رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

safoo

عضو جدید
سلام نماسازی در ارشیکد چگونه است؟ یعنی ایجاد متریالهای مختلف با فرم های مختلف روی یک دیوار ،مثلا دادن یک قاب دور یک پنجره که متریالش با دیوار متفاوت باشه و ایجاد یک مربع روی همون دیوار بازم با متریال متفاوت ؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام نماسازی در ارشیکد چگونه است؟ یعنی ایجاد متریالهای مختلف با فرم های مختلف روی یک دیوار ،مثلا دادن یک قاب دور یک پنجره که متریالش با دیوار متفاوت باشه و ایجاد یک مربع روی همون دیوار بازم با متریال متفاوت ؟

سلام.
من اگه بخوام نماسازی کنم متریال هارو جدا جدا مدل میکنم.
ولی شما باید واسه ایجاد قاب یا مربع این قسمت هارو جدا از بدنه نما مدل کنید بعد متریال جداگانه بهش بدید.

somi arch

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه به من بگه چطوری میتونم یه دیوار رو نسبت به رمپ تریم کنم؟؟؟؟؟؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میتونه به من بگه چطوری میتونم یه دیوار رو نسبت به رمپ تریم کنم؟؟؟؟؟؟

سلام.
شما زمانی که رمپ و دیوارتون رو رسم کردید برید تو نمای سه بعدی.
بعد از اون تو نوار ابزار برید تو تو قسمت window .....toolbars....edit element و پنجرشو باز کنید.(عکس شماره 1)
تو گزینه های مختلف ادیت المنت گزینه edit targets and operators رو انتخاب کنید(عکس شماره 2)
بعد تو پبجره ای که باز میشه شما باید اول حالت ادیتتون رو مشخص کنید(1)بعد جسم اول رو که رمپتون باشه رو انتخاب میکنید و روی گزینه شماره 2 که تو عکس مشخص کردم کلیک میکنیدو بعد جسم دوم که دیوار باشه رو انتخاب میکنید و روی گزینه شماره 3 کلیک میکنید بعد روی گزینه execute کلیک میکنید.میبینید که قسمت پایین دیوارتون حذف میشه.(عکس شماره 3 و 4 )
عکس سوم و چهارم رو تو یه پست دیگه میزارم.
1.jpg2.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
3.jpg4.jpg

ببخشید تو پست قبلی ترتیب انتخاب رو برعکس گفتم.اول باید دیوار رو انتخاب کنید بعد رمپ رو.در اینصورت دیوارتون رو بر اساس رمپ تریم میکنه.ولی اگه برعکس انجام بدید رمپ رو براساس دیوار تریم میکنه.

somi arch

عضو جدید
مشاهده پیوست 158606

ببخشید تو پست قبلی ترتیب انتخاب رو برعکس گفتم.اول باید دیوار رو انتخاب کنید بعد رمپ رو.در اینصورت دیوارتون رو بر اساس رمپ تریم میکنه.ولی اگه برعکس انجام بدید رمپ رو براساس دیوار تریم میکنه.

سلام ممنونم تمام مراحلی که گفتید رو انجام میدم اما نمیتونم تریم کنم و آخرش میگه که there are not....

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام ممنونم تمام مراحلی که گفتید رو انجام میدم اما نمیتونم تریم کنم و آخرش میگه که there are not....

ببینید خب شما موضوع هارو انتخاب نکردید.شما او نوع تریم رو انتخاب میکنید.(تو قسمت choose an operation)
بعد اول دیوار رو انتخاب میکنید روی دکمه اول(get target elements)کلیک میکنی(پایین این دکمه یه عدد یک ظاهر میشه)
بعد رمپ رو انتخاب میکنی و روی دکمه دوم(get operators elements)کلیک میکنید(عدد یک زیر این دکمه هم ظاهر میشه)
بعد روی دکمه Execute کلیک میکنید.

somi arch

عضو جدید
ببینید خب شما موضوع هارو انتخاب نکردید.شما او نوع تریم رو انتخاب میکنید.(تو قسمت choose an operation)
بعد اول دیوار رو انتخاب میکنید روی دکمه اول(get target elements)کلیک میکنی(پایین این دکمه یه عدد یک ظاهر میشه)
بعد رمپ رو انتخاب میکنی و روی دکمه دوم(get operators elements)کلیک میکنید(عدد یک زیر این دکمه هم ظاهر میشه)
بعد روی دکمه Execute کلیک میکنید.
مرسی عالی بود مشکلم حل شد واقعا ممنونم

somi arch

عضو جدید
سلام

آرشیکد مثل کد تنظیماتی رو داره که مثلا هر 10 دقیقه یکبار ذخیره بگیره؟
اگه داره چطوری هست؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام

آرشیکد مثل کد تنظیماتی رو داره که مثلا هر 10 دقیقه یکبار ذخیره بگیره؟
اگه داره چطوری هست؟
سلام.
بله داره.تو آرشی کد بهش مبگم Autosave
اول این مسیر رو میرید:
Options--->Work environment---->work environment
اینجا کل تنظیمات مربوط به آرشی کد رو میتونید کنترل کنید.
برای دستیابی به اون بخشی مربوط به اتو سیو تو پنجره work enviroment سمت چپ تو اون کادر عمودی گزینه Data Safety & Integrity رو انتخاب میکنید.
تو این قسمت شما میتونید براساس زمان یا تعداد حرکت تنظیم کنید سیوتون رو.

somi arch

عضو جدید
سلام.
بله داره.تو آرشی کد بهش مبگم Autosave
اول این مسیر رو میرید:
Options--->Work environment---->work environment
اینجا کل تنظیمات مربوط به آرشی کد رو میتونید کنترل کنید.
برای دستیابی به اون بخشی مربوط به اتو سیو تو پنجره work enviroment سمت چپ تو اون کادر عمودی گزینه Data Safety & Integrity رو انتخاب میکنید.
تو این قسمت شما میتونید براساس زمان یا تعداد حرکت تنظیم کنید سیوتون رو.
بازهم متشکرم
یه سوال دیگه اینکه وقتی دوربین میذارم یا در حالت پرسپکتیو به فرمت JPEG ذخیره میکنم کیفیت خیلی پایینی داره راهی داره که بهتربشه ؟یعنی منظورم اینه که خود آرشی کد تنظیماتی داره که من بلد نیستم؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بازهم متشکرم
یه سوال دیگه اینکه وقتی دوربین میذارم یا در حالت پرسپکتیو به فرمت JPEG ذخیره میکنم کیفیت خیلی پایینی داره راهی داره که بهتربشه ؟یعنی منظورم اینه که خود آرشی کد تنظیماتی داره که من بلد نیستم؟

خواهش میکنم.
شما باید از مدلتون تو حالت تری دی رندر بگیرید تا تصویر با کیفیت تری رو بدست بیارید.که اونم تابع تنظیمات مربوط به رندره.
من تا حالا تو آرشی کد رندر نگرفتم.(در واقع از بعد گرافیکی آرشی کد استفاده نمیکنم و بیشتر بعد فنی و اجراییش برام مهمه)
واسه بدست آوردن تصاویر بهتر میتونید از موتور رندر آرتلانتیس استفاده کنید.

diba22

عضو جدید
یک سوال داشتم
در آرشیکد 14 دو طبقه ایجاد کردم یکی floor plan و دیگری galery 1 حالا چکار کنم دیوار های طبقه همکف در طبقه اول به صورت کم رنگ مشاهده شود یعنی در تری دی مشاهده نشود ؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
یک سوال داشتم
در آرشیکد 14 دو طبقه ایجاد کردم یکی floor plan و دیگری galery 1 حالا چکار کنم دیوار های طبقه همکف در طبقه اول به صورت کم رنگ مشاهده شود یعنی در تری دی مشاهده نشود ؟

سلام
منظورتون اینه که شما تو پلان طبقه اول دیوار های طبقه همکف رو ببینید؟
اگه اینه که میتونید از دستور trace استفاده کنید.با میانبر Alt + F2 میتونید از این دستور استفاده کنید.بطور پیش فرض تو نوارهای بالای صفحه هستش.میتونید رو تنظیماتش کار کنید.مثلا میتونید طبقه بالاتون رو تو پایین ببینید.یه هر طبقه ای که خواستید رو تو طبقه ای که دارید کار کنید ببینید.با هر رنگی که خواستید.

diba22

عضو جدید
مهندس دستت درد نکنه منظورم همین بود
یه سوال دیگه هم دارم ؟ یه دیوار منحنی دارم می خوام توش پنجره بزارم در لایبراری هر کدام از حالتها را انتخاب می کنم فقط روی دیوار صاف رسم میشه و روی دیوار منحنی رسم نمیشه چیکار کنم؟

سوال بعدی اینکه در حالت دوبعدی پنجره یا دری که رسم شد رو هرکار می کنم انتخاب نمیشه تا بتونم تغییراتی روش ایجاد کنم و فقط در سه بعدی انتخاب میشه ؟ چرا؟

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مهندس دستت درد نکنه منظورم همین بود
یه سوال دیگه هم دارم ؟ یه دیوار منحنی دارم می خوام توش پنجره بزارم در لایبراری هر کدام از حالتها را انتخاب می کنم فقط روی دیوار صاف رسم میشه و روی دیوار منحنی رسم نمیشه چیکار کنم؟

سوال بعدی اینکه در حالت دوبعدی پنجره یا دری که رسم شد رو هرکار می کنم انتخاب نمیشه تا بتونم تغییراتی روش ایجاد کنم و فقط در سه بعدی انتخاب میشه ؟ چرا؟
سلام دوست عزیز.
خواهش میکنم.
واسه اینکه بتونید تو دیوار منحنی شکل پنجره قرار بدید باید بعد از انتخاب کردن پنجرتون برید تو تنظیماتش.
تو تنظیمات مربوط به اون پنجره یه قسمتی هست به اسم model که اونجا متریال رو تغییر میدید،تو اون قسمت یه جایی هست نوشته in curved walls ، اونجا دو تا گزینه هست که شما گزینه دوم curved line رو انتخاب کنید.
واسه انتخاب پنجره تو پلان شما باید رو اون نقطه های انتخابش کلیک کنید.ولی اگه هم بخواید این کارو نکنید باید حالت آهنربایی تو انتخاب رو روشن کنید.تو عکس زیر نشون دادم کجاست این آهنربا:gol:
fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.jpg

diba22

عضو جدید
شما درست می فرمایید من یه آرشیکت جدید باز می کنم مشکلی ندارن راحت در دیوار منحنی پنجره رسم می کنم و انتخابشون هم می کنم
ولی یه نقشه نیمه کاره دارم که سقفشم زدم حالا می خوام در دیوار جلوش که منحنی داره یک پنجره بندازم رسم نمیشه ولی در دیوارهای مستقیمش رسم میشه ضمنا هیچکدوم از درب و پنجره هاش هم انتخاب نمیشن .نمیدونم چکارکنم ؟ مجبورم برم از اول رسم کنم ؟

diba22

عضو جدید
در آرشیکت آیا نمیشه مثل اتوکد خط یا دیوار هایی رو که می کشیم طولش رو نشون بده ؟
اصلا چطور یک دیوار با طول مشخص باید رسم کرد؟

arezooo82

عضو جدید
1.jpg2.jpg

دوستان میشه نظرتون رو راجع به کارم بگید..ایراداش رو بهم میگید لطفا؟

آخرین ویرایش:

concreteman

عضو جدید
در آرشیکت آیا نمیشه مثل اتوکد خط یا دیوار هایی رو که می کشیم طولش رو نشون بده ؟
اصلا چطور یک دیوار با طول مشخص باید رسم کرد؟

اساسا مزیت آرشیکد به اینه که با عدد کار میکنه.

بالای منوی نرم افزار یک دکمه هست به اسم traker روش کلیک کن تا فعال بشه .

concreteman

عضو جدید
مشاهده پیوست 161376مشاهده پیوست 161374

دوستان میشه نظرتون رو راجع به کارم بگید..ایراداش رو بهم میگید لطفا؟

کارت رو میشناسی . خیلی خوب تونستی طرح رو با بک گراند منطبق کنی.
مشخصه که کلیات کار رو بلدی. و متریال ها و آبجکت های خوبی تونستی جمع کنی.
اما ایرادات کارت.
چمن کاملا قالبی شده
شیدر های آب در آرتلانتیس حتی از وی ری هم بهتر و طبیعی تره اما ازشون استفاده نکردی
نور خورشید رو کم کن.
سایه ها رو نرم کن.

سنگها (به خصوص اطراف آب نما) کاملا مشخصه که تکسچره. باید به شیدر تبدیلشون کنی.

diba22

عضو جدید
می خوام بدونم برای رسم یک پلان اصولا مراحل کار به چه صورته؟
آیا اول باید شکل پلان رو با slab کشید بعد روش دیوار رو پیاده کرد ؟ یا روش دیگری داره؟ اگه ممکنه مرحله به مرحلشو برام بگید؟ ممنون میشم؟

concreteman

عضو جدید
می خوام بدونم برای رسم یک پلان اصولا مراحل کار به چه صورته؟
آیا اول باید شکل پلان رو با slab کشید بعد روش دیوار رو پیاده کرد ؟ یا روش دیگری داره؟ اگه ممکنه مرحله به مرحلشو برام بگید؟ ممنون میشم؟

نه باید با دستور wall دیوارش رو رسم کنی با widow پنجره ها رو با door درها رو با slab سقف و کف ها رو با column ستونها رو و ...

اینجا میتونی آموزش ها رو دانلود کنی http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/119158-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-ARCHICAD%28%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%29

diba22

عضو جدید
چند تا سوال دارم ؟
1-وقتی یک slab رسم می کنیم بعد مثلا ابزار دیوار را انتخاب کنیم و majikvand را فعال کنیم می شود دور slab یکباره دیوار های بیرونی را رسم کرد حالا سوال من اینه که اگر این دیوارهای دور را انتخاب کنیم همه با هم انتخاب می شوند ایا راهی هست که اهنا را از هم جدا کنیم مثلا در اتوکد می شد چنین کاری کرد ؟ ولی اینجا را نمیدانم؟
2-وقتی یک پروژه جدید باز می کنم و شروع به طراحی میکنم موقع بستن پیغام save می ده بعد که سیوش می کنم در کنارش یکی دیگه ساخته می شه که روش یه پیکان قرمز داره اون واسه چیه؟ اصلا چرا ساخته می شه؟
3-روش پرینت گرفتن رو هم می خواستم بدونم من وقتی plot رو می زنم و پرینتر رو انتخاب می کنم پرینت نمی گیره ؟

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
وقتی یک slab رسم می کنیم بعد مثلا ابزار دیوار را انتخاب کنیم و majikvand را فعال کنیم می شود دور slab یکباره دیوار های بیرونی را رسم کرد حالا سوال من اینه که اگر این دیوارهای دور را انتخاب کنیم همه با هم انتخاب می شوند ایا راهی هست که اهنا را از هم جدا کنیم مثلا در اتوکد می شد چنین کاری کرد ؟ ولی اینجا را نمیدانم؟

ببخشید اون کلکه قرمز رنگ رو متوجه نشدم.

kaveh 4d

عضو جدید
سلام .مشکل شما خیلی ساده برطرف میشه.باید به object maneger برید و library مربوط به ورژن قبلی رو در ورژن جدید Add کنید .به همین راحتی

diba22

عضو جدید
چند تا سوال دارم ؟
1-وقتی یک slab رسم می کنیم بعد مثلا ابزار دیوار را انتخاب کنیم و majikvand را فعال کنیم می شود دور slab یکباره دیوار های بیرونی را رسم کرد حالا سوال من اینه که اگر این دیوارهای دور را انتخاب کنیم همه با هم انتخاب می شوند ایا راهی هست که اهنا را از هم جدا کنیم مثلا در اتوکد می شد چنین کاری کرد ؟ ولی اینجا را نمیدانم؟
2-وقتی یک پروژه جدید باز می کنم و شروع به طراحی میکنم موقع بستن پیغام save می ده بعد که سیوش می کنم در کنارش یکی دیگه ساخته می شه که روش یه پیکان قرمز داره اون واسه چیه؟ اصلا چرا ساخته می شه؟
3-روش پرینت گرفتن رو هم می خواستم بدونم من وقتی plot رو می زنم و پرینتر رو انتخاب می کنم پرینت نمی گیره ؟

منظورم آنها بود مهندس اشتباه تایپ شد. اگه ممکنه به هر سه سوالم پاسخ بدید خیلی ممنون میشم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
منظورم آنها بود مهندس اشتباه تایپ شد. اگه ممکنه به هر سه سوالم پاسخ بدید خیلی ممنون میشم

آهان متوجه شدم.
نگاه کنید واسه اینکه دیوار هارو جدا کنید از هم باید انتخابشون کنید بعد alt+ctrl+G رو بزنید.با این کار دیوارتون از حالت گروپ در میاد.حالا اگه برعکس خواستید چند تا دیوار رو یکی کنید کتترل بعلاوه جی رو میزنید.
اگه بخواید یه جسم گروپ شده رو ادیت کنید نیازی نیست از گروپ در بیارید و دوباره گروپ کنید.واسه ادیت شما آلت بعلاوه جی رو میزنید و موردتون رو اصلاح میکنید بعد دوباره آلت + جی رو میزنید.
در حقیقت آلت + جی گروپتون رو تعلیق میکنه.
وتسه سوال دومتون.اون واسه auto save تون هست.شما میتونید برید تو تنظیمات و زمان سیو خودکارتون رو کم یا زیاد کنید که قبلا توضیح دادم.مثلا میتونید بزارید رو 2 دققع اونظوری خودش بعد هر دو دقیقه سیو میکنه فایل رو رو اون فایلی که فلش قرمز داره.ولی سیوی که خودتون دستی انجام میدید رو فایل اصلی خودتون صورت میگیره.
واسه پرینت راستش من تاحالا استفاده نکردم ازش.
من معمولا فایلمو سیو کد میگیرم و تو اتوکد پرینت میگیرم.:gol:

diba22

عضو جدید
مهندس دستت درد نکنه به سوالام جواب می دی خیلی لطف می کنید.
1- من نتونستم از ارشیکت پرینت بگیرم .میشه بگید چطور میشه نقشمو سیو کد کنم بعد با اتو کد پرینت بگیرم ؟