چرا خانم ها خود را ارزان فروختند؟ آزادی اصلا یعنی چه!؟

bobat

عضو جدید
اینجا میخوام دو گروه بحث کنیم. یه گروه که میگن خانم ها باید ازادی داشته باشن ، در جامعه دیده بشن ، کار کنن...

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا میخوام دو گروه بحث کنیم. یه گروه که میگن خانم ها باید ازادی داشته باشن ، در جامعه دیده بشن ، کار کنن...

یه گروه هم که مثل من میگن اصلا آزادی یعنی چی؟ میدونین شما که شاغل میشید چقدر به زندگی خودتون و بقیه ضربه میزنید؟ چقدر به جامعه ضربه میزنید؟ علتشم اگه خواستید میگم ولی همه دلایلشو میدونن چرا

ببخشید، من دقیق متوجه نشدم...
خانم ها فعالیت شغلی داشته باشن، تحصیل کنن به جامعه ضربه میخوره؟!.

bobat

عضو جدید
ببخشید، من دقیق متوجه نشدم...
خانم ها فعالیت شغلی داشته باشن، تحصیل کنن به جامعه ضربه میخوره؟!.
خیر تحصیل خیر ، بعضی شغل های ضروری هم خیر. اما مثلا من نمیدونم چه اجباری وجود داره 3 تا کارگر جون بکنن کار کنن بعد یه خانم کارفرماشون باشه هی دستور بده اینکارو بکن اونکارو بکن...
یا مثلا کلی جاهای دیگه که خانم ها با قیمت ارزانتر اونجا میشینن و شاغلن. هم به ازدواج خودشون لطمه میزنن چون سطح توقعشون میره بالا وقتی کار و پول دارن... هم مانع ازدواج یه پسر میشن چون پسر کار نمیتونه پیدا کنه و جاشو خانما گرفتن... هم کم حقوق میگیره کار میکنه کارفرما و رییس هم حال میکنن. فقط این فقط کارفرما و رییسه که سود میبره و حال میکنه

stabesh

عضو جدید
سلام
ببخشید اما اون خانم عمری درس خونده و زحمت کشیده حالا بشینه خونه چون یه عده آقا تنبل هستن یا کار بلد نیستن خوب اگر خوب بودن اونا رو استخدام میکردن
نخیر آقاجون آقایون دنبال پستای پشت میز نشینی و رئیس بازین دوس دارن ببرنشون بالا بالا بزارنشون رو سرشون ادعاشون زیاده برای همین خانما رو استخدام میکنن چون خانما راضین به حقشون

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

bobat

عضو جدید
سلام
ببخشید اما اون خانم عمری درس خونده و زحمت کشیده حالا بشینه خونه چون یه عده آقا تنبل هستن یا کار بلد نیستن خوب اگر خوب بودن اونا رو استخدام میکردن
نخیر آقاجون آقایون دنبال پستای پشت میز نشینی و رئیس بازین دوس دارن ببرنشون بالا بالا بزارنشون رو سرشون ادعاشون زیاده برای همین خانما رو استخدام میکنن چون خانما راضین به حقشون

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
به به . واقعا به به. بسیار منطقی بود. مشکل همینجاست که درس میخونین بعد میگم سطح توقعتون میره بالا به خونه نشستن افتخار نمیدین.
آهان یه ایراد دیگه یادم اومد: خانم که میره سرکار بچه دار که بشه لابد میگین بچه رو از 2 روزگی میفرستین مهدکودک...دیگه اینو بگین اصلا حرفی ندارم واقعا

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این حرف با اینکه خودش بی ادبی بود ولی بفرمایید

بی ادبی نبود دوست عزیز
از لحن تندتون میترسم و از بحثهایی ک آخرش ب جنگ و دعوا میکشه فراریم

اما در مورد تاپیکتون
خانمی ک رفته دانشگاه درس خونده و میتونه در جامعه مفید باشه و کارش مفید هست باید کار کنه
خانمی ک نیاز ب پول داره و از لحاظ مالی تامین نمیشه مجبور هست کار کنه
خوشبختانه یا متاسفانه جامعه بسمتی رفته و داره میره ک این انتظار را کم و بیش از خانم داره ک شاغل باشه بهر دلیلی

اما اگر سر کار رفتن خانم بخاطر استفاده یا بهتر بگم سو استفاده از جنسیتش هست معلومه ک درست نیست و صد در صد برای خانم هم مایه ضرره و تباهیه

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر تحصیل خیر ، بعضی شغل های ضروری هم خیر. اما مثلا من نمیدونم چه اجباری وجود داره 3 تا کارگر جون بکنن کار کنن بعد یه خانم کارفرماشون باشه هی دستور بده اینکارو بکن اونکارو بکن...
یعنی اگه 3 تا کارگر جون بکنن یه اقا بهشون دستور بده و کارفرماشون باشه ، موردی نداره ؟
یعنی همه ی این حرفا واسه اینه که یه وقت یه خانومی از یه سری اقا برتر نباشه ؟ : )
________

این که یه خانومی کار کنه به این معنی نیست که آزادی داره و اگه کار نکنه ازادیش از بین میره ! اما خانم ها هم این اختیار و آزادی رو دارن که خودشون انتخاب کنن که تحصیل کنن یا نه ، کار کنن یا نه !
آزادی یعنی حق تصمیم گرفتن برای آینده و شیوه زندگی ! نه اینکه شما آقایون بهشون دیکته کنید که بشینن تو خونه که یه وقت توقعشون بالا نره و هر کی گفت زنم شو بگن چشم !

در رابطه با کار هم ، بیش از جنسیت به توانایی فرد توجه میشه ! اگر کاری که فرد تحویل میده با کیفیت باشه کارفرما حاضره پول بیشتری رو هم بده !

bobat

عضو جدید
اقایون هم در بحث شرکت کنین. چون قطعا خانم ها من هرچقدم بگم قبول نمیکنن...

من میخوام از اسیب های اشتغال زنان بگن دوستان آقای من. اگر فکر میکنید هم که اسیبی نداره کلا ، هیچی...

bobat

عضو جدید
بی ادبی نبود دوست عزیز
از لحن تندتون میترسم و از بحثهایی ک آخرش ب جنگ و دعوا میکشه فراریم

اما در مورد تاپیکتون
خانمی ک رفته دانشگاه درس خونده و میتونه در جامعه مفید باشه و کارش مفید هست باید کار کنه
خانمی ک نیاز ب پول داره و از لحاظ مالی تامین نمیشه مجبور هست کار کنه
خوشبختانه یا متاسفانه جامعه بسمتی رفته و داره میره ک این انتظار را کم و بیش از خانم داره ک شاغل باشه بهر دلیلی

اما اگر سر کار رفتن خانم بخاطر استفاده یا بهتر بگم سو استفاده از جنسیتش هست معلومه ک درست نیست و صد در صد برای خانم هم مایه ضرره و تباهیه

اخه الان درس خونده هاش ، اونم از نوع استعداد درخشانش گیر موندن بعد یه خانم ، حالا شما رو نمیگم ولی یه درس لت و پاری هم خونده میاد مفید باشه؟ اخه هرکی مگه درس خونده باید بیاد وسط جامعه مفید بودنشو نشون بده؟ چرا قبول نمیکنین مفید بودن یعنی تربیت بچه ، یعنی ازدواج ، یعنی زندگی...
این دو هزار پولی که در میارین میدونین چقدر به ضرر شما تموم میشه غیر مستقیم؟ به حرفای قبلیم اصلا دقت کردین من چی گفتم؟ سواستفاده جنسی تنها یه مورد از چند مورد ضرر و تباهیه

bobat

عضو جدید
یعنی اگه 3 تا کارگر جون بکنن یه اقا بهشون دستور بده و کارفرماشون باشه ، موردی نداره ؟
یعنی همه ی این حرفا واسه اینه که یه وقت یه خانومی از یه سری اقا برتر نباشه ؟ : )
________

این که یه خانومی کار کنه به این معنی نیست که آزادی داره و اگه کار نکنه ازادیش از بین میره ! اما خانم ها هم این اختیار و آزادی رو دارن که خودشون انتخاب کنن که تحصیل کنن یا نه ، کار کنن یا نه !
آزادی یعنی حق تصمیم گرفتن برای آینده و شیوه زندگی ! نه اینکه شما آقایون بهشون دیکته کنید که بشینن تو خونه که یه وقت توقعشون بالا نره و هر کی گفت زنم شو بگن چشم !

در رابطه با کار هم ، بیش از جنسیت به توانایی فرد توجه میشه ! اگر کاری که فرد تحویل میده با کیفیت باشه کارفرما حاضره پول بیشتری رو هم بده !

نه اخه شما تصور بکن یه خانم سربالای چندتا پیرمرد واستاده فضای سبز دستور میده بیل بزن... اون صحنه رو شما تصور کن... خیلی حرف توشه و خیلی تحقیر آمیزه... اصلا زشته بده.من چجوری بگم اخه زشته. واقعا حس نمیکنین زشته؟
بحث بحث دیکته کردن نیست. نمیدونم این بحران رو چرا نمیتونین حس کنین. من هرچی میگم 30 سال بعد همه متوجه میشن من چی میگفتم و حیف که الان همه ضد منن... دیر خواهد شد

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اخه الان درس خونده هاش ، اونم از نوع استعداد درخشانش گیر موندن بعد یه خانم ، حالا شما رو نمیگم ولی یه درس لت و پاری هم خونده میاد مفید باشه؟ اخه هرکی مگه درس خونده باید بیاد وسط جامعه مفید بودنشو نشون بده؟ چرا قبول نمیکنین مفید بودن یعنی تربیت بچه ، یعنی ازدواج ، یعنی زندگی...
این دو هزار پولی که در میارین میدونین چقدر به ضرر شما تموم میشه غیر مستقیم؟ به حرفای قبلیم اصلا دقت کردین من چی گفتم؟ سواستفاده جنسی تنها یه مورد از چند مورد ضرر و تباهیه

میشه قبلش توضیح بدید ک خانم اصلا یعنی چی از نظر شما؟

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حالا نه که اقایون همه آیکیو و فهم و شعور و تواناییشون بالاس ؟
تو پست قبل گفتم الان اکثر کارفرماها به این فهم رسیدن که ملاک توانایی افراده ! پس برای جلوگیری از دوباره کاری یا به دست اوردن نتیجه کار بی کیفیت از نیروی کار توانا کمک میگیرن ! حالا اگه استعداد درخشانا عرضه کار کردن ندارن تقصیر خانوماس ؟
ضمن اینکه اصلا استعداد درخشان به چه کسی میگن ؟ کسایی که فقط تئوریشون خوبه در عمل که وارد محیط کار میشن شاید هیچ قابلیتی نداشته باشن !
ضمن اینکه خانم های زیادی هستن که هم کار میکنن هم ازدواج کردن و بچه دار شدن و بچه هاشون هم خوب تربیت کردن !
اگر دور و بری های شما این توانایی رو نداشتن نباید به همه تعمیم بدید !

نه اخه شما تصور بکن یه خانم سربالای چندتا پیرمرد واستاده فضای سبز دستور میده بیل بزن... اون صحنه رو شما تصور کن... خیلی حرف توشه و خیلی تحقیر آمیزه... اصلا زشته بده.من چجوری بگم اخه زشته. واقعا حس نمیکنین زشته؟
بحث بحث دیکته کردن نیست. نمیدونم این بحران رو چرا نمیتونین حس کنین. من هرچی میگم 30 سال بعد همه متوجه میشن من چی میگفتم و حیف که الان همه ضد منن... دیر خواهد شد
خب منم پرسیدم که اگه کارفرما آقا باشه زشت نیست ؟
زشت اینه که آدمایی که ادعای فرهنگ و تمدن و تدین دارن همچنان برتری رو در جنسیت و مرد بودن میبینن و به خاطر همینه که اگه یه خانوم ازشون بالاتر باشه احساس حقارت میکنن !
چون به انسان فارغ از جنسیتش نگاه نمیکنن ! به توانایی هاش نگاه نمیکنن ! به این نگاه میکنن که زنه یا مرد !
زشت اینه که شما و یکی دیگه از کاربرای باشگاه را افتادین تو تاپیکا و یه جوری برخورد میکنین که همه نفهم و بیشعورن و هیچی حالیشون نیس ولی شما دو نفر خیلی می فهمید ! هر وقت تونستید این حس خودبزرگ بینی رو از خودتون دور کنید برای بحث تشریف بیارید ! چون در غیر این صورت بحث بی فایده اس !

آخرین ویرایش:

شاپریا

عضو جدید
تا حدودی درسته و بعضی ها واقعا فکر می کنن کار کردن بیرون یعنی آزدی
وبدون داشتن هیچ نیازی کار می کنن و باعث می شن موقعیت شغلی برای مرد ها که وظیفشون کار کردن هست کم بشه
و هم درازای حقوق کمتری رو براساس این تفکرشون که کار کردن باعث آزادی هست می گیرن و باعث می شن
کارفرما ها بیشتر سوئ استفاده کنند
و بیشتر نیروی خانم بگیرند با حقوق کم

آخرین ویرایش:

electro-esmoke

عضو جدید
خانم ها خیلی زرنگن از اسلام قثط یه طرف ماجرا رو که به نفعشونه می بینن.

تو اسلام مرد باید نفقه بده. خرجی وظیفه مرده. مهریه باید بده. ولی تو خارج نه.
تو ایران اگه مرد بیچاره نسبت به زن 2 به 1 ارث بگیره همه زنا میگن ای هوار.

همین اسلام که همه چیز رو بر دوش مرد انداخته باعث شده زنا برن با حقوق وزار کار و کمتر کار کنن چون کسی توقعی ازشون نداره. و مرد با اون همه توقع بیکار بمونه.

حالا نگین چه بی غیرته. نه. منم میگم مرد باید خرج بده چشمش کور منم اینطور می پسندم.

اما حقیقت کشور اینه
خارج بعد از طلاق اگه هر دو شاغل باشن مال و اموال مساوی قسمت میشه. جهاز برون عسل خرون اینه بخرون از برادر عروس کتک بخورون ماه عسل و مهریه محرمیت و عقد عروسی و ابوسی و لوثی و نامزدی اینا مسائل مهمشون نیست. تو یه کلیسا میرن فقط دور هم خوشن. نمیگن کاخ نیاورون نرفت دوماد بی عرضه هست. نوقعات از مرد بیچاره به شکل غیر منطقی زیاده و از زن هیچ توقعی نمیره.

آخرین ویرایش:

electro-esmoke

عضو جدید
خداییش قدر این حکومت اسلامی و مردای ایرانی رو بدونید.:w02:
تا حالا شنیده بودید مردی بیاد اینا رو بگه شما غصه بخورید؟ اینقدر که ما مردای ایرانی مردیم اصلا :D:cool:
منم اینو گفتم برای اسایش خاطر خانوما گفتم نرن شوهر خارجی کنن بدبخت شن.:lol:

"البته من از عواقب پستم خیلی میترسم." :w22:

ali199_1991

کاربر بیش فعال
این مورد بیل زدن رو من دیدم ؛ واقعا خیلی زشته و می خوام دختره رو خفه اش کنم! البته ببخشید رک گفتم...

اما به نظر من هر کسی حق کار کردن داره و نمیشه براش جنسیت قائل شد ولی باید گفت اکثر کارهای سخت رو مردها انجام میدن(حداقل تو ایران)... و اصلا خیلی کارها انجامش از عهده ی زنان خارجه(خواستین نام می برم)

واقعا ما از اینکه همدیگرو بکوبیم چه منفعتی داره برامون؟

همین اسلام که همه چیز رو بر دوش مرد انداخته باعث شده زنا برن با حقوق وزار کار و کمتر کار کنن چون کسی توقعی ازشون نداره. و مرد با اون همه توقع بیکار بمونه.

حالا نگین چه بی غیرته. نه. منم میگم مرد باید خرج بده چشمش کور منم اینطور می پسندم.

اما حقیقت کشور اینه
خارج بعد از طلاق اگه هر دو شاغل باشن مال و اموال مساوی قسمت میشه. جهاز برون عسل خرون اینه بخرون از برادر عروس کتک بخورون ماه عسل و مهریه محرمیت و عقد عروسی و ابوسی و لوثی و نامزدی اینا مسائل مهمشون نیست. تو یه کلیسا میرن فقط دور هم خوشن. نمیگن کاخ نیاورون نرفت دوماد بی عرضه هست. نوقعات از مرد بیچاره به شکل غیر منطقی زیاده و از زن هیچ توقعی نمیره.
دقیقا درسته

electro-esmoke

عضو جدید

من میخوام از اسیب های اشتغال زنان بگن دوستان آقای من. اگر فکر میکنید هم که اسیبی نداره کلا ، هیچی...
من شرکت کردم . من اتش جنگ جهانی سوم را برافروختم. ولی اقایون حمایت نمی کنن و لایک نمی کنن و ما له میشیم. و با افتخار در میدان شهر دفن می شیم. :w47:

و من همچنان بعد از مرگ در راه حمایت از حقوق مردا اسموک می کنم:w37:

مردایی که حقوق رو اینطوری مینویسن هغوغ

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

بنظرتون زشته چون ی عمر یاد گرفتید شما جنس برترید و باید هر چی میگید زن اطاعت کنه
البته حقم دارید ولی کم کم باید عادت کنید ک زن ها مثل قبل زیر بار مرد نمیرن و زور نمیشنون
زن و مرد هر دو انسان هستند و حق کار و انتخاب دارند
هر کسی سطح بالاتری از لحاظ علمی پیدا کرد در جایگاهی ک از لحاظ کاری براش تعریف شده میتونه کار کنه

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من واقعا نمیتونم این حجم دلواپسی های شما رو در مورد این مسائل بی مورد تصور کنم ...من نمیگم اهمیت نداره این مسائل اما میدونم شما فقط دنبال حاشیه سازی هستی

ببین خیلی جاها هست که ادمها طبق لیاقت هاشون مراحل ترقی رو طی میکنن نه برحسب جنسیت مثلا توی دانشگاه ها ضریب هوشی دخترا از پسرا بیشتره پس انصاف نیس بگیم دخترا بشینن اشپزی کنن کوزتی کنن و... یا نباید پست های مهم رو اختیار کنن بالخره اونا هم انسان هستن و خون همه انسانها قرمزه و مثه هم

اگه صحبت از دستور دادن باشه چرا برای زن زشته ولی برای مرد نه؟ تازه تو این موارد ممکنه ی خانم تو این مقام باشه ولی دل رحم تر باشه نسبت به یک اقا اینها که گفتی زشت نیست زشت تفکرات شماست :|

در کل میخام بگم مثه داعشی ها برای خودتون فتوا صادر میکنی البته ببخشیدا

بعد میگن چرا بلاد کفر از ما جلو ترن چون اونها به رنگ و نژاد و جنسیت هیچ کس نگاه نمیکنن و به لیاقت هوش و دانش اونها نگاه میکنن اونا همیشه حرفای مهم تری برای بحث کردن دارن

موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali199_1991

کاربر بیش فعال
به نظر من کار کردن برای زن آسیبی نداره...کلا قانون نداره و هر کسی نظر خودشو داره به نظر من...اصلا خیلی ها دارن از گرسنگی می میرن ؛ نباید کار کنن؟
در خیلی کارها همونطور که باید مرد اونو انجام بده ، در یکسری کارها باید زن باشه...

مثلا مهماندار هواپیما بهتره زن باشه و این موضوع ظاهرا بخاطر مسائل روانشناسی هست..گرچه بماند که خیلی هاشون گند میزنن!!

یه مشکلی که هست اینه که زن خدا نکنه به جایی برسه ، مثلا دقت کردین این منشی های دختر رو؟ هر که ندونه فک میکنه اندازه خود دکتر 10 سال پزشکی خونده...یا حتی خود دکترهای زن!!

به نظر من همه باید حق کار کردن داشته باشن و اینکه مرد باید کار کنه صرفا عرف جامعه ی ما هست نه دستور خدا...

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام اجازه هس من نظرمو بگم؟ اخه من هروقتی اومدم ی چی گفتم شما گفتی اصن غلط کردم و بی خیالش و ازین حرفا :d

من واقعا نمیتونم این حجم دلواپسی های شما رو در مورد این مسائل بی مورد تصور کنم ...من نمیگم اهمیت نداره این مسائل اما میدونم شما فقط دنبال حاشیه سازی هستی

ببین خیلی جاها هست که ادمها طبق لیاقت هاشون مراحل ترقی رو طی میکنن نه برحسب جنسیت مثلا توی دانشگاه ها ضریب هوشی دخترا از پسرا بیشتره پس انصاف نیس بگیم دخترا بشینن اشپزی کنن کوزتی کنن و... یا نباید پست های مهم رو اختیار کنن بالخره اونا هم انسان هستن و خون همه انسانها قرمزه و مثه هم

اگه صحبت از دستور دادن باشه چرا برای زن زشته ولی برای مرد نه؟ تازه تو این موارد ممکنه ی خانم تو این مقام باشه ولی دل رحم تر باشه نسبت به یک اقا

در کل میخام بگم مثه داعشی ها برای خودتون فتوا صادر میکنی البته ببخشیدا

بعد میگن چرا بلاد کفر از ما جلو ترن چون اونها به رنگ و نژاد و جنسیت هیچ کس نگاه نمیکنن و به لیاقت هوش و دانش اونها نگاه میکنن اونا همیشه حرفای مهم تری برای بحث کردن دارن

موفق باشی

آفرین خیلی خوب گفتید;)

ali199_1991

کاربر بیش فعال
شما از چه منبعی می گید ضریب هوشی دخترا تو دانشگاه بیش تر از پسرا هست؟ اگر بخاطر نمراته بالاتر هست باید بگم این بخاطر مطالعه بیش تره وگرنه ربطی به هوش نداره..رتبه های اول کنکور همگی دختر هستن؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از چه منبعی می گید ضریب هوشی دخترا تو دانشگاه بیش تر از پسرا هست؟ اگر بخاطر نمراته بالاتر هست باید بگم این بخاطر مطالعه بیش تره وگرنه ربطی به هوش نداره..رتبه های اول کنکور همگی دختر هستن؟

من با توجه به محیط اطراف خودم و دیده های خودم نظر دادم

یک نمونه گیری از جامعه اماری کلی که نیاز به منبع نداره نگفتم همه

reza_19933

عضو جدید

فقط میشه سکوت کرد و تاسف خورد.. حرفی نمیمونه

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اما حقیقت کشور اینه
اینکه میفرمایید ما اونجاهایی که تو اسلام به نفعمون نیست رو نمیبینیم یعنی دقیقا کدوم جاها ؟
اتفاقا اونایی که تو طول تاریخ هر جایی که اسلام به خانم ها حق داده رو ندیدن شما آقایون بودین !
شماها هیچوقت یادتون نرفته که ارثتون دو برابر خانوماس ! یادتون نرفته که دیه ی نقص عضوتون دو برابر ماست ! یادتون نرفته که میتونید چند تا زن بگیرید و صیغه کنید و تا زمانی که از پس مخارج برمیومدید در این زمینه کوتاهی هم نکردید !
اما یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره که پرستار بچه اش بشه و اگه بخواد باید برای بچه دایه بگیرید ! یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره بشوره و بسابه و بپزه ! و اگه خواست باید براش خدمه بگیرید و با بهش حقوق بدید ! یادتون رفت که شرع حتی برای شیر دادن به بچه برای زن حق حقوق گرفتن قائل شده ! یادتون رفت که اگه زنی خارج از خونه کار کنه وظیفه نداره تو خونه پولشو خرج کنه !
ولی همیشه خانوما از همه ی این حقوق گذشتن ! حتی اگر شاغل هم بودن باز کار خونه رو تنهایی و بدون کمک گرفتن از همسر انجام دادن و حتی حقوقشونو توی خونه خرج کردن !
اون هایی هم که نشستن تو خونه و سر کار نرفتن ! هر روز از امثال شما سر کوفت خوردن که : ما صبح تا شب داریم جون میکنیم و پول درمیاریم ولی شماها تو خونه نشستید و کار نمی کنید !
در مورد کار هم اگر مهارتتون و کیفیت کارتون بالا باشه رو زمین نمیمونید ! ولی اگه قراره کارتون در حد همون خانوم باشه و دو برابرش پول بگیرید بله کارفرما به اون خانوم کار میده نه شما !

اون مسائلی رو که برای ازدواج گفتین رو قبول دارم ولی به همون اندازه روی دخترها برای خرید جهیزیه فشار هست و خیلی ها هم چون تواناییشو ندارن قید ازدواج رو میزنن !

این مورد بیل زدن رو من دیدم ؛ واقعا خیلی زشته و می خوام دختره رو خفه اش کنم! البته ببخشید رک گفتم...
حضرت محمد با اون عظمتش واسه حضرت خدیجه کار میکرد ، نه احساس حقارت کرد نه میخواست خفه اش کنه !
تا زمانی که ذهن شما انسان ها رو بر اساس جنسیت تفکیک کنه نمیتونید به قابلیت ها و ارزش هاشون پی ببرید !
پ.ن : البته من موافق نیستم که یه خانوم یا اقایی که کارفرماس با زیر دستش بد و تحقیر امیز برخورد کنه ! بحث اینه که اگر رفتار فردی که بالاتره انسانی باشه جنسیتش مهم نیست ! و اگر غیر انسانی باشه هم همینطور !

shab.tarik

عضو جدید
من نمی دونم شما دنبال چی هستی؟ جالبه هر بار که نظرات شما رو می خونم یاد یکی از این جک های قدیمی بی مزه می افتم دقیقا جکش یادم نیست ولی یه چیزی تو مایه های این که یه نفری به یه نفر دیگه می گه این قیافه خودته یا داری شکلک در میاری:D. حالا داداش گلم شما واقعا این افکارته یا داری شکلک در میاری؟

electro-esmoke

عضو جدید
اینکه میفرمایید ما اونجاهایی که تو اسلام به نفعمون نیست رو نمیبینیم یعنی دقیقا کدوم جاها ؟
اتفاقا اونایی که تو طول تاریخ هر جایی که اسلام به خانم ها حق داده رو ندیدن شما آقایون بودین !
شماها هیچوقت یادتون نرفته که ارثتون دو برابر خانوماس ! یادتون نرفته که دیه ی نقص عضوتون دو برابر ماست ! یادتون نرفته که میتونید چند تا زن بگیرید و صیغه کنید و تا زمانی که از پس مخارج برمیومدید در این زمینه کوتاهی هم نکردید !
اما یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره که پرستار بچه اش بشه و اگه بخواد باید برای بچه دایه بگیرید ! یادتون رفت که هیچ زنی وظیفه نداره بشوره و بسابه و بپزه ! و اگه خواست باید براش خدمه بگیرید و با بهش حقوق بدید ! یادتون رفت که شرع حتی برای شیر دادن به بچه برای زن حق حقوق گرفتن قائل شده ! یادتون رفت که اگه زنی خارج از خونه کار کنه وظیفه نداره تو خونه پولشو خرج کنه !
ولی همیشه خانوما از همه ی این حقوق گذشتن ! حتی اگر شاغل هم بودن باز کار خونه رو تنهایی و بدون کمک گرفتن از همسر انجام دادن و حتی حقوقشونو توی خونه خرج کردن !
اون هایی هم که نشستن تو خونه و سر کار نرفتن ! هر روز از امثال شما سر کوفت خوردن که : ما صبح تا شب داریم جون میکنیم و پول درمیاریم ولی شماها تو خونه نشستید و کار نمی کنید !
در مورد کار هم اگر مهارتتون و کیفیت کارتون بالا باشه رو زمین نمیمونید ! ولی اگه قراره کارتون در حد همون خانوم باشه و دو برابرش پول بگیرید بله کارفرما به اون خانوم کار میده نه شما !

اون مسائلی رو که برای ازدواج گفتین رو قبول دارم ولی به همون اندازه روی دخترها برای خرید جهیزیه فشار هست و خیلی ها هم چون تواناییشو ندارن قید ازدواج رو میزنن !

حضرت محمد با اون عظمتش واسه حضرت خدیجه کار میکرد ، نه احساس حقارت کرد نه میخواست خفه اش کنه !
تا زمانی که ذهن شما انسان ها رو بر اساس جنسیت تفکیک کنه نمیتونید به قابلیت ها و ارزش هاشون پی ببرید !
پ.ن : البته من موافق نیستم که یه خانوم یا اقایی که کارفرماس با زیر دستش بد و تحقیر امیز برخورد کنه ! بحث اینه که اگر رفتار فردی که بالاتره انسانی باشه جنسیتش مهم نیست ! و اگر غیر انسانی باشه هم همینطور !

کدوم چهارتا زن؟ من که یکیشم ندارم مگه از جونم سیر شدم. :biggrin: مگه چند تا مرد چهار تا زن دارن؟
اما من هزاران نفر رو میشناسم شوهراشون رو برا مهریه انداختن رندان

برید به اونایی بگید که مورد دیدن مردی که مرد بوده و با 200 تومن زن نون میداده. بالای همین صفحه هستن. :biggrin: معلومه که تو جامعه بودن و این حرفا رو نمیزنن که خانما رو تحت تاثیر قرار بدن!

واقعیت رو باید قبول کرد.