نظام مهندسي ساختمان-تاسيسات مکانيکي

smq

عضو جدید
سلام دوست عزيز. حق با شماست جاش خالي بود. ولي مثل اينكه خيلي استقبال نشده. به هر حال من تا چند روز ديگه ميخوام براي عضويت اقدام كنم. حتما تجربياتم رو ميذارم تو اين تاپيك.

mahdip

عضو جدید
فکر مي کنم جاي اين تاپيک خاليه.لطفا تجربيات خودتون رو اينجا قرار بديد.نميدونم چقدر استقبال ميشه

سلام بله جاش خالی بود-
دوستانی که فارغ التحصیل میشند میتونند برند عضو شند اما تا سه سال فاید های نداره بیخود حق عضویت میدی بعد از سه سال میتونی برای ورود به حرفه اقدام کنی یه امتحان داره که توی سایت tceo.ir تمام اطلاعاتش (البته نظام مهندسی استان تهران) هست بعد که پایه 3 گرفتی هیچ کار نمیتونی بکنی مجبوری پروانتو بدی یه شرکت حقوقی برای یک سال مثلا 5/1 میلیون پول بگیری با کلی مسئولیت تا.......اگه جائی مبهمه بگید تا توضیح بدم

parsa-110

عضو جدید
میزان حق امضا

میزان حق امضا

با سلام.
من 1 ساله که تو آزمون ورودی قبول شدم ولی تازه دارم برای گرفتن پروانه پایه 3 اقدام می کنم...
می خواستم بدونم چه میزان حق امضا دارم؟ در چه مدت زمانی؟ و متری چند محاسبه می شه و در کل مینیمم و ماکزیمم در سال چقدر می شه در آورد؟

ranran

عضو جدید
سلام
دوستان لطفا تجربیاتتون رو در زمینه مقررات ملی ساختمان در این تاپیک ثبت کنید.
مطمئنا تاپیک پر رونقی خواهد شد، زمینه های اداری و حقوقی کار نظارت رو اینجا مطرح نکنید.

ranran

عضو جدید
در مبحث 16-4-6-1 بند ب
در ساختمانهای مسکونی بیش از 4 طبقه یا بیش از ده واحد آپاتمانی باید مخزن ذخیره آب با گنجایش 12 ساعت مصرف، بر اساس 150 لیتر در شبانه روز پیش بینی شود.

فرض کنید یک ساختمان 16 واحدی داریم منبع ذخیره آب آن با احتساب بالا میشه
16*3(متوسط نفرات هر واحد)=48
48*(150/2)=3600 لیتر
یعنی مخزن آب 4000 لیتری باید در پارکینگ جاسازی بشه
آیا اینکار در ساختمانی انجام میشه؟

plamber

عضو جدید
یه سوال از کسایی که از کاردانی نابیوسته - مهندسی تاسیسات مکانیکی گرفتن دارم ایا دروسی که توی کاردانی خوندیم توی هم ارزی نظام مهندسی دروس مثل ترمودینامیک و سیالات قبول میکنن یا باید این دروسی که توی کاردانی داشتیم دوباری توی کارشناسی برداریم.

mahdip

عضو جدید
سلام
دوستان لطفا تجربیاتتون رو در زمینه مقررات ملی ساختمان در این تاپیک ثبت کنید.
مطمئنا تاپیک پر رونقی خواهد شد، زمینه های اداری و حقوقی کار نظارت رو اینجا مطرح نکنید.
سلام دوستان كه اين تايپيك رو شروع كرديد
اينقدر تايپيك گنگي هست كه كسي نميدونه از چي بپرسه و چي جواب بده
لطفا خودتون شروع كننده بحث باشيد تا به سرانجام برسه

بالا