نرم افزار اتودسک اینونتور 2009

arjk2009

عضو جدید
چرا در ایران نرم افزار اینونتور فراموش شده است.در حالیکه الان 5 سال متوالی که این نرم افزار در سرتاسر دنیا به عنوان اولین نرم افزار سه بعدی و نقشه کشی شناخته می شود.از کتیا و سالید هم جلوتره.نسخه 2009 اون 6 دی وی دی است بیش از 100 میلیون قطعه صنعتی استاندارد را با نقشه و جزئیاتش داخل کتابخونه اش داره.المپیاد جهانی نقشه کشی صنعتی در نرم افزار اینونتور برگزار میشه .محیط کاری اون نسبت به سالید و کتیا بسیار کاربر پسند یا یوزر فرندلی هستش.

به نظر من دلیل اینکه این نرم افزار قوی تو ایران ناشناخته مونده این که متاسفانه مهندسان ما به نرم افزارهای کتیا و سالید عادت کردند و دیگه زحمت یادگیری یه نرم افزار دیگه را به خودشون نمی دن.

یه خبر دیگه اینکه نرم افزار مکانیکال دسکتاپ شرکت اتودسک دیگه از سال 2010 تولید نمیشه و کلیه پلاتفرم و موتور کد این نرم افزار به روی اینونتور منتقل میشه.

خوب نظر شما در مورد این نرم افزار و علت اینکه تو ایران مهجور شده چیه؟

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
دوست عزیزم سلام در واقع نرم افزارهای کاربردی زیاد هست من طرفدار pro engineer هستم اینونتور هم بسیار عالیه بیاین شروع کنید. هرکی تو این تالار شروع به آموزش کرده بنا بدلایلی دیگه ادامه نداده تالار خیلی سوت و کوره عزیزی بود که میخواست پرو اینجینییر رو شروع کنه ولی استقبال عزیزان بنده خدارو دلسرد کرد.
اساتید دانشجویان بنظر شما چرا باید اینجوری باشه؟

rizeh

عضو جدید
من الان حدود 3 سال است که با این نرم افزار کار میکنم. واقعا راضی هستم. همه کارهای طراحی را از اول تا آخر با این نرم افزار انجام میدم و چند دستگاه کامل هم با اون طراحی کردم و ساختم. الان هم بی صبرانه منتظر رسیدن نسخه 2010 اون هستم.
متاسفانه در مورد خیلی از نرم افزارهای دیگه هم در ایران این وضعیت هستش. مثلا نرم افزار کورل رو هم تقریبا هیچکی نمیشناسه (نسبت به فتوشاپ). جالب اینجاست کسانی که با نرم افزارهای دیگه مثل کتیا یا سالید ورک و غیره کار میکنند تعصب عجیبی به نرم افزارهای خودشون دارن و بدون مطالعه روی این نرم افزار خوب اونو رد میکنند.
تنها مشکل من با نرم افزار اینونتور اینه که هیچکی تو ایران اونو نمیشناسه.

rizeh

عضو جدید
من الان حدود 3 سال است که با این نرم افزار کار میکنم. واقعا راضی هستم. همه کارهای طراحی را از اول تا آخر با این نرم افزار انجام میدم و چند دستگاه کامل هم با اون طراحی کردم و ساختم. الان هم بی صبرانه منتظر رسیدن نسخه 2010 اون هستم.
متاسفانه در مورد خیلی از نرم افزارهای دیگه هم در ایران این وضعیت هستش. مثلا نرم افزار کورل رو هم تقریبا هیچکی نمیشناسه (نسبت به فتوشاپ). جالب اینجاست کسانی که با نرم افزارهای دیگه مثل کتیا یا سالید ورک و غیره کار میکنند تعصب عجیبی به نرم افزارهای خودشون دارن و بدون مطالعه روی این نرم افزار خوب اونو رد میکنند.
تنها مشکل من با نرم افزار اینونتور اینه که هیچکی تو ایران اونو نمیشناسه.
راستی اگر خبری از رسیدن نسخه 2010 دارین ممنون میشم منو هم خبر کنین.

ali110irib

عضو جدید
چرا در ایران نرم افزار اینونتور فراموش شده است.در حالیکه الان 5 سال متوالی که این نرم افزار در سرتاسر دنیا به عنوان اولین نرم افزار سه بعدی و نقشه کشی شناخته می شود.از کتیا و سالید هم جلوتره.نسخه 2009 اون 6 دی وی دی است بیش از 100 میلیون قطعه صنعتی استاندارد را با نقشه و جزئیاتش داخل کتابخونه اش داره.المپیاد جهانی نقشه کشی صنعتی در نرم افزار اینونتور برگزار میشه .محیط کاری اون نسبت به سالید و کتیا بسیار کاربر پسند یا یوزر فرندلی هستش.

به نظر من دلیل اینکه این نرم افزار قوی تو ایران ناشناخته مونده این که متاسفانه مهندسان ما به نرم افزارهای کتیا و سالید عادت کردند و دیگه زحمت یادگیری یه نرم افزار دیگه را به خودشون نمی دن.

یه خبر دیگه اینکه نرم افزار مکانیکال دسکتاپ شرکت اتودسک دیگه از سال 2010 تولید نمیشه و کلیه پلاتفرم و موتور کد این نرم افزار به روی اینونتور منتقل میشه.

خوب نظر شما در مورد این نرم افزار و علت اینکه تو ایران مهجور شده چیه؟

این صحبت شما نشون میده که شما اصلا به خدتون اجازه ندادین کتیا را یاد بگیرید چون واقعا ارتباطی بین این دو نرم افزار نیست که با هم مقایسه میکنید.کتیا ماژورهای زیادی داره از جمله سطح سازی، طراحی دینامیکی و 100 ها محیط دیگه که اینونتور بویی از آنها نبورده.

aliasabady

عضو جدید
سلام
خسته نباشید.منتازه تو این فروم عضو شدم ولی تقریبا با تمام نرم افزار های طراحی سه بعدی و مهندسی مکانیک کار کردم.هم با سالید ورک کار کردم هم کتیا هم اتوکدو هم مایا و ....الان هم می خوام اینورتور رو شروع کنم آخه تو مسابقات ملی مهارت شرکت کردم و تو مسابقات از این نرم افزار استفاده میشه.والبته یادتون نره آتودسک هم شرکت کوچیکی نیست که یه نرم افزاری رو الکی از خودش بده بیرون.قواعد و اصول تمامی نرم افزار ها مثل هم هستن.شما تمامی نرم افزار های مهندسی رو چک کنید شاید 10 تا چیز متفاوت هم نداشته باشن.تعصب هم به خرج ندیم بهتره.ولی باید بگم که سالید و کتیا محیط جذابتری دارن. ولی خوب ما بچه های فنی محکوم یاد گرفتن ایم.باید بیاموزیم.به قول یارو گفتنی به دستانت بیاموز.

aliasabady

عضو جدید
سلام
خسته نباشید.منتازه تو این فروم عضو شدم ولی تقریبا با تمام نرم افزار های طراحی سه بعدی و مهندسی مکانیک کار کردم.هم با سالید ورک کار کردم هم کتیا هم اتوکدو هم مایا و ....الان هم می خوام اینورتور رو شروع کنم آخه تو مسابقات ملی مهارت شرکت کردم و تو مسابقات از این نرم افزار استفاده میشه.والبته یادتون نره آتودسک هم شرکت کوچیکی نیست که یه نرم افزاری رو الکی از خودش بده بیرون.قواعد و اصول تمامی نرم افزار ها مثل هم هستن.شما تمامی نرم افزار های مهندسی رو چک کنید شاید 10 تا چیز متفاوت هم نداشته باشن.تعصب هم به خرج ندیم بهتره.ولی باید بگم که سالید و کتیا محیط جذابتری دارن. ولی خوب ما بچه های فنی محکوم یاد گرفتن ایم.باید بیاموزیم.به قول یارو گفتنی به دستانت بیاموز.

lonyir

عضو جدید
درخواست نرم افزار solid edge

درخواست نرم افزار solid edge

سلام بچه ها

من با inventor کار کردم و خیلی هم راضی بودم

حالا 2 تا مشکل دارم:cry:

یکی اینکه دنبال serial nummer و kegen برنامه inventor 2008 میگردم

یکی دیگه اینکه خیلی سریع به برنامه solid edge احتیاج دارم که هنوز پیدا نکردم برای دانلود.

اگه می شه لطفا راهنمایی کنید.

بای:)

majidkarimi

عضو جدید
راستی اگر خبری از رسیدن نسخه 2010 دارین ممنون میشم منو هم خبر کنین.
نسخه 2010 این نرم افزار در حال حاضر روی سایت ها پیدا میشه من خودم در حال دانلود این نرم افزار هستم و اگه بخواهید می تونم اونرو در جایی به انتخاب خودتون برای شما upload کنم. البته باید نحوهء upload رو هم بنویسید

DEZONE

عضو جدید
سلام ؛
آقاي مهندس بنده تسلط كامل به نرم افزا ر اتوكد و مكانيكال دارم ودر مورد ساليد ورك و كتيا در حد رفع نياز
ولي در مورد نرم افزار اينورنتور هيچ اطلاعات ندارم ميشه در مورد محيط كاري و آيا بعد از ترسيم ميشه فايل را ايكسپورت كرد يا اينكه از نرم افزا ر ديكر اينپورت؟ با تشكر و احترام -

mojtaba_mbs

عضو جدید
سلام دوست عزيز
شما كه اينقدر طرفدار اين نرم افزار هستي حداقل يه آموزش بزار

Eliafen

عضو جدید
اینونتور

اینونتور

من حدودِ دو سال ِ که با نرم افزار اینونتور کار می کنم ... خیلی هم راضی هستم ...همونطور که دوستان ِ دیگه هم اشاره کردن این نرم افزار بسیار کاربر پسند یا یوزر فرندلی هستش.
من چون برای المپیاد ِ طراحی مهندسی مکانیک دارم کار می کنم می بایست کاملا مسلط به این نرم افزار باشم. به نظرم مهندسان و فعالان ِ ما در این زمینه بهتر ِ فعال تر باشن و با نرم افزارهای پر کاردبرد در جهان آشنا شن ... نه اینکه تنها به یادگیری یک نرم افزار بپردازند و از آموزش های جدید پرهیز داشته باشن...قطعا آموزش راه ِ موفقیت رو هموارتر می کنه

اگر کسی مسلط به تمام ِ قسمت های اینونتور هست خوشحال می شم دیدگاه هامونو با هم به اشتراک بذاریم ... منتظرم

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان

بنده تازه عضو شدم. من چند سالي است كه با نرم افزارهاي مختلف كارميكنم. هم با ساليد و هم با كتيا و هم با اينونتور كار كردم. براي همين تو اين چند سال به نقطه قدرت و ضعف آنها تا حدودي پي بردم.

در مورد كتيا بايد بگم كه يه نرم افزار چندمنظوره هست كه كل پروسه طراحي و ساخت و نقشه كشي و تحليل و .... را مي توان در آن انجام داد

نقاط قوت:يكي از محيط هايي كه اين نرم افزار رو از ساير نرم افزارها متمايز كرده محيط generative shape design آن ميباشد كه مربوط به طراحي سطوح پيچيده است . اين محيط داراي دستورات قدرتمندي جهت ساخت سطوح مي باشد. محيط قدرتمند ديگر اين نرم افزار محيط quick surface recognition آن مي باشد كه براي ايجاد سطوح از روي ابرنقاط مي باشد. اين محيط هم بسيار قدرتمند و كاربردي است.

نقاط ضعف: كار با اين نرم افزار نسبت به ساير نرم افزارها كمي مشكلتر است يعني user friendly لازم رو نداره.
tool box اين نرم افزار بسيار ضعيف است و حتي چرخ دنده هم نداره.

ساليدورك:درمقايسه با سايرنرم افزارها از بالاترين userfriendly برخوردار است.كار با آن آسان مي باشد
در ساليد به جاي افزودن ماژول كاري مثل كتيا ، به آن نوارابزار اضافه كردند. مثلا من در ورژن 2009 آون ديدم كه حتي نوار ابزار براي ابر نقاط هم اضافه كردند.
درعين آساني كار داراي قدرت فوقالعاده اي در مدلساي مي باشد.

اينونتور:از لحاظ user friendly بين دو تاي قبلي قرار داره. داراي tool box فوق العاده قدرتمندي است كه از شير مرغ تا جون آدميزادرو ميشه توش پيدا كرد.
داراي محيط dynamic simulation بسيار قدرتمندي جهت شبيه سازي مكانيزم ها است كه حتي در اين محيط ميشه فيلم رو هم render كرد كه البته زمان زيادي ميبره.
داراي بخشي به نام مرجع مهندسين مي باشه كه در اون ميشه انواع پارامترهاي لازم رو مثلا براي يك چرخ دنده در آن تعريف كرد و سپس چرخ دنده رو وارد محيط كرد( پارامترها مثل مدول،زاويه فشار و...)
به هرحال هركدام از اين نرم افزارها داراي قدرت و ضعفي مي باشند كه بايد با توجه به نيازمون به سمت آنها بريم.

shahram c

عضو جدید
سلام دوست محترم
مقداری سئوالاتی و مشکلاتی در رابطه بااینونتور دارم تا کارم بهتر بشه.......
برای شما مقدور هستش کمکم کنید؟

shahram c

عضو جدید
رفع اشکال اینونتور 2009

رفع اشکال اینونتور 2009

مقداری اشکال دارم کسی میتونه کمکم کنه؟

h6m9d

عضو جدید
من دو ساله که با این نرم افزار کار میکنم و معتقدم این نرم افزار بیشتر به درد ماشینسازی میخوره ، به چند دلیل:
1. به راحتی میشه تمام پروسه های ساخت را شبیه سازی کرد به عنوان مثال برای طراحی استراکچر ماشین محیط های آماده سازی ، جوشکاری و ماشینکاری داره که میتونه تمام مراحل ساخت استراکچر را در قالب یک فایل نشون بده و همچنین از هر مرحله از ساخت نماگیری جداگانه برای ایجاد نقشه بکنه.
2. با داشتن محیط Frame Generator میتونه بهتون کمک کنه تا استراکچرهایی را که با پروفیلهای استاندارد ساخته میشوند را به راحتی طراحی کنید.
3. با داشتن محیط اسمبلی با قدرت مانور بالا شما را در طراحی مکانیزمها با مشکل مواجه نمیکنه.
4. با داشتن محیط Accelerator Design به شما کمک میکنه تا تقریبا تمام مکانیزمهای موجود در یک ماشین را طراحی و محاسبه کنید. یعنی یه جورایی کتابهای طراحی اجزا و فرمولاش را قورت داده.
5. با داشتن محیط Dynamic Simulation به شما کمک میکنه تا مکانیزمهای طراحی شده را شبیه سازی و آنالیز بکنید.
6. با داشتن محیط Stress Analysis به شم کمک میکنه تا بتونید سازه هاتون را تحلیل استاتیکی بکنید که این محیط را شرکت Ansys طراحی کرده.
7. با دارا بودن قویترین کتابخانه قطعات استاندارد به شما در طراحی ماشین آلات و مکانیزمها کمک شایانی میکنه.
8. 8. با دارابودن محیط نقشه کشی قوی ، پر سرعت ، ساده و زیبا ، نقشه های اجرایی خوبی تولید میکنه.
9. مناسبترین نرم افزار برای کار گروهی و شبکه است.
10. محیط گرافیکی بالایی داره.

از معایب این نرم افزار اینه که:
1.در طراحی سطوح پیچیده اصلا خوب نیست.
2.در طراحی قالب کمک چندانی به شما نمیکنه.
3.برای گرفتن G-Code از پارت ها اصلا کمکی نمیکنه.
4.رم بسیار زیادی از کامپیوتر میکشه.

Milad.Vahedi

عضو جدید
salam khedmate dostan inventori khodam dige dashtam az in sait na omid mishodam chon ye mahi hast varedesh shodam va didam khabari az INVENTOR to in sait nist ,vali alan didam khoshhal shodam man alan 4 sali hast ba in barname kar mikonam to olampiad jahani ham estefade mishe khodamam garare to mosabegate 2011 engeland sherkat konam.Inventor harf nadare faghat g code nemide ke garare to noskhe 2011 biad .bishtare bakhshahso be joz simolosion kar kardam har soali dari beporsid.

Milad.Vahedi

عضو جدید
dar zemn man noskhe 2010 gereftam harf nadare kar kardan bahash besiar ason shode .harkas az dostan amozeshe Dynamic Simulation ro dare bezare to sait . dameton garm

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
من محیط مدل سازی و اسمبل و نقشه کشی و همچنین قطعات استانداردشو بلدم واقعا نرم افزار عالی هست ولی فکر کنم در مورد سطح سازی به پای کتیا یا سالید نرسه از دوستان اگه این محیط این نرم افزار رو بلدن اطلاع بدن

caeboy

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
من یه پست جدید آموزش اینونتور گذاشتم. نمیدونم مدیران تایید کنن یا نه
لینک اولین فایل آموزشی رو هم که آپلودکردم میزارم
اگه دوستان مشابقات میپسندن بگن بقیه اونو هم آپلود کنم
https://rapidshare.com/files/575721786/inv2008c1t001.swf
منتظر نظراتتون هستم

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب اینکه این نرم افزارو با کتیا یا سالید یا مکانیکال و ... مقایسه کنیم مثل اینه که ماشین فراری رو با لامبورگینی و مازراتی و ... مقایسه کنیم .

شما هیچوقت نمیتونید بگید کدوم بهتره

هرکدوم یه محاسنی داره

خب سطح سازی کتیا واقعا عالیه و در این شکی نیست ولی محیط طراحی اجزا و قطعات استاندارد و استودیوی اینونتور عالیه ...

من تقریبا 9 ساله کتیا کار میکنم و 3 ساله اینونتور و 3 ساله سالید ورک

نمیتونم بگم کدوم بهتره ولی بطور کلی اگه بخوام کارم زود راه بیوفته میرم سراغ سالید ورک
اگه بخوام حرفه ای کار کنم کتیا
اما اینوتور واقعا چیز دیگه ایه ...

yasser2222

عضو جدید
سلام
من یک بادامک سیلندری با اینونتور میسازم. تعداد نقاطی که اینونتور برای ساخت بادامک استفاده میکنه 1000 تاست. اما من دقت بالاتری میخام چکار کنم؟
ببینید در واقع بادامک سیلندی من متقارنه و 90 درجه بیشتر نمیخام. میخام دقت این 90 درجه حداقل 500 نقطه باشه اما خب اینونتور 360 درجه رو با نهایت 1000 نقطه میسازه یعنی دقت 90 درجه من میشه 250 نقطه

دو راه:
یا فقط 90 درجه بسازم-- که اینونتور اجازه نمیده و 360 درجه کامل میسازه!!
یا نمیدونم!!
چکار کنم؟!!
کمک