سخت ترین رشته های دانشگاهی

mojtaba_81

عضو جدید
سخت بودن رشته دلیلی بر خوب بودن اون نیست که همه سعی می کنند رشته خودشونو سخت جلوه بدند، هر رشته ای سختی خودشو داره البته به هوش و استعداد افرادم بستگی داره( یعنی بعضی ها از خنگیشونه که اون رشته براشون سخته)

واقعا موافقم...
منم سوالم اینه که چرا میخواین بگین« اون رشته ای که من میخونم خیلی سخته»... ؟ شاید یه راهه واسه اینکه بگین کارتون خیلی درسته...
ولی الانه دیگه دانشجویه برق و مکانیک شدن با این اوضاع ظرفیتها تو کارشناسی هیچ هوش و استعدادی نمیخواد ...

EECi

مدیر بازنشسته
واقعا موافقم...
منم سوالم اینه که چرا میخواین بگین« اون رشته ای که من میخونم خیلی سخته»... ؟ شاید یه راهه واسه اینکه بگین کارتون خیلی درسته...
ولی الانه دیگه دانشجویه برق و مکانیک شدن با این اوضاع ظرفیتها تو کارشناسی هیچ هوش و استعدادی نمیخواد ...

اشتباهه محض شما این هست که فکر می کنید کنکور هوش و استعداد یک دانش آموز رو نشون میده!
برق مخابرات بنظر من جالبترین ، منطقی ترین رشته هست.
یکم سنگین هست که با یکم سختی کشیدن لذت بخش میشه.
شاید سختی کشیدن در مخابرات بدلیل سروکار داشتن با موج و میدان و آمار و احتمال بیشتر باشه. ولی ادمو عاشق خودش می کنه .
من خودم ارشدو تغییر گرایش میدم چون میخوام یه تحول تو صنعت برق بدم. ( مخلوط مخابرات با یه گرایش دیگه)
یه مهندس مخابرات جز با هوش ترین و زیرک ترین ادما میشه چون همیشه عادت کرده از خیال و بقولی پروسسینگ 3d !!! استفاده زیادی کنه . فکر نکنم هیچ رشته ای اینطور باشه!
( الان دارم پز میدم! نه! اصلا اهل این حرفا نیستم صرفا نظرمو گفتم.)

موفق باشید
یا حق

neverland13

عضو جدید
به نظر من این بحث کلا نمیتونه بدون تعصب افراد در مورد رشته خودشون باشه پس به عنوان یه مرجع کاربرد چندانی نداره.

هر رشته ای سختیه خودش رو داره و مسلما علاقه هر فرد اون سختی رو براش تبدیل به شیرینی میکنه.

من خودم همیشه میگم سخت ترین گرایش سخت ترین رشته مهندسی مخابراته.اگر کسی با جو این رشته آشنایی داشته باشه به این مطلب اعتراف میکنه.

علت اصلیش هم اینه که مخابرات در اصل ریاضی و فیزیکه.
کاملا موافقم. برق خیلی سخته.

kartveli_biji

عضو جدید
اشتباهه محض شما این هست که فکر می کنید کنکور هوش و استعداد یک دانش آموز رو نشون میده!
شاید سختی کشیدن در مخابرات بدلیل سروکار داشتن با موج و میدان و آمار و احتمال بیشتر باشه. ولی ادمو عاشق خودش می کنه .
من خودم ارشدو تغییر گرایش میدم چون میخوام یه تحول تو صنعت برق بدم. ( مخلوط مخابرات با یه گرایش دیگه)
یه مهندس مخابرات جز با هوش ترین و زیرک ترین ادما میشه چون همیشه عادت کرده از خیال و بقولی پروسسینگ 3d !!! استفاده زیادی کنه . فکر نکنم هیچ رشته ای اینطور باشه!

موفق باشید
یا حق
سلام
اصلا با اين حرفتون موافق نيستم.
كنكور هاي كه در ايران و اونم در اين چند سال داره برگزار ميشه دقيقا جوري طراحي ميشه كه ادم هاي با هوش را گزينش ميكنه و نشون ميده.اليته نمي شه اين موضوع را جامعيت داد به همه ولي اين هم اشتباه است كه بخواهيم كلا منكر اين قضيه بشيم.
چه بخواهي وچه نخواهي نفرات برتر كنكور ادم هاي با هوشي هستن.
من خودم نفت مي خونم و اين رشته به خاطره شرايطي كه در ايران داره جزوه رشته هاي سخت به حساب مياد. يكي از دلايل اينه كه همش به انگليسيه:confused:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
اصلا با اين حرفتون موافق نيستم.
كنكور هاي كه در ايران و اونم در اين چند سال داره برگزار ميشه دقيقا جوري طراحي ميشه كه ادم هاي با هوش را گزينش ميكنه و نشون ميده.اليته نمي شه اين موضوع را جامعيت داد به همه ولي اين هم اشتباه است كه بخواهيم كلا منكر اين قضيه بشيم.
چه بخواهي وچه نخواهي نفرات برتر كنكور ادم هاي با هوشي هستن.
من خودم نفت مي خونم و اين رشته به خاطره شرايطي كه در ايران داره جزوه رشته هاي سخت به حساب مياد. يكي از دلايل اينه كه همش به انگليسيه:confused:

اصطلاح با هوش الان کاملا منسوخ هست و اینو باید بدونید.
نظر من اینه که این مدل کنکور باعث میشه فرد بدون هیچ علاقه و پیش فرضی وارد رشته ای بشه و بیاد اینجا و بگه سختترین رشته فلانه.
اگر واقعا به رشته ای علاقه داشته باشی اون رشته واست سخت نیست . هم از لحاظ تئوری و هم از لحاظ عملی.
نکته دوم منظور من نفرات برتر کنکور نیست و البته الان به این نتیجه رسیدم هر کس 3 سال تمرین کنه براحتی زیر 10 میاره و ربطی به هوش نداره.

kartveli_biji

عضو جدید
نظر من اینه که این مدل کنکور باعث میشه فرد بدون هیچ علاقه و پیش فرضی وارد رشته ای بشه و بیاد اینجا و بگه سختترین رشته فلانه.
اگر واقعا به رشته ای علاقه داشته باشی اون رشته واست سخت نیست . هم از لحاظ تئوری و هم از لحاظ عملی.
نکته دوم منظور من نفرات برتر کنکور نیست و البته الان به این نتیجه رسیدم هر کس 3 سال تمرین کنه براحتی زیر 10 میاره و ربطی به هوش نداره.
سلام
کسی 3 سال درس بخونه می تونه رتبه زیر 10 بیاره:eek::eek::eek::eek::eek:
والا من که تا الان چنین نمونه ای را ندیدم.
اگه منظورتون نفر اول کنکور سراسری 88 که باید بگم اولا تجربی به هوش بستگی نداره و به خر خونی بستگی داره ودوم اینکه ایشون 2 ساله پیش نفر 30 رشته ریاضی شده بودن.
ولی در رشته ریاضی نمونهای که من دیدم اصلا اینطوری نیستند!!!!!!!!!
این 1 واقعیت که نفرات برتر کنکور(منظوره من زیر 500) معمولا ادم های باهوشی هستن البته نمی شه گفت همه.
در مورد شیوه انتخاب رشته باهاتون موافقم.

mojtaba_81

عضو جدید

«اصطلاح باهوش منسوخ شده»؟...
من قبول دارم با تلاش میشه پیشرفت کرد... ولی هوش سقف یادگیری و درک مطلب رو نشون میده... هوش یکی از فاکتورای اساسیه... مثلا من با این هوشی که دارم هیچ وقت نمیتونستم به اون چیزایی که اینشتین رسید برسم...

«اگر واقعا به رشته ای علاقه داشته باشی اون رشته واست سخت نیست»؟...
علاقه که نمیتونه استعداد بیاره... تو اگه مثلا به برق علاقه داری، چون میفهمیش علاقه داری... اگه میفهی پس یعنی اونقد هوش داری که درسای برق رو بفهمی و ازش لذت ببری... واضحه این قضیه وقتی درسته که طرف بعد از اینکه رشته ی برق رو خوند، ببینه به برق علاقه داره یا نه... البته این حرف من این معنی رو نمیده که هرکی به هرچی علاقه نداره ، چون نمیفهمه واستعداد لازم رو نداره علاقه نداره... (چقد علاقه شد!)

«نکته دوم منظور من نفرات برتر کنکور نیست و البته الان به این نتیجه رسیدم هر کس 3 سال تمرین کنه براحتی زیر 10 میاره و ربطی به هوش نداره»
افرادی که پشت کنکور میمونن و رتبه های خیلی خوب میارن خیلی خیلی کم هستند... اونها هم احتمالا مشکلی داشتند یا درس نخوندن که نتونستن سال اول اون رتبه رو بیارن...
اکثر رتبه خوبا سال اول قبول میشن...

saba-g

عضو جدید
من با نظر ایشان کاملا موافقم.ادم اگر رشته ای دوست داشته باشد سختی های راه رابرای رسیدن به مقصود تحمل میکند.من برق قدرت میخوانم چون به خاطر کم نیاوردن پیش دوستام این رشته رو انتخاب کردم و علاقه ای هم نداشتم برام خیای سخته.ولی دوباره به خاطر کم نیاوردن تصمیم دارم ارشد هم بخونم.;):)

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

موفق باشید
یا حق

الان تو ایران مدرک گرفتن که دیگه کاری نداره حالا می خوای جغرافی بخونی یا هوا فضا هیچ کدوم کاری نداره حالادیگه برق بماند.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
کسی 3 سال درس بخونه می تونه رتبه زیر 10 بیاره:eek::eek::eek::eek::eek:
والا من که تا الان چنین نمونه ای را ندیدم.
اگه منظورتون نفر اول کنکور سراسری 88 که باید بگم اولا تجربی به هوش بستگی نداره و به خر خونی بستگی داره ودوم اینکه ایشون 2 ساله پیش نفر 30 رشته ریاضی شده بودن.
ولی در رشته ریاضی نمونهای که من دیدم اصلا اینطوری نیستند!!!!!!!!!
این 1 واقعیت که نفرات برتر کنکور(منظوره من زیر 500) معمولا ادم های باهوشی هستن البته نمی شه گفت همه.
در مورد شیوه انتخاب رشته باهاتون موافقم.
بله... کسی که 3 سال در سطح بالاتر از دبیرستان ( از نظر سطح سوالات) درس بخونه براحتی هر چه تمام تر می تونه رتبه زیر 500 که سهله رتبه زیر 10 بیاره.
کنکور یعنی تکرار. تکرار کلمه ای هست که نقطه متقابل استعداد هست. البته همین استعداد هم بخاطر تمرین اونم نه سوالات کاملا مزخرف کنکور بلکه خوندن روش های تفکر و علمی دانشمندان بزرگ ، بوجود میاد. برید بخونید و ببینید که کانت یا دکارت یا فارادی یا ادیسون کی بودند چرا کانت شدند چرا ادیسون شدند.
برید روش تفکر افلاطونی رو بخونید( البته پیشنهاد می کنم نه توصیه:gol:) .
در کل کنکور دلیل با سواد بودن نیست به شرط اینکه ما سواد رو چی تعریف کنیم.
راستی من اکثریت رو منظورم بود و همیشه و د رهمه جا اقلیت هم هست.
کلمه با هوش غلطه دوستان. اصلا فلسفه ای نداره . تفکر باعث با هوش شدن یا بی هوش شدن!( عجب اصطلاحی!) میشه. تفکر بیشتر هوش بیشتر و برعکس.
«اصطلاح باهوش منسوخ شده»؟...
من قبول دارم با تلاش میشه پیشرفت کرد... ولی هوش سقف یادگیری و درک مطلب رو نشون میده... هوش یکی از فاکتورای اساسیه... مثلا من با این هوشی که دارم هیچ وقت نمیتونستم به اون چیزایی که اینشتین رسید برسم...
اتفاقا اگر طرز تفکرت مثل انیشتین باشه می تونی از اون خیلی خیلی بهتر باشی.
«اگر واقعا به رشته ای علاقه داشته باشی اون رشته واست سخت نیست»؟...
علاقه که نمیتونه استعداد بیاره... تو اگه مثلا به برق علاقه داری، چون میفهمیش علاقه داری... اگه میفهی پس یعنی اونقد هوش داری که درسای برق رو بفهمی و ازش لذت ببری... واضحه این قضیه وقتی درسته که طرف بعد از اینکه رشته ی برق رو خوند، ببینه به برق علاقه داره یا نه... البته این حرف من این معنی رو نمیده که هرکی به هرچی علاقه نداره ، چون نمیفهمه واستعداد لازم رو نداره علاقه نداره... (چقد علاقه شد!)
همین هوش و علاقه یا هرچی اسمش رو میزارید بخاطر مهارتم تو حل مسائل اون هست که وحی منزل نشده ! واسش زحمت کشیدم!
«نکته دوم منظور من نفرات برتر کنکور نیست و البته الان به این نتیجه رسیدم هر کس 3 سال تمرین کنه براحتی زیر 10 میاره و ربطی به هوش نداره»
افرادی که پشت کنکور میمونن و رتبه های خیلی خوب میارن خیلی خیلی کم هستند... اونها هم احتمالا مشکلی داشتند یا درس نخوندن که نتونستن سال اول اون رتبه رو بیارن...
اکثر رتبه خوبا سال اول قبول میشن...
افرادی که پشت کنکور می مونن بستگی به فکرشون داره و اون اعتماد بنفسشون.
اونهایی که خودشون رو اصلاح می کنن نتیجه می گیرن اون یکی ها هم نه!
الان تو ایران مدرک گرفتن که دیگه کاری نداره حالا می خوای جغرافی بخونی یا هوا فضا هیچ کدوم کاری نداره حالادیگه برق بماند.
من هیچ علاقه ای به مدرک گرفتن ندارم و از اینجور ادمها هم بشدت متنفرم.
ادمهایی که ارزش هر چی دانشگاه و دانشگاهیه از بین بردن.
مدرک گرفتن واقعا کار سختیه!!! واسه من و واسه خیلی ها به سادگی اب خوردنه !مهم سواد هست.

آخرین ویرایش:

kartveli_biji

عضو جدید
سلام.
ببینید من منکر این نمی شم که ادمی با تلاش زیاد بتونه در کنکور رتبه خوب بیاره.
بله علاقه باعث بالا رفتن هوشه هیجانی میشه ولی شما دارید کلا منکر چیزی به نام هوش ذاتی ادم ها میشید.
و این اشتباه است.
1 سوال دارم : هزاران سیب از بالای هزاران درخت بر سر هزاران ادم می افته . چرا فقط 1 نفر از میانه این 1000 نفر ادم به ذهنش رسید که 1 پدیده ی غیر عادی داره اتفاق می افته؟ . چرا بقیه نفهمیدن و فقط اون 1 نفر فهمید ؟ این ادم چه تفاوتی با اون 999 نفر داشت که اون 1 نفر فهمید ولی اون 999 نفر نفهمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟
چه تفاوتی داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نکته جالب بین سخنانتون این بود که اگر کسی پیدا بشه که 3 سال در سطح بالا درس بخونه وهوشه بالایی هم نداشته باشه اون شخص می تونه رتبه زیره 10 بیاره.
سوال: اگر شخصی پیدا بشه که 3 سال درس نخونه و در سطح کتاب درسی هم درس بخونه.
و رتبه زیره 10 بیاره(مثل تمام نفرات برتر کنکور) انگاه اون شخص چی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.
ببینید من منکر این نمی شم که ادمی با تلاش زیاد بتونه در کنکور رتبه خوب بیاره.
بله علاقه باعث بالا رفتن هوشه هیجانی میشه ولی شما دارید کلا منکر چیزی به نام هوش ذاتی ادم ها میشید.
و این اشتباه است.
1 سوال دارم : هزاران سیب از بالای هزاران درخت بر سر هزاران ادم می افته . چرا فقط 1 نفر از میانه این 1000 نفر ادم به ذهنش رسید که 1 پدیده ی غیر عادی داره اتفاق می افته؟ . چرا بقیه نفهمیدن و فقط اون 1 نفر فهمید ؟ این ادم چه تفاوتی با اون 999 نفر داشت که اون 1 نفر فهمید ولی اون 999 نفر نفهمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟
چه تفاوتی داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نکته جالب بین سخنانتون این بود که اگر کسی پیدا بشه که 3 سال در سطح بالا درس بخونه وهوشه بالایی هم نداشته باشه اون شخص می تونه رتبه زیره 10 بیاره.
سوال: اگر شخصی پیدا بشه که 3 سال درس نخونه و در سطح کتاب درسی هم درس بخونه.
و رتبه زیره 10 بیاره(مثل تمام نفرات برتر کنکور) انگاه اون شخص چی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام.
هوش هیجانی؟ من متوجه این اصطلاح نمی شم!
نه تنها من بلکه خود ایشتین و خیلی های دیگه منکر این هوشی که شما تعریف میکنید هستند.
خدا همه انسان ها رو یکسان افریده و هوش هم بعد از تولد انسان ممکنه رشد کنه و یا ...
فکر کنم پاسخ سوال یک شما رو هم دادم. نیوتن یه ادمی بود مثل همه که چون پرورش فکریش با بقیه متفاوت بود با هوش تلقی میشه و خیلی های دیگه.
در مورد قسمت دوم من گفتم سوالات سطح بالا( داخل پارنتز هم این مطلب رو نوشتم) نه اطلاعات سطح بالا.
یه فردی که برای خوندن مطالب زحمت بکشه و تمرینات متنوع حل کنه خیلی خوب نتیجه می گیره.
خلاصه. هوش ( اگر وجود داشته باشد!) 1% قضیه هست و 99 % پشتکار هست در همین کنکوری که میگید

موفق باشید

kartveli_biji

عضو جدید
سلام.
هوش هیجانی؟ من متوجه این اصطلاح نمی شم!
نه تنها من بلکه خود ایشتین و خیلی های دیگه منکر این هوشی که شما تعریف میکنید هستند.
خدا همه انسان ها رو یکسان افریده و هوش هم بعد از تولد انسان ممکنه رشد کنه و یا ...
فکر کنم پاسخ سوال یک شما رو هم دادم. نیوتن یه ادمی بود مثل همه که چون پرورش فکریش با بقیه متفاوت بود با هوش تلقی میشه و خیلی های دیگه.
در مورد قسمت دوم من گفتم سوالات سطح بالا( داخل پارنتز هم این مطلب رو نوشتم) نه اطلاعات سطح بالا.
یه فردی که برای خوندن مطالب زحمت بکشه و تمرینات متنوع حل کنه خیلی خوب نتیجه می گیره.
خلاصه. هوش ( اگر وجود داشته باشد!) 1% قضیه هست و 99 % پشتکار هست در همین کنکوری که میگید

موفق باشید
سلام.
شما خودتون تعریف هوش هیجانی را گفتید.
هوش هیجانی هوشی که در اثر علاقه به 1 موضوع خاص در فرد به وجود میاد و ایجاد انگیزه می کنه. و به هوشه ذاتی ادم ها اضافه می شه.
من 1 هم اتاقی داشتم که اون 1 عنوان علمی خیلی معتبر را بدست اورد.
جالبه اون هم حرف شما را میزد"خلاصه. هوش ( اگر وجود داشته باشد!) 1% قضیه هست و 99 % پشتکار هست"
ولی همیشه برام جایه سوال داشت که اون چطوری تونست با این تفکر به چنین جایی برسه در حالی که اون همیشه تا لنگ ظهر خواب بود!
.
.
.
.
تسلیم
تسلیم
تسلیم
قبول زمین صافه ولی من میدونم گرده که!

Sajjad_Fashion

عضو جدید
;)سلام
به نظر من هیج رشته ای سخت نیست .:w19:همه ما توی کاری یا شاید کارهایی استعداد ها و توانایی هایی داریم و اگه سیستم آموزشی و هدایت افراد به سمت دانشگاه ها و مشاغل درست عمل کنه مشکلی ایجاد نمی شه و همه از رشته خودشون رازی هستن.
ی
برای اینمه منظورم رو بهتر برشونم یه مثال می زنم؛ برای من که به معماری علاقه دارم طراحی و چند ساعت بیداری شاید اصلا مهم نباشه و احساسش نکنم ولی وقتی برای بحث های عمرانی وقت می ذارم خیلی خسته می شم یا حتی برای یه درس عمومی مثل اندیشه برام سخته
ولی برادر من عمران می خونه و خیلی براش مسائل ریاضی اسونه ولی نمی تونه یه طرح حتی برای یه اتاق خواب بده و می گه حوصله ندارم :w19:نمی دونم چیکار باید بکنم و...

:thumbsup2:پس نتیجه می گیریم هر کسی رو برای کاری ساختن یکی خواننده می شه یکی بازیگر یکی مهندس عمران یکی معمار یکی پزشک یکی معلم
به نظر سختی زمانی ایجاد شده که بعضی رشته ها ارزش شدن و بقیه دیده نمی شن برای همینه از اکثر بچه ها می پرسی می خوای چیکاره بشی می گه دکتر یا مهندس .

به امید روزی که به همه رشته در یک حد و با ارزش واقعی شون توجه بشه:)

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.
شما خودتون تعریف هوش هیجانی را گفتید.
هوش هیجانی هوشی که در اثر علاقه به 1 موضوع خاص در فرد به وجود میاد و ایجاد انگیزه می کنه. و به هوشه ذاتی ادم ها اضافه می شه.
من 1 هم اتاقی داشتم که اون 1 عنوان علمی خیلی معتبر را بدست اورد.
جالبه اون هم حرف شما را میزد"خلاصه. هوش ( اگر وجود داشته باشد!) 1% قضیه هست و 99 % پشتکار هست"
ولی همیشه برام جایه سوال داشت که اون چطوری تونست با این تفکر به چنین جایی برسه در حالی که اون همیشه تا لنگ ظهر خواب بود!
.
.
.
.
تسلیم
تسلیم
تسلیم
قبول زمین صافه ولی من میدونم گرده که!
ببینید ... اخه دلیل نمیشه که مثلا من تو 1 ساعت کار یه ادمو تو 1 روز می کنم با هوشم!!! ممکنه من ذهنمو واسه مطلب اماده کرده بودم، ممکنه قبلا مطالعه ای داشتم . هزار تا دلیل می تونه داشته باشه.
در کل طبق اون نتایجی که خودم گرفتم هوش غیر از اون چیزی هست که همه تصورش می کنند .
هوش شاید بگیم مجموع تمرکز و ذهن آماده رو شامل میشه. که تو همه می تونه بوجود بیاد و هوش ذاتی هم همون آمادگی ذهنی هست که بصورت شانسی بوجود میاد.
همین انیشتین تو 3 سالگی زبون باز کرد. و زمینه ساز موفقیتش هدیه دادن چند تا کتاب ریاضی و فیزیک هست که عموش یا داییش بهش داده بود. مادرش مجبورش می کرد ویلون بزنه حتی تو کنکور یه دانشگاه معتبر بخاطر پایین بودن نمرات دروس عمومی قبول نشد!!! رفت یه دانشگاه دیگه! بعد دوباره تونست از دانشگاهی که قبول نشده بود قبول بشه! جایزه نوبل رو گرفت!! نظریه نسبیت رو مطرح کرد.
امید وارم منظورمو بفهمین .

موفق باشید

` `

عضو جدید
هيچكس اينجا رياضي محض نخونده كه ببينه رشته سخت يعني چي .

هركدوم از مهندسا ميتونه بياد هندسه ديفرانسيل رو پاس كنه . . . .

hormoz87

عضو جدید
من با اینکه مکانیک سیالات میخونم فکر کنم سختترین رشته فیزیکه.درضمن سیالت و شیمی 100 واحد مشترک دارن چه طور شیی اسونه

mra49954

عضو جدید
دوستان عزیزم هدف من از طرح این تاپیک این بود که دوستان پشت کنکوری و دبیرستانی رو با رشته ها و سختی هایی که دارن آشنا کنیم اصلا دوست ندارم که کل کل کنیم
کاملا مشخصه که رشته های دانشگاهی سختند اگه اینجوری نبود که این همه تحصیل نکرده که نداشتیم که
یه نصیحت برای پشت کنکوریها دارم : به نظر من اول ببینید که به چه چیزی علاقه دارید و بعد برید دنبالش و ادامه تحصیل بدین من علوم تجربی خوندم و 4 سال بعد از این که دیپلمم رو گرفتم و در رابطه با برق کارگری کردم رشتمو عوض کردم و به قصد خوندن و فهمیدن مبانی و اصول طراحی و مهندسی برق و در اومدن از نقش یه کارگر ساده که فقط فاز و نول رو بلد بود به یه مهندس عزممو جزم کردمو کنکور قبول شدم ریاضیمم خیلی ضعیف بود ولی بالاخره شد

حرف آخر: بدونید به چی علاقه دارید و بعد برید دنبال همون چون وقت طلاست هر سال از سنین جوونی معادل 10 سال از سن میان سالی ارزش داره پس خودتون رو الکی علاف نکنید و برید سر اصل مطلب

aly

عضو جدید
رشته سخت رو که نمیدونم چیه ولی آسونش مکانیکه :D

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی محض
باباب مهندسی ها باز تنوع دارن این بیچاره ها..............
همه رشته ها سخته مخصوصا اگه دانشگات تهران باشه و پیام نور:eek::eek::eek::eek::confused::confused::confused:

mohammad sabri

کاربر بیش فعال
1 - ریاضی محض - فیزیک
2- برق
3 - مکانیک
4- کامپیوتر
5 - معدن
6- عمران
.
.
.
.
n- صنایع

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 - ریاضی محض - فیزیک
2- برق
3 - مکانیک
4- کامپیوتر
5 - معدن
6- عمران
.
.
.
.
n- صنایع

اصلا با حرفت موافق نیستم

متاسفانه همه ی شماها از روی اسم درس های صنایع میگید رشته ی آسونی هست .

مثلاً الان یکی از دانشجویان صنایع میگه من تحقیق در عملیات دارم .شما میگید از اسمش معلومه از این درس های راحته . درحالی که به نظرم با سخت ترین رشته های برق برابری میکنه :confused:

faeal

عضو جدید
هر رشته ای سختیه خودشو داره.علاقه نباشه همه رشته ها سختن.من دوستام هر کدوم یه رشته می خونن هر کدوم بدونه علاقه رفتن می نالن.

بالا