توهین به تصاویر شهدا در پایتخت مقاومت!+ عکس

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هنگامی که عکس تابلوهای شهدا را که در چهارشنبه سوری سال گذشته نارنجک دستی رویشان زده بودند، مطلبی منتشر کردم و به این اتفاق اعتراض کردم که «این تصاویر هم باید بازیچه شود؟» ، عده ای گفتند که چرا هر اقدامی را شما توهین به شهدا می دانید؟ چند بچه نادان بوده اند و شیطنت کرده اند. حالا همان دوستان بیایند و ببینند…

بی غیرت! اینگونه تقدیر می کنی از آنانکه جانت را به آنها مدیونی ؟

اینجا دزفول است. پایتخت مقاومت ایران و تقریبا یک هفته از ۴ خرداد و «روز دزفول» گذشته است.

اینجا دزفول است و تصاویری را که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، تمثال مبارک سرداران شهید دزفول است که چند سالی است، در یک حرکت ارزشی و قابل تقدیر، بر دیوارهای نیروی مقاومت سپاه ناحیه دزفول ترسیم گردیده است.سردارانی که اگر متعلق به هر نقطه این آب و خاک غیر از خوزستان و دزفول بودند ، امروز آوازه شان در کل کشور پیچیده بود و کتاب کتاب از دلاوری هایشان به چاپ رسیده بود.

و امروز نه تنها این نشد بلکه شد آنچه نباید می شد.

این متن را در نهایت تنفر و خشم از اقدامی کثیف و لکن در نهایت درد می نویسم. با دلی سرشار درد و چشمی خیس و بغضی غریب، از مظلومیت دسته گل هایی که روزی رفتند تا آرامش امروز ما تضمین شود و امروز آدم نماهایی در نهایت پَستی و بی غیرتی اینگونه به تصویر این شهدا هم رحم نمی کنند.

آیا می توان گفت این اقدام هم شیطنتی بچه گانه است و یا اتفاقی و بدون هیچ غرض و مرضی اتفاق افتاده است؟

ظاهر امر بر این است که یکی از ارگان های شهری جهت جانمایی پروژه ای خواسته باشد محل مورد نظرش را با اسپره رنگ مشخص کند. اما آیا واقعیت همین است؟

یا اینکه این کار، یک صحنه سازی بیشتر نباشد برای رد گم کردن.

نمی دانم.

اما هرچه باشد می دانم که این کار اتفاقی نبوده و شیطنت بچه گانه نیست.

باید به باعث و بانی این اقدام کثیف بگویم:«بی غیرت». که اگر غیرت داشتی با تصاویر شهدای شهرت چنین نمی کردی.» بی غیرت!

تو از حاج قاسم چه می دانی؟ از دلاوری هایش در ۸ سال نبرد. در مرهم نهادنش به زخم های کسانی که در راه آرامش تو بر زمین می افتادند.

از دردهایی که پس از جنگ کشید. تو از نفس نفس زدن های پر از درد حاج قاسم که هدیه ای از گازهای ناجوانمرد شیمیایی بود چه می دانی؟ جسم نحیف و لاغرش را آن روزهای آخر دیده بودی؟

حاج امیر ابراهیمیان بیاید اینجا و از رفیق سفر کرده اش بگوید برای این بی غیرت و بی غیرتان. حاج امیر که خودش امروز دارد زیر چادر اکسیژن به سختی نفس می کشد.

بی غیرت!

از دلاورمردی های «غلامعلی آهوزاده» چه می دانی ؟ او که روز و شبش را در کوره راه های اطلاعات و عملیات گذراندو آن روز که جان را در راه وطن و آسایش تو نثار کرد، اشک های پسرش بر تابوتش می چکید.

«حاج علیرضا بی باک» ، «مهران دست نوشته ها » و «رهسپار قدیمی» و بقیه همرزمان این سردارهای مظلوم بیایند و از «میرزاحسن معلم» بگویند و از« بهروز دینوی».

دیگر نه دستم توان نوشتن دارد و نه ذهنم یاری می کند. سکوت کنم بهتر است یا فریاد بزنم؟ این را هم نمی دانم.

یادتان هست چهارشنبه سوری را و نارنجک دستی هایی را که خورد روی تصاویر شهدا؟

عدم برخورد با خاطیان چنان اقدامی،این اقدام موهن و کثیف را به دنبال داشت و گستاخین را گستاخ ترکرد.

یادتان هست امام را که فرمودند : «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره به فراموشی سپرده شوند»

یادتان هست حسین بیدخ را که گفت: «می روم تا تو بیایی. اگر این راه بی یاور بماند زندگی را از من دزدیده ای»

حسین گفت: «می روم اما از دردی بزرگ برخود می نالم. حس می کنم فرداها ، در راه ها ، وقتی زمان گذشته را از یاد می برد و آینده فراموشکده گذشته می شود، شهیدان از یاد می روند»

یادتان هست؟

و امروز باید بگویم حسین جان! از یاد که رفته اید هیچ، برخی به هر وسیله ای متوسل می شوند تا یاد و نامتان راکمرنگ و کمرنگ تر کنند.

تمامیت وجودم انزجار است از فرد یا افرادی که به جای تقدیر از شهدای شهرشان به هر نحو که دستشان می رسد، توهین می کنند. ای کاش زودتر آنکس که باید بیاید ، بیاید…

آخرین ویرایش:

پرنسس دیانا

عضو جدید
کار خیلی زشت و توهین آمیزی هست.
اون کسیکه اینکارو کرده مقصره.

ولی مقصر اصلی کسی هست که شهید رو یک ابزاری واسه استفاده کرده و هرجا میخواد برای حجاب و آزادی بیان و... یکی رو سرکوب کنه میگه شهیدا اینطور میخواستن شهیدا اونطور میخواستن.
یک حکومت نادان میتونه حتی بهترین انسان هارو هم اینقدر اسمشون رو همه جا بیاره تا خرابشون کنه.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار خیلی زشت هست...
من این عکس ها رو دیدم......احساس می کنم .....همون شیطنت بچگانه هست......
با خط کشیدن روی این عکس ها ارزش این فرماندها کم نمی شه......
....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه یه جور مرضی تو یه سری افراد هست که نمی دونم اسمشو چی بذارم... شاید برخورد کرده باشین به یه سری که تو مدرسه روی عکسای کتابها هنرنمایی می کردن.... فرقی هم براشون نداشت... مصدق باشه یا محمدعلی شاه... امیرکبیر باشه یا میرزا آقاخان... این دقیقا ادامه همون مرضه... اگه ایام انتخابات هم به پوسترهای نامزدها نگاه کنین همچین هنرنمایی هایی رو می بینین....
متاسفانه اینا براشون مهم نیست ینی بهتره بگم اصلا نمی فهمن شان و ارزش این افرادی که دارن اینجوری بهشون توهین می کنن چقدره... همون بی غیرت , خوب برازنده شونه چون از غیرت فقط پارچه پیچ کردن زنهاشونو بلدن

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
دشمن اگر میشکند حرفی نیست از دوست بپرسید چرا می شکند؟!!!....الهم عجل لولیک الفرج.....

babak485

عضو جدید
کاربر ممتاز
دزفول پايتخت مقاومت ايرانه و اهالي دزفول عاشق فرهنگ شهادت هستن و كساني كه دست به چنين كاري زده اند قطعا" منافق هستند

t@hi

عضو جدید
هیچ کس این عمل بسیار زشت رو نمیپسنده
واقعا جای تاسفه برا اونایی که بااین کارا عقده های خود رو خالی میکنن
وفکر میکنن کار بزرگی کردن
منصور حلاج وقتی دستش رو قطع کردن
گفت با اون دست دیگر من که الان در اسمان هاست چیکار میکنید
دوست عزیز هرگز یادو خاطره اینا از خاطر ماها پاک نخواهد شد

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دوست عزیز من...
شهدا جانشون رو برای دفاع از کشور و برای رضای خدای خود فدا کردند...
توده ملت هم هیچ وقت یاد شهداشون رو فرواموش نمی کنند و میدانند که چه رنجها و چه دردها کشیده شد، و چه دست ها و چه پاها و چه چشم ها که رفت، و چه جانها که پر کشید... تا دستها و پاها و چشمان مردم این سرزمین از دست ناپاکان بعثی دور بماند...

دوست عزیز من...
دوست مقاوم من...
سرزنده از عظمت و شعور شهدا باش... نه دل آزرده از کوچکی و نادانی عده ای قلیل...

آخرین ویرایش:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا
با همه شوخی با اینا هم شوخی واقعا زشته این کار

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا بعضیا شورشو در میارن شهدا جزء پاک ترین انسانها بودند ، هستند و خواهند بود