانی که تغییرات جزیی در تنظیمات صفحه ی پلات میدی( سایز و مقیاس و ... )،با فشردن دکمه ی apply to layout این تنظیمات برای پلات بعدی ذخیره می شه وگرنه کاربرد دیگه ای نداره.

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
نحوه استفاده از دستور ‏Flatshot‏ (مخفف fshot) به چه صورت می باشه و چه کاربردی داره؟

لطفا یه مثال تصویری از این دستور بزارید ؟
دستور flatshot : این دستور در قسمت 3D کاربرد داره. برای بدست آوردن نماهای یک حجم و همچنین سایت پلان میشه مورد استفاده قرار داد. در حقیقت از هر نمایی که تعریف کنید واستون یه جورایی عکس دو بعدی میندازه. تمام خطوط حجمتون رو هم به Line تبدیل میکنه.;)
2012-09-14_114129.jpg2012-09-14_114228.jpg

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام من با کشیدن پلانهای منحنی شکل و زاویه دار در کد مشکل دارم... روشی هست که بتونه کمکم کنه؟
:cry:
پلان من بیشتر شبیه نمای گوگنهایم!!!!!!!یا والدیسنی!!!!!!!!!!!!!!
ممنونم میشم کمکم کنید
ما وقتی رو کاغذ میخوایم خطوط منحنی پیچیده رو تو مقیاس معلوم بکشیم از خطوط شبکه بندی استفاده میکنیم. در اتوکد هم اگه بخوایم از کاغذ منتقل کنیم از شبکه بندی استفاده میکنیم و برای خطوط منحنی پیچیده از دستور spline استفاده میکنیم.برای خطوط زاویه دار از اندازه و زاویه خط و همچنین خطوط کمکی استفاده میکنیم.

ixabedi

کاربر فعال
در کد سه بعدی برای کم کردن دو تا سطح از چه دستوری باید استفاده کرد؟

یه چیزی شبیه subtractبرای سطح وجود داره؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
چطوری میشه در کد 3 بعدی سقف شیروانی ساخت؟
راههای زیادی هست اما میتونی از این ترفند استفاده کنی:
ابتدا نمای سقف شیروانی رو بکش که معمولا به صورت هشت درمیاد. (که ضخامتشم مشخص کردی) و اونو به صورت خطوط بسته دربیار (با دستور Pedit و Join یا Boundary) . حالا به اندازه ی طول سقفت Extrude کن. تو مرحله ی آخر حجم بدست آمده رو 3drotate کن (90 درجه).

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
در کد سه بعدی برای کم کردن دو تا سطح از چه دستوری باید استفاده کرد؟

یه چیزی شبیه subtractبرای سطح وجود داره؟
آره وجود داره. دستور subtract که مخففش SU می باشه. دستور بهتری هم هست به اسم presspull که میتونه خوب باشه.

ixabedi

کاربر فعال
راههای زیادی هست اما میتونی از این ترفند استفاده کنی:
ابتدا نمای سقف شیروانی رو بکش که معمولا به صورت هشت درمیاد. (که ضخامتشم مشخص کردی) و اونو به صورت خطوط بسته دربیار (با دستور Pedit و Join یا Boundary) . حالا به اندازه ی طول سقفت Extrude کن. تو مرحله ی آخر حجم بدست آمده رو 3drotate کن (90 درجه).

ممنونم...

ولی میخام سقف بصورت توخالی باشه و از هر 4 جهت شیب داشته باشه

در واقع شبییه عکس زیر باشه؟

این عکس در پالت Design Center اتوکد وجود داره

ixabedi

کاربر فعال
آره وجود داره. دستور subtract که مخففش SU می باشه. دستور بهتری هم هست به اسم presspull که میتونه خوب باشه.

این دستورات برای حجم بکار میره برای سطح چه بایدکرد؟

مثلا در عکس زیر چطوری میتونم حجم کره قرمز را از صفحه یا سطح مشکی که حجم نیست کم کنم؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
این دستورات برای حجم بکار میره برای سطح چه بایدکرد؟

مثلا در عکس زیر چطوری میتونم حجم کره قرمز را از صفحه یا سطح مشکی که حجم نیست کم کنم؟

خوب با همون دستور subtract میشه کره رو از اون سطح کم کرد. یعنی یک سوراخ به اندازه ی قطر کره بر روی سطح ایجاد می شه. ( دستور SU را فعال کرده ،سطح را انتخاب و سپس Enter و انتخاب کره و سپس Enter). ولی برعکس این دستور را اتوکد اجازه نمیدهد!!! (با دستور su)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنونم...

ولی میخام سقف بصورت توخالی باشه و از هر 4 جهت شیب داشته باشه

در واقع شبییه عکس زیر باشه؟

این عکس در پالت Design Center اتوکد وجود داره

من اگه بخوام چنین چیزی بکشم یه روش سخت اما دقیق اتخاب میکنم.
پلان بام رو رسم میکنم. با داشتن ارتفاع خطوط راس شیب (که از نما به راحتی میشه بدست آورد) ،در فضای 3D به خطوط رأس شیبها ارتفاع میدم و به هم متصل می کنم با دستور 3dpoly .در آخر با دستور Planesurf سطوح شیبدار را ایجاد می کنم. هاا؟:surprised::smile:

آخرین ویرایش:

ixabedi

کاربر فعال
خوب با همون دستور subtract میشه کره رو از اون سطح کم کرد. یعنی یک سوراخ به اندازه ی قطر کره بر روی سطح ایجاد می شه. ( دستور SU را فعال کرده ،سطح را انتخاب و سپس Enter و انتخاب کره و سپس Enter). ولی برعکس این دستور را اتوکد اجازه نمیدهد!!! (با دستور su)

برا من کار نمی کنه ؟(شکلک :همون شکلک پست بالایی که چشم چپ ش زده بیرون) ...

اتوکد من 2008 است

میگه اول حجم را انتخاب کن .صفحه(سطح) را انتخاب می کنم صفحه هم چون حجم نیست دستور اجرا نمیشه

آخرین ویرایش:

ixabedi

کاربر فعال
من اگه بخوام چنین چیزی بکشم یه روش سخت اما دقیق اتخاب میکنم.
پلان بام رو رسم میکنم. با داشتن ارتفاع خطوط راس شیب (که از نما به راحتی میشه بدست آورد) ،در فضای 3D به خطوط رأس شیبها ارتفاع میدم و به هم متصل می کنم با دستور 3dpline .در آخر با دستور Planesurf سطوح شیبدار را ایجاد می کنم. هاا؟:surprised::smile:

ممنون احسان...با همین دستوراتی که اشاره کردید ساخته شده یعنی با سطح

محل این دستور 3dpline در منو ها کجاست چون باز برا من کار نمی کنه ؟
کار دستور بالا یکپارچه سازی خطه درسته؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
برا من کار نمی کنه ؟(شکلک :همون شکلک پست بالایی که چشم چپ ش زده بیرون) ...

اتوکد من 2008 است

میگه اول حجم را انتخاب کن .صفحه(سطح) را انتخاب می کنم صفحه هم چون حجم نیست دستور اجرا نمیشه
خوب من تو قسمت 3d حتی با 2009 هم مشکل دارم. الان با 2011 کار میکنم.. هرسال خیلی امکانات جدیدتری اضافه میشه. اگه میخوای 3d کار کنی،حتما از 2010 به بالا استفاده کن. 2008 کلا ورژن خوبی نیست..2007 و 2011 ورِژن های خوب کد هستن.(برای 3d من از 2011 راضی ام)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنون احسان...با همین دستوراتی که اشاره کردید ساخته شده یعنی با سطح

محل این دستور 3dpline در منو ها کجاست چون باز برا من کار نمی کنه ؟
کار دستور بالا یکپارچه سازی خطه درسته؟
من واقعا معذرت میخوام. از دستور 3Dpoly استفاده کن. 3dpline نداریم:confused:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.اتوکد من دو روزه که موقع کار یه دفعه هنگ میکنه و موس از حالت + به شکل فلش در میاد و دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم مگر اینکه با task manager ببندمش.کسی میدونه مشکلش چیه؟میترسم نزدیک تحویل کار دستم بده.ورژن 2010.

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان.اتوکد من دو روزه که موقع کار یه دفعه هنگ میکنه و موس از حالت + به شکل فلش در میاد و دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم مگر اینکه با task manager ببندمش.کسی میدونه مشکلش چیه؟میترسم نزدیک تحویل کار دستم بده.ورژن 2010.
نرم افزارهای کرک شده معمولا مشکلاتی به وجود میارن. احتمالا اتوکدت آلوده به ویروس Acad شده.. برای اطمینان خاطر که روز تحویل تنهات نذاره. ویندوزتو عوض کن، یه آنتی ویروس خوب نصب کن و اتوکد 2011 از یک شرکت معتبر نصب کن. قبل نصب هم نرم افزار microsoft.NET و Diretx 9 رو نصب کن.

sakhtemansazan

عضو جدید
برداشتن متریال در اتوکد

برداشتن متریال در اتوکد

سلام دوستان
وقت همگی بخیر
من یه خونه رو به صورت سه بعدی در آوردم
بعد متریال بهش دادم
تو بعضی از نماها درستن (متریالاش رو میگم )
اما تو بعضی از نماها نه
متریال جدید هم بهش میدم عوض نمیشه
1 دلیلش چیه ؟
2 چجوری اون متریال را از رو حجم بردارم ؟
ممنون از همتون

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقت همگی بخیر
من یه خونه رو به صورت سه بعدی در آوردم
بعد متریال بهش دادم
تو بعضی از نماها درستن (متریالاش رو میگم )
اما تو بعضی از نماها نه
متریال جدید هم بهش میدم عوض نمیشه
1 دلیلش چیه ؟
2 چجوری اون متریال را از رو حجم بردارم ؟
ممنون از همتون
1: این مشکل در اتوکد وجود داره و معمولا حجمو تو اتوکد بدست میارن و متریال و نورپردازی رو تو 3d max انجام میدن. اما دلیلش اینه که نرم افزار اتوکد کل سطوحی که با هم در ارتباط (پیوسته) هستن یک نوع متریال میده. یعنی متریال به طور پیش فرض در کل سطوح مرتبط و یکپارچه اعمال میکنه. راهکارش اینه که سطوح نماها یکپارچه نباشه.(از نظر من،شاید راه دیگه ای هم باشه)
1.5 : معمولا اتوکد متریال قبلی رو حفظ میکنه و متریال بعدی روی متریال قبلی میشینه.
2: در 2009 به بعد به تب Render برو و قسمت Materials و روی فلشی که قسمت پایین قرار داره کلیک کن و در کرکره ای که باز میشه روی Remove Materials کلیک کن.مکان نما مثل Paintbrush که شد ،سطح مورد نظر رو انتخاب کن.ENTER;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
کسی نیست بگه گزینه plot to file چیکار میکنه و فایل بوجود آمده با چه نرم افزاری باز میشه!
روش دیگه : از منوی Express گزینه ی File Tools و سپس گزینه ی Convert PLT to DWG رو انتخاب کن. از مسیر مشخص شده فایل plt. را Open کن.;)

fkhaniki

عضو جدید
سلام بچه ها
یه مشکل تو -Layout کد دارم کسی راه حلشو میدونه؟
من قبلا وقتی یه Layout جدید می ساختم و viewport scale رو براش مشخص میکردم ،بعد در پنجره properties در قسمت misc یه گزینه داشت بنام lock.... که اگر yes میکردم بعد از اون داخل viewport دیگه نمی شد زوم رو تغییر داد اما با no کردن همون گزینه zoom و viewport scale دوباره قابل تغییر میشد....
اما الان بعد از مدتی که گذشته توی تمام فایلام همون گزینه lock.... وجود نداره و من موندم چندین layout با viewport scale ثابت.
شما میدونید lock.... رو از کجا میتونم بیارم؟
ممنونم از راهنمایی تون.

هیراد

کاربر فعال
با سلام یه سری فایل دارم که بعداز مدتها خواستم بازشون کنم ام باز نشدند فایل با کد 14و2000 کشیده شدند و کد الانم هم 2012 هست جوابی هم که کد میده اینه draving not valid کسی میتونه کمکی کنه .ممنون

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با سلام یه سری فایل دارم که بعداز مدتها خواستم بازشون کنم ام باز نشدند فایل با کد 14و2000 کشیده شدند و کد الانم هم 2012 هست جوابی هم که کد میده اینه draving not valid کسی میتونه کمکی کنه .ممنون
من احتمال میدم با کد 2000 هم باز نشن.اگه با کد 2004 هم باز نشه یعنی فایل کلا دچار مشکله.!! یه امتحان کن.

Tohi

عضو جدید
تو نرم افزار اتوکد 2013 فرمان blipmode چرا اجرا نمیشه ؟!!!!!!:confused: