سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

H0sein

عضو جدید
خب یه ویندوز جدید روی همون درایوی که ویندوز قبلیتون بوده نصب کنید.
خب اگه نخوام ویندوز بزنم چی بعضی وقتا راحت پاک میشن حتما یه راه دیگه ای هم داره
در ضمن اگه ویندوز هم بزنم اون قسمتی که پسورد داشته پاک نمیشه

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام

بله درست فرمودید راه های دیگری هم وجود داره ولی من همچنان پیشنهاد میکنم راه اول رو امتحان کنید.

لینک
-----------------------------------------

در مورد پسورد منظورتون اینه که با نرم افزار خاصی فولدر رو رمز گذاری کردید؟
یا منظورتون شخصی کردن مشخصات حساب کاربری با استفاده از پسورد حساب کاربری ویندوز هست؟

اگر مورد دوم هست توی ویندوز سالم این جواب میده ولی نمیدونم به کار شما بیاد یا نه؟ امحانش ضرر نداره.
با حساب مدیر به سیستم وارد شوید ، روی فولدر نامبرده راست کلیک کنید ، سرفایل sharing رو انتخاب کنید.
تیک این گزینه رو بردارید : Make this folder private
احتمالا از شما پسورد بخواد ، وارد کنید شاید تاثیر داشت.

آخرین ویرایش:

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما از این طریق فلشتون رو فرمت کنید ببینید مشکلش حل میشه یا نه
روی my computer‌ راست کلیک کنید و گزنیه manage رو انتخاب کنید
بعد تو پنجره ای که براتون باز میشه گزینه disk management رو انتخاب کنید
حالا اینجا روی درایو مربوط به فلشتون کلیک راست کنید و گزینه format رو انتخاب کنید.
البته قبل از این که ok رو بزنید file system ‌رو روی fat32 بذارید و بعد ok کنید.

اگه درست نشد این برنامه رو دانلود کنید و فلشتون رو با همین برنامه فرمت کنید احتمالا درست میشه
http://antiviruss.ir/file/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool-antiviruss.ir.exe

سلام همشهری :)
ممنون از راهنماییت این کار را کردم... الان ظرفیت را 7.19 نشون میده!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بله چندتا راه دیگه هم هست ولی شما گفتید ویندوزم بالا نمیاد خب وقتی ویندوزتون بالا نمیاد نمیشه که از راه دیگه ای استفاده کرد
مگه اینکه دوتا ویندوز داشته باشید و یکیش خراب شده باشه اگه دوتا ویندوز دارید برا حذف ویندوزی که مشکل داره از روش زیر استفاده کن

1 . رو my computer‌کیک راست کن و گزینه properties رو بزن
2. زبانه Advance
3 . از قسمت Startup and Recovery ، روی دکمه Settings کلیک کن.
4. از پنجره ای که باز میشه، روی دکمه Edit کلیک کن.
5. حالا فایل Boot.ini باز میشه.
6 . تو این فایل که با notepad باز میشه ویندوزهایی که رو سیستمت داری رو نشون میده از اونجا میتونی ویندوزی که خراب هست رو پاک کنی و فایل رو ذخیره کن و خارج شو . بعد هم ریستارت کن

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام همشهری :)
ممنون از راهنماییت این کار را کردم... الان ظرفیت را 7.19 نشون میده!
سلام
اون برنامه رو هم دانلود کنید با اون هم فرمت کنید از اینی که هست باید بیشتر بشه حدودا 7.44باید بشه

• Like
واکنش ها: iQl

ALI 7135

کاربر بیش فعال
اقایون مهندس کامپیوتر کمک کنید خدایی
چند وقته LP من این ارور و می ده APPCRASH
جدیدا یک بازی نصب کردم تا می خواد وارد بازی بشه این ارور و می ده
Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: shift2u.exe
Application Version: 1.0.0.0
Application Timestamp: 00000000
Fault Module Name: shift2u.exe
Fault Module Version: 1.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 0061b468
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Locale ID: 1065
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اقایون مهندس کامپیوتر کمک کنید خدایی
چند وقته LP من این ارور و می ده APPCRASH
جدیدا یک بازی نصب کردم تا می خواد وارد بازی بشه این ارور و می ده
Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: shift2u.exe
Application Version: 1.0.0.0
Application Timestamp: 00000000
Fault Module Name: shift2u.exe
Fault Module Version: 1.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 0061b468
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Locale ID: 1065
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روی فایل exe بازیتون کلیک راست کنید بعد properties‌رو بزنید و قسمت Compatibility رو روی ویندوز xp تنظیم کنید ببینید حل میشه یانه
اگه جواب نداد به نظرم باید ویندوزتون رو آپدیت کنید

negar1989

عضو جدید
سلام من براى پروژه دانشگاهم کمک مىخوام.در مورد مکانىزم امنىتى اضافه شده در وىندوز 8 نسبت به وىندوز 7.و بررسى اون در کلاىنت و سرور.لطفا کمک کنىد

4ntiqu3

عضو جدید
Capture1تنتن.jpgسلام و درود-من ویندوزمو عوض کردم-موفع باز کردن این پوشه همچین اروری میده چکارش کنم؟

فریاد خاموش

عضو جدید
سلام دوستان ممنون میشم کمکم کنید!!!
من چن وقت پیش لپ تاپمو دادم ویندوز نصبش کنن وقتی تحویل گرفتم دیدم دو تا ویندوز داشت،طرف بهم گفت یکی از ویندوزاش مجازیه!!!!!!!!حالا من میخام اون ویندوز مجازی رو حذف کنم ولی نمیدونم کدوم یکی هست!واین که حذف کردن ویندوز رو هم بلد نیستم!!!!!!!
تو گوگل گشتم برا حل مشکلم ولی چیزی پیدا نکردم برا ویندوز مجازی و این حرفا........

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من چن وقت پیش لپ تاپمو دادم ویندوز نصبش کنن وقتی تحویل گرفتم دیدم دو تا ویندوز داشت،طرف بهم گفت یکی از ویندوزاش مجازیه!!!!!!!!حالا من میخام اون ویندوز مجازی رو حذف کنم ولی نمیدونم کدوم یکی هست!واین که حذف کردن ویندوز رو هم بلد نیستم!!!!!!!
تو گوگل گشتم برا حل مشکلم ولی چیزی پیدا نکردم برا ویندوز مجازی و این حرفا........

سلام. اگه ويندوزتون مجازيه پس بايد يه نرم افزار مثل virtual box رو سيستمتون نصب باشه كه بعيد ميدونم اينطوري باشه
فكر كنم اشتباه بهتون گفته يا شما اشتباه متوجه شدين. ويندوزتون مجازي نيست. فقط كافيه اون درايوي كه ويندوز دوم روش نصبه رو فرمت كنيد

فریاد خاموش

عضو جدید

سلام. اگه ويندوزتون مجازيه پس بايد يه نرم افزار مثل virtual box رو سيستمتون نصب باشه كه بعيد ميدونم اينطوري باشه
فكر كنم اشتباه بهتون گفته يا شما اشتباه متوجه شدين. ويندوزتون مجازي نيست. فقط كافيه اون درايوي كه ويندوز دوم روش نصبه رو فرمت كنيد

خیلی ممنون!!!

mahz

کاربر حرفه ای
سلامشرمنده مزاحمتون شدم
کامپیوتر من خیلی مشکلاتش حاد شده بود که بهتره اما الان نود 32 نصب کردم تو قسمت HOM عدد 2 نوشته شده باید چیکارش کنم؟
مرسی

فریاد خاموش

عضو جدید
من مشکلم حل نشد....میخام فرمت کنم همش ارور میده نمیدونم چیکا کنم؟!!!!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
همین چند صفحه ی آخر یکی دیگر از دوستان مشکلی نسبتا مشابه داشت.
این چند صفحه رو مطالعه کنید اگر مشکلتون حل نشد ، با جزئیات بیشتری مشکل رو شرح بدید.

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

شما دارين درايوي رو فرمت ميكنين كه ويندوزتون توشه. (ويندوزي كه الان توش هستين)
اون يكي درايو رو فرمت كنيد. اگر نشد از راهنمايي هاي دوستمون alisaw كه تو همين چند صفحه اخير گفتن استفاده كنيد

فریاد خاموش

عضو جدید

شما دارين درايوي رو فرمت ميكنين كه ويندوزتون توشه. (ويندوزي كه الان توش هستين)
اون يكي درايو رو فرمت كنيد. اگر نشد از راهنمايي هاي دوستمون alisaw كه تو همين چند صفحه اخير گفتن استفاده كنيد

خب اخه من نمیدونم کدوم مال کدومه!!!!!تازه من هردو رو خاستم فرمت کنم ارور داد!!!!!!تو این چن صفخه قبل هم ی راه گفتن برا حذف ویندوز که

. رو my computer‌کیک راست کن و گزینه properties رو بزن
2. زبانه Advance
6 . تو این فایل که با notepad باز میشه ویندوزهایی که رو سیستمت داری رو نشون میده از اونجا میتونی ویندوزی که خراب هست رو پاک کنی و فایل رو ذخیره کن و خارج شو . بعد هم ریستارت کن
این دکمه edit کجاست من ندارمش؟؟؟؟؟:confused:

Unline

عضو جدید
سلام

یه سوال دارم از شما - اون هم اینکه ویندوز مجازی شما بالا میاد ؟ یا فقط هنگام استارتاپ 2 تا گزینه میاد که فقط یکیش کار می کنه ؟

میدونید من احساس می کنم سیستم شما 64 بیت هست و ویندوزتون 32 بیت و ایشون یک patch برای استفاده از کل رم روی سیستم شما نصب کردن که باعث میشه 2 تا انتخاب براتون به وجود بیاد در هنگام بالا اومدن سیستم که یکیش از کل رم موجود استفاده می کنه و اون یکی معمولی هست - خوب اگر ممکنه از قسمت انتخاب ویندوزها یک عکس بگیرید و اینجا قرار بدید

من ببینم اگر همین موردی بود که من گفتم بهتون میگم باید چه کاری انجام بدید

بدرود

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اخه من نمیدونم کدوم مال کدومه!!!!!تازه من هردو رو خاستم فرمت کنم ارور داد!!!!!!تو این چن صفخه قبل هم ی راه گفتن برا حذف ویندوز که

. رو my computer‌کیک راست کن و گزینه properties رو بزن
2. زبانه Advance
این دکمه edit کجاست من ندارمش؟؟؟؟؟:confused:

اول به راهنمايي دوستمون Unline توجه کنید لطفا.
فکر میکنم ایشون بتونه کمک کنه.

====

از چه ویندوزی استفاده میکنید ؟

در xp که من استفاده میکنم این شکلیه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام

یه سوال دارم از شما - اون هم اینکه ویندوز مجازی شما بالا میاد ؟ یا فقط هنگام استارتاپ 2 تا گزینه میاد که فقط یکیش کار می کنه ؟

میدونید من احساس می کنم سیستم شما 64 بیت هست و ویندوزتون 32 بیت و ایشون یک patch برای استفاده از کل رم روی سیستم شما نصب کردن که باعث میشه 2 تا انتخاب براتون به وجود بیاد در هنگام بالا اومدن سیستم که یکیش از کل رم موجود استفاده می کنه و اون یکی معمولی هست - خوب اگر ممکنه از قسمت انتخاب ویندوزها یک عکس بگیرید و اینجا قرار بدید

بدرود
یه سوالی واسم پیش اومد! چرا ینفر باید این کارو بکنه؟ ینی رو سیستمی که 64بیتی جواب میده بیاد 32بیتی بهراه پچ استفاده کنه؟؟؟

فریاد خاموش

عضو جدید
سلام

بدرود

نه من هردو ویندوزم بالا میان!باهم ی فرق هایی دارن ولی راستش اصلا نمیدونم کدوم مجازیه!!!!

Unline

عضو جدید
سلام

ببینید سیستم های 32 بیتی نمیتونن رم بیشتر از 3.2 گیگ رو ساپورت کنن ! از طرفی سیستم های 64 بیت ( منظورم ویندوز 64 بیته ) خیلی از نرم افزارها رو نمیتونه اجرا بکنه و باید حتما نسخه ی 64 بیت نرم افزار رو پیدا کنیم و روشون نصب کنیم که خوب بسیاری از نرم افزارها نسخه ی 64 بیتی ندارند و روی ویندوز 64 بیتی نصب نمیشن

به همین دلیل خیلی ها میرن ویندوز 32 بیت نصب می کنند و روش یک patch نصب می کنند که رم بالای 3.2 گیگ رو ساپورت بکنه - این کار رو که انجام میدن در ابتدای بوت شدن ویندوز 2 تا گزینه میاد که یکیش همون ویندوز قبلی هست و اون یکی ویندوزیه که رم بالای 3.2 رو ساپورت می کنه - در حقیقت 1 ویندوز هستن جفتشون - یکی با patch و یکی بدون patch که شما میتونید انتخاب کنید در چه حالتی لود بشه ویندوز

حالا میشه اون نسخه ی بدون patch رو به راحتی از استارتاپ حذف کرد که مستقیما وارد همین نسخه ی جدید بشه و این احتیاجی به فرمت نداره

حالا اگر مشکل دوستمون همین مورد باشه یا موردی شبیه به این میشه راحت برطرفش کرد

بالا