اتو ماسیون و ابزار دقیق صنایع نفت

sarvejahan

عضو جدید
سلام اگه منظورتون ابزاردقیقشه من 20 ابزار دقیق هستم با توجه به انتخاب رشته ای که کردم به احتمال 95 درصد جای دیگه ای قبول شم
در ضمن پارسال 1 ابزار دقیق و 4 ابزار دقیق از دانشگاه ما بودن هردوتاشون رفتن شریق کنترل خوندن معمولا رتبه های بالای ابزار رتبه های بالای برق هم هستن و میرن برق میخونن
احتمال زیادی داره شما قبول شین

dezalman

عضو جدید
مرسی،من شنیدم آخرین رتبه پارسال 19 بوده،ایشااله جایی که دوست داری قبول بشی.

dezalman

عضو جدید
راستی 5و6 نفر زدن این رشته رو یا نزدن،میدونی چه رتبه هایی بودن؟

qmars10

عضو جدید
سلام به همهي دوستاني كه رتبه ي قابل قبولي دركنكور ابزار دقيق اوردن مخصوصا دوستمون كه رتبه ي25اورده من از شما دوستان كه رتبه ي خوبي اورديد خواهش ميكنم حداقل كارنامه هاي خودتون رو اينجا بزاريد تا ماهايي كه براي كنكور سال آينده آماده ميشيم يهپيش زمينه يا دور كردي از كار نهايي داشته باشيم .تشكككر

masood194

عضو جدید
بچه هایی که اطلاع دارن لطفا راجب میزان در آمد فارغ التحصیلان رشته ابزار دقیق، محل کار و میزان رضایتشون از کارشون و میزان رضایتشون از دانشگاه صنعت نفت توضیح جامعی بدید ممنونتون میشم.

sarvejahan

عضو جدید
سلام به همهي دوستاني كه رتبه ي قابل قبولي دركنكور ابزار دقيق اوردن مخصوصا دوستمون كه رتبه ي25اورده من از شما دوستان كه رتبه ي خوبي اورديد خواهش ميكنم حداقل كارنامه هاي خودتون رو اينجا بزاريد تا ماهايي كه براي كنكور سال آينده آماده ميشيم يهپيش زمينه يا دور كردي از كار نهايي داشته باشيم .تشكككر

رتبه 20 ابزار دقیق:
sarv.jpg

a_forozan

عضو جدید

999.jpg

masood194

عضو جدید
بچه هایی که اطلاع دارن لطفا راجب رشته اتوماسیون وابزار ذقیق در صنایع نفت، محل کار و میزان رضایتشون از کارشون و میزان رضایتشون از دانشگاه صنعت نفت توضیح جامعی بدید ممنونتون میشم.
ایافارغ التحصیلای این رشته فقط جنوب براشون کار هست؟

hamedmz

عضو جدید
سلام تاریخ ثبت نام دانشگاه مجازی شیراز کی هستش؟

تو سایتش چیزی نزده چرا؟

hamedmz

عضو جدید
ابزاردقیق از برق که خیلی بهتره

من که کارشو دوست دارم

درسا و منابعشم دوست دارم

کارک یا تو زمینه نفت و گاز هستش و
یا نیروگاه و فولاد و مس و
کلا صنایع بزرگ

مسلما در شهرهای کوچک نمیشه باهاش کار کرد
باید ب شهرهای بزرگ و یا مناطق نفت خیز نقل مکان کنی

کارای شرکتیش تو تهران زیاده
مثل خیلی از رشته های دیگه ب میزان تجربه و مهارتت بستگی داره

hamedmz

عضو جدید
به من گفتند طبق ثبت نامه های اعلام شده توسط سایت اصلای دانشگاه شیراز اقدام کنید

یعین اینجور نیست؟ زنگ زدم خود شماره ای داخل سایت دانشکده زده

flatliner

عضو جدید
ابزاردقیق از برق که خیلی بهتره

من که کارشو دوست دارم

درسا و منابعشم دوست دارم

کارک یا تو زمینه نفت و گاز هستش و
یا نیروگاه و فولاد و مس و
کلا صنایع بزرگ

مسلما در شهرهای کوچک نمیشه باهاش کار کرد
باید ب شهرهای بزرگ و یا مناطق نفت خیز نقل مکان کنی

کارای شرکتیش تو تهران زیاده
مثل خیلی از رشته های دیگه ب میزان تجربه و مهارتت بستگی داره

كار در زمينه ابزار دقيق خيلي گسترده است به طوريكه اكثر مطالبي كه در يه شركت
ياد ميگري تا پشت در اون شركت به كار مياد و با ورود به يه شركت جديد هم سيستم
كنترل و هم تجهيزات ابزار دقيقي جديد ميشه و دوباره روز از نو و روزي از نو.
بايد از صفر شروع كني. كلا كار جذاب و اكتيوه ولي بعد از چند سال يادگيري دوباره
و جديد خسته كننده ميشه.
گستردگي ابزاردقيق و كنترل به گستردگي علم الكترونيك و علم نرم افزار و شبكه است.

daruish_red star

عضو جدید
كار در زمينه ابزار دقيق خيلي گسترده است به طوريكه اكثر مطالبي كه در يه شركت
ياد ميگري تا پشت در اون شركت به كار مياد و با ورود به يه شركت جديد هم سيستم
كنترل و هم تجهيزات ابزار دقيقي جديد ميشه و دوباره روز از نو و روزي از نو.
بايد از صفر شروع كني. كلا كار جذاب و اكتيوه ولي بعد از چند سال يادگيري دوباره
و جديد خسته كننده ميشه.
گستردگي ابزاردقيق و كنترل به گستردگي علم الكترونيك و علم نرم افزار و شبكه است.

یعنی اینقدر زود عوض میشه پس من میخواستم تو یکی از این شرکت ها کار کنم تا یک جور سابقه وتجربه محسوب شه
ایا دوست عزیزمیشه با ابزار دقیق تو بازار کار ازاد کار کرد

flatliner

عضو جدید
یعنی اینقدر زود عوض میشه پس من میخواستم تو یکی از این شرکت ها کار کنم تا یک جور سابقه وتجربه محسوب شه
زمينه ها يكسانه و تجهيزات و ايده هاي نو در هر پروزه جديدي ديده ميشه. مثل رشته مكانيك نيست كه مثلا چند مدل مشخص پمپ داريم و هرجا بري بالاخره يكي از آن مدل
پمپ را ميبيني. در زمينه كار آزاد بتوني تجهيزات بخري و بفروشي خلاصه دلالي كني خوبه.

Xerxes-I

عضو جدید

زمينه ها يكسانه و تجهيزات و ايده هاي نو در هر پروزه جديدي ديده ميشه. مثل رشته مكانيك نيست كه مثلا چند مدل مشخص پمپ داريم و هرجا بري بالاخره يكي از آن مدل
پمپ را ميبيني. در زمينه كار آزاد بتوني تجهيزات بخري و بفروشي خلاصه دلالي كني خوبه.
ابزار دقیق تو بازار آزاد هم کار داره.شرکت هاش تو تهزان زیاد هست.مثلا سایت rahnama.com که نیازمندیهای تهران رو میذاره قسمت استخدام های مهندس برق و یا مهندسی گوناگون رو نگاه کنی آگهی هاش رو میبینی.فوقش چند سال تجربه میخواد. در ضمن همونطوریکه دوست عزیزمون گفت تامین تجهیزات هم سود بسیاری داره

daruish_red star

عضو جدید
ابزار دقیق تو بازار آزاد هم کار داره.شرکت هاش تو تهزان زیاد هست.مثلا سایت rahnama.com که نیازمندیهای تهران رو میذاره قسمت استخدام های مهندس برق و یا مهندسی گوناگون رو نگاه کنی آگهی هاش رو میبینی.فوقش چند سال تجربه میخواد. در ضمن همونطوریکه دوست عزیزمون گفت تامین تجهیزات هم سود بسیاری داره

ممنون اره تامین تجهیزات سود خوبی داره ولی ما که خیر سرمون مهندس میشیم و چهار سال درس بخونیم بریم تو قسمت فروش خو اینکه یک دیپلمه هم میتونه
ولی واقعا شیرینه.حالایک سوال دارم ایا مکاترونیک تو ایران جایگاهی داره اخه رشته جدیدیه و تازگی کارشناسیش هم اومده
واینکه بینایی ماشین چیه و در کجا استفاده میشه

Xerxes-I

عضو جدید
ممنون اره تامین تجهیزات سود خوبی داره ولی ما که خیر سرمون مهندس میشیم و چهار سال درس بخونیم بریم تو قسمت فروش خو اینکه یک دیپلمه هم میتونه
ولی واقعا شیرینه.حالایک سوال دارم ایا مکاترونیک تو ایران جایگاهی داره اخه رشته جدیدیه و تازگی کارشناسیش هم اومده
واینکه بینایی ماشین چیه و در کجا استفاده میشه
در مورد مکاترونیک اطلاعی ندارم.اما در مورد ابزاردقیق بگم که دیپلمه نمیتونه کار مهندسی فروش رو بکنه چون میخوای" تجهیزات" بفروشی نه "پفک".در ضمن با توجه به اینکه طراحی ها سیستم های ابزار دقیق پالایشگاهها رو معمولا به شرکت های ایرانی نمیدند کار در دفتر مهندسی مشاور کمه ولی هست و میشه پیدا کرد.

daruish_red star

عضو جدید
در مورد مکاترونیک اطلاعی ندارم.اما در مورد ابزاردقیق بگم که دیپلمه نمیتونه کار مهندسی فروش رو بکنه چون میخوای" تجهیزات" بفروشی نه "پفک".در ضمن با توجه به اینکه طراحی ها سیستم های ابزار دقیق پالایشگاهها رو معمولا به شرکت های ایرانی نمیدند کار در دفتر مهندسی مشاور کمه ولی هست و میشه پیدا کرد.

درسته مهندس حالا ما تازه وارد ها چطور تو این حوزه وارد شیم دوره ببینیم یا جایی مشغول به کارشیم به عنوان کاراموز

Xerxes-I

عضو جدید
درسته مهندس حالا ما تازه وارد ها چطور تو این حوزه وارد شیم دوره ببینیم یا جایی مشغول به کارشیم به عنوان کاراموز
خوب مطمئنا تحصیلات آکادمیک بهترین راهه.ابزاردقیق هم یکی از گرایش های برق تو ارشد هست.هم خودش یک کنکور جداگانه برای ارشد داره.(کد رشته 1290) اکثر دوره های آموزشی که برخی شرکت ها برگزار میکنند چیز زیادی یاد نمیگیرید و فقط یه جزوه با یه مدرک نه چندان معتبر بهتون میدند

eng..r

عضو جدید
اتو ماسیون و ابزار دقیق صنایع نفت از رشته های بین رشته ای کنترل ،مکانیک ، شیمی و نفت فرآیند است
اگه کسی سرفصل خواست یا سوالی داشت در خدمتیم ;)

سلام
رشته کارشناسی من مهندسی شیمی-طراحی فرایند نفت بوده
میدونید که رشته ما فقط 5 واحد درسی کنترل فرایند داره با این وجود به نظرتون من از پس سوالای کنترل خطی و غیرخطی برمیام؟
قبول شدن تو دانشگاه صنعت نفت به نظرم یه خورده زیادی مشکل باشه بازار کار برای دانشجوهای شیراز چه طوره؟
برای استخدام شرایط زن یا مرد بودن شخص مطرح نیست؟

Xerxes-I

عضو جدید
سلام
رشته کارشناسی من مهندسی شیمی-طراحی فرایند نفت بوده
میدونید که رشته ما فقط 5 واحد درسی کنترل فرایند داره با این وجود به نظرتون من از پس سوالای کنترل خطی و غیرخطی برمیام؟
قبول شدن تو دانشگاه صنعت نفت به نظرم یه خورده زیادی مشکل باشه بازار کار برای دانشجوهای شیراز چه طوره؟
برای استخدام شرایط زن یا مرد بودن شخص مطرح نیست؟
سلام.
من هم م.شیمی بودم.3واحد کنترل فرآیند پاس کردیم.البته "کنترل فرآیند" با "کنترل" کنکور ابزاردقیق تا حدود زیادی از لحاظ نحوه سوالات متفاوته.خلاصه اینکه باید کنترل برق رو بخونی.کلا درس تحلیلی هست ولی میشه روش تسلط پیدا کرد.امسال اینجا از حدود 15 نفر فقط 5 تا برقی داریم.و رتبه های برتر از شیمی و مکانیک هستند(از بین 3 نفر برتر 2 نفر شیمی و یکی مکانیکی).منظور اینه که شیمی ها و مکانیکی ها هم میتونند قبول بشند.
در مورد چنسیت واسه استخدام هم بگم که متاسفانه در دولت های قبلی محدودیت ایجاد شده ولی خوشبختانه وزیر جدید نفت پیام داده به معاونت منابع انسانی وزارت نفت(دکتر سلحشور که اتفاقا از اعضای هیئت علمی ابزاردقیق و اتوماسیون هستند) و دستور داده محدودیت های جنسیتی استخدام برداشته بشه و فکر میکنم این مشکل هم به زودی مرتفع بشه.

Flamenc0

عضو جدید
سلام...رشته منم مهندسی شیمی بوده... می خوام اگه بشه رشته شناور ابزار دقیق شرکت کنم...چند تا سوال داشتم

1. اینکه توی دفترچه نوشته انتخاب دو درس از دروس 1) ترمو 2) سیالات و حرارت 3) مدار 4) الکترونیک یعنی اینکه مثلاً ما می تونیم فقط ترمو و سیالات و حرارت رو انتخاب کنیم؟؟؟ و سیالات و حرارت یک درس محسوب می شن؟؟

2. برای دروس ریاضیات مهندسی و کنترل خطی و غیر خطی چه منابعی رو بخونیم که در عین حال که وقت گیر نباشن بتونیم یه درصد قابل قبولی بزنیم؟؟

3. آیا اینکه می گن دانشگاه صنعت نفت بورس می کنه و در حین تحصیل حقوق می ده درست هست؟؟ شرایط این بورسیه چطوریه و حقوقی که می دن مثلاً چه قدره؟؟؟

4. از لحاظ بازار کار و محیط کاری برای خانم ها این رشته چه طوره؟؟ اصلاً از بین 12 نفری که امسال دانشگاه صنعت نفت قبول شدن این رشته کسی خانم هست؟؟؟ کاری به الان که وضعیت کار خانم ها خراب شده ندارم می خوام ببینم قبلاً که وضغیت این طور نبود هم خانم ها رو تو این رشته استخدام می کردن یا اینکه اولویت با آقایون بوده و خانم ها رو سخت استخدام می کردن یا به تعداد محدود؟؟ ( خیلی این سوال برام مهمه چون نمی خوام ریسک کنم و دوباره یه رشته ای رو بخونم که معلوم نیست آخرش استخدام می شم یا نه!! مثلاً من به عنوان یک خانم برم ارشد بیو تکنولوژی یا HSE بخونم بهتره یا ابزار دقیق؟؟)

5. شما که از رشته ی م. شیمی رفتین این رشته با توجه به اینکه این رشته مال برقی هاست الان مشکلی توی درسا ندارید؟؟ یا احساس نمی کنید در شرایط مساوی برقی ها از شما جلوترن؟؟

6.این رشته برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چطوره؟؟

ببخشید که خیلی سوال کردم:redface:

Xerxes-I

عضو جدید
سلام...رشته منم مهندسی شیمی بوده... می خوام اگه بشه رشته شناور ابزار دقیق شرکت کنم...چند تا سوال داشتم

1. اینکه توی دفترچه نوشته انتخاب دو درس از دروس 1) ترمو 2) سیالات و حرارت 3) مدار 4) الکترونیک یعنی اینکه مثلاً ما می تونیم فقط ترمو و سیالات و حرارت رو انتخاب کنیم؟؟؟ و سیالات و حرارت یک درس محسوب می شن؟؟

2. برای دروس ریاضیات مهندسی و کنترل خطی و غیر خطی چه منابعی رو بخونیم که در عین حال که وقت گیر نباشن بتونیم یه درصد قابل قبولی بزنیم؟؟

3. آیا اینکه می گن دانشگاه صنعت نفت بورس می کنه و در حین تحصیل حقوق می ده درست هست؟؟ شرایط این بورسیه چطوریه و حقوقی که می دن مثلاً چه قدره؟؟؟

4. از لحاظ بازار کار و محیط کاری برای خانم ها این رشته چه طوره؟؟ اصلاً از بین 12 نفری که امسال دانشگاه صنعت نفت قبول شدن این رشته کسی خانم هست؟؟؟ کاری به الان که وضعیت کار خانم ها خراب شده ندارم می خوام ببینم قبلاً که وضغیت این طور نبود هم خانم ها رو تو این رشته استخدام می کردن یا اینکه اولویت با آقایون بوده و خانم ها رو سخت استخدام می کردن یا به تعداد محدود؟؟ ( خیلی این سوال برام مهمه چون نمی خوام ریسک کنم و دوباره یه رشته ای رو بخونم که معلوم نیست آخرش استخدام می شم یا نه!! مثلاً من به عنوان یک خانم برم ارشد بیو تکنولوژی یا HSE بخونم بهتره یا ابزار دقیق؟؟)

5. شما که از رشته ی م. شیمی رفتین این رشته با توجه به اینکه این رشته مال برقی هاست الان مشکلی توی درسا ندارید؟؟ یا احساس نمی کنید در شرایط مساوی برقی ها از شما جلوترن؟؟

6.این رشته برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چطوره؟؟

ببخشید که خیلی سوال کردم:redface:
سلام.جواب چندتا از سوالاتتون رو تو پیام خصوصی که گذاشته بودید نوشتم.بقیه اش رو هم اینجا میگم
1-بله.از بین این چهار بخش سوالات فقط باید به 2 درس پاسخ بدید.
5-البته ابزاردقیق تو دنیا یکی از زیر شاخه های مهندسی مکانیک محسوب میشه تا برق و تو کنکور از رشته های مختلفی شرکت میکنند فکر میکنم چون مباحث کنکورش همپوشانی بیشتری با رکنکور برق داره بیشتر شرکت کننده ها برقی هستند ولی قبول شده ها از رشته های مختلفی هستند.برای مثال قبولی ها امسال از رشته های:مهندسی شیمی،مکانیک،بازرسی فنی،کامپیوتر و برق هستند.فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد.
6-تو ایران که دکتراش نیست.من چون برنامه تحصیل خارج کشور ندارم تحقیق نکردم و اطلاعی ندارم

Xerxes-I

عضو جدید
سلام.
من هم م.شیمی بودم.3واحد کنترل فرآیند پاس کردیم.البته "کنترل فرآیند" با "کنترل" کنکور ابزاردقیق تا حدود زیادی از لحاظ نحوه سوالات متفاوته.خلاصه اینکه باید کنترل برق رو بخونی.کلا درس تحلیلی هست ولی میشه روش تسلط پیدا کرد.امسال اینجا از حدود 15 نفر فقط 5 تا برقی داریم.و رتبه های برتر از شیمی و مکانیک هستند(از بین 3 نفر برتر 2 نفر شیمی و یکی مکانیکی).منظور اینه که شیمی ها و مکانیکی ها هم میتونند قبول بشند.
در مورد چنسیت واسه استخدام هم بگم که متاسفانه در دولت های قبلی محدودیت ایجاد شده ولی خوشبختانه وزیر جدید نفت پیام داده به معاونت منابع انسانی وزارت نفت(دکتر سلحشور که اتفاقا از اعضای هیئت علمی ابزاردقیق و اتوماسیون هستند) و دستور داده محدودیت های جنسیتی استخدام برداشته بشه و فکر میکنم این مشکل هم به زودی مرتفع بشه.
من آمارمو اصلاح میکنم.امسال از بین حدود 17 نفر 7 تا برقی داریم.نه 5 تا.

humtum

عضو جدید
من متاهلم در ضمن ه ر روز تا ساعت 5 سرکار هستم بنظرتون برا ارشد چطور برنامه ریزی کنم؟

alifardi

عضو جدید
من تحقیق جامعه ای کردم. وزارت نفت از سال 88 دیگه بچه های دانشگاه صنعت نفت رو بورس نمی کنه تنها مزیتی که براشون قائل می شه 30 درصد از اولویت استخدامی رو به بچه های دانشگاه صنعت نفت اختصاص می ده آن هم معدل 13 به بالا. در ضمن برای ابزار دقیق بهترین کار شغل آزاده . یعنی برای خودشون شرکت بزنند و کار کنند. چون بسیار در صنعت نیاز داریم. من خودم مهندس شیمی هستم اما از وقتی که رفتم سر کار تازه فهمیدم زندگی یعنی ابزار دقیق و اتوماسیون . اصلا برای خودت خدائی می کنی . مخصوصا الان در سیستم های ایمنی فرایند بسیار کاربرد داره البته اگه علاقه مند و با تجربه باشی. دعا کنید امسال من هم مجازی شیراز قبول شم.