بچه هاي دانشگاه آزاد قوي ترند يا دانشگاه سراسري؟

ali-javan

عضو جدید
سلام دوستان باتوجه به اينكه دانشگاه آزاد بسيار گسترده و بزرگ شده است ميخايم ببينم كه بنظر شما كدام از نظر سطح علمي بالاترند؟
همانطور كه ميدونيد دانشگاه آزاد مشهد چندين سال تو اكثر مسابقات مهندسي از دانشگاه فردوسي رتبه اش بالاتر ميشه! و همچنين دانشگاه آزاد قزوين مخصوصا تيم روباتيكش كه توش حرفي نيست! ديگه دانشگاه آزاد تهرانم كه جاي خود دارد!

moriento

عضو جدید
یاشا ازاد اوشاخلاره(زنده باد بچه های ازاد)

یاشا ازاد اوشاخلاره(زنده باد بچه های ازاد)

سلام دوستان من خودم با نظر شما موافقم و اینم بگم:من خودم توی دانشگاه ازاد ارومیه عمران میخونم و بچه های رشته ما از دانشگاه سراسری ارومیه توی اجرا جلوتر و توی دروس تخصصی حرفه ای ترن. با تشکر.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم دیگه دانشگاها یکی شدن، ولی دانشجوها متفاوت

مسیح 110

عضو جدید
سلام دوستان باتوجه به اينكه دانشگاه آزاد بسيار گسترده و بزرگ شده است ميخايم ببينم كه بنظر شما كدام از نظر سطح علمي بالاترند؟
همانطور كه ميدونيد دانشگاه آزاد مشهد چندين سال تو اكثر مسابقات مهندسي از دانشگاه فردوسي رتبه اش بالاتر ميشه! و همچنين دانشگاه آزاد قزوين مخصوصا تيم روباتيكش كه توش حرفي نيست! ديگه دانشگاه آزاد تهرانم كه جاي خود دارد!

اگر دانشجوی دانشگاه آزاد , به پولهای پرداخت شده خودش به دانشگاه تکیه نکند وبر اساس آن طلبکار دانشگاه نشود , ........
بلکه به کوشش وزخمت ومطالعه وتحقیق خودش تکیه کند خیلی موقفتر خواهد بود:gol:

anishtain_bahosh

عضو جدید
فک نمیکنی پا کردی تو کفش من؟:razz::redface:

moien mokh

عضو جدید
ولي به نظر من دانشگاه آزاد خيلي بهتره . چون روز به روز بهتر و بزرگتر ميشه وداره از سراسري جلوتر ميفته . من خودم توي آزاده كرج درس ميخونم . اونجا طبق آخرين رنكيكه دانشگاه ها از خيلي از دانشگاه هاي سراسري جلوتره مثل الزهرا و .....

akhoondzadeh

اخراجی موقت

فقط دبیرستان !!

sanam_el

عضو جدید
ی سری آزادا واقا از ی سری سراسریها بهترن.منتها هیچ کس واسه دانشگا آزاد درس نمیخونه<میخونه؟
ممولا اگ سراسری اون چیزی که بخوان رو قبول نشن میرن آزاد

FREE DOOM

عضو جدید

من خودم اهل قزوینم و تو دانشگاه آزادقزوین برق میخونم این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین خیلی سرتره امکانات حداقل 10 برابر بیشتره .من دوستانی دارم که با بهترین رتبه ها تو سراسری درس میخونن وبه شدت پشیمونن که تو دانشگاه آزادشهر خودشون نیستن. کسانی که عشق دانشگاه سراسری هستن خام تبلیغات رسانه ملی شدن .اکثر دانشجوهای دانشگاه امام خمینی به خاطر یه واژه به نام بین الملل این دانشگاه رو انتخاب کردن .دانشجو های خارجی این دانشگاه شامل 50 % افغان 49.5%عرب 0.25چینی و1 نفر صربستانی.این نکته رو بگم که چون انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبل از کنکورشه همه این انتخاب ها(6انتخاب که اکثرا اونایی که قبول میشن تو انتخاب اول قبول میشن) بر اساس علاقه صورت میگیره ولی در انتخاب رشته سراسری از 100 رشته که براساس رتبه انتخاب میشه 1 رشته رو قبول میشی(البته به غیر از 100 نفر اول ) به همین خاطر دانشجو های دانشگاه آزاد خیلی فعالترو موفقترن.

م.سجاد

عضو جدید
خوب اين براي اينه كه بچه هاي سراسري به جاي اينكه وقت كنن و به كاراي فوق برنامه برسن بايد همش با يه مشت استاد جوگير سرو كله بزنن و همش به فكر معدلن

meshki_0pm0

عضو جدید
جواب معلومه دیگه!!! سراسری

جواب معلومه دیگه!!! سراسری

دانشگاه سراسری قوی تره! آخه اگه آزادی ها ، البته رشته های پایین ترش ، اگه درس خون بودنو به فکر درس بودن که عاقبتشون این نمیشد! آخه طرف دانشگاه آزاد میخوند بلد نبود 2تا عدد از هم کم کنه و میگفت استاد بیسواده و.... دیگه حسابشو بکنید چقدر......:biggrin:

2276417

کاربر فعال
سلام

سلام

سلام به نظر ما که در دانشگاه ازاد چون شهریه داده میشه پس بکش دانشجو درس میخونه ولی در دانشگاه دولتی چون هزینه با دولتهعموما زحمت درس خوندن کمتره ولی هر دو دانشگاه مدرک معتبر میده فقط فرق روی شهریه است :):redface:

meshki_0pm0

عضو جدید
سلام به نظر ما که در دانشگاه ازاد چون شهریه داده میشه پس بکش دانشجو درس میخونه ولی در دانشگاه دولتی چون هزینه با دولتهعموما زحمت درس خوندن کمتره ولی هر دو دانشگاه مدرک معتبر میده فقط فرق روی شهریه است :):redface:

man ba harfe shoma movafegh nistam.tanha tafavot shahriye nis.kheili chizaye dige has.ki gofte to uni dolati zahmat kamtare.hameye angizeye uni azadiha faqat pule shahriyeshune?
pas dige hame chi malum mishe ba in hal!!!
naborde ranj ganj moyasar nemishavad azize man.

meshki_0pm0

عضو جدید
من خودم اهل قزوینم و تو دانشگاه آزادقزوین برق میخونم این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین خیلی سرتره امکانات حداقل 10 برابر بیشتره .من دوستانی دارم که با بهترین رتبه ها تو سراسری درس میخونن وبه شدت پشیمونن که تو دانشگاه آزادشهر خودشون نیستن. کسانی که عشق دانشگاه سراسری هستن خام تبلیغات رسانه ملی شدن .اکثر دانشجوهای دانشگاه امام خمینی به خاطر یه واژه به نام بین الملل این دانشگاه رو انتخاب کردن .دانشجو های خارجی این دانشگاه شامل 50 % افغان 49.5%عرب 0.25چینی و1 نفر صربستانی.این نکته رو بگم که چون انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبل از کنکورشه همه این انتخاب ها(6انتخاب که اکثرا اونایی که قبول میشن تو انتخاب اول قبول میشن) بر اساس علاقه صورت میگیره ولی در انتخاب رشته سراسری از 100 رشته که براساس رتبه انتخاب میشه 1 رشته رو قبول میشی(البته به غیر از 100 نفر اول ) به همین خاطر دانشجو های دانشگاه آزاد خیلی فعالترو موفقترن.
na mohandes.resane melli kilo chande?!!!!!!!!!!!!!!!
ma bar asaseaql va alaqe khodemun umadim uni dolati.hala be dalayeli ke gahan ba madrake uni azad pofak namaki ham nemidan:w18::w32::w33:
albate vase baziasha!!!!!!!!!!!!!!!

zakari

عضو جدید
من میگم سراسری به چند دلیل
اولیش کنکوره خوب تو واسه آودن تو یه دانشگاه سراسری تو کنکور درس میخونی و حتما تا بچه هایی که کنکورشون رو بهتر میدن یعنی تا قبل از دانشگاه از بقیه سرترن وارد سراسری میشن.
2-به قول بچه ها تو دانشگاه سراسری کسی واسه این که نیوفته و مجبور نشه زیادی پول بده خر میزنه(زیادی میخونه)پس این فقط یه سری حفظیاته که واسه امتحان از بر میکنه و واقعا درس رو نمیفهمه.
3-نمیدونم جاهای دیگه چطوره اما تو شهر ما که استادای تاپ ماله سراسریان.
همه این دلیلا رو داشته باشین...اما یه چیزم همه میدونیم که تو این کشور حرف اول رو پول میزنه...واضحه که دانشگاه آزادیا وضع مالیه بهتری دارن...پس اون چندتا موفقیتم مدیونه همین عنصر عزیز جامعه ان...

zahra60

عضو جدید
:)سلام
من خودم دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و هم کار می کنم ولی تمام تلاشم فقط درس خوندن است و نه مدرک ولی همه دانشجویان چه آزاد چه سراسری و... اگر بخوان بهترین هستند دانشگاه های خوب هم کم نداریم زیادن حتی استادهای که با جون و دل زحمت می کشن هستند؟؟؟!!!!!

meshki_0pm0

عضو جدید
من میگم سراسری به چند دلیل
اولیش کنکوره خوب تو واسه آودن تو یه دانشگاه سراسری تو کنکور درس میخونی و حتما تا بچه هایی که کنکورشون رو بهتر میدن یعنی تا قبل از دانشگاه از بقیه سرترن وارد سراسری میشن.
2-به قول بچه ها تو دانشگاه سراسری کسی واسه این که نیوفته و مجبور نشه زیادی پول بده خر میزنه(زیادی میخونه)پس این فقط یه سری حفظیاته که واسه امتحان از بر میکنه و واقعا درس رو نمیفهمه.
3-نمیدونم جاهای دیگه چطوره اما تو شهر ما که استادای تاپ ماله سراسریان.
همه این دلیلا رو داشته باشین...اما یه چیزم همه میدونیم که تو این کشور حرف اول رو پول میزنه...واضحه که دانشگاه آزادیا وضع مالیه بهتری دارن...پس اون چندتا موفقیتم مدیونه همین عنصر عزیز جامعه ان...

حرفت خیلی کلی بود و یه جورایی قبول ندارم.یعنی تو دانشگاه آزاد که بچه هاش پول میدن درسو مفهومی میخونن و از طرفی چون پول دادن استادا باید بهشون نمره بدن و....؟!!!!!
من که انواع و اقسام دانشجوهای آزادی و سراسری رو دیدم ولی به نکته ای مشخص از حرف شما نرسیدم.هرچند خوب و بد همه جا داره.....

meshki_0pm0

عضو جدید
خوب اين براي اينه كه بچه هاي سراسري به جاي اينكه وقت كنن و به كاراي فوق برنامه برسن بايد همش با يه مشت استاد جوگير سرو كله بزنن و همش به فكر معدلن
ببخشیداااااااااااااا؟!!!! میشه بفرمایین این کارای فوق برنامه واسه شما دانشگاه آزادیا چیه؟؟؟؟
اگه اومدی دانشگاه باید درس بخونی و تلاش کنی تا.... دیگه فوق برنامه چه صیغه ایه؟
نکنه منظورت.......؟؟؟:biggrin::biggrin::biggrin:

ahad_judo

اخراجی موقت
به نظر من چند تا دانشگاه خوب سراسری و چند تا آزاد خوب داریم.
بقیه سراسری ها و ازاد ها تو یه سطح اند.
چرا ما ایرانیا انقدر ادب نداریم که همدیگه رو مسخره نکنیم بگیم پفک نمکی.
واقعا که.
در عمل و صنعت مشخص میشه که حالیش هست و کی نیست.همه تلاششونو میکنن.خیلیا میرن سراسری پشیمون میشن خیلی ها هم از ازاد.
فعلا که مخ ها دارن از مملکت فرار میکنن.

FREE DOOM

عضو جدید
دانشگاه سراسری قوی تره! آخه اگه آزادی ها ، البته رشته های پایین ترش ، اگه درس خون بودنو به فکر درس بودن که عاقبتشون این نمیشد! آخه طرف دانشگاه آزاد میخوند بلد نبود 2تا عدد از هم کم کنه و میگفت استاد بیسواده و.... دیگه حسابشو بکنید چقدر......:biggrin:

من دانشجوهايي رو ميشناسم كه به قول خدشون تو بهترين دانشگاه هاي ايران درس مخونن(سراسري)ولي براي قبولي تودانشگاه تلاش چنداني نكردن چون از سهميه باباشون استفاده كردن.فقط بخاطر اينكه سهميه به باد نره تو انتخاب رشته مجاز شدن (يعني زير 65000آوردن)كه اگه فقط منفي نزني مجاز ميشي.
يكي از اين دانشجوهاي عزيز كه با سهيه آزادگان رشته عمران-نقشه برداري دانشگاه تهران قبول شده بود نمي تونست اسم جزوه اي كه بهش داده بودنو بخونه .

FREE DOOM

عضو جدید
man ba harfe shoma movafegh nistam.tanha tafavot shahriye nis.kheili chizaye dige has.ki gofte to uni dolati zahmat kamtare.hameye angizeye uni azadiha faqat pule shahriyeshune?
pas dige hame chi malum mishe ba in hal!!!
naborde ranj ganj moyasar nemishavad azize man.

خيلي داره بهت فشار مياد كه رنج كشيدي به چيزي هم نرسيدي .نه؟

ميشه بگي تو كدوم دانشگاه درس ميخوني ؟

اين گنجي كه ميگي چيه؟ ميشه توضيح بدي ؟

FREE DOOM

عضو جدید
na mohandes.resane melli kilo chande?!!!!!!!!!!!!!!!
ma bar asaseaql va alaqe khodemun umadim uni dolati.hala be dalayeli ke gahan ba madrake uni azad pofak namaki ham nemidan:w18::w32::w33:
albate vase baziasha!!!!!!!!!!!!!!!

يعني تو ميخواي با مدرك سراسري پفك نمكي بگيري؟:biggrin:

اون علاقه اي كه ميگي از كجا و بر چه اساسي ايجاد شده؟

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
هميشه گفتن و ما هم شنيديم كيفيت مهمه نه كميت
اين دخل همون دانشگاه آزاد و سراسريه

سراسري بهتره تعصب رو كنار بذاريم

دانشگاه آزاد : استاد يه كتاب معرفي ميكنه بعد ميگه نيازي نيست جزوه ميگم در آخر نصف جزوه رو حذف ميكنه و دانشجو ها هم كلي براش حال ميكنن ولي سراسري اينجور نيست واقعا استاد درس ميده و دانشجو تلاش ميكنه
البته : سطح دانشگاه ها هم مهمه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
هميشه گفتن و ما هم شنيديم كيفيت مهمه نه كميت
اين دخل همون دانشگاه آزاد و سراسريه

سراسري بهتره تعصب رو كنار بذاريم

دانشگاه آزاد : استاد يه كتاب معرفي ميكنه بعد ميگه نيازي نيست جزوه ميگم در آخر نصف جزوه رو حذف ميكنه و دانشجو ها هم كلي براش حال ميكنن ولي سراسري اينجور نيست واقعا استاد درس ميده و دانشجو تلاش ميكنه
البته : سطح دانشگاه ها هم مهمه
لطفا اگه دانشگاه خاصی مدنظرت هست بگو وگرنه کلی گویی نکن دوست من اگه مشکلی تو یه واحد دیدی بگو تو فلان واحد اینجوری بود نگو دانشگاه ازاد اینجوریه

امین قیاسی 1986

عضو جدید
لطفا اگه دانشگاه خاصی مدنظرت هست بگو وگرنه کلی گویی نکن دوست من اگه مشکلی تو یه واحد دیدی بگو تو فلان واحد اینجوری بود نگو دانشگاه ازاد اینجوریه
نمي خوام نام ببرم
ولي اكثر دانشگاه ها همونجوري هستن كه عرض كردم خدمتتون

simiar

عضو جدید
اگه میانگین سطح سواد رو ملاک قرار بدیم قطعاً دولتی ها خیلی قویترن.
ولی ممکنه توی بچه های دانشگاه آزاد و البته تعداد معدودی از دانشگاه های آزاد ، کسانی پیدا بشه که قوی باشن .

بالا