بهترین کار برای جلوگیری از اتلاف عمر

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم ازتون سوال کنم که بهترین کاری که میتونیم انجام بدیم که عمرمون سودمند طی بشه چیه؟؟
همه میدونیم کار نیست و مشکلات مالی و این حرفا...ولی هی بشینیم غصه بخوریم که چیزی درست نمیشه...این وسط باید چکارایی انجام بدیم؟
خودتون چه کاهایی انجام میدین و چه کارهایی رو برای حس بهتر زندگی پیشنهاد میکنین؟
ممنون از جواباتون

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندگی را باید زندگی کرد. کاریش نمیشه کرد. ما دستمون خالیه . اونایی که اختیار دار مملکت هستند باید یکم درست فکر کنند و مدیریت صحیح داشته باشن تا ما یه نفسی بکشیم.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم ازتون سوال کنم که بهترین کاری که میتونیم انجام بدیم که عمرمون سودمند طی بشه چیه؟؟
همه میدونیم کار نیست و مشکلات مالی و این حرفا...ولی هی بشینیم غصه بخوریم که چیزی درست نمیشه...این وسط باید چکارایی انجام بدیم؟
خودتون چه کاهایی انجام میدین و چه کارهایی رو برای حس بهتر زندگی پیشنهاد میکنین؟
ممنون از جواباتون

ببین با توجه به تخصصی که داری تو هر زمینه ای،سعی کن به علایقی که آرزوشو داری تعمیمش بدی.ترکیبش کنی.

ببین من ذره ای دستم به جایی بند نیست، نه پارتی، نه پول آنچنانی، نه قدرت خاصی و نه تجربه ی خاصی.یک انسان کاملا نرمال و عادی.
ولی تو فکر کار آزاد هستم.من مهندسی مکانیک خوندم ولی 4سال پیش علاقمو از دست دادم و با زجر این مدرک رو گرفتم (هنوز 2ماه مونده:|)

کار خداس دیگه،چه کنیم.برخی مواقع آرزو داشتم ماشین بسازم،طرح شیشه های فلان رو تو کاغذ واس خودم میکشیدم،فلان تایر رو میکشیدم میگفتم اینو میسازم.
تصور میکردم قراره مهندس بشم برم جایی،مثلا ایران خودرو یا برم خارج شرکت بنز و شرکت نیسان کار کنم،طرح بدم فعالیت کنم....
بچه بودم،احمق بودم.فکر میکردم دنیا سادست...:smile:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همینجوریم:(

بنظرم الآن شاید 3ماههههههههههه پشت سر هم بیکار باشید ها!

بنظرم بشینید زبان رو تقویت کنید،جدی میگم
بشینید فیلم و سریال با زیر نویس و بدون زیر نویس ببینید
بعد برید هر نوع مقاله ی چرت و پرتی در زمینه ای که دوسش دارید بخونید
آروم آروم تو دهنتون میفته که چطور زبان رو تقویت کنید

این خودش یه کار مثبته،من بخدا همین کارو کردم 1-2سال ،الان زبانم نیمه فول ـه.واسم کافیه هر فیلم و مقاله و صحبتی رو بشنوم میفهمم چی میگن.همین ظریف و لوزان و غیره رو نشستم خارجیش رو گوش دادم همشم فهمیدم:D

یا حداقل یه ورزش و سرگرمی مفید انتخاب کنید.
یا حداقلش دیگه یه کتاب خوندن رو جزء برنامه هاتون بزارید.
حداقل عمرتون تلف نمیشه....خیلی بده 30سال از سنت بگذره بعد بفهمی هیچ چیزی نشدی تو این 30سال به هیچ کدوم از آرزوهات نرسیدی.واقعا دردناکه.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم الآن شاید 3ماههههههههههه پشت سر هم بیکار باشید ها!

بنظرم بشینید زبان رو تقویت کنید،جدی میگم
بشینید فیلم و سریال با زیر نویس و بدون زیر نویس ببینید
بعد برید هر نوع مقاله ی چرت و پرتی در زمینه ای که دوسش دارید بخونید
آروم آروم تو دهنتون میفته که چطور زبان رو تقویت کنید

این خودش یه کار مثبته،من بخدا همین کارو کردم 1-2سال ،الان زبانم نیمه فول ـه.واسم کافیه هر فیلم و مقاله و صحبتی رو بشنوم میفهمم چی میگن.همین ظریف و لوزان و غیره رو نشستم خارجیش رو گوش دادم همشم فهمیدم:D

یا حداقل یه ورزش و سرگرمی مفید انتخاب کنید.
یا حداقلش دیگه یه کتاب خوندن رو جزء برنامه هاتون بزارید.
حداقل عمرتون تلف نمیشه....خیلی بده 30سال از سنت بگذره بعد بفهمی هیچ چیزی نشدی تو این 30سال به هیچ کدوم از آرزوهات نرسیدی.واقعا دردناکه.

وااقن تااثیر داره؟
من همین کارو داشتم میکردم بعد دیدم تاثیر نداره بی خیال شدم.
به همین راحتی به همین خوشمزگی!خخ

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که بیکاریامو فقط میرم سراغ چیزایی ک بهشون علاقه دارم ..من عاشق کارای هنریم...تمام وقتمم تابستونا صرف همین کارا میکنم ..خیلی چیزام یاد گرفتم ک هم سن و سالام در شان خودشون نمیدونن یاد بگیرن مثل خیاطی و چرم دوزی و اینجور کاراا
این کارا خیلی ب ادم ارامش میده...تجربش کنیدد;)
آفرین.
در شان خودشون نمیدونن؟؟یعنی چی؟مگه چیزی رو بلد بودن و یاد گرفتن شان میخااد؟:)
من خودم از کارای هنری هیچوخ لذت نبردم هیچیم بلد نیستم.

هیج علاقه ای به کارای هنری ندارم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره همین خیاطی مثلاا ...فک میکنن کسی ک خیاطی میره یاد میگیره برا خودش ی چی میدوزه حتمااا پولشوو نداره و نمیتونه بخره ..

فک کنن فکراشون برا خودشون..بزار با اون فکرای پوسیدشون زندگیشونو به اتمام برسونن!:D

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که بیکاریامو فقط میرم سراغ چیزایی ک بهشون علاقه دارم ..من عاشق کارای هنریم...تمام وقتمم تابستونا صرف همین کارا میکنم ..خیلی چیزام یاد گرفتم ک هم سن و سالام در شان خودشون نمیدونن یاد بگیرن مثل خیاطی و چرم دوزی و اینجور کاراا
این کارا خیلی ب ادم ارامش میده...تجربش کنیدد;)
آشپزی هم بلد باش دیگه...که بیام خواستگاری :redface:
:D
هنر خیلی خوبه خییییییلی قشنگه واقعا از آدمای هنرمند خوشم میاد جدی میگم،من آجیم یادش بخیر همیشه چیزای قشنگ مشنگ میبافت ولی از وقتی که درس وکار و اینا رو شروع کرد دیگه یادش رفت،قبلا یه غذاهایی میپخت 4بار انگشتم رو اشتباهی گاز گرفتم از بس خوشمزه بودن ولی الآن اصلا دل و دماغ اینکارا رو نداره.خیلی بده آدم بی حوصله بشه.خییییییلی

وااقن تااثیر داره؟
من همین کارو داشتم میکردم بعد دیدم تاثیر نداره بی خیال شدم.
به همین راحتی به همین خوشمزگی!خخ
بخدا تاثیر داره اصلنم فکرشم نمیکنی
من یه بار سریال Friends رو دیدم با زیر نویس.دومین بار هم با زیر نویس دیدمش.حفظش شدم(230 قسمت ـه ها!)
ولی بار سوم که دیدمش (سریالش اونقدر قشنگ هست که 10 بار پشت سر هم ببینیش)
سومین بار قشنگ کلمات انگلیسی تو ذهنم نقش بسته بود
بعد از این سریال کم کم فیلم و سریالای دیگه
کم کم کلیپهای خارجی
مثلا شو ها و جایزه ها و مسابقات خارجی که تو ماهوار پخش میشه میدیدم

بعد الآن جدیدن که مقاله هم ترجمه میکنم و کلیپ های YouTube میبینم،عالی شدم.عالی یعنی در حدی که حوصله دانلود زیرنویس اصلا ندارم،زبان اصلی میبینم بهتر متوجه میشم.
خدا نیستما که همه 100%ـشو بفهمم،ولی کل موضوع دستم میاد.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آشپزی هم بلد باش دیگه...که بیام خواستگاری :redface:
هنر خیلی خوبه خییییییلی قشنگه واقعا از آدمای هنرمند خوشم میاد جدی میگم،من آجیم یادش بخیر همیشه چیزای قشنگ مشنگ میبافت ولی از وقتی که درس وکار و اینا رو شروع کرد دیگه یادش رفت،قبلا یه غذاهایی میپخت 4بار انگشتم رو اشتباهی گاز گرفتم از بس خوشمزه بودن ولی الآن اصلا دل و دماغ اینکارا رو نداره.خیلی بده آدم بی حوصله بشه.خییییییلی

بخدا تاثیر داره اصلنم فکرشم نمیکنی
من یه بار سریال Friends رو دیدم با زیر نویس.دومین بار هم با زیر نویس دیدمش.حفظش شدم(230 قسمت ـه ها!)
ولی بار سوم که دیدمش (سریالش اونقدر قشنگ هست که 10 بار پشت سر هم ببینیش)
سومین بار قشنگ کلمات انگلیسی تو ذهنم نقش بسته بود
بعد از این سریال کم کم فیلم و سریالای دیگه
کم کم کلیپهای خارجی
مثلا شو ها و جایزه ها و مسابقات خارجی که تو ماهوار پخش میشه میدیدم

بعد الآن جدیدن که مقاله هم ترجمه میکنم و کلیپ های YouTube میبینم،عالی شدم.عالی یعنی در حدی که حوصله دانلود زیرنویس اصلا ندارم،زبان اصلی میبینم بهتر متوجه میشم.
خدا نیستما که همه 100%ـشو بفهمم،ولی کل موضوع دستم میاد.

این سریالرو خیلیا بهم گفتن ببینم..از کجا گیرش بیارم خو..سرعتمم خیلی بالا نیس که بتونم دانلود کنم

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سریالرو خیلیا بهم گفتن ببینم..از کجا گیرش بیارم خو..سرعتمم خیلی بالا نیس که بتونم دانلود کنم
دانلود کن بابا مگه سرعت چقد میخواد

همراه اول داری؟
یه طرح بگیر 10 تومن،(پولدارم هستی میتونی بیس بار بگیری:D )هر طرح بگیری میشه حدودا 15 تا 25 تا قسمت دانلود کنی!
قشنگ با سرعت عالی بشین دانلود بزن

من از سایت پولی زیر »
WAREZ
دانلود میکنم.ولی سایت های رایگان هم خییییلی هست فقط باید بگردی.

اینم سریال فرندز»
http://list.irlist.in/tvshows/view.php?f=Friends

خلاصه علاقه به چه فیلمایی داری،هر چیزی بخوای هست.هزار سریال داریم،هر کدوم یجورن!
سریال خشن و ادم خواری میخوای Hannibal
سریال دزد و پلیسی میخوای Mentalist یا NCISـها هم خوبن
سریال طنز و عاشقانه میخوای Dharma and Greg و Friends
سریال علمی تخیلی Fringe مثلا!
سریال سیاسی Homeland
سریال حادثه ای Chicago Fire عاشقانه هم هست خیلی قشنگه اشکت در میاد
سریال بشدت داستانی و گیرا Breaking Bad و The Wireکسل کننده هستن و بدردت نمیخورن :D
و مثلا سریال خانوادگی مثل فریندز که بیشتر جنبه عاطفی داره Gilmore Girls
سریال دخترونه و دعواها و مشکلات و مسخره بازی های جوونها 90210 و Gossip Girl

یکم سریال میبینم ها :D فقط یکم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود کن بابا مگه سرعت چقد میخواد

همراه اول داری؟
یه طرح بگیر 10 تومن،(پولدارم هستی میتونی بیس بار بگیری:D )هر طرح بگیری میشه حدودا 15 تا 25 تا قسمت دانلود کنی!
قشنگ با سرعت عالی بشین دانلود بزن

من از سایت پولی زیر »
WAREZ
دانلود میکنم.ولی سایت های رایگان هم خییییلی هست فقط باید بگردی.

اینم سریال فرندز»
http://list.irlist.in/tvshows/view.php?f=Friends

خلاصه علاقه به چه فیلمایی داری،هر چیزی بخوای هست.هزار سریال داریم،هر کدوم یجورن!
سریال خشن و ادم خواری میخوای Hannibal
سریال دزد و پلیسی میخوای Mentalist یا NCISـها هم خوبن
سریال طنز و عاشقانه میخوای Dharma and Greg و Friends
سریال علمی تخیلی Fringe مثلا!
سریال سیاسی Homeland
سریال حادثه ای Chicago Fire عاشقانه هم هست خیلی قشنگه اشکت در میاد
سریال بشدت داستانی و گیرا Breaking Bad و The Wireکسل کننده هستن و بدردت نمیخورن :D
و مثلا سریال خانوادگی مثل فریندز که بیشتر جنبه عاطفی داره Gilmore Girls
سریال دخترونه و دعواها و مشکلات و مسخره بازی های جوونها 90210 و Gossip Girl

یکم سریال میبینم ها :D فقط یکم

آره دارم.کی حوصله داره بشینه اینارو دانلود کنه!!:confused:
نمیشه خریدش؟
ینی بری بیرون بخریش برام؟خخخخخخخخ

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره دارم.کی حوصله داره بشینه اینارو دانلود کنه!!:confused:
نمیشه خریدش؟
ینی بری بیرون بخریش برام؟خخخخخخخخ

چرا هس
این سایته مثلا میفروشه »
http://serial28.tk/سریال-دوستان/

پک کامپیوتریشو بخر،هم تو کامپیوتر میتونی پخش کنی هم اگر موبایلت Android باشه میتونی توش پخش کنی.
26 تومن ناقابل :D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هس
این سایته مثلا میفروشه »
http://serial28.tk/سریال-دوستان/

پک کامپیوتریشو بخر،هم تو کامپیوتر میتونی پخش کنی هم اگر موبایلت Android باشه میتونی توش پخش کنی.
26 تومن ناقابل :D

نه نمیتونم بخرمش پول ندارم!!خخخ
برم خارج کمتر برام در میاد!خخ

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه نمیتونم بخرمش پول ندارم!!خخخ
برم خارج کمتر برام در میاد!خخ

ولش کن :D
همون پولو جمع کن اف جی بود،جی اف بود،بوی فریند بود چی بود،همونو بخر :D

اتی،تروخدا یکم واسه خودت ارزش قائل بشو برو یک هنر ـی،آشپزی ای،چیزی یاد بگیر.والا حیفه نزدیک 40 سالته،از ده تا انگشتت رو هم یه هنر نمیباره والا انتظار خواستگار هم دارن دوستان:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولش کن :D
همون پولو جمع کن اف جی بود،جی اف بود،بوی فریند بود چی بود،همونو بخر :D

اتی،تروخدا یکم واسه خودت ارزش قائل بشو برو یک هنر ـی،آشپزی ای،چیزی یاد بگیر.والا حیفه نزدیک 40 سالته،از ده تا انگشتت رو هم یه هنر نمیباره والا انتظار خواستگار هم دارن دوستان:D

نمیخام ارزش قاعل شم اقاا!!
خودت برو یاد بگیر در آینده به دردت میخوره..
کاری رو که دوس نداشته باشم و انجام نمیدم..حتی اگه گردنم و بزارن زیر گیوتین.
خاستگارام همه میدونن هیچی بلد نیستم خودشون میگن من خودم همه چی بلدم تو فقط بیا زن من شو!!خخخ
والااو

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخام ارزش قاعل شم اقاا!!
خودت برو یاد بگیر در آینده به دردت میخوره..
کاری رو که دوس نداشته باشم و انجام نمیدم..حتی اگه گردنم و بزارن زیر گیوتین.
خاستگارام همه میدونن هیچی بلد نیستم خودشون میگن من خودم همه چی بلدم تو فقط بیا زن من شو!!خخخ
والااو

:D :D :D
خو بگو بدم میاد چرا الکی میخوای بری زبان یاد بگیری از همون اول بگو از زبان یاد گرفتن بدم میاد :D
اصن چیزی هست تو دنیا تو خوشت بیاد،به جز اف جی :D و همه ی شاسی بلند ها :D و پسرهای خوشتیپو پولدار :D و من، به جز اینا چیزی هست که تو خوشت بیاد؟ :D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D :D :D
خو بگو بدم میاد چرا الکی میخوای بری زبان یاد بگیری از همون اول بگو از زبان یاد گرفتن بدم میاد :D
اصن چیزی هست تو دنیا تو خوشت بیاد،به جز اف جی :D و همه ی شاسی بلند ها :D و پسرهای خوشتیپو پولدار :D و من، به جز اینا چیزی هست که تو خوشت بیاد؟ :D

بدم نمیاد خدایی...سخته..حوصلم نمیگیره..میخام یه کاری و یه روزه یاد بگیرم و تموم!!:redface:
نه وجدانن از اینا هم خوشم میاد که گفتی!!خخ

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدم نمیاد خدایی...سخته..حوصلم نمیگیره..میخام یه کاری و یه روزه یاد بگیرم و تموم!!:redface:
نه وجدانن از اینا هم خوشم میاد که گفتی!!خخ
یعنی به جز این سایت هیچ کاری انجام نمیدیو به هیچ چیزی علاقه نداری؟
حوصله انجام هیچ کاری نداری؟
یعنی میای سایت،اومدی بیرون یه غذا و یه آب و یه خواب،بعد دوباره پا میشی همین آش و همین کاسه ؟
نمیشه که....
نمیشه،یه کاریش بکن...... قطعا یه تخصصی داری،یا رووت نمیشه بگی :D یا هنوز پیداش نکردی (به جز تخصص Spam منظورمه :D )

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی به جز این سایت هیچ کاری انجام نمیدیو به هیچ چیزی علاقه نداری؟
حوصله انجام هیچ کاری نداری؟
یعنی میای سایت،اومدی بیرون یه غذا و یه آب و یه خواب،بعد دوباره پا میشی همین آش و همین کاسه ؟
نمیشه که....
نمیشه،یه کاریش بکن...... قطعا یه تخصصی داری،یا رووت نمیشه بگی :D یا هنوز پیداش نکردی (به جز تخصص Spam منظورمه :D )

دقیقن همینایی که گفتی زندگیه منه!!:(
فقط به ورزش علاقه دارم!!
فقطم همین کارو با عشق میکنم..
:redface:

Aanonymous

عضو جدید
برنامه ریزی- من فقط روزایی که برنامه دارم خوب پیش میرم بقیه روزا فقط میگذره