جوش فلز ck45

m.khos

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم:
یه شفت دارم از جنس فلز ck45 با چی جوشش بدم؟

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم:
ck45 تا اونجایی که من میدونم از فولاد های مرسوم ساختمانی هستش و نیاز به الکترود ویژه ای نداره با همین الکترودهای معمولی موجود در بازار میشه جوش داد.
البته بازم میگم مطمئن نیستم قطعا دوستان متالوژ علی الخصوص جوش بهتر میتونن راهنمایی کنن

SMAW

عضو جدید
ck45 تا اونجایی که من میدونم از فولاد های مرسوم ساختمانی هستش و نیاز به الکترود ویژه ای نداره با همین الکترودهای معمولی موجود در بازار میشه جوش داد.
البته بازم میگم مطمئن نیستم قطعا دوستان متالوژ علی الخصوص جوش بهتر میتونن راهنمایی کنن
این آلیاژ کربن معادل بالایی داره و نمیشه بدون پیشگرم جوشش داد. و چون کاربرد قطعه به عنوان شفته و میتونه به راحتی دچار شکست خستگی بشه، پس فیلر متال با کیفیت بالا و رعایت نکات عدم افت کیفیت جوش خیلی ضروریه

m.khos

عضو جدید
سلام مهندس، عذر خواهی می کنم اگه سوالم نا مفهوم بود.مهندس ck اگه با الکترود معمولی جوش بدیم می شکنه،می خواستم بدونم روش خواسی داره برای جوش دادنشه که نشکنه؟یا چه نوع فیلری استفاده کنم؟

m.khos

عضو جدید
ممنون از راهنمایت،میشه لطفا درباره نکاتی که باید رعایت کنیم که کیفیت جوشم افت پیدا نکنه هم توضیح بدین.ممنون

sonya.b

عضو جدید
همان طور که بقیه دوستان هم گفتن CK45 یه فولاد معمولی ساختمانی هست که میتونین با الکترود 7018 کاملا پخته شده جوشش بدین. اما حتما باید شفتتون رو پیشگرم کنید وگرنه جوشتون ترک میخوره

آخرین ویرایش:

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
همان طور که بقیه دوستان هم گفتن CK45 یه فولاد معمولی ساختمانی هست که میتونین با الکترود 7018 کاملا پخته شده جوشش بدین. اما حتما باید شفتتون رو پیشگرم کنید وگرنه جوشتون ترک میخوره

درسته

با الکترود e6010 هم میتونید بزنید .

راهکار خاصی نمی خواد براحتی جوش داده میشه

ولی اگه حدود 60 درجه پیشگرم بدید کیفیت بالاتر میره

قبلش هم الکترود رو در اوون ذارید .

SMAW

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم:
اگه فرض کنیم:
1) شفت لب به لب جوش بخوره
2) مقدار حرارت ورودیتون به جوش حدود 0.5 کیلوژول در میلیمتر باشه 
3) روش جوشکاری SMAW باشه
4) از الکترود کم هیدروژن با مقدار هیدروژن 10-15 میلی لیتر در 100 گرم جوش باشه
5) قطر شفتتوت حدود 5 سانتیمتر باشه
مقدار پیشگرم حدود 225 درجه سانتیگراد باید باشه
اگه قصد تعمیر هم دارید باید بگم که اگه روی شفت هر نوع آلودگی هست مثل گریس باید کامل پاک بشه. البته من از هندسه شفت اطلاعی ندارم و الا اطلاعات دقیق تری میدادم
این آلیاژ استحکام کششی معادل حدود 650 مگاپاسکال داره و برای احتیاط اگه با الکترود E9018 یاE10018 جوش بدید بهتره.

آخرین ویرایش:

navid_milani

عضو جدید
سلام

سلام

سلام خدمت مهندسین محترم:

با سلام .
بله منم با نظر دوستمون smaw موافقم اما در مورد پیشگرم کردن نکته بسیار مهمی هست که علاوه بر پیشگرم کردن شفت هست ...مهمتر پیشگرم الکترود e9018 که باید اکترود تا دمای 300 تا 400 درجه حدود یک ساعت حرارت داده بشه و بعد در دمای 100 درجه نگهداری بشه تا زمان جوشکاری بلافاصله مصرف بشه ...تمام این کار ها به خاطر نبود رطوبت هست تا از تردی هیدروژنی جلوگیری بشه...پس دقت کن محیط مرطوب نباشه... و به شرایط پیشگرم هردو هم الکترود و هم شفت خوب دقت کن. اگه اطلاعات بیشتر می بود بهتر میشد نظر داد. موفق باشید

m_mahdi_tbt

عضو جدید
با سلام .
بله منم با نظر دوستمون smaw موافقم اما در مورد پیشگرم کردن نکته بسیار مهمی هست که علاوه بر پیشگرم کردن شفت هست ...مهمتر پیشگرم الکترود e9018 که باید اکترود تا دمای 300 تا 400 درجه حدود یک ساعت حرارت داده بشه و بعد در دمای 100 درجه نگهداری بشه تا زمان جوشکاری بلافاصله مصرف بشه ...تمام این کار ها به خاطر نبود رطوبت هست تا از تردی هیدروژنی جلوگیری بشه...پس دقت کن محیط مرطوب نباشه... و به شرایط پیشگرم هردو هم الکترود و هم شفت خوب دقت کن. اگه اطلاعات بیشتر می بود بهتر میشد نظر داد. موفق باشید
به به چه میکنن اینجا دوستان متخصص جوش واقعاً لذت بردم دسته همگی درد نکنه

nilooofar mazidy

عضو جدید
خواهش میکنم به من جواب بدید
پیدا کردن جواب این سوال واسم خیلی مهمه
میخوام بدونم
استلین را که نمیشه با فشار بالا توی کپسول ذخیره کرد ، حالا برای انجام این کار چه ترفندی را به کار میبرند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟