[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

Xerxes-I

عضو جدید
دوست عزیز من این ترم دیگه درسم تموم فقط کارآموزی و پروژه میمونه واسه تابستون که اونا هم از الان مشکلشون رو حل کردم یعنی عملا از 1 تیرماه وقتم کاملا آزاده . . .
منظورم از برنامه ریزی این بود که نمیدونم باید از کدوم درس شروع کنم ؟ شیوه تک درسی بهتره ( یک درس رو تموم کنم و برم سراغ بعدی) یا شیوه پیش بردن چند درس با همدیگه ؟ درضمن نمیدونم وقتی درسنامه یک درس رو میخونم تست هم بزنم یا تست رو بزارم واسه مهرماه؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید...
سلام.
به نظر من مهم خود شروع کردن حالا اینکه با چه کتابی و چه درسی زیاد مهم نیست چون برنامه درسی تقریبا برای هر نفر متفاوت با دیگریه،اگه شروع کنید فکر کنم بعد از یکی دو هفته بهترین برنامه مخصوص خودتون رو پیدا می کنید.در مورد منابع هم با چند نفر مشورت کنید و یه سری شنونو تهیه کنید اگه دیدید در درس خاصی هنوز مشکل دارید منابع دیگه رو هم امتحان کنید.ولی وققتون رو برای گرفتن بهترین برنامه و بعد شروع کردن تلف نکنید و هرچه زودتر شروع کنید چون مباحث کنکور م.شیمی خیلی گسترده هستند.توصیه ای که میکنم با ساعت کم شروع کنید تا خسته و دلسرد نشید چون سنگ بزرگ نشانه نزدن است.موفق باشید

Carpediem87

عضو جدید
سلام.راستش من هم به اندازه ی تجربم میخوام یه کمکی به دوستان بکنم امیدوارم مفید واقع بشه.

حرارت: راستش من برای حرارت کتاب راهیانو خوندم با کتاب پارسه.البته کتاب راهیانو کامل نخوندمو تستاشم کامل نزدم.من حرارتو تو آزمونای آزمابشی همیشه بالا میزدم و این انتظارو داشتم که میتونم مثله آزمونای آزمایشی بالا بزنمش اما نشد و خوب این سر جلسه تمرکزمو خیلی بهم زد.

ترمودینامیک: برای ترمو یک من راهیان و برای ترمو دو راهیان و پورانو خوندم.به نظر من برای ترمو یک رفرنس اصلا نیاز نیست چون کتاب های تست جامع هستند.اما برای ترمو دو قسمت محلول ها حتما حتما باید رفرنسو یه نگاه بهش انداخت.در مجموع تست های ترموی چند سال اخیر نسبتا ساده هستند که میشه اگه خوب بلد باشی تا 85-80 هم زد.

سیالات: من سیالات جزء ضعف هام بود و به نوعی گربه سیاهم.برای سیالات راهیانو خوندم اما خوب زیاد راضی نبودم ازش.به نظر من سیالات درسیه که باید با حل تست و مسئله اونو یاد گرفت و خوب با اینکه زیاد خوندمش اما تو کنکور امسال کمترین درصدم میشه.

جرم و عملیات:من جرمو یونیتم همیشه خوب بود. برای جرم من کتاب پارسه,بهمنیار و چالکش رو کامل خوندم(دو تای اول کامل کامل و سومی بعضی قسمتاشو) و کاملا هم راضی هستم و درصد جرممو مدیونه عمقی خوندن و چند تا رفرنس خوندنم هستم.برای جرم من راهیانو اصلا نخوندم حتی تست هم زیاد نزدم و فقط روی مفاهیم کار می کردم.برای یونیت ها هم راهیانو خوندم و بعضی قسمت ها از روی رفرنس ها.در مجموع درس جرم و یونیت کنکورو هر سال چند تا سوال گیر دار میدن که کسی درصد بالا نزنه که امسالم داده بودن.ولی اگه خوب مسلط میبودی میشد تا 80 زد.به نظر من برای جرم و یونیت حتما باید رفرنس خونده بشه

راکتور: برای راکتور من راهیانو خوندم.تستاشم کامل نزدم.راکتور درسیه که فرمول خیلی زیاد داره و من همه ی فرمولارو حفظ نبودم اما روش بدست آوردنشونو بلد بودم.کلا درس راکتور درس درصد بیاریه و تست هاش همه روتینه.

ریاضی:برای ریاضی کاربردی من پارسه رو خوندم و محسابات عددی پارسه و قسمتی هم از روی راهیان که به نظر من کامل پوشش میداد.
---------
برای خوندن من از اول مهر شروع کردم اما کاش زودتر شروع میکردم.و ازمون هم پارسه بودم که آزموناشبد نبود اما همین که تو جو کنکور بودم و هر دو هفته باید خودمو به سرفصلاش میرسوندم تاآزمونم نسوزه باعث شد برناممو با توجه به آزمون ها تنظیم کنم.به نظر من اگه خواستی آزمون شرکت کنی مهم اینه که حتما حتما به اون آزمون وفادار باشی نه اینکه بگی من تو جامع هاش خودمو میرسونم.نکته ی دیگه ای که باید بگم اینه که حتما مفهومی بخون و اگه در آزمونی شرکت کردی حتما اشکال هاتو رفع کن بعدش.در مورد تست زدن به نظر من شما سعی کن اول تو تابستون مفهوم دروسو یاد بگیری و در کنارش هم برای سنجش خودت تست های 75 تا 80 میم شیمیو بزنی.از مهر به بعد وارد جو تستی بشو و تست های ماقبل 86 رو بزن.تست های 86 به بعد رو هم بزار برای نزدیک های کنکور که آزمون جامع از خودت میگیری.اینو یادت باشه تست های ارشد محدودن و مثل تست های کارشناسی نیستن که اصلا تموم نشن.اگه تست های 86 به بعدو الان بزنی وقتی نزدیک کنکور میخوای از خودت آزمون جامع بگیری اون وقت درصد های غیر واقعی بدست میاری که میتونه موجب اعتماد به نفس کاذب بشه و سر جلسه وقتی میبینی نمیتونی مثه تو خونه سوالارو جواب بدی اون وقت به هم میریزی.یه چیز دیگه هم بگم اونم اینه که قرار نیست برای اینکه رتبت خوب شه درسارو 100 بزنی شما اگه برای یه درسی که 15 تا سوال داره یعنی هر تستش 6.66 درصد و به عبارت دیگه اگه 9 تاشو درست جواب بدی راحت 60 درصد زدی.برای درسای 20 سوالی هر تست 5 درصده یعنی برای اینکه 60 بزنی باید 12 تا درست بزنی و 8 تارو نزنی اصلا.این موضوع کمک میکنه که سر جلسه استرس نداشته باشی که ای وای من 5 تا سوالو نزدم دیگه قبول نمیشم.و تو اگه میانگینه 60 باشه مطمئن باش رتبت خوب میشه.و یه چیز دیگه اینکه سعی کن درسایی که ضریب بالا دارن رو حتما بالا بزنی چون خیلی تو رتبت اثر دارن.

شرمنده اگه زیاد حرف زدم.

موفق باشید

ahvaz611

عضو جدید
سلام.راستش من هم به اندازه ی تجربم میخوام یه کمکی به دوستان بکنم امیدوارم مفید واقع بشه.

حرارت: راستش من برای حرارت کتاب راهیانو خوندم با کتاب پارسه.البته کتاب راهیانو کامل نخوندمو تستاشم کامل نزدم.من حرارتو تو آزمونای آزمابشی همیشه بالا میزدم و این انتظارو داشتم که میتونم مثله آزمونای آزمایشی بالا بزنمش اما نشد و خوب این سر جلسه تمرکزمو خیلی بهم زد.

ترمودینامیک: برای ترمو یک من راهیان و برای ترمو دو راهیان و پورانو خوندم.به نظر من برای ترمو یک رفرنس اصلا نیاز نیست چون کتاب های تست جامع هستند.اما برای ترمو دو قسمت محلول ها حتما حتما باید رفرنسو یه نگاه بهش انداخت.در مجموع تست های ترموی چند سال اخیر نسبتا ساده هستند که میشه اگه خوب بلد باشی تا 85-80 هم زد.

سیالات: من سیالات جزء ضعف هام بود و به نوعی گربه سیاهم.برای سیالات راهیانو خوندم اما خوب زیاد راضی نبودم ازش.به نظر من سیالات درسیه که باید با حل تست و مسئله اونو یاد گرفت و خوب با اینکه زیاد خوندمش اما تو کنکور امسال کمترین درصدم میشه.

جرم و عملیات:من جرمو یونیتم همیشه خوب بود. برای جرم من کتاب پارسه,بهمنیار و چالکش رو کامل خوندم(دو تای اول کامل کامل و سومی بعضی قسمتاشو) و کاملا هم راضی هستم و درصد جرممو مدیونه عمقی خوندن و چند تا رفرنس خوندنم هستم.برای جرم من راهیانو اصلا نخوندم حتی تست هم زیاد نزدم و فقط روی مفاهیم کار می کردم.برای یونیت ها هم راهیانو خوندم و بعضی قسمت ها از روی رفرنس ها.در مجموع درس جرم و یونیت کنکورو هر سال چند تا سوال گیر دار میدن که کسی درصد بالا نزنه که امسالم داده بودن.ولی اگه خوب مسلط میبودی میشد تا 80 زد.به نظر من برای جرم و یونیت حتما باید رفرنس خونده بشه

راکتور: برای راکتور من راهیانو خوندم.تستاشم کامل نزدم.راکتور درسیه که فرمول خیلی زیاد داره و من همه ی فرمولارو حفظ نبودم اما روش بدست آوردنشونو بلد بودم.کلا درس راکتور درس درصد بیاریه و تست هاش همه روتینه.

ریاضی:برای ریاضی کاربردی من پارسه رو خوندم و محسابات عددی پارسه و قسمتی هم از روی راهیان که به نظر من کامل پوشش میداد.
---------
برای خوندن من از اول مهر شروع کردم اما کاش زودتر شروع میکردم.و ازمون هم پارسه بودم که آزموناشبد نبود اما همین که تو جو کنکور بودم و هر دو هفته باید خودمو به سرفصلاش میرسوندم تاآزمونم نسوزه باعث شد برناممو با توجه به آزمون ها تنظیم کنم.به نظر من اگه خواستی آزمون شرکت کنی مهم اینه که حتما حتما به اون آزمون وفادار باشی نه اینکه بگی من تو جامع هاش خودمو میرسونم.نکته ی دیگه ای که باید بگم اینه که حتما مفهومی بخون و اگه در آزمونی شرکت کردی حتما اشکال هاتو رفع کن بعدش.در مورد تست زدن به نظر من شما سعی کن اول تو تابستون مفهوم دروسو یاد بگیری و در کنارش هم برای سنجش خودت تست های 75 تا 80 میم شیمیو بزنی.از مهر به بعد وارد جو تستی بشو و تست های ماقبل 86 رو بزن.تست های 86 به بعد رو هم بزار برای نزدیک های کنکور که آزمون جامع از خودت میگیری.اینو یادت باشه تست های ارشد محدودن و مثل تست های کارشناسی نیستن که اصلا تموم نشن.اگه تست های 86 به بعدو الان بزنی وقتی نزدیک کنکور میخوای از خودت آزمون جامع بگیری اون وقت درصد های غیر واقعی بدست میاری که میتونه موجب اعتماد به نفس کاذب بشه و سر جلسه وقتی میبینی نمیتونی مثه تو خونه سوالارو جواب بدی اون وقت به هم میریزی.یه چیز دیگه هم بگم اونم اینه که قرار نیست برای اینکه رتبت خوب شه درسارو 100 بزنی شما اگه برای یه درسی که 15 تا سوال داره یعنی هر تستش 6.66 درصد و به عبارت دیگه اگه 9 تاشو درست جواب بدی راحت 60 درصد زدی.برای درسای 20 سوالی هر تست 5 درصده یعنی برای اینکه 60 بزنی باید 12 تا درست بزنی و 8 تارو نزنی اصلا.این موضوع کمک میکنه که سر جلسه استرس نداشته باشی که ای وای من 5 تا سوالو نزدم دیگه قبول نمیشم.و تو اگه میانگینه 60 باشه مطمئن باش رتبت خوب میشه.و یه چیز دیگه اینکه سعی کن درسایی که ضریب بالا دارن رو حتما بالا بزنی چون خیلی تو رتبت اثر دارن.

شرمنده اگه زیاد حرف زدم.

موفق باشید
توضیحات شما عالی و دقیق بود و ممنون از وقتی که گذاشتین . . .

ahvaz611

عضو جدید
بچه ها میگم شما استارت واقعیتون رو از کی میزنین و با روزی چند ساعت شروع میکنید ؟؟؟

shah_chem

عضو جدید
سلام خسته نباشیدبه کمک احتباج دارم من در این ترم 15 واحد دارمو در ترم اینده هم 20 واحد از طرفی هم کاراموزی هم دارم و اینکه مشکل سربازی نیز دارم حالا به نظر شما من رفرنس بخونم یا فقط به کتاب های تست . جزوه ها بسنده کنم؟ایا امیدی به قبولی داشته باشم با این برنامه فشرده یا اینکه .....؟ پیشاپیش ممنون

سلام خسته نباشیدبه کمک احتباج دارم من در این ترم 15 واحد دارمو در ترم اینده هم 20 واحد از طرفی هم کاراموزی هم دارم و اینکه مشکل سربازی نیز دارم حالا به نظر شما من رفرنس بخونم یا فقط به کتاب های تست . جزوه ها بسنده کنم؟ایا امیدی به قبولی داشته باشم با این برنامه فشرده یا اینکه .....؟ پیشاپیش ممنون
سلام..اتفاقا سوالشما سوال منم بود,والله اونطور که من تحقیق کردم فقط تو اون درس هایی که ضعف داری باید از روی رفرنس بخونی البته نه همه ی قسمت ها رو فقط جاهایی که ضعف داری.از یه طرف به نظر خودت میتونی از روی رفرنس همه ی درس ها رو بخونی؟؟؟؟؟مثلا هولمن رو تا حالا نگاه کردی؟؟؟؟؟خیلی مطالبش گنگ.به نظرم فقط تریبال و مک کیب رو بخونی کافیه بقیه از روی کتاب تست.

ahvaz611

عضو جدید
سلام داداش این ترم که هیچی قبل از شروع تیرماه تموم میشه ترم دیگه که برنامه اصلی تو باهاش تداخل داره میتونی کارآموزیت رو یه جای آشنا بگیری که نری (البته اگه زیاد برات مهم نیست ) ،،، بعدشم دوست من اگه واقعا هدفت کنکور باشه میتونی از تموم وقت های مردت استفاده کنی که البته خود منم میدونم خیلی کار ختیه ولی اگه یه هدف و انگیزه داشته باشی شدنیه فقط نیاز به یه برنامه ریزی دقیق و یه اراده قوی واسه اجرای برنامت داری . . .
در مورد کتاب های ریفرنس باید بگم همونجوری که دوستمون اشاره کردن فقط جاهایی که مطالب واقعا واست گنگه میتونی بهشون مراجعه کنی وگرنه خیلی دست و پا گیر هستن و وقتتو میگیرن . ..
اینا همه نظرات شخصی من بودن و تجربیاتی بودن که از بقیه کسب کرده بودم و خودم میخوام به کار ببندمشون . . .
اگه از دوستان کسی تجربه ای یا حرف خاصی یا راهنمایی داره لطفا دریغ نکنه ، ما هم مثل برادر کوچیکتر شما منتظر نصیحت ها و تجربیاتتون هستیم . . .

معتمدد

عضو جدید
دوستمون دزست ميگه اين ترم كه تموم شد
مشكلات شما منم داشتم ميتوني يه سري از واحداتو بعد از ترمي كه كنكور دادي برداري
براي رفرنس هم قبلا گفتم
فقط يه برنامه درستي داشته باشيد توهمي و نجومي برنامه نذاريد وقت خالي هم بذاريد كه اگه كاري پيش اومد بتونيد جبران كنيد
يادتون باشه كنكور رقابت با ديگران نيست سروكله زدن با اراده خودتون
موفق باشيد

DEPOR

عضو جدید
من سیالات رو روی پوران میخونم که خیلی کمکم میکنه و از همین سایت راهنمایی کردن /حرارت هم هم راهیان بد نیست /ترمو واقعا راهیان بده خودم هم نمیدونم رو چی بخونم؟/

معتمدد

عضو جدید
من سیالات رو روی پوران میخونم که خیلی کمکم میکنه و از همین سایت راهنمایی کردن /حرارت هم هم راهیان بد نیست /ترمو واقعا راهیان بده خودم هم نمیدونم رو چی بخونم؟/
ترمو پوران عالي-سيالات هيچ كدوم از كتابا قوي نيستن-حرارت راهيان بهتر از بقيه هست

mohandes-87

عضو جدید
خواه.....ش میکنم

خواه.....ش میکنم

سلام دوستان میدونم سوالم ربطی به این قسمت نداره ولی چون توی قسمت مربوطه جواب درستی نگرفتم اینجا میپرسم لطفا کمک کنید.اگر بخوام سیالات جرم حرارت رو مفهومی بخونم کتاب پدیده های انتقال برد چطوره؟ لطفا توضیح بدید که چرا خوبه یا چرابده:cry::cry::cry:

nematyar

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان. لطف می فرمایین منو یه کم راهنمایی می کنید. من لیسانسمو سال 81 گرفتم و بلافاصله هم شاغل شدم. الان نه به دلیل ارتقای شغلی بلکه علاقه به طی مدارج بالاتر می خوام ادامه بدم. طبیعتاً چون شاغلم وضعیتم متفاوت از خیلی از دوستان هست. ولی خب انگیزم واقعاً زیاده. دوسه باری کنکور دادم سالای پیش که چون تقریباً با کمترین میزان آمادگی رفتم، نشد. از بهمن شروع کرده ام به دوره دروس. برنامه نسبتاً دقیقی هم ریختم که تا پایان تابستون فقط دوره کنم و نت برداری. از اول مهر دوره فشرده و دیگه تمرکز روی تست و رفع اشکال. حالا میمونه چالش من با ارشد. من اکثر کتابای راهیانو گرفتم و هدفم فقط خوندن کمک درسیاس چون تقریباً نیاز رو برطرف می کنن. مگر جاهایی که می بینم با خود مفهوم مشکل دارم که مجبورم به رفرنس اصلی نقب بزنم که تاحالا هم راستش پیش نیومده. حالا؛ سیالات و حرارت راهیانو تموم کرده ام و جرم پوران و وسطای یونیتم از پوران و وسط ترمو1 از راهیان. ریاضیات مونده و کنترل و راکتور و زبان. زبان رو بدون اینکه بخونم سال پیش 60 زدم و فکر کنم خطری تهدیدم نمی کنه و آخر کار با یه دوره و تست حله. اما پاشنه آشیلم راکتور و ریاضیاته. به نظرتون چه منابعی خوبه؟ رفتم پارسه ثبت نام که گفت خبرت می دیم. موندم خودم چه رفرنسایی اضافه کنم و چجوریه اوضام؟ این روال خوبه یا تا وقت هست تغییرش بدم؟ منابع، منابع مطمئن می خوام؟ چون تاحالا نتونستم مقایسه کنم. ببخشید پر گفتم. منتظرم.

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها به نظر کلاس های کنکور میتونه خوب باشه؟؟؟؟
....در مورد بعضی درس ها که احساس ضعف میکنید واقعا خوبه کلاس..البته کلاسی که توش حل تست زیاد باشه فقط بخوان درس بدن به درد کنکور نمیخوره...

Xerxes-I

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان. لطف می فرمایین منو یه کم راهنمایی می کنید. من لیسانسمو سال 81 گرفتم و بلافاصله هم شاغل شدم. الان نه به دلیل ارتقای شغلی بلکه علاقه به طی مدارج بالاتر می خوام ادامه بدم. طبیعتاً چون شاغلم وضعیتم متفاوت از خیلی از دوستان هست. ولی خب انگیزم واقعاً زیاده. دوسه باری کنکور دادم سالای پیش که چون تقریباً با کمترین میزان آمادگی رفتم، نشد. از بهمن شروع کرده ام به دوره دروس. برنامه نسبتاً دقیقی هم ریختم که تا پایان تابستون فقط دوره کنم و نت برداری. از اول مهر دوره فشرده و دیگه تمرکز روی تست و رفع اشکال. حالا میمونه چالش من با ارشد. من اکثر کتابای راهیانو گرفتم و هدفم فقط خوندن کمک درسیاس چون تقریباً نیاز رو برطرف می کنن. مگر جاهایی که می بینم با خود مفهوم مشکل دارم که مجبورم به رفرنس اصلی نقب بزنم که تاحالا هم راستش پیش نیومده. حالا؛ سیالات و حرارت راهیانو تموم کرده ام و جرم پوران و وسطای یونیتم از پوران و وسط ترمو1 از راهیان. ریاضیات مونده و کنترل و راکتور و زبان. زبان رو بدون اینکه بخونم سال پیش 60 زدم و فکر کنم خطری تهدیدم نمی کنه و آخر کار با یه دوره و تست حله. اما پاشنه آشیلم راکتور و ریاضیاته. به نظرتون چه منابعی خوبه؟ رفتم پارسه ثبت نام که گفت خبرت می دیم. موندم خودم چه رفرنسایی اضافه کنم و چجوریه اوضام؟ این روال خوبه یا تا وقت هست تغییرش بدم؟ منابع، منابع مطمئن می خوام؟ چون تاحالا نتونستم مقایسه کنم. ببخشید پر گفتم. منتظرم.
سلام.راکتور رو که به راحتی میتونید تسلط پیدا کنید.همون کتاب طراحی راکتورهای شیمیایی نوشته لونشپیل یا کتاب دکتر مرتضی سهرابی که هر دو تا حجم کمی دارند+کتاب راکتور راهیان رو بخونید کافیه.در مورد راکتور حتما تست هم بزنید.یه نکته دیگه هم اینکه خیلی ها فکر میکنند راکتور رو باید حفظ کرد بخاطر همین واسشون سخته.متاسفانه تو اکثر کتابهای کنکور هم روابط بدون اثبات آورده می شوند سعی کنید روابط پایه رو حفظ کنید و بقیه رو بدست بیارید اینجوری حجم روابطش از یک چهارم هم کمتر میشه
ریاضی کنکور هم دو قسمته یکی محاسبات عددیه که باید شیوه های حل رو بلد باشید و حتما حتما تست بزنید که روش های محاسبه تو ذهن تون بمونه چون اغلب بچه ها بخاطر اینکه فکر می کنند تست های محاسبات آسونه و تا آخر حل نمی کنند و ازش رد میشند ولی سر کنکور روش های حل رو بیاد نمیارند و قاطی میکنند.واسه محاسبات همون کتاب راهیان کفایت میکنه به شرطی که حتما تست بزنید.
ریاضیات تحلیلی هم تقریبا 3 قسمت تقسیم میشه:مدلسازی،معادلات دیفرانسیل معمولی،معادلات دیفرانسیل جزئی.خوشبختانه مدل سازی رو با یاد گرفتن روش های استفاده از 2 تا فرمول کلی انتقال جرم و حرارت به راحتی میشه پاسخ داد.معادلات دیفرانسیل جزیی رو هم با درک مبحث پایه های متعامد-ارتوگونالیتی- و حدس شکل پاسخ معادله میشه جواب داد.میمونه معادلات دیفرانسیل معمولی که به نظرم بخونید ولی روش تاکید زیاد نکنید(کسی رو میشناختم که یک ماه از وقتشو صرف خوندن معادلات دیفرانسیل معمولی کرد) چون برخی از سوالاشو اگرم بشه حل کرد باید خیلی زمان گذاشت و حل نکردنش بهتر از حل کردنش هست.ولی سرسری عبور کردن از معادلات دیفرانیسل معمولی هم اشتباهه.از کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی دکتر نیک آذر هم به عنوان منبع استفاده کنید که به نظرم اگه خوب بخونیدش نیازی به منبع دیگه ندارید
موفق باشید

nematyar

عضو جدید
با سلام مجدد. یک سوال مهم: من اکثر کتابهای راهیانو دارم که البته ویرایش سال 84 و 85 هستند.(از اون موقع که خریدم نخوندمشون!!!!!!!!!!) حالا؛ رفتم بدموشون و کتابای پوران پژوهشو بگیرم که فروشنده گفت کتابات اصلاً 1000 تومنم نمی ارزن!!!؟؟؟ می خوام ببینم واقعاً ورژن مهمه؟ چون تعداد سوالای جدید پوران هم خیلی کم هست و فقط تفاوت نگارشی دارند. سوالم اینه که چقدر مهمه ورژن؟ لنگ ترمودینامیک هستم و سینتیک؟ ممنون می شم.

Xerxes-I

عضو جدید
با سلام مجدد. یک سوال مهم: من اکثر کتابهای راهیانو دارم که البته ویرایش سال 84 و 85 هستند.(از اون موقع که خریدم نخوندمشون!!!!!!!!!!) حالا؛ رفتم بدموشون و کتابای پوران پژوهشو بگیرم که فروشنده گفت کتابات اصلاً 1000 تومنم نمی ارزن!!!؟؟؟ می خوام ببینم واقعاً ورژن مهمه؟ چون تعداد سوالای جدید پوران هم خیلی کم هست و فقط تفاوت نگارشی دارند. سوالم اینه که چقدر مهمه ورژن؟ لنگ ترمودینامیک هستم و سینتیک؟ ممنون می شم.
نه،البته من ورژن جدیداشو داشتم که همشون فقط سوالای کنکورهای جدید رو به آخرش اضافه کرده بودند.ترمو دینامیک که جلد1 رو داری حتما ولی جلد2 ویژه مهندسی شیمی فکرکنم چاپ اولش 88 بوده.حتما بگیر این ترمو2 رو.

vaio

عضو جدید
بچه ها میشه لطف کنید یه دفعه دیگه جواب تشریحی و سوالهای کنکور90 و 91 بذارید

اون فایلا هیچکدوم دیگه باز نمیشن
مرسی

ahvaz611

عضو جدید
بچه های ارشدی 93 کجایین ؟؟؟ چیزی تا شروع تیرماه نمونده ها . . .
من که از اول تیرماه جدی شروع میکنم . . .

SCIENSE

عضو جدید
سلام من تو کنکور 91 شرکت کرده بودم و کتابای کنکورم هست اگر کسی از تبریز هست که می خواد کتابای کنکور بهش بدم .الان تهرانم و شنبه می رم تبریز .

navidmooomen

عضو جدید
سلام...عاقا من رته امسالم شد 1420 ...درصدامم بد نبودولی چون معدلم افتضاح بود،رتبمو به گند کشید.سربازیم معاف شدم.به نظرتون کجا قبول می شم؟ قبول شم برم؟یا یه سال دیگه بشینم بخونم؟ می ارزه؟!!!:que:

بالا