مصاحبه تخصصی گروه شغلی عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران

محمد رضا ف

عضو جدید
خداقوت خدمت تمامی بچه های برق، مکانیک، نفت .من چند تا سوال داشتم اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.
1-از مباحث کتاب های دانشگاهی که خوندیم (رشته مکانیک )در مصاحبه سوالی میشه ؟ یا اینکه فقط سوالات مربوط به مسائلی که در حفاری استفاده میشه (هیدرولیک،پنوماتیک،اسید کاری ،لوله گذاری...)هست ؟
2- رتبه من زیر 10 از 104نفر شده (سهمیه آزاد)حالا این رتبه مربوط به هر سه رشته هستش یا فقط مکانیکه ؟
3- ممنوع الخروج دیگه چیه ؟ راستی اگر کسی از دوستان میتونه جزوه دکتر هاشمی رو برای من بفرسته ممنون میشم .

mohsen222222

عضو جدید
خداقوت خدمت تمامی بچه های برق، مکانیک، نفت .من چند تا سوال داشتم اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.
1-از مباحث کتاب های دانشگاهی که خوندیم (رشته مکانیک )در مصاحبه سوالی میشه ؟ یا اینکه فقط سوالات مربوط به مسائلی که در حفاری استفاده میشه (هیدرولیک،پنوماتیک،اسید کاری ،لوله گذاری...)هست ؟
2- رتبه من زیر 10 از 104نفر شده (سهمیه آزاد)حالا این رتبه مربوط به هر سه رشته هستش یا فقط مکانیکه ؟
3- ممنوع الخروج دیگه چیه ؟ راستی اگر کسی از دوستان میتونه جزوه دکتر هاشمی رو برای من بفرسته ممنون میشم .

سلام مبارک باشه رتبه منم تو همین سهمیه و رشته مکانیک زیر 5 شده
1- آره تخصصی ها رو که شک ندارم میپرسن فکر کنم سیالات و هیدرولیک پنوماتیک و انتقال حرارت باشه از پروژه و نرم افزار هم هست.
2- مربوط به هر سه رشته هست 158 تا بومیو 26 شهدا و104 ازاد یا سایر . البته کسایی هستند که رتبشون همزمان جزو ایناس.
3- یکی از دوستان گفتند که 10 سال تعهد میگیرن و سفته 20 تومنی و ممنوع الخروج می کنن من یه زره درکش سخت بود چون من 5 سال رو برای ادامه تحصیل شنیده بودم که تقاضا ارتقا شغلی ندیم. من جریان سفته و ممنوع الخروج خواستم توضیح بدن.
این طور که پیداس هیکل توی این مصاحبه مهمه از شنبه بریم بدنسازی :d
روز امتحان یه مهندس قرار دادی ملی حفاری بود قدش 2 متر و وزنش حدود 110 بود اون میگفت هیکل خیلی مهمه در ضمن خود شرکت نفتم اینو نوشته بود.
اگه هیکلت و همینطور زبانت خوبه نگران نباش
موفق باشی

محمد رضا ف

عضو جدید
یک دنیا ممنون محسن جان بابت راهنمایی که کردی .بچه های مکانیک فکر کنم بازم ترکوندن .تا اینجا 2 نفر مکانیک هستیم توی 5 نفر اول. امیدوارم توی حفاری ببینمت .
راستی من نزدیک 3 سال تجربه در اجرای خطوط نفت و گاز("8."12.5."56 ) و تست های غیر مخرب رایج در این کار رو دارم و مدت کمی هم توی حفاری TBM کار کردم ،به نظر ت این موارد در مصاحبه مفید واقع میشه ؟
مهندس در حال حاضر در چه زمینه ای مشغول به کار هستی ؟ درود بر شما

hassa1

عضو جدید
سلام بچه ها
من ي مشكلي دارم
من واسه ازمون معدلمو و سال تولدمو حالا كه نگاه ميكنم اشتباه وارد كردم
الان تو ازمونم قبول شدم
خواهش ميكنم اگه كسي اطلاع داره راهنماييم كنه
رتبم 7 شده

mohsen222222

عضو جدید
یک دنیا ممنون محسن جان بابت راهنمایی که کردی .بچه های مکانیک فکر کنم بازم ترکوندن .تا اینجا 2 نفر مکانیک هستیم توی 5 نفر اول. امیدوارم توی حفاری ببینمت .
راستی من نزدیک 3 سال تجربه در اجرای خطوط نفت و گاز("8."12.5."56 ) و تست های غیر مخرب رایج در این کار رو دارم و مدت کمی هم توی حفاری TBM کار کردم ،به نظر ت این موارد در مصاحبه مفید واقع میشه ؟
مهندس در حال حاضر در چه زمینه ای مشغول به کار هستی ؟ درود بر شما
درود
بسیار عالی, دارن بچه ها میان امید وارم دوستان هم راهنمایی کنن و نظراشون رو بزارن برای مصاحبه
100% تاثیر زیادی داره و در نظر میگیرن هم برا ازمون و هم مصاحبه و حتی از حفاری هم تجربه داری که عالیه از همینا ازت میپرسن تو روز مصاحبه ولی من از حفاری خیلی کم می دونم و برا امتحان 520 شده بود :redface:
اما در مورد کار باید بگم 2 سال از فارق التحصیلیم میگذره و تقریبا کاری مرتبط با رشته پیدا نکرم . البته کار توی بعضی از کارخونه ها بود ولی نرفتم چون وضعیتشون خوب نبود. اما تو این مدت کلاسای مدلینگ و طراحی قالب پلاستیک رو می رفتم و ansys هم یکم بلدم.

یه بار با یه نفر که رییس شرکت نفت بود برا این ازمون ازش پرسیدم می گفتن هدف اینه بهترین نخبه ها رو جذب کنن . اگر کسی کار تحقیقاتی یا اختراع خوب داره جذب میشه.

محمد رضا ف

عضو جدید
ف یعنی فدات محسن جان : توی یکی از پیام های قبلی دیدم که بچها نوشته بودن اونایی که رتبه شون نیمه اوله، قبولیشون تقریبا" 90% نظرت چیه ؟
ضمنا" دوستان اشاره کردن که مصاحبه دو مرحله ای ، مرحله ی اول در چه موردیه ؟ مرحله دوم چطور ؟ راستی محسن در سهای دانشگاهی رو تا چه میزان آمادگی باید داشته باشیم ؟

آخرین ویرایش:

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام :فکر کنم اگه اطلاعات واقعیت با محدودیت های داخل دفترچه از لحاظ ،حداقل معدل و حداکثر سن مغایرت نداشته باشه واست مشکلی ایجاد نکنه .در کل توی فکرش نرو خودتو واسه مصاحبه آماده کن.

mohsen222222

عضو جدید
ف یعنی فدات محسن جان : توی یکی از پیام های قبلی دیدم که بچها نوشته بودن اونایی که رتبه شون نیمه اوله، قبولیشون تقریبا" 90% نظرت چیه ؟
ضمنا" دوستان اشاره کردن که مصاحبه دو مرحله ای ، مرحله ی اول در چه موردیه ؟ مرحله دوم چطور ؟ راستی محسن در سهای دانشگاهی رو تا چه میزان آمادگی باید داشته باشیم ؟

مخلصم
آره شنیدم رتبه های تاپ احتمال قبولی خیلی بالاس من شنیدم 100% هست البته اگه ببینن این شرایط کاری رو داوطلب قبول میکنه.
مرحله اول آزمون شغلی(روانشناسی) و تست هوش
مرحله دوم مصاحبه شغلی هست. سوابق کاری, پروژه ,کاراموزی ,کامپوتر و زبان speaking و دروس تخصصی البته بیشتر مفهومی سوالات.
اینا رو مطمئن هستم ولی شنیدم دو مرحله مجموعا 100 نمره داره که باید 40 امتیاز رو گرفت.
یه جای دیگه میگفتن مصاحبه 4 روز هست این درسته؟
محل اسکان مشخص هست؟
دوستان نظرشون رو بگن

مرادی میانرودی

اخراجی موقت
سلام
عزیزانی که قبول شدند 0.3 این افراد در تست های طب صنعتی رد می شوند
سلامت تست هوازی
سلامت گوش و چشم
سلامت خون
تست روانسنجی
سلامت دستگاه تناسلی و ما تحت
اپتومتری
سلامت جنسی و تست عدم جلق
اسپیرومتری
ادیومتری
تست اعتیاد
نوار قلب
برای ملی حفاری تمام تست های بالا هر 6 ماه یکبار انجام می شود

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
سلام
سلامت تست هوازی
سلامت گوش و چشم
سلامت خون
تست روانسنجی
اپتومتری
سلامت جنسی و تست عدم جلق
اسپیرومتری
ادیومتری
تست اعتیاد
نوار قلب
تست عدم تمایل مکرر به استمناء برای شغل های حساس برای افراد مجرد هر چند ماه گرفته می شود؟

م شیمی جنوب

اخراجی موقت
سلام
سلامت تست هوازی
سلامت گوش و چشم
سلامت خون
تست روانسنجی
اپتومتری
سلامت جنسی و تست عدم جلق
اسپیرومتری
ادیومتری
تست اعتیاد
نوار قلب

تست عدم تمایل مکرر به استمناء برای شغل های حساس برای افراد مجرد هر چند ماه گرفته می شود؟

مثل شغل افسری

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام خسته نباشی
:آزمون رو که دادیم یه طرف ، مصاحبه خودش یه پروژس (شاهنامه ایه واسه خودش ).مصداق کامل هفت خان رستمه.
فکر کنم هر روز یه عده رو مصاحبه کنن و 4 روز برای همه بچه هاست.یعنی در طول 1 روز مصاحبت رو بدیو بری و نیازی به اسکان نباشه.

بزرگوار

اخراجی موقت

عوامل شیمیایی : انواع حلال ها، اسیدها، فلزات، گرد و غبار مواد مصرفي و آلي، مشتقات نفتي و غیره
عوامل فیزیکی :له شدگی بدنی بر اثر گرما ، سرو صدای گوش خراض ، ارتعاش شدید ، پرتوهاي يونيزان و غير يونيزان، سرما، گرمای بیابان و ...
عوامل ارگونوميك ( مكانيكال ) : عدم تناسب ابزار يا محيط كار با فيزيولوژي انسان مانند
وضعيت هاي غير عادي بدن، حركات چرخشي يا خم و راست شدن مكرر مفاصل و اندام ها، تروماهاي
مكرر به عضلات، تاندون ها و مفاصل و ...
عوامل رواني : استرسورهاي رواني مانند كار سرعتي، تبعيت انسان از م ا شين، كار يكنواخت و
تكراري، روابط غلط ميان كارفرما و كارگر يا مهندس و...
عوامل بيولوژيك : انواع ويروس ها، انگل ها، باكتري ها، قارچ ها كه لازمه آن شغل مواجهه با
اينگونه عوامل باشد.
گروه مکانیک ( شامل مكانيك ارشد، مكانيك 2 و موتورمن ) :
افت شنوايي در 60 % اين مجموعه، اختلالات اسكلتي عضلاني در 69 % استرس شديد رواني در 30 %
افراد و فتق مغبني در 40 % آنان ديده شد.
بيماري فتق در كنار استعداد مادرزادي بدنبال فعال يت شغلي سنگين مانند بلند كردن و جابجايي مكرر
اجسام سنگين، خم وراست شدن و چمپاتمه زدن مكرر بروز مي كند . بيماري خطرناكي است كه در
صورت عدم درمان به انسداد روده و مداخله جراحي اورژانس مي انجامد.
گروه برقكار ( شامل برقكار ارشد و برقكار 2)
افت شنوايي بیش از 25 %، استرس شديد رواني در 38 % و اختلالات اسكلتي عضلاني نيز در
%38 افراد اين گروه وجود دارد.
گروه روي فلور ( شامل حفار، كمك حفار، سكوبان و دكل بان ):
كه از توان فرساترين گروههاي شغلي است. اختلالات حسي عصبي گوش 72 %، استرس شديد رواني
20 ، مشكلات ريوي 8% و عوارض اسكلتي عضلاني مجموعاً 116 % يعني تمامي افراد گروه ( برخي از
افراد چند نوع اختلال اسكلتي عضلاني دارند ) را درگير نموده است.
گروه زير فلور ( شامل سرواش كولي و واش كولي ):
همانند گروه قبلي فعاليت سنگين عضلاني و شغلي دارند، در اين گروه 83 % افت شنوايي حسي عصبي
%83 اختلالات اسكلتي عضلاني و 60 % فتق مغبني ديده شد.
لینک مقاله
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=107448&d=1343162846

جنایتکار

اخراجی موقت

عوامل شیمیایی : انواع حلال ها، اسیدها، فلزات، گرد و غبار مواد مصرفي و آلي، مشتقات نفتي و غیره
عوامل فیزیکی :له شدگی بدنی بر اثر گرما ، سرو صدای گوش خراض ، ارتعاش شدید ، پرتوهاي يونيزان و غير يونيزان، سرما، گرمای بیابان و ...
عوامل ارگونوميك ( مكانيكال ) : عدم تناسب ابزار يا محيط كار با فيزيولوژي انسان مانند
وضعيت هاي غير عادي بدن، حركات چرخشي يا خم و راست شدن مكرر مفاصل و اندام ها، تروماهاي
مكرر به عضلات، تاندون ها و مفاصل و ...
عوامل رواني : استرسورهاي رواني مانند كار سرعتي، تبعيت انسان از م ا شين، كار يكنواخت و
تكراري، روابط غلط ميان كارفرما و كارگر يا مهندس و...
عوامل بيولوژيك : انواع ويروس ها، انگل ها، باكتري ها، قارچ ها كه لازمه آن شغل مواجهه با
اينگونه عوامل باشد.
گروه مکانیک ( شامل مكانيك ارشد، مكانيك 2 و موتورمن ) :
افت شنوايي در 60 % اين مجموعه، اختلالات اسكلتي عضلاني در 69 % استرس شديد رواني در 30 %
افراد و فتق مغبني در 40 % آنان ديده شد.
بيماري فتق در كنار استعداد مادرزادي بدنبال فعال يت شغلي سنگين مانند بلند كردن و جابجايي مكرر
اجسام سنگين، خم وراست شدن و چمپاتمه زدن مكرر بروز مي كند . بيماري خطرناكي است كه در
صورت عدم درمان به انسداد روده و مداخله جراحي اورژانس مي انجامد.
گروه برقكار ( شامل برقكار ارشد و برقكار 2)
افت شنوايي بیش از 25 %، استرس شديد رواني در 38 % و اختلالات اسكلتي عضلاني نيز در
%38 افراد اين گروه وجود دارد.
گروه روي فلور ( شامل حفار، كمك حفار، سكوبان و دكل بان ):
كه از توان فرساترين گروههاي شغلي است. اختلالات حسي عصبي گوش 72 %، استرس شديد رواني
20 ، مشكلات ريوي 8% و عوارض اسكلتي عضلاني مجموعاً 116 % يعني تمامي افراد گروه ( برخي از
افراد چند نوع اختلال اسكلتي عضلاني دارند ) را درگير نموده است.
گروه زير فلور ( شامل سرواش كولي و واش كولي ):
همانند گروه قبلي فعاليت سنگين عضلاني و شغلي دارند، در اين گروه 83 % افت شنوايي حسي عصبي
%83 اختلالات اسكلتي عضلاني و 60 % فتق مغبني ديده شد.
لینک مقاله
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=107448&d=1343162846

شرکت های نفتی احتمال مرگ کارکنانشان را نیز بررسی می کنند ولی اینجا بررسی نشده برای شلمبرژر در هر روز کاری 53% احتمال مرگ برای افراد روی فلور مانند حفار می رود

جنایتکار

اخراجی موقت

سلام
سلامت تست هوازی
سلامت گوش و چشم
سلامت خون
تست روانسنجی
اپتومتری
سلامت جنسی و تست عدم جلق
اسپیرومتری
ادیومتری
تست اعتیاد
نوار قلب

تست دیگه هم هست بگیرند (ما تحت!؟):eek:

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام ممنون.میدونم بعد از قبولیه نهاییه (نمره مصاحبه + نمره آزمون )ولی حدس میزنم اهواز باشه چون شرکت نفت اهوازم طب صنعتی داره.

mohsen222222

عضو جدید
حالا بعد قبولی و با این شرایط کاری سخت چقدر ملی حفاری حقوق میده به کارکناش ؟
شنیدم پایین ترین حقوق رو نسبت به فلات قاره و شرکت های خصوصی و بهره بردار میده. جالب اینجاس که حفاری جزو مشاغل سخت محسوب نمیشه:mad:

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام .اینا به کنار توی سایت دیدم که در مورخه 92/05/01 ، 35% دیگه از سهام ملی حفاری رو دادن به بنیاد تعاون (سهام عدالت )که جمعا" تا حالا 65% میشه .یعنی روال بر این قراره که به بخش خصوصی واگذارش کنن.بزرگترین وشاید مهمترین زیرمجموعه ی وزارت نفت هستش با 16000 نفر کارکنان که این کار با مخیله ی من جور در نمیاد .حالا برای کارکنان بهتر میشه یا بدتر نمیدونم .کسی چیزی نمیدونه ؟

بزرگوار

اخراجی موقت
حالا بعد قبولی و با این شرایط کاری سخت چقدر ملی حفاری حقوق میده به کارکناش ؟
شنیدم پایین ترین حقوق رو نسبت به فلات قاره و شرکت های خصوصی و بهره بردار میده. جالب اینجاس که حفاری جزو مشاغل سخت محسوب نمیشه:mad:
دوره کاراموزی 450 تومان-مدت کاراموزی حداقل یکسال-مدت پیمانی حداقل دو سال -20 میلیون چک یا سفته 10 سال تعهد عدم خروج از شرکت و کشور
از فلات قاره و خصوصی حفاری کمتر می دهد

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام بچه ها:
یه پیکان قسطی دهه 70 با بچه ها بگیریم ، 3 شیفت روش کار کنیم (عملیاتی وار )،بجون خودم اموراتمون میشه باهاش گذروند بعدشم میشه توسعش داد .نه تخصص میخواد نه توی بیابونی (عوضش توی خیابونی) نه تعهدی نه طب صنعتی ایی نه ..... .گوشات واندامای دیگمونم آسیب نمیبینه ،تازه با یه آهنگ جواد یساری گوشات حال میاد.بعد از چند سال خیلیم از مکانیک سردرمیاری (خودکاراموزی) ممنوع الخروجم نمیشی.
نظرتون چیه ؟؟؟

mohsen222222

عضو جدید
با وضعیت حقوق حفاری اگه هم قبول بشیم شاید احتیاج به پیکان دهه 50 هم باشه!
جدای شوخی با این حساب توی دوره کارآموزی سختی کارو در نظر نمیگیرن.
جدای سختی کار کارکنای پیمانی حفاری حقوق خوبی دریافت نمیکنن و پاداش کمی میگیرن ولی رسمی های حفاری وضعیتشون بهتره . اگه بخوایم ملی حفاری رو با کارخونه ها مقایسه کنیم قطعا میگم حفاری بهتره و آینده بهتری هم داره البته در صورت سالم موندن! ولی پیمانی حفاری فقط برای سابقه کار و تجربه میخوره و احتمال داره یه روزی رسمی بشیم.
شرکت های خصوصی که حقوقشون روزی هستش و به دلار که بچه ها قبلا اشاره کردن که صد البته به همون اندازه هم تجربه و اعصاب و بدن سالم میخواد.
خیلی ها هم قبلا با 4 یا 5 سال سابقه بودن بعد استعفا میدادن میومدن بیرون میرفتن شرکت های خصوصی یا کشور های عربی که الان وضعیت سخت تر شده برا این کار ولی بازم فکر کنم بعضی ها استعفا میدن بازم بیان بیرون.

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام به این فاجعه ای هم نیست که میگن .من با یه نفر که قبلا" توی حفاری بوده صحبت کردم.اونم از طریق آزمون جذب شده بود مدتی کاراموز بوده که حین کاراموزیم هر چند وقت یکبار سر چاه میفرستادنشون (14-14)بعد یکی ،دو سالی پیمانی بوده و حالاهم رسمیه.بیابان گردی و خطراتشم اینجور که میگفت در حد کاریه که سه ساله درگیرشم.تازه میگفت 14 روز کار میکردم 14روز دیگه رو مشغول یه کار دیگه ای بودم که اگه مشکلات شخصیم نبود اونجوری خیلی به نفعمم بوده.میگفت تمامیه تجاربم رو مدیون آموزش ملی حفاریم.واز دیسیپلین بالای اداریش میگفت.خلاصه چیز منفی ای تو صحبتاش نبود.وقتی به اطراف توجه میکنم میبینم بیشتر افراد از تصادفات جاده ای (میانگین سالی 20000 نفر:surprised: )جونشون از دست میدن تا در حین کار.ضمنا" به مزایایی که داره مثل بهداشت و درمانش هم توجه باید کرد.
راستی داری درس میخونی ؟من اصلا" وقت ندارم نمیدونم چیکار کنم.

mohsen222222

عضو جدید
مگه شرایط اداریش چه فرقی داره نسبت به جاهای دیگه؟
درمان شرکت نفت از نظر هزینه خوبه البته فقط تو بیمارستانهای خودش. منم گفتم فقط طرف با شرایطش کنار بیاد. کار لوله شرکت گازم سخته یکی از دوستام میره روزانه بهش 30 تومن دستمزد میدن .
حفاری فقط غذاش خوبه اینو خیلیا میگفتن :) 5 وعده غذا در هر وعده اصلی دو مدل غذا سرو میشه.
درس برا یه هفته آخر
برو بدنسازی ;) روحیتم بهتر میشه
من وقت زیاد دارم اما حوصله هیچی رو ندارم

محمد رضا ف

عضو جدید
مگه شرایط اداریش چه فرقی داره نسبت به جاهای دیگه؟
درمان شرکت نفت از نظر هزینه خوبه البته فقط تو بیمارستانهای خودش. منم گفتم فقط طرف با شرایطش کنار بیاد. کار لوله شرکت گازم سخته یکی از دوستام میره روزانه بهش 30 تومن دستمزد میدن .
حفاری فقط غذاش خوبه اینو خیلیا میگفتن :) 5 وعده غذا در هر وعده اصلی دو مدل غذا سرو میشه.
درس برا یه هفته آخر
برو بدنسازی ;) روحیتم بهتر میشه
من وقت زیاد دارم اما حوصله هیچی رو ندارم

آره مهندسی همینه ( کارگر فنی ).به نظرم بچه های مکانیک رو برای تعمیرات و نگهداری بکار میگیرن (که من خیلی علاقه دارم ) تو چی فکر میکنی ؟راستی دوره ی فنی ای رو گذروندی مربوط به مکانیک ؟ فکر میکنی چند درصد نفراتی که برای مصاحبه دعوت شدن سابقه ی کار دارن.؟

بالا