رهروانه راه شهدا(شهیدیان)

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
يا زينب كبري(س)
سلام
شما راس ميگي فاطمه جان
اول از همه به خودم نمره منفي بده:cry:
ولي خب وقتي من ميبينم كسي نمياد منم انرژيمو از دست ميدم!
هي ميرم اين و رو اونور ميگم كجاييد بابا؟!
هيشكي جواب نميده!
هي ميگم تاپيك خوابيده!
باز سكوت ميشنوم!
گفتم الان خودم بيام يه حركتي بكنم شايد بقيه هم پيداشون بشه.
ديدم كه تو هم شاكي شدي!
بيا خودمون دو تايي اينجارو ميچرخونيم بلاخره يكي پيداش ميشه.
يه سري مطلب خوب درمورد حسن خلق پيدا كردم،ميخوام يواش يواش بذارم.
تو هم اگه ميتوني يه جستو جويي در مورد دروغ بكن.
من كه هر چي سرچ ميكنم چيزاي بي ربط مياد.:victory:

سلام فاطمه جان.
خوبي؟؟
مرسي بابت مطالبت... خيلي عالي بودن.
چشم منم اگه چيزي پيدا كردم، ميذارم حتما.

راستي، بيا فعلا خودمون دو نفر ادامه بديم... تا بچه شهيدياي اين تاپيك از سر درس و امتحان برگردن زودتر!
جاشون خاليه ها!:cry:

phalagh

مدیر بازنشسته
يا زينب كبري(س)
سلام
شما راس ميگي فاطمه جان
اول از همه به خودم نمره منفي بده:cry:
ولي خب وقتي من ميبينم كسي نمياد منم انرژيمو از دست ميدم!
هي ميرم اين و رو اونور ميگم كجاييد بابا؟!
هيشكي جواب نميده!
هي ميگم تاپيك خوابيده!
باز سكوت ميشنوم!
گفتم الان خودم بيام يه حركتي بكنم شايد بقيه هم پيداشون بشه.
ديدم كه تو هم شاكي شدي!
بيا خودمون دو تايي اينجارو ميچرخونيم بلاخره يكي پيداش ميشه.
يه سري مطلب خوب درمورد حسن خلق پيدا كردم،ميخوام يواش يواش بذارم.
تو هم اگه ميتوني يه جستو جويي در مورد دروغ بكن.
من كه هر چي سرچ ميكنم چيزاي بي ربط مياد.:victory:

خب ديدم دنبال مطلبي در مورد دروغ ميگرديد تقلب كردم از تاپيك پله پله تا ملاقات خدا پست مربوط به دروغ رو كپي ميكنم اينجا. البته قول ميدم ديگه تكرار نشه. ايشالا سر فرصت بهتون ميپيوندم. مطالب جديد ميزارم.
از كودكي كه درس چوپان دروغگو را مي‌خوانديم، قابل فهم بود كه عواقب دروغ چگونه گريبان دروغگو را مي‌گيرد.
جامعه‌اي را در نظر بگيريد كه دروغگويي در آن قاعده و نه استثناء باشد. زندگي در چنين جامعه‌اي بسيار پرهزينه است. اعتماد متقابل وجود نخواهد داشت، روابط افراد كاملاً غير اخلاقي خواهد شد، فساد و تباهي در همه سطوح رخنه خواهد كرد و نيز چنين جامعه‌اي كمترين نزديكي را با يك جامعه ديني و اخلاق‌مدار خواهد داشت. اولين گام براي رواج دروغگويي، شكسته شدن قبح دروغ است. در جامعه‌اي كه دروغگويي نوعي زرنگي تلقي شود و مردم با شنيدن سخن دروغ لبخندي حاكي از سرور و شعف بر لبان خود ظاهر سازند، طبعاً دروغگويي رواج مي‌يابد.
عده‌اي فكر مي‌كنند صداقت و راستگويي صرفاً يك مسأله اخلاقي است، و از اين رو ناخودآگاه مي‌خواهند آن را در بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی به حاشيه برانند، اما بايد گفت كه صداقت و دروغگويي موضوعي كليدي در فهم و نقد كليه حوزه‌هاي اجتماعي است. نقش آن در اقتصاد كمتر از سرمايه و نيروي انساني و... ديگر عوامل نيست.
پيامبر (ص):
ـ دروغگو، دروغ نمي‌گويد مگر به سبب حقارتي كه در نفس خود دارد.
ـ از دروغگويي بپرهيزيد، زيرا دروغگويي باعث روسياهي است.
ـ از دروغگويي بپرهيزيد، در موردي كه گمان ميكنيد نجات شما در دروغ گفتن است،
بدانيد كه اشتباه كرده‌ايد و هلاك شما در دروغ است.
ـ از پيامبر پرسيدند: ممكن است مومن ترسو باشد؟ فرمود: بلي. ممكن است بخيل باشد؟
فرمود: بلي. ممكن است كذاب باشد؟ فرمود: نه.
امام علي (ع):
ـ هيچ عمل قبيحي به قبح دروغگويي نيست.
امام باقر (ع):
ـ كم‌نصيب‌ترين فرد از سجاياي مردانگي و فضايل انساني، دروغگويان هستند.
اين تأكيدات را كه قطره‌اي از دريا هستند، با وضعيت كنوني جامعه خود مقايسه كنيم تا به عمق فاجعه پي ببريم.

phalagh

مدیر بازنشسته
راستي يه چيزي من تو اين تاپيك ديدم. اينكه توالي كار رو حفظ نميكنيد. يعني به نظرم خيلي قاطي پاتي شده. فكر كنم. اگه تو مدت مشخص شده زوم كنيد روي يه مسئله خاص خيلي بهتر جواب ميده. در كنار ذكر آيات و روايات ميتونيد تجربيات يا نظرات شخصيتون رو هم بيان كنيد. يا اينكه فرضا بگيد با چه روشي داريد روي اون مسئله كار ميكنيد.
البته من فقط به عنوان يه كاربر عادي دارم نظر ميدم.

phalagh

مدیر بازنشسته
يه نكته:
اگه بتونيد دسته جمعي كار كنيد خيلي خوبه. يعني علاوه بر اينجا تو دنياي واقعي هم چند تا همراه داشته باشيد. اگه تو خوابگاه باشيد كه ديگه نورعلي نوره. چون همسنيد و نسبتا وقت زيادي رو با هم ميگذرونيد خيلي خوب جواب ميده.
براي نمونه از تجربه شخصيم ميگم.
وقتي تو خوابگاه بودم(يادش بخير) تو اتاق 4نفرمون با هم قرار گذاشتيم كه غيبت نكنيم. و يه نشونه هم قرار داديم. كه هروقت داشتيم ميرفتيم به سمت غيبت اوني كه حواسش هست با كف دست بزنه رو پاش. اينجوري وقتي بچه هاي اتاقاي ديگه هم با ما بودن. ديگه لزومي نداشت مستقيم بگيم غيبت نكنيد. به محض اينكه بحث ميرفت به اون سمت. با اينكار بحثو عوض ميكرديم.
يا اينكه به طور شخصي اگه مشكلي تو رفتار يا حرف زدنتون داريد ميتونيد به يكي از دوستانتون كه بهتون نزديكه بسپاريد كه در مواقع لزوم با ايما و اشاره به طوريكه فقط خودتون متوجه بشيد بهتون تذكر بده. اينو هم خودم تجربه كردم.

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااااااااامممممممممممم.......

من بعد از مدتها دوری و تبعید و در بدری و شکنجه برگشتم اینجاااااااااا........
دوستان سلااااااااامممممممممممممم.......

phalagh

مدیر بازنشسته
اي بابا اينجا هم كه شد مثل تاپيك پله پله تا ملاقات خدا!!!!
يك نكته اي به ذهنم رسيد.
يكي از مطالبي كه دوستان قرار داده بودند در مورد اهميت نماز اول وقت در نزد شهدا بود. كه خب دوستاي گلم اينو براي تمرين جزو اولين مراحل قرار داديد.
در مورد نماز اول وقت فكركنم شنيدن صداي اذان خيلي ميتونه موثر باشه. يعني فكر كنم كسي كه صداي اذان رو ميشنوه يه چيزي تو درونش شروع به جوشش ميكنه كه نميزاره بشينه. و اون جوشش مجبورش ميكنه كه بلند بشه و بره طرف نمازش. اگه اتاقتون جايي هست كه صداي اذان شنيده ميشه كه هيچ. اگه نه ميتونيد از اين نرم افزارهاي اذان گو كه تو نت هست دانلود كنيد و روي گوشيتون نصب كنيد.(ااحمدلله الان بچه سه ساله هم گوشي داره) بعد تنظيمش كنيد رو شهري كه هستيد.(يا نزديكترين شهر) خودش سر موقع اذان ميگه.
فكر نكنم ديگه كسي در مقابل صداي اذان بتونه تاب دوري سجادشو بياره.
خب اينم يه پيشنهاد از طرف من.

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم.

نميدونم چرا دير به دير اينجا سر ميزنم!
راستش گزارشي ندارم كه از كارام بدم... حسن خلق رو من تلاش ميكنم، ولي مهمترين قسمت قضيه اينه كه ديگران از ما و از اخلاق ما راضي باشن... من اينو چطور ميتونم گزارش بدم آخه؟
دروغ هم كه قبلا گفته بودم، خدا رو شكر زياد گرفتارش نيستم! (الحمدلله)

فلق جان از پيشنهادات و نظراتي كه در راستاي تاپيك ميدي، خيلي خيلي ممنونم.
هم موثر و كارا هستن و هم جالب و خوندني...

و آبجي فاطمه هم كه خيلي گله! از اونم ممنونم بخاطر زحماتش!

ولي خواهشا اينجا رو خلوت نكنين...
چرا بايد اين تاپيك 3 روز بهش كسي سر نزنه و خاك بخوره؟؟؟

:(

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اق من هستم
فقط اگه یکی از بچه ها لطف کنه
که به من یه خبر کوچیک بده تا بیام
من چون اینجا خییییییییییییییییلی داشت از هدفش دور میشد و داشت میشد تاپیک گفتگو
و از همه مهمتر کارایی که میکردن دیگه جذابیت داشت
و ازهمه ی همه مهم تر دیگه بچه هاش یه دل نبودن ترک گفتم تا مدتی
ولی الان میگم هستم
فاطمه خانوم ها و اشراق جان و....
ما هستیم ومیتوانیم

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلان دوستان.

خوش اومدي داداش عليرضا.
بيشتر بيا. امتحاناتم كه تموم شده، فرصت هستا!

راستي،
دوستان بيايد منو بزنيد!
من ديروز به يكي از همكارام يه دروغي گفتم بس عظيم!
خودمم ميدونستم كه خيلي بزرگه، و البته همون لحظه ياد اين تاپيك هم افتادم، ولي ادامه دادم!
البته همكارم خودش باعث شد. ولي شما ميتونيد تو اين مرحله منو تنبيه كنيد!
من خيلي وقت بود دروغ نگفته بودم!:cry:
خدايا توبه!:redface:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلان دوستان.

خوش اومدي داداش عليرضا.
بيشتر بيا. امتحاناتم كه تموم شده، فرصت هستا!

راستي،
دوستان بيايد منو بزنيد!
من ديروز به يكي از همكارام يه دروغي گفتم بس عظيم!
خودمم ميدونستم كه خيلي بزرگه، و البته همون لحظه ياد اين تاپيك هم افتادم، ولي ادامه دادم!
البته همكارم خودش باعث شد. ولي شما ميتونيد تو اين مرحله منو تنبيه كنيد!
من خيلي وقت بود دروغ نگفته بودم!:cry:
خدايا توبه!:redface:

سلام ابجی فتام
چرا کم پهنا شدذی؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید واسه ماخودتو میگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما خلاصه مخلصیم

نه بابا این حرفا چیه کی جرات داره شما رو بزنه

شما بزرگه همه ی مایید

راستی چرا اینجا اینقدر سوتو کور شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام بچه ها
خوبین؟؟

میبینم که دل همتون برام تنگ شده بود!! :smile:
من برگشتم بچه ها
جاتون خیلی خالی بود

اگه لایق بوده باشم دعا هم زیاد کردم
مخصوصا تو کربلا....
به بچه های تاپیک هم جداگونه دعا کردم :w16:

الانم یخورده مریضم :(
گفتم یه سلامی بکنم و برم
دوستتون دارم خیلی زیاد :gol::gol::gol:

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
من اولین باره که اومدم ان تاپیک
میشه یکی بگه اینجا چه خبره ، جریان چیه
ممنون

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ابجی فتام
چرا کم پهنا شدذی؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید واسه ماخودتو میگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما خلاصه مخلصیم

نه بابا این حرفا چیه کی جرات داره شما رو بزنه

شما بزرگه همه ی مایید

راستی چرا اینجا اینقدر سوتو کور شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام داداش.
خوبي؟
من هستم بخدا!
آخه مگه تو عالم خواهر برادري اين حرفا معني داره؟؟؟ مگه ميشه خودمو براي داداشم بگيرم؟ نه مگه ميشه؟؟؟؟

اينجا سوت و كور شده، چون خودمون نميايم...

ديگه كسي گزارش نميده...:(
حديث نمياره....

آبجي فاطمه ام هم نمياد چندوقته!:(

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام بچه ها
خوبین؟؟

میبینم که دل همتون برام تنگ شده بود!! :smile:
من برگشتم بچه ها
جاتون خیلی خالی بود

اگه لایق بوده باشم دعا هم زیاد کردم
مخصوصا تو کربلا....
به بچه های تاپیک هم جداگونه دعا کردم :w16:

الانم یخورده مریضم :(
گفتم یه سلامی بکنم و برم
دوستتون دارم خیلی زیاد :gol::gol::gol:

سلام به روي ماهه برادرمون كربلايي اقشين...
خوبي انشاالله؟
سفر خوش گذشت؟؟؟
ديدي سرباز آمريكايي ها چقذه با كلاسن!:D

راستي، مرسي كه دعامون كردي داداش.
دعاي تو برادر خوب در حق ما خيره...

انشاالله خودت هم با حاجات قلبيت برسي...

راستي اگه ميتوني يه چند تا عكس هم برامون بذار....

يا حق:gol:

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به روي ماهه برادرمون كربلايي اقشين...
خوبي انشاالله؟
سفر خوش گذشت؟؟؟
ديدي سرباز آمريكايي ها چقذه با كلاسن!:D

راستي، مرسي كه دعامون كردي داداش.
دعاي تو برادر خوب در حق ما خيره...

انشاالله خودت هم با حاجات قلبيت برسي...

راستي اگه ميتوني يه چند تا عكس هم برامون بذار....

سلام
ممنون
خوب بودن که خوبم ایشالله
فقط یخورده سرما خوردم :(

سفر فوق العاده ای بود
ایشالله قسمت همه بشه :gol::gol:

عکس ها رو هم ایشالله اگه چیز ارزشمندی توش پیدا کردم میذارم
آخه عکسها دست دوستامه
با موبایل اونا گرفتیم
ایشالله...

یا علی :gol::gol:

.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اولين بارم است كه دارم ميام اين جا
مي شه يكي بگه اين جا چي به چي است؟؟؟

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
من اولین باره که اومدم ان تاپیک
میشه یکی بگه اینجا چه خبره ، جریان چیه
ممنون

سلام
من اولين بارم است كه دارم ميام اين جا
مي شه يكي بگه اين جا چي به چي است؟؟؟

سلام به روي ماه هر دوتا تون...
خوش اومدين عزيزان...

با اجازه بزرگتراي تاپيك من يه توضيح مختصر بدم بهتون...

ببينيد، بچه هاي خوب تالار دفاع مقدس اينجا رو ايجاد كردن تا محيطي باشه براي بحث در مورد خصايص مثبت عملي و رفتاري كه شهدا و رزمنده ها داشتن...
و اينكه همه دوستان با هم در دوره هاي 40 روزه، هر بار روي يك خصيصه مثبت شهدا كار كنيم و اون رو تو خودمون تقويت كنيم...
بر فرض مثال تو دوره قبل موضوع نماز رو دوستان پيشنهاد دادن و قرار بر اين بود كه نمازهامون رو در حد امكان اول وقت بخونيم... و دوستان هم بايد هر روز گزارش نمازهاشونو ميدادن...

براي اين دوره جديد، قرار بر اين هست كه هم بر روي يك خصيصه مثبت كار كنيم و اون رو تقويت كنيم و هم يك زذيله اخلاقي رو از خودمون دور كنيم...
حسن خلق
و دورغ موضوع اين دره هستند...

البته قرار بر اين هست كه دوستان بيان و گزارش بدن.... كه انشالله به زودي ميان...;):gol:

بسم الله...:gol:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
خوب بودن که خوبم ایشالله
فقط یخورده سرما خوردم :(

سفر فوق العاده ای بود
ایشالله قسمت همه بشه :gol::gol:

عکس ها رو هم ایشالله اگه چیز ارزشمندی توش پیدا کردم میذارم
آخه عکسها دست دوستامه
با موبایل اونا گرفتیم
ایشالله...

یا علی :gol::gol:

.

انشالله كه زودتر خوب بشي...

انشالله كه آقا امام حسين(ع) دعوتنامه همه عاشقاشو تو اين محرم امضا كرده باشن... منه رو سياه رو هم دعوت كرده باشن...:cry:

راستي هرجور راحتي برادر...
اگه سختته نميخواد به زحمت بيفتي:gol:

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش اومدين عزيزان...

ببينيد، بچه هاي خوب تالار دفاع مقدس اينجا رو ايجاد كردن تا محيطي باشه براي بحث در مورد خصايص مثبت عملي و رفتاري كه شهدا و رزمنده ها داشتن...
و اينكه همه دوستان با هم در دوره هاي 40 روزه، هر بار روي يك خصيصه مثبت شهدا كار كنيم و اون رو تو خودمون تقويت كنيم...
بر فرض مثال تو دوره قبل موضوع نماز رو دوستان پيشنهاد دادن و قرار بر اين بود كه نمازهامون رو در حد امكان اول وقت بخونيم... و دوستان هم بايد هر روز گزارش نمازهاشونو ميدادن...

براي اين دوره جديد، قرار بر اين هست كه هم بر روي يك خصيصه مثبت كار كنيم و اون رو تقويت كنيم و هم يك زذيله اخلاقي رو از خودمون دور كنيم...
حسن خلق

البته قرار بر اين هست كه دوستان بيان و گزارش بدن.... كه انشالله به زودي ميان...;):gol:

چه جالب
آقا اسم منو تو دوره قبلی جزو اولیا بنویسید ، چون اگه خدا قبول کنه سعی میکنم همیشه نمازمو اول وقت بخونم که تا حالا موفق هم شدم
حتی یه ماه پیش سر نماز اول وقتم ، سر یه کلاسی (البته خارج از دانشگاه و اینا )، استادش دعوام کرد :(
با اینکه من اصلا کاری بهش نکرده بودم ولی از رو اون بغضی که نسبت به اسلام و مسلمونا داشت منو جلو همه دعوا کرد
اما من به کار خودم ادامه دادم;) بعد از آنتراک بهم با مسخره میگفت خانوم فلانی نمازتو خوندی؟ منم با اعتماد به نفس میگفتم بله استاد مگه نمیبینی سر حال و خوشحالم !!!:D

خداروشاکرم که این توفیق بهم میده تا نمازامو اول وقت بخونم

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی در مورد مسائلی که این دوره مطرح شده باید رو خودم کار کنم:redface:
البته وضیعتم زیاد حاد نیستا اما خب زیاد تعریفی هم نیست!
حالا روز چندمه دوره هستیم؟

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب
آقا اسم منو تو دوره قبلی جزو اولیا بنویسید ، چون اگه خدا قبول کنه سعی میکنم همیشه نمازمو اول وقت بخونم که تا حالا موفق هم شدم
حتی یه ماه پیش سر نماز اول وقتم ، سر یه کلاسی (البته خارج از دانشگاه و اینا )، استادش دعوام کرد :(
با اینکه من اصلا کاری بهش نکرده بودم ولی از رو اون بغضی که نسبت به اسلام و مسلمونا داشت منو جلو همه دعوا کرد
اما من به کار خودم ادامه دادم;) بعد از آنتراک بهم با مسخره میگفت خانوم فلانی نمازتو خوندی؟ منم با اعتماد به نفس میگفتم بله استاد مگه نمیبینی سر حال و خوشحالم !!!:D

خداروشاکرم که این توفیق بهم میده تا نمازامو اول وقت بخونم

خوش به سعادتت عزيزم... براي من هم دعا كن.:gol::gol:

راستي منم ياده يه خاطره اي افتادم.
امسال يه كلاس ميرفتم (بصورت آزاد) و استادي داشتم كه دانش بالايي تو اون زمينه درسي داشت، ولي حرف متفرقه زياد ميزد.... اول از قرآن گفت و يه آيه ازش رو برد زير سوال! بچه ها هم تائيد كردن... منم جوابش رو دادم و گفتم كه اشتباه ميكنه، همون شد كه با من لج افتاد!
شروع كرد هر جلسه از من گفت و حجابم و هر سري كلي طعنه بهم ميزد! البته جوابشو ميدادم...:D
بعد شروع كرد از امام زمان گفتن!:cry: بعد از اماماي ديگه!:cry:و هرچي جلوتر ميرفتيم بيشتر اهانت ميكرد و جر و بحث من باهاش فايده اي نداشت گويا و هرچي دليل و برهان براش ميورددم، تو گوشش نميرفت! اصلا لذت ميرد از اينكه من حرص ميخوردم...
به مديريت مجموعه اشون هم گفتم، ولي گفتن مربي خوبيه، به خاطر اعتقاداتش كنار نميذاريمش!
منم قيد شهريه و علاقه و استاد خوب رو زدم و نصفه گذاشتم و اومدم!
هنوزم كه هنوزه يادش ميوفتم، براش افسوس ميخورم!

(اين خاطره هيچ ربطي به تاپيك نداشت، همينجوري يادش افتادم!):D

ولی در مورد مسائلی که این دوره مطرح شده باید رو خودم کار کنم:redface:
البته وضیعتم زیاد حاد نیستا اما خب زیاد تعریفی هم نیست!
حالا روز چندمه دوره هستیم؟

دقيقا نميدونم چندمه...
راستش اينجا يه آبجي فاطمه داريم كه سرگروهه... تاريخا با اونه...
حالا شما از فردا شروع كن و بيا گزارش بده...
انشالله فاطمه هم كه اومد اين مورد رو ازش درست و حسابي پيگيري ميكنيم!

(حسابشو ميرسيم كه اين چند وقته نيومده!!! بذار بياد!;))

آخرین ویرایش:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش اومدين عزيزان...

حسن خلق

باشه ابجي
خوشمان امد
من هم هستم
بسم الله:heart:

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زینب کبری(س)
سلام به همه ی شهیدیان:smile:
خوبین همگی؟!
وای که چقدر دلم برای اینجا تنگ شده...
از اون بدتر عذاب وجدان ولم نمی کنه که چرا دیگه نمیام باشگاه
اونم اتو دهه فجر که کلی برنامه داشتیم....
بدشانسیه منه دیگه....:(
به منصوره و نسیم خانوم گل هم خوشامد می گم.
با اومدنشون یه روح تازه ای به تاپیک تزریق کردن:gol:
راستی آقا افشین زیارت قبول:gol:
مرسی که به یاد ما هم بودید:gol:

منم به زودی یه استارت درست و حسابی می زنم.
خیلی برنامه ها دارم.
هم برای اینجا
هم برای ایجاد تاپیک های دیگه تو این تالار:smile:
فقط یه کم دیگه بهم فرصت بدین تا با انرژی کامل(شارژ کامل:D)بیام.
آهان اینم بگم تا یادم نرفته
دوره دروغ از 20 دی شروع شده و تا 30 بهمن ادامه داره;)

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشخویی

از رموز موفقیت حضرت رسول(ص) در دعوت و رسالت خویش، اخلاق نیكو و برخورد شایسته و جذّاب با مردم بود. «حسن خلق» آن حضرت، امتیاز بارز آن مظهر رأفت و رحمت بود. با همین «اكسیر اعظم» دلها را جذب می‏كرد، دشمنان را دوست می‏ساخت، كینه‏ها را به مهربانی مبدّل می‏كرد، الفت می‏آفرید و پیوند می‏داد، دلها را با دلها، دستها را با دستها! و به همین سبب مدال «اِنَّكَ لَعَلی خُلْقٍ عَظیمٍ»(7) از خدای عظیم دریافت كرد.
كلام نرم، رفتار شایسته، گفتار مؤدّبانه و جاذبه‏دار، تحمل فراوان و حلم و بردباری و چهره گشاده و بشّاش، از مظاهر و جلوه‏های «حسن خلق» است. به تعبیر دیگر، وقتی محبّت خود را به دیگران ببخشید، در حوادث، صبور و شكیبا باشید، خشم خود را فرو خورده، خویشتن‏داری كنید، بدی را با خوبی پاسخ دهید و از خشونت و عصبانیّت و بدزبانی و تحقیر و توهین و تكبّر به دور باشید، دارای «حسن خلق» هستید.
اگر خداوند به صاحبان حسن خلق، پاداش جهاد و شهادت می‏دهد، بیجا و گزاف نیست، چرا كه این هم نوعی مجاهده دارد. پیامبر اكرم(ص) برای تثبیت و گسترش همین كمالات اخلاقی و «خوشخویی» برانگیخته شد. از كلمات نورانی او است:
اِنَّ الرَّجُلَ یُدْرِكُ بِحُسْنِ خُلْقِهِ دَرَجَةَ الصّائِمِ القائِمِ.(8)
«گاهی انسان در سایه خوشخویی، به مقام و رتبه روزه‏داران شب‏زنده‏دار می‏رسد!»
انسی كه مؤمنان با یكدیگر می‏گیرند، بسیار قیمتی و باارزش است و این در سایه خوش اخلاقی پدید می‏آید كه حلقه وصل انسانها به هم است. در جوامع غربی، برخوردها اگر شاد و همراه با لبخند است، آن خوشرویی‏ها حركات سطحی و ظاهری است و ریشه در عمق دلها ندارد. «اخلاق آمریكایی» و «اروپایی»، تصنّعی است. اما حسن خلق و خوش برخوردی در جوامع ایمانی و اسلامی، ریشه در متن عقیده دارد و انسانها با هم یكدل و صمیمی‏اند، و دلسوز و رؤوف و بامحبّت!
پیامبر اكرم(ص) رابطه مؤمن با مؤمن و برخوردشان را با هم، همچون رسیدن یك تشنه به آب سرد و گوارا می‏داند كه با آن سیرابی می‏شود:
اِنَّ المؤمِنَ لَیَسْكُنُ اِلَی المؤمِنِ كَما یَسْكُنُ قَلْبُ الظَّمْأآنِ اِلَی الماء البارِدِ.(9)
در كجای اخلاق غربی، این حالت یافت می‏شود؟
در معاشرت مسلمانان با هم، باید «همدلی»، بیش از «وحدت فیزیكی» و «پیوند سطحی» حاكم باشد، تا به انس و الفتهای پایدار و رابطه‏های درونی بیانجامد. با سلام و مصافحه و حسن خلق و چهره باز و لبخند محبّت‏زا و غم‏زدا و برخورد نیك، این مهّم تأمین می‏شود. میزان اسلامی بودن اخلاق هر مسلمان را باید در نحوه معاشرتش با دیگران جستجو كرد. خوش خلقی ، دین و مرام مسلمانی است. به فرموده حضرت رسول(ص): «ایمان كسی كاملتر است كه اخلاقش بهتر باشد، كسی به پیامبر شبیه‏تر و به او نزدیكتر است كه خوش خلق‏تر باشد»(10) و به تعبیر امام صادق(ع):
«پس از عمل به واجبات الهی، محبوبترین كارها نزد خداوند، آن است كه انسان اخلاقی سازگار با مردم داشته و اهل «مدارا» باشد.»(11)
باری ... گفتار و رفتار ما «آیینه شخصیّت» ماست، بكوشیم هر چه روشنتر و شفّاف‏تر باشد

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستانک

داستانک

داستانک

هیچ کس نمی‌داند در این یک هفته کجا می‌رود. اصلا دلیل این غیبت چیست که در هر سال سر زمان مشخص اتفاق می‌افتد.

اما من سرانجام به این راز پی بردم، وقتی که به طور اتفاقی در حرم امام رضا(ع) او را دیدم که در نهایت تواضع و خوش رویی در کفش داری ایستاده بود و کفش‌های زایران را جفت می‌کرد،

چه کسی باور می‌کرد آن رییسی که همیشه در اداره ترش رو و از خودراضی به نظر می‌رسید، این جا این چنین فروتنانه و مهربان... .

نزدیک‌تر شدم و سلام گفتم. تعجب را در نگاهم خواند و گفت: هر سال یک هفته، به خاطر یک نذر... .

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام فاطمه خانوم ما اماده ایم
فقط چون یه چند مدتی دور بودیم
شما یه فید بک بدید تا مش کلی تاپیک رو یادمون بیاد
الان چیکار کنیم؟
من به دوستامم میگم بیان انشالله
پس ما منتظریم تا شما بگید چی کار کنیم؟

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رفقا کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا تاپیکو چرا ول کردید
یادتون نره اون اولای تاپیک چه حرفایی زدیم ها
ههمون یه جوری دین داریم ها
من یکی یکی هرکی یادمه صدا میزنمش
فاطمه
فتام
ونوس
ارش
افشین
محمد صادق
صادق
حاجی غفاری
سحر
ناهید
منصوره
فاطمه زهرا
مجتبی
بامبو
برینگ گود
.
.
.

بچه ها یادتون نیس که میگفتین نمازاتونو دارید سره وقت میخونید
یادتون نیس که از اثرات مثبت این تاپیک میگفتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجایید پس؟
بابا ایول لله
همیجوری میخواین امام زمان بیاد؟
حتما اقا خواهر امد
رفقا من خاکه پاتونم ازتون عاجزانه خواهش میکنم بیاین
اگه کسی هم کدورت دراه بزاره کنار بیاد تو به خاطر خدا

كربلايي حسام

اخراجی موقت
رفقا کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا تاپیکو چرا ول کردید
یادتون نره اون اولای تاپیک چه حرفایی زدیم ها
ههمون یه جوری دین داریم ها
من یکی یکی هرکی یادمه صدا میزنمش
فاطمه
فتام
ونوس
ارش
افشین
محمد صادق
صادق
حاجی غفاری
سحر
ناهید
منصوره
فاطمه زهرا
مجتبی
بامبو
برینگ گود
.
.
.
بچه ها یادتون نیس که میگفتین نمازاتونو دارید سره وقت میخونید
یادتون نیس که از اثرات مثبت این تاپیک میگفتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجایید پس؟
بابا ایول لله
همیجوری میخواین امام زمان بیاد؟
حتما اقا خواهر امد
رفقا من خاکه پاتونم ازتون عاجزانه خواهش میکنم بیاین
اگه کسی هم کدورت دراه بزاره کنار بیاد تو به خاطر خدا

من اومدم
تاپیکگو میارم بالا دادا علی
من حاضر