معرفی بچه های رشته کنترل؟!

h_javan_far

عضو جدید
من خیلی رشته ام رو دوست دارم ولی احساس میکنم چیزی نتونستم یاد بگیرم از کجا باد شروع کنم تا پیشرفت کنم برای کار
بستگی داره به کدوم جنبه رشته کنترل علاقه داشته باشی avr خوبه plc خوبه مطلب هم نرم افزار قدرتمندیه بستگی به هدفت داره

آخرین ویرایش:

yasi jun

عضو جدید
سلام بچه ها من ترم 5 کارشناسی هستم میشه چند تا راه حل بهم بگید که چجوری تو ارشد موفق بشم میخوام همین کنترلو ادامه بدم ولی هنوز واسه ارشد شروع به خوندن نکردم مرسییییییییییییی دوستای عزیز

moonlight71

عضو جدید
سلام به همه دوستان من مهتاب هستم ترم 4 برق کنترل پیام نور تازه چند روزه با این سایت اشنا شدم.

میخواستم از دوستانی که الان در دانشگاههای مطرح تهران ارشد میخونن خواهش کنم برای درسهایی که من تا الان گذروندم منبع خوب

برای فهم بهتر و هم برای تست زدن معرفی کنن.

من برای مغناطیس:چنگ / الکترونیک:میرعشقی / امار:جان فروند / ماشین:چاپمن / اندازه گیری :اسدالله کاظمی و برای ریاضی 1و2 و فیزیک 1و2 و

معادلات کتاب پیام نور رو مطالعه کردم ممنون میشم اگه تو این زمینه راهنماییم کنید

s-pashaee

عضو جدید
سلام. من سکینه پاشایی هستم. ترم 3 کارشناسی برق- کنترل. دانشگاه صنعتی سهند تبریز. ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن. از کنترل خیلی اطلاعات ندارم. رشته برق رو خیلی خیلی دوس دارم و واسه سختیاش آماده ام. میخوام بدونم از الان واسه کارشناسی ارشد ;)چه قدمایی رو بردارم که بعدها راحت تر باشم؟؟! ممنون:smile:

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام. من سکینه پاشایی هستم. ترم 3 کارشناسی برق- کنترل. دانشگاه صنعتی سهند تبریز. ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن. از کنترل خیلی اطلاعات ندارم. رشته برق رو خیلی خیلی دوس دارم و واسه سختیاش آماده ام. میخوام بدونم از الان واسه کارشناسی ارشد ;)چه قدمایی رو بردارم که بعدها راحت تر باشم؟؟! ممنون:smile:
سلام خدمت شما و همه دوستان دیگر
همگی به باشگاه مهندسان خوش آمدید :gol:

تلاش کنید تا دروس رو مفهومی یادبگیرید
تمرینات اخر فصل کتب مرجع را با دقت حل کنید
از نرم افزار MATLAB برای تحلیل سوالات و دروس استفاده کنید
برنامه نویسی در کامپیوتر و اصول انرا یادبگیرید
از کتب "رهیافت حل مسئله " برای تمرینات بیشتر استفاده کنید
زبان انگلیسی را بخوبی فرا بگیرید
در یادگیری دروس معادلات دیفرانسیل ، آمار و احتمال مهندسی ، کنترل سیستم های خطی ، تجزیه تحلیل سیستم ها و سیگنال ها ، کنترل مدرن دقت بیشتری داشته باشید
اگر به بخش صنعت علاقه دارید سعی کنید در بخش اتوماسیون و plc مهارت کسب کنید و سپس به سراغ سایر گرایش ها بروید

در کارشناسی ارشد گرایش های مختلفی وجود دارد
مثل هوش مصنوعی
کنترل صنعتی و نظری و...

کنترل در کل رشته بسیار جذابیست
یه رشته ای میان رشته ای ! یعنی هم می تواند به مکانیک وارد شود هم برق و هم هوافضا و مهندسی هسته ای و....

موفق باشید

s-pashaee

عضو جدید
واقعا ممنون از راهنماییاتون. به نظر شما تو تعطیلات برای دروس ریاضی مثل معادلات ،آمار و... تست ارشد بزنم؟ چون احساس میکنم بعد ها وقت واسه تخصصی ها بذارم بهتره نه عمومی ها! و اینکه درسته که بعضی دروس ترم بعدم رو پیش خوانی کنم؟ کمی این کارو انجام دادم! ترم بعد الکترو مغناطیس و مدار 1 و ریاضی مهندسی و محاسبات و اندازه گیری داریم. شنیدم الکترو مغناطیس سخته و بهتره بخونم .حالا نظر شما و دوستان هم واسم قطعا ارزشمند خواهد بود...:)

EECi

مدیر بازنشسته
واقعا ممنون از راهنماییاتون. به نظر شما تو تعطیلات برای دروس ریاضی مثل معادلات ،آمار و... تست ارشد بزنم؟ چون احساس میکنم بعد ها وقت واسه تخصصی ها بذارم بهتره نه عمومی ها! و اینکه درسته که بعضی دروس ترم بعدم رو پیش خوانی کنم؟ کمی این کارو انجام دادم! ترم بعد الکترو مغناطیس و مدار 1 و ریاضی مهندسی و محاسبات و اندازه گیری داریم. شنیدم الکترو مغناطیس سخته و بهتره بخونم .حالا نظر شما و دوستان هم واسم قطعا ارزشمند خواهد بود...:)
خواهش می کنم
سعی کنید بیشتر سوالات و مثال های کتاب مرجع برای هر درس رو بخوبی مطالعه بکنید
سوالات ارشد هم رو هم می تونید برای تمرین بیشتر حل کنید
سعی کنید تشریحی حلشون کنید و به عنوان سوال تستی بهشون نگاه نکنید
ولی معیار فعلا کتاب مرجع هست

کتاب های ریاضی پارسه ( ریاضی مهندسی ، معادلات و امار ) علمی و غیر کنکوری هستند و می تونند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار بگیرند

نه لازم نیست دروسی رو پیش خوانی کنید ، سعی کنید با شروع ترم تحصیلی یک پیش مطالعه جزئی داشته باشید و بعد برید سر کلاس ، همین کافیه

الکترومغناطیس درس آسونیه به شرط اینکه درست مطالعه کنید و استادتون هم خوب توضیح بده
از ویدیو های سایت :http://maktabkhooneh.org/ برای دروس مختلف استفاده کنید

در این فرصت باقی مونده سعی کنید کار با نرم افزار متلب رو یاد بگیرید
زبان بخونید
و روی معادلات و امار کار کنید

siavashs

عضو جدید
سلام.
سیاوش هستم.
فارغ التحصیل کنترل در مقطع کارشناسی. امیدوارم بتونم از اطلاعات شما دوستان گرامی استفاده کنم.
ممنون.:redface:

siavashs

عضو جدید
سلام سیاوش هستم.
فارغ التحصیل کنترل در مقطع کارشناسی.امیدوارم بتونم از اطلاعات شما دوستان گل بهره ببرم.
:redface:

h_javan_far

عضو جدید
از دوستان کسی میتونه راهنماییم بکنه یا جزوه ایی بهم معرفی بکنه برای درس کنترل دیجیتال دیگه داره برام ترسناک میشه:(

h_javan_far

عضو جدید
دوستان من ترم اخر کنترل هستم ولی درس کنترل دیجیتال داره کمکم برام ترسناک میشه از دوستان میشه کسی کمکم کنه؟:(

tarane.barani

عضو جدید
دوستان من ترم اخر کنترل هستم ولی درس کنترل دیجیتال داره کمکم برام ترسناک میشه از دوستان میشه کسی کمکم کنه؟:(

سلام...اولا همه بچه های جدید خوش امدید..
ما واسه این درس کتاب اوگاتا خوندیم...کتاب فدلی هم خوبه...البته این کتابا رو واسه ارشد خوندیم نمیدونم به درد لیسانس هم میخوره یا نه!

h_javan_far

عضو جدید
سلام...اولا همه بچه های جدید خوش امدید..
ما واسه این درس کتاب اوگاتا خوندیم...کتاب فدلی هم خوبه...البته این کتابا رو واسه ارشد خوندیم نمیدونم به درد لیسانس هم میخوره یا نه!
کتاب اوگاتا رو برای کنترل خطی خوندم نمیدونستم کنترل دیجیتال هم داره فدلی رو هم نشنیده بودم
مرسی از راهنماییت

sarvejahan

عضو جدید
درس سختی نیست چون نخوندی به نظرت سخت میاد
بیشتر استادا رو اگاتا تاکید دارن
اگر هم مشکلی داری میتونی درمیون بذاری تا دوستان راهنماییت کنن

mostafa26

عضو جدید
سلام

سلام

سلام منم مصطفی فارق التحصیل کاردانی الکترونیک از مهاجر اصفهان و کارشناسی کنترل فرایند از اب و برق اصفهانم
الانم جاتون خالی سربازم و دنبال یه کار پاره وقت هرکی سراغ داره خبر بده;)

bahram1988

عضو جدید
سلام دوستان.بهرام هستم.امسال ایشالا کارشناسی قدرتم تموم میشه،دارم میخونم برای ارشد،2تا سوال دارم!!!1اینکه کنترل به غیر از ابزار دقیق دیگه چیا داره؟منظورم تو سطح جهانه نه فقط ایران.من هرچی دارم میخونم میبینم همه در مورد ابزار دقیق حرف میزنن.2هدف اصلی ابزار دقیق رو هم اگه بگید ممنون میشم.:w32:هه چه شکلکای باحالی داره اینجا:w31:

asal 2011

عضو جدید
سلام.من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد کنترل هستم. کارشناسی الکترونیک خوندم و برای ارشد تغییر گرایش دادم. و به همین دلیل 12 واحد جبرانی خوردم. الان این ترم کنترل پیش بین، کنترل چند متغیره، کنترل فازی، شناسایی سیستم برداشتم..... اگر امکانش هست اطلاعات خودتونو راجع به این درسا در اختیارم بذارین ممنون میشم.. یا اگر جزوه خوبی و همچنین پروژه های این درسارو اگر دارین برام بفرستین ممنون میشم....

tarane.barani

عضو جدید
سلام.من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد کنترل هستم. کارشناسی الکترونیک خوندم و برای ارشد تغییر گرایش دادم. و به همین دلیل 12 واحد جبرانی خوردم. الان این ترم کنترل پیش بین، کنترل چند متغیره، کنترل فازی، شناسایی سیستم برداشتم..... اگر امکانش هست اطلاعات خودتونو راجع به این درسا در اختیارم بذارین ممنون میشم.. یا اگر جزوه خوبی و همچنین پروژه های این درسارو اگر دارین برام بفرستین ممنون میشم....

سلام گلم..12 واحد واسه جبرانی خیلی زیاد بوده..منم وضعیت مشابه شمارو دارم اما ترم 2 هستم..در مورد درسا هم براتون توضیح دادم..امیدوارم مفید باشه..راستی به جمع ما خوش امدی:)

h_javan_far

عضو جدید
اتفاق جالبی که برام افتاد تو تابستون این بود که درس ابزار دقیق پیشرفته به عنوان مهمان در دانشگاهی گرفتم و به جای درس دادن شبکه های صنعتی شبکه های کامپیوتری درس میدادن یعنی اینقدر دانشگاه ها باید متفاوت باشن؟
جالب بود روش های هک کردن رو درس میداد

Niloo.hamed

عضو جدید
سلام
ازاینکه مهندس باهوشی مثل شمارو میبینم واقعا خوشحال میشم
میخواستم یکی 2تاسوال ازتون بپرسم:
من خودم دانشجوی ترم 3کنترل دانشگاه تبریزم ولی اونطوری که من تواین مدت فهمیدم دانشگاه تبریز اکثرارو جزوه میچرخه واین به نظرمن بده
میخواستم ازتون خواهش کنم که اگه منهبع ارشدومیدونید بهم بگیدواینکه کدوم نرم افزارها واسه رشته کنترل لازمه که یادبگیریم؟
ممنون

tarane.barani

عضو جدید
سلام
ازاینکه مهندس باهوشی مثل شمارو میبینم واقعا خوشحال میشم
میخواستم یکی 2تاسوال ازتون بپرسم:
من خودم دانشجوی ترم 3کنترل دانشگاه تبریزم ولی اونطوری که من تواین مدت فهمیدم دانشگاه تبریز اکثرارو جزوه میچرخه واین به نظرمن بده
میخواستم ازتون خواهش کنم که اگه منهبع ارشدومیدونید بهم بگیدواینکه کدوم نرم افزارها واسه رشته کنترل لازمه که یادبگیریم؟
ممنون

سلام نیلو جان..اتفاقا اگه جزوه اساتیدتون کامله،خیلیم خوبه..کافیه بخونی و فقط تست بزنی...
من خودم کتابهای ماهان رو واسه ارشد گرفتم اما شنیدم پارسه خیلی بهتره
واسه کنترل هم متلب خیلی خیلی خیلی مهمه و کارامده و همینطوره پی ال سی

flatliner

عضو جدید
سلام
ارشد كنترل دانشگاه آزاد ترم دوم.
كسي ميدونه مباحث ويِِِزه در كنترل چطور درسي و بيشتر حول و حوش چي صحبت ميكنه؟
سرفصل مشخصي داره؟