حجاب از دیدی آزاد

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همگی
اگر نظر دین رو راجع به حجاب کنار بگذاریم و بخوایم از دیدی آزاد به مساله پوشش زن نگاه کنیم نظرتون راجع به حجاب و پوشش زن چیه؟
اگر حجاب و پوشش در دین اسلام واجب نبود یا شاید این طور بگم اگر در دین اسلام چیزی به نام حجاب وجود نداشت اون وقت باز هم حجاب رو رعایت می کردید؟
آیا حجاب واقعا مصونیت میاره؟
این فرهنگ عریانی که در دنیا رواج پیدا کرده بنظرتون در راستای آزادی زن هست ؟ اگر اینطوره پس چرا به طور مثال سیاستمداران زن غربی معمولا از لباسهای پوشیده استفاده می کنند؟
اگر خودتون زن بودید حجاب رو رعایت می کردید؟
در مورد پوشش موی سر چطور؟

خیلی ممنون میشم اگر نظرتون رو به دور از تعصبات دینی بیان کنید و فکر کنید اصلا در دین اسلام چنین حکمی وجود نداره و می خواهید آزادانه در این مورد فکر کنید و تصمیم بگیرید.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
اگر این قانون کشور من نبود من هم همانند بقیه حجاب نداشتم. البته منظورم لخت و محرک نیست، حجاب من در حد عرف همونجایی که زندگی میکنم هست و خواهد بود. و اگر مثلا یه جا یه چیزی برای بیشتر مردم ، محرک و باعث جلب توجه بشه مطمئنا اون خط قرمزها رو رعایت میکنم. من به مساله ی حجاب فقط در حد عرف جامعه ای که توش هستیم اعتقاد دارم.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی حجابی ذاتن بد نیست فقط اگه ما درست بی حجابی رو تعریف کنیم و اونو با کلماتی همچون برهنگی و ... اشتباه نگیریم کسی که میگه بی حجابی =برهنگی هست داره سیاه نمایی میکنه و بنظرم شخصیت درستی نداره من تو تاپیک قبلی هم گفتم حجاب اجباری خوب نیس باعث میشه همه اقشار جامعه خوب و بد باهم قاطی بشن و کسایی مدعی حجاب میشن که ... شما تو همه ی کشور های عربی هم بری بگردی یه عده حجاب ندارن ی عده محجبه ن بنظرم این نوع حجاب کردن با ارزش تره چرا چون اون شخص به انتخاب خودش حجاب کرده خب مگه اونا مسلمون نیستن؟ هرکسیم که دوس نداره مجبور نیس رعایت کنه تازه ی عده هم کاسه داغتر از اش نمیشن که از حجاب دفاع کنن

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعدم توی قران ذکر شده که ای محمد به زنان و مردان با ایمان بگو که احکام حجاب رو رعایت کنن نگفته که به کل اقشار جامعه بگو
این خودش حد فاصل افراد بی ایمان و با ایمان هست

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اینکه اگر اسلام نبود چیکار میکردمو نمیدونم.ولی تا جایی که من میدونم ایرانیا قبل اسلام هم حجاب داشتن.بسته به فرهنگ اون زمانی که توش زندگی میکردم.

اما به نظر من اصله حجاب، یه مسئله شخصی نیست. حجاب در ارتباط با جامعه معنا میشه.حجاب چیزی جز حضور زن به عنوان یک انسان و نه به عنوان ابزاری برای دیده شدن زنانه ایجاد نشده.در واقعا کاملا برای آرامش، اعتماد بنفس، حضور موثر و انسانی خود زن و به نفع 100% خود زن.

برخلاف ادعای خیلیا که آرزوشونه زنانگی در ابعاد مختلف عادی بشه، به نظرم خدا اصلا نمیخواد این زنانگی عادی شه. میخواد جذابیت این زنانگی در حریم خانواده همیشه حفظ بشه تا مهمترین رکن انسان ساز جامعه تقویت شه.

عادی شدن زنانگی زن ها در جامعه، نتیجه ای جز فروپاشی خانواده و کاهش نیاز و تعهد مردان و زنان به حفظ خانواده نداره.بزرگترین لطمات روحی، جسمی و جنسی این فروپاشی هم قطعا برای زنا بسیار بیشتر از مردا هست.