درخواست کمک

Marshall Mathers

عضو جدید
سلام
امیدوارم این سوالم خنده دار نباشه چون رشته من الکترونیک نیست مکانیک هستم و برای یه پروژه دانشجویی به یه مشکل خوردیم که نمیدونستم باید کجا مشکلم رو بپرسم. دانشگاه هم رشته الکترونیک نداشت که ازونا بپرسم که اصن میشه یه همچین کار کرد یا نه
طبق جستجو هایی که بنده انجام دادم متوجه شدم یه نوع دیود هست به اسم دیود زنر
کار این دیود دقیقا متصل کردن جریان تو یه وولتاژ خاص و بالا تر از اونه
چیزی که ما نیاز داریم دقیقا برعکس دیود زنر هست یعنی فیوز یا دیودی میخایم که مثلا تا 15 ولت رو وصل کنه و اگه بالا تر از 15 ولت رفت جریانی متصل نشه
اگه امکانش باشه با دیود زنر بسته بشه و دقیقا یه بازه مثلا 12 تا 15 ولتی رو خروجی بده
15 تا 20
20 تا 25
25 تا 30
الی اخر
اگه قطعه ای هست ککه این کار رو انجام بده ممنون میشم راهنماییم کنید
اگه قطعه ای هم باشه که هر دو کار رو انجام بده یعنی تو یه بازه مشخصی از ولتاژ جریان رو وصل و تو یه ولتاژ مشخص جریان رو قطع کنه
بخشی از پروژه ما یه دینام مولد برق داره که با توجه به دور موتور شدت جریان رو تا 70 ولت بالا میبره م خیلی متغیره و ما میخوایم با استفاده از این سوییچ مقدار ولتاژ های ورودی رو به یه ترانس بدیم و یه خروجی ثابت با نوسان کم ولتاژ دریافت کنیم

reza_19933

عضو جدید
نا امیدم کردی، منم رشتم مکانیکه و ترم هفت ولی هنو رو هیچ پروژه ای کار نکردیم.. ازین لحاظ میگم..:(

Marshall Mathers

عضو جدید
این پروژه ما هم دانشگاهی نیست. چون دانشگاه تموم شد دیگه. با چند تا از دوستام داریم روی یه موتور و بهینه کردنش کار میکنیم. و بیشتر بر اساس علاقه کار میکنیم. وگرنه تو دانشگاه کسی با ما کاری نداره:D

بالا