پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا هر کسي به دليلي چادر ميپوشه ممکنه حتي به خاطر زيبايي باشه
از طرفي اين درست نيست که بگيم چون ميخواد گناه يا به قول شما لغزش داشته باشه پس چادر نپوشه
خوب این نظر شماست و کاملا محترم
ولی من اکثر ادمای مومن و باحجاب و چادر رو که میشناسم ناراحتن از اینکه یه سری ادم ارزش و حرمت و مسئولیت چادر رو نگه نیمدارن... و فکر میکنن چادر فقط یه پوششه... درصورتی که چادر فقط یه پوشش نیست

Doctor.mech

عضو جدید
اتفاقا من ادم با حجابي هستم منظور چادر ميپوشم تا الانم خيليا گفتن چادرتو بردار ولي از نظر من اصولا با حجاب بودن به معناي پوششي مناسب در برابر جلب توجه افراد محسوب ميشود
پسرايي هستن که دختراي باحجاب رو ادم حساب نميکنن تو اين جور دسته پسرا اصولا عقده بي حجابي موج ميزنه و ميخوان همه براشون ازاد و ول باشن ماهم اونا رو ادم به حساب نمياريم تعدادشون هم کم نيست متاسفانه

سلام.
خواهشا این سئوالی که میپرسم رو هرگز به معنای بی احترامی یا اذیت کردن تلقی نکنین.

ولی فقط کنجکاو بودن بدونم چرا وقتی تو دنیای واقعی چادر براتون یک ارزش هست، در دنیای مجازی آواتاری دارین که همه موهایش افشان هست؟

(بازم تاکید میکنم کاملا احترام میذارم ولی این تناقض برام شبهه کوچکی ایجاد کرده، پیشاپیش از پاسخ منطقیتون تشکر میکنم)

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب میان و چنتا مثال از چادریا میزنن و میگن که به چادریا هم نمیشه اعتماد کرد و باید فقط حیا داشته باشه..چیزی که هست... و میگن

به نظرم اون چادر هیچ فرقی از لحاظ پوشش و حجاب با مانتو نمیکنه.... ولی تنها فرقش اینه که کسی که اون چادر رو میپوشه کل جامعه بهش یه نگاه دیگه ای میکنن و ازش انتظاراتی دارن که حرمت اون چادر رو حفظ کنه.. یه مسئولته و یه وظیفست در مورد حرمت چادر که اگه کسی نمیتونه جلوی هوسشو بگیره بهتره زیرچادر خودشون مخفی نکنه و حرمت اون چادرو از بین نبره....

من نگفتم که کسی که دوست پسر داره باید مانتویی بشه چون همه ی مانتویی ها اینشکلی هستن.. مگه مانتو حجاب نیست؟....مانتو هم حجاب هست عین چادر.. ولی حداقلش مسئولیت نمیاره

اون ادمایی هم که بد حجاب و بی حجاب هستن هم نمیتونیم بگیم که اونا دوست پسر دارن ولی میتونیم بگیم شاید داشته باشن و شاید نداشته باشن... ولی وقتی یه ادم چادری رو میبینی انتظار داری و یاید یقین داشته باشی که اون دختر دوست پسر نداشته ... چون اون چادر باهات حرف میزنه.. پس اگه نمیتونن ارزششون نگه دارن بهتره چادر نپوشن ولی حجابشونو حفظ کنن

شما خودت بگو.... کسیه که بی حجابه خیلی راحت تر میتونه دوست پسر داشته باشه چون به نظرش اینکه خدا گفته نباید با یه نامحرم در صورت غیر لزوم صحبت کنی رو قبول ندارن... مثل اینکه حرف خدا( فرض میکنیم که در اینجا حرف خدا همون حرف فقها هست.. نمیخوام راجع به این قضیه بحث کنم) رو در مورد پوشاندن تمام بدن خودشون قبول ندارن

ولی ادمای با حجاب و چادری وقتی بهشون نگاه میکنی میبینی که حرف خدارو قبول دارن و حاظر شدن بخاطرش تو این گرما به قول دوستان چادر بپوشن.... پس ادم انتظار داره و اینطور بنظر میاد که بقیه ی دستورات خدا رو هم اطاعت میکنه مثلا دوست پسر نداشتن

شما یه نفرو میبینی از دید شما حجابش کامل نیست این تو دید شماست فرهنگ خانوادگیه اون شخص طرز فکر شمارو نداره و با اینکه فرهنگ خانواده این نوع پوششو رد نمیکنه در کنارش شاید از خیلی از روابط هم خوششون نیاد ،نمیشه فقط گفت چون پوششه مناسبی نداره پس راهش برای اینکه هرکاری بکنه بازتره...بحث دوست پسر رو هم با همه چی قاطی نکنید.:smile:

t@hi

عضو جدید
به قول فوغ فرخ زاد مغزهای هرزه ویرانگرتر از تن های هرزه اند
به قول دوستان باید دید چادر رو در چه لباس فکری پوشیده اس
چادر شاید معصومیت بیاورد نه محدودیت
اما.اما اگر یه دختر اون رو محدودیت .یا تحمیلی از خانواده بدوند
اون وقت همان حرف فروغ میشه
چادر حجاب نیس
وقتی رسیدیم به این ایده باید حجاب داشت
باید حیا بود
اووقت چادر هم نباشد
حجاب هست

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما یه نفرو میبینی از دید شما حجابش کامل نیست این تو دید شماست فرهنگ خانوادگیه اون شخص طرز فکر شمارو نداره و با اینکه فرهنگ خانواده این نوع پوششو رد نمیکنه در کنارش شاید از خیلی از روابط هم خوششون نیاد ،نمیشه فقط گفت چون پوششه مناسبی نداره پس راهش برای اینکه هرکاری بکنه بازتره...بحث دوست پسر رو هم با همه چی قاطی نکنید.:smile:

خوب حرفتون درسه و من هم همینو گفتم
من از جنبه ی خانواده وارد نشدم.. این بحثش جداست و اصلا مرتبط با موصوع نیست
معلومه که ممکنه از نگاه خانواده ای پوششون مناسب باشه از یه طرف واسه خودشون حد و حدودی رو هم رعایت کنن...

از جنبه ی اسلام وارد شدم.. دارم میگم اسلام رو اونجوری که فقها میگن قبول نداره... از بی حجابیش میشه فهمید.. پس تضمینی هم نیست که حرف فقها رو در مورد دوست پسر نداشتن هم قبول داشته باشه.. نه اینکه دوست پسر داره یا نه

ولی یه دختر چادری رو نگاه میکنی باید از روی چادرش و اون حرمتش بفهمی که حرف فقها رو قبول داره پس حرفشون در مورد دوست پسر نداشتن رو هم قبول داره و بی برو برگرد نباید دوست پسر داشته باشه.... (اگه واقعا به چادر احترام میذاره)
بحث ما هم درمورد رابطه ی چادر با حرمتش و رعایت دستورات شرعی مثل دوست پسر نداشتن بود

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادرییم چادریای قدیم الان که بیشتر شبیه یه شال بزرگه بادم که بوزه دیگه مثل لباس زرو میره روهوا....راستش فکر میکنم اکثر چادریا وقتی میان دانگشگاه همینطوری فصلا که میگزره تبدیل به مانتویی میشن...مثلا از چادر شروع میکنن سال اخر یا انشالله ارشد ودکترا چادرو کنار میزارن...مگه اینکه کار دولتی جایی باشه یا دانشگاه چادر اجبار باشه...
منم با اینکه اصلا با بی حجابی م مشکلی ندارم...ولی اینطوری نیست اگه یکی را ببینم از هر نظر به هم بیایم..بگم چون چادر داره نمیرم خاستگاریش...کلا بحث فرعیه...ولی به نظرم چادر خیلی سخته شوما چه چوری میپوشین....تو این گرما:surprised:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حرفتون درسه و من هم همینو گفتم
من از جنبه ی خانواده وارد نشدم.. این بحثش جداست و اصلا مرتبط با موصوع نیست
معلومه که ممکنه از نگاه خانواده ای پوششون مناسب باشه از یه طرف واسه خودشون حد و حدودی رو هم رعایت کنن...

از جنبه ی اسلام وارد شدم.. دارم میگم اسلام رو اونجوری که فقها میگن قبول نداره... از بی حجابیش میشه فهمید.. پس تضمینی هم نیست که حرف فقها رو در مورد دوست پسر نداشتن هم قبول داشته باشه.. نه اینکه دوست پسر داره یا نه

ولی یه دختر چادری رو نگاه میکنی باید از روی چادرش و اون حرمتش بفهمی که حرف فقها رو قبول داره پس حرفشون در مورد دوست پسر نداشتن رو هم قبول داره و بی برو برگرد نباید دوست پسر داشته باشه.... (اگه واقعا به چادر احترام میذاره)
بحث ما هم درمورد رابطه ی چادر با حرمتش و رعایت دستورات شرعی مثل دوست پسر نداشتن بود

گفتم من خودم چادریم و اینو قبول کردم چون خودم خواستم و این دلیل براین نمیشه حرف فقهارو تو همه چی قبول دارم...در ضمن چادر رو اسلام نیاورده ...در هر صورت نظر شخصیتونه و مورد احترام:)

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادرییم چادریای قدیم الان که بیشتر شبیه یه شال بزرگه بادم که بوزه دیگه مثل لباس زرو میره روهوا....راستش فکر میکنم اکثر چادریا وقتی میان دانگشگاه همینطوری فصلا که میگزره تبدیل به مانتویی میشن...مثلا از چادر شروع میکنن سال اخر یا انشالله ارشد ودکترا چادرو کنار میزارن...مگه اینکه کار دولتی جایی باشه یا دانشگاه چادر اجبار باشه...
منم با اینکه اصلا با بی حجابی م مشکلی ندارم...ولی اینطوری نیست اگه یکی را ببینم از هر نظر به هم بیایم..بگم چون چادر داره نمیرم خاستگاریش...کلا بحث فرعیه...ولی به نظرم چادر خیلی سخته شوما چه چوری میپوشین....تو این گرما:surprised:

خودم دوست دارم..شوهر جونمم میگه خیلی بهم میاد...جنسه چادرش سبکه گرمم نمیشه:D

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این نظر شماست و کاملا محترم
ولی من اکثر ادمای مومن و باحجاب و چادر رو که میشناسم ناراحتن از اینکه یه سری ادم ارزش و حرمت و مسئولیت چادر رو نگه نیمدارن... و فکر میکنن چادر فقط یه پوششه... درصورتی که چادر فقط یه پوشش نیست

اين ادما خودشون رو مبرا ميدونن از هر عيبي ... اگه به حرف شما باشه هر ادم چادر اي بايد پاک باشه در صورتي که چه بسا ادماي از حيث شما مومن و چادر گناه باشن مثل غيبت و خيلي چيزاي ديگه
ضمنا من نگفتم چادر فقط يک پوششه گفتم پوششي هست که حرمت داره

سلام.
خواهشا این سئوالی که میپرسم رو هرگز به معنای بی احترامی یا اذیت کردن تلقی نکنین.

ولی فقط کنجکاو بودن بدونم چرا وقتی تو دنیای واقعی چادر براتون یک ارزش هست، در دنیای مجازی آواتاری دارین که همه موهایش افشان هست؟

(بازم تاکید میکنم کاملا احترام میذارم ولی این تناقض برام شبهه کوچکی ایجاد کرده، پیشاپیش از پاسخ منطقیتون تشکر میکنم)

خب دنياي واقعي برخوردها رو در رو است و فيس تو فيس .
اما در دنياي مجازي چه بسا پشت همچين يوزري يک پسر باشه کسي نميتونه اعتماد کنه پس قضاوت رو از ظاهر انجام نديدن از طرفي در دنياي واقعي افراد ممکنه افرادي باشن براشون محترم چه اشکالي داره عکس اونو داشته باشن و در يک همچين سايتي اونو بذارن به عنوان اواتار
از طرفي اواتار يه امکان شخصي هست پس اگه يکم خودموني باشه چه اشکالي داره :D

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلاً با عنوان تاپیک موافق نیستم!

اکثر پسرای امروزی دخترای بی حجاب رو می پسندن.

اعتماد هم به این چیزا نیست...

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینجوریم که شما میگی نیست ، اصلا کلمه ی بی حجاب یعنی چی ؟

دختراییو میپسندن که اداب معاشرت خوبی داشته باشن، به زیباییشون اهمیت بدن، عقاید سنتی نداشته باشنو خودشونو با این عقاید اسیر نکنن،تو زندگی قوی باشن،وووووو.....اینا هیچ ربطی به بی حجابی که میگید یا حتی چادر سر گذاشتن نداره

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجوریم که شما میگی نیست ، اصلا کلمه ی بی حجاب یعنی چی ؟

دختراییو میپسندن که اداب معاشرت خوبی داشته باشن، به زیباییشون اهمیت بدن، عقاید سنتی نداشته باشنو خودشونو با این عقاید اسیر نکنن،تو زندگی قوی باشن،وووووو.....اینا هیچ ربطی به بی حجابی که میگید یا حتی چادر سر گذاشتن نداره

بله
آداب معاشرت و اجتماعی بودن هیچ ربطی به حجاب نداره!

ولی چیزی که من امروزه می بینم همینه

در درجه اول پسرا جذب اونایی میشن که بی حجابن

شاید بی حجاب بودن یه جور کلاس محسوب بشه!

هر چقدرم اجتماعی باشی تا بی حجاب نباشی خوششون نمیاد

و یه چیز دیگه من حرف شما رو کاملاً قبول دارم و یاداوری کنم من گفتم اکثر پسرا نه همشون

شاید عده ی کمی مثل شما باشن که فکرشون انقد باز باشه

Doctor.mech

عضو جدید
خب دنياي واقعي برخوردها رو در رو است و فيس تو فيس .

اما در دنياي مجازي چه بسا پشت همچين يوزري يک پسر باشه کسي نميتونه اعتماد کنه پس قضاوت رو از ظاهر انجام نديدن از طرفي در دنياي واقعي افراد ممکنه افرادي باشن براشون محترم چه اشکالي داره عکس اونو داشته باشن و در يک همچين سايتي اونو بذارن به عنوان اواتار
از طرفي اواتار يه امکان شخصي هست پس اگه يکم خودموني باشه چه اشکالي داره :D

حرفتون رو قبول دارم که دنیای مجازی دنیای نقاب ها هست.
ولی وقتی خودمون نقاب بزنیم، میتونیم از دیگران انتظار داشته باشیم نقاب نزنند؟

یادمه یه خانمی توی تالار ادیان مطالب دینی میذاشت در مورد حجاب و حرمت پوشش، بعدا آواتارش یه خانمی بود با دامن بسیار کوتاه بالای زانو !!!
ازش پرسیدم گفت خوشم میاد از این تیپ.
خوب وقتی کسی از تیپ بی حجاب دیگران بیشتر خوشش میاد، چرا فکر میکنه تیپ محجبه در نظر دیگران بهتره؟

توی فضای مجازی هم اگر کسی عکس خودش رو بذاره، بازم میشه گفت خودمونیه.
به نظرم در مورد حجاب نباید هرکس هر طور دلش خواست رفتار کنه.

اگر کسی معتقده چادر کامل هست و از طرف خدا تعیین شده، این رو واقعا باید در تمامی رفتارهاش و حتی فضای مجازی نشون بده، وگرنه بیشتر شعار داده.

(این فقط یک نقد بود، ممنون که با آرامش جواب دادین :))

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفتون رو قبول دارم که دنیای مجازی دنیای نقاب ها هست.
ولی وقتی خودمون نقاب بزنیم، میتونیم از دیگران انتظار داشته باشیم نقاب نزنند؟

یادمه یه خانمی توی تالار ادیان مطالب دینی میذاشت در مورد حجاب و حرمت پوشش، بعدا آواتارش یه خانمی بود با دامن بسیار کوتاه بالای زانو !!!
ازش پرسیدم گفت خوشم میاد از این تیپ.
خوب وقتی کسی از تیپ بی حجاب دیگران بیشتر خوشش میاد، چرا فکر میکنه تیپ محجبه در نظر دیگران بهتره؟

توی فضای مجازی هم اگر کسی عکس خودش رو بذاره، بازم میشه گفت خودمونیه.
به نظرم در مورد حجاب نباید هرکس هر طور دلش خواست رفتار کنه.

اگر کسی معتقده چادر کامل هست و از طرف خدا تعیین شده، این رو واقعا باید در تمامی رفتارهاش و حتی فضای مجازی نشون بده، وگرنه بیشتر شعار داده.

(این فقط یک نقد بود، ممنون که با آرامش جواب دادین :))
من این اواتار رو دوست دارم .نمیخوام دیگه اینجا هم محدود باشم ، من فکر نمیکنم که تیپ بی حجاب خوبه من میگم اینجا لزومی به پوشش وجود نداره ،شما الان دوست داشتی من یه خانم چادری میزاشتم؟؟یا عکس خودمو:surprised: چرا باید همچین کاری کنم اینجا اصلا لزومی نداره من پوشش داشته باشم اونم اواتارم
من با حرف شما در دنیای مجازی موافق نیستم اینجا مجازی هست و نیازی فکر نمیکنم نیاز به چادر چاقچول باشه مگه میخوایم خودمونو به کسی معرفی کنیم یا بشناسونیم ؟؟؟اصلا لزومی نمیبینم که اواتارمو چون چادری هستم عوض کنم و چادری یا هر چیز دیگه ای بذارم

yoosha

عضو جدید
من این اواتار رو دوست دارم .نمیخوام دیگه اینجا هم محدود باشم ، من فکر نمیکنم که تیپ بی حجاب خوبه من میگم اینجا لزومی به پوشش وجود نداره ،شما الان دوست داشتی من یه خانم چادری میزاشتم؟؟یا عکس خودمو:surprised: چرا باید همچین کاری کنم اینجا اصلا لزومی نداره من پوشش داشته باشم اونم اواتارم
من با حرف شما در دنیای مجازی موافق نیستم اینجا مجازی هست و نیازی فکر نمیکنم نیاز به چادر چاقچول باشه مگه میخوایم خودمونو به کسی معرفی کنیم یا بشناسونیم ؟؟؟اصلا لزومی نمیبینم که اواتارمو چون چادری هستم عوض کنم و چادری یا هر چیز دیگه ای بذارم

هدفت از چادر در دنیای واقعی چیه؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

نه دوست محترم این طوری هم که شما فکر میکنید نیست....

در هر حال در حال حاظر یا پسری به ازدواج فکر نمیکنه خب واقعا وقتی بحث فقط یه دوستی و... هست براش مهم نیست طرف حجاب داشته باشه یا نه حتی ترجیحا بی حجاب بهتره و بهتر میتونه پزشو بده !!!!

و هستند کسانی که برای ازدواج هم دختر های با حجابو میپسندند....شاید کم تر شده ولی هنوز هست.....
.

.
.
به نظر من همون طور که ادمای با ایمان به طور کلی مقبولیت بیش تری دارند قطعا کسی که ظاهرش هم (البته در عمل هم نشون داده باشه) ایمان بیش تری داره و به یه سری اصول پایبنده خب قابل اعتماد تره...و این هیچ وقت بدین معنا نیست اونی که حجاب نداره قابل اعتماد نیست یا هر کی با حجاب تر قابل اعتماد تر....ولی یه سری چیزاکلیت بیش تری داره....

Doctor.mech

عضو جدید

پس قبول داری که چادر سیاه یک محدودیت هست.

آواتار نمادی هست از تفکرات، شما فرض کن من مدیر تالار اسلام باشم و آواتارم یک خانم برهنه که کنار دریا دراز کشیده، چه حسی بهتون دست میده؟
واقعا هیچ حسی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.