[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

Mohammadmehdi68

عضو جدید
سلام به همه.منم میخوام امسال حسابی درس بخونم.برای کلاس کنکور دنبال یه جای خوبم.جمعه کلاس های نکته و تست رایگان یه موسسه به اسم نپتا رو رفتم.ریاضی که واقعا خوب بود چون برخلاف پارسه ریاضی گروه شیمی جدا شده،دوستانی که موسسات دیگه کلاس میرن از تجاربشون به من بگن لطفا

hothit

عضو جدید
بچه ها شما واسه ریاضی چکار میکنید ؟ من خیلی داره اذیتم میکنه ،،، دارم از رو پارسه میخونم خیلی خیلی خوب توضیح داده اما حس میکنم نمیکنم تست بزنم یا اگه هم بتونم بزنم خیلی وقتمو میگیره کسی راه حلی داره ؟؟؟
سلام.من از رو راهیان میخونم .هنوز به مدل سازی نرسیدم اما محاسبات عددی رو که راهیان خوندم خوب گفته.اگه مشکلت حل نشد جلد دوم راهیان رو بگیر معادلات دیف و مدل سازیه.

hothit

عضو جدید
به نظر من اگه سیالات پورانو خریدی همین حالا بذا کنار. اما سیالات پارسه خوبه. درسا تو تقسیم بندی کن مثلا 4 یا 5 قسمت و شروع کن به خوندن. برا هر درسی یه دفتر خلاصه نویسی نیاز داری بعد از خوندن و درک مطالب برا خودت خلاصه نویسی کن. در هر روز یه مرور به نکات روز قبل داشته باش. جرم و ترمو و ریاضی مهمترین درسان پس وقت بیشتری رو این درسا بذار. موفق باشی
شما برای راکتور با فرمولای زیادش چه نظری دارین؟ اگه میشه رتبه و درصداتون رو هم بگین.

پاییزی2

عضو جدید
ممنونم که به سوالم جواب دادی.جرم و ترمو و ریاضی رو از پوران و پارسه میخونم.خوبه؟راستش من پارسال یه بار این کتابا رو خوندم و حالا واسم آسونتره که دوباره همونارو بخونم.آره حق با شماست سیالات پوران اصلا جالب نبود.

پاییزی2

عضو جدید
من آزمونای پارسه هم ثبت نام کردم،پارسال که کنکور دادم بی برنامه بودم.فقط میخوندم و خودمو محک نزدم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنونم که به سوالم جواب دادی.جرم و ترمو و ریاضی رو از پوران و پارسه میخونم.خوبه؟راستش من پارسال یه بار این کتابا رو خوندم و حالا واسم آسونتره که دوباره همونارو بخونم.آره حق با شماست سیالات پوران اصلا جالب نبود.

سلام ..
خوبه که کتاب های متعددی بخونید .. ولی بهتره که یک کتاب رو که قبلا خوندید دوباره همون رو بخونید .. اخه قسمتی از یادگیری و به حافظه رفتن اطلاعات تصویری هست و اگه یم مطلب رو در محیط های متفاوت و با قرائت های مختلف بخونید اصلا خوب نیست ... تنها در مواردی که در فهمیدن موضوع مشکل دارید از منابع مختلف استفاده کنند ....

P O U R I A

مدیر تالار
من آزمونای پارسه هم ثبت نام کردم،پارسال که کنکور دادم بی برنامه بودم.فقط میخوندم و خودمو محک نزدم

بهترین برنامه ای که می تونید برای خودتون بچینید اینه که دقیقا با آزمون های پارسه جلو برید ....فقط سعی کنید که بالاترین آمادگی رو برای آزمون های پارسه داشته باشید ... این کار بهترین کاره !!!

azadeh69

عضو جدید
شما برای راکتور با فرمولای زیادش چه نظری دارین؟ اگه میشه رتبه و درصداتون رو هم بگین.

درسته راکتور فرمولای خیلی زیادی داره. اما نیاز به تست داره . تستا رو تقسیم بر 3 کنید : تستای دوره اول باشه برای همون مرورهای اول .قسمت دوم برای قبل از آزمون. قسمت سوم که تستای 3و4 سال آخر باشه برای دو هفته قبل از کنکور. راکتور فقط دور اول تستاش سخته . اما برا دوره های بعدی خیلی خیلی خیلی راحت میشه چون تقریبا تستای هر سال مشابه.
من رتبه م شد (109)
زبان : سفید
حرارت : 46.15
ترمو: 60
سیالات: 28.57
کنترل: سفید
جرم و عملیات : 59
راکتور : 84.44
ریاضی:70

معدل :16.35

رتبه 109

پاییزی2

عضو جدید
پس من همون کتابای پوران وپارسه رو بخونم بجز سیالات!!بسم الله؟؟ok شدم دیگه؟؟azadeh69 جون نکته دیگه ای نمونده؟

azadeh69

عضو جدید
پس من همون کتابای پوران وپارسه رو بخونم بجز سیالات!!بسم الله؟؟ok شدم دیگه؟؟azadeh69 جون نکته دیگه ای نمونده؟

منظورم از تقسیم بندی درسا این بود که همه درسا رو با هم پیش ببرید مثلا هر درسی رو تا فصل خاصی مشخص کنید تموم که شد درس بعدی و بعد دوره بخشهای خونده شده. البته درسایی مث راکتور نیاز نداره که از الان روش وقت بذارین درسته فرمول زیاد داره اما از اون درسایی که آدم راحت باهاش کنار میاد فقط اولش سخته
:surprised: به نظر من برای جرم و ریاضی برنامه ثابتی داشته باشین یعنی هرروز حتی اگر زمان کمی هم شده به این دو تا درس اختصاص بدین. خلاصه نویسیییییییییییییییییییییی خیلی خیلی مهمه.
آزمونا رو خیلی جدی بگیرید البته این به معنای این نیست که اگه یکی دوبار رتبه تون خراب شد ناامید شین. اما با آمادگی برین .اگه به رتبه خوب فک می کنین کنترلو جدی بگیرین اشتباه منو تکرار نکنین شده فقط فصلای مهمو بخونید اما بخونید. نکته های هر آزمون و اشکالات تستی رو در انتهای دفتر خلاصه نویسی تون بنویسین خیلی خیلی مفیده و در هر بار دوره تکرار کنید. با دوستاتون گروه چند نفره تشکیل بدین و قبل یا بعد از آزمون اشکال گیری کنید . امیدوارم مفید بوده باشه.

ch.sh

عضو جدید
از دوستانی که پارسال نتیجه خوب گرفتن می خواستم بپرسم از بین موسسه ها کدومش واسه آزمون مفید تره ترو خدا خوب راهنمایی کنید تا من دیگه تصمیمو قطعی کنم برم ثبت نام کنم خیلیا می گنن پارسه من اگه درسارو از رو راهیان بخونم می تونم آزمونا رو خوب پیش ببرم ؟آخه خیلیا می گن تا کتابای پارسه رو نخونی آزمونارو نمی تونی خوب بزنی

azadeh69

عضو جدید
از دوستانی که پارسال نتیجه خوب گرفتن می خواستم بپرسم از بین موسسه ها کدومش واسه آزمون مفید تره ترو خدا خوب راهنمایی کنید تا من دیگه تصمیمو قطعی کنم برم ثبت نام کنم خیلیا می گنن پارسه من اگه درسارو از رو راهیان بخونم می تونم آزمونا رو خوب پیش ببرم ؟آخه خیلیا می گن تا کتابای پارسه رو نخونی آزمونارو نمی تونی خوب بزنی

من خودم پارسه شرکت کردم و راضی بودم. البته سوالات بعضی از آزمون های مدرسان شریف و دیدم اما به نظرم پارسه به کنکور نزدیکتره. اولا به نظر من مهم کنکوره قرار نیست سوالات کنکور از کتابای پارسه باشه. ثانیا من خودم کتاب های پارسه رو نداشتم و رتبه های آزمون های پارسه م بین 65 و 110 بود .جالب این که بیو شدم 65 مهندسی شیمی شدم 109. با مقایسه ای که بین کتاب راهیانو پارسه که بچه ها داشند کردم راهیان و پارسه شبیه همند.

ch.sh

عضو جدید
من خودم پارسه شرکت کردم و راضی بودم. البته سوالات بعضی از آزمون های مدرسان شریف و دیدم اما به نظرم پارسه به کنکور نزدیکتره. اولا به نظر من مهم کنکوره قرار نیست سوالات کنکور از کتابای پارسه باشه. ثانیا من خودم کتاب های پارسه رو نداشتم و رتبه های آزمون های پارسه م بین 65 و 110 بود .جالب این که بیو شدم 65 مهندسی شیمی شدم 109. با مقایسه ای که بین کتاب راهیانو پارسه که بچه ها داشند کردم راهیان و پارسه شبیه همند.

اول که تبریک میگم ایشالا دستتون تو سر ما :) جدی پس خیلی خوبه منم برم پارسه دیگ؟بعد از تابسون آزمون ها رو میدادی؟

پاییزی2

عضو جدید
نمیدونم چرا حرف از کتابای راهیان میاد استرس میگیرم. چرا همتون راهیان میخونید؟؟؟؟من با پوران راحتم!یه وقت نیفتم تو چاه!!!!!!!!

ch.sh

عضو جدید
نمیدونم چرا حرف از کتابای راهیان میاد استرس میگیرم. چرا همتون راهیان میخونید؟؟؟؟من با پوران راحتم!یه وقت نیفتم تو چاه!!!!!!!!

میدونی پوران خیلی جاها خیلی توضیح داده یکی مثل من مثلا از توضیح زیادی بدم میاد بیشتر به دنبال راه حل سریع تر واسه حل تستم:D ولی اگه باهاش حال میکنی تو شک نیوفت

پاییزی2

عضو جدید
میدونی من پارسالم کنکور دادم و موفق نشدم.از سر جلسه که پاشدم فک میکردم حداقل همه درسارو 50زدم،چون سوالارو حل کرده جواب دادم.یعنی به جوابی رسیدم که تو گزینه ها بود.اما وقتی جواب کنکور اومد دیدم که جواب غلط باعث شده که درصدام افتضاح بشه................افتضاح...............

P O U R I A

مدیر تالار
میدونی من پارسالم کنکور دادم و موفق نشدم.از سر جلسه که پاشدم فک میکردم حداقل همه درسارو 50زدم،چون سوالارو حل کرده جواب دادم.یعنی به جوابی رسیدم که تو گزینه ها بود.اما وقتی جواب کنکور اومد دیدم که جواب غلط باعث شده که درصدام افتضاح بشه................افتضاح...............

بله .. الان سوالها رو طوری زیرکانه طرح می کنند که امکان نداره طوری حل کنی که جوابت تو گزینه ها نباشه ... واقعا آدم باید دقتش بالا باشه ..و اینجاست که می گن : 70 درصد مطالب رو 100 درصد ساد بگیرید ... نه اینکه 100 درصد مطالب رو 70 درصد یاد بگیرید ....

آدم فقط باید سوالی رو که مطمئن هست بلده رو حل کنه ....

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک پیشنهاد برای دوستای مهندسی شیمی تالار...اگه میخواهید حتما دانشگاه دولتی قبول شید و گرایش براتون تو الویت دوم هست حتما رو کنکور بیو داروسازی سرمایه گذاری کنید و اگه درس زبان و بیوشیمی و میکرو رو در حد 40 50 درصد بزنید با یک درصد های متوسط از درس های دیگه میتونید رتبه زیر 100 150 کسب کنید..

P O U R I A

مدیر تالار
یک پیشنهاد برای دوستای مهندسی شیمی تالار...اگه میخواهید حتما دانشگاه دولتی قبول شید و گرایش براتون تو الویت دوم هست حتما رو کنکور بیو داروسازی سرمایه گذاری کنید و اگه درس زبان و بیوشیمی و میکرو رو در حد 40 50 درصد بزنید با یک درصد های متوسط از درس های دیگه میتونید رتبه زیر 100 150 کسب کنید..

گل گفتی پسر !!!;)

پاییزی2

عضو جدید
من که کتابای پوران و پارسه رو دارم میخونم،منظورم بیوشیمی و میکرو بود؟این دو تا هم راهیان؟؟؟؟؟؟؟:confused:

azadeh69

عضو جدید
اول که تبریک میگم ایشالا دستتون تو سر ما :) جدی پس خیلی خوبه منم برم پارسه دیگ؟بعد از تابسون آزمون ها رو میدادی؟

متشکرم. بله بعد از تابستون. و به نظر من برنامه ریزی تون بر اساس بودجه بندی پارسه باشه.

afrooz

عضو جدید
امیدوارم کنکور 92 با اون سوالای نامتعارفش هیچوقت تکرار نشه

پاییزی2

عضو جدید
آره منم امیدوارم....سوالایی با دو گزینه شبیه هم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niusha t

عضو جدید
آزاده جون میشه بگی پارسال ازگی شروع کردی؟ دانشگاهت کجابود؟ ممنون ازت بهمون کمک میکنی ایشالا دکتراگرفتنت:)

بالا