مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! می شه یکم راهنماییم کنید؟؟؟
میشه بگید چطور خودتونو واسه مبحث درک معماری آماده می کنید؟؟؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! می شه یکم راهنماییم کنید؟؟؟
میشه بگید چطور خودتونو واسه مبحث درک معماری آماده می کنید؟؟؟

سلام دوست عزيز.واسه درك معماري بايد تو طول دوره ي تحصيلي اطلاعات و يك پيش زمينه خوب داشته باشي در اصل اطلاعات عمومي و ادراكي معماري ولي ميشه با خوندن كتابهاي پايه نيز اين درك رو بالا برد.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز.واسه درك معماري بايد تو طول دوره ي تحصيلي اطلاعات و يك پيش زمينه خوب داشته باشي در اصل اطلاعات عمومي و ادراكي معماري ولي ميشه با خوندن كتابهاي پايه نيز اين درك رو بالا برد.
سلام!!! مرسی!!! چن تا سوال:
کتابای پایه چیان؟؟؟ جزوه های خاصی هم وجود دارن؟؟؟ چه رویکردی رو موقع خوندن کنکور دنبال کنم که واس درک آماده شم؟؟؟

atrali

کاربر ممتاز
کتابای پایه چیان؟؟؟ جزوه های خاصی هم وجود دارن؟؟؟ چه رویکردی رو موقع خوندن کنکور دنبال کنم که واس درک آماده شم؟؟؟
كتابهاي پايه مثل:مفاهيم پايه در معماري اثر ادوارد ت.وايت(ترجمه محمد احمدي نژاد)-فضا زمان معماري پروفسور زيگفريد گيديون-حس وحدت نادر اردلان-مشق معماري عيسي حجت...وخيلي هاي ديگه كه الان تو ذهنم نيست.براي بالا بردن دانش عمومي سعي كن مقاله هم زياد بخوني.موقع خوندن دنبال اين نباش كه فقط واسه كنكور بخوني سعي كن درك كني بعد ميبيني خوندنش چه لذتي داره...

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتابهاي پايه مثل:مفاهيم پايه در معماري اثر ادوارد ت.وايت(ترجمه محمد احمدي نژاد)-فضا زمان معماري پروفسور زيگفريد گيديون-حس وحدت نادر اردلان-مشق معماري عيسي حجت...وخيلي هاي ديگه كه الان تو ذهنم نيست.براي بالا بردن دانش عمومي سعي كن مقاله هم زياد بخوني.موقع خوندن دنبال اين نباش كه فقط واسه كنكور بخوني سعي كن درك كني بعد ميبيني خوندنش چه لذتي داره...
من نمیتونم روزی دو سه ساعت بیشتر بخونم:cry:

atrali

کاربر ممتاز
اشكال نداره منم اين روزها اينجوريم ولي نگران نباش اين دو سه ساعت كم كم زياد ميشه.نزديك هاي كنكور به 10 12 ساعت ميرسه.زياد به خودت سخت نگير اگه الان هم 10 12 ساعت بخوني زود كم مياري .منطقيش همينه......;)

mahyar21

عضو جدید
مهندس عزیز.
نام "درک معماری" خودش گویای همه چیز هست و این درس تنها درسیه که هیچ منبع مشخصی رو نمیشه بهش نسبت داد.
یعنی ببینید کتاب ،مجلات معماری ،مقالات ،تلویزیون ،رادیو و به طور کلی همه چیز میتونه در رابطه با این درس کمکتون کنه و مهمترین عامل هم درک خودتون از معماری هست در راس همه اینهاست.
یه مثال میزنم تا کاملا لمس کنید این قضیه رو.
تو سوالات سال 92 تست 118 اومده بود که ارتفاع مجاز برای ساخت و ساز در شهر تهران چند متره؟
شما این تست رو به هیچ وجه نمیتونستین جواب بدین مگر اینکه اخبارهای جدید معماری و آخرین تغییرات آیین نامه ها رو از طریق مجلات یا سایت ها دنبال کنین.
من خودم به صورت خیلی اتفاقی تو اخبار این قضیه رو شنیدم و تونستم به تست جواب بدم.
پس نتیجه میگیریم که منبع مشخصی وجود نداره و باید تا میتونین از همه منابع استفاده کنین به علاوه اینکه درک خودتون از معماری رو به حد والایی برسونید.
امیدوارم موفق باشید.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این پیامت ماله 2 ساعت پیشه ها .. قرار بود یه خبری بدی وقتی اومدی ... ;)
منم روزای اول 2 3 ساعن میخوندم الان رسوندمش به 5 ساعت و تصمیم دارم به 7 ساعت برسونمش

mahyar21

عضو جدید
متشکرم دوست عزیزم!!! شما کجا قبول شدین؟؟؟
خواهش میکنم.
قبول نشدم دوست عزیز چون تو سربازی با هزار مکافات میخوندم و نمی تونستم تمرکز لازم رو داشته باشم.
انشاللا امسال محکمتر دارم میخونم برا جبران.;)

mahyar21

عضو جدید
بچه ها سلام منم میخوام از امروز شروع کنم:gol:

از کجا باید شروع کنم؟

سلام خدمت شما دوست عزیز ،خوش اومدین.
اگه میتونین چند صفحه اول تاپیک رو بخونین ،اینجوری حساب کار دستتون میاد.
باز اگه متوجه نشدین هرکمکی از دستمون بر بیاد انجام میدیم.
موفق باشین.

**زهره **

عضو جدید
سلام خدمت شما دوست عزیز ،خوش اومدین.
اگه میتونین چند صفحه اول تاپیک رو بخونین ،اینجوری حساب کار دستتون میاد.
باز اگه متوجه نشدین هرکمکی از دستمون بر بیاد انجام میدیم.
موفق باشین.

سلام ممنون دوست خوبم
چند صفحه قبل رو خوندم :::::::::::::::::::::::::::میشه بیشتر راهنماییم کنید ؟ انقدر منابع متعدد تو سایت معرفی شده که..............کدومها اصلی هستن و باید حتما خوند؟

معمارباشی

عضو جدید
سلام ممنون دوست خوبم
چند صفحه قبل رو خوندم :::::::::::::::::::::::::::میشه بیشتر راهنماییم کنید ؟ انقدر منابع متعدد تو سایت معرفی شده که..............کدومها اصلی هستن و باید حتما خوند؟
فعلا با این 3 تا کتاب شروع کن :
مبانی سازه برای معماران
درک رفتار سازه
زبان 504 لغت یا لغتهای ضروری برای تافل

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میگن گلاب داره کتاب جدید مینویسه:cry:
ساختمانهای بلندش قدیمیه یا جدید.واسه کنکور میاد ازش؟

atrali

کاربر ممتاز
عزیزم ساخمانهای بلندش تو همین یکی 2 روزه اومده کجاش قدیمیه؟؟؟

اصلا نگراني نداره اين يه چيز طبيعيه.تازه سال اول كه از كتابهاش سوال مياد زياد تو مطالب ريز كتابهاش و مفهومي نيست و اكثرا از چيزاي تابلو كتاب و عكس هاش سوال مياد پس نگران نباشيد:smile:.تمركزتون رو با اين چيز ها بهم نزنيد

atrali

کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیزم!!! من تازه می خوام واس کنکور شروع کنم!!! به نظرتون تابستونو چی بخونم؟؟؟ البته احتمالا درک و آکادمی معماری کلاس برم!!! به نظرم تابستون مبشه تا 10 تا کتابو خوند!!! شما چه توصیه ای بم دارید؟؟؟ پیش پیش ممنونم!!!
دوست خوبم با مباني سازه براي معماران و درك رفتار سازه ها و سازه در معماري و طراحي لرزه اي براي معمارن شروع كن در كنارش زبان هم حتما روزي 1 2 ساعت باشه اول با اينا شروع كني بهتره....

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش یکی از سال بالاییا بگه مهمترین کتابای گلابچی کدومن؟
این همه کتاب
از استرس این که همشو بخونیم. داریم سنبل میکنیم و رد میشیم:(((

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همه کتاب

از اول تاپیک که همش راجع به این موضوع صحبت شده.:
مبانی سازه
سازه در معماری
درک رفتار

atrali

کاربر ممتاز
این همه کتاب

اگه ميخواييد بدونيد كدوم كتابهاي گلابچي مهمترن به عنوان كسي كه تجربه كنكور رو دارم كتابهاش به ترتيب اولويت نسبت به بررسي سالهاي پيش و اطلاعات قبليم اين طوريه:
1-سازه در معماري
2-مباني سازه براي معماران
3-درك رفتار سازه ها
4-مباني طراحي لرزه اي براي معماران

5-جزييات ارتقا دهنده معماري
6-مطالعات موردي مقاومت مصالح و استاتيك كاربردي
7-خلاصه نانو فناوري (مركز معماري)
8-بقيه كتابها رو ميتوني خلاصه هاشو از تو سايت ها گير بياري بخوني و در حد خلاصه كفايت ميكنن...

*-جزوه سروش نيا هم در كنار اينا بخونيد عاليه....
استرس نداشته باشيد باور كنيد ميتونيد فقط خودتون رو باور داشته باشيد همين بعدش ميبينيد كه چه نيروي فوق العاده اي پيدا ميكنيد ...از الان به فكر حجم كتابها نباشيد فقط تلاشتون رو بكنيد تا هر جا ميتونيد خوب بخونيد فهميدن درست كتابها مهمتر تا خوندن همشون - ميبينيد كه ميرسيد همه كتابها رو خوب جمع كنيد

آخرین ویرایش:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ميخواييد بدونيد كدوم كتابهاي گلابچي مهمترن به عنوان كسي كه تجربه كنكور رو دارم كتابهاش به ترتيب اولويت نسبت به بررسي ساي پيش و اطلاعات قبليم ان طوريه:
1-سازه در معماري
2-مباني سازه براي معماران
3-درك رفتار سازه ها
4-مباني طراحي لرزه اي براي معماران
5-جزوه سروش نيا
6-جزييات ارتقا دهنده معماري
7-مصالعات موردي مقاومت مصالح و استاتيك كاربردي
8-خلاصه نانو فناوري (مركز معماري)
9-بقيه كتابها رو ميتوني خلاصه هاشو از تو سايت ها گير بياري بخوني و در حد خلاصه كفايت ميكنن...

به نظر من واسه معماری اگه جزوه سروش را داشته باشی و تمام خلاصه های ارائه شده به جز 3 کتاب اول نیازی به خوندن باقی کتابها نیست. چون وقت کافی نیست.
من چون تکنولوژی بودم همه کتابها را خوندم ولی واسه معماری خود سروشنیا هم میگفت خوندن 1 کتاب 400 صفحه ای واسه 1 تست کار اشتباهیه.
واسه کتابهای مهم و جدید هم معمولا کارگاههایی نزدیک کنکور برگزار میکنند. اگه تونستید یا اونها را برید یا جزوه هاشو از کسایی که میرن بگیرید.
البته اگه واقعا وقت اضافه دارید بخونید.ولی به خودتون استرس راه ندید.چون این کتاب ها را باید بفهمید اگه قرار بشه سمبل کنید به دردتون نمیخوره

راستی جزییات ارتقا دهنده را خورد خورد شروع به خوندن کنید. چون مربوط به عناصره. و حتما امسال ازش تست میاد.

آخرین ویرایش:

atrali

کاربر ممتاز
به نظر من واسه معماری اگه جزوه سروش را داشته باشی و تمام خلاصه های ارائه شده به جز 3 کتاب اول نیازی به خوندن باقی کتابها نیست. چون وقت کافی نیست.
من چون تکنولوژی بودم همه کتابها را خوندم ولی واسه معماری خود سروشنیا هم میگفت خوندن 1 کتاب 400 صفحه ای واسه 1 تست کار اشتباهیه.
واسه کتابهای مهم و جدید هم معمولا کارگاههایی نزدیک کنکور برگزار میکنند. اگه تونستید یا اونها را برید یا جزوه هاشو از کسایی که میرن بگیرید.
البته اگه واقعا وقت اضافه دارید بخونید.ولی به خودتون استرس راه ندید.چون این کتاب ها را باید بفهمید اگه قرار بشه سمبل کنید به دردتون نمیخوره

راستی جزییات را خورد خورد شروع به خوندن کنید. چون مربوط به عناصره. و حتما امسال ازش تست میاد.
منم موافقم ولي به نظرم امسال جزييات ارتقا دهنده رو به جز سه تاي اولي خوب بخونيد مطمعن باشيد ضرر نميكنيد:smile:

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من به غیر از منابع اصلی که دوستان محبت کردن معرفی کردن، کتاب مجتبی فاطمی (انتشارات مرکز معماری) یا کتاب طباطبایی (انتشارات عصر کنکاش) برای باقی منابع گلابچی کفایت کنه

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجتبی فاطمی (انتشارات مرکز معماری)<<<تو انقلاب پیدا میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.