این ۶ بهبود را از آیفون ۵S انتظار داشته باشید

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کمتر از یک ماه به معرفی محصول همیشه جنجالی اپل باقی مانده. هر چند تغییر بزرگ٬ سال گذشته با معرفی آیفون ۵ رخ داد ولی امسال با وجود اینکه سال استراتژی تکراری اپل است٬ باز هم به چند دلیل سال داغی است که شاید مهمترین شان iOS 7 باشد.اما ۶ تغییر محتمل در آیفون ۵S نسبت به آیفون ۵ را در ادامه مطلب بخوانید.

رنگ های بیشتر

تقریبا غیرممکن است که آیفون ۵S در رنگ طلایی نیز عرضه نشود. حالا دیگر عکس های بدنه این مدل نیز لو رفته و شک را باید کنار گذاشت. البته معلوم نیست این رنگ برای تمام مدل ها خواهد بود یا فقط نسخه ۱۲۸ گیگابایتی که تحلیلگران به عرضه اش امیدوارند٬ بر سکوی قهرمانی قرار می گیرد.
دوربین بهبود یافته

دوربین آیفون یکی از محبوب ترین وسایل عکاسی بین مردم این روزگار است. اپل برگ تازه ای برای رو کردن دارد؟گویا اپل برای شرایط کم نور نیز تدابیری اندیشیده و می شود به دوربین آیفون ۵S امیدوار بود. یک لنز f/2.0 ,یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی حداقل انتظار برای سریع تر شدن دوربین آیفون جدید است.
ان اف سی

ان اف سی نیازمند یک جهش بزرگ است و چه محصولی بهتر از آیفون برای فرستادن این تکنولوژی چشم به انتظار٬ به بالای ابرها؟بی تعارف ان اف سی هنوز جایگاه درخوری پیدا نکرده٬ ولی کافی است آیفون٬ به آن مجهز شود تا میلیون ها نفر دیگر هم به خیل کاربرانش بپیوندند.کم کم این فناوری دارد بین تولیدکنندگان تجهیزات جانبی محبوب می شود و شاید اپل هم بالاخره کوتاه بیاید و از آن استفاده کند.

نمایشگر ایگزو

هنوز هیچ چیز نشده همه منتظر یک آیفون با نمایشگر بزرگتر هستند٬ ولی قرار نیست امسال از راه برسد و باید حداقل یک سال دیگر صبر کنید٬ اپل این طور تغییرات را با صبر و حوصله انجام می دهد.اما این به معنای خارج شدن نمایشگر از مرکز توجه نیست. با توجه به اینکه گلایه ها از عمر باتری آیفون هرگز فرو گذاشته نشده٬ و از آن سو خبرهایی درباره بزرگ شدن باتری می شنویم٬‌ بعید نیست اپل برای کاهش مصرف باتری٬ بزرگترین عامل٬ یعنی پنل نمایشی را هم بهینه کند.IGZO که یک فناوری متعلق به شارپ است مدت ها پیش آماده شده و شاید بالاخره جانشین IPS شود. مهمترین دستاورد ایگزو هم مصرف انرژی کمتر است که می تواند به شکل چشمگیری عمر باتری را بهبود دهد و این یکی٬ واقعا لازم است.
حسگر اثر انگشت

هیچ قطعه ای تا امروز ما را این همه دنبال خودش نکشانده. زیر دکمه هوم؟ روی نمایشگر؟ نمی دانیم٬‌ و باز هم نمی دانیم. فقط امیدواریم هر چه هست با آیفون ۵ اس معرفی شود٬‌ تحمل یک سال شایعات نوک انگشتی دیگر سخت است. به هر حال از نظر تکنولوژیک٬ سنسور اثر انگشت جذابیت های خودش را دارد .GPU چهار هسته ای با رم بیشتر

چیپ به کار رفته در آیفون ۵ پردازنده ۲ هسته ای با فرکانس متغییر تا حداکثر ۱.۳ گیگاهرتز دارد. اما طبق شنیده ها٬‌ تعداد هسته های پردازشی در آیفون ۵ اس هم ۲ تا خواهد بود و در عوض فرکانس به ۱.۵ گیگاهرتز افزایش می یابد. اما شاید بهبود بزرگتر در بخش گرافیک چیپ باشد. جایی که PowerVR SGX544MP4 را خواهیم داشت که نه فقط بهتر از SGX 543MP3 آیفون ۵ است بلکه به جای ۳ هسته٬‌ از ۴ هسته برخوردار است.این احتمال وجود دارد که رم دستگاه نیز به ۲ گیگابایت افزایش یابد تا به این شکل آیفون ۵ اس در جنبه سرگرمی٬ کاربران را حسابی ذوق کُش کند.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خب میبینیم با اضافه شدن مالتی تسکینگ به IO7 رم آیفون ها هم داره زیاد میشه

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
ios از ورژن 4 به بعد مالتی تسکینگ رو فعال کرده محمد

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب میبینیم با اضافه شدن مالتی تسکینگ به IO7 رم آیفون ها هم داره زیاد میشه
شما چه اصراری دارین IOS مالتی تسکینگ نداره؟:huh:

این تاپیک IOS 7 هست که نوشته مالتی تسکینگ قبلاً وجود داشت ولی اینجا ارتقا می یابه !
کلیک

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ios از ورژن 4 به بعد مالتی تسکینگ رو فعال کرده محمد

شما چه اصراری دارین IOS مالتی تسکینگ نداره؟:huh:

این تاپیک IOS 7 هست که نوشته مالتی تسکینگ قبلاً وجود داشت ولی اینجا ارتقا می یابه !
کلیک

من واقعا نمیدونم شما چرا این حرفو میزنین
یا اصلا نمیدونین مالتی تسکینگ چیه یا تا الان با اندروید کار نکردین !
اونی که اپل قبلا بهش میگفت مالتی تسکینگ به درد عمش میخورد . اون مالتی تسکینگ مثل اندروید True نبود اما الان True شده !
حالا برین دنبال تفاوت این دوتا مالتی تسکینگ بگردین :)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
خوب کل آندروید که به درد عمش میخوره,حالا مالتی تسکینگشم روش
اما ios مالتی داره,خوببشم داره, خودتم میدونی
الکی هم طرفداری نکن, آدم با داس برنامه بنویسه ولی با آندروید کار نکنه :دی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خوب کل آندروید که به درد عمش میخوره,حالا مالتی تسکینگشم روش
اما ios مالتی داره,خوببشم داره, خودتم میدونی
الکی هم طرفداری نکن, آدم با داس برنامه بنویسه ولی با آندروید کار نکنه :دی
جواب جالبی بود :biggrin:
برو حاج حمید ! برو با من کل کل نکن :D
اونی که IOS داره از نظر من مولتی تسکینگ نیست چون برنامه ها توش فریز میشن ! مالتی تسکینگ یعنی اینکه فریز نشه !
خب تو تخصصت داسه کاریشم نمیشه کرد :D
البته بگما از لحاظ برنامه نویسی هردو سیستم عامل کلا مشکل دارن !
اندروید روی دیوایس های گوگلی به شدت لگ کمی داره ! طوری که میشه توی کرنل 3.4 ازش پشم پوشی کرد . دلیل لگ های اندروید روی دیوایس های غیرگوگلی نامناسب بودن یه سری کد های تاچ ویز و سنس و ... هست .
خیلیا میگن اندروید بهینه نیست ! این افراد رو اگه ببینم با دمپایی ابری خیس میزنم تو دهنش :D
میدونی چرا ؟! چون اصلا بهینه بودن یا نبودن ربطی به خود اندروید نداره ! این برمیگرده به کرنل و هسته !

اصلا دلیل لگ های اندروید میدونی چیه ؟! اندروید تا وقتی که برنامه روش نصب نیست سریعه ! این مسئله زمانی پیش میاد که شما گوشی رو روت میکنی و برنامه نصب میکنی !
مشکل اصلی اندروید درحقیقت Framwork اون هستش ! این وسط موتور dalvik و java دقیقا یعنی لقمه رو دور سر پیچوندن . البته خب یه سری مزایا هم داره ! ولی از نظر من جزء معایبش حساب میشه !

همونطور که میدونی هرچه برنامه زودتر به زبان ماشین ترجمه بشه پرفورمنس هم بالاتر میره ! توی اندروید اول برنامه باید به زبان اندروید نوشته بشه بعد تبدیل بشه به زبان جاوا بعد این وسط Dalvik engine بیاد ترجمش کنه که بشه به زبان C و در آخر به زبان ماشین کامپایل بشه ! این چندتا مرحله شد ؟! :D

خب این دقیقا همون پیچوندن لقمه دور سر هست . اگه این مراحل نبود خبری از لگ توی اندروید نبود .

و اما IOS !
سیستم عامل iOS هم اینجوریه و فقط در یه سری کانفیگ های کرنل و سطح پایین بودن فریمورک با اندروید متفاوته !
اگه توجه کردی باشی با جیل کردن آیفون یا آیپد دیگه مثل قبل روون نیست !

اگه خدا بخواد یکی از دوستانم داره روی سیستم عامل شخصی خودش کار میکنه که اگه مشکلی پیش نیاد و به همین صورت پیش بره نسخه IOS و اندروید توی این مسئله پیچیده میشه !
بیشتر از اینم راجع به این مسئله توضیح نمیدم چون ممکنه خدایی نکرده مشخصات سیستم عاملش رو لو بدم :D

منتظر یه چیز شاخ باشین :)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
در حد کل کل میبینی خودتو آخه؟ :دی
این تحلیل های تو زاده ی تخیلاتت هستن محمد :دی
توی این تاپیک کامل جوابتو دادم,
تصمیم با خوانندگان
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ل-آیفون-کدام-برای-خریدن-بهتر-است؟#post6624548
کم آوردی ؟!
ببین توی ایران کسی وجود نداره که به اندازه دوستم از اندروید سر دربیاره ! تمامی چیزایی که گفتم رو دوست من خیلی وقت پیشا میدونست که وقتی راجع بهشون باهاش صحبت کردم تایید کرد !
راجع به اندروید اطلاعات نداری در موردش اظهار نظرنکن خواهشا :D
هیچکدوم از حرفایی که زدی اصلا جواب من نبود !
من گفتم تفاوت مالتی تسکینگ True رو با اینی که الان هست به من بگو :D
هروقت جوابش رو پیدا کردی بعد بیا صحبت میکنیم !

حاضرم شرط ببندم تنها چیزی که از IOS میدونی اینه که قفل صفحه رو باز کنی و باهاش تماس بگیری و موزیک . ویدئو پخش کنی و نهایتش جیل کنی :biggrin:
توی اندروید هم که چیزی نمیدونی ! چون اگه میدونستی اینجوری در موردش حرف نمیزدی ! :biggrin:

بهتره ما با هم بحث نکنیم :D

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
من فقط می دونم اندروید خیلی کنده! هر چه قدرم سی پی یو و رمو می برن بالا باز 4 تا برنامه سنگین و 2 تا بازی اچ دی نصب می کنی گوشی هنگ می کنه تند تند.
دلم برا جاوا تنگ شده!

HaMiD.TcI

مدیر تالار
کم آوردی ؟!
ببین توی ایران کسی وجود نداره که به اندازه دوستم از اندروید سر دربیاره ! تمامی چیزایی که گفتم رو دوست من خیلی وقت پیشا میدونست که وقتی راجع بهشون باهاش صحبت کردم تایید کرد !
راجع به اندروید اطلاعات نداری در موردش اظهار نظرنکن خواهشا :D
هیچکدوم از حرفایی که زدی اصلا جواب من نبود !
من گفتم تفاوت مالتی تسکینگ True رو با اینی که الان هست به من بگو :D
هروقت جوابش رو پیدا کردی بعد بیا صحبت میکنیم !

حاضرم شرط ببندم تنها چیزی که از IOS میدونی اینه که قفل صفحه رو باز کنی و باهاش تماس بگیری و موزیک . ویدئو پخش کنی و نهایتش جیل کنی :biggrin:
توی اندروید هم که چیزی نمیدونی ! چون اگه میدونستی اینجوری در موردش حرف نمیزدی ! :biggrin:

بهتره ما با هم بحث نکنیم :D
من کاری ندارم که دوستت از آندروید چی میدونه
شما بحثت سر این بود که اصلا" ios مالتی نداره و من بهت ثابت کردم که داره,
آندورید هنوزم با این سیستم برنامه نویسی نتونسته سرعت مورد نطر کاربراش رو برآورده کنه, سیستم عامل آندورید یه سیستم عامل اوپن سورسه و کلی برنامه نویس در سطح دنیا داره!
ولی ios اینطور نیست, یه سیستم عامل بستست, اما هنوزم آندروید نتونسته به سرعت ios دست پیدا کنه, شما 5 تا برنامه معرفی کن که روی اس4 با اون سخت افزار اجرا بشه ولی توی ios اصلا" قابل اجرا نباشه!
حرفت مثل اون جریان 206 اس دی بود که میگفتی باهاش میتونی 405 tu5 7.4.4 رو بگیری! حرفی که توی هیچ فروم تخصصی ماشینی نه روی کاغذ و نه در عمل ثابت نشده و نمیشه و فقط تعصبت رو روی این ماشین نشون داد!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من کاری ندارم که دوستت از آندروید چی میدونه
شما بحثت سر این بود که اصلا" ios مالتی نداره و من بهت ثابت کردم که داره,
آندورید هنوزم با این سیستم برنامه نویسی نتونسته سرعت مورد نطر کاربراش رو برآورده کنه, سیستم عامل آندورید یه سیستم عامل اوپن سورسه و کلی برنامه نویس در سطح دنیا داره!
ولی ios اینطور نیست, یه سیستم عامل بستست, اما هنوزم آندروید نتونسته به سرعت ios دست پیدا کنه, شما 5 تا برنامه معرفی کن که روی اس4 با اون سخت افزار اجرا بشه ولی توی ios اصلا" قابل اجرا نباشه!
حرفت مثل اون جریان 206 اس دی بود که میگفتی باهاش میتونی 405 tu5 7.4.4 رو بگیری! حرفی که توی هیچ فروم تخصصی ماشینی نه روی کاغذ و نه در عمل ثابت نشده و نمیشه و فقط تعصبت رو روی این ماشین نشون داد!
تو به من ثابت نکردی . یعنی به من ثابت نشد . من میگم اونی که تو بهش میگی مالتی تسکینگ اصلا مالتی تسکینگ نیست . مالتی تسکینگ از نظر من باید True باشه نه اینکه برنامه وقتی میره توش فریز میشه
این بهش نمیگن مالتی تسکینگ ! تو ویندوز فون رو ببین ! مالتی تسکینگش چه جوریه ؟! میگو چی ؟! برنامه میره توشون فریز میشن ؟! نه !!!!
IOS بستس ولی برنامه نویس نداره ؟!؟!؟!؟! :D اتفاقا اپل اینقد توی این زمینه سرمایه گذاری کرده که همیشه بازیها و برنامه ها اول واسه IOS میومدن !
بسته بودن سیستم عامل چه ربطی به برنامه نویسی App ها داره فدات شم ؟!
اون بسته بودن مربوط میشه به بسته بودن فایلهای سیستمی که باعث میشه دولوپرها نتونن فایلهای سیستمی رو دستکاری کنن که البته اونم با جیل حله !

من واقعا نمیدونم این جمله مضحک چیه که همه به کار میبرن " یه برنامه بگو که گوشی 4 هسته ای بتونه اجرا کنه ولی تک هسته ای نتونه "

این حرف یکی از خنده دار ترین حرفایی هستش که شنیدم ! عزیزم وقتی بحث مولتی تسکینگ وسط میاد دیگه این حرفا معنی نداره ! بعد یه سوال دیگه !

فکر کردی اندروید همینجوری خودش الکی رم رو اشغال میکنه ؟!

اصلا میدونی اندروید چه چیزش جذابه ؟! جذابیتش مال قابلیت هاش اعم از ویجت و هوم اسکرین و برنامه های جانبیه وگرنه بدون این چیزا جذابیتی نداره !

شما یه گوشی سامسونگ دستت بگیر بعد برو توی تسک منیجر و برنامه های فعالش رو ببین اونوقت میبینی چرا رم پر میشه و گوشی لگ میزنه ! من در حالت عادی وقتی رم نوت 2 رو خالی میکنم 52 تا برنامه در حال اجرا ( توجه کن در حال اجرا ) رو میبنده !

در مورد 206 هم من علمی واست دلیل آوردم ولی تو روشکمی ردش کردی ! خب من چطوری میتونم قانعت کنم ؟!
بهتم گفتم اومدی تهران قرار بذار تست کنیم جواب ندادی :D

بالا