[ گفت و گو ] - انتخاب رشته كنكور ارشــد 92

Xerxes-I

عضو جدید
درود بر دوستان ارشدی گل!
به نظرتون با 700 شبانه فردوسی رو میشه آورد؟چه گرایش هایی؟
به نظرتون طراحی بهتره یا جداسازی یا پیشرفته؟

700 آره قبول میشید. روزانه صنایع غذایی و یا حتی گاز احتمالا.شبانه هم جداسازی و هم طراحی احتمالش خیلی خیلی هست.پیشرفته بدرد نمیخوره.جلوی هر درس یه کلمه پیشرفته میزارن و دوباره باید همون درس های کارشناسی رو پاس کنی.مکانیک سیالات پیشرفته،حرارت پیشرفته و...... آخرش هم هیچ چیز جدیدی یاد نمیگیری.شانس بیاری یکم شبیه سازی هم باهات کار کنند.

petroshimiuut

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال در مورد رشته های مجازی داشتم کسی میدونی مدرکش معتبره یا نه؟واسه ادامه تحصیل و استخدامی مشکل نداره ؟

zahra_am68

کاربر فعال
گرایش سنتیک چطوریه ؟ چه دروسی داره؟ بیشتر مرتبط باکدوم درس کارشناسیه؟ اینکه اسمش ترمودینامیک و سنتیک هست یعنی بیشتر حول ترمودینامیکه؟> بازار کارش چطوره؟

naghmeh.chem

عضو جدید
سلام دوستان
اگه تو انتخاب رشته مالک اشترو مثلا انتخاب پنجم بزنیم و مصاحبشو قبول نشیم اتخاب های بعدی هم باطل میشه؟ یا نه انتخاب های بعدی محسوب میشه؟

Xerxes-I

عضو جدید
کجاش ظرفیت های تهران اندازه ی همون پارسال دقت کنی میبینی روزانه ها کمتر شده.
اتفاقا دیروز ظرفیت های دانشگاهمون رو دیدم رفتم پیش معاون آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشکده مون و گفتم چرا این ظرفیتا اینجوری شده.دفترچه رو دید تعجب کرد گفت نگران نباشید هرسال ما به سازمان سنجش یه ظرفیت اعلام میکنیم.اونا تو دفترچه یه ظرفیت دیگه میزنند آخرسرم هنگام ثبت نام تعداد قبول شده ها یه چیز دیگه است و ظرفیت هایی که در نهایت میدن به دانشکده معمولا بیشتر از دفترچه است.

engineersajjad

عضو جدید
آره کلا روزانه ها کم شده!
کسی میدونه دانشگاه سمنان از نظر سطح علمی و امکانات رفاهی و آموزشیش
چجور دانشگاهیه؟

eli047

عضو جدید
سلا دوستان
میشه راهنماییم کنید با رتبه 383 مهندسی شیمی شما شیراز رو به صنعتی اصفهان ترجیح میدین؟
اول کدوم رو انتخاب میکنین؟ با توجه به اینکه معدل ارشد براتون مهمه و اعتبار دانشگاه برای اپلای کردن هم مهمه؟ خودم شیراز رو ترجیح میدم ولی آینده اش برام مهمه .
یه سوال دیگه اینکه گرایش های شیراز بر اساس اولویت چطوریه؟ کدومش رو میتونم با این رتبه قبول بشم؟

eli047

عضو جدید
یه سوال دیگه
در مورد مهندسی هسته ای کس اطلاعات داره؟ تا چه رتبه ای تهران قبول میشیم؟ در ضمن برای اپلای چطوریه؟

nasrinavm

عضو جدید
سلا دوستان میشه راهنماییم کنید با رتبه 383 مهندسی شیمی شما شیراز رو به صنعتی اصفهان ترجیح میدین؟ اول کدوم رو انتخاب میکنین؟ با توجه به اینکه معدل ارشد براتون مهمه و اعتبار دانشگاه برای اپلای کردن هم مهمه؟ خودم شیراز رو ترجیح میدم ولی آینده اش برام مهمه . یه سوال دیگه اینکه گرایش های شیراز بر اساس اولویت چطوریه؟ کدومش رو میتونم با این رتبه قبول بشم؟
من فقط میدونم اگه معدل برات مهمه ،صنعتی اصفهان میگن خیلی سخت گیرن اما شیراز و خبر ندارم

mohandes-87

عضو جدید
سلام بچه ها خواهش میکنم راهنمایی کنید مجازی پیام نور پردیس خود گردان غیر انتفاعی به ترتیب کدوم بهترن دلیلشم بگید .لطفا خیلی زودجواب بدید

mojii_joon

عضو جدید
سلام سلام.من پسوردمو یادم رفته بود و جی میلمم باز نمیشد که پسورد ریکاوری کنم ولی بالاخره تونستم بازش کنم. :) من 30 شدم.خیلی خوشحالم .امیدوارم شما هم نتیجه مطلوبتونو گرفته باشید.

ئدز

عضو جدید
سلام اگه پیام نور بزنی و قبول شی و بعد انصراف خواستی بدی باید کل هزینه یه دوره ارشدو بدی؟

HAMED A

عضو جدید
سلا دوستان
میشه راهنماییم کنید با رتبه 383 مهندسی شیمی شما شیراز رو به صنعتی اصفهان ترجیح میدین؟
اول کدوم رو انتخاب میکنین؟ با توجه به اینکه معدل ارشد براتون مهمه و اعتبار دانشگاه برای اپلای کردن هم مهمه؟ خودم شیراز رو ترجیح میدم ولی آینده اش برام مهمه .
یه سوال دیگه اینکه گرایش های شیراز بر اساس اولویت چطوریه؟ کدومش رو میتونم با این رتبه قبول بشم؟

شما انشالا شيراز به ترتيب گاز و كنترل و نانو قبوليد ولي بيشتر رو شبانه اش حساب كنيد. دانشگاه شيراز اگه بهترين نباشه يكي از بهترين دانشكده هاي مهندسي شيمي ايران هست كه حتي خارج از ايران هم بسيار شناخته شده است.

zahra_am68

کاربر فعال
سلام سلام.من پسوردمو یادم رفته بود و جی میلمم باز نمیشد که پسورد ریکاوری کنم ولی بالاخره تونستم بازش کنم. :) من 30 شدم.خیلی خوشحالم .امیدوارم شما هم نتیجه مطلوبتونو گرفته باشید.

عزیزم بهت تبریک میگم
انشالله شریف قبولی

azadeh69

عضو جدید
آره کلا روزانه ها کم شده!
کسی میدونه دانشگاه سمنان از نظر سطح علمی و امکانات رفاهی و آموزشیش
چجور دانشگاهیه؟

من خودم کارشناسی اونجا بودم از نظر سطح علمی خوبه اما اکثر استادا به قول یکی از دوستام ادعای زیادی دارند و اکثر استادایی که برا ارشد تدریس میکنند (90%) سخت گیرن.
امکانات رفاهی بد نیست معمولیه دیگه. در مورد آزمایشگاهاش هم بعضی از اونا مجهز و خوبن البته منظورم برا کار عملی ارشده. کلا میشه گفت خوبه

nasrinavm

عضو جدید

سلام بهت تبریک میگم واقعا گل کاشتی.من سر کنکور گند زدم:(

Xerxes-I

عضو جدید
گرایش سنتیک چطوریه ؟ چه دروسی داره؟ بیشتر مرتبط باکدوم درس کارشناسیه؟ اینکه اسمش ترمودینامیک و سنتیک هست یعنی بیشتر حول ترمودینامیکه؟> بازار کارش چطوره؟
امروز از یکی از دوستام که پارسال با 133 روزانه تربیت ترموسنتیک قبول شد پرسیدم گفت ترم 1 ترمودینامیک و سنتیک میدن،ترم 2 هم ترمو دینامیک آماری و فرآیند های خالص سازی ،کاتالیست
و.......... کارش تو پتروشیمی هاست و ضنایع فرآیندی هست.از لحاظ بازار کار تقریبا مثل گرایش های دیگه است.پارسال آخرین روزانه تربیت 157 بوده و شبانه هم نمیگرفته.امسال تربیت مدرس شبانه هم پذیرش داره مثل اینکه.اگه دنبال مقاله هم هستیدمیتونید کاتالیست کار کنید

Xerxes-I

عضو جدید
قابل توجه دوستان علاقه مند به محیط زیست و بیو:محیط زیست امیرکبیر پارسال تا 170 روزانه گرفته و تا 220 شبانه.بچه های بیو هم توجه کنند که اول بیو تهران و بزنند بعد تربیت.بیو شریف و امیرکبیر خوب نیست.اینو امروز از 2 تا ارشدای بیو امیرکبیر پرسیدم

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قابل توجه دوستان علاقه مند به محیط زیست و بیو:محیط زیست امیرکبیر پارسال تا 170 روزانه گرفته و تا 220 شبانه.بچه های بیو هم توجه کنند که اول بیو تهران و بزنند بعد تربیت.بیو شریف و امیرکبیر خوب نیست.اینو امروز از 2 تا ارشدای بیو امیرکبیر پرسیدم
....من بیو شریف و تهران رو زدم ولی چرا بده امیر کبیر دلیل خاصی داشتن؟؟

Xerxes-I

عضو جدید
....من بیو شریف و تهران رو زدم ولی چرا بده امیر کبیر دلیل خاصی داشتن؟؟
هم استاداش هم امکانات آزمایشگاهیش هم زمینه های تحقیقاتی.گفتن بچه های بیو اول تهرانو بزنند بعد تربیت.من خودم که نه کنکور بیو دادم و نه خوشم میاد واسه یکی دیگه پرسیدم ازشون گفتم اینجا بنویسم شاید بدرد یکی خورد

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هم استاداش هم امکانات آزمایشگاهیش هم زمینه های تحقیقاتی.گفتن بچه های بیو اول تهرانو بزنند بعد تربیت.من خودم که نه کنکور بیو دادم و نه خوشم میاد واسه یکی دیگه پرسیدم ازشون گفتم اینجا بنویسم شاید بدرد یکی خورد
...اهان شاید راست میگن...مرسی

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام چرا کسی به من توجه نمیکنه:wallbash:
...پردیس خود گردان که هزینش بالاست ...مجازی هم من خودم پارسال قبول شدم نرفتم به نظرم واسه ارشد مهندسی شیمی مناسب نیست..تو اینایی که گفتی همون پردیس بهتره ولی خوب گرونه

zahra_am68

کاربر فعال
امروز از یکی از دوستام که پارسال با 133 روزانه تربیت ترموسنتیک قبول شد پرسیدم گفت ترم 1 ترمودینامیک و سنتیک میدن،ترم 2 هم ترمو دینامیک آماری و فرآیند های خالص سازی ،کاتالیست
و.......... کارش تو پتروشیمی هاست و ضنایع فرآیندی هست.از لحاظ بازار کار تقریبا مثل گرایش های دیگه است.پارسال آخرین روزانه تربیت 157 بوده و شبانه هم نمیگرفته.امسال تربیت مدرس شبانه هم پذیرش داره مثل اینکه.اگه دنبال مقاله هم هستیدمیتونید کاتالیست کار کنید

من که 221 شدم نباید به تربیت مدرس فکر کنم
علم و صنعت احتمالش چند درصده بیارم؟

Xerxes-I

عضو جدید
من که 221 شدم نباید به تربیت مدرس فکر کنم
علم و صنعت احتمالش چند درصده بیارم؟
والا با آماری که به من دادن تربیت مدرس چون ترموسنتیک شبانه اضافه کرده امکان شبانه اش هست واست.علم و صنعت ترمو سنتیک روزانه خیلی زیاده ولی فرآیند روزانه حداکثر چند درصد احتمال داره بیارید.اما اگه بخوای شبانه بزنی جداسازی و فرآیند هم قبول میشی.واسه شبانه حتی به جداسازی و فرآیند تربیت و یا محیط زیست امیرکبیر هم فکر کن.

ئدز

عضو جدید
سلام به نظر شما پیام نور خوندن و یه سال پشت کنکور نموندن بهتره یا بمونم واسه سال بعد اخه یکی از دوستام با یه سال بیشتر خوندن از 900 به 525 رسیده.راستی اگه پیام نور بری و بعد انصراف بدی باید هزینه یه دوره کامل ارشدو بدی؟

reza88888

عضو جدید
سلام.دوستان تورو خدا کمک کنید.من رتبه 108 ابزار شدم.میخواستم بدونم مجازی شیراز چطوریه؟ میصرفه برم؟ کلا مجازی به درد میخوره؟ آخه شنیدم بازار کار خوبی داره.هزینه ش چقدره؟ بین سربازی و مجازی شیراز موندم.لطفا هر چی اطلاعات دارین بگید جان بچه تون​

بالا