دیوار نامهربانی در آمریکا

ali199_1991

کاربر بیش فعال
[h=2]در ایالت ایندیانای امریکا دو جعبه به منزله پناهگاه امن برای کودکان ناخواسته تعبیه شده است. [/h] به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ایالت ایندیانا در اقدامی متفاوت «جعبه نوزاد» طراحی کرده تا مادرهایی که به صورت ناخواسته باردار شده‌اند و توانایی نگهداری از آن‌ها را ندارند، بتوانند بچه‌ها را در این جعبه‌ها قرار دهند تا ماموران از آن‌ها نگهداری کنند.

مونیکا کلسی، آتش‌نشان داوطلب و بنیان‌گذار این جعبه‌ها در این باره می‌گوید: «تاکنون دو پناهگاه امن در یک ایستگاه‌ آتش‌نشانی در ایالت ایندیانا ساخته شده و به عنوان یک ابتکار تازه برای مادرانی است که در موقعیت‌های حساس و بحرانی هستند و نمی‌دانند با بچه‌های ناخواسته‌ای که متولد شده چه‌کار کنند. خود من در سال ۱۹۷۳ نوزادی را رها کرده بودم و با اینکه این کار بر اساس قوانین پناهگاه امن بوده، اما همیشه نگران بچه‌ام بوده‌ام.»

قانون پناهگاه امن برای مادرانی است که نوزادان تازه متولد شده‌ای دارند که نمی‌خواهند و نمی‌توانند از آن‌ها نگهداری کنند و بر اساس این قانون می‌توانند نوزادشان را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی، پلیس و بیمارستان رها کنند و کسانی هم که این بچه‌ها را پیدا می‌کنند، آن‌ها را به مراکزی می‌سپارند تا شرایط نگهداری خوبی برای‌شان وجود داشته باشد.

به دلیل وجود این قانون شاید طبیعی به نظر برسد که یک روز وقتی کسی وارد ایستگاه پلیس می‌شود، نوزادی را ببیند که تنها در گوشه‌ای افتاده و گریه می‌کند. مونیکا هم برای این‌که خطرهای احتمالی را کاهش دهد، این جعبه‌ها را طراحی کرده است و هفته قبل اولی و به تازگی دومین جعبه را در دیوار آنش‌نشانی جای داده است.

نحوه کار این جعبه‌ها هم به شکلی است که وقتی در آن باز و دوباره بسته می‌شود، قفل می‌شود و همچنین در آن دستگاه تهویه هوا و تنظیم کننده دما وجود دارد، در همین حین به دلیل حرکت‌های نوزاد و وجود سنسور حساس به حرکت، مرکز کمک‌های پزشکی و آتش‌نشانی خبردار می‌شود و ماموران برای بردن کودک حاضر می‌شوند.

مونیکا می‌گوید که از ایالت‌های دیگر تماس‌هایی داشته که از او درباره این جعبه و نحوه کارکردش می‌پرسند و این مشخص می‌کند که در دیگر منطقه‌ها هم دوست دارند چنین جعبه‌هایی راه بیفتد تا امکان خوبی برای رشد کودکان ناخواسته به وجود بیاید. او حتی به دنبال برنامه ریزی‌هایی است که بتواند ۱۰۰ جعبه را در نقاط مختلف ایالت بسازند.

او همچنین معتقد است که این جعبه‌ها آخرین راه چاره این مادران است و حالا که این کار مورد توجه قرار گرفته است، سعی می‌کند برنامه‌هایی را برای مادران داشته باشد تا بتوانند بچه‌های‌شان را بزرگ کنند.

Uchiha Itachi

عضو جدید
Indiana has become the first state in the US to introduce 'baby hatches' where mothers can leave unwanted newborns in safety.
The 'Safe Haven Baby Boxes' are climate controlled, padded and lock from the outside as soon as a baby is put in. They have a sensor which alerts the authorities as soon as the door is opened.
Costing between $1,500 and $2,000 each, the state's Knights of Columbus - world's largest Catholic fraternal organisation - is funding the first of 100 planned baby box installations.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه این دیوار نامهربانیه پس دیوار مهربانی چیه؟! :|

توی ایران فک کنم شمال بود ی نوزاد توی سطل زباله پیدا کردن توی عراق هم یک مورد مشابه بود ! خو اینطوری بهتره که تا نوزاد بیچاره رو بندازن با اشغالا

تو ایران دیوار مهربانی زدن هرکی لباسای پوسیده داشت میذاشت که اصن قابل استفاده نبود تازه ی منت هم میذاشتن سر فقرای بیچاره

الان مد شده میرن دزدی از دیوار مهربانی :d

ما ایرانی ها چقد مهربونیم :| آمریکایی ها چقد جنایت کارن :|

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
واقعا نمیفهمم چرا بعضیا بد بودن این عمل رو درک نمیکنن.

بابا بچه رو باید با نهایت مهربانی پیش خودت نگهداری و با مهر مادرانه بزرگ کنی.

آشغال که نیست نفهمی چکارش کنی!

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقيقا صحيح ميفرمايين

Uchiha Itachi

عضو جدید

شما خودت ناراحت نکن، نمی فهمن دیگه، واقعاً حیف شما

هیچ کدوم...
خودت چطوری؟! خوبی؟!

سلام. زیارت قبول باشه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بد بودن کدوم عمل؟

ببین به نظرت درسته که یه بچه معصوم رو که از گوشت و خون خودت هست رو اینطوری باهاش رفتار کنی؟!
یعنی باید حسی که نسبت بهش داری، باید مثل حسی که به یه زباله که نمیدونی چکارش کنی باشه؟

این انسانیته؟!

ali199_1991

کاربر بیش فعال
ببین به نظرت درسته که یه بچه معصوم رو که از گوشت و خون خودت هست رو اینطوری باهاش رفتار کنی؟!
یعنی باید حسی که نسبت بهش داری، باید مثل حسی که به یه زباله که نمیدونی چکارش کنی باشه؟

این انسانیته؟!

نه این چه حرفیه!
کاری که اینا کردن رو می گم نه کاری که مادر بچه می کنه....اونکه صد درصد غلطه...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه اما خب وقتی تعداد بچه های سرراهی!زیاد باشه بایدم تدبیری اندیشیده بشه.
شاید بهتر باشه فرهنگ سازی کنن یا روابط خارج از تعهد ازدواج، کمتر بشه؛ یا حداقل کسی دیگه رو به این دنیا اضافه نکنن.

دیدن این کلیپ هم خالی از لطف نیست:

تست اجتماعی مردم اروپا

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید
شاید بهتر باشه فرهنگ سازی کنن یا روابط خارج از تعهد ازدواج، کمتر بشه؛ یا حداقل کسی دیگه رو به این دنیا اضافه نکنن.

تست اجتماعی مردم اروپا

سلام. ممنون جالب بود. کدوم کشور اروپایی بود؟ مردم خوبی داره.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ممنون جالب بود. کدوم کشور اروپایی بود؟ مردم خوبی داره.

بله خیلی مردم خوبی داره!. وقتی نوشته بود الکل میخوام بهش پول دادن ولی وقتی یه دختر کوچیک باهاش بود و میخواست برای خانوادش خرج کنه، بجز یه بی خانمان کسی بهش اعتنا نذاشت!. خیلی خوب بودن!.

Uchiha Itachi

عضو جدید
بله خیلی مردم خوبی داره!. وقتی نوشته بود الکل میخوام بهش پول دادن ولی وقتی یه دختر کوچیک باهاش بود و میخواست برای خانوادش خرج کنه، بجز یه بی خانمان کسی بهش اعتنا نذاشت!. خیلی خوب بودن!.

من شنیده ام که مردم آمریکا انسان تر از مردم اروپا هستند. با توجه به این شنیده در کنار زبونشون حدس میزنم آمریکا بود نه اروپا.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیده ام که مردم آمریکا انسان تر از مردم اروپا هستند. با توجه به این شنیده در کنار زبونشون حدس میزنم آمریکا بود نه اروپا.

چه فرقی میکنه کجا باشه. ضمن اینکه مهاجران تو آمریکا تعدادشون بیشتره نسبت به اروپا فکر میکنم... یعنی تنوع اقوام.
مهم اینه که واقعا کلیپ جالبی بود!.

شهریاری 2

کاربر ممتاز

تست اجتماعی مردم اروپا

فدای اسلام واقعا!
اگه "نفس" آدم ، "اماره "بشه، فقط به چیزهای بد امر میکنه. نه به چیزهای خوب.

حالا این کاملا توی این فیلم مشهوده.
افراد برای مشروب خوری حاضرن پول بدن، (حتی اگه کس دیگه ای بخاد این کارو بکنه) ولی هیچ رغبتی برای یه کار انسانی ندارن.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
چه فرقی میکنه کجا باشه. ضمن اینکه مهاجران تو آمریکا تعدادشون بیشتره نسبت به اروپا فکر میکنم... یعنی تنوع اقوام.

من ازین کلیپ ها که در اروپا ساخته شده بازم دیدم.
شما نمیدونی اسم گروهی که این فیلمارو میسازه چی هست؟

Uchiha Itachi

عضو جدید

بله، کلیپ جالبی بود. من متاسفانه عواطف غربی آشنا نبودم و گاهی فکر می کردم احساساتشون شاید به خاطر رفاه ضعیف باشه. اما وقتی اون خانم آخر فیلم صحبت می کرد، راستش دیدم مردم غرب دنیا با وجود رفاه عمومیشون چقدر احساساتشون قویه راستش تحت تاثیر این کلیپتون قرار گرفتم و نظرم عوض شد و فهمیدم که رفاه باعث ضعف انسانیت نمیشه. ممنون.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
بله، کلیپ جالبی بود. من متاسفانه عواطف غربی آشنا نبودم و گاهی فکر می کردم احساساتشون شاید به خاطر رفاه ضعیف باشه. اما وقتی اون خانم آخر فیلم صحبت می کرد، راستش دیدم مردم غرب دنیا با وجود رفاه عمومیشون چقدر احساساتشون قویه راستش تحت تاثیر این کلیپتون قرار گرفتم و نظرم عوض شد و فهمیدم که رفاه باعث ضعف انسانیت نمیشه. ممنون.

تفکر قبلی شما درست بود.
اون خانم که در رفاه نبود!
از بین این همه آدم ، فقط یه نفر دلش برای این دختر بیچاره سوخت....

باید با رفاه بیشتر، وابستگی بیشتر نشه. که در تفکر اومانیسم، درست عکس این هست. که شاهد رفتار مردم هستیم توی این فیلم

رفاهی باعث ضعف انسانیت نمیشه که وابستگی بهش نباشه. همون چیزی اسلام انقدر تاکید داره

بالا