مشاوره فوری برای ازدواج بدین خانوما و آقایون خواهشا شرکت کنید خیلی گیج شدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ازدواج

عضو جدید
سلام دوستان واقعیتش من از یه خانومی خوشم اومده و قصدم هم ازدواج هستش ولی در برخی موارد با هم اختلاف نظر داریم . دوستان این خواسته ی زیادی هستش که من دارم من به ایشون میگم من خوشم نمی یاد که وقتی پسر عمو و پسر دایی و امثال این فامیلات می یان که نامحرم هستن کنارشون راحت بگردی و به نوعی بی حجاب بگردی ،ایشون میگن تو سخت میگردی ؟ ایشون واقعا با پسرای فامیلشون راحت هستن و حجابشون و اصلا رعایت نمیکنن و میگن این چیز عادی هستش و به هیچ عنوان هم زیر بار نمیرن میگن ن همین اخلاق و دارم اگه میخوای قبول کن ؟ دوستان نامحرم و محرم فامیل و غیر فامیلی داره دوستان راه چلو پای من بذارید من غیرتم اجازه نمیده .راه جلو پای من بذارید به خودم میگم ایشون که سر همچین مسئله ای حرف منو گوش نمیکنه بعد دیگه .......دوستان به نظرتون طرز فکر ایشون درسته ؟ راه حل جلو پای من بذارید ؟به نظرتون همچین خانومی به درد ازدواج میخورند ؟واقعا کلافه شدم شب و روز داریم بحث میکنیم ؟ در رابطه با رقصین با پسرای فامیلشون هم همینطور ؟میگه تو سخت میگیری من میگم خوشم نم یاد ؟

ازدواج

عضو جدید
خوب من که اینجور ندیدمش یه خانوم چادری تو دانشگاه وقتی رفتم صحبت کردم گفت من اینجور نیستما من این چیزا برام مهم نیستا ........خوب به نظر خودتون جالبه باور کن دیگه اون غیرته از بین بره بهتره راه بذارید جلو پام به نظرتون ادامه بدم یا تمومش کنمباور کن من چادر نخواستم ولی حق دارم بگم لباس مناسب بپوشه حجرف من بین فامیلای پسرش هست

آخرین ویرایش:

ازدواج

عضو جدید
در واقع شما بگین از چی این دختر خوشت تون اومده چه نکته ای شما رو جلب کرده که ازش خوشتون میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی بار اول ایشون و تو دانشگاه دیدم واقعا مات ایشون شدم و بعد تحقیق کردم واقعا حد و حدودش و تو دانشگاه با پسرا حفظ میکنه و خیلی دختری هستش که میره خونه و دانشگاه و لی وقتی با خودش حرف زدم در رابطه با پوشش و در رابطه با ارتباطش با پسرا از جمله فامیل خیلی راحته و ریلکس چه در پوشش و .و .و جالبه اینه که اصلن هم قبول نمیکنه وقتی با هم ازدواج کردیم وقتی پسر عموش بیاد و امثال اینا لباس درست بپوشه اصلن قبول نمیکنه اصلن من چیکار کنم ؟

mohanna360

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون همینجوری و تو همچین فضایی بزرگ شدن شما نمیتونید تغییرشون بدین.....بهتره ب فرهنگشون احترام بذارین و فقط آگاهشون کنین تا با دید باز انتخاب کنن....

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی بار اول ایشون و تو دانشگاه دیدم واقعا مات ایشون شدم و بعد تحقیق کردم واقعا حد و حدودش و تو دانشگاه با پسرا حفظ میکنه و خیلی دختری هستش که میره خونه و دانشگاه و لی وقتی با خودش حرف زدم در رابطه با پوشش و در رابطه با ارتباطش با پسرا از جمله فامیل خیلی راحته و ریلکس چه در پوشش و .و .و جالبه اینه که اصلن هم قبول نمیکنه وقتی با هم ازدواج کردیم وقتی پسر عموش بیاد و امثال اینا لباس درست بپوشه اصلن قبول نمیکنه اصلن من چیکار کنم ؟
الان دقیقا چند وقته میشناسینش؟؟؟اینکه شما هیچوقت نمیتوننین تغییرش بدین حقیقته و شما باید دیگه فکر اینکه اون تغییر کنه نباشین . والان باید شما رو این موضوع بحث کنین که آیا خود شما میتونین عقایدتون رو تغییر بدین؟؟؟

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب حالا ک صحبت کردین و ب نتیجه نرسیدین دلیلی برای ادامه وجود نداره شاید مسئله کوچیکی باشه اما بعد همین ی مشکل بزرگ میشه....ادمارو نباید ب زور و اجبار تغییر داد بهتر ی نفرو انتخاب کنید ک از همه نظر با هم تفاهم داشته باشینو هم سطح هم باشین هم فکری هم فرهنگی....:smile:بیخود خودتونو گول نزنید حیفه و بعد پشیمون میشید ی عمر زندگیه ی روز دو روز نیست....

ازدواج

عضو جدید
الان دقیقا چند وقته میشناسینش؟؟؟اینکه شما هیچوقت نمیتوننین تغییرش بدین حقیقته و شما باید دیگه فکر اینکه اون تغییر کنه نباشین . والان باید شما رو این موضوع بحث کنین که آیا خود شما میتونین عقایدتون رو تغییر بدین؟؟؟
ایشون نماز میخونن و روزه میگیرن درست بذارین منطقی صحبت کنیم ..این خوبه از قواعد اسلام اونجاهایی که دوس داریم و قبول کنیم و اون جایی که دوس نداریم و وفق مرادمون نیست بگیم این چیز عادی هستش ..... من میگم مسلمان هستم و روز به روز به سمتی پیش میرم که قوانین اسلام و بهتر رعایت کنم بهشون میگم تو هم به همین سمت بیا ما داریم ازدواج میکنم که از گناه دور بشیم به آرامش برسیم نه اینکه با کارایی که میکنیم از خدا دور بشیم . به نظرتون این اعتقاد هستش که در کنار نامحرم بی حجاب و خیلی بد برگدیم ... عقاید من قواعد اسلام هستش عقاید من در اوردی که نیست به ایشون هم میگم اگه اسلام و قبول کردی به سمیتی پیش برو که روز به روز بهتر قوانین اسلام و رعایت کنی نه اینکه وقتی بحث منطقی با دلیل به اینها میکنم میگه من اصلن نمیخوام قبول کنم دلیل و منطق هم برام مهم نیست و میگه میدونم که خدا و قرآن و اادیث و پیامبران هم به این توصیه کردن خوب من چی بگم؟

ازدواج

عضو جدید
خب حالا ک صحبت کردین و ب نتیجه نرسیدین دلیلی برای ادامه وجود نداره شاید مسئله کوچیکی باشه اما بعد همین ی مشکل بزرگ میشه....ادمارو نباید ب زور و اجبار تغییر داد بهتر ی نفرو انتخاب کنید ک از همه نظر با هم تفاهم داشته باشینو هم سطح هم باشین هم فکری هم فرهنگی....:smile:بیخود خودتونو گول نزنید حیفه و بعد پشیمون میشید ی عمر زندگیه ی روز دو روز نیست....
حرفتون تا حدودی درست هستش ولی من ایشون و اجبار نکردم میخواستم واقعا به نتیجه درستی برسند چون واقعا درست نیستش ..اگه اسلام و قبول کردند درست نیستش من به شخصه دارم تلاش میکنم روز به روز قوانین اسلام و بهتر اجرا کنم و به ایشون هم همچین چیزی گفتم و هزار تا دلیل به نادرست بودنش از دیدگاه اسلام آوردنم از دیدگاه اسلام آوردم چون ایشون نماز میخنن روزه میگیرن و الام و قبول کردند بهشون میگم حیفه واقعا

ازدواج

عضو جدید
من حدود یک ساله ایشون و تو دانشگاه میبینم و از هر بار نگاهیی این دل تاپ تاپش تند تر میشد تا وقتی که دیگه صحبت کردم با ایشون

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون نماز میخونن و روزه میگیرن درست بذارین منطقی صحبت کنیم ..این خوبه از قواعد اسلام اونجاهایی که دوس داریم و قبول کنیم و اون جایی که دوس نداریم و وفق مرادمون نیست بگیم این چیز عادی هستش ..... من میگم مسلمان هستم و روز به روز به سمتی پیش میرم که قوانین اسلام و بهتر رعایت کنم بهشون میگم تو هم به همین سمت بیا ما داریم ازدواج میکنم که از گناه دور بشیم به آرامش برسیم نه اینکه با کارایی که میکنیم از خدا دور بشیم . به نظرتون این اعتقاد هستش که در کنار نامحرم بی حجاب و خیلی بد برگدیم ... عقاید من قواعد اسلام هستش عقاید من در اوردی که نیست به ایشون هم میگم اگه اسلام و قبول کردی به سمیتی پیش برو که روز به روز بهتر قوانین اسلام و رعایت کنی نه اینکه وقتی بحث منطقی با دلیل به اینها میکنم میگه من اصلن نمیخوام قبول کنم دلیل و منطق هم برام مهم نیست و میگه میدونم که خدا و قرآن و اادیث و پیامبران هم به این توصیه کردن خوب من چی بگم؟

از اونجا که من خودم به شخصه عقایدم مثل شما هست خب حرفای شما در نظرم درسته . ولی خب اون اینجور بزرگ شده و نمیتونه تغییر کنه و اینکه خودش داره از همین الان مخالفتوشو واسه خواسته های شما میگه خیلی خوبه چون خیلیا رو من دیدم اول قبول کردن و حتی مدتی هم رعایت کردن ولی کم کم به مرور زمان مثل اول شدن چون ذاتشون به این صورت شکل گرفته . .

masoud612

عضو جدید
خوب من که اینجور ندیدمش یه خانوم چادری تو دانشگاه وقتی رفتم صحبت کردم گفت من اینجور نیستما من این چیزا برام مهم نیستا ........خوب به نظر خودتون جالبه باور کن دیگه اون غیرته از بین بره بهتره راه بذارید جلو پام به نظرتون ادامه بدم یا تمومش کنمباور کن من چادر نخواستم ولی حق دارم بگم لباس مناسب بپوشه حجرف من بین فامیلای پسرش هست

بنظر من ایشون رفتار متناقضی داره نشون میده ، از طرفی میگید چادری هستن ولی با فامیل خیلی راحته ......پس معلوم میشه این چادرم به زور سرش کرده .....نمیدونیم ارتباط شما در چه حد بوده، اگه در حد آشنایی بوده و هنوز زیادم براتون جدی نشده با روحیاتی که دارید و نمیتونید ایشون رو بی حجاب ببینید .حتما بعدها مشکلات زیادی پیش میاد ...بهتره با مشورت خانواده تون تجدید نظری بدید.

ازدواج

عضو جدید
تو دانشگاه که حجابشون معرکست من کشته مرده این نجابت تو دانشگاههش شدم وولی تو شهر چادری نیست و خیلی هم نرمال نممیگرده

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دانشگاه که حجابشون معرکست من کشته مرده این نجابت تو دانشگاههش شدم وولی تو شهر چادری نیست و خیلی هم نرمال نممیگرده
تا حالا ازش پرسیدین که بعد ازدواج هم چادر رو میپوشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببین از اونجایی که اکثر پسرا دخترای نجیب و سنگین رو دوستدارن همیشه جذب شخصیت های دخترای سنگین و بیشتر هم چادری میشن .من اصلا منظورم طرف مقابل شما نیست ولی این نکته رو یادتون باشه ک همه میدونن که پسرا دختر سنگین و نجیب رو دوسندارن .بخاطر همین خیلی از دخترا با اینکه اعتقادی ندارن تو بعضی از مکانها مثل دانشگاه خودشون رو باحجاب و سنگین نشون میدن وهرجاییم نیازی ندونن یه پوشش دیگه دارن .پس خیلی بیشتر تحقیق کنین .

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینم یادتون باشه شما شیفته حجاب و نجابت شدین و اگه ازدواج کنین قراره یه عمر به نجابت و سنگینی زنتون افتخار کنین و عاشقونه زندگی کنین .پس این حجاب و نجابت وجود نداشته باشه پس واسه شما هم چیزی وجود نداره که دوسش داشته باشین .

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دخترا خیلی وقتا تو دانشگاه مثبت میگردن که درسشون رو راحت وبی مشکل بخونن... این ملاک نیست
خودش که بهت گفته نمیتونه حجاب بگیره.. پس بی خیالش شو

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا هم گیچ شدم نمیدونم چیکار کنم

سلام

دوست عزیز گیج شدن نداره!این یه مسئله واضحی هس..

بهتره احساست رو بزارین کنار ومنطقی فک کنین...اون خانم بدرد شما نمیخوره!!

من خودم خیلیا رو دیدم که تازه قبولم کردن گفتن باشه رعایت میکنیم بعد زدن زیرش و همین مشکل ساز شده و کار به طلاق کشیده شده (چون این مسئله واسه اون مرد مهم بوده)حالا چه برسه به اون خانم که اصلا همین الانشم حاضر نشده قبول کنه!!!!!!!!!!!!

بهتره خودتونو گول نزنین...سنجیده عمل کنین..حرف یکی دو روز نیس...حرف یک عمر زندگیه!!..

mohanna360

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس دوست عزیز ایشون خیلی نرمال نیستن....ب نظرم خیلی اینجور آدما ک چندگانه هستن مناسب زندگی مشترک نیستن(با افرادی مثل خودشون سازگارند)

مبینا جون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان واقعیتش من از یه خانومی خوشم اومده و قصدم هم ازدواج هستش ولی در برخی موارد با هم اختلاف نظر داریم . دوستان این خواسته ی زیادی هستش که من دارم من به ایشون میگم من خوشم نمی یاد که وقتی پسر عمو و پسر دایی و امثال این فامیلات می یان که نامحرم هستن کنارشون راحت بگردی و به نوعی بی حجاب بگردی ،ایشون میگن تو سخت میگردی ؟ ایشون واقعا با پسرای فامیلشون راحت هستن و حجابشون و اصلا رعایت نمیکنن و میگن این چیز عادی هستش و به هیچ عنوان هم زیر بار نمیرن میگن ن همین اخلاق و دارم اگه میخوای قبول کن ؟ دوستان نامحرم و محرم فامیل و غیر فامیلی داره دوستان راه چلو پای من بذارید من غیرتم اجازه نمیده .راه جلو پای من بذارید به خودم میگم ایشون که سر همچین مسئله ای حرف منو گوش نمیکنه بعد دیگه .......دوستان به نظرتون طرز فکر ایشون درسته ؟ راه حل جلو پای من بذارید ؟به نظرتون همچین خانومی به درد ازدواج میخورند ؟واقعا کلافه شدم شب و روز داریم بحث میکنیم ؟ در رابطه با رقصین با پسرای فامیلشون هم همینطور ؟میگه تو سخت میگیری من میگم خوشم نم یاد ؟

ببین دوست عزیز تو صحبتهای شما سه تا نکته وجود داره
اول اینکه چون شما غیرتی هستی واین خانم خیلی راحته شما شاید اول باعشق وعلاقه شروع کنید اما بعدها دچار مشکل ویا شاید خدای نکرده پشیمونی بشی....چون مسئله ای نیست که بشه راحت ازکنارش رد شد ....
دوم اینکه اگه این خانم شمارو دوست داره باید به نظر شما احترام بزاره و حداقل حسن نیتش رو به شما نشون بده که حتی این کار راهم نکرده
سوم اینکه ظاهرا این خانم پایبند هیچی نیستن.....و حتی برای دین خدا ارزش درست وحسابی قائل نیستن و ازدین اونطور که به نفع خودشونه استفاده میکنن......نمازمیخونن اما دربرابر نامحرم راحت وریلکس هستن......این خودش شک برانگیزه ......و دوحالت داره
یااینکه نماز نمیخونه وداره به شما دروغ میگه که دارم نماز میخونم ویا اینکه بنده خدا واقعا همینطوری بار اومده......که اگه همینطوری تربیت شده باشه شما دیگه نمیتونی بعد ازدواج عوضش کنی پس خوب فکراتو بکن
به نظرمن اگه غیرتی هستی قید این ازدواج رو بزن چون من دیدم از نزدیک اقوام که ازدواج کردن وبعد پشیمون شدن و الان به اجبار تن به ادامه زندگی دادن اونم بخاطر بچه هاشون
اگه هم فکرمیکنی خانم رو دوست داری و میتونی با این مسئله کنار بیای ازدواج کن...

ازدواج

عضو جدید
تشکر میکنم از همه شما دوستان عزیز لطف کردین نظراتتون خوب بود به تصمیم گیری من قطعا کمک خواهد کرد .........بدرود التماس دعا

آخرین ویرایش:

hosseinassar

مدیر ارشد
اینجوری زندگی هم برای خودتون هم برای ایشون جهنم میشه
به نظر من اگه اعتقادات تون براتون مهمه باید در تصمیم تون تجدید نظر کنید. میدونم سخته ولی ....

jujushow

عضو جدید
داداش شما به چه امیدی میخوای ادامه بدی ؟
توی بعضی خانواده ها رسمه متاسفانه این جور روابط و پوشش . شما به خاطر چادری بودن و محجوب بودنش انتخابش کردی خوب درسته بیرون با نامحرما نمیپره ولی پسر عمو هم حکم همون نامحرما رو داره . اشتباه کردی بی خیالش شو ... دلیلی نداره دنبالشو بگیری چون ادما به این راحتی تغییر نمیکنند اگر هم بتونی عوضش کنی 6 ماه بعد از ازدواج همین مسئله موضوع بحث اصلیتون میشه و درگیری پیش میاره .

البته من مطابق هر کسی بهش توصیه میکنم . یه بنده خدایی بود برام تعریف میکرد عاشق یه دختر شدم ، گفتم عاشق چیش شدی ... گفت توی پارتی بودیم ! من مشروب زیاد خورده بودم و حالم بد شده بود اومد اینقدر برام گررررررررریه کرد !!! منم دیدم به هم میان گفتم دوسش داری بگیرش ! هر کسی باید مطابق خواسته ها و عقایدش ازدواج کنه تا بعدا به مشکل نخوره .

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر منم ایشون همینی هستن که هستن!!
نمیتونید تغییرشون بدید و اگر واقعا براتون مهمه این مسئله بی خیالش بشید.........

hamid_diba

اخراجی موقت
وایییییییی هرکی اینجا راهنمایی کنه به دلیل عدم اگاهی کامل ازت منجر به شکسته تو خودت باید بگردی و مشکلتو حل کنی نت تو نت

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر منم با اینکه میدونم تکراریه میگم شاید خواستین امار بگیرین:D
منم فکر میکنم این مشکل مهمی میشه مخصوصا وقتی دیگه مثل الان عاشق هم نباشید و مدتی از زندگیتون در کنار هم بگذره:gol:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست گلم در ازدواج بايد از همه نظر هم كفو باشيد با اين رويه شما در زندگي به مشكل بر ميخوريد دليلتو با منطق براش توضيح بده اگر بازم قبول نكرد بيشتر فكر كن و ببين كه شما كه سر يك موضوع كوچك با هم تفاهم نداريد در برابر مشكلات زندگي چكار ميكنيد؟متاسفانه اين مسائل كوچك زمينه ساز مسائل بزرگتري در زندگيتون ميشن

ازدواج

عضو جدید
چقد سخته که رفتن راه آخر شه ..نیم ساعت شاید میشه که تمومش کردم ....نمیدونم واقعا تموم شده یا نه ولی خیلی دل سردم کرد و آرزوی خوشبختی براشون کردم ..در آخر من گفتم این و قبول میکنم راحت بگرد این و گفتم میخواستم به نتیجه ای برسم دیدمفورا گفت من باید عروسیم مختلط باشه اگه تالار هم باشه باید مختلط باشه ....من گفتم خانوما تو قسمت خانوما و آقایون تو قسمت آقایون آخه من دوستام از هر قشری هستند جالب نیست..میگه فامیلای من اینجور خوششون نمی یاد پسرا می یان تو قسمت خانوما میرقشن اگه جدا هم باشه میی ان ..باور میکنید قبول نکرد ..بعد بهش گفتم زندگیمون و ببین سر چی داری خراب میکنی سر مختلط بودن شب عروسی ..میگم اگه من هم بذارم خوب قانون تالارهای تو شهر هستش نمیذارن .... زندگیمون سر چه چیزی خراب شد . میگن شاید برخی دوست ندارن کنار پسرا برقصه عجب به خدا ........

قبولل دارید منو دوست نداشته اگه داشت این بهونه های مسخره نمی آورد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.