نمی خوای یه چیزی یاد بگیری؟؟!!

sadegh1987

عضو جدید
:)یه سوال؟ دانشجو به نظر شما چه کسیه؟ راستشوبگو خودت چی؟ شما می تونید در مورد تیپ ظاهر ، تفکر ، درس خوندن ومعدل یه دانشجو وهر چه که به ذهنت میرسه نظر بدی...:)

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دانشجو تنها عامل موفقیت یه جامعست .......اگه ابهامی مونده حلش کنم........

web1001

عضو جدید
دانشجو هم باید درسش رو بخونه هم دنبال مسائل کشورش باشه نه اینکه بره دنبال...........
سلام

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف درست و حسابی داشته باشه. پشتکار داشته باشه شرافت و غیرت هم داشته باشه.
اما... اما... خرخون نباشه

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دانشجو باید دنبال تحقیق و پژوهش باشه. این چیزیه که باید خیلی بهش توجه داشت. البته اول باید روش صحیحش رو پیدا کرد و یاد گرفت بعد رفت دنبالش.
الان کمکم داره عادی میشه بچه ها تحقیقاشون رو می خرن یا عین اون چیزی که از اینترنت می گیرن رو بدون ویرایش کپی پیست می کن واسه استاد. آخه استاد که خدای نکرده گاگول نیستش که. ضمنا الان دیگه خرید داره میره رو پروژه های فارغ التحصیلی در حد تز دکترا. این فاجعه است. صرف گرفتن مدرک به این روش به نظر من ارزش آدم رو میاره پایین. راستی هدف ما از رفتن به دانشگاه چیه؟
خیلی از پسرا دیدم واسه فرار از سربازی میرن دانشگاه. اون تو هم کشش می دن تا دیرتر برن سربازی
اینا خیلی بده.

sara-afshar777

عضو جدید
اول اون چیزی که عقیده من هست بگم بعدش بگم خودم چه جوری بودم
دانشجو اون کسی نیست که فقط تو رشته خودش سرآمد باشه ( البته اگه اولویت قایل بشیم باید بگم اولین کارش اینه )
اما دانشجوی واقعی باید یه شخص متفاوت از فرد عادی باشه نسبت به مسایل جامعه حتی زندگی خودش صاحب اندیشه پویا باشه بی تفاوت نباشه نا آگاه نباشه
آلت دست قدرتمندان قرار نگیره خریدنی نباشه ذهن تحلیل گری داشته باشه
فنون و روش تحقیق رو یاد بگیره ( متاسفانه تو کشور ما این مهارت چندان وجود ندارد )
برای خوش آیند کسی زنده باد و مرده باد نگه
از لحاظ اخلاقی و فرهنگی طوری باید باشه هر شخص دیگری که بهش نگاه می کنه بتونه از نوع حرف زدن و رفتارش دانشجو بودن اون رو تشخیص بده
البته باز متاسفانه امروزه دانشجویان ما به همه چی شبیه شدن غیر دانشجو ( حداقل از لحاظ ظاهر دانشجو سالن مد متحرک شده )
اما در مورد خودم تو دوره دانشجویی هدف مند وارد دانشگاه شدم اما متاسفانه اون موقع فکر کردم کارمن صرفا درس خوندن هست لاغیر
برای یاد گرفتن تلاش می کردم جدی بودم ( اصلا واحدمانده نشدم ) اما اگه دوباره فرصتی بشه برای رفتن به دانشگاه حتما دنبال مسایل مهمتر دیگری هم خواهم رفت

sadegh1987

عضو جدید
سلام
دانشجو باید دنبال تحقیق و پژوهش باشه. این چیزیه که باید خیلی بهش توجه داشت. البته اول باید روش صحیحش رو پیدا کرد و یاد گرفت بعد رفت دنبالش.
الان کمکم داره عادی میشه بچه ها تحقیقاشون رو می خرن یا عین اون چیزی که از اینترنت می گیرن رو بدون ویرایش کپی پیست می کن واسه استاد. آخه استاد که خدای نکرده گاگول نیستش که. ضمنا الان دیگه خرید داره میره رو پروژه های فارغ التحصیلی در حد تز دکترا. این فاجعه است. صرف گرفتن مدرک به این روش به نظر من ارزش آدم رو میاره پایین. راستی هدف ما از رفتن به دانشگاه چیه؟
خیلی از پسرا دیدم واسه فرار از سربازی میرن دانشگاه. اون تو هم کشش می دن تا دیرتر برن سربازی
اینا خیلی بده.
سلام.ممنون از دقت وظرافتی که به خرج دادید من هم با شما موافقم .جای تاسف داره واقعا !!!! این سوال ((راستی هدف ما از رفتن به دانشگاه چیه؟)) خیلی هامون باید اینو از خودمون بپرسیم وشاید اگه واقعیت رو بفهمیم دیگه درس نخونیم.من میخوام بگم بعضی از ماها ارزش وحرمت دانشجو ودانشگاه رو شکستیم ومی شکنیم .شما در موردآقا پسرها گفتید اجازه بدید من در مورد دختر خانم ها بگم.دختر خانم ها هم متاسفانه مثل آقاپسرها بی هدف ویا اهداف بی ارزش مثل چشم وهم چشمی و... پا به دانشگاه میذارن.چه خوبه دوباره از خودمون بپرسیم راستی هدف ما از رفتن به دانشگاه چیه؟

sadegh1987

عضو جدید
اول اون چیزی که عقیده من هست بگم بعدش بگم خودم چه جوری بودم
دانشجو اون کسی نیست که فقط تو رشته خودش سرآمد باشه ( البته اگه اولویت قایل بشیم باید بگم اولین کارش اینه )
اما دانشجوی واقعی باید یه شخص متفاوت از فرد عادی باشه نسبت به مسایل جامعه حتی زندگی خودش صاحب اندیشه پویا باشه بی تفاوت نباشه نا آگاه نباشه
آلت دست قدرتمندان قرار نگیره خریدنی نباشه ذهن تحلیل گری داشته باشه
فنون و روش تحقیق رو یاد بگیره ( متاسفانه تو کشور ما این مهارت چندان وجود ندارد )
برای خوش آیند کسی زنده باد و مرده باد نگه
از لحاظ اخلاقی و فرهنگی طوری باید باشه هر شخص دیگری که بهش نگاه می کنه بتونه از نوع حرف زدن و رفتارش دانشجو بودن اون رو تشخیص بده
البته باز متاسفانه امروزه دانشجویان ما به همه چی شبیه شدن غیر دانشجو ( حداقل از لحاظ ظاهر دانشجو سالن مد متحرک شده )
اما در مورد خودم تو دوره دانشجویی هدف مند وارد دانشگاه شدم اما متاسفانه اون موقع فکر کردم کارمن صرفا درس خوندن هست لاغیر
برای یاد گرفتن تلاش می کردم جدی بودم ( اصلا واحدمانده نشدم ) اما اگه دوباره فرصتی بشه برای رفتن به دانشگاه حتما دنبال مسایل مهمتر دیگری هم خواهم رفت

سلام.آفرین بسیار جالب بود. به نظر من تاپیک پرمحتوایی بود.(فتبارک الله احسن الخالقین)

farnaz_nx_ooo

عضو جدید
یه جا یه جمه ی جالبی دیدم در تبیین تفاوت دانش جویی و دانش آموزی:
دانش آموزی:تعقیب شدن توسط دانش /دانش جویی:تعقیب کردن دانش.
به نظر من یه دانشجوی خوب باید سرش تو درس و کار خودش باشه و زیاد قاطی مسائل سیاسی نشه.چون به هر صورت به نظر من تا وقتی هنوز دانشگاهیم مصرف کننده هستیم و اگه قرار بر مبارزه ی عقیدتی هست بهتره در دوره ی تولیدکنندگی ما باشه.
البته در دوران دانشجویی اعتراض به آنچه شخصیت ما را زیر سوال می برد لازمه.مثلا اعتراض به جدا کردن دانشجوهای دختر از پسر;)

sadegh1987

عضو جدید
خدایا،مرا با درد آشنا کن که به ارزش کیمیایی درد پی ببرم ونا خالصی های وجودم را در آتش درد بسوزانم وخواسته های نفسانی خود را زیرکوه غم ودرد بکوبم وهنگام راه رفتن بر روی زمین ونفس کشیدن هوا ،وجدانم آسوده وخاطرم آرام باشد تا به وجود خود پی ببرم وخوش دارم که فقیری بی نیاز باشم تا جاذبه های مادی زندگی مرا از زیبایی وعظمت تو غافل نگرداند.