خبر آمد خبری در راه است....

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی حکایت های ناب روزگار
صف می شوند پشت هم :
سه شنبه، ولادت امام محمد تقی(ع)
جمعه، ولادت امام علی(ع)
و تو تنها حسن ختام این حکایت های نابی
زیبا نیست؟:
جمعه ، روز عشـــــقـ ...
اگر بدانی روزها چقدر دویده اند به عشق تو
هجری و شمسی را...
آری
این روزها تقویم هم منتظر توست زیبا ترین بهار...
.
.
.
اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین ویرایش:

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثل هر بار برای تو نوشتم:دل من خون شد ازین غم، تو کجایی؟
و ای کاش که این جمعه بیایی!
دل من تاب ندارد، همه گویند به انگشت اشاره، مگر این عاشق دلسوخته ارباب ندارد؟تو کجایی؟ تو کجایی....

و تو انگار به قلبم بنویسی:که چرا هیچ نگویندمگر این منجی دلسوز، طرفدار ندارد، که غریب است و عجیب است که پس از قرن و هزاره هنوزم که هنوز است دو چشمش به ره است و مگر سیصد و اندی نفر از شیفتگانش، زیاد است، که گویندبه اندازه یک « بدر» علمدار ندارد!
و گویند چرا این همه مشتاق، ولی او سپهش یار ندارد!
و شاید پاسخ امام عصر علیه­ السلام:
تو خودت!ای مدعی دوستی و مهر شدیدی که به هر شعر جدیدی،ز هجران و غمم ناله سرایی،
تو کجایی؟
تو که یک عمر سرودی «تو کجایی؟»،
تو کجایی؟!!
باز گویی که مگر کاستی­ای بُد ز امامت، ز هدایت، ز محبت،ز غمخوارگی و مهر و عطوفت تو پنداشته­ای هیچ کسی دل نگران تو نبوده؟
چه کسی قلب تو را سوی خدای تو کشانده؟
چه کسی در پی هر غصه­ی تو اشک چکانده؟

چه کسی دست تو را در پس هر رنج گرفته؟
چه کسی راه به روی تو گشوده؟
چه خطرها به دعایم ز کنار تو گذر کرد؟
چه زمان­ها که تو غافل شدی و یار به قلب تو نظر کرد؟...
و تو با چشم و دل بسته فقط گفتیتو کجایی؟! و ای کاش بیایی!!
هر زمان خواهش دل با نظر یار یکی بود، تو بودی...
هر زمان بود تفاوت، تو رفتی، تو نماندی خواهش نفس شده یار و خدایت،
و همین است که تاثیر نبخشند به دعایت،و به آفاق نبردند صدایتو غریب است امامت

من که هستم،تو کجایی؟تو خودت! کاش بیایی به خودت کاش بیایی...!به خودت کاش بیایی...!

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا می خواستم چند کلمه باهاتون حرف بزنم می خواستم بگم: آقا حواست هست امریکا و اسرائیل هر روز جنایت جدیدی انجام میدن؟
آقا حواست هست تروریست ها دارن مردم سوریه رو الکی می کشن؟
آقا حواست هست هنوز مسلمونای میانمار رو اذیت میکنن؟
آقا حواست هست اتحادیه ی عرب هم با غربیاست؟
آقا حواست هست غزه با خون یکی شده بود؟
آقا حواست هست سال نود و یک تموم شده ولی هنوز ما منتظریم؟
آقا حواست هست جمعه ها یکی یکی دارن رد میشن؟
آقا حواست هست ما ها مثلا منتظریم؟
میدونم آقا حواست به تمام اینا هست.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امام غایب از نظر ، خدا کند که بیایی
................................................ اللهم عجل لولیک الفرج
............................................................................... کلیک کنید
.............................................................................................

پیوست ها

• n00067093-b.jpg
    n00067093-b.jpg
    39 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
حديت

حديت

امام مهدي (عج) در زيارت ناحيه مقدّسه :

لأَندُبَنَّكَ صَباحا و مَساءً و لأَبكِيَنَّ عَلَيكَ بَدَلَ الدُّمُوعِ دَما ؛(بحار الأنوار ، ج 101 ، ص 238 .)
هر صبح و شام بر تو گريه و شيون مي ‏كنم و در مصيبت تو به جاى اشك ،
خون مي ‏گريم .

Esmaeilpoor

عضو جدید
انتظار یعنی...

انتظار یعنی...

مشاهده پیوست entezar.rar

انتظار فرج، دو گونه است:
1. انتظارى كه سازنده، نگهدارنده، تعهدآور، نیرو آفرین و تحرك بخش است، به گونه اى كه مى تواند نوعى عبادت و حق پرستى شمرده شود.
2. انتظارى كه گناه، ویرانگر، اسارت بخش، فلج كننده است. انتظار این چنینى، همان دست بر روى دست گذاشتن، كار نكردن، قبول ظلم و تعدى است.
این دو نوع انتظار، معلول دو نوع برداشت از ظهور مهدى موعود(علیه السلام) است. این دو نوع برداشت، به نوبه ى خود، از دو نوع بینش درباره ى تحوّلات و انقلاب هاى تاریخى ناشى مى شود.

انتظار ویران گر
برداشت عدّه اى از مردم از مهدویت و انقلاب مهدى موعود (علیه السلام) این است كه این انقلاب، صرفاً، ماهیّت انفجارى دارد و فقط از گسترش و اشاعه و رواج ظلم و تبعیض و اختناق و تباهى، ناشى مى شود. به بیان دیگر، نوعى سامان یافتن است كه معلول پریشان شدن است. آن گاه كه صلاح (خیر و نیكى) از بین برود و حق و حقیقت، هیچ طرفدارى نداشته باشد، باطل، یكه تاز میدان گردد و جز باطل، نیرویى حكومت نكند و فرد صالحى در جهان یافت نشود، این انفجار رخ مى دهد و دست غیب براى نجات حقیقت، از آستین بیرون مى آید.

طبق این تعریف، هر اصلاحى قبل از قیام حضرت مهدى (علیه السلام) محكوم است؛ زیرا، هر اصلاحى، یك نقطه ى روشن است و تا وقتى كه در صحنه ى اجتماع نقطه ى روشنى هست، دست غیب ظاهر نمى شود، بلكه برعكس، هر گونه گناه، فساد، ظلم، تبعیض، حق كشى و پلیدى، به حكم این كه مقدمه ى صلاح كلى است و انفجار را قریب الوقوع مى كند، روا است؛ زیرا، هدف، وسیله را توجیه مى كند، هر چند وسیله اى نامشروع باشد. پس بهترین كمك به تسریع ظهور و بهترین شكل انتظار، ترویج و اشاعه ى فحشا و فساد است! این جا است كه گناه هم لذّت و كام جویى است و هم كمك به انقلاب مقدّس! این جا است كه این شعر معنا پیدا مى كند كه:

در دل دوست، به هر حیله رهى باید كرد *** طاعت از دست نیاید، گنهى باید كرد

منبع: امام مهدى(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رسول رضوى، انتشارات مركز مدیریت حوزه علمیه (1384).

انتظار سازنده
آیات قرآن، در جهت عكس برداشت بالاست؛ زیرا از آیات استفاده مى شود كه ظهور مهدى (علیه السلام) حلقه اى است از حلقه هاى مبارزه ى اهل حق با اهل باطل كه به پیروزى نهایى اهل حق منتهى مى شود؛ چنان كه خداوند مى فرماید:

(... فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغالِبُونَ)؛[1] حزب و جمعیّت خداوند، پیروز است.

و درباره ى شكست و نابودى حزب شیطان مى فرماید:

(... أَلا إِنَّ حِزْبَ الشَّیْطانِ هُمُ الْخاسِرُونَ)؛[2] بدانید حزب شیطان زیانكاران اند.

سهیم بودن یك فرد در پیروزى حزب خداوند، موقوف به این است كه آن فرد، عملا، در گروه حق و حزب خداوند باشد. خداوند مى فرماید: (... فَاسْتَبِقُوا الْخَیْراتِ أَیْنَ ما تَكُونُوا یَأْتِ بِكُمُ اللّهُ جَمِیعاً...)؛[3] در نیكى ها و اعمال خیر، بر یكدیگر سبقت جویید. هر جا باشید، خداوند، همه ى شما را حاضر مى كند...».

وقتى از امام كاظم(علیه السلام) درباره ى این آیه سؤال مى شود، آن حضرت مى فرماید: «ذلك والله أنْ لوقد قام قائمنا یجمع الله إلیه شیعتنا من جمیع البلدان؛[4] قسم به خدا! وقتى قائم ما(علیه السلام)قیام كند، خداوند، شیعیان ما را از همه ى شهرها، دور او جمع مى كند.».

پس، عمل به نیكى و خوبى و سبقت گرفتن، شرط شیعه بودن است و چنین شیعه اى مى تواند جزء یاران امام مهدى (علیه السلام) باشد، نه آن كه گناهكار است و براى هیچ كار نیكى تلاش نمى كند.
بنابراین، مهدى موعود، مظهر نویدى است كه به اهل ایمان و صاحبان عمل صالح داده شده است و مظهر پیروزى نهایى اهل ایمان بر حزب شیطان مى باشد.

رسول خدا(صلى الله علیه وآله) خطاب به اصحاب خود فرمودند:
... شما، اصحاب من هستید، لكن برادران من، مردمى هستند كه در آخرالزمان مى آیند، آنان، به نبوّت و دین من ایمان مى آورند، با آن كه مرا ندیده اند. هر یك از آنان، اعتقاد و دین خویش را با هر سختى نگاه مى دارد، چنان كه گویى درخت خار مغیلان را در شب با دست، پوست مى كند یا آتش پردوام چوب تاغ را در دست نگاه مى دارد. آن مؤمنان، مشعل هاى فروزان اند در تاریكى ها. خداوند، آنان را از آشوب هاى تیره و تار (آخرالزمان) نجات خواهد داد.[5]

طبق این حدیث، هر چند داشتن ایمان و عمل به احكام اسلام در دوره ى آخرالزمان، مشكل و سخت است، ولى تنها همین افراد هستند كه به دلیل حفظ دین و ایمان خود و عمل به صالحات، برادران پیامبر(صلى الله علیه وآله) هستند و به هنگام ظهور امام(علیه السلام) به یارى او خواهند شتافت، نه آنان كه با ترویج گناه و اشاعه ى فساد، ناخواسته، به گروه شیطان پیوسته اند.
پی نوشتها:
[1]. مائده: 56.
[2]. مجادله: 19.
[3]. بقره: 148.
[4]. بحارالأنوار، ج 52، ص 291.
[5]. محمدرضا حكیمى، خورشید مغرب، ص 278.
منبع: امام مهدى(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رسول رضوى، انتشارات مركز مدیریت حوزه علمیه (1384).

منبع:Tebyan.net

چه انتظار عجیبی!

تو بین منتظران هم، عزیز من، چه غریبی!

عجیب تر که چه آسان، نبودنت شده عادت، چه بی خیال نشستیم

نه کوششی نه وفایی

فقط نشسته و گفتیم: خدا کند که بیایی ...!

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی خواستم این سخت را بگویم
اما
نتوانستم
تو چقدر قریبانه در کنار ما غریبی

چقدر با این جمله آدم حس غریبی پیدا میکنه

ته دل آدم به شدت میلرزه ، و حس میکنی چقدر نزدیک هستند بهمون

واقعا ممنونم دوست من

یارانراد

کاربر ممتاز
چقدر با این جمله آدم حس غریبی پیدا میکنه

ته دل آدم به شدت میلرزه ، و حس میکنی چقدر نزدیک هستند بهمون

واقعا ممنونم دوست من
سلام خواهش میکنم
بله خیلی خیلی نزدیک اند
یجورایی نفس کشیدن ما به لطف اون عزیزان وابسته اس
اونی که دوره ما هستیم اونی که غایب هست ما هستیم
البته نباید بگم ما
اونی که دوره من هستم اونی که غایب هست من :(
این طوری درستره

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی میشود فردا...با هم عید بگیریم
اینقدر 5 شنبه ها را به شوق جمعه سر کرده ام ک نفهمیدم چند 5 شنبه گذشت
و دوباره هر 5 شنبه گفتم میشود فردا بیایی...هیچ روز هفته مثل جمعه سخت نمیگذرد...غمگین و دلگرفته...

بازهم منتظرم...بازهم میگویم...انشا الله فردا...
خدابزرگ است کافیست بخواهی و بخواهیم ک بیایی...

اللهم عجل لولیک الفرج

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا صاحب الزمان عج ادرکنی

چه خطرها به دعايم ز كنار تو گذر كرد،

چه زمان ها كه تو غافل شدي و يار به قلب تو نظر كرد...

و تو با چشم و دل بسته فقط گفتي كجايي!؟

و اي كاش بيايي!

78.jpg

مقداد

طبق روايات اسلامي، «مقداد» يکي از ياران حضرت مهدي (عج) در هنگام ظهور و خروج آن حضرت خواهد بود. او يکي از ياران عالي مقام رسول گرامي اسلام صلّي الله عليه و آله و سلّم بود.
اگر در باره ارزش و اعتبار او به همين يک حديث اکتفا کنيم، ديگر نيازي به توضيح و تعريف نداريم. رسول اکرم صلّي الله عليه و آله و سلّم فرمود: «خداوند به من فرموده که چهار نفر را دوست بدارم و خداوند به من خبر داده که آنها را دوست مي دارد.» پرسيده شد: نام آنها چيست؟ رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم فرمود: «
علي عليه السّلام و سلمان و ابوذر و مقداد».

یارانراد

کاربر ممتاز
دوهفته یکم بیشتر نیمه شعبان می یاد
اخه..................................
زندگی ما اگر قراره زندگی باشه یعنی شناخت شما و یاری به شما
چقدر به این زندگی نزدیکم؟
چقدر؟
اونوقت اگر نزدیک نباشم هی نباید بگم کی میای چرا نمی یای؟
خدایا همت ما در زندگی دنیا را در استای دریافت و بدست اوردن معرفت امام قرار بده