کلوپ آبیدلان.

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم از اینکه تاپیکی که زدم با اینکه 4سال از تاپیک لنگیا دیرتر زده شده
ولی حالا با قهرمانی تیم محبوبمون میبینم که تعداد صفحاتش از تاپیک لنگیا بیشتر شده.

به افتخار تاپیک و تیم محبوبمون بزن اون دست قشنگرو....

هورررررررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااااااااا

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا حتی وقتی مهدوی‌کیا در ایران نیست همه از او یاد می‌کنند. حتی وقتی ورزشگاه آبی است و خبری از قرمز نیست.
حالا حتی وقتی مهدوی‌کیا در ایران نیست همه از او یاد می‌کنند. حتی وقتی ورزشگاه آبی است و خبری از قرمز نیست. استقلالی‌ها بعد از بازی یادی از او زنده کردند. جواد نکونام همبازی سابق مهدی مهدوی‌کیا در تیم‌ملی و کاپیتان ایران، در جشن قهرمانی آبی‌ها پیراهنی را بر تن داشت که عکس مهدی روی آن دیده می‌شد. زیرش هم نوشته شده بود: «اسطوره فراموش‌نشدنی». علی دوستی‌مهر می‌گوید: «خب من همین چیزها را می‌گویم دیگر. سخت اتفاق می‌افتد که استقلالی‌ها یکی از پرسپولیسی‌ها را دوست داشته باشند. مرحوم حجازی یکی از آبی‌هایی بود که تمام مردم عاشقش بودند و حالا مهدی هم از آن دسته کسانی است که مردم دوستش دارند.»
کیا: کار قشنگی بود
و اما واکنش خود مهدی مهدوی‌کیا به این اتفاق. با او وقتی دیروز در دبی تماس گرفتیم علاقه چندانی به مصاحبه کردن نداشت: «فعلاً ترجیح می‌دهم سکوت کنم. وقتی برگشتم تهران مصاحبه می‌کنم.» اما اتفاقی که در بازی استقلال افتاد، اتفاق روز است. مهدی در این‌باره سکوت نمی‌کند و به خبرورزشی می‌گوید: «من هم شنیدم بعد از بازی استقلال چه اتفاقی افتاده است. من واقعاً ممنون هستم به‌خاطر کاری که برایم شد. دیدم که عکس من روی لباس جواد نکونام بود با آن نوشته. می‌خواهم همین‌جا از جواد تشکر کنم و بگویم ممنونتون هستم. او رفاقتی چنین کاری کرد. نمی‌دانم چه بگویم.» مهدوی‌کیا سپس به تشکر از هواداران استقلال می‌پردازد؛ هوادارانی که به شدت مهدی مهدوی‌کیا را تشویق کردند: «جا دارد از هواداران این تیم هم تشکر کنم که همیشه به من لطف داشته‌اند. از تمام مردم ایران ممنون هستم که در این مدت از من حمایت کردند.» مهدی دوباره به کاری که استقلالی‌ها کردند اشاره می‌کند و به حرف‌هایش این‌طور پایان می‌دهد: «کار قشنگی برای من کردند. مخصوصاً در روزهایی که ایران نیستم. دیگر نمی‌توانم چیز بیشتری بگویم و تنها از همه آنها تشکر می‌کنم. استقلالی‌ها من را سورپرایز کردند.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قلعه‌نویی پا به توپ شد، مجیدی آسیب دید/ توزیع فیلم قهرمانی استقلال

فرهاد مجیدی در تمرین امروز تیمش از ناحیه بینی دچار آسیب‌دیدگی شد.

• Tweet

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال استقلال از ساعت 17:30 دقیقه امروز تمرینات خود را جهت آماده‌سازی برای دیدار مقابل الشباب برگزار کرد. در تمرین امروز تیم استقلال تمامی بازیکنان حضور داشتند و مجتبی جباری و آرش برهانی با اندکی تأخیر به ورزشگاه آزادی رسیدند.
*هواداران تیم استقلال با تهیه یک سی‌دی آن را میان حاضرین در استادیوم پخش کردند. محتویات این سی‌دی آهنگ‌هایی بود که برای قهرمانی استقلال سروده شد.
*کیانوش رحمتی و حسن اشجاری فرزندان خود را به محل تمرین آورده و آنها نیز در زمین مشغول بازی بودند.
*قبل از آغاز تمرین امروز امیر قلعه‌نویی برای دقایقی کوتاه با بازیکنان صحبت کرد.
*فرهاد مجیدی که روز گذشته در تمرین حضور نداشت امروز پا به پای دیگر بازیکنان در کارهای گروهی شرکت کرد.
*در ابتدای تمرین بازیکنان زیر نظر دکتر حاج‌قاسم به گرم کردن بدنهای خود پرداختند سپس کارهای تاکتیکی را انجام دادند و در نهایت فوتبال درون‌تیمی را پشت سر گذاشتند. در جریان فوتبال درون‌تیمی امروز فرهاد مجیدی از ناحیه بینی دچار آسیب‌دیدگی شد و مجبور شد در حین تمرین بینی خود را بپوشاند اما وی در ادامه کارهای گروهی شرکت داشت.
*منصور پورحیدری در حاشیه تمرین امروز برای دقایقی با مهدی رحمتی به صحبت پرداخت. علاوه بر پورحیدری، بیانی، دین‌محمدی، فنونی‌زاده و ماجدی نیز در تمرین حاضر بودند.
*در جریان تمرین امروز آبی‌پوشان سرمربی تیم استقلال پا به توپ شد و در کارهای تیمی شرکت کرد.
*حدود 70 نفر از طرفداران استقلال در تمرین امروز حاضر شدند.
*جواد نکونام در تمرینات گروهی آبی‌پوشان شرکت نداشت و تنها زیر نظر مربی بدنساز استقلال تمرین کرد. وی در اواخر تمرین به مهدی رحمتی ضربات ایستگاهی زد و با وی به تمرین پرداخت.
*تمرینات تیم استقلال فردا مجدداً از ساعت 10:30 دقیقه پیگیری خواهد شد و آبی‌پوشان بعد از تمرین راهی فرودگاه می‌شوند تا به کشور امارات سفر کنند. تیم استقلال روز چهارشنبه به مصاف الشباب امارات می‌رود.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باشگاه استقلال به صحبت‌های رویانیان واکنش نشان داد

باشگاه استقلال به صحبت‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در برنامه تلویزیونی واکنش نشان داد.

• Tweet

محمد سررشته‌داری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اشاره به صحبت‌های روز گذشته مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در برنامه ورزش از نگاه دو عنوان کرد: با کمال احترام باید مسائلی را مطرح کنیم. قصد نداشتیم در شرایط کنونی که پرسپولیس در بحران قرار دارد صحبت کنیم اما آقای رویانیان مسائلی را در این برنامه مطرح کردند که هواداران استقلال را ناراحت کرد.
وی ادامه داد: زمانی که قهرمانی استقلال مطرح شد مدیرعامل پرسپولیس به گونه‌ای صحبت کرد که این مفهوم را متبادر می‌کرد که استقلال کوچک‌تر است و پرسپولیس بزرگ‌ترین تیم ایران است در حالی که هیچ متری برای اندازه‌گیری تیم‌ها وجود ندارد.
مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال تصریح کرد: پرسپولیس تیم بزرگی است و احتیاجی به اثبات آن نیست اما برای بزرگی یک تیم نباید استقلال را کوچک کرد. این مسائل فرافکنی و توهین به هواداران استقلال است. مدیرعامل پرسپولیس اشاره‌ای به اسطوره‌های این باشگاه از جمله علی پروین داشت در حالی که باید بگوییم علی جباری هم همان نشانی را دریافت کرد که پروین گرفته بود.
وی افزود: دیگر پیشکسوتان ما نیز در جهان محبوبیت داشتند. دروازه‌بان سوم قرن آسیا در استقلال حضور داشته است. به هیچ عنوان قیاس کردن کار درستی نیست. کاش به جای اینکه اینگونه صحبت‌ها مطرح شود آقای رویانیان با هواداران که توقع بجایی داشتند تا حداقل سهمیه آسیایی کسب کنند، صحبت می‌کرد و دلایل فنی‌تر می‌آورد نه اینکه چهارم هم نشدند و برای اینکه خودشان را توجیه کنند استقلال را پایین بیاورند.
سررشته‌داری یادآور شد: دایی، پروین و بزرگان دیگر مایه افتخار هستند. آنها برای تمام مردم هستند مگر در زمان حضور شما ساخته شده‌اند که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنید؟ شما چه بازیکنانی را ساخته‌اید؟ کدام آقای گل را پرورش داده‌اید. استقلال پرافتخار‌ترین تیم ایران در آسیا است. متری برای بزرگی تیم‌ها وجود دارد که می‌توان به آنها استناد کرد. نمی‌خواهم بگویم استقلال از پرسپولیس بزرگ‌تر است ما دو تیم بزرگ به نام‌های استقلال و پرسپولیس داریم.
وی ادامه داد: استقلالی که دو ستاره روی پیراهن خود دارد و یک نایب قهرمانی و یک مقام سومی در آسیا کسب کرده نباید کوچک‌تر از پرسپولیس شمارده شود. باید با انصاف‌تر صحبت کنیم تا مردم از حرف‌های شما دلخور نشوند. مسئولان تیم‌ها باید مسئولانه‌تر صحبت کنند. پرسپولیس تیم بزرگی است و کمال احترام هم برای آنها قائلیم. امیدوارم آنها به دنبال اوج خود بازگردند تا مردم خوشحال شوند. مهم شادابی هواداران است نه اینکه برای شکست به دنبال توجیه و تخریب باشیم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برهانی: کل تیم از برخی مسائل دلخور هستند/ برای اولین بار جشن خوبی در ایران گرفتند

مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: کل تیم از برخی مسائل دلخوری دارند.
آرش برهانی پس از برگزاری جشن قهرمانی استقلال در جمع خبرنگاران گفت: جشن بسیار خوبی برای ما برگزار کردند و این اولین باری است که چنین جشنی را در ایران گرفتند. دستشان درد نکند.
وی ادامه داد: با سختی سال را پشت سر گذاشتیم و توانستیم قهرمان شویم. امیدوارم در آسیا هم به قهرمانی برسیم تا سال بعد به دنبال ستاره چهارم استقلال در آسیا باشیم.
برهانی در مورد مشکلات مالی استقلال و احتمال جدایی بازیکنان از این تیم گفت: بازیکنانی هم که قراردادشان به پایان رسیده در استقلال می‌مانند اما ما با سختی قهرمان شدیم و شاید حق بچه‌ها بیشتر از این باشد.
مهاجم استقلال در مورد دلخوری قلعه‌نویی و غیبتش در جشن قهرمانی گفت: کل تیم از برخی مسائل دلخور است و از برخی مسائل دلخوری داریم البته در خانواده بزرگی مثل استقلال وجود برخی مشکلات و ناراحتی‌ها طبیعی است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ستایش نکونام از مهدوی‌کیا و حضور محمد پارسا

جواد نکونام با پیراهنی که عکس مهدوی کیا روی آن بود در جشن قهرمانی استقلال شرکت کرد.
پیراهن جواد نکونام در جشن قهرمانی استقلال با سایر بازیکنان متفاوت بود. روی پیراهن وی ضمن چاپ عکس مهدی مهدوی‌کیا جمله "اسطوره فراموش نشدنی فوتبال" نوشته شده بود.
*امیرحسین صادقی و فرهاد مجیدی پیراهن قهرمانی خود را به هواداران استقلال تقدیم کردند.
* جباری زودتر از سایر بازیکنان به رختکن رفت.
* آرزه کاماچو بازیکن اهل بولیوی استقلال تمام مراسم قهرمانی آبی‌پوشان را با تلفن همراهش فیلمبرداری کرد.
* سیدمهدی رحمتی در اواخر جشن قهرمانی به روی تیرک یکی از دروازه‌های ورزشگاه آزادی رفت و جام را بالای سر برد.
* محمد پارسا هم در ورزشگاه حضور داشت.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واکنش باشگاه استقلال به صحبت‌هاي رويانيان

باشگاه استقلال به صحبت‌هاي مديرعامل باشگاه پرسپوليس در برنامه تلويزيوني واکنش نشان داد.

محمد سررشته‌داري با اشاره به صحبت‌هاي روز گذشته مديرعامل باشگاه پرسپوليس در برنامه ورزش از نگاه دو عنوان کرد: با کمال احترام بايد مسائلي را مطرح کنيم. قصد نداشتيم در شرايط کنوني که پرسپوليس در بحران قرار دارد صحبت کنيم اما آقاي رويانيان مسائلي را در اين برنامه مطرح کردند که هواداران استقلال را ناراحت کرد.

به گزارش فارس ، وي ادامه داد: زماني که قهرماني استقلال مطرح شد مديرعامل پرسپوليس به گونه‌اي صحبت کرد که اين مفهوم را متبادر مي‌کرد که استقلال کوچک‌تر است و پرسپوليس بزرگ‌ترين تيم ايران است در حالي که هيچ متري براي اندازه‌گيري تيم‌ها وجود ندارد.

مدير روابط عمومي باشگاه استقلال تصريح کرد: پرسپوليس تيم بزرگي است و احتياجي به اثبات آن نيست اما براي بزرگي يک تيم نبايد استقلال را کوچک کرد. اين مسائل فرافکني و توهين به هواداران استقلال است. مديرعامل پرسپوليس اشاره‌اي به اسطوره‌هاي اين باشگاه از جمله علي پروين داشت در حالي که بايد بگوييم علي جباري هم همان نشاني را دريافت کرد که پروين گرفته بود.

وي افزود: ديگر پيشکسوتان ما نيز در جهان محبوبيت داشتند. دروازه‌بان سوم قرن آسيا در استقلال حضور داشته است. به هيچ عنوان قياس کردن کار درستي نيست. کاش به جاي اينکه اينگونه صحبت‌ها مطرح شود آقاي رويانيان با هواداران که توقع بجايي داشتند تا حداقل سهميه آسيايي کسب کنند، صحبت مي‌کرد و دلايل فني‌تر مي‌آورد نه اينکه چهارم هم نشدند و براي اينکه خودشان را توجيه کنند استقلال را پايين بياورند.

سررشته‌داري يادآور شد: دايي، پروين و بزرگان ديگر مايه افتخار هستند. آنها براي تمام مردم هستند مگر در زمان حضور شما ساخته شده‌اند که اين صحبت‌ها را مطرح مي‌کنيد؟ شما چه بازيکناني را ساخته‌ايد؟ کدام آقاي گل را پرورش داده‌ايد. استقلال پرافتخار‌ترين تيم ايران در آسيا است. متري براي بزرگي تيم‌ها وجود دارد که مي‌توان به آنها استناد کرد. نمي‌خواهم بگويم استقلال از پرسپوليس بزرگ‌تر است ما دو تيم بزرگ به نام‌هاي استقلال و پرسپوليس داريم.

وي ادامه داد: استقلالي که دو ستاره روي پيراهن خود دارد و يک نايب قهرماني و يک مقام سومي در آسيا کسب کرده نبايد کوچک‌تر از پرسپوليس شمارده شود. بايد با انصاف‌تر صحبت کنيم تا مردم از حرف‌هاي شما دلخور نشوند. مسئولان تيم‌ها بايد مسئولانه‌تر صحبت کنند. پرسپوليس تيم بزرگي است و کمال احترام هم براي آنها قائليم. اميدوارم آنها به دنبال اوج خود بازگردند تا مردم خوشحال شوند. مهم شادابي هواداران است نه اينکه براي شکست به دنبال توجيه و تخريب باشيم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهدوي‌کيا: از نکونام و همه‌ي استقلالي‌ها ممنونم

کاپيتان اسبق تيم ملي و اسطوره باشگاه پرسپوليس از حضورش در کنار تيم ملي نوجوانان گفت: فوتبال حرفه‌اي‌ام را زير نظر دوستي مهر شروع کردم و خوشحالم مربيگري‌ام را هم در کنار او آغاز مي‌کنم و اميدوارم سفير خوبي براي فوتبال پايه در AFC باشم.

مهدي مهدوي‌کيا درباره حضورش کنار تيم ملي فوتبال نوجوانان در امارات، اظهار کرد: خوشحالم که در کنار تيم بودم و همراه با اين بازيکنان تمرين مي‌کردم. من پيش از اين گفته بودم هر وقت فوتبالم تمام شود، کار مربيگري را در حوزه آموزش و انجام آن دنبال خواهم کرد. الان هم از حضور در کنار تيم علي دوستي مهر، به نوعي مربيگري را شروع کرده‌ام.

به گزارش ايسنا ، وي افزود: ياد گرفتن بسياري از مسائل در کنار اين مربي برايم اهميت زيادي دارد. من فوتبال حرفه‌اي‌ام را زير نظر دوستي مهر شروع کردم. او بيش از 20 سال تجربه دارد و الان مشتاقانه مي‌خواهم از تجربيات او در کنار تيمش استفاده کنم. بازي کردن با مربي بودن فرق مي‌کند و پيشرفت در اين دو مقوله هم متفاوت است. در مربيگري قطعا بايد از رده پايين پله پله کار را شروع کرد و بالا آمد. واقعا خوشحالم بلافاصله بعد از تمام کردن فوتبالم در بازيگري آمده‌ام و به همراه تيم ملي نوجوانان هستم. برنامه‌ام اين است که در اردوهاي مختلف از جمله جام جهاني هم کنار اين تيم باشم.

مهدوي‌کيا در پاسخ به اين سوال که تاثير حضورتان در کنار بازيکنان نوجوان را چگونه ديديد؟ اظهار کرد: به هر حال اين بازيکنان نوجوان هستند و شرايط روحي خاص خودشان را دارند. کار کردن با اين بازيکنان لذت بخش است و آنها انگيزه زيادي در پيشرفت دارند. اردوي امارات طولاني نبود و من فرصت کمي براي حضور کنار اين بازيکنان داشتم. ان‌شاءالله در اردوهاي بعدي سعي مي‌کنم بيشتر در خدمتشان باشم تا به سهم خودم سعي کنم از نظر انگيزشي شاهد آماده‌تر شدن اين تيم باشم.

کاپيتان اسبق تيم ملي در پاسخ به اين سوال که تيم نوجوانان را در دو بازي تدارکاتي که انجام داد چگونه ديديد؟ گفت: آنها تيم خوبي هستند، اما احتياج به بازي‌هاي تدارکاتي بسيار بيشتري دارند. تنها چند ماه تا جام جهاني باقي مانده و اين تيم بايد در بازي‌هاي تدارکاتي بيشتري شرکت کنند. رقابت با تيم‌هاي اروپايي، آفريقايي و آمريکاي جنوبي در جام جهاني بسيار دشوار است. اين کشورها با تيم‌هاي فوق‌العاده‌ آماده، با تجربه و قدرتمندي پا به اين مسابقات مي‌گذراند و اگر تيم ملي ما از نظر افزايش تجربه که فقط با بازي‌هاي تدارکاتي بيشتر به دست مي‌آيد آماده نباشد، نمي‌توانيم از آنها انتظاري داشته باشيم. اميدوارم فدراسيون به اين تيم بيش از پيش اهميت دهد و مسابقات تدارکاتي بيشتري برايشان فراهم کنند.

مهدوي‌کيا درباره انتخابش به عنوان اولين سفير ايراني فوتبال پايه در آسيا گفت: خوشحالم بلافاصله بعد از پايان دوران بازيگري‌ام اين عنوان را به من دادند. من هميشه به فوتبال پايه علاقمند بودم و هستم و معتقدم که يک بازيکن براي موفقيت بايد از پايه رشد کند و بالا بيايد. خوشحالم به عنوان يک ايراني مي‌توانم ساختار فوتبال آسيا را در کشورهاي مختلف ببينم و تا حتي الامکان به رشد فوتبال پايه در اين قاره کمک کنم. من از تمام تجربياتي که در اروپا داشته‌ام استفاده خواهم کرد و اميدوارم تجربه ارزشمند فوتبال اروپا در رده پايه هم در ساختار فوتبال پايه آسيا پياده شود. اميدوارم AFC با حرکتي که شروع کرده در سال‌هاي آينده بتواند مسبب پيشرفت فوتبال در اين رده شود.

کاپيتان پيشين تيم پرسپوليس همچنين در واکنش به اقدام جواد نکونام در مراسم جشن قهرماني استقلال که تصوير او را بر روي لباسش داشت و در آنجا از مهدوي‌کيا به عنوان يک اسطوره فراموش نشدني فوتبال ايران يادکرد، به ايسنا گفت: من از جواد نکونام تشکر کردم. جواد دوست خوب من است و به خاطر حرکتي که او انجام داد از او ممنونم. از استقلالي‌ها هم به خاطر محبتي که به من داشتند تشکر مي‌کنم و اميدوارم نکونام و تيمش و همچنين تيم ملي در آينده نتايج‌ خوبي بگيرد. من يک زماني فوتبالم را شروع کردم و پس از 20 سال‌ بازي کردن آن را تمام کردم. حالا از مردم به خاطر حمايت هايي که در اين دوران از من داشتند و محبت‌هايي که ابراز مي‌کردند تشکر مي‌کنم و اميدوارم همه آنها از عملکردم در اين سال‌ها راضي باشند.

مهدوي‌کيا که همراه تيم ملي نوجوانان در امارات به سر مي‌برد همراه اين تيم به ايران بر نمي‌گردد و قرار است از دوبي راهي مالزي شده تا عنواني که AFC به او داده را طي مراسمي دريافت کند.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خداحافظي روانخواه در سن 26 سالگي

هافبک اسبق تيم استقلال در سن 26 سالگي از دنياي فوتبال خداحافظي کرد.

اميدرضا روانخواه که در سن 22 سالگي در اين تيم دچار مصدوميت سنگين شد امروز در سن 26 سالگي رسما خداحافظي‌اش از فوتبال را اعلام کرد.

به گزارش فارس، روانخواه با اعلام اين موضوع اظهار داشت: خيلي وقت است چنين تصميمي گرفته‌ام اما تا امروز آن را رسمي نکرده‌ام.

وي افزود: براي بازيکني که در سن 26 سالگي از فوتبال خداحافظي مي‌کند همه چيز سخت خواهد بود و شايد هيچکس شرايط من را درک نکند. در اين مدت و اين چند سال شرايط بسيار سختي را متحمل شده‌ام که هيچکس از آنها خبردار نيست. من از خيلي از مسائل نارحت هستم اما همه آنها را در دلم نگه مي‌دارم.

روانخواه در پايان صحبت‌هايش به فارس گفت: مبلغ 180 ميليون تومان از باشگاه استقلال طلب دارم و اميدوارم مسئولان اين باشگاه شرايط من را درک کنند زيرا جز از راه فوتبال درآمدي ندارم و بايد با همين مبلغ در سن 26 سالگي زندگي خود را اداره کنم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جان‌واريو قهرماني استقلال را تبريک گفت

هافبک برزيلي نيم فصل اول استقلال، قهرماني تيم سابقش در ليگ برتر ايران را تبريک گفت.

استقلال روز گذشته (جمعه) جشن قهرماني خود را در ورزشگاه آزادي برگزار کرد.

به گزارش فارس،از همين رو فابيو جان واريو بازيکن برزيلي که در نيم فصل اول براي استقلال بازي کرد و به دليل مصدوميت اين تيم را ترک کرد از طريق شبکه‌هاي اجتماعي اين قهرماني را به آبي پوشان تبريک گفت.

جان‌واريو در ابتداي ليگ دوازدهم در ترکيب سپاهان به ميدان آمد و پس از نيم فصل بازي در استقلال، به دليل مصدوميت اين تيم را ترک کرد.