صندلی داغ : فلق(مدیر تالار اسلام و قرآن)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

phalagh

مدیر بازنشسته
:gol:سلام فلق جون :gol:

سوال ندارم ولی حیفم اومد که چیزی نگم خواستم بگم با این چیزایی که ازتون خوندم به نظرم دختر گلی اومدین . تبریک میگم به پدر و مادرتون واسه تربیت همچین خانمی.

:gol:این شا الله همیشه موفق باشی
:heart::heart:سلام عزیزم.:heart::heart:
:gol::gol::gol::gol:مرسی گلم . شما لطف دارید. خوبی از خودته.:gol::gol::gol::gol:

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام
1.به کدوم شهرهای ایران علاقه داری ؟
به ترتیب بگو
2.به شاهرودم علاقه داری؟تا حالا رفتی؟اگه علاقه داری یا نه"به چه دلیل ؟
3.به شهر من چی ؟
سلام
1.برازجان
اصفهان
مشهد
شیراز
2. شاهرود؟؟ تا حالا نرفتم. چون نرفتم دلیلی برای علاقه و یا عدم علاقه ندارم. اما " همه جای ایران سرای من است"
3. شهر شما کجاست؟؟

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همه ی جای ایران سرای من است "چه مفهومی باست داره
یعنی غیر از شهرای ایران "هیچ جای دیگه ای برات این حکم و نداره
شهر منم گزینه ی سه بود.
دلایل انتخاب شهرات و بگو

phalagh

مدیر بازنشسته
همه ی جای ایران سرای من است "چه مفهومی باست داره
یعنی غیر از شهرای ایران "هیچ جای دیگه ای برات این حکم و نداره
شهر منم گزینه ی سه بود.
دلایل انتخاب شهرات و بگو
لطفا اگه میشه سوالاتون رو شماره بندی کنید
یعنی همه ایرانو دوست دارم. یعنی هر کجا هستم باشم آسمان مال من است. یعنی همه جای ایران خونه خود ادمه.
نه نداره. برای همینه که هیچ وقت دوست ندارم برم یه کشور دیگه زندگی کنم.
خوب همونطور که گفتم تا حالا نیومدم.
برازجان: محل تولدمه. جاییه که 23 ساله دارم توش زندگی میکنم.
اصفهان: شهری بسیار تمیز و زیباست.
مشهد: امام رضا اونجاست
شیراز: هم نزدیک خونمونه. هم شهر تاریخی و ادبی هستش. و باغهای زیبایی داره.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو که گفته بودی مشهد اومده بودی
گزینه ی سه مشهد بود.
1-چرا دوست نداری کشور دیگه ای زندگی کنی ؟
2-منظورت اینه که شهرهای ایران و ترجیح میدی که میگی دوست ندارم خارج از ایران زندگی کنم؟
3-تا حالا خارج از ایران رفتی؟اگه رفتی کجا؟
4-دوست داری به کدوم کشورا سفر کنی؟دلایلشم بگو

phalagh

مدیر بازنشسته
تو که گفته بودی مشهد اومده بودی
گزینه ی سه مشهد بود.
1-چرا دوست نداری کشور دیگه ای زندگی کنی ؟
2-منظورت اینه که شهرهای ایران و ترجیح میدی که میگی دوست ندارم خارج از ایران زندگی کنم؟
3-تا حالا خارج از ایران رفتی؟اگه رفتی کجا؟
4-دوست داری به کدوم کشورا سفر کنی؟دلایلشم بگو
آها من فکر کردم شاهرود رو میگید.
آره مشهد رو دوست دارم.
1. چون همه با هم غریبن. چون زبونشون رو نمیفهمم. اینجا دوستامون هستن. فامیلامون هستن. بالاخره اگه دلت بگیره حتی اگه کسی رو نداشته باشی. بری تو پارک بشینی بالاخره یکی پیدا میشه باهاش حرف بزنی.
2. بله کاملا.
3. بله رفتم. یه سفر چند روزه به دبی داشتم.(البته دبی که خارج نیست:D)
4. فرانسه. چون زیبا و باستانیه. و مردم با فرهنگی داره

PMN

عضو جدید
1. ببینید هر آدمی با توجه به چیزایی که تا حالا دیده تصورش از چیزایی که ندیده شکل میگیره. طبیعتا تصوری که از اون دنیا داریم هم به همین شکله.
تصورم از بهشت: باغهای زیبا و رویایی که نور خورشید از لابلای برگا به زمین میتابه و میشه شعاع نور رو دید. با رودها و جویهیی که از زیر درختا جاریه. یه برکه زیبا با نیلوفرای آبی. گلای قشنگ. پروانهها و پرنده های زیبا. صدای پرنده ها و بوی خوش گلها ادم رو مست میکنه.
جهنم : یه جای پر از دود و اتش. با سنگاهای گداخته
برزخ: یه بیابان بی انتها
پل صراط: یه دره عمیق که تهش معلوم نیست با یه پل باریک روی اون.
البته اینا همش تورات منه.
2. پاک شدن گناهان
3. خود همجواری با خدای به این بزرگی یه فایدست. مغفرت الهی یه سعادته.
4. قطعا تفکر باید وجود داشته باشه. اما ما چقدر به نتیجه تفکرمون مطمئنیم. چقد مطمئنیم تصمیمی که در قبال تفکرمون میگیریم خوبه.همین زندگی دنیوی رو در نظر بگیرید. بارها و بارها شده که برای کاری یا در مورد چیزی تفکر کردیم و به یک نتیجه رسیدیم و بر اساس اون نتیجه تصمیم گیری کردیم. اما بعدا میبینیم که ای داد بیداد فکرمون اشتباه بوده. نتیجه ای که گرفته بودیم اشتباه بوده. پس بالطبع باد پیامد تصمیمی که در اثر نتیجه گیری اشتباه داشتیم رو هم بپذیریم.
5. اراده و خواست خدا!!!!
جواب این سوال رو نمیدونم چجوری توضیح بدم.
6. خوب اینجوری بحث جبری میشه. خدا تو زندگی همه راهها رو به مل نشون داده و ما رو مختار در انتخاب کرده. اگه میخواست کاری کنه که همه همدیگه رو ببخشن که بحث جبری میشد. میشد بمثل فرشته ها که توانایی انجام کار بد رو ندارن. اونوقت فرق یه انسان و یه فرشته چیه؟؟
7. تو سوال یک جواب دادم.
8. والا چی بگم...
9. شناختی ازتون ندارم. حتما الان که ترک کردید. بعدش تا دو سال هفته ای دو نخ میکشید. بعدش دوباره ترک میکنید. بعدشم دوباره هفته ای دو نخ میکشید.:D
10. ای بابا یه نگاه به اون بالا بندازید..:w47:
11. نه. به نظرم هرکی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه.
12. کوه و جنگل رو خیلی دوست دارم. بازدید از آثار باستانی رو هم دوست دارم.
13. ماشاءالله سوالای شما اینقد کمرشکنه که مغزم کار نمیکنه.

راستی من حق داشتم از سوال 10 به بعد جواب ندما..

شما لطف کردي جواب دادي! ولي سوال 2 جزو صندلي نبود سوالاي 10 و 1 و 7 تکراري بود واسه همين از 10 تا بيشتر نمي شد! ;) ضمناً سوال 6 رو جواب ندادي:"- " الرجال قوامون علی النساء" ممکنه بگي چه جوري قبول کردي اين آيه رو؟! برام خيلي جالبه! يا ادامة آيه که من قبلاً در مورد برتري مرد و اجازه کتک زدن زن گذاشته بودم! (سوره النساء آيه34)"

12 اکثر آدما کوه و جنگل رو دوست دارن، شما مي ري يا فقط دوست داري؟
9- من فکر نمي کنم ديگه سيگار بکشم، مگر اينکه يه دوست دختر سيگاري به پستم بخوره!
6- به نظر من جبري نمي شد. در اون صورت مي شد بهشت رو درجه بندي کرد نه اينکه بعضي ها برن جهنم همه جاشون بسوزه! شخصاً زورت مياد اگه کسي که بهت ظلم کرده باشه و در شرايط فعلي مستحق جهنم باشه، بره يکي از طبقات پايين بهشت؟ (اکثر کسايي که ازشون پرسيدم زورشون ميومده)
کافر ها چطور؟ اونا اگه بجاي اينکه تا ابدالدهر و بعد از ابدالدهر تو آتيش کباب شن، برن طبقات پايين بهشت شما ناراحت مي شي؟

5 و 4 - قبلاً گفتيد که : " مقام قرب الهي فقط از راه عبودیت بدست میاد. باید بنده پیرو محض باشه. باید اراده و خواستش رو در جهت اراده و خواست خدا قرار بده. و هیچی نخواد و هیچ کاری نکنه مگر اینکه موافق خواست خدا باشه." اگر آدم نتونه ارادة و خواست خدا رو تشخيص بده، چه جوري مي تونه به اونجا برسه؟ در مورد تفکر : به نظر شما آدم تفکر کنه که احتمال داره به نتيجة غلط برسه بهتره يا تبعيت کنه از اراده اي که هنوز نگفتي چه جوري مي شه تشخيصش داد و اگه احتمالاً تونست درست تشخيص به سعادت برسه؟

13-راستي اين سوال رو هم جواب ندادي :
"در مورد اختيار، ببينيد، اختيار و قوة انتخاب ابزاريه در دست انسان. انتخاب و تصميم گيري بر مبناي عقل گرفته ميشه. گفته مي شه که عقل نسان نقص نسبي و مطلق داره. خوب حالا مثال: اگه به يک کودک يک بازوکاي گنده بدهيم و به او بگوييم که ماشه رو نکشه (به عبارتي راه راست را به او نشان دهيم)، اما کودک بازي بازي کنه و ماشه رو بکشه و اون نقطه از زمين از روي نقشه محو بشه، بچه رو بايد محاکمه کرد يا کسي که بازوکا رو دست بچه داده؟ اگر استدلال شما در مورد اختيار درست باشه، بايد خدا رو بخاطر اينکه مي دونسته ضايعه اي بوجود ميآد ولي جلوش رو نگرفته، تخطئه کرد، نه انسان ناقص عقل رو."

از همة دوستان عرض ميخوام که اينهمکه سوال مي پرسم، خصوصاً از شما! مرسي

آخرین ویرایش:

PMN

عضو جدید
سلام عزیزم.
5. نمیتونم بگم اشعار یه شاعر خاص رو . یه وقتایی از چند تا شعر یه شاعر خوشم میاد بعد که میرم سراغ دیوانش میبینم بقیه شعراش جذبم نمیکنه. ولی خوب شعرای فروغ ، و شاملو . فریدون مشیری خوبن. سهراب رو یادم رفت.

سلام دوباره، بازم اومدم طبق معمول با يه بغل سوال بد!

0- چطور از اين شاعرا که نگم ضد دين بايد بگم بي دين هستند خوشت مياد!؟
1- چرا انقدر از دود بدت مياد؟
2- از مسکرات هم به اندازة دخانيات بدت مي اي؟
3- هيچکدوم رو تا حالا امتحان کردي؟
4- گوشت خوک (مثلاً ژامبون خوک يا بيکن ) خوردي؟
5- چرا از عربي بدت ميآد؟
6- چطور مي شه آدم از عربي بدش بياد و احتمالاً به اون مسلط نباشه و بتونه قرآن رو درک کنه؟ مثلاً همين قوامون رو 10 جور معني کردن از پايدار و سرپرست تا فرمانروا، اگه عربي ندوني مشکلي نمي شي؟ (ترجمة همين آية 43 سوره نسا، ترجمة مکارم رو نگاه کن مقايسه کن با فولادوند يا بقيه) هرکدوم يه چيزه)

ديروز تو تلوزيون يک روحاني محترم مي گفت دوستي نبايد تبديل به ازدواج بشه، چون بعد از ازدواج آقايون فکر مي کنن که اين که با منِ نا محرم دوست بوده از کجا معلوم که قبلاًَ يا همون زمان با کسي دوست نبوده باشه!

7- شما اين نظر رو قبول داري؟اگه طرف شما قبلاً با کسي دوست باشه، چه اشکالي داره؟
8-من کساني رو ديدم و شنيدم که با هيچ کس دوست نبودن، و وقتي که ازدواج کردن تازه چشم و گوششون باز شده. (البته چون دورة آشنايي شون هم کم بوده قبل از ازدواج، خوب همديگه رو نمي شناختن و با هم نمي ساختن که بعد از ازدواج ددري شدن) شما فکر نمي کنيد آشنايي و دوستي پيش نياز ازدواجه؟

ايشون در ادامه فرمودند که اين آقا ممکنه حتي فکر کنه که چون طرفش قبلاً يه غلطي کرده و با ايشون که نامحرم بودن دوست شده، ممکنه بعد از ازدواج هم بره دوست جديد پيدا کنه! ايشون موردي رو ديده بودن که آقايي محبوبش رو از ساعت 8 صبح که مي رفت بيرون تو خونه زندوني مي کرد تا 5 بعد از ظهر که بر مي گشت

9- به نظرتون همچين نتيجه گيريي که اون آقا کرده منطقي و درسته؟ اگه آره عملي که انجام داده چطور؟ آيا اين عمل نشان دهندة شدت عشقش به زنش نيست؟
10- به نظر شما اين آقا بيمار رواني محسوب مي شه؟ ممکن بود خانومي قبل از ازدواج دوستي با نا محرم نداشته باشه اما بعد از ازدواج به اين نتيجه برسه که دوستي داشته باشه، يعني منظورم اينه که اين آقا اگه با خانومش سابقة دوست هم نداشته باشه، چون بيماري سوظن داره بازم اينکار رو ميکنه، با نظر من موافقي؟ (يعني اگه قرار باشه کسي اين کار (زندان) رو بکنه ربطي به اينکه قبلاً دوست بودند نداره)

10+1- به نظر شما دوستي با جنس مخالف حتماً به معني داشتن رابطة خارج از عرفه؟

13-1- من چطوري خوش تيپ ترم؟ (تو اين آواتار هايي که گذاشتم) کچل، مو کوتاه يا مو بلند؟

(من اولين صندلييه که ميآم، اگه تو قبلي ها هم ميومدم که گفته بودن دوست پسر نمي خوان همين سوالات رو مي پرسيدم)

مرسي

ببخشيد که انقدر سوالات طولاني و زياد مي پرسم ;) (انگار سوالاي من از جوابا طولاني تره! ;) ). انشالله سر صندلي خودم جبران کنين. منتظرم

آخرین ویرایش:
فلق خانم گفتن شنبه شب میان به سوالا جواب میدن
ولی زمان پرسش فقط تا امشب ساعت 12 هست
فلق خانم هم در پاسخگویی به سوالات شماره 10 به بعد مختارند . ولی قوانین میگه فقط 10 تا رو جواب بدید :)

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
سلام
به کدوم شهرهای ایران علاقه داری ؟
به ترتیب بگو
به شاهرودم علاقه داری؟تا حالا رفتی؟اگه علاقه داری یا نه"به چه دلیل ؟
به شهر من چی ؟
حالا چرا شاهرود طاها؟ خودت رفتي؟ اصليتت که شاهرودي نيست؟ اگه سيستم پيغام خصوصيت رو فعال مي‌کردي اينجا نمي‌پرسيدم!! :heart:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
سلام مجدد فلق خانوم!
ديشب شب آرزوها نام داشت؛ چه آرزويي کردي؟ البته اگه گفتني هست و فضولي نيست. :gol:

1) فلسفه شب آرزوها چیه ؟
2) تو بهش اعتقاد داری ؟
3) بنظرت آرزوهای این شب همه پذیرفته میشن ؟
4) شرایط دعا کردن توی این شب چیه ؟

Qomri

عضو جدید
سلام
15. جواب سوال 9 رو ندادید سرتون شلوغه و صندلیتون داغ!جواب سلامهارو هم نمی دین:biggrin:
16. اون چ که در جواب سوال 14 نوشتین، یعنی چی؟
17. دل شکوندن رو تعریف کنین و به نظرتون چه مواردی دل شکوندن به حساب نمیاد.
18. اگه الآن بعد از 17 صفحه از شما بپرسن این سوالا به چه دردتون می خوره چی می گین؟
19. فکر می کنین این سوالهایی که پرسیدن رو دو سال دیگه هم ازتون بپرسن ،جواباتون چقدر متفاوتن با جوابهای امروز ؟
20. در مورد عقل من قانع نشدم ، یک برداشت می تونه این باشه پس عاقل وجود ندارد چون هیچ کس نمی تونه به تمام تجربیات گذشتگان واقف بشه !؟
21. آخرین بار که مرگ رو جلوی چشمتون دیدن کی بود؟ تعریف کنین.

ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین.

ELAHE.T

عضو جدید
سلام دختر خوب
اول بخاطر جواباي قشنگت ازت تشکر ميکنم
1)چقدر اين اعتقادو که براي گشايش کارها نذر سادات ميکنن قبول داري؟
2)تاحالا شده واست يه چيزي بيارن واسه اينکه نذرت کرده بودن؟اگه آره عکس العملت چي بوده؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

1. 10دقيقه از وقت قانوني گذشته من تو وقتهاي تلف شده اومدم ميشه سوال بپرسم؟؟؟:( به خدا قرار نبود اينقد دير بشه تو ترافيك گير كردم :redface: حالا من ميپرسم خواستي بجواب نخواستي بازم بجواب :biggrin:

2.چرا مدير تالار اسلام وقرآن شدي؟
3.چادر ميذاري؟
4.ازون دخترايي هستي كه سيبيلاشونو نميزنن؟
5.عضو بسيج خواهران هستي؟
6. تا حالا نمازت قضا شده؟(اگه املاش غلطه شرمنده من نييدونم شايد غذا غزا قزا و...)
7.نظرت در باره دوست پسر چيه؟
8. تو 360 پيج داري؟؟؟:w12:
9.آهنگ گوش ميدي؟؟اگه گوش ميدي شادمهرو ميشناسي؟؟اگه ميشناسي نظرت چيه؟؟
10.نظرت در مورد من چيه؟

ممنون اگه جواب بدين:w30:

خب دیگه خسته نباشید
دیگه لطف کنید دوستان عزیز از این پست به بعد سوالی نپرسید
ایشالا فلق خانم تشریف میارن و به سوالا جواب میدن
ممنون

سلام .منم میخوام عضو صندلی داغ شم.
سلام رها خانم خوش اومدید
به لینکی که در امضام هست دقت و مراجعه کنید . شرایط و قوانین رو بخوبی مطالعه کنید و در آخر همونجا درخواستتون رو عنوان کنید
موفق باشی ;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام همشهری
خوبی ؟
1- چرا به لگجی میگی لگجین ؟
2- چرا دوست پسر نداری ؟
3- نامزد داری ؟
4- کجای برازجون میشینی ؟
5- نظرت در مورد بچه های موتور سوار برازجونی چیه ( همون اراذل اوباش منظورمه، نه همشون )
6- چرا میگن محله پاپری ها خطرناکه؟‌
7- بوشهریا ؟ ( استان بوشهر منظورمه )
8- زندگی
9- خدا
10- سیده

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام مجدد فلق خانوم!
ديشب شب آرزوها نام داشت؛ چه آرزويي کردي؟ البته اگه گفتني هست و فضولي نيست. :gol:
دوستان عزیز سلام
شرمنده. من 19 ساعت تو راه بودم. وقتی هم رسیدم خونه با یه سیستم داغون روبرو شدم. مجبور شدم win نصب کنم. اینه که نصفه شب شد.
با عرض شرمندگی مجبورم الان جواب سوالات کوتاه رو بدم. و سوالاتی که نیاز به تو ضیح زیاد داره رو میزارم برای صبح. دوستان گله نکنن که تقدم و تاخر رو رعایت نکردم.
اما جواب:
آرزو کردم که تو زندگی احساس خوشبختی داشته باشم. و خدا منو به راه راست هدایت کنه.
اینا شخصی بود.
بعد هم آرزوی خوشبختی و عاقبت بخیری برای اعضای خانوادم بچه های خوابگاهمون. اعضای باشگاه عموما و اعضای تالار اسلام وقران خصوصا.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام دختر خوب
اول بخاطر جواباي قشنگت ازت تشکر ميکنم
1)چقدر اين اعتقادو که براي گشايش کارها نذر سادات ميکنن قبول داري؟
2)تاحالا شده واست يه چيزي بيارن واسه اينکه نذرت کرده بودن؟اگه آره عکس العملت چي بوده؟
سلام عزیزم.
خواهش میکنم لطف داری
1. قبول دارم. البته خیلی چیزا به اعتقاد خود ادم ربط داره(قانون جاذبه)
2. راستش یه بار. همین یک ماه پیش یکی از دوستای صمیم اومد یه کادو بهم داد. بعد گفت نذرت کرده بودم که دکترا قبول بشم و حالا قبول شدم. راستش یه خورده موندم. و تشکر کردم. یعنی چون غیر منتظره بود عکس العمل خاصی نداشتم.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام

1. 10دقيقه از وقت قانوني گذشته من تو وقتهاي تلف شده اومدم ميشه سوال بپرسم؟؟؟:( به خدا قرار نبود اينقد دير بشه تو ترافيك گير كردم :redface: حالا من ميپرسم خواستي بجواب نخواستي بازم بجواب :biggrin:

2.چرا مدير تالار اسلام وقرآن شدي؟
3.چادر ميذاري؟
4.ازون دخترايي هستي كه سيبيلاشونو نميزنن؟
5.عضو بسيج خواهران هستي؟
6. تا حالا نمازت قضا شده؟(اگه املاش غلطه شرمنده من نييدونم شايد غذا غزا قزا و...)
7.نظرت در باره دوست پسر چيه؟
8. تو 360 پيج داري؟؟؟:w12:
9.آهنگ گوش ميدي؟؟اگه گوش ميدي شادمهرو ميشناسي؟؟اگه ميشناسي نظرت چيه؟؟
10.نظرت در مورد من چيه؟

ممنون اگه جواب بدين:w30:
1. راحت باشید. ولی اینطور که معلومه در هر صورت مجبورم که بجوابم.:D
2.خوب پیشنهاد دادن. قبول کردم.
3. بله
4. سبیل؟؟؟؟ من خانومم آقا نیستما. احیانا آدرسو اشتباه نیومدید. نکنه میخواستید برید خونه بغلی صندلی داغ persian_pulse !!!!
5. 4 ترم شورا مرکزی بودم. اما به دلایلی خارج شدم.
6. آره.(نه همینه که نوشتید)
7. خوب نیست
8. نه. یعنی فقط یه صفحه خالی داشتم. که اونم غیر فعال کردم.
9. آره گوش میدم. از شادمهر خوشم نمیاد و به جز اهنگ یاسش هیچی رو گوش نمیدم. البته یه چند باری هم اون آهنگ (دست تو تو دست من بود دلت اما جای دیگه) رو گوش میدادم. اما در کل از شادمهر خوشم نمیاد.
10. شناخت زیادی ندارم. فقط میدونم عشق شادمهر و پر سپولیسید
خواهش میکنم.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام همشهری
خوبی ؟
1- چرا به لگجی میگی لگجین ؟
2- چرا دوست پسر نداری ؟
3- نامزد داری ؟
4- کجای برازجون میشینی ؟
5- نظرت در مورد بچه های موتور سوار برازجونی چیه ( همون اراذل اوباش منظورمه، نه همشون )
6- چرا میگن محله پاپری ها خطرناکه؟‌
7- بوشهریا ؟ ( استان بوشهر منظورمه )
8- زندگی
9- خدا
10- سیده
سلام
مرسی
1. شما چرا به لگجین میگید لگجی؟؟
2. دلم نمیخواد
3. نه
4. ............ بردن ......... گفت هیزمش تره
5. بلا نسبت.. مغز .......... خوردن.
تا کلشون پخش زمین نشه.......
6. چون کلن نسبت به پاپریها این نظرو دارن. و میگن نباید نزدیکشون بشی.
7. با برازجونیا آبشون تو یه جوب نمیره
8. سفر
9. رفیق
10. افتخار

phalagh

مدیر بازنشسته
شما لطف کردي جواب دادي! ولي سوال 2 جزو صندلي نبود سوالاي 10 و 1 و 7 تکراري بود واسه همين از 10 تا بيشتر نمي شد! ;) ضمناً سوال 6 رو جواب ندادي:"- " الرجال قوامون علی النساء" ممکنه بگي چه جوري قبول کردي اين آيه رو؟! برام خيلي جالبه! يا ادامة آيه که من قبلاً در مورد برتري مرد و اجازه کتک زدن زن گذاشته بودم! (سوره النساء آيه34)"

12 اکثر آدما کوه و جنگل رو دوست دارن، شما مي ري يا فقط دوست داري؟
9- من فکر نمي کنم ديگه سيگار بکشم، مگر اينکه يه دوست دختر سيگاري به پستم بخوره!
6- به نظر من جبري نمي شد. در اون صورت مي شد بهشت رو درجه بندي کرد نه اينکه بعضي ها برن جهنم همه جاشون بسوزه! شخصاً زورت مياد اگه کسي که بهت ظلم کرده باشه و در شرايط فعلي مستحق جهنم باشه، بره يکي از طبقات پايين بهشت؟ (اکثر کسايي که ازشون پرسيدم زورشون ميومده)
کافر ها چطور؟ اونا اگه بجاي اينکه تا ابدالدهر و بعد از ابدالدهر تو آتيش کباب شن، برن طبقات پايين بهشت شما ناراحت مي شي؟

5 و 4 - قبلاً گفتيد که : " مقام قرب الهي فقط از راه عبودیت بدست میاد. باید بنده پیرو محض باشه. باید اراده و خواستش رو در جهت اراده و خواست خدا قرار بده. و هیچی نخواد و هیچ کاری نکنه مگر اینکه موافق خواست خدا باشه." اگر آدم نتونه ارادة و خواست خدا رو تشخيص بده، چه جوري مي تونه به اونجا برسه؟ در مورد تفکر : به نظر شما آدم تفکر کنه که احتمال داره به نتيجة غلط برسه بهتره يا تبعيت کنه از اراده اي که هنوز نگفتي چه جوري مي شه تشخيصش داد و اگه احتمالاً تونست درست تشخيص به سعادت برسه؟

13-راستي اين سوال رو هم جواب ندادي :
"در مورد اختيار، ببينيد، اختيار و قوة انتخاب ابزاريه در دست انسان. انتخاب و تصميم گيري بر مبناي عقل گرفته ميشه. گفته مي شه که عقل نسان نقص نسبي و مطلق داره. خوب حالا مثال: اگه به يک کودک يک بازوکاي گنده بدهيم و به او بگوييم که ماشه رو نکشه (به عبارتي راه راست را به او نشان دهيم)، اما کودک بازي بازي کنه و ماشه رو بکشه و اون نقطه از زمين از روي نقشه محو بشه، بچه رو بايد محاکمه کرد يا کسي که بازوکا رو دست بچه داده؟ اگر استدلال شما در مورد اختيار درست باشه، بايد خدا رو بخاطر اينکه مي دونسته ضايعه اي بوجود ميآد ولي جلوش رو نگرفته، تخطئه کرد، نه انسان ناقص عقل رو."

از همة دوستان عرض ميخوام که اينهمکه سوال مي پرسم، خصوصاً از شما! مرسي
به اینجا مراجعه کنید. پستهای 8 و 10 اون تاپیک رو بخونید. توضیحاتش برای من قانع کننده بوده شما رو نمیدونم.
12. من عاشق طبیعتم
9. گفتم که شناختی ندارم. موضع فقط سیگار نیست.
6. پس با این حساب اون آدمی که به اون دختر بیچاره هم تجاوز میکنه باید بره بهشت؟؟ فقط طبقش فرق کنه؟؟
4و5- فعلا جوابی ندارم. (فکر کنم شما منو با علامه جعفری یا کس دیگه اشتباه گرفتید)
13. خدا اگه ما رو وارد این دنیا کرده عقلم بهمون داده. و در ضمن "لا یکلف الله نفسا الا وسعها"

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام دوباره، بازم اومدم طبق معمول با يه بغل سوال بد!

0- چطور از اين شاعرا که نگم ضد دين بايد بگم بي دين هستند خوشت مياد!؟
1- چرا انقدر از دود بدت مياد؟
2- از مسکرات هم به اندازة دخانيات بدت مي اي؟
3- هيچکدوم رو تا حالا امتحان کردي؟
4- گوشت خوک (مثلاً ژامبون خوک يا بيکن ) خوردي؟
5- چرا از عربي بدت ميآد؟
6- چطور مي شه آدم از عربي بدش بياد و احتمالاً به اون مسلط نباشه و بتونه قرآن رو درک کنه؟ مثلاً همين قوامون رو 10 جور معني کردن از پايدار و سرپرست تا فرمانروا، اگه عربي ندوني مشکلي نمي شي؟ (ترجمة همين آية 43 سوره نسا، ترجمة مکارم رو نگاه کن مقايسه کن با فولادوند يا بقيه) هرکدوم يه چيزه)

ديروز تو تلوزيون يک روحاني محترم مي گفت دوستي نبايد تبديل به ازدواج بشه، چون بعد از ازدواج آقايون فکر مي کنن که اين که با منِ نا محرم دوست بوده از کجا معلوم که قبلاًَ يا همون زمان با کسي دوست نبوده باشه!

7- شما اين نظر رو قبول داري؟اگه طرف شما قبلاً با کسي دوست باشه، چه اشکالي داره؟
8-من کساني رو ديدم و شنيدم که با هيچ کس دوست نبودن، و وقتي که ازدواج کردن تازه چشم و گوششون باز شده. (البته چون دورة آشنايي شون هم کم بوده قبل از ازدواج، خوب همديگه رو نمي شناختن و با هم نمي ساختن که بعد از ازدواج ددري شدن) شما فکر نمي کنيد آشنايي و دوستي پيش نياز ازدواجه؟

ايشون در ادامه فرمودند که اين آقا ممکنه حتي فکر کنه که چون طرفش قبلاً يه غلطي کرده و با ايشون که نامحرم بودن دوست شده، ممکنه بعد از ازدواج هم بره دوست جديد پيدا کنه! ايشون موردي رو ديده بودن که آقايي محبوبش رو از ساعت 8 صبح که مي رفت بيرون تو خونه زندوني مي کرد تا 5 بعد از ظهر که بر مي گشت

9- به نظرتون همچين نتيجه گيريي که اون آقا کرده منطقي و درسته؟ اگه آره عملي که انجام داده چطور؟ آيا اين عمل نشان دهندة شدت عشقش به زنش نيست؟
10- به نظر شما اين آقا بيمار رواني محسوب مي شه؟ ممکن بود خانومي قبل از ازدواج دوستي با نا محرم نداشته باشه اما بعد از ازدواج به اين نتيجه برسه که دوستي داشته باشه، يعني منظورم اينه که اين آقا اگه با خانومش سابقة دوست هم نداشته باشه، چون بيماري سوظن داره بازم اينکار رو ميکنه، با نظر من موافقي؟ (يعني اگه قرار باشه کسي اين کار (زندان) رو بکنه ربطي به اينکه قبلاً دوست بودند نداره)

10+1- به نظر شما دوستي با جنس مخالف حتماً به معني داشتن رابطة خارج از عرفه؟

13-1- من چطوري خوش تيپ ترم؟ (تو اين آواتار هايي که گذاشتم) کچل، مو کوتاه يا مو بلند؟

(من اولين صندلييه که ميآم، اگه تو قبلي ها هم ميومدم که گفته بودن دوست پسر نمي خوان همين سوالات رو مي پرسيدم)

مرسي

ببخشيد که انقدر سوالات طولاني و زياد مي پرسم ;) (انگار سوالاي من از جوابا طولاني تره! ;) ). انشالله سر صندلي خودم جبران کنين. منتظرم
0. ببینید. من در مورد دینشون و مسلکشون هیچی نمیدونم. اما وقتی از خوندن یه شعر یا یه متن ادبی لذت میبرم نمیتونم نگم. مهم مفهوم شعره و اونی که من درک میکنم.
1. نمیدونم.شاید چون هیچ وقت دور و برم و تو فامیلامون از دود خبری نبوده. البته شوهر عمه بابام که یه مجتهد بوده کسی بوده که 50 سال پیش با دود و قلیون که یه چیز عادی بوده مبارزه میکرده و میگفته که ضرر داره. شاید ارثی هم باشه.
2. اونو که دیگه اسمشو نیار.
3. ابدا. چون اونوقت باید از خودم هم به همون اندزه متنفر بشم.
4. :hate:
5. نمیدونم. همیشه خوندنش برام سخت بوده. یادمه برا کنکور هم نصف کتاب عربی رو نخوندم. و آخر سر تنها درصد زیر 50 مربوط به عربی بود(49.6 ٪ )
6. نه اینجوریا هم نیست.درسته بدم میاد اما دیگه یه چیزایی بلدم. اگه یادتون باشه گفتم که تو دوره دبیرستان یه مدت قران حفظ میکردم. اون موقع چیزی که در حفظ و یادآوری بهتر کمکم میکرد. معنای قران بود. چون با معنی حفظ میکردم هر جا گیر میکردم معنای آیه رو به خاطر میآوردم تا بتونم خود آیه رو هم به یاد بیارم.
7. همونطور که برا خودم نمیپسندم برا طرف مقابل هم نمیپسندم. برا خودم گفتم چون دوست ندارم عشقی رو که قراره به همسرم تقدیم کنم حتی خیلی جزئی و کم قبلا به کس دیگه داده باشم. در مقابل خودم هم دوست ندارم همسرم اون مهر و محبتی رو که باید نثار من کنه حتی قسمتیش رو قبلا با کس دیگه داشته باشه.قلب آدم باید دست نخورده باقی بمونه.
8. نه به هیچ وجه. این مسئله عمومیت نداره و عکسش هم صادقه. بودن کسانی که قبل از ازدواج هم دوستان زیادی داشتن و بعد از ازدواج هم ادامه دادن. و البته یه افت دیگه هم که هست اینه که تو زندگی مشکلات زیادی هست. یعنی کسی نیست که بتونه بگه زندگی بالا و پایین نداره. و از طرف دیگه دوستی های قبل از ازدواج با خیلی از این بالا و پایینها روبرو نیست. حالا فکر کنید کسی که قبل از ازدواج یه رابطه آروم رو داشته بعد از ازدواج با یه سریب مشکلات که طبیعی هستن روبرو میشه و اگه یه کم در مقابل این مشکلات سست باشه ممکنه فیلش یاد هندستو(رابطه قبل از ازدواج ) کنه. و مدام این فکر تو ذهنش باشه که اگه اون(دوست سابقش) بود اینجوری نمیشد.
9. خوب گاهی وقتا میتونه درست باشه. اما عمومیت نداره. در مورد کارش هم این شدت عشق نیست دیوانگی و بیماریه
10. در بالا گفتم.
10+1. رابطه خارج از عرف یعنی رابطه ای که برای جامعه و عرف پذیرفته شده نیست. و دوستی دختر و پسر هم برای جامعه پذیرفته شده نیست پس خارج از عرفه.
13-1. من نمیدونم. اینقد مشغول جوابها بودم که زیاد به اواتارتون دقت نکردم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.