مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

mahshid shz

عضو جدید
یک دنیا ممنون mahshid عزیز

من برگه عضویت رو گرفتم اما ابهاماتی داره
1- بخش سوابق شغلی و تجربی ( با مطالعه پست ها متوجه شدم که باید بعد از قبولی در آزمون سابقه کار به تایید سرکت مربوطه برسه ) حالا با توجه به اینکه من دسترسی به محل کارم ندارم و احتمالا بایستی از کسی که در ایران هست بخوام که سابقه رو تایید کنه . الان باید این قسمت رو چطوری پر کنم؟ اگه مشخصات این فرم با تایید بعد ار آزمونم نخونه مشکلی پیش میاد؟
2-در قسمت مشخصات حرفه ای باید چه بنویسم ؟ مثلا نرم افزار ها یا چی؟
http://esfceo.ir/Upload/file/barg darkhast ozviyat.pdf

نظام شیراز همچین فرمی رو نداره، ولی به نظر من خالی بذار و روزی که میری نظام مهندسی ازشون بپرس. موفق باشی.

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
موعد مناسب برای شرکت در آزمون نظام مهندسی

موعد مناسب برای شرکت در آزمون نظام مهندسی

ممنونم از دوستانی که وقت میزارن و سوالات رو جواب میدن... سوالاتی در مورد موعد و نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی پایه 3 دارم.
مدرک کاردانی در رشته نقشه کشی معماری در مورخه 87/11/30 از دانشگاه آزاد دریافت کردم و در تاریخ 91/6/30 مدرک کارشناسی را در رشته تکنولوژی معماری رو اخذ کردم.

1. آیا سال 93 اجازه شرکت در آزمون نظام مهندسی جهت اخذ نظامنامه پایه 3 رو دارم؟ در صورت منفی بودن پاسخ لطفاً بفرمائید چه زمانی میتونم در این آزمون شرکت کنم؟

2. با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها آیا بنده پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی حق طراحی دارم؟
3. برای ثبت نام چه موقع باید به اداره پست مراجعه کنم؟

ممنونم.

mahshid shz

عضو جدید
ممنونم از دوستانی که وقت میزارن و سوالات رو جواب میدن... سوالاتی در مورد موعد و نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی پایه 3 دارم.
مدرک کاردانی در رشته نقشه کشی معماری در مورخه 87/11/30 از دانشگاه آزاد دریافت کردم و در تاریخ 91/6/30 مدرک کارشناسی را در رشته تکنولوژی معماری رو اخذ کردم.

1. آیا سال 93 اجازه شرکت در آزمون نظام مهندسی جهت اخذ نظامنامه پایه 3 رو دارم؟ در صورت منفی بودن پاسخ لطفاً بفرمائید چه زمانی میتونم در این آزمون شرکت کنم؟

2. با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها آیا بنده پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی حق طراحی دارم؟
3. برای ثبت نام چه موقع باید به اداره پست مراجعه کنم؟

ممنونم.

1- شما از تاریخ 94/6/30 مجاز به شرکت در آزمون پایه 3 هستید.
2- به آخرین بخشنامه ای که صادر شده، مراجعه کنید. اینجا
3- اداره پست لازم نیست. شرط اول عضویت در سازمان نظام مهندسی است. شما اول برای عضویت در نظام مهندسی شهر خود اقدام کنید (نیاز به گذشتن 3 سال نیست) و پس از تاریخی که گفتم، برای ثبت نام امتحان اقدام کنید.
موفق باشید

سلام
30/4/87 کاردانی نقشه کشی معماری سال 30/11/89 مهندسی تکنولوژی معماری میتونم شهریور امسال برا نظارت شرکت کنم
یه جا شنیده بودم که به ازا 5 سال سنوات از پایان کاردانی تا پایان کارشناسی یه سال از اون سه سال بعد کارشناسی کم میشه وداخل پرانتزش نوشته بود که کمتر از پنج سالم به ازا هر سال کم میشه یعنی من که سه سال از پایان کاردانی تا پایان کارشناسیم سه ساله باید 6ماه کم بشه دیگه درسته؟؟

saghi23

عضو جدید
سلام
30/4/87 کاردانی نقشه کشی معماری سال 30/11/89 مهندسی تکنولوژی معماری میتونم شهریور امسال برا نظارت شرکت کنم
یه جا شنیده بودم که به ازا 5 سال سنوات از پایان کاردانی تا پایان کارشناسی یه سال از اون سه سال بعد کارشناسی کم میشه وداخل پرانتزش نوشته بود که کمتر از پنج سالم به ازا هر سال کم میشه یعنی من که سه سال از پایان کاردانی تا پایان کارشناسیم سه ساله باید 6ماه کم بشه دیگه درسته؟؟

بله درسته برای امتحان نظارت 2.5 سال شما 6 ماه حساب میشه بله شهریور میتونید

مش

مش

بله درسته برای امتحان نظارت 2.5 سال شما 6 ماه حساب میشه بله شهریور میتونید
ممنون البته من 30/04/86 کاردانی رو گرفتم و تا پایان کارشناسی میشه 3.5سال که اینطور یاشه شهریور میتونم شرکت کنم یه سوال دیگه ممنون میشم جواب داده بشه
یعنی چی این واحدها که خیلی از ما ها با عنوان دیگه پاس کردیم خود من یه سری از واحد ها رو با این عنوان پاس کردم :
عنوان درس در کمیسیون هم ارزی عنوان واحد پاس شده من
هندسه کاربردی (3واحد) هندسه ترسیمی(3 واحد)
ریاضات وآمار (3واحد) ریاضی پیش (2) ریاضی عمومی1(3)ریاضی عمومی2 (3)
مقدمات طراحی معماری 1(5) تمرین معماری1(3)
مقدمات طراحی2(5) تمرین معماری2(3)
تاسسات الکتریکی و نوروصدا (2)
+ تایسات مکانیکی (2) تاسیسات(2)
مقاومت مصالح وسازه های فلزی(2) سازه های فلزی(2)
ساختمان 1(2) عناصر وجزییات ساختمتنی(2)
ساختمان 2وگزارش کارگاه تعمیر ونگهداری ساختمان(2) کاردانی-عناصر وجزییات ساختمانی2(2)کارشناسی
الان من چکار کنم با این تفاوت اسم اینام که ببخشید زبون نفهم
البته اگه کسی کاردانی رو فنی بوده باشه وکارشناسی هم مهندسی تکنولوژی معماری خونده باشه این تفاوت ها تو واحد های پاس شده داره

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوستان ممنون از اينكه به سؤالات پايه ميديد
من شهريور ميتونم امتحان بدم و چند سؤال داشتم
١- براي عضويت در نظام مهندسي چه مداركي لازم هست؟
٢- من هم تكنولوژي بودم.... بايد از دانشگاه كاردانيم ريز نمرات مهر شده بگيرم؟
٣. ازمون نظارت و طراحي رو همزمان ميتوان شركت كرد؟ و اينكه چند روز امتحانش با هم فاصله داره؟
٤- تمامي مبحث ها + نشريه رو بخونيم كافيه؟
٥- بعضي جاها خوندم كه امتحان اذر هست؟ أيا درسته؟
٦- الان دير نشده براي خوندن نظارت و طراحي؟؟
٧- امتحان طراحي عمليش سخته؟؟

ممنون و ببخشيد اينقدر سؤال پرسيدم

saghi23

عضو جدید
سلام دوستان ممنون از اينكه به سؤالات پايه ميديد
من شهريور ميتونم امتحان بدم و چند سؤال داشتم
١- براي عضويت در نظام مهندسي چه مداركي لازم هست؟
٢- من هم تكنولوژي بودم.... بايد از دانشگاه كاردانيم ريز نمرات مهر شده بگيرم؟
٣. ازمون نظارت و طراحي رو همزمان ميتوان شركت كرد؟ و اينكه چند روز امتحانش با هم فاصله داره؟
٤- تمامي مبحث ها + نشريه رو بخونيم كافيه؟
٥- بعضي جاها خوندم كه امتحان اذر هست؟ أيا درسته؟
٦- الان دير نشده براي خوندن نظارت و طراحي؟؟
٧- امتحان طراحي عمليش سخته؟؟

ممنون و ببخشيد اينقدر سؤال پرسيدم

1-مدارک رو توی سایت نظام مهندسی استانتون زده
2-
3-اگه 3 سال از پایان لیسانستون گذشته بله-معمولا نظارت پنجشنبه و طراحی جمعه هست
4- منابع رو سایت مقررات ملی زده برای نظارت کافیه ولی برای طراحی علاوه بر اونها تمرین عملی لازمه که من کمک گرفتن از همین سایتی که هستین ر و پیشنهاد میکنم
5-اطلاع ندارم
6-نه برای نظارت باید بتونی از روی فهرست کتاب سوالاتو پیدا کنی تا شهریور 1.5 ماه وقت هست خوبه برای طراحی سولات سالهای قبل رو طراحی کن وبا استفاده از همین سایت نقدش رو ببین تا دستت روون بشه
7-سخته ولی اگه تمرین کنی و مدیریت زمان داشته باشی موفق میشی

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390 که جرو منابع نظارت هست رو از کجا میشه تهیه کرد؟ ممنون

mohamadreza rash

عضو جدید
درود بر همگی. لطفا راهنمایی کنین واسه منابع گودبرداری و سازه نگهبان و همچنین مسایل مکانیکی ساختمان چه کتابای باید تهیه کنم. ممنون

saghi23

عضو جدید
درود بر همگی. لطفا راهنمایی کنین واسه منابع گودبرداری و سازه نگهبان و همچنین مسایل مکانیکی ساختمان چه کتابای باید تهیه کنم. ممنون

یه کتاب بود که آقای لیموشیرین معرفی کردن و گفتن از قسمت انتشارات سایت مقررات ملی ساختمان میتونید اسمشو پیدا کنید اسمش این بوداصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان -این کتاب بیشترش نموداره و فقط جند صفحه اولش بدرد میخوره(میتونید قبل از خرید نگاهش کنید)یه مقدار هم از اینترنت دانلود کردم که تقریبا همون مطالب کتاب بودولی در کل من متوجه شدم به این همه جستجو نمی ارزید چون اکثرش از این منابع نبود و بعلاوه جزییاتش که سخت بودن-دوستانی که سوال جزییاتو حل کردن بیان و بگن که از کدوم کتاب بود
مسائل مکانیکی و برقی هم که هر کدوم یک مبحث رو به خود اختصاص میدن از پشت کتاب های نظام میتونید شماره مبحثشو پیدا کنید-فاضلاب- برق-تهویه مطبوع-مباحث 13و14و16
پیشنهاد میکنم اول مباحث اصلی رو بخونید بعد اگه فرصت داشنید این موضوعاتو هم بخونید

سلام دوستان بالاخره چی شد ما تکنولوژی ها می تونیم طراحی شرکت کنیم ؟؟؟؟لطفا هرکی میدونه چی شد بگه تا منم شروع کنم
ممنون

mohamadreza rash

عضو جدید
یه کتاب بود که آقای لیموشیرین معرفی کردن و گفتن از قسمت انتشارات سایت مقررات ملی ساختمان میتونید اسمشو پیدا کنید اسمش این بوداصول و مبانی گود برداری و سازه های نگهبان -این کتاب بیشترش نموداره و فقط جند صفحه اولش بدرد میخوره(میتونید قبل از خرید نگاهش کنید)یه مقدار هم از اینترنت دانلود کردم که تقریبا همون مطالب کتاب بودولی در کل من متوجه شدم به این همه جستجو نمی ارزید چون اکثرش از این منابع نبود و بعلاوه جزییاتش که سخت بودن-دوستانی که سوال جزییاتو حل کردن بیان و بگن که از کدوم کتاب بود
مسائل مکانیکی و برقی هم که هر کدوم یک مبحث رو به خود اختصاص میدن از پشت کتاب های نظام میتونید شماره مبحثشو پیدا کنید-فاضلاب- برق-تهویه مطبوع-مباحث 13و14و16
پیشنهاد میکنم اول مباحث اصلی رو بخونید بعد اگه فرصت داشنید این موضوعاتو هم بخونید

ممنونم بابت راهنمایی. به نظرتون معمولا چند سوال بابت جزییات و گودبرداری میاد؟​

archi_zigorat

عضو جدید
سلام دوستان
می دونید دقیقا کدوم مباحث مقررات ملی عوض شده یا قراره عوض بشه؟
نمی دونم برم بخرم یه هنوز ممکنه بعضی هاش عوض شه؟؟؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
می دونید دقیقا کدوم مباحث مقررات ملی عوض شده یا قراره عوض بشه؟
نمی دونم برم بخرم یه هنوز ممکنه بعضی هاش عوض شه؟؟؟؟

دوست عزیز اونهایی رو بخر ک چاپ 1392 هست...اونها ویرایش شده اما اونهایی ک روی جلدشم سالش 1392 هست کاملا بازنگری شده.

archi_zigorat

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من تازه فردا می خوام برم عضو نظام مهندسی بشم می خواستم ببینم من می تونم 2 شهریور ثبت نام کنم یا یه مدت باید از تاریخ عضویتم بگذره؟

arefeh

کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم داشتم
من تازه فردا می خوام برم عضو نظام مهندسی بشم می خواستم ببینم من می تونم 2 شهریور ثبت نام کنم یا یه مدت باید از تاریخ عضویتم بگذره؟

اتفاقا خودم صبج تو همین فکر بودم...امتحان رو راه و شهرسازی گویا میگیره اما برای ثبت نام گویا باید از خود سایت نظام مهندسیه شهرتون اقدام کنید....چون نظام ک رفتم گفته بود موقعی ک میخواید ثبت نام کنید اگه 3 سالتون پر نشده باشه سایت اجازه ثبت نام نمیده....حالا بازم سئوال کنید حتما

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من تاپيكاي مختلف اين قسمت(نظام مهندسي) رو بررسي كردم اما احتياج دارم يه دوست بهم بگه كه
اون سه سالي كه بايد در صف انتظار باشيم براي ازمون نظام ايا بايد سابقه كار اجرايي هم داشته باشيم يا نه؟
ايا براي صرفا عضويت در نظام هم بايد 3 سال از تاريخ مدركمون بگذره؟
عضو نظام شدن مزاياش چيه؟
امتحانش سالي چند بار برگزار ميشه و شامل چه پارامترهايي هست؟شامل اسكيسم ميشه؟
منابع ازمون نظام چيه؟
با داشتن مهر چه كارهايي ميشه كرد؟
ممنونم
ميدونم كه به طور پراكنده به اين سوالا پاسخ داده شده اما من يه سري حرفاي متفاوت و دقيق تر احتياج دارم
ميخاستم تاپيك جدا بزنم مثل قسمت ارشد اما بهتر يددم همينجات مطرح كنم
ممنون از همه
گويا عارفه جان اينجا فعالن ميشه شما هم جز راهنمايي كننده ها باشين؟

ameen joon

عضو جدید
من تاپيكاي مختلف اين قسمت(نظام مهندسي) رو بررسي كردم اما احتياج دارم يه دوست بهم بگه كه
اون سه سالي كه بايد در صف انتظار باشيم براي ازمون نظام ايا بايد سابقه كار اجرايي هم داشته باشيم يا نه؟
ايا براي صرفا عضويت در نظام هم بايد 3 سال از تاريخ مدركمون بگذره؟
عضو نظام شدن مزاياش چيه؟
امتحانش سالي چند بار برگزار ميشه و شامل چه پارامترهايي هست؟شامل اسكيسم ميشه؟
منابع ازمون نظام چيه؟
با داشتن مهر چه كارهايي ميشه كرد؟
ممنونم
ميدونم كه به طور پراكنده به اين سوالا پاسخ داده شده اما من يه سري حرفاي متفاوت و دقيق تر احتياج دارم
ميخاستم تاپيك جدا بزنم مثل قسمت ارشد اما بهتر يددم همينجات مطرح كنم
ممنون از همه
گويا عارفه جان اينجا فعالن ميشه شما هم جز راهنمايي كننده ها باشين؟

سلام
برای آزمون باید سه سال از نظر تاریخ بگذره . اما عضو می تونی بشی. قبلا سابقه بیمه می خواستن. اما الان فرم هاش عوض شده و شما اگه 3 یا 4 تا همکاری در پروژه هم داشته باشی می تونی عضو شی و بعد تو آزمون شرکت کنی.
عضو نظام شدن فقط وقتی خوبه که بخوای امتحان بدی و پروانه بگیری. اگرچه الان چند تا تعاونی و باشگاه رفاهی هم راه افتاده که تسهیلاتی مثل خرید با تخفیف و سفر با تخفیف و وام و اینجور چیزا می دن، اما اصل کار ما گرفتن پروانه اشتغال به کاره. اونجوری فقط سالانه یه پولی می دی معلوم نیست که از تخفیف ها استفاده کنی یا نه.

امتحان معمولا 2 بار در سال برگزار می شه. فقط آزمون طراحی رشته معماری اسکیس داره. کلیات منابع هم تو سایت دفتر مقررات ملی هست. www.inbr.ir واسه طراحی هم بیشتر قوانین شهرداری و معلولین و آتش نشانی که تو مباحث مقررات ملی هست و یه کم هم طراحی معماری لازمه.
, امتحان که قبول شی مهندس پایه 3 محسوب می شی، باید پعضو یک دفتر فنی بشی که به همراه مهندسای دیگر بتونی یه نقشه رو امضا کنی. می تونی طبق تعرفه و تا 7200 متر و 4سقف رو پیلوت می تونی امضا کنی. از مقدار امضاهایی که می کنی، 5 درصد نظام بر میداره، 20 درصد مالیات کم می شه، تا 20 درصد هم دفتر فنی که توش کار می کنی بر میداره. سالی یه بار تو تیر هم باید بری اظهارنامه مالیات پر کنی.
در حد توان امیدوارم کمک کرده باشم

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
برای آزمون باید سه سال از نظر تاریخ بگذره . اما عضو می تونی بشی. قبلا سابقه بیمه می خواستن. اما الان فرم هاش عوض شده و شما اگه 3 یا 4 تا همکاری در پروژه هم داشته باشی می تونی عضو شی و بعد تو آزمون شرکت کنی.
عضو نظام شدن فقط وقتی خوبه که بخوای امتحان بدی و پروانه بگیری. اگرچه الان چند تا تعاونی و باشگاه رفاهی هم راه افتاده که تسهیلاتی مثل خرید با تخفیف و سفر با تخفیف و وام و اینجور چیزا می دن، اما اصل کار ما گرفتن پروانه اشتغال به کاره. اونجوری فقط سالانه یه پولی می دی معلوم نیست که از تخفیف ها استفاده کنی یا نه.

امتحان معمولا 2 بار در سال برگزار می شه. فقط آزمون طراحی رشته معماری اسکیس داره. کلیات منابع هم تو سایت دفتر مقررات ملی هست. www.inbr.ir واسه طراحی هم بیشتر قوانین شهرداری و معلولین و آتش نشانی که تو مباحث مقررات ملی هست و یه کم هم طراحی معماری لازمه.
, امتحان که قبول شی مهندس پایه 3 محسوب می شی، باید پعضو یک دفتر فنی بشی که به همراه مهندسای دیگر بتونی یه نقشه رو امضا کنی. می تونی طبق تعرفه و تا 7200 متر و 4سقف رو پیلوت می تونی امضا کنی. از مقدار امضاهایی که می کنی، 5 درصد نظام بر میداره، 20 درصد مالیات کم می شه، تا 20 درصد هم دفتر فنی که توش کار می کنی بر میداره. سالی یه بار تو تیر هم باید بری اظهارنامه مالیات پر کنی.

میشه گفت دوست عزیز کامل توضیح دادند..اما من رفتم ثبت نام کردم ازم سایقه بیمه یا پروژه نخواست...هر چند ک 1 سال سابقه بیمه دارم و چند تا شرکت هم کار کردم...

archi_zigorat

عضو جدید
اتفاقا خودم صبج تو همین فکر بودم...امتحان رو راه و شهرسازی گویا میگیره اما برای ثبت نام گویا باید از خود سایت نظام مهندسیه شهرتون اقدام کنید....چون نظام ک رفتم گفته بود موقعی ک میخواید ثبت نام کنید اگه 3 سالتون پر نشده باشه سایت اجازه ثبت نام نمیده....حالا بازم سئوال کنید حتما

مرسی از جوابتون دوست عزیز
من قبلا تو سایت ثبت نام کردم الان برای تکمیل کارا باید حضوری برم نظام مهندسی فقط نگران این هستم که احتمال داره کارتمو دیر بدن بدون شماره عضویتم که نمی شه آزمون ثبت نام کرد.
من سه سالم پر نشده ولی 5 سال از کاردانیم می گذره تا حالا که کسی ایرادی نگرفته

arefeh

کاربر ممتاز
من قبلا تو سایت ثبت نام کردم الان برای تکمیل کارا باید حضوری برم نظام مهندسی فقط نگران این هستم که احتمال داره کارتمو دیر بدن بدون شماره عضویتم که نمی شه آزمون ثبت نام کرد.
اون ک اشکالی نداره شما عضو نظام مهندسی میتونید بشید(فورا مدرک کارشناسی رو ک گرفتین میتونی اقدام کنی)منظورم از ثبت نام ثبت نام برای آزمون نظارت و طراحی بود...یعنی 2 شهریور معلوم میشه...
ولی به نظر من کسایی ک عضو نظامنن میتونند آزمون ثبت نام کنید به خاطر اینکه خیلی ها رو دیدم ک میگفتن ما امتحان دادیم و قبول شدیم اما چون 3 سالمون پرنشده قبول نکردن و باید دوباره امتحان بدیم
ولی اینکه شماره عضویت ندارید نمی دونم امروز هم خیلی با نظام تماس گرفتم ک اینو بپرسم اما متاسفانه کسی ج نداد...چون دوستان خودمم همین مشکل رو دارند...

avina333

عضو جدید
دوست عزیز اگه کارتتون هم نیاد مشکلی نیست واسه امتحان یه گواهی موقت واسه ورود به جلسه بهتون می دن ...معمولا کارت دیر اماده می شه.....

sallarmelli

عضو جدید
من یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده
فرض کنید شما ارشد قبول شدید و قاعدتا باید مدرکتون رو برای ثبت نام به اون دانشگاه تحویل بدهید حالا چطور می تونید بعد قبولی در امتحان نظام مهندسی مدر کتون رو به تایید نظام برسونید چون من سوال کردم نظام اینجا می گفت اصل مدرک لازمه و نامه و این حرفا قابل قبول نیست ؟

حالا نظر شما چیه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام

ممنون از لطفت
پس حتما بايد جايي كار كرده باشم اره؟
خوب چه كاري و در چه سطحي؟
يني مثلا طراحي كرده باشم؟دستيار باشم؟ چه كاري؟
من هيچ سابقه ي كار اجرايي ندارم پس يني نميتونم عضو نظام بشم نه؟
بعد مثلا كسي كه جايي كار كرده بايد از اون دفتر فني يا هر چي گواهي همكاري بگيره اره؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه سوال ديگم كه دارم و خيليم مهمه
اينه كه مثلا ادمي مث من كه تازه فارغ التحصيبل شده نهايتش تو يه دفتر فني بهش كاراي كدي رو بدن و بگن مثلا ترسيمات رو انجام بده
مگه اينكه اشنا داشته باشي بهت طراحي بده يا زرنگ باشي از سالاي اول دانشجويي رفته باشي دفتري جايي كار كرده باشي و سالاي اخر بعنوان طراح مشغول به كار شي
پيشنهادتون واسه ادمي مث من چيه
بعد اگه مهر نظام رو نگيريم چي ميشه؟ديگه اجازه طراحي نداريم نه؟

arefeh

کاربر ممتاز
من یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده
فرض کنید شما ارشد قبول شدید و قاعدتا باید مدرکتون رو برای ثبت نام به اون دانشگاه تحویل بدهید حالا چطور می تونید بعد قبولی در امتحان نظام مهندسی مدر کتون رو به تایید نظام برسونید چون من سوال کردم نظام اینجا می گفت اصل مدرک لازمه و نامه و این حرفا قابل قبول نیست ؟

حالا نظر شما چیه؟
عزیزم اونها درسته اصل مدرک رو میخوان و شما باید برید دفتر خونه و کپی مدارکتونو برابر با اصل کنید....و این کار رو شما میتونید قبل اینکه مدارکتونو ببرید دانشگاه انجام بدید....;)

بالا