رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

moseu

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یه مشکلی که با رویت دارم اینه یه متریال رو خودم درست میکنم وقتی که رندر میگیرم متریال رو بهم نشون نمیده و دیوار فقط مشکی نشون میده در حالی که وقتی از متریالهای خود رویت استفاده میکنم این مشکل بوجود نمیاد کسی میتونه کمکم کنه؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یه مشکلی که با رویت دارم اینه یه متریال رو خودم درست میکنم وقتی که رندر میگیرم متریال رو بهم نشون نمیده و دیوار فقط مشکی نشون میده در حالی که وقتی از متریالهای خود رویت استفاده میکنم این مشکل بوجود نمیاد کسی میتونه کمکم کنه؟

پس قطعا اشتباه درست میکنین!!!

اینجوری هم نمیشه گفت شما باید از slot های تب apprience تو متریال ادیتورتون عکس بزارین تا بشه گفت کجارو اشتباه کردین

موفق باشین

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان مهندس
:smile:
میخاستم ببینم کسی میتونه روش مدلینگ این حجم و با رویت توضیح بده ؟

عزیز من این حجم با روش های مختلف میشه درست کردو تقریبا هم تو محیط coceptual mass ساخته میشه بخاطر حجم بزرگش

باور کنین تو یکی 2تا پست نمیگنجه توضیح درست کردنش

شما آموزش های mass رو باید از سایت های ویدئو نگاه کننین تا بتون این چیزارو دز بیارین

موفق باشین

omid3dmax

عضو جدید
سلام دوست عزیز امکان داره اون فایلو برام اپلودش کنی تا بتونم دانلود کنم چون من هیچکوم از دوستام revit کارنمی کنن یا اینکه از کجا میتونم گیرش بیارم

omid3dmax

عضو جدید
سلام .منم این مشکل رو داشتم!ولی وقتی یه فایل رو از استادم گرفتم و با اون میام تو رویت مشکلم حل شده!!!اسم اون فایل تنظیماتیه که هر بار باید وارد کنی.

سلام دوست عزیز امکان داره اون فایلو برام اپلودش کنی تا بتونم دانلود کنم چون من هیچکوم از دوستام revit کارنمی کنن یا اینکه از کجا میتونم گیرش بیارم

mahans

عضو جدید

نمیدونم روش لود کردن این فایل و روش کار باهاشو بلدی یا بهت بگم.....

اینم لینک دانلودش...

دانلود

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون میشم اگه بگی بهم دوست عزیز

سلام
برای لود کردن لایبراری، اگر اون فایلایی که گذاشتن لایبراری کامل باشه که حدود 600-700 مگه کافیه به این شاخه مراجعه کنید:

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2013

یادتون باشه که وارد درایوی که رویت اونجا نصب شده میرید و بعد به پروگرام دیتا، پروگرام دیتا یه پوشه هیدن (مخفی) هست پس باید تیک شو هیدن فایلز رو تو تنظیمات وییو بزنید تا بهش دسترسی پیدا کنید
اگر فایلی که برا دانلود گذاشتن کامل باشه کافیه محتویات اون رو مستقیم بریزید تو پوشه RVT 2013 هرجا پیامی اومد گزینه ریپلیس رو بزنید تا همه فایلای جدید جایگزین قدیمیا بشن

omid3dmax

عضو جدید
سلام
برای لود کردن لایبراری، اگر اون فایلایی که گذاشتن لایبراری کامل باشه که حدود 600-700 مگه کافیه به این شاخه مراجعه کنید:

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2013
یادتون باشه که وارد درایوی که رویت اونجا نصب شده میرید و بعد به پروگرام دیتا، پروگرام دیتا یه پوشه هیدن (مخفی) هست پس باید تیک شو هیدن فایلز رو تو تنظیمات وییو بزنید تا بهش دسترسی پیدا کنید
اگر فایلی که برا دانلود گذاشتن کامل باشه کافیه محتویات اون رو مستقیم بریزید تو پوشه RVT 2013 هرجا پیامی اومد گزینه ریپلیس رو بزنید تا همه فایلای جدید جایگزین قدیمیا بشن

منظورم نحوه لود کردن فایل defaultmetricچون منوی ریویتی که نصب کردم 2013ناقصه

naser1990

عضو جدید
سلام دوستان قرار دادن یه ماشین یا هر شیئی روی سطح شیبدار تو رویت2014 چه جوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟

naser1990

عضو جدید
دوستانی که نور ابزار کناری رو ندارن به این مسیر برن اول برو به سربرگVIEW بعدگوشه بالا سمت راست رو گزینه user interface کلیک کن اونجا می تونی همه رو فعال کنی

naser1990

عضو جدید
باسلام به دوستان من نرم افزار revit2013vرو خریدم نصبش کردم اما وقتی نرم افزار بالا میاد یه پلان که میکشم میخوام مثلا نمای شمال جنوب شرق غرب روببینم یا برش رو ببینم این گزینه هارو تو منوی سمت چپ عمودی کنار صفحه نداره منظورم این قسمته:project browser/viwes allباید چیکار کنم ایا مشکل نرم افزاریه یا تنظیمات میخواد وجالب اینه که وقتی نمونه اماده خودش یعنی basic sampleرو بازمیکنم تمام مواردو داره مشکلیم نداره درضمن وقتی تو ایتم در و پنجره میرم family نداره باید چیکارکنم خیلی کارم گیره ممنون میشم راهنماییم کنید

دوستانی که نور ابزار کناری رو ندارن به این مسیر برن اول برو به سربرگVIEW بعدگوشه بالا سمت راست رو گزینه user interface کلیک کن اونجا می تونی همه رو فعال کنی

mahans

عضو جدید
ممنون میشم اگه بگی بهم دوست عزیز

خب رای اینکار ابتدا نرم افزار رویت رو باز کن تا پنجر اول که توش open ,new و...قرار دارد باز شود.
دوم روی عکس روست در سمت چپ اون بالا کلیک کن
سوم روی options در سمت راست اون پایین کلیک کن
چهارم روی file locationsکلیک کن (در پنجره options در سمت چپ(فکر کنم چهارمین گزینه)
پنجم روی علامت + که به رنگ سبز میباشد کلیک کن و بعد از پنجره باز شده برو اون فایلی رو که برا دانلود گزاشتم رو open کن .خب اگه ببینی فایل متریک در پنجره options وارد شده.پس روی ok کلیک کن.
حالا میبینی که در قسمت صفحه اول نرمافزار در زیر new...در قسمت اول گزینه ای به نام متریک اضافه شده که همون فایل تنظیم شده میباشد.خب حالا هر وقت خواستی بری تو رویت و کار کنی و پروژه جدید طراحی کنی دیگه نیاز نیست کلی تنظیمات رو انجام بدی.امیدوارم که مشکلت حل بشه!اگه نتونستی بگو فیلمی برات بزارم تا ببینی!!!!

mahans

عضو جدید
دوستان عزیز قرار دادن یه ماشین یا هر شیئی روی سطح شیبدار رو لطفا بگید ، ممنون

خب من رویت 2013 رو کار کردم که میتونم توضیح بدم
برای این کار اول روی ماشین کلیک ن تا ماشین انتخاب بشه.
بعد روی edit family کلیک کن تا وارد ویرایش بشی
بعد از سر برگ modifyروی گزینه family categry and parameters کلیک کنید

حالا در قسمت پایین مثل عکس زیر تیک always رو بردارید و تیک workرو بزن.

حالا فایل رو load کلیک تا دوباره به صفحه اصلی خودتون در رویت برگردید.اگه بخواین همون ماشین رو رو سطح شیبدار بیارین پس روی overwrite teh existiong version کلیک کنید(تاثیر گزاشتن روی همین ماشین)و بعد رویماشین کلیک کنید ودر قسمت modify روی phck new کلیک کرده و نشانه گر ماوس را روی ماشین ببرید و میبینید که ماشین در سطوح مختلف قرار میگیرد

حالا هر ماشینی رو هم لود کنید و روی هر سطوحی قرار بدی درست عمل میکند

اگه مشکل داشتید بگید تا فیلمی رو براتون بزارم.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    43.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

naser1990

عضو جدید
خب من رویت 2013 رو کار کردم که میتونم توضیح بدم
برای این کار اول روی ماشین کلیک ن تا ماشین انتخاب بشه.
بعد روی edit family کلیک کن تا وارد ویرایش بشی
بعد از سر برگ modifyروی گزینه family categry and parameters کلیک کنید

حالا در قسمت پایین مثل عکس زیر تیک always رو بردارید و تیک workرو بزن.

حالا فایل رو load کلیک تا دوباره به صفحه اصلی خودتون در رویت برگردید.اگه بخواین همون ماشین رو رو سطح شیبدار بیارین پس روی overwrite teh existiong version کلیک کنید(تاثیر گزاشتن روی همین ماشین)و بعد رویماشین کلیک کنید ودر قسمت modify روی phck new کلیک کرده و نشانه گر ماوس را روی ماشین ببرید و میبینید که ماشین در سطوح مختلف قرار میگیرد

حالا هر ماشینی رو هم لود کنید و روی هر سطوحی قرار بدی درست عمل میکند

اگه مشکل داشتید بگید تا فیلمی رو براتون بزارم.

ممنون که جواب دادم حالا وقتی که لود کردیم این نوشته overwrite teh existiong version رو از کجا میاری؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادم حالا وقتی که لود کردیم این نوشته overwrite teh existiong version رو از کجا میاری؟؟؟؟

این رو خود رویت میپرسه
وقتی تغییراتی روی یه فمیلی انجام بدید و بخواید اون رو تو پروژه لود کنید، ازتون دو تا سوال میپرسه، یکی اینکه فقط همونطور تغییر داده شده وارد پروژه کنه؟ یا نه برا همیشه اون فایل فمیلی رو سیو کنه رو فایل قدیمی فمیلی
اگر اورایت رو بزنید، فمیلی قبل از بین میره و فمیلی ادیت شده ای که کار کردید روش جایگزین قدیمیه میشه

mahans

عضو جدید
این رو خود رویت میپرسه
وقتی تغییراتی روی یه فمیلی انجام بدید و بخواید اون رو تو پروژه لود کنید، ازتون دو تا سوال میپرسه، یکی اینکه فقط همونطور تغییر داده شده وارد پروژه کنه؟ یا نه برا همیشه اون فایل فمیلی رو سیو کنه رو فایل قدیمی فمیلی
اگر اورایت رو بزنید، فمیلی قبل از بین میره و فمیلی ادیت شده ای که کار کردید روش جایگزین قدیمیه میشه

این حرفتون کاملا درسته دوست عزیز!!!!!
ببخشید دیر جواب دادم.یه کم سرم شلوغه....

somaneh

عضو جدید
سلام
من تازه شروع کردم به یادگیری revit در قسمت project browser همه ی نما ها( elevation building)و level هام رفته کمکم کنید. لطفاً

mahans

عضو جدید
سلام
من تازه شروع کردم به یادگیری revit در قسمت project browser همه ی نما ها( elevation building)و level هام رفته کمکم کنید. لطفاً

خب اول بگین که از اول رفته بود ؟شما چطور وارد نرم افزار شدید؟از کدوم قسمت؟

somaneh

عضو جدید
از قسمت projects و بعد new وارد نرم افزار شدم . اول که نرم افزار رو نصب کردم بود ولی نمیدونم چی رو زدم که حذف شده است .چون خودم دارم از روی فیلم و جزوه یاد می گیرم احتمالاً غیر فعال شده است .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
از قسمت projects و بعد new وارد نرم افزار شدم . اول که نرم افزار رو نصب کردم بود ولی نمیدونم چی رو زدم که حذف شده است .چون خودم دارم از روی فیلم و جزوه یاد می گیرم احتمالاً غیر فعال شده است .

اگر منظورتون اینه که نما و سیلینگ و از این جور چیزا (تمپلیت) ندارید یا اصلا بکل لولی چیزی نیست (مشکل تمپلیت)، به این سوال چندین بار جواب داده شده، باید لایبراری رویت رو نصب کنید

mahans

عضو جدید
چهار تا point وسط صفحه هم حذف شده است

همانطور که می دانید از ورژن 2011 به بالا در نرم افزارهای Revit فامیلی و تمپلیت و لایبرری وجود ندارد بنابراین در این قسمت تمپلیت های مربوط به انواع محیط های فامیلی شامل، Familiy و Conceptual Mass و Titel Block و Annotation Symbol می باشند. با استفاده از این تمپلیت های فامیلی قادر خواهید بود تا هر عنصری را که مایلید بسازید. پس از دانلود به روش زیر می توانید آنها را جانمایی کنید:
نکته مهم : پس از دانلود آنها را در فضایی از هارد خود ذخیره نمایید.
1-نرم افزار Revit Architecture را باز کنید و در سمت چپ بالا بروی آرم Revit کلیک کنید و سپس بروی Options کلیک کنید.

2-در پنجره ای که باز می شود در پانل سمت چپ بروی گزینه File Locations کلیک کنید.

3-در این قسمت می توانید مسیرهای فامیلی و تمپلیت ها را تنظیم و تغییر و یا اضافه و کم کنید. اکنون در قسمت Default path for family template files بروی دکمه Browse کلیک کنید تا پنجره تعیین مسیر نمایان شود.
4-حالا به مسیری که تمپلیت فامیلی ها را قرار داده اید بروید و پوشه Metric Templates Revit Architecture را باز کنید و بدون اینکه بروی گزینه و یا پوشه ای در این پنجره کلیک کنید بروی Open کلیک کنید تا مسیر تعیین شود.

5-در انتها بروی OK کلیک کنید تا مابقی پنجره بسته شود.

اگه تمپلیت رویت 2013 رو نداری بگو....

somaneh

عضو جدید
من رویت 2014 نصب کردم و هیچگونه تمپلیتی ندارم و برای ایجاد point های نما حتماً باید تمپلیت نصب کنم .
از راهنمایت متشکرم.

artist92

عضو جدید
همانطور که می دانید از ورژن 2011 به بالا در نرم افزارهای Revit فامیلی و تمپلیت و لایبرری وجود ندارد بنابراین در این قسمت تمپلیت های مربوط به انواع محیط های فامیلی شامل، Familiy و Conceptual Mass و Titel Block و Annotation Symbol می باشند. با استفاده از این تمپلیت های فامیلی قادر خواهید بود تا هر عنصری را که مایلید بسازید. پس از دانلود به روش زیر می توانید آنها را جانمایی کنید:
نکته مهم : پس از دانلود آنها را در فضایی از هارد خود ذخیره نمایید.
1-نرم افزار Revit Architecture را باز کنید و در سمت چپ بالا بروی آرم Revit کلیک کنید و سپس بروی Options کلیک کنید.

2-در پنجره ای که باز می شود در پانل سمت چپ بروی گزینه File Locations کلیک کنید.

3-در این قسمت می توانید مسیرهای فامیلی و تمپلیت ها را تنظیم و تغییر و یا اضافه و کم کنید. اکنون در قسمت Default path for family template files بروی دکمه Browse کلیک کنید تا پنجره تعیین مسیر نمایان شود.
4-حالا به مسیری که تمپلیت فامیلی ها را قرار داده اید بروید و پوشه Metric Templates Revit Architecture را باز کنید و بدون اینکه بروی گزینه و یا پوشه ای در این پنجره کلیک کنید بروی Open کلیک کنید تا مسیر تعیین شود.

5-در انتها بروی OK کلیک کنید تا مابقی پنجره بسته شود.

اگه تمپلیت رویت 2013 رو نداری بگو....
سلام دوست عزیز
من revit architecture 2013 نصب کردم و هیچ template & familly ندارم اگر ممکنه این فایل هارو بزارید

mahans

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من revit architecture 2013 نصب کردم و هیچ template & ندارم اگر ممکنه این فایل هارو بزارید

این از template

دانلود

اینم سایتی که میتونی کلی فامیلی دانلود کنی.البته حجمش خیلی زیاده(حدود 2 گیگ )اگه بخوای دانلودش کنی تو پارت های 50 مگابایت تقسیم بندی شده که میگم همه رو دانلودش کنی خوبه...

اینم سایتش

familly

artist92

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه ، میشه فمیلی های رویت 2011 رو توی فولدر RAC 2013 \metric libraries که الان خالی هستش کپی کنم و ازشون استفاده کنم؟

mahans

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه ، میشه فمیلی های رویت 2011 رو توی فولدر RAC 2013 \metric libraries که الان خالی هستش کپی کنم و ازشون استفاده کنم؟

فکر نکنم جواب بده!!!!اخه رویت یه برنامه ای هست که به ورژن های بالاتر و پاییت تر از خود جواب ارور میده.تا حالا امتحان نکردم که ببینم چطوره.امیدوارم تا چند ورژن دیگر این مشکل حل بشه!!!!