کاراموزی (internship)

lp.love

عضو جدید
پژوهشگاه صنعت نفت: ضلع غربی ورزشگاه آزادی- پارتی ۱۰۰درصد یعنی بدون معرف اصلا نمیپذیرنت وقتی هم که بری میگن از طرف کی معرفی شدی.(منظورشون از پرسنل خود پژوهشگاه هست)
شرکت oyec سر چهارراه فرمانیه- پارتیشو نمیدونم چقدر میخواد
شرکت pedex هفت تیر پارتی خیلی نمیخواد
شرکت پتروپارس توی سعدات آباد میدان کاج- خیلی پارتی نمیخواد ولی اونایی که پارتی دارن در اولویت هستن. شرکت نیکو هم کنار همین پتروپارس هست.
شرکت ملی نفت: زیر پل حافظ- پارتی میخواد
شرکت ملی گاز: پارتی میخواد
شرکت فلات قاره- ادرسشو نمیدونم ولی پارتی میخواد
شرکت حفاری شمال- حفاری جنوب- حفاری مرکز و جاهای دیگه هم هست.
شرکت حفاری شمال توی محدوده خانگیران کار میکنن و کاراموز هم میگیرن. منتها اگر میخواید کار اموزی بگیرید از یکماه پیش باید دنبالش راه میفتادین ولی با این حال تلاشتون رو بکنید.
موفق باشید.

خیلی ممنون
فقط یه چیزی که شنیدم میگفتن اگه جایی قبول نکنن یه نامه به صنعت نفت یا وزارت نفت یا همچین چیزی میدی اونا خودشون راندومی میفرستنت یه جا برای کاراموزی!!!
این قضیه ش چیه؟
ممنون;)

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
خیلی ممنون
فقط یه چیزی که شنیدم میگفتن اگه جایی قبول نکنن یه نامه به صنعت نفت یا وزارت نفت یا همچین چیزی میدی اونا خودشون راندومی میفرستنت یه جا برای کاراموزی!!!
این قضیه ش چیه؟
ممنون;)

این بستگی به دانشگاه داره دیگه. معمولا این مسایل فقط برای دانشگاههای سراسری هست. دانشگاههای ازاد رو عذر میخوام اصلا حساب نمیکنن حتی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران که مثلا خفنترین دانشگاه ازاد کشور هست.

lp.love

عضو جدید
با عرض سلام خدمت مهندسان گرامی
من کاراموزی 1 رو رفتم البته فقط خودم رو نشون دادم بقیه رو خودشون تیک حضور زدن!
برای گزارش کار موندم مثل اهو تو گل گیر کردم !
تو این سایت گزارش کار هست!
منطقه نفتی کارون رفتم!

erah

عضو جدید
سلام دوستان..
من دانشجوی ترم 4 نفت_ بهره برداری هستم...
گفتم اگه بشه کاراموزیم رو برای المان اقدام کنم. کسی در این رابطه اطلاعات پیش زمینه داره..
اگه اطلاعات دارید ممنون میشم راهنماییم کنید..:smile:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام دوستان..
من دانشجوی ترم 4 نفت_ بهره برداری هستم...
گفتم اگه بشه کاراموزیم رو برای المان اقدام کنم. کسی در این رابطه اطلاعات پیش زمینه داره..
اگه اطلاعات دارید ممنون میشم راهنماییم کنید..:smile:

المان؟ کشور المان منظورتون هست؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
بله دیگه... کشور آلمان

برای دوتا دوره ی 160ساعته میخواین برین آلمان؟
المان صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی خیلی خیلی خوبی داره. اگر بتونید برید اونجا و توی شرکتهای معتبر بین المللی دوره های نرم افزار رو بگذرونید خیلی خوب هست. که فکر کنم از پس هزینه هاش هم بتونید بر بیاید.

erah

عضو جدید
راستش من زیاد تو این مورد اطلاعاتم مثل شما بالا نیست مگه بغیر از دو دوره 160 ساعته هم هستش؟؟ من خودم قبل از این تحقیقای میکردم تو همین اینترنت موردای پیدا کردم که تناقض بودن.. بعنوان مثال میگفتن برای رشته نفت مخصوصا بهره برداری و یا حفاری اگه اشتباه نکنم... اونجا زیاد رو این گرایشا مانور نمیدن.. بیشتر روی گرایش های دیگه هستش...ولی خب یجا دیگه میگفتن کاراموزی در المان چند 100 هزار تا وجود داره .. میشه ازین فرصتا استفاده کرد ولی خب بشرطی که رزومه حداقل خوب باشه دیگه..

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
راستش من زیاد تو این مورد اطلاعاتم مثل شما بالا نیست مگه بغیر از دو دوره 160 ساعته هم هستش؟؟ من خودم قبل از این تحقیقای میکردم تو همین اینترنت موردای پیدا کردم که تناقض بودن.. بعنوان مثال میگفتن برای رشته نفت مخصوصا بهره برداری و یا حفاری اگه اشتباه نکنم... اونجا زیاد رو این گرایشا مانور نمیدن.. بیشتر روی گرایش های دیگه هستش...ولی خب یجا دیگه میگفتن کاراموزی در المان چند 100 هزار تا وجود داره .. میشه ازین فرصتا استفاده کرد ولی خب بشرطی که رزومه حداقل خوب باشه دیگه..

والله من کاملا گیج شدم.نمیدونم شما برای چی میخواید برید المان کارآموزی؟
کاراموزی برای این هست که شما برید و با صنعت اشنا بشید درسته؟ خب تو همین ایران برین کاراموزی. برای دوتا دوره ی ۱۶۰ساعته به نظر من ارزش نداره که بخواین برین المان یا هرجای دیگه. برین سردکل تو یکی از مناطق نفتی همین ایران.

erah

عضو جدید
اخه مشکل اینجاس نمیشه اینجارو با المان مقایسه کرد... هر چی باشه لاقل اونجا امکانات هستش... یعنی برای ادم وقت میزارن .. ی تجربه خوب برام میشه .. هم اینکه رزومم بهتر میشه... و یا اینک در اینده بخوام یرم سر کار میتونه برام ی پوئن مثبت تلقی شه..

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
اخه مشکل اینجاس نمیشه اینجارو با المان مقایسه کرد... هر چی باشه لاقل اونجا امکانات هستش... یعنی برای ادم وقت میزارن .. ی تجربه خوب برام میشه .. هم اینکه رزومم بهتر میشه... و یا اینک در اینده بخوام یرم سر کار میتونه برام ی پوئن مثبت تلقی شه..

منتها مشکلی که هست اینه که سطح سواد و علم شما هنوز کامل نشده که بخواید استفاده ی لازم رو ببرید. البته جسارت نباشه منظورم اینه که درستون کامل نشده. بعدش هم مشکل زبان المانی دارید. کاراموزی هم به اون صورت توی رزومه ی شما تاثیر مثبت نخواهد گذاشت چون مدتش خیلی کوتاه هست برای استخدام مگر اینکه دوره ی خاصی رو بگذرونید و گواهینامه اش رو بگیرید که اون هم باید مشخص باشه. و برای استخدام به عنوان یه ادم صفر کیلومتر بدون سابقه ی رسمی معدل و مقاله و گواهینامه های علمی صنعتی مهمتر هست.
به نظر من اول مشخص کنید که تو چه قسمتی میخواید برید کاراموزی.

erah

عضو جدید
بله خب البته چون از لحاظ علمی ب اون سطح تو رشتم نرسیدم.. از بابت زبان خیالم راحته چون دورشو دارم میگزرونم.. ولی خب چون در این مورد شنیده بودم ک بعضی افراد کاراموزیشونو برای کشور های دیگه اقدام کرده بودن .. این فکر تو زهن منم بود... بازم ممنون از راهنماییتون.... :smile:

مسعودی 563

عضو جدید
سلام به همه دوستان
به نظرتون بهترین جایی که بتونی کار اموزی رو بگذرونی کجاس ؟
که تا ثیر هم در استخدام داشته باشه ؟
ممنون

mamadsadeghi

عضو جدید
سلام در حال حاضر تا 1394 استخدامی در کار نیست.
اینکه کار اموزی کجا بگذرونی مهم نیست مهم اینه که روز مصاحبه اونایی که باهات مصاحبه میکنند متوجه بشن که واقعا یه چیزی بلدی

مسعودی 563

عضو جدید
سلام
معمولا در مصاحبه در مورد چه چیز هایی سوال میکنند ..؟؟
دانشگاه و معدل چقدر تاثیر داره .؟؟

mamadsadeghi

عضو جدید
در مورد سوالاتی که میپرسند فقط اینو بدون که باید از رشته ات سر در بیاری .... و اگر مثلا پرسیدندر مورد فلان چیز توضیح بده باید اینقدر شفاف و واضح و شیوا سخنرانی کنی و اینقدر حرف برا گفتن داشته باشی که خودشون بگن بسه.....

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
در حال حاضر کدوم شرکت ها استخدامی دارند ؟
حقوق یه مهندس تازه کار حدود چقدره ؟

حقوق یه مهندس تازه کار الان حدود 700 تا 750 برای ستاد هست. سایت یکمی بیشتر هست.
شرکتها که کلا استخدامی ندارن ولی با توجه به نیازشون در برهه های مختلف نیروهای قراردادی میگیرن. البته اگه خعلی خفن باشید همیشه کار هست (معدل خوب- رزومه قوی- تحصیلات تکمیلی و غیره).

مسعودی 563

عضو جدید
700 ..؟؟
نهایت حقوق یه مهندس با سابقه چقدره ؟
دانشگاه چقدر تاثیر داره ؟
الان جایی هست که نیرو بخواد ؟

مسعودی 563

عضو جدید

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار

نهایت حقوق یه مهندس تا ۱۵تومن هم میرسه تازه اقماری. طرف دو هفته کار اصلی ۱۵ میگیره دو هفته استراحت هم مشاوره میده کلی هم برای مشاوره میگیره.
دانشگاه خیلی تاثیر داره. شاید اگه بگم ۵۰درصد اغراق نکرده باشم. مخصوصا دانشگاه سراسری و مخصوصا دانشگاه صنعت نفت. ولی اگه واقعا با سواد باشی دانشگاه ازادیهایی دیدم که از خیلی از سراسریها با عرضه تر بودن.
الان رو نمیدونم که ایا جایی نیرو میخواد یا نه.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
مشاوره در مورد چی میده ؟؟
منظور از باعرضه چیه ؟
اطلاعاتشونه یا زرنگ بودنشون ؟؟

مثلا خودش کمپانی من هست. جای دیگه هم برای حفاری و طراحی چاه مشاوره میده.
با عرضه یعنی سواد داشته باشه. یعنی وقتی یه کاری بهش میدن نه تنها اون کار رو به بهترین شکل انجام بده بلکه یه پله هم جلوتر باشه تا اگه خواست حرف بزنه از نظر مدیرش هم جلوتر باشه.
با عرضه یعنی واقعا سواد انجام کار رو داشته باشه نه اینکه فقط ظاهرسازی کنه و بعدش تو کارش بمونه و هی کارشو گردن این و اون بندازه. یعنی تو یه زمینه خاص حداقل تخصص خوبی داشته باشه.
این چیزایی که میگم رو دیدم. طرف 10 سال سابقه کار داره هر از پر حالیش نیست. بهش اطلاعات میدی که بذاره تو گزارش ولی بعدا گندش درمیاد که یه کپی ساده هم نمیتونه بکنه.
طرف 8سال سابقه داره رشتش یه چیز دیگه هست. چیزی از نفت حالیش نیست با شنیدن چارتا کلمه تخصصی همچین میره ظاهر سازی میکنه که میکننش مدیر پروژه بعد میره گند میزنه بعد سه ماه عزلش میکنن تازه شاکی هم هست که چرا عزلش کردن.
طرف 30سال کار کرده تو شرکت گاز به عنوان ناظر عالیه بهره برداری بعد بلد نیست مساحت استوانه رو حساب کنه.
طرف لیسانس برق و فوق لیسانس صنایع داره بهش کار میدی که فلان قسمت رو حساب کن. بعد میاد میگه حجم چی؟ میگی حجم فلان قسمت. میره یه حجم دیگه رو برمیداره میاره. میگی یه قسمت دیگه رو گفتم دوباره میره یه چیز دیگه میاره. میگی این قسمت دقیق نشونش میدی. نمیتونه. یه حجم رو نمیتونه حساب کنه. بهش کار براورد پروژه رو میدی میره برای یک احجامی رو میاره که وقتی ازش میپرسی از کجا این رقمها پیدا شد خودش هم نمیدونه.
عصن یه وضعیتی هس مهندس. تا وقتی دانشجو هستی خیلی ادعا داری که وقتی برم سرکار میترکونم. خوب کار میکنم. ولی وقتی وارد شدی با هزار بدبختی با یه همچین ادمهایی سروکله بزنی. بعد که نگاه میکنی یا باید به چارچوب همین ادما دربیای یا باید از صبح تا شب باهاشون دعوا کنی.

مسعودی 563

عضو جدید
شما تو صنعت اشتغال داری ؟
کمپانی من رو از چه گرایشی بیشتر انتخاب میشه ؟
و کجا میتونی اطلاعاتت رو بالا ببری تا در مصاحبه ها موفق باشی ؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
شما تو صنعت اشتغال داری ؟
کمپانی من رو از چه گرایشی بیشتر انتخاب میشه ؟
و کجا میتونی اطلاعاتت رو بالا ببری تا در مصاحبه ها موفق باشی ؟

بله من تو صنعت هستم. دانشجوی ارشد هم هستم.
قاعده ی امر اینه که کمپانی من از گرایش حفاری باشه ولی من مهندس شیمی یا مکانیک هم دیدم که کمپانی من هستن. به دوچیز بستگی داره که بتونید کمپانی من بشید: یکی میزان بند پ و دوم اینکه بلد باشین. ینی بدونید که یه کمپانی من باید چیکار کنه.
یه بنده خدایی رو دیدیم که رافنک بود حدود 17 سال یا بیشتر بهش گفتیم چرا رتبه اش بالاتر نرفته؟ گفت من بعد از چند ماه کار رفتم یه شرکت دیگه خودمو حفار معرفی کردم و شدم کمپانی من. موقع حفاری برا یه مدت دکل رو تعطیل میکنن ینی دیگه حفاری نمیکرده یهو swivel تق میافته رو rotary table چون وقتی رفته بالا فیکسش نکردن اینم نگفته که اینکارو بکنید. بعد دیگه هیچی طرفو میکنن رافنک بدون اجازه استعفا تا پایان خدمت.
برای کمپانی من شدن بعضی شرکتها دوره میزارن. گذشته از اون هم باید چند سال سابقه کار داشته باشی و اینکه وقتی سر دکل هستی حسابی خودتو نشون بدی هم با اطلاعاتت هم با کار کردنت.
اگر هم دانشجو هستی همین درسهای حفاری رو که داری مثل حفاری یک- حفاری دو- گل - سیمان- اسیدزنی- فرکچرینگ- حفاری پیشرفته رو در حد اعلی بخونی که بلد باشی. البته همه ی این درسها وقتی با تجربه باشه از شما یه مهندس عالی میسازه. وگرنه وقتی که فقط با سواد باشی تو بعضی بحثها میمونی هرچند میتونی که 90درصد مسائل رو بدون درک مهندسی مدیریت کنی و اگر هم صرفا سواد اکادمیک داشته باشی شاید 40درصد مسائل رو.

مسعودی 563

عضو جدید
ببخشید هی سوال میکنم ...
شما چن ساله تو صنعت کار میکنید؟؟
میشه بدونم الان کارتون چیه و حقوقتون چقدره؟؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ببخشید هی سوال میکنم ...
شما چن ساله تو صنعت کار میکنید؟؟
میشه بدونم الان کارتون چیه و حقوقتون چقدره؟؟

من یه سال و خورده ای هست که توی یه شرکت خصوصی کار میکنم. کار ما توی صنایع میان دستی هست. کار ما شامل تاسیسات سرچاهی- خطوط لوله جریانی- اماده سازی لوکیشن حفاری- راه اندازی بهره برداری از چاه- کارگاههای پروسس فراورده هست. در کل میشه گفت توی بحثهای بهره برداری کار میکنیم. حقوقم هم زیر یک و نیم. سمتم هم کارشناس ارشد فنی مهندسی و بازرگانی هست. کارم هم تو ستاد تهران هست. ولی ماموریت زیاد میریم. البته اخیرا بخاطر حجم بالای کار نرفتم سایت.

بالا