مشخصات یه لپ تاپ ایده آل برای مهندس مکانیک از جنبه نرم افزاری

Reza753

اخراجی موقت
سلام دوستان

خواستم یه لپ تاپ تو قیمتای 1.5-2 تومن برای کار مهندسی و نرم افزاری بگیرم،چه برندی و چه رم و CPU و گرافیکی بگیرم...سایر ویژگیهایی که خودتون لازم میدونین رو بگین ممنون میشم،خیلی برام مهمه،ممنون میشم که راهنماییم کنین،من شنیدم فوجیتسو و لوونو خوبه،آیا حقیقت داره؟؟

یاعلی

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

خواستم یه لپ تاپ تو قیمتای 1.5-2 تومن برای کار مهندسی و نرم افزاری بگیرم،چه برندی و چه رم و CPU و گرافیکی بگیرم...سایر ویژگیهایی که خودتون لازم میدونین رو بگین ممنون میشم،خیلی برام مهمه،ممنون میشم که راهنماییم کنین،من شنیدم فوجیتسو و لوونو خوبه،آیا حقیقت داره؟؟

یاعلی

سلام
با این قیمت میشه یک لپ تاپ معمولی خریداری کرد........

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو سایت دی جی کالا رفتم بد نبود.....حالا شما معرفی نمیکنین؟؟؟؟

واسه ی یک لپ تاپ خوب باید بالای 3 میلیون هزینه کنید........

زیر 3 میلیون هم هست اما با این همه نرم افزار سنگین مهندسی مکانیک پیشنهادم روی لپ تاپ بالای 3 میلیون هست........
دیگه قطعاتش به خودت بستگی داره که چی بخوای.........
لپ تاپ بالای 3 میلیون یعنی بهترین قطعات.........

fered_sch

عضو جدید
سلام دوستان

یاعلی
درود
خوب این بودجه کمی پایین هست، البته باید ببینی چه برنامه هایی میخوای باهاش اجرا کنی! اگه دنبال کارای شبیه سازی هستی، مثلا کار با نرم افزار آباکوس، دیفرم یا .... باید سیستم قوی از لحاظ فرکانس سی پی یو و کش بالا داشته باشی که در این صورت بهترین سی پی رو core i7 با فرکانس 2Ghz به بالا و کش حداقل 6 مگ حساب کن. همچنین رم بالای 6گیگ، که قیمت بالای 2700 تا 3700 میشه چیزهای خوبی خرید، مثلا برند ایسوز، لنوو و ... .
اگه فقط میخوای نقسه بکشی یا کارهای معمولی، مثل اتوکدی، کتیا سیستم core i5 هم جوابگو هست، از 1900 تا 2600 هست.
میتونید سایت دیجی کالا برید قیمتهای تقریبا به روزی داره!
اما من اکیدا توصیه میکنم اگه دنبال کار شبیه سازی میخواهید برید صبر کنید تا یه سیستم خوب بخرید، من خودم چون برای کارهای تغییر شکل و کار مکانیکی با آباکوس و دیفرم و برای ریخته گری با پروکست شبیه سازی کردم و با سیستم core i7 و core i5 کار کردم، شدیدا core i7 توصیه میشه!
بهتره سمت فوجیتسو نرید، خدمات کمه، اما لنوو رو سازگار ارقام گارانتی داره و خدمات میده.
موفق باشید.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما 95% کارهای درسی رو میتونی با همون لپ تاپ زیر دو تومن هم انجام بدی
اون 5% باقی مونده رو با لپ تاپ بالای 2 تومن هم شاید نتونی انجام بدی
در نهایت فقط دنبال رم و cpu بهتر باش
برخلاف نظر دوست مون فرهاد ،
core i7 نسبت به core i5 فقط زمان محاسبات رو شاید بیاره پایین تر و به همون نسبت هم core i5 نسبت به core i3
نکته بعدی هم تا جایی که میتونی لپ تاپ سبک و کوچیک انتخاب کن
موفق باشی

Reza753

اخراجی موقت
سلام ممنون از توضیحاتتون،من میخوام با فلوئنت و گمبیت کار کنم،رشتم سیالات هست برای ارشدم تبدیل انرژی قبول شدم

Reza753

اخراجی موقت
درود
خوب این بودجه کمی پایین هست، البته باید ببینی چه برنامه هایی میخوای باهاش اجرا کنی! اگه دنبال کارای شبیه سازی هستی، مثلا کار با نرم افزار آباکوس، دیفرم یا .... باید سیستم قوی از لحاظ فرکانس سی پی یو و کش بالا داشته باشی که در این صورت بهترین سی پی رو core i7 با فرکانس 2Ghz به بالا و کش حداقل 6 مگ حساب کن. همچنین رم بالای 6گیگ، که قیمت بالای 2700 تا 3700 میشه چیزهای خوبی خرید، مثلا برند ایسوز، لنوو و ... .
اگه فقط میخوای نقسه بکشی یا کارهای معمولی، مثل اتوکدی، کتیا سیستم core i5 هم جوابگو هست، از 1900 تا 2600 هست.
اما من اکیدا توصیه میکنم اگه دنبال کار شبیه سازی میخواهید برید صبر کنید تا یه سیستم خوب بخرید، من خودم چون برای کارهای تغییر شکل و کار مکانیکی با آباکوس و دیفرم و برای ریخته گری با پروکست شبیه سازی کردم و با سیستم core i7 و core i5 کار کردم، شدیدا core i7 توصیه میشه!
بهتره سمت فوجیتسو نرید، خدمات کمه، اما لنوو رو سازگار ارقام گارانتی داره و خدمات میده.
موفق باشید.

core i7 برای زیر دو ت هم پیدا میشه؟

Reza753

اخراجی موقت
دوستان با این قیمتی که من گفتم،با چه رم و سی پی یویی میشه خرید؟ممنون میشم توضیح بدین،core i5 برای کار من جواب میده؟؟؟؟

Reza753

اخراجی موقت
درود
موفق باشید.

استادمون فوجییتسو داشت!!کش اصلا یعنی چی؟به چه درد میخوره؟؟حداقل 6 مگ برای زیز 2 ت هم پیدا نمیشه؟؟

Reza753

اخراجی موقت
core i7 نسبت به core i5 فقط زمان محاسبات رو شاید بیاره پایین تر و به همون نسبت هم core i5 نسبت به core i3
موفق باشی

رم و CPU بهتر رو بگین در چه حد بگیرم،ممنون میشم

fered_sch

عضو جدید
موفق باشی
درود
*- من که قبلش گفتم بستگی به کارتون داره انتخاب لپتاپ:eek:، درسته شما اگه کار خاصی نداشته باشی، 100% کارهات رو میتونی با یه لپتاپ حتی زیر 1 تومن انجام بدی! بستگی داره کار درسی رو چی توصیف کنی! اگه یه رشته کامپیوتر بیاد بگه من یه لپتاپ میخوام و اون وقت یه رشته معماری بیاد بگه منم یه لپتاپ میخوام، واضحه که لپتاپی که دانشجو معماری میگیره باید سیستم قوی تری داشته باشه چون بایستی زیاد رندر بگیرن! اما کار درسی یه دانشجو کامپیوتر رو هم یه netbook با سی پی سو atom هم جواب میده چه برسه به سی پی یو بالاتر!
شما که مکانیک میخونی، باز انتخاب لپتاپ بستگی به کارت داره همونطوری که قبلا گفتم، اگه شما کار خاصی نداشته باشی، شبیه سازی نخوای انجام بدی، منظورم اینه که پروژه شبیه سازی، نه اینکه 2تا بخوای انجام بدی و بعدش انجام ندی! منظور استمرار در این کار شبیه سازی هست، قطعا یه سیستمی لازم میشه که از قدرت مناسب برخوردار باشه.
اینی هم که در مورد سرعت محاسبه corei7 نسبت به core i5 فرمودید، یکی از دلائلی که من برای شبیه سازی core i7 رو معرفی کردم به خاطر همین هست اصلا، بزارید یه مثال بزنم، من برای شبیه سازی ریخته گری یه مدل، با لپتاپ خودم که کانفیگش اینه: core i7 -1.6 Ghz-6 Mb cache با رم 6 gig چیزی حدود 18 ساعت طول کشید تا شبیه سازی تموم شه! حالا حساب کن اگه core i5 بود چی میشد!
در مورد سبکی لپتاپ، من 1000000% با شما موافقم;)، سبکی خیلی مهم میشه در حمل و نقل که من فراموش کرده بودم این نکته رو ذکر کنم:confused:.
*- در مورد کش:
كش cpu يه حافظه با ظرفيت محدود ولي باسرعت بسيار بالاست كه درون cpu قرار دارد. cpu براي پردازش ديتاهايي كه از رم دريافت مي كنه نياز به اطلاعتي در مورد اونها داره. پردازنده مياد اين اطلاعات يا احيانا خود dataهارو كه قرار براي مدت مشخصي پردازش بشن رو از رم به حافظه موقتي خودش (cash) انتقال ميده و جون سرعت اين حافظه به مراتب از رم سريع تره تو سرعت پردازش خيلي تاثير داره. و در کل هرچه بیشتر ، بهتر:) (منبع توضیح از p30world )
حالا با توجه به اینکه بودجه محدوده، میشه یه کاری کرد، من یه سیستم فوجیتسو دیدم core i7، اینجا لینک میدم، به نظرم سیستم خوبی هست و وزنش هم خیلی مناسب هست:
http://www.digikala.com/?Products=N...tsu-LifeBook-LH-532-F&Type=Specifications#Tab
اما اگه میبینی بودجه برای بعدا لازم میشه واسه کار پروژه و ... میتونی یه سیستم خوب core i5 هم بگیری، جواب کار شما رو هم میده، در این مورد زیر 2 هم میشه سیستم های خیلی خوبی خرید مثل:
http://www.digikala.com/?Products=N...ovo-Essential-G500s-A&Type=Specifications#Tab
این یکی سیستم که لینکش در زیر هست هم رم بالاتری داره و هم سبک تر از بالایی هست:
http://www.digikala.com/?Products=N...-V3-471G-53238G1TMakk&Type=Specifications#Tab
اینا هم خوبه:
http://www.digikala.com/default.asp...-E1-571G-53236G1TMnks&Type=Specifications#Tab
http://www.digikala.com/default.asp...novo-Essential-G580-C&Type=Specifications#Tab
http://www.digikala.com/?Products=N...tsu-LifeBook-AH-532-N&Type=Specifications#Tab
خب یه چندتا نکته هم بگم، اول از همه اگه همیشه لپتاپ میخوای کنارت باشه و پیاده روی زیاد داری، سیستم های سبکتر (14 اینچی) رو در اولویت بزار، من لپتاپم 15.6 اینچی هست با شارژر که میبرمش بیرون، کمری میشم چون وزنش نمود میکنه اگه 2تا کتاب هم پیشت باشه:eek:.
دوم اینکه خواستی به امید خدا بخری، حتما سعی کن از نمایندگی بگیری، و موقعی که خریدی بگو باز کنه و سیستم رو برات روشن کنه و امتحان کنه (البته واسه سیستمهایی هست که ویندوز داشته باشن، اگه داس باشه روشن نمیکنن،). حتما فاکتور و برگه گارانتی رو بده نمایندگی یا مغازه مهر کنه! حتما حتما جفتش رو بده مهر کنه!:twisted:
اگه بخوای برند لنوو یا ایسر یا ایسوز بگیری، نمایندگی سازگار ارقام فروش داره، یکی از نمایندگی هاش هم میرداماد پاساژ پایتخت، طبقه اول هست ( اگه اشتباه نکنم).
برای فوجیتسو هم ببین کدوم شرکت گارانتی میکنه، برو از نمایندگیش بخر.
در پایان هم این چندتا لپتاپی که من بالا گفتم صرفا جهت مشورت هست، نگاه کن و متوجه میشی که در حدود چه سیستمی و چه قیمتی باس بخری.
باز هم اگر سوال بود در خدمت هستم:gol:

Reza753

اخراجی موقت
درود
*- من که قبلش گفتم بستگی به کارتون داره انتخاب لپتاپ:eek:، درسته شما اگه کار خاصی نداشته باشی، 100% کارهات رو میتونی با یه لپتاپ حتی زیر 1 تومن انجام بدی! بستگی داره کار درسی رو چی توصیف کنی! اگه یه رشته کامپیوتر بیاد بگه من یه لپتاپ میخوام و اون وقت یه رشته معماری بیاد بگه .....

داداش سلام خدا رفتگانتون رو بیامرزه،من میخوام همین شهریور بخرم چون وارد ارشد میشم لازم دارم،داداش من میخوام با فلوئنت برای همیشه کار کنم!!!یه نرم افزار شبیه سازی هست،بین core i5 و core i7 موندم کدومو انتخاب کنم!!!!بودجم تا 2 تومن هست،حالا اگه باز لپ تاپ خوب سراغ داری یه خورده از 2 تومن بیشتره بد نیست معرفی کنی:redface:
ضمنا من میخوام همیشه همرام باشه،الان بیشتر لپ تاپا که 15.6 اینچ هستن!!!یعنی میگی 15.6 اینچ بدرد من نمیخوره!!!!؟؟؟؟منم دوست دارم خیلی سبک باشه ولی برای کارای شبیه سازی اذیت نمیشم؟؟؟،داداش من فقط میخوام کارای نرم افزاری کنم،اصلا بازی نمیخوام کنم،ممنون میشم اگه راهنمایی دیگه داری بکنی،تا حالا لپ تاپ نداشتم،بچه رامسر هستم،شمال کشور،دیگه آخرش تنکابن یا رامسر میتونم از نمایندگی ها بخرم

Reza753

اخراجی موقت
یه نمایندگی سامسونگ تو شهرمون هست که برندهای فوجیتسو و لنوو هم داره،از اینجا بگیرم؟فوجیتسو و لنوو گارانتی دارن؟؟؟

Reza753

اخراجی موقت
درود

حالا با توجه به اینکه بودجه محدوده، میشه یه کاری کرد، من یه سیستم فوجیتسو دیدم core i7، اینجا لینک میدم، به نظرم سیستم خوبی هست و وزنش هم خیلی مناسب هست:
http://www.digikala.com/?Products=N...tsu-LifeBook-LH-532-F&Type=Specifications#Tab

در این لینکی که دادین مشخصاتش نوشته که صفحه نمایش براق نیست!!!!این یعنی چی؟؟ممنون میشم توضیح بدین،براق باشه چه فوایدی داره؟؟؟

Reza753

اخراجی موقت
سیستم عامل داس با ویندوز چه فرقی داره؟الان این لینک اولی که معرفی کردی سیستم عامل داس هست!!من دوست دارم خودشون اول روشن کنن اگه اشکالی داشت درست کنن و بهم راهنمایی کنن که بعدها گیر نکنیم.

fered_sch

عضو جدید
داداش سلام خدا رفتگانتون رو بیامرزه،من میخوام همین شهریور بخرم چون وارد ارشد میشم لازم دارم،داداش من میخوام با فلوئنت برای همیشه کار کنم!!!یه نرم افزار شبیه سازی هست،بین core i5 و core i7 موندم کدومو انتخاب کنم!!!!بودجم تا 2 تومن هست،حالا اگه باز لپ تاپ خوب سراغ داری یه خورده از 2 تومن بیشتره بد نیست معرفی کنی:redface:
ضمنا من میخوام همیشه همرام باشه،الان بیشتر لپ تاپا که 15.6 اینچ هستن!!!یعنی میگی 15.6 اینچ بدرد من نمیخوره!!!!؟؟؟؟منم دوست دارم خیلی سبک باشه ولی برای کارای شبیه سازی اذیت نمیشم؟؟؟،داداش من فقط میخوام کارای نرم افزاری کنم،اصلا بازی نمیخوام کنم،ممنون میشم اگه راهنمایی دیگه داری بکنی،تا حالا لپ تاپ نداشتم،بچه رامسر هستم،شمال کشور،دیگه آخرش تنکابن یا رامسر میتونم از نمایندگی ها بخرم
سلام آقا رضا.
*- داداش من با فلوئنت و گامبیت آشنایی دارم و میدونم چیه:smile:.
*- در مورد 15.6" : من نمیگم به درد نمیخوره، میگم اگه همراه شارژر با کتاب و دفتر بخوای اینور اون ور بری اذیت میشی، چون من خودم این مشکل رو دارم، برای همین گفتم که 14" بهتر هست! و 14 اینچ رو بزار توی اولویت ولی با سیستم خوب، وگرنه 15.6 هم خیلی خوبه فقط یکم شاید در طولانی مدت سنگینی اذیت کنه که اونوم میشه باهاش کنار اومد.
قدیما core i7 اندازه 14 اینچ خیلی کم بود و اصلا نبود، اما الان موجود هست اما بودجه بالا میخواد که بیخیال:smile:.
یه نمایندگی سامسونگ تو شهرمون هست که برندهای فوجیتسو و لنوو هم داره،از اینجا بگیرم؟فوجیتسو و لنوو گارانتی دارن؟؟؟
ببین برای پیدا کردن نمایندگی توی شهرهای دیگه برو سایت اینترنتی شرکت( مثل سازگار ارقام یا حالا هر شرکتی) لیست نمایندگی رو پیدا کن و ببین توی شهرتون نمایندگی فروش داره یا نه.
در مورد مغازه ای هم که گفتی بپرس، ببین لپتاباش گارانتی کجاس.
*- در مورد فاکتور و کارت گارانتی که گفتم مهر کنه، واسه اینکه فاکتور بدون مهر ارزش نداره، گارانتی هم اکثرا نوشتن توش که با مهر فروشگاه ارزش و اعتبار داره، هرچه هم مغازه دار گفت نه و مهر نمیخواد و اینا، سمج شو و بگو که حتما مهر کنه.
*- در مورد براق والا الان حضور ذهن ندارم اما سعی کن لپتاپی بخری که صفحه نمایشش LED باشه!.
سیستم عامل داس با ویندوز چه فرقی داره؟الان این لینک اولی که معرفی کردی سیستم عامل داس هست!!من دوست دارم خودشون اول روشن کنن اگه اشکالی داشت درست کنن و بهم راهنمایی کنن که بعدها گیر نکنیم.
در این مورد بستگی به نوع لپتاپ داره، بعضی ها رو خود شرکت تولید کننده ویندوز روش میریزه که بعد از خرید میارین خونه و از ویندوزش یه بک آپ میگیرین و یک عمر ویندوز اوریجینال استفاده میکنید:D، بعضی ها هم خود کارخونه ویندوز نمیریزه و تحت سیستم داس بیرون میده که در این جا دو حالت پیش میاد: الف) فروشنده میگه همینجا واست ویندوز میریزیم و خدماتش مجانیه
ب) فروشنده میگه پول بده ویندوز بریزیم یا ببر خونه ویندوز بریز.
*- در حالتی که لپتاپ تحت سیستم داس هست از فروشنده دی وی دی درایور لپتاپ رو بگیرید (بعضی موقع ها رایگان، بعضی موقع ها در حد 5-15 هزار تومن میگیرن، علتش هم نمیدونم:surprised:)
سایتی که دادم رو نگاه کنید و لپتاپ هاش رو ببینید، به نظر من شما هم میتونی core i5 استفاده کنی و هم core i7. بستگی به بودجه داره، اگه بودجه به i7 نمیرسه، سعی کن یه i5 خوب بگیری.
*- راستی این خیلی مهمه:!!!!::: لپتاپ برند MSI اصلا نخر ( چندتا از آشناها خریدن همه پشیمون هستند، جنسش اصلا خوب نیست:mad:) و همچنین لپتاپ سامسونگ هم نگیر!!!.
به نظر من برند ها دنبال اینا باش :
ایسوز
لنوو
اچ پی
ایسر - فوجیتسو
*- اچ پی در حال حاضر در ایران خریدش به صرفه نیست، چون اکثرا بدون گارانتی هستند یا گارانتی مغازه که ارزش نداره! پس به فکر لپتاپ با برندی باش که یه شرکت معتبر گارانتی کنه.
این هم سایت سازگار ارقام:
http://www.sazgar.com/fa/index.aspx
موفق باشیف بازم سوالی بود در خدمت هستم:gol:.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان

یاعلی
E1-571G acer
بخر ضرر نمیکنی
از هر نظر تضمین میکنم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

Reza753

اخراجی موقت
سلام تو لیستی که گذاشتین به نظرم 6می بهتره و بکارتون میاد
Acer Aspire E1-571G-53234G75Maks

با نظرات دوستمونfered_schموافقم ایشون عالی راهنمایی کردن
من مدلهای لنو سری تیک پد رو بهتون پیشنهاد میدم البته ایسر هم خوبه

مدلهای لنوو رو با لینک میزارین که کدوما بدردم میخوره و بکارم میاد؟؟این مدلها جواب نرم افزارهای مکانیک مثل فلوئنت رو میدن؟؟من میخوام درآینده یواش یواش به صورت حرفه ای با فلوئنت کار کنم...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
مدلهای لنوو رو با لینک میزارین که کدوما بدردم میخوره و بکارم میاد؟؟این مدلها جواب نرم افزارهای مکانیک مثل فلوئنت رو میدن؟؟من میخوام درآینده یواش یواش به صورت حرفه ای با فلوئنت کار کنم...
اون مدل ایسر که گفتم کارتو راه میندازه خب شاید یکم محساباتش نسبت به چیزی که دوستان گفتن دیرتر باشه اما با توجه به بودجه ت خوبه و باید بهترین استفاده رو ببری
به نظرم کارت رو راه مینداره
من با سری core 13 کتیا و سالید رو نصب کردم و باهاش کار کردم با کاسموس ازش داده گرفتم و کارمو رفع کردم اما خب الان همون کارو با core i7 وایو انجام میدم سریعتره ولی خب با اونم همین کارارو انجاام میدادم
لنوو از محسولات آی بی ام ibm هستش
اینم لینک سری هاش یه نگاه بنداز بد نیست
http://www.digikala.com/?Page=List&Products=Notebook&KJU=8&SortBy=Exist

Benyamin_NV

اخراجی موقت
اون مدل ایسر که گفتم کارتو راه میندازه خب شاید یکم محساباتش نسبت به چیزی که دوستان گفتن دیرتر باشه اما با توجه به بودجه ت خوبه و باید بهترین استفاده رو ببری
به نظرم کارت رو راه مینداره
من با سری core 13 کتیا و سالید رو نصب کردم و باهاش کار کردم با کاسموس ازش داده گرفتم و کارمو رفع کردم اما خب الان همون کارو با core i7 وایو انجام میدم سریعتره ولی خب با اونم همین کارارو انجاام میدادم
لنوو از محسولات آی بی ام ibm هستش
اینم لینک سری هاش یه نگاه بنداز بد نیست
http://www.digikala.com/?Page=List&Products=Notebook&KJU=8&SortBy=Exist

منظورت core i3 هست؟:surprised:

capra1

عضو جدید
سلام؛ خواهش میکنم جواب بدید،میدونم به این جا ربط نداره ولی خیلی مهمه
میخواستم بدونم آیا اطلاعات روی cd بعد از یه مدتی پاک میشه یا دچار مشکل میشه؟مثلا من از فایلای مهم کامپیوتر بک آپ گرفتم (به طور data) آیا بعد چند سال دچار مشکل میشه؟