ایسنا: امار دقیق و مو به موی بیکاری + نموار + رقم. بحث و گفتگو

electro-esmoke

عضو جدید
گروه تحصیلینرخ بیکاری
صنعت و فراوری41.6
علوم کامپیوتر30.4
روزنامه نگاری و اطلاع رسانی30.3
علوم حیاتی26.6
هنر26.4
حقوق25.4
علوم فیزیکی25
کشاورزی و شیلات24.8
صنعت و فناوری22.2
معماری و ساختمان سازی21.1
خدمات شخصی20
علوم رفتاری و اجتماعی20.4
بازرگانی و علوم اداری20.3
دامپزشکی20.2
خدمات بهداشتی19.8
خدمات محیط زیست19.5
ریاضیات و آمار19
علوم انسانی15.2
خدمات امنیتی8.9
بهداشت8
تربیت معلم7.7
خدمات حمل و نقل3.9

1412428531324_2.JPG

1412428531184_1.jpg

کلی هم در موردش حرف شده در:

http://www.isna.ir/news/93071407555/نرخ-بیکاری-درچه-رشته-هایی-بالاست-نمودار

یه جا شنیدم یه خانمی میگفت به خاطر دانش کم دانش اموختگان امروز این اشکال یه وجود امده

شما نطر شخصیتون رو بگید.

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
be nazare man in mozoo az oonjayi ke oloome farragiri shode dar daneshgahha serfan teorist va daneshjooo faghat hajme ziyadi az etelaato bayad hefz kone bedoone inke karbordesho befahme be ebarate dige daneshe emrooz baraye danshjoo bare hafeze ast ta bare elm. hefziyat khalaghiyat ro dar ensan mikoshe .

ta vazo ozae vezarate oloom in bashe nerkhe bikari hamine va che bassa badtar ham mishe

electro-esmoke

عضو جدید
اما واقعا رقم بالایی هست. ممکنه نرخ بیکاری به 100% برسه؟ ادم فضایی ها بیان کشور رو اداره کنند؟ رئیس جمهور بیکار شه و اینا؟

من واقعا سوالم اینه که این 70 میلیون جمعیت کشور که از برند بدشون میاد جایزگزینی برای کالای خارجی دارند؟ یعنی چطوری خدمات به مردم داده میشه وقتی بالاترین رتبه برای صنعته؟

عملا پولمون رو تو جیب خارج میریزیم چون صنعت نداریم. یا در بهترین حالت پیمانکاریم. جنس خارجی می خریم نصب می کنیم. و خدمات پس از فروش میدیم. مثل دوربین مدار بسته.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یکی مثه من باید بره با استاد بی سواد و بی فرهنگ دعوا کنه که چرا انداختش و با کلی دلیل و برهان براش بگم که من به این دلیل و این دلیل مطمءن هستم که تو منو انداختی چرا ؟؟ چون اشکالاتتو میگم حالا ضایع میشی جلو دانشجوها تقصیر من نیس تقصیر خودته که بدون مطالعه قبلی میای سرکلاس ؟چرا چون من مثه بقیه چاپلوسی و پاچهخاری نمیکنم الکی خودمو کوچیک نمیکنم ... فک کن من باید از کل 15 نمره فقط 1.5 نمره گرفته باشم!!!!!!!!!!!!! و میانترمم هم کامل شده باشم.
حالا به قول خودش که منو تحدید میکنه خانوم سعادت شما باید مدرک تحصیلیتونو من امضضا کنم و... (پل پشت سرتو خراب نکن اینجا هیچکی نیس که حرفای تورو بفهمه چرا ؟ چون من به عنوان مرد با فرهنگ اینجا شناخته شدمو...)
در کل میخام بگم یکی هم که مثه این آقا یه کاره اای هستن حالا دکترا از علم زیادشون نیس نمیدونم هم از چیه فقط میدونم باکاری در جامعه دلیل بر سواد و مسئولیت پذیری افراد نیس که حالا اینا که بیکارند بیسواد و بیشئورند.

electro-esmoke

عضو جدید
وقتی یکی مثه من باید بره با استاد بی سواد و بی فرهنگ دعوا کنه که چرا انداختش و با کلی دلیل و برهان براش بگم که من به این دلیل و این دلیل مطمءن هستم که تو منو انداختی چرا ؟؟ چون اشکالاتتو میگم حالا ضایع میشی جلو دانشجوها تقصیر من نیس تقصیر خودته که بدون مطالعه قبلی میای سرکلاس ؟چرا چون من مثه بقیه چاپلوسی و پاچهخاری نمیکنم الکی خودمو کوچیک نمیکنم ... فک کن من باید از کل 15 نمره فقط 1.5 نمره گرفته باشم!!!!!!!!!!!!! و میانترمم هم کامل شده باشم.
حالا به قول خودش که منو تحدید میکنه خانوم سعادت شما باید مدرک تحصیلیتونو من امضضا کنم و... (پل پشت سرتو خراب نکن اینجا هیچکی نیس که حرفای تورو بفهمه چرا ؟ چون من به عنوان مرد با فرهنگ اینجا شناخته شدمو...)
در کل میخام بگم یکی هم که مثه این آقا یه کاره اای هستن حالا دکترا از علم زیادشون نیس نمیدونم هم از چیه فقط میدونم باکاری در جامعه دلیل بر سواد و مسئولیت پذیری افراد نیس که حالا اینا که بیکارند بیسواد و بیشئورند.
شما منظورشو ساده گرفتید.چون خودتون ادم نجیبی بودی. ادم کثیفی هست متاسفانه. داره میگه من اینجا کاره ای هستم و شما باید با من خوب باشی و ..... خوب میفهمم چی میگید. منم زیاد دیدم و شنیدم از این موارد
متاسفانه هر کی می خواد از سمتش سو استفاده کنه.
استاد مرد هست؟ مجرده یا متاهل؟ به نظرم باید محکم بایستید و قاطع باهاش برخورد کنید و به شدت پیگیر باشید. و بعد از اون هم به شدت مراقب باشید مشکلی براتون درست نکنه و باهاش واحد برندارید. رحم نکید به امثال اینا. در غیر اینصورت منتظر میمونه و مرتب راتون دردسر درست میکنه.
خیلی متاسف میشم میشنوم این حرف ها رو ولی متاسفانه به قول اقای bobat دانش+گاه تو کشور ما اینه. همه چی رو باید از قبل پیشبینی کرد. فرهنگ مردم پایین اومده.

bobat

عضو جدید

تجربه نشون داده دعوا به ضرر دانشجو تموم میشه. شما باید با زیرکی بتونید حق خودتونو بگیرید چون در غیر اینصورت فقط شما ضرر میکیند چون در کشور ما اساتید تا پیمانی هستن همش در جلسات معرفتی حضور دارن وقتی رسمی شدن قلدری میکنن اغلب موارد... شما زیرکانه حقتونو بگیرید اگر واقعا حق با شماست

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دلایل این عمر در همه مسائل زندگی ما ریشه داره. از اینکه همه جوانان کشور میان دانشگاه که درس بخونن. انتخاب اول همه مهندسی هست! به رشته های دیگه هیچ اهمیتی داده نمیشه. بعد از فراغت از تحصیل هم نه زمینه ای هست که افراد فارغ التحصیل خودشون کاری رو شروع کنن و نه اینکه جایی مشغول به کار بشن.
نبود کار باز عاملی هست که جوانان رو میکشه به سمت دانشگاه ها. تا هم فرصتی برای جوانی کردن داشته باشن و هم امید داشته باشن شاید بعد از پایان تحصیل کاری پیدا کنن. حتی ازدواج هم عاملی هست که جوانان رو به دانشگاه ها کشونده! همه ما میدونیم خیابان محل مناسبی نیست. پس خیلی ها میان دانشگاه که دیده بشن ویا ببینن!
دولت به جای اینکه با پایدارکردن اقتصاد و ریشه کن سازی پارتی بازی زمینه ایجاد شرکت های جدید رو فراهم کنه راه ساده تر رو انتخاب میکنه. ایجاد دانشگاه های بیشتر که با این کار خیلی ساده همه جوانان کشور رو دانشجو میکنه و اینجوری نرخ بیکاری رو پایین میاره! ولی حالا دیگه بیشتر جوانان کارشناسی و ارشدشون رو گرفتن و دیگه راه بیشتری برای ادامه تحصیل ندارن. برای این دلیل هست که دوباره بحث بیکاری جوانان مطرح شده. بالا رفتن تحصیلات دانشگاهی هم باعث شده که توقع بعضی ها بالا بره و حاظر نباشن هر کاری بکنن که باز به رشد بیکاری ناشی میشه. به جای رشد کیفی دانشگاه ها و وارد کردن انها به صنعت، تنها بصورت کمی تعداد انها رو بالا بردن که باز شده محل درامد بعضی ها و در واقع خرید مدرک قانونی!
درد یکی دوتا نیست.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجربه نشون داده دعوا به ضرر دانشجو تموم میشه. شما باید با زیرکی بتونید حق خودتونو بگیرید چون در غیر اینصورت فقط شما ضرر میکیند چون در کشور ما اساتید تا پیمانی هستن همش در جلسات معرفتی حضور دارن وقتی رسمی شدن قلدری میکنن اغلب موارد... شما زیرکانه حقتونو بگیرید اگر واقعا حق با شماست
برای همچین شخصیتی زیرکانه رفتار کردن هیچ تاثیری نداره.

ali199_1991

کاربر بیش فعال

تو امتحانی که همه تقلب می کردند منم می کردم...حالا منو انداخته(نمره ام هفده شده بود) که چرا به فلانی رسوندی؟؟؟؟؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا حالا تعداد دانشگاه ها کم هم باشه مشکل اینه که مثل قدیما دیگه آدما بر اساس لیاقت و توانایی هاشون نمیشن چرخاننده ی دانشگااه که جوونا هم از اونا و علمشون بهره ی کافی ببرند. اساتید حالا همه بر اساس یقه ی پیرهن استخدام میشن .بعد فکر کن قرار این شخصیت بشه الگو خب چی میمونه از بقیه. مثلا الآن تعداد اساتید واقعا معتبر دانشگاه شریف و دانشگاه تهران چند تاست؟؟ همونایی هم که هستن چقد دستشون بازه و حرفشون خریدار داره؟؟؟
الآن من میترسم سر یه پروژه سخت کار کنم چون جامعه اینطوری شده که ما میشیم حمال و اون شخصیت معنوی که به عنوان استاد رابط بین ما و بالادستی هاست با کمال آسودگی سودشو میبره.
حالا مثلا اومدن شرکتای خصوصیو زیاد کردن چی شد. حمالی بی مزد. چقد از افراد تو همین موضوع برشکست کردن به خاطر بودجه کم!!!!!
خودمون هم کاری نمیکنیم مسخ شدیم . یک رکود زشت و نا امیدی بدی بین همه ی جوونا وجود داره.
دختر عمه ام فارغ التحصیل دندانپزشکی دانشگاه بابل. چی شد؟؟؟کل جوونیشو گذاشت اما الآن بعد هفت سال با این همه تخصص کی میره پیش پزشک عمومی !!!!

electro-esmoke

عضو جدید
چند سال پیش وبدو دیدیم کاربرد اسانسور برای دانشجو اونم چادری و ریاست دانشگاه معلوم شد.

همون اسانسوری که به دانشجو معمولی اجازه نمیدن ازش بره بالا

یادمه قبلا می گفتند ایشون الگو دانشجو ایرانی باید باشه. همتون متوجه شدید کی رو گفتم.