تاپیک مرجع آموزش پمپ ها

T_MOHEBI

عضو جدید
راهنمای سریع انتخاب پمپ برای مایعات مختلف

راهنمای سریع انتخاب پمپ برای مایعات مختلف

مایعات دارای ویسکوزیته بالا: پمپ ­های چرخ­دنده ای داخلی (Internal Gear Pumps) اغلب گزینه مناسبی هستند.
مایعات بهداشتی: لوب پمپ­ های بهداشتی (Sanitary Lube Pumps) برای بیشتر مواد غذایی، نوشیدنی­ ها، مواد دارویی و کاربردهای بیوتکنولوژی خوب هستند.
جامدات: انتخاب پمپ به کاربرد مورد نظر بستگی دارد. برای مواد غذایی دارای جامدات، در ابتدا یک لوب پمپ بهداشتی (Sanitary Lube Pumps) پیدا کنید. برای گل و لای و مواد جامد صنعتی با پمپ­ های چرخدنده ای داخلی شروع کنید.
مایعات خورنده: انتخاب مناسب مواد مناسب برای ساخت بیشترین تاثیر را بر راندمان پمپ دارد. پمپ­ های چرخ­دنده ای خارجی (External Gear Pumps) کامپوزیتی و پمپ های چرخ­دنده ای داخلی استنلس استیل بهترین انتخاب برای شروع هستند.
مواد ساینده: برای کاهش اثر سایشی می توان چند فاکتور را با هم ترکیب کرد. با پمپ­ های چرخ­دنده­ ای داخلی که دارای اجزای استیل سخت شده هستند شروع کنید.
مایعات سمی، خطرناک و یا مشکل برای آب بندی: در کار با این مایعات، جلوگیری از نشتی ها بسیار حیاتی است. بهترین نقطه برای شروع، پمپ­ های چرخ­دنده ای داخلی یا خارجی با رانش معناطیسی یا آب بندی مکانیکی است.
شرایط دمای بالا: پمپ­ های چرخ­دنده­ ای داخلی دارای غلاف کنترل بسیار خوبی بر دما انجام می دهند.

Click this bar to view the full image.

Hacksaw

عضو جدید
پمپهای جابجایی مثبت

پمپهای جابجایی مثبت

بطور کلی پمپهای جابجایی مثبت از بازده حجمی خوبی برخوردارند و از انها در سیستمهای عمل کننده در فشار بالا استفاده میشود.در این پمپها دبی سیال خروجی مستقیما با سرعت محور ورودی متناسب است. استفاده از سیالات با لزجت پایین لغزش دااخلی در این گونه پمپها را افزایش میدهد . معمولا بمنظور ایجاد جریانهای کم فشار در خروجی استفاده از پمپهای گریز از مرکز (سانتریفوژ)بجای انواع جابجایی مثبت توصیه میگردد.;)

Hermione Granger

عضو جدید
كسي تجربه كوچك كردن ايمپلر براي حذف لرزش پمپ داره ؟
BEP پمپ در فلوهاي بالاتر از فلوي نرمال هست و الان در فلوهاي خيلي پايين تر از BEP داره كار ميكنه پمپ و داراي لرزش حدود 8 هست.

---

اگه كسي يه پمپ ساز يا مهندس فوق العاده كار بلد در اين زمينه سراغ داره ممنون ميشم بهم معرفي اش كنه.

آخرین ویرایش:

sepideh2008

عضو جدید
با سلام
دوستان من در مورد پمپ های پیریستالتیک که تو بیوتکنولوژی استفاده می شه دارم کسی مطلبی در موردش داره؟

maghsodlo

عضو جدید
با سلام به دوستان
مراحل انتخاب پمپ آب از روی کاتالوک رو کسی می دونه؟

anishtain4

عضو جدید
با سلام به دوستان
مراحل انتخاب پمپ آب از روی کاتالوک رو کسی می دونه؟

دوست عزیز تو قسمت پرسش و پاسخ جواب دادم سوالت رو، لطفا چندجا تکرار نکن چون بچه هایی که جواب میدن همه جا رو چک می کنن، کساییم که فقط میان تو یه تاپیک سوال کسی رو جواب نمی دن، پس این کارت فقط تالار رو به هم میریزه

haminh

عضو جدید
به نظر من با وارد شدن هوا به دهنه پمپ فشاری که پمپ برای ایجاد آن توانی را مصرف می کند به واسطه ی حباب هوا به طور کامل به ستون آب منتقل نشود که این مطلب باعث افزایش کارکرد پمپ و کاهش توان پمپ می شود پس فشار در ستون آب به حد مورد نیاز نمی رسد.

mpiramooni

عضو جدید
سلام من یکی رو میشناسم اگر بتونی پیشش بری خیلی عالیه اقای (وارطان اراکلیان)مسیحی هستن و من هم همکار ایشون شماره تلفن ایشون میدم ولی قبل از تماس باید یک مسج بدین و بگین از طرف مهدی پیرامونی تماس میگیرین که جواب سر بالا نده 09121274368

Hermione Granger

عضو جدید
سلام من یکی رو میشناسم اگر بتونی پیشش بری خیلی عالیه اقای (وارطان اراکلیان)مسیحی هستن و من هم همکار ایشون شماره تلفن ایشون میدم ولی قبل از تماس باید یک مسج بدین و بگین از طرف مهدی پیرامونی تماس میگیرین که جواب سر بالا نده 09121274368

اين جواب سوال كي هست ؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان مجموعه ای که برای شما گذاشتم،یکی از بهترین آموزش ها برای یادگیری مسایل پمپ و پمپاژ میباشد،16 فایل پاورپوینت میباشد که با بهترین کیفیت هستن.
مطالب موجود در این فایل ها از انواع پمپ(پمپ سانترفیوژ،سیرکولاتور برای سیستم های حرارت مرکزی و..) گرفته تا چگونگی کارکرد و تعمیر و نگهداری و مفاهیم مربوط به پمپ و..... گفته شده.
به علاقمندان مسایل پمپ توصیه میکنم،باز هرطورمایلین-یاعلی

s.bizhanzadeh

عضو جدید
چرا هنگام خاموش كردن يا روشن كردن پمپهاي سانتريفيوژ شير خروجي پمپ بايد بسته باشد‌
اصلا چرا در پمپ نبايد هوا وارد شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟‌

در کلیه دستگاهها خصوصا دستگاهها با توان بالا ، همیشه دستگاه باید در حالت بی بار استارت شود و بار نیز آرام آرام به تجهیز وارد شود تا قوای محرکه توان غلبه بر اینرسی اولیه تجهیز را داشته باشد به همین منظور می بایست در خصوص پمپها نیز ابتدا باید ولو خروجی بسته باشد تا پمپ استارت شده و به دور نامی خود برسد سپس پمپ را هواگیری کرده و انگاه ولو خروجی را باز کنیم . اینکه چرا باید هوا وارد پمپ نشود نیز مشخص است و علت آن عدم کارایی پمپ می باشد که در این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت و قادر به انتقال سیال ( مثلا آب ) نمی باشد . همچنین تشکیل حباب های هوا بر روی پروانه پمپ مربوط به پدیده دیگری است که کاویتاسیون نام دارد و مبحث آن قدری با این موضوع متفاوت است.

Hermione Granger

عضو جدید
در کلیه دستگاهها خصوصا دستگاهها با توان بالا ، همیشه دستگاه باید در حالت بی بار استارت شود و بار نیز آرام آرام به تجهیز وارد شود تا قوای محرکه توان غلبه بر اینرسی اولیه تجهیز را داشته باشد به همین منظور می بایست در خصوص پمپها نیز ابتدا باید ولو خروجی بسته باشد تا پمپ استارت شده و به دور نامی خود برسد سپس پمپ را هواگیری کرده و انگاه ولو خروجی را باز کنیم . اینکه چرا باید هوا وارد پمپ نشود نیز مشخص است و علت آن عدم کارایی پمپ می باشد که در این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت و قادر به انتقال سیال ( مثلا آب ) نمی باشد . همچنین تشکیل حباب های هوا بر روی پروانه پمپ مربوط به پدیده دیگری است که کاویتاسیون نام دارد و مبحث آن قدری با این موضوع متفاوت است.

كي همچين چيزي گفته؟
من سالها هست تو صنعت پتروشيمي كار ميكنم اولين باره همچين چيزي شنيدم

anishtain4

عضو جدید

شیر خروجی پمپ رو ببندید که حداکثر بار رو دارید میزارید روی پمپ. اگه بخواید بار رو بردارید باید شیر بای پس رو باز بزارید نه اینکه خروجی رو هم ببندید.
هوا برای این نباید وارد پمپ بشه که هم تو کارکرد اختلال ایجاد می کنه هم اینکه وقتی دو فاز میشه پره های پمپ روی سطح آب ضربه می زنن که نیروی خیلی زیادی به ریشه ی پره وارد می کنه و می تونه باعث شکستگی یا خستگی اون بشه. هواگیری هم فقط موقع آب انداختن به سیستم لازمه نه هربار که پمپ راه اندازی میشه!

ضمنا روش اصلی برای راه اندازی الکتروموتورهای پر توان راه اندازی ستاره مثلث هست که اول با سه فاز ستاره راه اندازی می کنن بعد میبرن رو مثلث. منم مثل هرمیونه نشنیده بودم که همچین کاری کنن.

maryam72

عضو جدید
سلام. میشه یکی در مورد پمپ های دینامیکی توضیح بده. کجا از جابه جایی مثبت استفاده میشه و کجا از پمپ های دینامیکی؟ پمپ پره ای با هیدرولیکی یکیه :que: در ضمن من یه تصویر واقعی (نه شماتیک ) از پمپ پره ای میخوام. آخه هر چی سرچ میکنم پمپ های دیگرو میاره. مرسی.

anishtain4

عضو جدید
سلام. میشه یکی در مورد پمپ های دینامیکی توضیح بده. کجا از جابه جایی مثبت استفاده میشه و کجا از پمپ های دینامیکی؟ پمپ پره ای با هیدرولیکی یکیه :que: در ضمن من یه تصویر واقعی (نه شماتیک ) از پمپ پره ای میخوام. آخه هر چی سرچ میکنم پمپ های دیگرو میاره. مرسی.

جاهایی که احتیاج به تولید اختلاف فشار بالا داشته باشید از پمپ های جابجایی مثبت استفاده میشه، سایر جاها از دینامیکی. پمپ های هیدرولیکی برای دستگاهای هیدرولیکی هستند که اکثرا فشار خیلی بالایی لازم دارن بنابراین جابجایی مثبت هستند. شما اینو بگرد: centrifugal pumps یا اگه خود پره رو می خوای ببینی اینو بزن: impeller

maryam72

عضو جدید
جاهایی که احتیاج به تولید اختلاف فشار بالا داشته باشید از پمپ های جابجایی مثبت استفاده میشه، سایر جاها از دینامیکی. پمپ های هیدرولیکی برای دستگاهای هیدرولیکی هستند که اکثرا فشار خیلی بالایی لازم دارن بنابراین جابجایی مثبت هستند. شما اینو بگرد: centrifugal pumps یا اگه خود پره رو می خوای ببینی اینو بزن: impeller

مرسی بابت راهنماییتون.

maryam72

عضو جدید

مگه پمپهای با جابه جایی مثبت به سه دسته پره ای , پیستونی و دنده ای تقسیم نمیشن؟ پمپهای هیدرولیکی تو دسته بندی پمپای جابه چایی مثبت کجا قرار میگیره؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
این دانلود حاوی 20 مگابایت پاورپوینتهای آموزشی کامل پمپ از شرکت ابارا به فارسی هست. کلی و مفید هست.
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه اول (دسته بندی پمپ های سانتریفوژ)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این بخش ابتدا "پمپ" تعریف شده و سپس ضمن مرور تاریخچه پمپ ها، انواع مختلف آنها بررسی می شود. موارد کاربرد هر کدام از پمپ ها و نحوه دسته بندی پمپ ها نیز مورد مطالعه قرار می گیرد.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه دوم (اجزای داخلی پمپ های سانتریفوژ)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل اجزاء داخلی مشترک پمپ های سانتریفوژ معرفی شده و انواع مختلف آنها مورد بررسی قرار گرفته است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه سوم (محاسبه هد مورد نیاز پمپ)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]روش محاسبه هد مورد نیاز پمپ در حالتهای مختلف با توجه به افت هد ناشی از لوله ها و اتصالات در این مبحث توضیح داده شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه چهارم (کاویتاسیون)[/FONT] در این فایل دلایل شکل گیری پدیده کاویتاسیون و عوارض ناشی از آن بررسی می شود. در فایل بعدی روش جلوگیری از ایجاد این پدیده با تعریف پارامتر NPSH توضیح داده می شود. جلسه پنجم (NPSH) [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]این پارامتر برای جلوگیری از وقوع کاویتاسیون تعریف شده است. به هنگام انتخاب پمپ باید به آن دقت داشت تا پمپ پس از نصب دچار مشکل نگردد. حداکثر ارتفاع نصب پمپ نیز که با استفاده از این پارامتر تعیین میشود مورد بحث قرار گرفته است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه ششم (منحنی های مشخصه)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل انواع مختلف منحنی های مشخصه پمپهای سانتریفوژ معرفی گشته و نحوه انتخاب پمپ مناسب با توجه به نقطه کارکرد پمپ و منحنی مشخصه آن تشریح گشته است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه هفتم (قانون تشابه)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل رابطه بین پارامترهای مختلف یک پمپ توضیح داده شده و سپس تاثیر تغییر سرعت دورانی الکتروموتور بر عملکرد پمپ بررسی شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه هشتم (پمپاژ سیالات لزج)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]از آنجا که منحنی های عملکرد ارائه شده برای پمپ ها مربوط به تست آنها با آب می باشد در صورت پمپاژ سیالات با ویسکوزیته بالا این منحنی ها باید تصحیح شود. در این فایل مفهوم ویسکوزیته تعریف شده و نحوه استفاده از منحنی های تصحیح ویسکوزیته توضیح داده شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه نهم (منحنی سیستم)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]با توجه به شرایط حاکم بر سیستم لوله کشی، نقطه کار پمپ و مقدار هد و دبی تولیدی تغییر می کند. در این فایل عوامل موثر بر منحنی سیستم و نحوه تاثیر آنها بر کار پمپ بررسی شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه دهم (سیل های مکانیکی)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل اصول کلی آب بندهای مورد استفاده در پمپ به خصوص آب بندهای مکانیکی و انواع مختلف آنها توضیح داده شده است. این فایل توسط شرکت "بورگمن پارس" تهیه شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه یازدهم (لوله کشی پمپ در مکش)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]برای عملکرد درست پمپ سانتریفوژ و رسیدن به راندمان طراحی، سیال باید بصورت یکنواخت و با سرعت مناسب به آن وارد شود. اهمیت این مساله از آنجا افزایش می یابد که بدانیم نصب نادرست لوله های مکش پمپ ممکن است خطر ایجاد کاویتاسیون در پمپ را تشدید نماید. در این قسمت اصول کلی مورد نیاز برای لوله کشی پمپ ها توضیح داده شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه دوازدم (دیتا شیت پمپ ها)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این قسمت مهمترین داده هایی که در برگه های اطلاعات پمپ ها درج میشود توضیح داده شده است. پر کردن صحیح و کامل این برگه ها موجب تبادل صحیح اطلاعات بین خریدار و فروشنده شده و از ایجاد ایرادات احتمالی جلوگیری می نماید.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه سیزدهم (مشخصات آب آشامیدنی)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل برخی از مهمترین خواص فیزیکی و شیمیایی آب شامل سختی، رنگ، PH و ... به طور خلاصه مورد بررسی قرار گرفته است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه چهار دهم (نصب و راه اندازی پمپ های شناور)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل اصول مربوط به نصب و راه اندازی پمپ های شناور درون چاهی ابارا مورد بررسی قرار گرفته است. این موارد شامل نحوه انبار کردن، مقدمات نصب، چک کردن کابل و تابلو، نصب و راه اندازی می باشد.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه پانزدهم (نکاتی راجع به نگهداری پمپ های سانتریفوژ)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل برخی از نکات راجع به نگهداری، بازرسی و راه اندازی پمپ های سانتریفوژ درج شده است.[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]جلسه شانزدهم (هد و دبی پمپ های سیرکولاتور)[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این فایل اجزاء مختلف سیستم گرمایش مرکزی و روش محاسبه مقدار هد و دبی پمپ های تاسیساتی گردش آب داغ بررسی شده است.[/FONT]

anishtain4

عضو جدید
مگه پمپهای با جابه جایی مثبت به سه دسته پره ای , پیستونی و دنده ای تقسیم نمیشن؟ پمپهای هیدرولیکی تو دسته بندی پمپای جابه چایی مثبت کجا قرار میگیره؟

خیر، مپ های جابجایی مثبت انواع دیگه ای هم دارن مثلا اسکرو:
http://en.wikipedia.org/wiki/Screw_pump
درواقع پمپ های جابجایی مثبت به پمپ هایی میگن که دبی اونها تا حد خیلی زیادی ثابت و مستقل از هد پمپ هست. به زبان ساده تر اگه دهانه خروجی پمپ رو بگیری یا پمپ منفجر میشه یا موتورش میسوزه، پمپ های دینامیکی دبی متغییری دارن و اگه دهانه خروجی رو بگیری هدشون تا یه ماکزیمومی (که قابل تحمل هست) افزایش پیدا می کنه و به موتور آسیب جدی نمیرسه

پمپ های هیدرولیکی نوعی از پمپ های جابجایی مثبت نیستن، به پمپ های جابجایی مثبت هیدرولیکی هم میگن:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydraulic_pump
جمله ی اولش رو بخون

sanatsazan

عضو جدید
چرا هنگام خاموش كردن يا روشن كردن پمپهاي سانتريفيوژ شير خروجي پمپ بايد بسته باشد‌
اصلا چرا در پمپ نبايد هوا وارد شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟‌

سلام
1-برای خاموش و یا روشن کردن پمپ نیازی به بستن شیر نیست ، بعد از هر پمپ یک شیر یکطرفه نصب می کنند که از برگشت آب جلوگیری کند
2- چنانچه پمپ هوا داشته باشد ، نمی تواند سیال را به راحتی پمپ کند و همچنین باعث استهلاک و خوردگی آن می شود.

smmoosavian

عضو جدید
يك سوال در مورد پمپ دنده اي
من يك پمپ دنده اي دارم كه حجم پمپ كردنش با دور 1500 دور بر دقيقه ميشه 15 ليتر در دقيقه. حالا من مي خوام از اين پمپ در يك فيكسچر مونتاژ استفاده كنم.
ويژگي اين فيكسچر مونتاژ اينه كه بايد حدود 2000 كيلوگرم (تقريبا 20 هزار نيوتن) نيرو وارد كنه. كورس كاري اين جك 5 ميلي متره يعني نيروي 2000 كيلوگرم رو بايد در
اين 5 ميلي متر وارد كنه. براي ساخت سيلندر از لوله 50 به 60 استفاده ميشه. يعني قطر داخلي 50 ميلي متره كه با اين حساب تقريبا 100 بار فشار نيازه.

سوال من اينه كه آيا امكان داره كه من اين پمپ دنده اي رو با دور 60 rpm بچرخونمش ؟ چون سرعت حركت بايد بسيار آهسته باشه. در ضمن از شير كنترل flow نمي خوام
استفاده كنم. موتوري كه پشت پمپ مي ذارم گشتاور زيادي داره و دورش 60 rpm هست.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
من يك پمپ دنده اي دارم كه حجم پمپ كردنش با دور 1500 دور بر دقيقه ميشه 15 ليتر در دقيقه. حالا من مي خوام از اين پمپ در يك فيكسچر مونتاژ استفاده كنم.
ويژگي اين فيكسچر مونتاژ اينه كه بايد حدود 2000 كيلوگرم (تقريبا 20 هزار نيوتن) نيرو وارد كنه. كورس كاري اين جك 5 ميلي متره يعني نيروي 2000 كيلوگرم رو بايد در
اين 5 ميلي متر وارد كنه. براي ساخت سيلندر از لوله 50 به 60 استفاده ميشه. يعني قطر داخلي 50 ميلي متره كه با اين حساب تقريبا 100 بار فشار نيازه.

سوال من اينه كه آيا امكان داره كه من اين پمپ دنده اي رو با دور 60 rpm بچرخونمش ؟ چون سرعت حركت بايد بسيار آهسته باشه. در ضمن از شير كنترل flow نمي خوام
با سلام به نظر من:
شما از شیرهای کاهنده سرعت (declaration flow control valves) استفاده کنید بهتره. شما نمی تونید مستقیم از شیر کنترل استفاده کنید چون یه گشتاور زیادی دارید و بهترین راه همین شیر ها هستند کهبا کاهش تدریجی نرخ جریان عبوری از آنها شتاب منفی لازم جهت کنترل اینرسی حرکتی بارهای سنگین و یا سیلندرهای سرعت بالا تامین میشه.البته باید اینو هم بگم که معمولا در مدارهای هیدرولیکی همراه با این شیر از یک شیر یکطفه هم برای تامین برگشت آزاد جریان استفاده میشه.کلا بگم این شیر بیشتر جاهایی قابل استفاده هست که مقدار دبی عبوری 15 لیتر بر دقیقه و بیشتر هست.

anishtain4

عضو جدید

پمپ های جابجایی مثبت رو می تونید با دور موتور مورد نظر خودتون بچرخونید، فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد، البته بازم کسایی که بیشتر کار کردن نظر بدن ممنون میشم.

smmoosavian

عضو جدید
پمپ های جابجایی مثبت رو می تونید با دور موتور مورد نظر خودتون بچرخونید، فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد، البته بازم کسایی که بیشتر کار کردن نظر بدن ممنون میشم.
من پمپ هاي آرافن نائين رو ديدم. توي كاتالوگ نوشته مينيمم دور موثر 500 rpm. يعني اگه دور از اين پايين تر بره پمپ جواب نميده و فشار لازم رو تامين نمي كنه. حتي ممكنه داخل ساختمان پمپ ، برگشت روغن پيش بياد.