برخورد با آدم های بدرفتار و بدگفتار

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
واقعیت اینه که من در محیطی کار میکردم که یه همکار خانوم داشتم که بی نهایت بی ادب و بی رحم و بد گفتار و بدرفتار بود.
از اون محیط به خاطر دروغ هایی که گفته میشد دور شدم. و شکر خدا الان هم با تمام سختی هایی که بود دارم میرم جلو رو پای خودم.
تا بیام ارامش بگیرم دیدم که در حالی که به من مبلغی نزدیک دو تومن باید میدادن ولی ندادن به اطرافیان گفته بودن که من بدهکارم بهشون... حالا این بعد از خروج من هست. تا قبلش که تا امکانش بوده به من دروغ گفته شده بود و بدرفتاری و قدر ناشناسی بیش از حد...
هیچ حرمتی نگه نداشتن. از هیچ دروغ و بی رحمی کم نذاشتن. و من تنها نقطه ضعفم دروغ و بی احترامی هست. که برام قابل هضم و بخشش نیست.
آیا من باید افشا گری بکنم؟
اصلا در برخورد با انسان های بد و ظالم چه باید کرد.
باید آبروشونو ببریم ؟؟؟ که دیگه از این کارا نکنن. اینطوری نیست که اگر سکوت کنی افراد بیشتری مورد ظلم واقع میشن؟؟؟ یا باید سکوت کرد تا خدا حرف بزنه؟؟؟
واقعا دلم میخواد بدونم رفتار صحیح خصوصا از نظر دینمون نسبت به کسی که بهمون بدی میکنه چیه. اینکه بهش خوبی کنیم؟ وقتی بدی رو از حد گذرونده اینطوری ما نمیشیم ابوموسی اشعری؟ من خودم ساده هستم ولی ساده لوح نیستم. و ببینم جایی داره حقی ضایع میشه نمیتونم سکوت کنم. حتی اگه بنا باشه ضرر بکنم. اما دلمم نمیاد کسی رو از ناراحت کنم.. اما تو این مورد مجبور شدم گزارش بدم به مافوق ولی کمی عذاب وجدان گرفتم. چون تا بحال هیچ وقت اینطوری برعلیه کسی حرف نزده بودم. درسته که تمام حرفام حقیقت داشت ولی ناراحتم. همیشه فکر میکردم این دزدی و بدرفتاری ها مال تو فیلماست. تجربه ی سختی رو پشت سر گذاشتم.. ایا شمام تجربه این چنینی داشتین؟ عاقبت چی شد؟ باید دست کسایی رو که ظلم میکنن رو کرد یا نه؟ یه دوستی داشتم بهم گفت وظیفته که هرجا میشینی ابروشو ببری. اما من حتی این کارو تایپم کردم قلبم تیر کشید.
لطفا کمک کنید.:gol:

سحر صبح

عضو جدید
سلام
واقعیت اینه که من در محیطی کار میکردم که یه همکار خانوم داشتم که بی نهایت بی ادب و بی رحم و بد گفتار و بدرفتار بود.
از اون محیط به خاطر دروغ هایی که گفته میشد دور شدم. و شکر خدا الان هم با تمام سختی هایی که بود دارم میرم جلو رو پای خودم.
تا بیام ارامش بگیرم دیدم که در حالی که به من مبلغی نزدیک دو تومن باید میدادن ولی ندادن به اطرافیان گفته بودن که من بدهکارم بهشون... حالا این بعد از خروج من هست. تا قبلش که تا امکانش بوده به من دروغ گفته شده بود و بدرفتاری و قدر ناشناسی بیش از حد...
هیچ حرمتی نگه نداشتن. از هیچ دروغ و بی رحمی کم نذاشتن. و من تنها نقطه ضعفم دروغ و بی احترامی هست. که برام قابل هضم و بخشش نیست.
باید آبروشونو ببریم ؟؟؟ که دیگه از این کارا نکنن. اینطوری نیست که اگر سکوت کنی افراد بیشتری مورد ظلم واقع میشن؟؟؟ یا باید سکوت کرد تا خدا حرف بزنه؟؟؟
واقعا دلم میخواد بدونم رفتار صحیح خصوصا از نظر دینمون نسبت به کسی که بهمون بدی میکنه چیه. اینکه بهش خوبی کنیم؟ وقتی بدی رو از حد گذرونده اینطوری ما نمیشیم ابوموسی اشعری؟ من خودم ساده هستم ولی ساده لوح نیستم. و ببینم جایی داره حقی ضایع میشه نمیتونم سکوت کنم. حتی اگه بنا باشه ضرر بکنم. اما دلمم نمیاد کسی رو از ناراحت کنم.. اما تو این مورد مجبور شدم گزارش بدم به مافوق ولی کمی عذاب وجدان گرفتم. چون تا بحال هیچ وقت اینطوری برعلیه کسی حرف نزده بودم. درسته که تمام حرفام حقیقت داشت ولی ناراحتم. همیشه فکر میکردم این دزدی و بدرفتاری ها مال تو فیلماست. تجربه ی سختی رو پشت سر گذاشتم.. ایا شمام تجربه این چنینی داشتین؟ عاقبت چی شد؟ باید دست کسایی رو که ظلم میکنن رو کرد یا نه؟ یه دوستی داشتم بهم گفت وظیفته که هرجا میشینی ابروشو ببری. اما من حتی این کارو تایپم کردم قلبم تیر کشید.

سلام و ادب. یک آیه در قرآن داریم که میفرماید: لا یحب الله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم. خداوند دوست نمیدارد کسی صدایش را به بدی بلند کند مگر کسیکه به او ستم شده
ما در روایات داریم مومن زیرک است. بنظرم یعنی روشی را در پیش میگیره که کمترین ستم بهش بشه.
بنظرم حق خودتون رو بگیرید و به خدا واگذار نکنید چون گاهی اوقات خداوند میگه به خودت قدرت داده بودم برای تفهیم ظلم ظالم و تو با سکوتت اون رو در ظلمش به دیگری یاری کردی و من دیگه کمکت نمیکنم.
گاهی اوقات هم خدا میاد سزای خیلی سنگینی به طرف میده که شاید با عکس العمل طبیعی خودتون خیلی زودتر طرف آگاه میشد به اشتباهش و عقب میکشید و دیگه به خدا واگذار نمیشد.
حالا زیرک بودن هم با مسئله بخشش فرق دارد. حتی اگر بعدها هم بخاطر رضای خدا یا حفظ سلامت روح خودتون ایشون رو میبخشید به خودش نگید مگر اینکه مطمئن بشید باعث بی اهمیت شمردن اشتباهاتش نمیشه.
سعی کنید به نیت امر به معروف و نهی از منکر یک اقدام مؤثری در جهت پشیمون کردنش از اشتباهش داشته باشید. چون بداخلاقی و ظلم به دیگری بزرگترین منکر هست و سکوت در برابرش خیلی اوقات جایز نیست.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام و ادب. یک آیه در قرآن داریم که میفرماید: لا یحب الله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم. خداوند دوست نمیدارد کسی صدایش را به بدی بلند کند مگر کسیکه به او ستم شده
.
ممنون از نظربسیار خوبتون:gol:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
سلام
برای منم پیش اومده . یک ماه یه جایی سخت کار کردم ولی صاحب کارم آخرماه که بحث حقوق شد گفت این فقط آموزشی بوده و هیچ حقوقی نداره. البته ما نمیتونیم اینو قبول کنیم و تا جایی که بتونیم از حقمون دفاع میکنیم. کسی که ظلم میکنه باید بهش تذکر داده بشه.
اینطوری نیست که اگر سکوت کنی افراد بیشتری مورد ظلم واقع میشن؟؟؟
چرا هست. نباید سکوت کرد.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنونم از دعوت شما در اين بحث
به نظر من صاحب و برنامه ريز اون كاري كه شما در آن مشغول هستيد بايستي طوري كار و عوامل كارش رو طراحي و برنامه ريزي كنه كه جايي براي بي عدالتي و ظلم در حق ديگري وجود نداشته باشد اينجا اون صاحب كار يا به قول شما مافوق كاريتون سهل انگاري كرده تا اينجا خيلي ايده آل گرايانه است كه متاسفانه چنين شرايطي به ندرت وجود دارد ولي قصدم از گفتنش اين بود كه مقصر اول قوانين و برنامه ريز كار شماست و اينكه خود شما هم در زمان بستن قراداد كاري يا در كل قبل از شروع كار بايستي كل شرايط رو بررسي مي كرديد و طوري كار را محكم مي كرديد كه هيچ فردي نتواند حقوق شما را ضايع كند و در كل منظورم اينه كه آن افراد به تنهايي مقصر نيستند اما در رابطه با آن افراد قوانيني بايد وجود داشته باشه كه در صورت ظلم و بي عدالتي در رابطه با چنين افرادي اجرا بشه اما اگر قوانيني هم وجود نداشته باشه اين يعني شما در جايي مشغول به كار هستيد كه عدالت در اون وجود نداره و اينجا ديگه تصميم گيري ها به خود شما و شرايط شما بستگي داره و در كل مي خواستم بگم كه ما مجري قانون نيستيم قاضي هم نيستيم كه در رابطه با اون افراد قضاوت كنيم يا حكم صادر كنيم ولي در كل سهل انگاري هايي باعث شده كه چنين بي عدالتي هايي صورت گرفته يا مي گيرد مرحله اول بايد به دنبال وضع و اجراي قوانيني باشيم تا از بي عدالتي جلوگيري كنيم و بعد از اون برخورد با ظالم كه اون هم بايد طبق اصول و قوانين باشه اما همه اينها كه من عنوان كردم توي يك جامعه ايده ال هستش كه من قصدم از عنوان كردنش فقط اين بود كه راه درستش اينه ولي چون چنين مواردي در جوامع وجود داره اگر قرار بر اين باشد كه هر شخصي با توجه به تجربيات و صلايق خود و نقطه نظرات ديگران با چنين افرادي برخورد كنه اين كار هم درست نيست منظورم اينه كه تلاش افراد بايد در جهت وضع و اجراي درست قواتين درست باشه تا بي عدالتي صورت نگيره

آخرین ویرایش:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هم ظالم و هم مظلومی که سکوت کرده و حقش رو نگرفته مورد نکوهش خدا قرار می گیرند..
میدونم شما چرا عذاب وجدان داری. چون دوست داری با همه مهربون باشی این چیزا و فریبکاری برات عادی نیست..
به نظره من کار درستی کردی..اول ادم با اینجور ادما مدارا میکنه و با رفتار میفهمونه که کارشون درست نیست ولی اگه طرف مقابل این چیزا حالیش نبود.. اینکه بسپریم به خدا اصلا کار درستی نیست( خدا گفته خودت باید حقت رو بگیری). چون طرف گستاخ میشه و در مقابل افراد جدید و دیگران هم همون رویه رو پیش میگیره.
فساد اداری یعنی همین چیزا که بدی رو ببینی و سکوت کنی و اون هم رشد کنه

اره منم یه جور دیگه اینو تجربه کردم؛ موقع انتخاب استاد راهنمای دوم از دانشجوها پرسیدم گفتن فلانی خوبه و... ولی بعدش انقدر استاده اذیت کرد که نگو
بعد فهمیدم که استاد همون دانشجوها رو هم اذیت کرده و راضی نبودن ولی بنا به محافظه کاری نگفتن..
از اون به بعد به همه دانشجوهایی که میومدن از ما بپرسن واقعیت رو میگفتیم.و دیگه دانشجویی از دانشگاه ما با اون استاد که دانشگاه دیگه ای بود پایان نامه برنداشت (به عنوان استاد دوم)
من بهم اثبات شده سکوت جایز نیست...ولی اینکه ابروی طرفو همه جا هم ببری درست نیست.. به قول دوستمون که گفتن مومن زیرکه با فکر و تدبیر کار درست رو انجام بدی

سحر صبح

عضو جدید
هم ظالم و هم مظلومی که سکوت کرده و حقش رو نگرفته مورد نکوهش خدا قرار می گیرند..
میدونم شما چرا عذاب وجدان داری. چون دوست داری با همه مهربون باشی این چیزا و فریبکاری برات عادی نیست..
به نظره من کار درستی کردی..اول ادم با اینجور ادما مدارا میکنه و با رفتار میفهمونه که کارشون درست نیست ولی اگه طرف مقابل این چیزا حالیش نبود.. اینکه بسپریم به خدا اصلا کار درستی نیست( خدا گفته خودت باید حقت رو بگیری). چون طرف گستاخ میشه و در مقابل افراد جدید و دیگران هم همون رویه رو پیش میگیره.
فساد اداری یعنی همین چیزا که بدی رو ببینی و سکوت کنی و اون هم رشد کنه

اره منم یه جور دیگه اینو تجربه کردم؛ موقع انتخاب استاد راهنمای دوم از دانشجوها پرسیدم گفتن فلانی خوبه و... ولی بعدش انقدر استاده اذیت کرد که نگو
بعد فهمیدم که استاد همون دانشجوها رو هم اذیت کرده و راضی نبودن ولی بنا به محافظه کاری نگفتن..
از اون به بعد به همه دانشجوهایی که میومدن از ما بپرسن واقعیت رو میگفتیم.و دیگه دانشجویی از دانشگاه ما با اون استاد که دانشگاه دیگه ای بود پایان نامه برنداشت (به عنوان استاد دوم)
من بهم اثبات شده سکوت جایز نیست...ولی اینکه ابروی طرفو همه جا هم ببری درست نیست.. به قول دوستمون که گفتن مومن زیرکه با فکر و تدبیر کار درست رو انجام بدی

احسنت خیلی درست گفتید. با همه جملاتتون موافقم ;)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من هنوزم نمیتونم هضم کنم که چنین موجوداتی هم هستن. هرچند که مدتی هست داریم جنایاتی رو میبینم تو دنیا که اینا پیشش هیچه اما خوب من از نزدیک ندیده بودم اینطوری. و شما خیلی تجربتون بیشتره. مرسی از راهنماییتون. مطمئن شدم که کاری که کردم درست بوده و دلم قرص شد.

سحر صبح

عضو جدید
من هنوزم نمیتونم هضم کنم که چنین موجوداتی هم هستن. هرچند که مدتی هست داریم جنایاتی رو میبینم تو دنیا که اینا پیشش هیچه اما خوب من از نزدیک ندیده بودم اینطوری. و شما خیلی تجربتون بیشتره. مرسی از راهنماییتون. مطمئن شدم که کاری که کردم درست بوده و دلم قرص شد.

آره عزیزم هرکی بدی میکنه به چند دلیل میتونه بدی کنه:

یا میدونه کارش بده ولی اونو توجیه میکنه...
یا نمیدونه کارش بده و کارش رو خوب میبینه از اساس.
یا انقدر انباشتگی درون از گره های باز نشده و مشلات و ...داره که تراوشات درونیشو ناگاه بیرون میریزه . دست خودشم نیست. از کوزه همون برون تراود که دروست.

اینکه ما بتونیم همه آدمها رو نه 100 ببینیم و نه 0، بلکه همه رو 50 ببینیم، یک روش درستی هست که بهمون کمک میکنه هیچوقت از بد و خوب دیگران زیاده از حدش تحت تأثیر قرار نگیریم. اکثر آدمها نه سیاه هستن نه سفید بلکه خاکستری هستن. به ظاهرشون هم نمیشه قضاوت کرد.

یعنی حتی اونی هم که در حق شما این رفتارها رو کرده رو خیلی بد نبینید. کارش بد هست اما خودش دلایل اشتباهی داره برای کارش. شاید چون یاد نگرفته واقع بینانه نگاه کنه به مسائل...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که در محل کارش بد رفتار هست و دنبال تهمت زدن و حسودی کردن و اینجور مسائل هست تا خودش بره بالا معلومه که در خانه خیلی شرایط زندگی بی ریختی داره که این رفتارها رو میکنه بلکه عقده هاش خالی بشه

فوق العاده از افرادی با صفاتی که استارتر گفتن بیزارم ( اینا برای رسیدن به اهداف شون دست به هر جنایتی میزنن و حتی از خدا نمیترسن ) معمولن این ویژگی ها بیشتر تو خانمها دیده میشه و البته اقایون هم هست ولی کمتر

Iranian_Tara

عضو جدید
کز محبت خارها گل می شوند....
جمله خیلی زیبایی هست ولی عمل کردن بهش خیلی سخته .....
نظر شما دوستان چیه؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام

برخورد با احترام و ادب نیازمنده آموزشه.خیلیا واقعا شاید بلد نباشن.اما یه سریا هم بلدن اما از سر مرض و غرض نمیخوان رعایت کنن. با اینجور آدما باید از راه خودشون وارد شد.نه اینکه مثه خودشون بی ادب بود.اما مثلا از طریق افرادی که نفوذ بیشتزی رو اینا دارن به طور غیر مستفیم از یه طرف و از طرف دیگه باید هرجور که میشه جلوی دیگران به این آدما خوبی کرد تا تمام نقشه هاشون لااقل در مورد خودت خنثی شه و نتونن یارگیری کنن.وگرنه درگیری مستقیم و غلنی با آدم مغرض، اصلا جواب نمیده و اتفاقا اون از درگیری، عصبانیت یا خشمت جلوی دیگران سو استفاده میکنه.

باید تا جایی که ممکنه سعی کنی یا با اینجور آدما کار نکنی، یا اگه مجبوری کار کنی، ظرفیتتو بالا ببری، سعی کنی مدیریتشون کنی و مضراتشونو در مورد خودت به حداقل برسونی.باز هم تاکید میکنم اگر میشه غیر مستقیم.وگرنه اگه نمیشه همونم بیخیال شو چون فقط خودتو اذیت و خستی میکنی.کسی که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد.حتی با مشد و لگد!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من نمیدونم راه حل موضوع شما چیه. ولی میخوام یه مورد رو بشما بگم که ممکنه کمکتون بکنه. اونم رفتار هست. یه مثال از خودم میزنم. حتما از کیفیت حضور من در همین سایت باخبری. من نظرم رو هر چه که باشه با صراحت میگم و اهل رودربایستی نیستم. تا ته ماجرا میرم و آنقدر پیش میرم که طرف برای همیشه متوجه بشه که نمیتونه با من یکی به دو بکنه. مگه اینکه حقیقت رو بپذیره و الا آنقدر باهاش میجنگم که تسلیم بشه.
تو محیط کار هم تا بحال هیچکس جرات نکرده سر به سر من بذاره چون میدونن که جوابشونو میدم و با قدرت باهاشون میجنگم. این روش من باعث شده که تابحال هیچکس جرات نکرده که منو اذیت کنه.
خیلی دیندارم ولی همیشه با عقل خودم زندگی میکنم و همیشه از حقوق خودم دفاع کرده ام.
روش من ایجوریه و نتیجه هم داده. حالا خود دانی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
strong men can break enemies with all they have. but stronger ones change enemies to allies.
اولان سن نه گورمه میش آدامسان. ایکی کلمه اجنبی دیلی اورگنموسن هر یئر ده یازوسان که نه اولا ؟هله بیر شی ده باجارمیوبسان بو قدر تولکی توزاراغی سالورسان بلکه بیر شی باجاراسان اوندا نینرسن ؟

سحر صبح

عضو جدید
من نمیدونم راه حل موضوع شما چیه. ولی میخوام یه مورد رو بشما بگم که ممکنه کمکتون بکنه. اونم رفتار هست. یه مثال از خودم میزنم. حتما از کیفیت حضور من در همین سایت باخبری. من نظرم رو هر چه که باشه با صراحت میگم و اهل رودربایستی نیستم. تا ته ماجرا میرم و آنقدر پیش میرم که طرف برای همیشه متوجه بشه که نمیتونه با من یکی به دو بکنه. مگه اینکه حقیقت رو بپذیره و الا آنقدر باهاش میجنگم که تسلیم بشه.
تو محیط کار هم تا بحال هیچکس جرات نکرده سر به سر من بذاره چون میدونن که جوابشونو میدم و با قدرت باهاشون میجنگم. این روش من باعث شده که تابحال هیچکس جرات نکرده که منو اذیت کنه.
خیلی دیندارم ولی همیشه با عقل خودم زندگی میکنم و همیشه از حقوق خودم دفاع کرده ام.

کسی که روایت رو علمی و درست نمیدونه دینداره؟ دارید خودتون رو فریب میدید خانم محترم. دین شوخی نیست برای مقاصدی که میخواید. مصداق این ایه قران میشیم که: به بعضی از آیات قرآن ایمان میاوریم و به بعضی کفر میورزیم...

بعد هم کسیکه در حق دیگران توهین و بی احترامی کنه هیچ هنری نکرده. اگر دیگران با شما کوتاه میان از عقلانیت انهاست نه از ترسشون.
چون همیشه به کسیکه خیلی از ریل خارجه میگن کاری نداشته باشید. همونیکه به اصطلاح میگن جواب ابلهان خاموشی است. در چند تا از تاپیک ها نظراتتون رو خوندم و جوابتون رو ندادم بخاطر اینکه ارزشش رو نداشت! گفتم اطلاع داده باشم که هیچ هنری نکردید.

اینکه آدم به بقیه هر حرفی میخواد بزنه از عقل و دینداری و انصاف خارجه یعنی هیچ ریشه درستی نداره.

اینکه در مقابل کسی که زورمون میرسه بخوایم قلدری کنیم از ترس هست یعنی چنین شخصی در مقابل کسیکه زورش نمیرسه معمولا بیش از حد ذلیل میشه. پس فکر نکنید از شجاعت و قوت نفستون هست.

سحر صبح

عضو جدید

این آیه قرآن هست که میفرماید:
هر کس خوب یا بد کند، در حق خودش ان رفتار رو کرده
آیه دیگری داریم که میفرماید:
هرکس هر رفتاری کند خوب یا بد، همان رفتار را بعد از مرگ با چهره واقعی خودش خواهد دید.
و روایتی داریم که میفرماید:
با دیگران آنگونه باشید که دوست دارید با شما آنگونه باشند

و نهایت اینکه در عرف میگیم هرکس هر طور باشه، باید منتظر باشه دیگران باهاش همانطور رفتار کنن

الان اگر شما دوست داری جوابتو تو تاپیکها مثل خودت بدن، لحنتو ادامه بده . ولی اگر فکر میکنی این لحن آرامش دیگران رو به هم میزنه و به شخصیتشون توهین میکنه طوری حرفتو مطرح کن که مودبانه تر باشه. مثلا بجای اینکه به طرفت بگی بیسواد، بیا دلیل قانع کننده بیار که حرفش غلطه. یا بجای اینکه به طرف بگی حرفات بیخوده، خیلی محترمانه از طرفت سند بخواه.

اینطوری احترام خودت محفوظ میمونه در اصل

behnamcp

کاربر فعال
کسی که روایت رو علمی و درست نمیدونه دینداره؟ دارید خودتون رو فریب میدید خانم محترم. دین شوخی نیست برای مقاصدی که میخواید. مصداق این ایه قران میشیم که: به بعضی از آیات قرآن ایمان میاوریم و به بعضی کفر میورزیم...

بعد هم کسیکه در حق دیگران توهین و بی احترامی کنه هیچ هنری نکرده. اگر دیگران با شما کوتاه میان از عقلانیت انهاست نه از ترسشون.
چون همیشه به کسیکه خیلی از ریل خارجه میگن کاری نداشته باشید. همونیکه به اصطلاح میگن جواب ابلهان خاموشی است. در چند تا از تاپیک ها نظراتتون رو خوندم و جوابتون رو ندادم بخاطر اینکه ارزشش رو نداشت! گفتم اطلاع داده باشم که هیچ هنری نکردید.

اینکه آدم به بقیه هر حرفی میخواد بزنه از عقل و دینداری و انصاف خارجه یعنی هیچ ریشه درستی نداره.

اینکه در مقابل کسی که زورمون میرسه بخوایم قلدری کنیم از ترس هست یعنی چنین شخصی در مقابل کسیکه زورش نمیرسه معمولا بیش از حد ذلیل میشه. پس فکر نکنید از شجاعت و قوت نفستون هست.
خردهرکجاگنجی آردپدید*** زنام خداسازد آن را کلید
با سلام و عرض احترام و ارادت خدمت شما
حقیقتش قصد نداشتم مطلبی در این تاپیک بنویسم اما برخورد ناصحیح و زننده که بعضی افراد با دیگران را دارند (کسی اگه در این زمینه تردیدی دارد برود کل پست مرا بخواند دیدگاه های بعضی افرادی را در زیر آنها پست ها بخوند ) متاسفانه متوجه شدم به شما که من با برخورد کمی که باشما داشتم و از روی خواندن پست های شما متوجه شدم شما کاملا انسانی فرهیخته بردبار منطقی باسواد و آگاه هستید(من معمولا چه کسی که دارای فضلیت اخلاقی و چه کسی خدانکرده دارای زذلیت اخلاقی باشد معمولا مستقیم به اون فرد نمی گویم) و از شما یک در خواست دارم اگه کسی رفتار ناپسندی دارد به جای این که با آن فرد بحث کنید در حد من عمل کنید یعنی اگه حرف غیر منطقی می زند مکدر نشونید و اجازه بدید دیگران قضاوت کنند اگر توهین می کند جواب آن را به خدا واگذار کنید در هر صورت هرگز حرفی را می دانید حق است را مسکوت نگذارید موفق باشید و حضورتان را سایت ادامه بدید

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
خردهرکجاگنجی آردپدید*** زنام خداسازد آن را کلید
با سلام و عرض احترام و ارادت خدمت شما
حقیقتش قصد نداشتم مطلبی در این تاپیک بنویسم اما برخورد ناصحیح و زننده که بعضی افراد با دیگران را دارند (کسی اگه در این زمینه تردیدی دارد برود کل پست مرا بخواند دیدگاه های بعضی افرادی را در زیر آنها پست ها بخوند ) متاسفانه متوجه شدم به شما که من با برخورد کمی که باشما داشتم و از روی خواندن پست های شما متوجه شدم شما کاملا انسانی فرهیخته بردبار منطقی باسواد و آگاه هستید(من معمولا چه کسی که دارای فضلیت اخلاقی و چه کسی خدانکرده دارای زذلیت اخلاقی باشد معمولا مستقیم به اون فرد نمی گویم) و از شما یک در خواست دارم اگه کسی رفتار ناپسندی دارد به جای این که با آن فرد بحث کنید در حد من عمل کنید یعنی اگه حرف غیر منطقی می زند مکدر نشونید و اجازه بدید دیگران قضاوت کنند اگر توهین می کند جواب آن را به خدا واگذار کنید در هر صورت هرگز حرفی را می دانید حق است را مسکوت نگذارید موفق باشید و حضورتان را سایت ادامه بدید

سلام و ادب خدمت شما. و ممنون از نظرتون و لطفی که داشتید بهم. بله درست میفرمایید. تشکر از راهنمایی تون. ان شاءالله خدا کمک کنه بتونم درست عمل کنم و خداوند به شما هم توفیق روز افزون عطا کند. بنده هم از نظرات علمی روانشناسی شما استفاده میکنم و خوشحالم که تشریف دارید

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

سلام

باید مقابل ظلم محکم بود و این رو به یاد داشت که احترام و عزت خود شما هم مهم و ارزشمنده
قرار نیست همه از شما راضی باشند باید دایره ای قرمز از حرمت و احترام خودتون همیشه داشته باشید که کسی از اون تعدی نکنه

داشتن رفتار متقابل هم درست نیست
یعنی من اصلا پیشنهاد نمی کنم مقابل آبرو بری شما هم اینکار رو متقابلا انجام بدید ولی سعی کنید با این این افراد طوری برخورد کنید که به این مرحله نرسن
موفق و موید باشید

behnamcp

کاربر فعال
سلام
به نام پاک آفریدگار
با سلام و عرض ادب و احترام
خانم محترم دوستان در زمینه برخورد با این گونه افراد راهنمایی هایی لازم را کردند من چون مشاور نیستم در این زمینه اظهار نظر نمی کنم اما چند نکته را در مورد شما لازم به نظر می آید بگویم:
اول اینکه با توجه به حالات فعلی شما به نظر می رسد مکانیسم های دفاعی شما ضعیف شده است همین موضوع باعث شده به قول روانکاوان و روانشناسان شما دارای علایم نوروتیک شوید ( نوروتیک :روان رنجور)(خواهش می کنم کسی عین این آدم های بی سواد برندارد تا من یه چیزی می گم بره اینترنت را سرچ کند این چیزهای فقط در کتاب های روانکاوی روانشناسی بالینی و رواندرمانی و... موجود است) برای حل این حالات لازم است به متخصص مراجعه کنید اما چند نکته در زمینه انتخاب روانشناس:
1.اگه این اتفاقات برای اولین بار اتفاق افتاده است و در گذشته شما اتفاقات تلخ وجود ندارد بهتر است به روانشناس با رویکرد شناختی رفتاری(CBT) مراجعه کنید.
2.در صورتی گذشته ای با اتفاقات تلخ دارید بهتر است جهت درمان به روانکاو مراجعه کنید
3.در صورتی که اصلا امکان مراجعه به روانشناس را ندارید کتاب "هیچ چیز نمی تواند ناراحتم کند - نوشته آلبرت الیس دانلود و استفاده کنید
موفق باشید و خدا را هرگز از یاد نبرید

آخرین ویرایش:

Maryam.Eskandari

عضو جدید
سلام

سلام دوست عزیز
رفتار مالک اشتر وقتی کسی بهشون توهین کرد و سبزی گندیده به طرفشون پرت کرد چطور بود؟
یا رفتار و سیره امامان ما و بزرگان دین ما در همچین شرایطی و در مواجهه با همچین افرادی چگونه است؟
بستگی به موردی که توش قرار داری داره...اگه به آبروت لطمه ای وارد شده پس حق دفاع از خودتو داری اما نه با بدجنسی از جنس خود اونا بلکه از راه منطق و...
بهشونم میتونی با رفتارت بفهمی که از دروغاشون سر در آوردی و بهتره دیگه تکرار نکنن
گاهی یک رفتار همرا با طمانینه بهتر از هزاران داد و فریاد و...اس
اگرم دیدین زیادی تو اون محیط اذیت میشین و توانایی تغییر شرایط رو ندارین پس بهتره محیطتون رو عوض کنید
میتونید در وهله آخر از رییستون بخواین یکم بیشتر رفتار کارمنداشو تحت نظر داشته باشه

موفق باشی عزیزم :gol:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با عرض سلام

طبق قوانین تالار مشاوره ایجاد پست توهین آمیز خلاف مقررات می باشد.
کلیه پست ها حذف شد در صورت ادامه بحث و پست مجدد به کاربر امیتاز منفی میدم تا حد اخراج شدن شوخی هم با کسی ندارم.
قوانین یکبار ذکر میشه یاد بگیرید اول به قوانین احترام بذارید .هیچ منطقی بالاتر از این نیست.

• Like
واکنش ها: EECi

behnamcp

کاربر فعال
با عرض سلام

طبق قوانین تالار مشاوره ایجاد پست توهین آمیز خلاف مقررات می باشد.
کلیه پست ها حذف شد در صورت ادامه بحث و پست مجدد به کاربر امیتاز منفی میدم تا حد اخراج شدن شوخی هم با کسی ندارم.
قوانین یکبار ذکر میشه یاد بگیرید اول به قوانین احترام بذارید .هیچ منطقی بالاتر از این نیست.
به نام پاک آفردیگار
با سلام
میشه بفرمایید پست من چه توهینی داشت که حذف کردید؟

• Like
واکنش ها: EECi

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از همگی...
فردی که من بخاطر حضور رقت انگیزش اون مکان رو ترک کردم کاملا از روی غرض و عقده اون کار ها رو میکرد. و اصلا این طور نبود که من بخوام بپذیرمش و نمره 50 رو بهش بدم. از نظر من ایشون 0 بود نمرش. و در حالت کلی میدونم که هرکس بدی ها و خوبی هایی داره. ولی کسی که دروغ میگه بی احترامی میکنه تهمت میزنه این آدم رو بهتره در زمره ی حیوانات بلکه پایین تر باید جا داد. و من به شخصه این سه مورد رو نمیتونم تاب بیارم. وگرنه ادمی هستم که به گفته ی همه صبرم زیاده اما این خط قرمز هارو نمیتونم هضم کنم. و دلیل اینکه مستاصل شده بودم این بود که من تا بحال ندیده بودم کسی از عمد بدی کنه و از این کار لذت هم ببره. اصلا قلبم به درد میاد وقتی چهرشو یادم میاد. و نمیدونستم من حالا باید چیکار کنم. باید با چیزهایی که میدونم سعی کنم آبروشو ببرم باید سکوت کنم. و مهم تر از همه اینکه من نتیجه گیریم این شد که ااگر سکوت کنی و فقط به خودت ضرر رسیده باشه گناهی نداری. اما اگر سکوت کنی و اون ادم به افراد دیگه هم ظلم کنه این گناهه. و به همین خاطر من خوشحالم که با ترک گفتن اونجا و صحبت هایی که به طور کاملا غیر برنامه ریزی شده گفته شد گوشه ای از حضور مضر ایشون رو به تصویر بکشم که دیگران کمتر مورد ظلم واقع بشن.و حس میکنم با توجه به اینکه بعد این همه سال تو محیط تحصیل و کار یه نفرو دیدم که اینطوری هست میتونم بگم تعداد این آدم های حرام خوار خیلی کمه ولی هستن ومتاسفانه من اولین بار بود چنین چیزی رو تجربه میکردم.
سپاس;)

سحر صبح

عضو جدید
ممنون از همگی...
فردی که من بخاطر حضور رقت انگیزش اون مکان رو ترک کردم کاملا از روی غرض و عقده اون کار ها رو میکرد. و اصلا این طور نبود که من بخوام بپذیرمش و نمره 50 رو بهش بدم. از نظر من ایشون 0 بود نمرش. و در حالت کلی میدونم که هرکس بدی ها و خوبی هایی داره. ولی کسی که دروغ میگه بی احترامی میکنه تهمت میزنه این آدم رو بهتره در زمره ی حیوانات بلکه پایین تر باید جا داد. و من به شخصه این سه مورد رو نمیتونم تاب بیارم. وگرنه ادمی هستم که به گفته ی همه صبرم زیاده اما این خط قرمز هارو نمیتونم هضم کنم. و دلیل اینکه مستاصل شده بودم این بود که من تا بحال ندیده بودم کسی از عمد بدی کنه و از این کار لذت هم ببره. اصلا قلبم به درد میاد وقتی چهرشو یادم میاد. و نمیدونستم من حالا باید چیکار کنم. باید با چیزهایی که میدونم سعی کنم آبروشو ببرم باید سکوت کنم. و مهم تر از همه اینکه من نتیجه گیریم این شد که ااگر سکوت کنی و فقط به خودت ضرر رسیده باشه گناهی نداری. اما اگر سکوت کنی و اون ادم به افراد دیگه هم ظلم کنه این گناهه. و به همین خاطر من خوشحالم که با ترک گفتن اونجا و صحبت هایی که به طور کاملا غیر برنامه ریزی شده گفته شد گوشه ای از حضور مضر ایشون رو به تصویر بکشم که دیگران کمتر مورد ظلم واقع بشن.و حس میکنم با توجه به اینکه بعد این همه سال تو محیط تحصیل و کار یه نفرو دیدم که اینطوری هست میتونم بگم تعداد این آدم های حرام خوار خیلی کمه ولی هستن ومتاسفانه من اولین بار بود چنین چیزی رو تجربه میکردم.
سپاس;)

عزیزم... دلم میخواد بیای این تاپیک زمین گرد و تخت رو که گذاشتم ببینی که رفتارهای اعضای این سایت با من چطوریه... دیگه اون شخص رو احتمالا یادت میره...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از همگی...
سپاس;)
یکی از بزرگترین خصلت مومن بخشنده بودن و غیبت نکردن هست. شما سعی کن بخشنده باشی و همه چی رو فراموش کنی که خداوند انسانهای بخشنده را دوست میدارد و به چنین بنده ای اجر جزیل عطا میفرماید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم... دلم میخواد بیای این تاپیک زمین گرد و تخت رو که گذاشتم ببینی که رفتارهای اعضای این سایت با من چطوریه... دیگه اون شخص رو احتمالا یادت میره...
راست میگه. کلا نظم کلاس رو بهم میزنن و نمیذارن کار درست پیش بره.

بالا