رفع اشکال مربوط به:3DMAX

jeje

عضو جدید
با اجازه کدخدا
ستایش جان برای در آوردن پنجره یا خالی کردن یک حجم اخرین راه باید Boolean رو استفاده کنی . روشهای در اوردن پنجره به این شکلها می تونه باشه :
1- مستقیما روی نمای دوبعدی که با استفاده از قانون یکی در میون تری دی مکس میشه با extrude ساده ساخت پنجره رو .
2- استفاده از shape merge . معمولا اتفاق میفته که بعد از تبدیل حجم خصوصا حجمهای انحنا دار نیاز به گذاشتن پنجره داریم برای اینکارشگل دو بعدی پنجره رو دقیقا در محلی که نیاز داریم می کشیم طوری که دقیقا منطبق بر صفحه باشه .
بعد از اینکار از قسمت create گزینه compound object رو انتخاب کن و بعد از اون حجمت رو انتخاب کن و روی گزینه shape merge کلیک کن. یک دکمه pick shape وجود داره که وقتی روی شکل دو بعدیت کلیک می کنی دقیقا تصویرش روی حجمت به صورت یک پلی گون از یک مش انتخاب میشه .بعد حجمت رو به مش تبدیل می کنی و با حذف اون قسمت جای پنجره در میاد .
موفق باشی
با سلام به دوستان عزیز:
یک سوال خدمت دوستان داشتم
من تری دی 2009 تو ویندوز ۸ نصب کرم اما تا می خوام کار کنم an error has application will now close ? این ارور میده تریدی بسته میشه نمیشه کار کرد!کسی دلیلشو می دونه؟ به خاطر ویندوز؟

jeje

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز:
من تری دی 2009 تو ویندوز ۸ نصب کرم اما تا می خوام کار کنم an error has application will now close ? این ارور میده تریدی بسته میشه نمیشه کار کرد!کسی دلیلشو می دونه؟ به خاطر ویندوز؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان عزیز:

اول ازهمه چرا 2009 ؟
مشکل ازتردی مکستونه--32 یا 64 ؟
به نظرم بهتره از مکس 2011- 2013 استفاده کنید--جدیدا فایلهای آماده با 11 به بعد باز میشن

O . P . O . S

عضو جدید
جدیدا ابجکت ها رو توی صفحم درگ میکنم نمیاد.کسی میدنه چرا اینجوری شده؟(مکسم2012 هست)

Mosafer-1

عضو جدید
سلام بچه ها بلوک شیشه ای رو لطفاچیجوری میساختیم تو vray فقط بامپ ونویزش یادمه اصلاااااااااااااااااا یادم نیست چیکار میکردیم؟کمک

O . P . O . S

عضو جدید
جدیدا ابجکت ها رو توی صفحم درگ میکنم نمیاد.کسی میدنه چرا اینجوری شده؟(مکسم2012 هست)

:w33:خودم جوابوگرفتم...حتما برای دوستان تازه کار مفیده...;).اکثر ابجکت ها هم مثل تکسچر ها با بد در فایل هایی نزدیک فایل مکس باشن.

Godarzi

عضو جدید
اکتیو کردن مکس؟؟ کسی میدونه؟

اکتیو کردن مکس؟؟ کسی میدونه؟

سلام تورو خدا اگه کسی نحوه ی اکتیو کردن مکس 2010رو بلده بهم بگه:(اوندفه پرسیدم کسی جواب بهم نداد..

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام تورو خدا اگه کسی نحوه ی اکتیو کردن مکس 2010رو بلده بهم بگه:(اوندفه پرسیدم کسی جواب بهم نداد..

نحوه کرک تو خود سی دی باید باشه---

بعد نصب تردی--تردی رو که نصب کردی؟

وقتی تردی مکس باز شد..رو Active کلیک کن-رو close کلیک کن تا بسته بشه!--دوبار Active رو بزن

تو پنجره بعدی این گزینه رو بزنI have an activation code from autodesk
بعد میرید تو سی دی تردی مکس کرک رو پیدا میکنی kaygen رو باز کن-- بسته به مکستون 32 یا 64 -- البته بهتره این kaygen رو جایی که مکس رو نصب کردید paste کنید..یه وقتایی لازمه!
بعد باز کردن kaygen رو path کلیک کن تا موفقیت آمیز بودن path رو بهت بگه!!(successfully pathed)
بعد یه کدی هست request code که اونو کپی میکنی میاری تو kaygen می چسبونی !! paste میکنی -- وقتی این کد رو انتخاب میکنی ctrl+c رو بزن تا کپی شه!

request code تو همون پنجره مکسه که باز کردی- اون بالا!!

بعد اینکه کد رو داخل kaygen چسبوندی کافیه generate رو بزنی --یه کد بهت میده اونو کپی کن بیار تو پنجره مکس پایین پنجره یه سری باکس وجود داره -- اونجا سریال رو paste کن

بعد next رو بزن---اگه درست انجام داده باشی finish میاد---که باید اونم بزنی!!

موفق باشید.

O . P . O . S

عضو جدید
من مرا مدلسازی که شما میگیم با nurbsاستفاده میکنم و برا نشون دادن سازم از latticeاستفاده میکنم...البته امروزه اینچنین سازه ها رو تو تمام دنیا با راینو و گرس هاپر در میارن

سلام مرسی.یه قسمت از حجمم یه شکل خاصه که سازش با subdivide وlattice درست نشد. میشه توضیح بدی چه جوری از lnurbs استفاده می کنی؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من 2013 رو کار نکردم ولی فکر نمی کنم خیلی فرقی داشته باشه ... بهتره بگی داری vray کار می کنی یا mental ... و اینجا تاپیک رفع اشکاله فکر می کنم بری تو آموزشها بتونی مطلب مناسب پیدا کنی ...

ox_man_2007

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من یه سوال داشتم
قسمت curve editor>>parametre curve,این قسمت برای نوع حرکت نشون میده توی تری دی مکس 2013 کجاست این قسمت نیست اصلا؟
این عکس برای مکس 2008 هست ؟

O . P . O . S

عضو جدید
a.jpg اینم عکس حجمم.قسمت ابی باید خرپای سه بعدی شه.قسمت دیگش هم یه صفحه شیشه ای بزرگه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا وقتی از گزینه های لینک توی مکس استفاده میکنم و بعد از لینک شدن فایل مورد نظر دیگه نمیتونم فایل اتچ شده رو ویرایش کنم روی هرموضوع کلیک میکنم و delete رو میزنم پاک نمیشه ..

Untitled.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
چرا وقتی از گزینه های لینک توی مکس استفاده میکنم و بعد از لینک شدن فایل مورد نظر دیگه نمیتونم فایل اتچ شده رو ویرایش کنم روی هرموضوع کلیک میکنم و delete رو میزنم پاک نمیشه ..

مشاهده پیوست 153868

میشه ویرایش کرد-کافیه تو قسمت مدیفایر گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید---- شکلتون رو انتخاب کنید وedit poly رو بزنید--هنگام ویرایش میشه حذف کرد--- یا از همون جسمتون کپی کنید--تا از حالت لینک خارج بشه

بهتره برای ایمپورت کردن از لینک استفاده نکنید--گزینه ایمپورت کافیه!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه لینک رو که میزنم شکل خیلی سبک تر وارد برناکه میشه چطوریه که میخوام orbit کنم خیلی سربع انجام میده ولی وقتی ایمپورت میکنم با پسوندهای متفاوت خیلی گیر میکنه ...

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
آخه لینک رو که میزنم شکل خیلی سبک تر وارد برناکه میشه چطوریه که میخوام orbit کنم خیلی سربع انجام میده ولی وقتی ایمپورت میکنم با پسوندهای متفاوت خیلی گیر میکنه ...

بستگی به تنظیمات ایمپورت داره!!

میزان نرمی که برای اشکال در نظر میگیریم-با نرمی بیشتر تعداد سگمنت-سطوح و.. زیاد میشه و کار سنگین میشه-

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان سلام
مشکلی برام پیش اومده که در صحنه وقتی دوربین (هر نوعی) کار میگذارم، نماد دوربین و هدفش نیست و فقط یک خط آبی در صحنه پیداست و مجبورم که با select by name آنها را انتخاب کنم.چک کرده ام در لایه مخفی نیستند و مشکل زدن shift+c هم نیست که کل دوربین ها مخفی میشوند. اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم

خوب به این آدرس برید [FONT=Arial, Helvetica]Customize Menu > Preferences > Viewports
[/FONT]

یه گزینه به اسم [FONT=Arial, Helvetica]Non-Scaling object size[/FONT] هست [FONT=Arial, Helvetica][/FONT] احتمالا مقدارش رو صفر باشه --کافیه مقدارش رو به 1 تغییر بدید

architect_66

عضو جدید
ok مثل اینکه خودم جواب خودمو گرفتم.
میخواستم بپرسم ابجکت 3 دی مکس را از کدام سایت میتونم دانلود کنم؟که وقتی توی مکس merge میکنم سیاه نشه هم خودش و هم رندرش؟؟؟؟؟

architect_66

عضو جدید
میخواستم بپرسم ابجکت 3 دی مکس را از کدام سایت میتونم دانلود کنم؟که وقتی توی مکس merge میکنم سیاه نشه هم خودش و هم رندرش؟؟؟؟؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ok مثل اینکه خودم جواب خودمو گرفتم.

وقتی وارد می کنی میتونی انتخابش کنی در حالت isolate ، آنگروپ کنی و متریال جدید بدی و بعد دوباره group کنی که زمان میگیره، باید آبجکتهایی انتخاب کنی که از متریال vray توش استفاده نشده باشه اگر اشتباه نکنم (من مبتدی هستم همینقدر بلدم از مکس)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز ///////گفتم که vray رو نصب کن.بعدش همون آبجکتهایی که میگی سیاه هستند اگه فعلا موتور رندر vray نداری بهش متریال استاندارد بده

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

خوب کاری نداره--اول از همه باید بدونید که اون آبجکت با چه موتور رندری متریال دهی و یا نورپردازی شده- وی ری یا منتال ری یا مکس ول و ...!!

بعدش چند راه برای معرفی تکسچر به آبجکت داریم--یکیش اینه که -البته اگه تکسچر داره! یه وقتایی اون آبجکت از همون متریال و مپ های خود مکس ساخته میشه--ولی اگه تکسچر داشت کافیه همون تکسچر هارو داخل فولدر map تردی مکس کپی کنید--تردی مکس رو اگه باز کردید reset کنید وآبجکت رو دوباره باز کنید

topman85

عضو جدید
سلام
من یه شکلی طراحی کردم و با probolean وسطش رو با شکل دیگه خالی کردم. حالا می خوام لبه های شکل جدید رو chamfer کنم تا اضلاعی که به هم می رسن به صورت منحنی بشن. ولی هر کاری می کنم نمی شه. چه کار باید بکنم؟ و آیا به جز این روش راه دیگه ای هم هست؟ (با relax هم کار کردم ولی جواب دلخواهم رو نگرفتم)
ممنون از لطفتان:gol:

topman85

عضو جدید
دوستان! خواهشن به سوال بالا و همین طور این سوال جواب بدین: چرا وقتی آبجکت رو وارد می کنم موقع رندر خودش رو نشون نمی ده؟!!! و چطوری می شه این مشکل رو حل کرد؟ لطفن کمک کنین!