علمي كاربردي يا آزاد؟ فوري

samira88

عضو جدید
لطفا كساني كه كارداني به كارشناسي رشته كامپيوتر دانشگاه آزاد و علمي كاربردي بودند نظر بدن كه كدومشون هم از نظر اعتبار مدرك و هم از نظر اساتيد و امكانات بهترهلطفا كمكم كنيد

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا كساني كه كارداني به كارشناسي رشته كامپيوتر دانشگاه آزاد و علمي كاربردي بودند نظر بدن كه كدومشون هم از نظر اعتبار مدرك و هم از نظر اساتيد و امكانات بهترهلطفا كمكم كنيد
من کامپیوتر نیستم
اما خواستم به این سوالتون جواب بدم
با عرض معذرت از دوستان علمی کاربردی
شما دانشگاه آزاد رو با علمی کاربردی یکی میدونین
انگار دانشگاه تهران رو با آموزشگاه تربیت دبیر یکی بدونین

sajad_strant

عضو جدید
هر دو تقريبا در يك سطح هستند شايد آزاد كمي بالاتر.
بستگي به شهر و اساتيدش داره.
يادم رفت دانشجوها رو از قلم انداختم من خودم به شخصه خيلي از چيز ها را از دوستان دوران دانشجويي ياد گرفتم.
موفق باشي

ali-javan

عضو جدید
سلام تو این که سطح علمی و اساتید و اعتبار آزاد بیشتر شک نکن دوست عزیز در ضمن این حرفو از روی پایه و اساس گفتم اگر هر کس علتشو میخواد بدونه یک پیام بهم بده!

samira88

عضو جدید
ميشه علتشو بگين
البته من تعريف علمي كاربردي رو هم شنيدم

ali-javan

عضو جدید
ميشه علتشو بگين
البته من تعريف علمي كاربردي رو هم شنيدم
بله چرا که نگم این فقط دو تا از هزار علتشه
اول این که دانشگاه علمی کاربردی هرکی کنکورشو که فقط شامل درس های عمومی اونم با سطح علمی بسیار پایین کنکور بده 99.9%قبول میشه!
دوم اینکه دانشگاه علمی کاربردی حد اکثر تا لیسلنس فقط مقطع تحصیلی داره تازه اونم تو رشته های درجه 2 و 3 نه رشته های تاپ
دلیل سومش کادر فنی بسیار ضعیفی که داره!
الان دانشگاه علمی کاربردی مشهد(هاشمی نژاد) که تو علمی کابردی ها تقریبا از بقیه بهتره توی کوچه ی ما 3 نفر از اعضای اصلی دانشگاش همسایه ی ما هستن!
آقای...(هر کس اسمشو میخواد بدونه بگه تا خصوصی بهش بگم) که ایشون فوق لیسانس روانشناسی دارن و در حال حاضر استاد زبان انگلیسی هستن!!!و فکر نمی کنم که اصلا مجاز باشه کسی تو رشته یی غیر از رشته ی خودش درس بده!
دو نفر دیگه هم یکی رئیس دانشگاه(آقای ادیب) و معاون دانشگاه(آقای ابرار)که نگم بهتره.
و ...
در ضمن من نمیخاستم و نمی خوام این بحثو باز کنم چون احساس میکنم کار جالبی نیست!
در ضمن من خودم تو دانشگاه آزاد درس میخونم و اگر جایی بحثی واسه ی انتقاداتش باز بشه خودم پیش قدمم چون دانشگاه بابام نیست و آدم باید واقع بین باشه نه تعصب نگر!

آخرین ویرایش:

M.N.4.27

عضو جدید
سلام دوستان اگر یکی با توجه به شرایط مالی بخواد یکی از این دو رو انتخاب کنه چی میگین؟

navidkhob

عضو جدید
درخواست توضیح

درخواست توضیح

سلام تو این که سطح علمی و اساتید و اعتبار آزاد بیشتر شک نکن دوست عزیز در ضمن این حرفو از روی پایه و اساس گفتم اگر هر کس علتشو میخواد بدونه یک پیام بهم بده!
اگه به من بگید ممنون میشم.و اینکه مهندسی تکنولوژی دارای چه سطح و تفاوت هایی هست ؟

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبل از اینکه کنکور بدم با یکی از مشاورین خوب صحبت کردم .

ایشون هم موافق صحبت دوستان بودن .

میگفتن هم از نظر مدرک و هم اساتید دانشگاه آزاد خیلی بهتر هستش .

الان هم که دانشگاه آزاد هستم ، راضیم ... هم از محیط ، هم اساتید:gol:

arefeh sadat

عضو جدید
بله چرا که نگم این فقط دو تا از هزار علتشه
اول این که دانشگاه علمی کاربردی هرکی کنکورشو که فقط شامل درس های عمومی اونم با سطح علمی بسیار پایین کنکور بده 99.9%قبول میشه!
دوم اینکه دانشگاه علمی کاربردی حد اکثر تا لیسلنس فقط مقطع تحصیلی داره تازه اونم تو رشته های درجه 2 و 3 نه رشته های تاپ
دلیل سومش کادر فنی بسیار ضعیفی که داره!
الان دانشگاه علمی کاربردی مشهد(هاشمی نژاد) که تو علمی کابردی ها تقریبا از بقیه بهتره توی کوچه ی ما 3 نفر از اعضای اصلی دانشگاش همسایه ی ما هستن!
آقای...(هر کس اسمشو میخواد بدونه بگه تا خصوصی بهش بگم) که ایشون فوق لیسانس روانشناسی دارن و در حال حاضر استاد زبان انگلیسی هستن!!!و فکر نمی کنم که اصلا مجاز باشه کسی تو رشته یی غیر از رشته ی خودش درس بده!
دو نفر دیگه هم یکی رئیس دانشگاه(آقای ادیب) و معاون دانشگاه(آقای ابرار)که نگم بهتره.
و ...
در ضمن من نمیخاستم و نمی خوام این بحثو باز کنم چون احساس میکنم کار جالبی نیست!
در ضمن من خودم تو دانشگاه آزاد درس میخونم و اگر جایی بحثی واسه ی انتقاداتش باز بشه خودم پیش قدمم چون دانشگاه بابام نیست و آدم باید واقع بین باشه نه تعصب نگر!
افرین عالی بود
از زمین تا آسمون بینشون فاصله هست.
بعدم خیلی ها بدون کنکور وارد میشن.

ariyaii

عضو جدید
به نظرم آزاد خیلی بهتره چون 90% دوستانم که رفته بودن علمی کاربردی پشیمون هستن.
امکانات علمی کاربردی خیلی ضعیف.

mehrnoshss

عضو جدید
با توجه و احترام به نظرهای همه ولی من این نظرم نیست من تو دانشگاه علمی کاربردی بوشهر درس میخونم و فکر کنم همه دانشگاه ازاد بزرگ بوشهر را میشناسید (عالی شهر)
من رشته کامپیوتر هستم دو تا از استادامون دانشگاه ازاد درس میدن به ما میگن اصلا نگران نباشید هرچی اون جا درس میدن اینجا هم درس میدن این طوری نیست که سطحش پایین باشه.
من خودم معدله 18 بودم به دلیل مشکلات مالی نرفتم ازاد وگرنه کنکور ازاد چیزی نیست که دوستم با معدل 14 رفته ازاد ......پس قضاوت نا به جا نکنیم.
در دانشگاه علمی شرط شده که درسهای به روز داده شود مثل زبانc ولی در ازاد هنوز دارن پاسکال درس میدن در حالی که زبان پاسکال سوخت واین طور نیست که استادهای سطح پایین اینجا درس بدن ...........
من با تحقیق پیش رفتم این طور که همه جا مراجعه کردم گفته شد مدرک ارزش پایین نیست
همگی موفق باشید.

computer127

عضو جدید
من هم رشته کامپیوتر هستم.
کاردانی و آزاد خوندم و کارشناسی هم الان علمی کاربردی هستم.
من که هر دو دانشگاه و تجربه کردم، میگم علمی کاربردی خیلی خیلی بهتره.
هم از نظر اساتید، هم از نظر به روز بودن دروس. چون که من درسهایی که خوندم و با دوستام که در دانشگاه دولتی و ازاد دارند میخونند ، مقایسه می کنم، درسهایی که ما خوندیم به روزتره.
اینجوری در مورد علمی کاربردی قضاوت نکنید.
خوب و بد یک دانشگاه تا حد زیادی بستگی به اساتید اون دانشگاه و امکاناتش داره.
من که بد ندیدم تازه به خیلی ها هم توصیشو کردم.
اینم که گفتید خیلیها بدون کنکور وارد میشن، در مورد دانشگاه آزاد هم من شنیدم خیلی ها بدون کنکور وارد میشن. لطفا در مورد چیزی که زیاد اطلاعی ندارید قضاوت نا بجا نکنید.
موفق باشی.

FREE DOOM

عضو جدید

آزاد از لحاظ اساتیدو امکانات و اعتبار مدرک بهتره ولی باید شهریه بیشتری بدی که به نظر من واسه واحد های شاخص دانشگاه آزاد می ارزه.

Setareh_madness

عضو جدید

اصلا ازاد با علمی کاربردی قابل مقایسه نیست درسهای ما همون درسهای دانشگاه های سراریه اما ما فقط تو ازاد پول میدیم ازا شناخته شده تره

FREE DOOM

عضو جدید
با توجه و احترام به نظرهای همه ولی من این نظرم نیست من تو دانشگاه علمی کاربردی بوشهر درس میخونم و فکر کنم همه دانشگاه ازاد بزرگ بوشهر را میشناسید (عالی شهر)
من رشته کامپیوتر هستم دو تا از استادامون دانشگاه ازاد درس میدن به ما میگن اصلا نگران نباشید هرچی اون جا درس میدن اینجا هم درس میدن این طوری نیست که سطحش پایین باشه.
من خودم معدله 18 بودم به دلیل مشکلات مالی نرفتم ازاد وگرنه کنکور ازاد چیزی نیست که دوستم با معدل 14 رفته ازاد ......پس قضاوت نا به جا نکنیم.
در دانشگاه علمی شرط شده که درسهای به روز داده شود مثل زبانc ولی در ازاد هنوز دارن پاسکال درس میدن در حالی که زبان پاسکال سوخت واین طور نیست که استادهای سطح پایین اینجا درس بدن ...........
من با تحقیق پیش رفتم این طور که همه جا مراجعه کردم گفته شد مدرک ارزش پایین نیست
همگی موفق باشید.

قبولی تو دانشگاه چه ربطی به معدل داره دوست گلم؟
اطلاعاتی که به شما دادن اشتباهه.کجا پاسکال درس میدن؟

بالا