یک مهندس برق مخابرات باید کجا دنبال کار بگرده؟

یک مهندس برق مخابرات باید کجا دنبال کار بگرده؟

• باید درس بخونه بره ارشد

رای: 12 63.2%
  • باید بره عسلویه

رای: 2 10.5%
  • باید خودش یه کار خصوصی راه بندازه

رای: 3 15.8%
  • شرکت مخابرات

رای: 2 10.5%

• مجموع رای دهندگان
    19

EECi

مدیر بازنشسته
دوست عزیز به دانشگاه ربطی نداره. همچین می گید دانشگاه آزاد شاید دوستان فکر کنن ایراد از دانشگاه باشه. خودتون کم کاری کردید که چیزی یاد نگرفتید.
( عذر می خوام خیلی رک گفتم)

arash250

عضو جدید
خودتون کم کاری کردید که چیزی یاد نگرفتید.

سلام مهندس

1-خوب باید تو دانشگاه چه کاری در کنار درس خوندن بکنیم تا بعدن کار گیرمون بیاد ؟
2-راستی یه مهندس برق مخابرات چه کاری میتونه تو عسلویه انجام بده ؟ اصلا کاری هست ؟
3-چون همه میگن عسلویه و شرکت نفت فقط مهندسین قدرت و کنترل رو جذب میکنه ایا واقیت داره ؟
4-آیا بین دانشگاه آزاد و دولتی فرقی نمی کنه؟ مثلا من که الان آزاد درس می خونم و در کنار درس مهارت هایه
دیگر مهندسی برق رو هم یاد بگیرم می تونم برای کار در آینده امید وار باشم؟ چون همه میگن دانشگاه آزارد آینده نداره؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
به نظر من یه مهندس برق مخابرات یه نفرین شده ابدیه.اصلا کار گیرش نمیاد.تا دیر نشده برو قدرت یا الکترونیک بخون.خودمم مخابرات خوندم برا همین میگم.

ehsan azimi

عضو جدید
آره منم همین نظر رو دارم.بهترین کار اینه که بری ارشد قدرت بخونی...

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز به دانشگاه ربطی نداره. همچین می گید دانشگاه آزاد شاید دوستان فکر کنن ایراد از دانشگاه باشه. خودتون کم کاری کردید که چیزی یاد نگرفتید.
( عذر می خوام خیلی رک گفتم)
بله به دانشگاه ربط نداره اما اگر کسی بخواد بره سر کار اول باید بچه های ازاد برن چون بیچاره ها هزینه زیادی برای درس خوندنشون دادن
اتفاقا آقای محترم ما همه چیز هم یاد گرفتیم اما اونایی که میخوان استخدام کنند یاد نگرفتند چطور امتحان استخدامی بدون حاشیه (پارتی ) بگیرن

hedye joon

عضو جدید
ki gofte be daneshga rabt nadare dadash?
uni k zahmat mikeshe dars mikhoone ba uni k faghat pool mirize tu jibe ina ba ham fargh nadaran?
shoma dg chera?pas bare elmi koja mire?

dars

عضو جدید
تو آژانس های مسافرتی و موسسه کرایه و تاکسی دربست و ...
اینا رو من پیدا کردم.اگه کسی چیز دیگه ای پیدا کرد مارو هم خبر کنه

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنار خیابون بساط پهن کردن ودست فروش شدن اینم من دیدم

arash250

عضو جدید
پس شرکت مخابرات / ایرانسل / همره اول و اپراتور سوم در اینده از کجا نیرو هاشون رو میگیرن ؟
حتما میرن از گرایش هایی مثل قدرت و کنترل نیرو میگیرن ؟!!؟!؟

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس شرکت مخابرات / ایرانسل / همره اول و اپراتور سوم در اینده از کجا نیرو هاشون رو میگیرن ؟
حتما میرن از گرایش هایی مثل قدرت و کنترل نیرو میگیرن ؟!!؟!؟
خب خودت جواب خودت رو دادی البته با بند پ

arash250

عضو جدید
به جای درس خوندن
بریم روش هایه پارتی پیدا کردن رو یاد بگیریم؟

arash250

عضو جدید
برای اینکه تو مناقصه ها شرکت کنیم یا تو یه کار پیمان کاری
آیا با مایه 10 الی 15 میلیون مایه میشه یه کاری کرد ؟

برای مناقصه حداقل چند تومن لازمه؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
مخابرات که اصلا نیرو بر نمی داره.احتمالا تا 100 سالگیه کارمنداش همونارو نگه دارن.اکثرا هم کارمنداش فوق دیپلمن چون در زمان باستان استخدام شدن

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کدام آگهی استخدام دیدید که مخابرات استخدامی زده مگر ما رو ببرن برای صدای 118

EECi

مدیر بازنشسته
بله به دانشگاه ربط نداره اما اگر کسی بخواد بره سر کار اول باید بچه های ازاد برن چون بیچاره ها هزینه زیادی برای درس خوندنشون دادن
اتفاقا آقای محترم ما همه چیز هم یاد گرفتیم اما اونایی که میخوان استخدام کنند یاد نگرفتند چطور امتحان استخدامی بدون حاشیه (پارتی ) بگیرن
اولا در مورد استدلال اولتون باید بگم کاملا اشتباهه! افرادی باید برن سر کار که کار بلد باشن فرقی نمی کنه کدوم دانشگاه باشن. دولتی یا آزاد فرقی نداره. ثانیا پول خرج کردن در دوران تحصیل دلیل استخدام شدن نیست.شما خیلی احساساتی هستید !!

ثالثا گفتید همه چی یاد گرفتید. این همه چی رو می تونید تشریح کنید!؟
چون من شک دارم... البته باید حق بدید چون هر کدوم از علوم برق طوری گسترده هست که نمی شه واقعا اونا رو تو یه کلمه همه جمع کرد.
مثلا پردازش تصویر که خودش می تونه یه علم جدید باشه.یا مسائل جدید مثل شبیه سازی کردن مدارات یا انتن و... . ساده ترینشم کار کردن رو میکروکنترلر ها.
قبول کنید خیلی از دانشجو ها بی سواد میان بیرون.
این همه جشنواره کار افرینی هست که اگر یکم دانشجو کار کنه می تونه بهترین باشه که متاسفانه اینطور نیست!

EECi

مدیر بازنشسته
ki gofte be daneshga rabt nadare dadash?
uni k zahmat mikeshe dars mikhoone ba uni k faghat pool mirize tu jibe ina ba ham fargh nadaran?
shoma dg chera?pas bare elmi koja mire?
دوست گرامی نمی خوام اینجور بحثا رو بکنم چون می خوام وقتمو واسه کار های مفید تری بزارم.
اونی که زحمت می کشه ور درس می خونه و تحقیق می کنه فقطدر دانشگاه دولتی نیست بلکه تو همین آزاد هم خیلی هاشون هستند.
من واقعیت ها رو می گم شما باید بهتر فکر کنید.
بار علمی به رتبه کنکور کارشناسی نیست که فرد فقط صرفا بخاطر مهارت تست زنیش میره دانشگاه و بدون علاقه و اطلاعات از رشتش.
بار علمی به کار کردن دانشجو در دانشگاه هست.
بار علمی همیناست دوست عزیز.

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا در مورد استدلال اولتون باید بگم کاملا اشتباهه! افرادی باید برن سر کار که کار بلد باشن فرقی نمی کنه کدوم دانشگاه باشن. دولتی یا آزاد فرقی نداره. ثانیا پول خرج کردن در دوران تحصیل دلیل استخدام شدن نیست.شما خیلی احساساتی هستید !!

ثالثا گفتید همه چی یاد گرفتید. این همه چی رو می تونید تشریح کنید!؟
چون من شک دارم... البته باید حق بدید چون هر کدوم از علوم برق طوری گسترده هست که نمی شه واقعا اونا رو تو یه کلمه همه جمع کرد.
مثلا پردازش تصویر که خودش می تونه یه علم جدید باشه.یا مسائل جدید مثل شبیه سازی کردن مدارات یا انتن و... . ساده ترینشم کار کردن رو میکروکنترلر ها.
قبول کنید خیلی از دانشجو ها بی سواد میان بیرون.
این همه جشنواره کار افرینی هست که اگر یکم دانشجو کار کنه می تونه بهترین باشه که متاسفانه اینطور نیست!
من اصلا اشتباه نمیکنم حق دانشجوی دانشگاه آزاده که بره سر کار به خاطر تمام زحمت هایی که کشیده
مورد دوم اشتباه از جانب شما بود چون من اصلا احساس ندارم که بخوام احساساتی باشم
بله میتونم تشریح کنم
من با مسائل جدید کار ندارم چون مخابرات ما هنوز هنوزم سیستمش مال عهد بوقه
قبول دارم که از هر دانشگاهی چه دولتی و آزاد میتونه دانشجوی بی سواد بیاد بیرون
چون دانشگاههای ما امکانات کافی برای پیشرفت دانشجو ندارند
در ثانی الان شما کی رو توی مخابرات میبینید که سوادش به روز باشه
همه با کاردانیشون رفتن سر کار
جواب تمام سوالاتتون رو دادم کافی بود

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی نمی خوام اینجور بحثا رو بکنم چون می خوام وقتمو واسه کار های مفید تری بزارم.
کسی دعوت نامه براتون نفرستاده که بیایید اینجا برید به کاراتون برسید آقای مهندسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

EECi

مدیر بازنشسته
من اصلا اشتباه نمیکنم حق دانشجوی دانشگاه آزاده که بره سر کار به خاطر تمام زحمت هایی که کشیده
بازم که با احساسات دارید جواب می دید! دانشجویی باید بره بسمت کارهای بزرگ که باسواده و این مختص دانشجوی یه دانشگاه خاص نیست.
مورد دوم اشتباه از جانب شما بود چون من اصلا احساس ندارم که بخوام احساساتی باشم
من از روی پاسخ های احساساتیتون به این نتیجه رسیدم دوست عزیز . فقط کافیه یکم واقعیت ها رو ببینید.
بله میتونم تشریح کنم
من با مسائل جدید کار ندارم چون مخابرات ما هنوز هنوزم سیستمش مال عهد بوقه
قبول دارم که از هر دانشگاهی چه دولتی و آزاد میتونه دانشجوی بی سواد بیاد بیرون
شما هیچ اطلاعاتی از شرکت های خصوصی مخابرت و کالاهایی که اونا می فروشن ندارید دوست عزیز.
چون دانشگاههای ما امکانات کافی برای پیشرفت دانشجو ندارند
در ثانی الان شما کی رو توی مخابرات میبینید که سوادش به روز باشه
همه با کاردانیشون رفتن سر کار
جواب تمام سوالاتتون رو دادم کافی بود
در مورد نبود امکانات این شرایط برای همه یکسان هست و افرادی هستند که کم هم نیستند و با ناب ترین سواد بیرون اومدند.حداقل من در میون استاد های خودمون تعدادیشون رو می بینم.
حرف شما احساسی هست و اساس منطقی نداره.
کسی دعوت نامه براتون نفرستاده که بیایید اینجا برید به کاراتون برسید آقای مهندسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
من بخاطر شخص خاصی (شما) در این بحث شرکت نکردم بلکه بخاطر روشن شدن بحث و کمک کردن به دوستای علاقه مند پاسخ شما رو دادم.

موفق باشید

arash250

عضو جدید
شما هیچ اطلاعاتی از شرکت های خصوصی مخابرت و کالاهایی که اونا می فروشن ندارید دوست عزیز.

اگه من یا هر مهندس مخابراتی بخواد یه شرکت کالا مخابراتی بزنه آیا آزاده؟ من شنیدم صنعت مخابرات
فقط در انحصار سپاه است.

اگه میشه یکم در باره این که اگه یک مهندس مخابرات یک کار آزاد مخابراتی انجام بده توضیح بدین .مثلا چه کارایی می تونه بکنه ؟

مرC
با تشکر

EECi

مدیر بازنشسته
ارش جان همش در انحصاز سپاه نیست. اینا یه سری شایعه هست که بسیار بزرگشون کردن.
در مورد سوال دوم شاید بهتر باشه خودت بری دنبالش بهتر باشه.
فقط اینو بگم مخابرات گرایش جدپدی هست بطوری که بیشترین پیشرفت رو نسبت به سایر گرایش های برق داشته و علم اون شاید بطورکلی دچار تحول شده. البته منظور از علم علمی کاربردی هست.
بازم میگم معمولا اون افرادی که میگن مخابرات بدرد بخور نیست نه تو گروه علمی کار کردن مثل رباتیک اونم نه ربات های مسیر یاب!!! بلکه یکم پیشرفته تر. نه تحقیقات مثل مقاله نویسی و نه به خودشون زحمت دادن در مورد نیاز های جامعه تحقیق کنند تا ایده های جدیدی به ذهنشون برسه.
بنظرم به نفعت هست که خودت بری و نیاز های جامعت رو در زمینه برق پیدا کنی.
موفق باشی

Linkinkurd

عضو جدید
اما اگر کسی بخواد بره سر کار اول باید بچه های ازاد برن چون بیچاره ها هزینه زیادی برای درس خوندنشون دادن

دوست عزیز واقعا این حرفتون کلا از منطق خارجه. شما شاید همه رو مثل خودتون دیده باشید که برای درس خوندن رفتید دانشگاه آزاد. میشناسم رفته دانشگاه آزاد و صرفا بخاطر اینکه باباش پول میده بساط فسادش اونجا ردیفه و قبل کنکور هم لای کتاب رو باز نکرده. حالا برای استخدامی اون باید اولویت داشته باشه تا منی که واسه کنکور شب بیداری کشیدم و روزانه قبول شدم؟ چیه ایشون پول داده و باید پولش بیاد سر جاش؟ حالا بگذریم که الان تو دانشگاه آزاد با چه وضعی درس میخونه و... (اصلا درس نمیخونه! )