ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lopht

عضو جدید
باز که شما دارید راجع به ارشد بحث میکنید!

پسرا...
برید دنبال یه کار و تخصص درست حسابی
دانشگاه رفتن فایده نداره
دانشگاه چیزی بهتون یاد نمیده
بابا برید دنبال کار
کار خوب پیدا کردید بعدش برید درس بخونید...هر رشته ای که حال کردید
زود سریع حالا!

mahde1818

عضو جدید
دوستان حالاکه ارشد92 به خوبی یا بدی تموم شد دیگه اینجا بحث راجع به خوب یا بد بودن رشته زیاد اهمیت پیدا نمیکنه چون راهیه که رفتید که واقعا فرصت برگشت ندارید همه ما به طور متوسط بین 23 تا26 سال سن داریم پس از فکر تغییر رشته و... بیاید بیرون جای اینکه افکار منفیتونو پرورش بدید امیدوار باشید و با امید ادامه بدید شما بهترین رشته رو انتخاب کردید به شرطی که امیدوار باشید و پر تلاش
موفق باشید;)
حقیقت هم همینه. راهیه که همه ی ما رفتیم آدم باهوش کسیه که شرایط رو بسنجه و بهترین تصمیم رو بگیره نه اینکه از مشکلات بناله !

136870

عضو جدید
حقیقت هم همینه. راهیه که همه ی ما رفتیم آدم باهوش کسیه که شرایط رو بسنجه و بهترین تصمیم رو بگیره نه اینکه از مشکلات بناله !
داداش اينم بايد مد نظر باشه=هر وقط جلوي اشتباه گرفت منفعته
پذيرش و تلاش براي اصلاح حال پس چي؟؟؟؟؟؟؟؟

mahde1818

عضو جدید
داداش اينم بايد مد نظر باشه=هر وقط جلوي اشتباه گرفت منفعته
پذيرش و تلاش براي اصلاح حال پس چي؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرت ول کردن کارشناسی ارشد مکانیک بعد از قبولی در دانشگاه کار درستیه! من که فکر نمی کنم

Reza753

اخراجی موقت
بی خیال رفقا

زندگی اینقدر سخت هست که دیگه این افکار سخت ترش میکنه..............

اصل زندگی چیز دیگس رفقا.................اصل زندگی یعنی این که تو زندگیت آرامش داشته باشی،و مطمئن باشین این آرامش فقط به علم و کار و پول وابسته نیست.....

علم و دانش خیلی خوبه.........ولی از همه مهمتر آرامش در زندگی مهمه،آرامشو فقط نمیشه با درس و کار و پول بدست آورد،خانواده خوب داشتن و یه همسر خوب داشتن یعنی آرامش واقعی....

دنبال آرامش واقعی باشین نه آرامش زودگذر.......

علم و دانش فقط یه امتیازه برای شما،ولی کسایی هم هستن بدون همین علم و دانش به آرامشی که ما در حصرتش هستیم رسیدند....

یاد بگیریم که زندگی رو سخت نگیریم.....یاد بگیریم که مثل یه مرد زندگی کنیم

علم،آدمو مرد نمیکنه،باید کار هم کنی،حتی با کمترین حقوق.

گاهی باید خیلی سختی بکشی تا در نهایت زندگی کردن برات لذت بخش بشه.....

گاهی باید طعم دیگری از زندگی رو چشید،گاهی باید عاشق شد،تا برای عشقت تلاش کنی،حالا این تلاش کردن هر سختی هم داشته باشه براتون لذت بخشه،براتون آرامش بخشه.

این حرفا رو هر کسی نمیتونه درک کنه..............

یاعلی

136870

عضو جدید
به نظرت ول کردن کارشناسی ارشد مکانیک بعد از قبولی در دانشگاه کار درستیه! من که فکر نمی کنم
داداش من خودم تصميمم قطعيه
جون از واقعيت پيش روم اگاه شدم و راهي جز تغير رشته نيست كه 100% درست باشه يا از اين راه بهتر باشه
دندون217 واحده و 22واحدشو پاس كرديم تو كارشناسي
اخرش 4 ساله دندون پزشكيو ميشه گرفت و بهتر از اينه كه برم دنبال دكتراي مكانيك ك اخرش هيت علمي شدنه و...........
بنظر من دندون خوندن بهتر از دكتراي مكانيكه

آخرین ویرایش:

karim-mech

کاربر بیش فعال
یا علی گفتیم .
بعد از چند روز تلاش و تحقیق و کلنجار رفتن با خودم آخر به این نتیجه رسیدم.
چون لیسانس و فوق هر دو رو روزانه خوندم دیگه امکان خوندن پزشکی تو سراسری رو ندارم.
و از طرفی حیفه که ارشد رو رها کنم هر چند میدونم که آش دهن سوزی نیست.
نهاین تو برنامه م دو سال تاخیر ایجاد میکنه.
ارشد رو شروع میکنم در کنار ارشد تویه برنامه سه ساله دروس تجربی واسه کنکور رو میخونم.
بعدش تو ازمون دانشگاه ازاد شرکت میکنم. سعی میکنم یه سهمیه بسیج هم جور کنم. تا بتونم دندان پزشکی ازاد قبول بشم.
شهریه ی کل دوره هم درمیاد حدود 35 تومن. خدا کریمه یه جوری جورش میکنم .شده با کارگری.
با این حساب الان 24 سالمه. تو 27 سالگی خدمت و ارشد تمومه و تو 34 سالگی دندانپزشکی.
نظر شما چیه دوستان؟

• Like
واکنش ها: p458

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا علی گفتیم .
چون لیسانس و فوق هر دو رو روزانه خوندم دیگه امکان خوندن پزشکی تو سراسری رو ندارم.
ارشد رو شروع میکنم در کنار ارشد تویه برنامه سه ساله دروس تجربی واسه کنکور رو میخونم.
بعدش تو ازمون دانشگاه ازاد شرکت میکنم. سعی میکنم یه سهمیه بسیج هم جور کنم. تا بتونم دندان پزشکی ازاد قبول بشم.
شهریه ی کل دوره هم درمیاد حدود 35 تومن. خدا کریمه یه جوری جورش میکنم .شده با کارگری.
با این حساب الان 24 سالمه. تو 27 سالگی خدمت و ارشد تمومه و تو 34 سالگی دندانپزشکی.
نظر شما چیه دوستان؟

طرح نداره؟
انقدر فكر نكن اونا كارشون آسونه مريض جمع كردن سخت ترين هنر يه فرده، خيلي بايد زحمت كشيد تو اين دوره زمونه كه هر ساختمان پزشكان 2-3 تا دندانپزشك داره، اين همه هم بيكار داره.
بعد هم اولين چيزي كه مردم وقت بي پولي حذف مي كنند، دندانپزشكيه.

karim-mech

کاربر بیش فعال
داداش از 27 تا 34ميشه پزشكي خوند
دنون با شرايط اينكه 22واحدشو ما تو كارشناسي پاس كرديم اخرش5 سال ميشه يني 32سالگي

من میزارم ورود به دانشگاه باشه 28 سالگی. چون یه سال هم باید خوند شدید واسه کنکور.
دوره دندون هم 5.5 سال میکشه. ولی میرزه ادم 35-40 تومن هزینه کنه. در عوض میتونه اون پول رو یکساله دربیاره.

Hooladi

عضو جدید
من دندونپزشک ندیدم که وضعش خوب نباشه. ولی در عوض مهندس ندیدم وضعش خوب باشه.

حاجی همه جاییم نیستا.نسبت به کاری که میکنیم اگه به ما 2 تومن میدن به دندون پزشک نسبت به کارش باید 50 بدن.خودمونیم کار خاصی نمیکنیم که ما:D

science

عضو جدید
یا علی گفتیم .
نظر شما چیه دوستان؟
به نظر شما که تحقیق کردین،خانم بنده که کارشناسی رو روزانه(شهرستان)قبول شده و 4 ترم گذرونده،بعدش به دانشگاه محل سکونت منتقل شده و 4 ترم دیگه رو به عنوان شبانه ادامه داده و در همین دانشگاه محل سکونت هم مدرک گرفته،آیا میتونه دوباره پزشکی سراسری بخونه؟
دوستان مطلع هم اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

آخرین ویرایش:

fayyazjahani

عضو جدید
دوست عزیز من با تغییر رشته کاملا مخالفم چون خیلی عقب میمونی ولی اینکه خرجت رو تو این سن مثلا تا 34 سالگی بابات بده و باباتم برات زن بگیره و خرجت رو بده به نظرم کار بدیم نیست .

دندون تنها دردیه که فقط باید پیش دندون پزشک رفت و تنها دردیه که درمان نداره و درمانش رفتن به دندون پزشکی یا نابودی دندونه . در ضمن دندون تنها چیزیه که راحت خواب ترین آدم ها رو بیخواب میکنه اما یه نکته ای هم هست دندون پزشکی یه سیستمی داره فکر کنم برای گرفتن مجوزش یه همچین چیزی باید تو شهر و روستا های کوچیک کار کنی یه چند سال بعد بری شهر بزرگ البته فکر کنم . چون ما که تو شر کوچیک هستیم هر چند وقت دندون پزشک هایی از تهران میان یه چند سال اینجا میمونن بعد میرن

karim-mech

کاربر بیش فعال
سال 88 برادر یکی از دوستام تو کنکور ریاضی رتبه 700 منطقه دو رو آورد و رفت رشته ی مهندسی خودرو علم و صنعت.
منتها سال دو رو که تموم کرد فهمید چی شده به ناچار انصراف داد و نشست خوند برای کنکور. امسال با رتبه 3900 تجربی تونست پزشکی ازاد اردبیل قبول بشه.
یعنی تو سن 22 سالگی وارد رشته پزشکی شد.
خیلی دلم براش سوخت . حساب کن رتبه 700 کنکور ریاضی بود طرف. حالا باید بره آزاد بخونه.

orick

عضو جدید
....

....

درسته بازار کمی افت داشته البته این کمی یکمی بیشتره:biggrin:
اما همه چیز در آخر به ما بر میگرده
یکی از دوستام دانشجوی کارشناسی چمرانه حداقل روزی 10 ساعت کار میکنه و تابستونا این عدد به 20 هم ممکنه برسه
از درس دادن خصوصی زبان تا کارگری و طراحی و ...
خوانواده ی کم درآمدی داره و از هر امکاناتی محرومه حتی یه کامپیوتر ساده ... با تمام این ها هیچ موقع نبوده که امیدش رو از دست بده ...حتی در موقع راه رفتن هم حرکات بدنش رو تجزیه و تحلیل میکنه این قدر عاشق علم و مکانیکه .
بعضی از ما ها خیلی راحت طلبیم! البته باز هم به نظرم بهتر بود دنبال علاقه ی واقعیمون میرفتیم من مطمئن هستم که تا آخر عمرم حسرت رشته ی مورد علاقه ام کارگردانی رو میخورم:confused:
خیلی ها خواستار کار با حقوق 200 تومنی هستن تا بتونن سرمایه اشون رو برای کار واقعیشون که همون آزاده بدست بیارن

rezaeei

عضو جدید
علت اصلی اوضاع خراب بازار کار رشته های فنی ظرفیت فوق العاده زیاده این رشته ها و پذیرش بدون کنکور هست مطمین باشید اگر پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی هم همین طور کیلویی دانشجو میگرفتن الان پزشک ها هم بیکار بودن ولی دانشگاه های علوم پزشکی رو حساب کتاب دانشجو میگیرن و تعداد واحد های دانشگاه ازادیم که پزشکی دارن محدود هستن با ظرفیت محدود همین طور دانشگاه هایی مثل پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردیم هیچ وقت نمیتونن رشته های زیر مجموعه پزشکی رو بیارن برای همینم حتی حین دانشجویی هم دانشجوهای رشته های زیر مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی کار دارن .رشته های مهندسی این قدر فارغ التحصیل دارن میدن هر سال که کسی واقعا بلد باشه هم بین این همه فارغ التحصیل گم میشه کار فرما هم ازین وضع سو استفاده میکنه چون میبینه نیرو زیاده میگرده دنبال کسی که با بیشترین ساعت کار و کم ترین درامد حاضر به کار باشه که الان خیلیها با همین شرایطم حاضر به کارن
دقیقا همینه . انقدر ظرفیت پذیرش در رشته های فنی و مهندسی زیاد شده که بازار کار رو اشباع کرده.

به نظر من همه چیز به این بستگی داره که هر کس چه انتظاراتی از زندگی داره !
یه نفر هدفش اینه که درس بخونه , دکترا بگیره , کار کنه , شرکت بزنه , ماشینه 200 میلیونی بخره و خونه تو منطقه n تهران داشته باشه و بعدش ازدواج و بعدش هم لذت بردن از زندگی در کنار همسر و بچه دار شدن و .... !
این آدم حتی 1% اگه بتونه به اینها برسه تو سنه 35 36 سالگی بابا شده ! اون وقت اگه بخواد 7 سال بعدش دست بچش رو بگیره ببره مدرسه , دوستاش میکن این باباته یا بابابزرگت !
یه نفر هم انتظاراتش رو معقول تر میکنه ! ارشد میگیره ! یه کاره با درآمد بالا پیدا میکنه ! یه خونه تو یکی از مناطق جنوب تهران! یه ماشین ! و .... !
یه سری ها هم هستن که انتظاراتشون رو معقول میکنن !
من خودم انتظاره چنین چیزهایی رو ندارم ! هیچ ایرادی نداره که با یه زندگی معمولی شروع کنم ! یه خونه رهن کنم و یه پراید داشته باشم ! اینها برای من عار نیست ! چون به خودم میگم ( همه چیز به پشتکار من بستگی داره )
به نظر من درست نیست خودمون رو درگیر این یاس و نا امیدی کنیم !
خداییش افرادی که میگن کار نیست ! چقدر دنبال کار بودن ؟
تو خانواده ما هستن افرادی که مکانیک خوندن ! یکیشون نونوایی هم کرده ! سختی کشیده ! وقتی ازواج کرده 2 3 سال خونه باباش زندگی کرده ! تدریس خصوصی کرده ! کارواش کار کرده ! اما الان شکره خدا داره ثمره سختی هاش رو میخوره . برای اولین بار تو ایران گیت ورود به ایتگاهای مترو رو داره تولید میکنه .
در مقابل پسر عمه خودم فوق گرفته و تو خونه نشسته تا کار بیاد سراغش
داداشه کوچیکترش لیسانس داره . اما کار هم داره. ماهی 700 800 بیشتر بهش نمیدن اما عرضه داشته و همون جا وایساده تا سابقه و تجربش زیاد شه
درسته ! کاره خوب با درآمد 3 4 میلیون خیلی خیلی کمه ! اما چه اشکالی داره سطح توقعاتمون رو بیاریم پایین !
این که الان بگیم بریم پزشکیدرست نیست . به چند دلیل :
مگه چن سال دیگه جوون هستیم تا از زندگی لذت ببریم ؟
این همه سال درس خوندیم , دوباره برگریدم 7 سال رشته ای رو بخونیم که هم سخته و هم هزینه داره ؟
اگه بریم دندون بخونیم و اون چیزی که ما فکر میکردیم نباشه , اون وقت چی ؟

بابا فکر نکنید همه دندون پزشکها میلیونر هستن . کافیه تو همین خیابون جمالزاده یه باز از بلوار کشاورز تا انقلاب بیاید . حداقل 10 16 تا مطب و کلینیک هستش . برید ببینید همشون مایه دارن ؟
تو همین پزشکها هم بیکار هستش . مگه اینکه طرف تخصص بگیره که اون کلا قضیش فرق میکنه
زندگی تو این مملکت سخت هست اما خودمون هم سخت ترش نکنیم .
من یکی اگه قرار باشه با این مدرکم کار پیدا نکنم , میبوسمش میزارم کنار , میرم کارگری . درعوض از زندگی لذت میبرم . ازدواج میکنم . آیندم رو روشن تر میکنم . ماهی 700 800 تومنم در بیارم مشکلی نیست . در عوض میدونم مثله همه آدمها رواله عادی زندگیم رو طی کردم .
تو 42-43 سالگی حسرت نمیخورم که چرا بچم 7 سالشه . که چرا به اندازه 4 نسل باهاش فصله دارم . که چرا وقتی اون میرسه به سنه 20 سالگی و احتیاج به محبت پدرانه داره , من شدم یه پیرمرد 60 ساله که زندگی رو برای اون هم کوفت کنم و اون سرنوشتش بد تر از من بشه !

زندگی ینی لذت بردن ازش ! نه این که شب و روز دنباله نون و دویدن

mori1365

عضو جدید
درسته بازار کمی افت داشته البته این کمی یکمی بیشتره:biggrin:
اما همه چیز در آخر به ما بر میگرده
یکی از دوستام دانشجوی کارشناسی چمرانه حداقل روزی 10 ساعت کار میکنه و تابستونا این عدد به 20 هم ممکنه برسه
از درس دادن خصوصی زبان تا کارگری و طراحی و ...
خوانواده ی کم درآمدی داره و از هر امکاناتی محرومه حتی یه کامپیوتر ساده ... با تمام این ها هیچ موقع نبوده که امیدش رو از دست بده ...حتی در موقع راه رفتن هم حرکات بدنش رو تجزیه و تحلیل میکنه این قدر عاشق علم و مکانیکه .
بعضی از ما ها خیلی راحت طلبیم! البته باز هم به نظرم بهتر بود دنبال علاقه ی واقعیمون میرفتیم من مطمئن هستم که تا آخر عمرم حسرت رشته ی مورد علاقه ام کارگردانی رو میخورم:confused:
خیلی ها خواستار کار با حقوق 200 تومنی هستن تا بتونن سرمایه اشون رو برای کار واقعیشون که همون آزاده بدست بیارن
خوب الان به نظرت این فرد خیلی ادمه موفقیه؟؟؟هیچ کدو م از کارایی که میکنه ربطی به رشتش نداره به نظرت این خیلی خوبه که دانشجوی مکانیک بره سر ساختمون عملگی کنه؟؟؟؟بعضیا یه چیزایی میگنا در ضمن با برجی 200 تومن تا اخری عمرشم کسی کار کنه تورمم صفر درصد باشه کسی کار ازاد نمیتونه راه بندازه دست از خیال پردازی و رویا پردازی بردارید این فکرهای بچه گانه رو منم یه زمانی داشتم که مثلا با عملگی و حمالی پول جمع کنم بعدا خودم کار راه بندازم .با این اقتصاد ایران همون دو زار پولیم که با عملگی جمع کرده باشین توی چند ماه ارزشش از فضولات گوسفند کمتر میشه سال پیش همین موقع ها بود که سقوط ازاد ریال شروع شد بشترین ضرر و همین افراد کم درامد و قشر درامد پایین جامعه کردن

136870

عضو جدید
به نظر من همه چیز به این بستگی داره که هر کس چه انتظاراتی از زندگی داره !
یه نفر هدفش اینه که درس بخونه , دکترا بگیره , کار کنه , شرکت بزنه , ماشینه 200 میلیونی بخره و خونه تو منطقه n تهران داشته باشه و بعدش ازدواج و بعدش هم لذت بردن از زندگی در کنار همسر و بچه دار شدن و .... !
این آدم حتی 1% اگه بتونه به اینها برسه تو سنه 35 36 سالگی بابا شده ! اون وقت اگه بخواد 7 سال بعدش دست بچش رو بگیره ببره مدرسه , دوستاش میکن این باباته یا بابابزرگت !
یه نفر هم انتظاراتش رو معقول تر میکنه ! ارشد میگیره ! یه کاره با درآمد بالا پیدا میکنه ! یه خونه تو یکی از مناطق جنوب تهران! یه ماشین ! و .... !
یه سری ها هم هستن که انتظاراتشون رو معقول میکنن !
من خودم انتظاره چنین چیزهایی رو ندارم ! هیچ ایرادی نداره که با یه زندگی معمولی شروع کنم ! یه خونه رهن کنم و یه پراید داشته باشم ! اینها برای من عار نیست ! چون به خودم میگم ( همه چیز به پشتکار من بستگی داره )
به نظر من درست نیست خودمون رو درگیر این یاس و نا امیدی کنیم !
خداییش افرادی که میگن کار نیست ! چقدر دنبال کار بودن ؟
تو خانواده ما هستن افرادی که مکانیک خوندن ! یکیشون نونوایی هم کرده ! سختی کشیده ! وقتی ازواج کرده 2 3 سال خونه باباش زندگی کرده ! تدریس خصوصی کرده ! کارواش کار کرده ! اما الان شکره خدا داره ثمره سختی هاش رو میخوره . برای اولین بار تو ایران گیت ورود به ایتگاهای مترو رو داره تولید میکنه .
در مقابل پسر عمه خودم فوق گرفته و تو خونه نشسته تا کار بیاد سراغش
داداشه کوچیکترش لیسانس داره . اما کار هم داره. ماهی 700 800 بیشتر بهش نمیدن اما عرضه داشته و همون جا وایساده تا سابقه و تجربش زیاد شه
درسته ! کاره خوب با درآمد 3 4 میلیون خیلی خیلی کمه ! اما چه اشکالی داره سطح توقعاتمون رو بیاریم پایین !
این که الان بگیم بریم پزشکیدرست نیست . به چند دلیل :
مگه چن سال دیگه جوون هستیم تا از زندگی لذت ببریم ؟
این همه سال درس خوندیم , دوباره برگریدم 7 سال رشته ای رو بخونیم که هم سخته و هم هزینه داره ؟
اگه بریم دندون بخونیم و اون چیزی که ما فکر میکردیم نباشه , اون وقت چی ؟

بابا فکر نکنید همه دندون پزشکها میلیونر هستن . کافیه تو همین خیابون جمالزاده یه باز از بلوار کشاورز تا انقلاب بیاید . حداقل 10 16 تا مطب و کلینیک هستش . برید ببینید همشون مایه دارن ؟
تو همین پزشکها هم بیکار هستش . مگه اینکه طرف تخصص بگیره که اون کلا قضیش فرق میکنه
زندگی تو این مملکت سخت هست اما خودمون هم سخت ترش نکنیم .
من یکی اگه قرار باشه با این مدرکم کار پیدا نکنم , میبوسمش میزارم کنار , میرم کارگری . درعوض از زندگی لذت میبرم . ازدواج میکنم . آیندم رو روشن تر میکنم . ماهی 700 800 تومنم در بیارم مشکلی نیست . در عوض میدونم مثله همه آدمها رواله عادی زندگیم رو طی کردم .
تو 42-43 سالگی حسرت نمیخورم که چرا بچم 7 سالشه . که چرا به اندازه 4 نسل باهاش فصله دارم . که چرا وقتی اون میرسه به سنه 20 سالگی و احتیاج به محبت پدرانه داره , من شدم یه پیرمرد 60 ساله که زندگی رو برای اون هم کوفت کنم و اون سرنوشتش بد تر از من بشه !

زندگی ینی لذت بردن ازش ! نه این که شب و روز دنباله نون و دویدن
با عرض معزرت شما خيلي خوش بينانه حرف ميزنيد

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان بعد از چندین روز تلاش فکری و مشورت با 40-50 نفر . به این نتیجه رسیدم که چون روزانه قبول شدم. رفتن اشتبهه ولی نرفت اشتباهه بزرگتر. میرم و شروع میکنم به خوندن. سال یک واحدام رو تموم میکنم. با عرض معذرت سال دوم هم پول میدم به یه موسسه پایان نامه رو میخرم!!
بعد از اتمام ارشد میرم باقی خدمتم یعنی حدود یه سال رو انجام میدم.
اگه بعدش کاری پیدا نشد. اون موقع حدود 26-27 سالمه. میرم تو ازاد یه رشته تجربی رو میخونم قبولی هم به لطف سهمیه بسیج بسیار آسان خواهد بود.

sadegh1068

عضو جدید
دوستان بعد از چندین روز تلاش فکری و مشورت با 40-50 نفر . به این نتیجه رسیدم که چون روزانه قبول شدم. رفتن اشتبهه ولی نرفت اشتباهه بزرگتر. میرم و شروع میکنم به خوندن. سال یک واحدام رو تموم میکنم. با عرض معذرت سال دوم هم پول میدم به یه موسسه پایان نامه رو میخرم!!
بعد از اتمام ارشد میرم باقی خدمتم یعنی حدود یه سال رو انجام میدم.
اگه بعدش کاری پیدا نشد. اون موقع حدود 26-27 سالمه. میرم تو ازاد یه رشته تجربی رو میخونم قبولی هم به لطف سهمیه بسیج بسیار آسان خواهد بود.

دلت خوشه ها برادر من! تو 27 سالگی تازه میخوای شرو کنی به خوندن واسه پزشکی اونم آزاد!!
همین فکری رو که شما نسبت به پزشکی داری ، هممون دوران دبیرستان نسبت به مهندسی داشتیم! اومدیم اینهمه درس خوندیم دیدیم خبری نیست! امیدوارم این اتفاق واسه شما بعد از خوندن پزشکی نیوفته!
اگه هدفت فقط پول دراوردنه بیا برو شغل آزاد، برو تو بازار یه سرمایه 35 ملیونی هم که میخوای بدی به دانشگاه آزاد بکن سرمایه اولیه کارِت، بعد از 10 سال وضعت از دندونپزشکها هم بهتر میشه!

با عرض معزرت شما خيلي خوش بينانه حرف ميزنيد

أانشجوی نخبه دانشگاه شریف !
این ایده من واسه زندگی خودمه و اصلا نمیتونی بگی درست فکر میکنم یا نه !
احتیاجی نیست شما نقدش کنی ! شما که میخوای ارشد شریف بخونی بعدش هم برو ناسا کار کن دیگه
درآمدش هم خوبه . سیتیزن هم میشی

136870

عضو جدید
أانشجوی نخبه دانشگاه شریف !
این ایده من واسه زندگی خودمه و اصلا نمیتونی بگی درست فکر میکنم یا نه !
احتیاجی نیست شما نقدش کنی ! شما که میخوای ارشد شریف بخونی بعدش هم برو ناسا کار کن دیگه
درآمدش هم خوبه . سیتیزن هم میشی
حرف بدي زدم ك انقد.....جواب داديد؟؟؟؟؟؟؟؟
و راجب درست يا اشتباه بودن حرفاتون نگفتم
من فقط ي نظر دادم ك خيلي خوش بينانه ب سرايط نگاه مي كنيد
ديكه پست هاتونو نمي خونم و نظر هم نمي دم
معذرت از حضورتون

mori1365

عضو جدید
دلت خوشه ها برادر من! تو 27 سالگی تازه میخوای شرو کنی به خوندن واسه پزشکی اونم آزاد!!
همین فکری رو که شما نسبت به پزشکی داری ، هممون دوران دبیرستان نسبت به مهندسی داشتیم! اومدیم اینهمه درس خوندیم دیدیم خبری نیست! امیدوارم این اتفاق واسه شما بعد از خوندن پزشکی نیوفته!
اگه هدفت فقط پول دراوردنه بیا برو شغل آزاد، برو تو بازار یه سرمایه 35 ملیونی هم که میخوای بدی به دانشگاه آزاد بکن سرمایه اولیه کارِت، بعد از 10 سال وضعت از دندونپزشکها هم بهتر میشه!
بازار بالا و پایین داره بعضیا رو یه شبه به عرش میرسونه بعضیا رو به قعر ولی پزشکی تا اخر عمر براش میمونه در ضمن فرق دانشجوهای رشته های پزشکی و دندونپزشکی با رشته های مهندسی اینه که دانشجوهای این رشته ها بعد از چند ترم خوندن عملا وارد کار میشن و حقوق دریافت میکنن در کنار پاس کردن دروس .پزشکی هیچ وقت اوضاش مثل مهندسیا نمیشه چون محاله ممکنه یه روز مثلا دانشگاه پیام نور ورداره پزشکی بیاره!!!همین طور علمی کاربردیو بقیه دانشگاه هایی ازین دست واحد های ازادیم که میتونن پزشکی بگیرن خیلی کمه چون وزارت بهداشت سخت گیری میکنه رشته های پزشکی با جون ادم ها سرو کار داره این همه سخت گیری میکنن و الان این همه پرونده شکایت از پزشک ها توی نظام پزشکی هست اگر بخوان فله ای دانشجو گیرن که دیگه هیچی!!!!!

alimabodi

عضو جدید
من امسال واحد علوم و تحقیقات تبریز در طراحی کاربردی قبول شدم
ولی میخوام تبدیل بخونم.چون لیسانسم سیالاته
پرسیدم گفتن میتونی تکمیل ظرفیت شرکت کنی
نمرم 5104
اخرین قبولی 5248
تکمیل ظرفیت میتونم ازاد تبریز قبول بشم؟؟؟
یا برم طراحی ثبت نام کنم؟

karim-mech

کاربر بیش فعال
من امسال واحد علوم و تحقیقات تبریز در طراحی کاربردی قبول شدم
ولی میخوام تبدیل بخونم.چون لیسانسم سیالاته
پرسیدم گفتن میتونی تکمیل ظرفیت شرکت کنی
نمرم 5104
اخرین قبولی 5248
تکمیل ظرفیت میتونم ازاد تبریز قبول بشم؟؟؟
یا برم طراحی ثبت نام کنم؟

پست های چند صفحه ی اخیر رو خوندی؟

mehrz67

عضو جدید
پست های چند صفحه ی اخیر رو خوندی؟
سلام کریماز خدمت ترخیص شدی؟برات تو سیستم نظام وظیفه چند روز خدمت زدند؟برای من 203 روز زدند.به قول روز های تلخ سربازینبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود 203 روز حضور

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا