چرابعضی پسرا...............

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر بنده باید مرد از زن بزرگتر باشه....:smile:

با تشکر

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موافقم خانم 5 الی 10 سال کوچکتر باشه ....ذلیلشم اینه اقا هه خودش تربیتش میکنی :smile:...همونجوری که خودش میخواد وباب میلشه ....خانم اگه بزرگتر باشه معمولا هر کاری خودش دلش بخواد انجام میده سوار اقاهه و زندگیش میشه .....نگید مرد سالاری که اساس زندگی رو کل کره خاکی همینطوره.ضمنن ما هممون یه جورایی زذ هستیم خبر نداریم...وای به حاله موقعی که خانمه هم احساس بزرپ تر بودن بهش دست بده.....پیشاپیش اگه کسی مخالفه خوشحالم نظرشو بگه

باهات موافقم شدید

ولی وقتی ادم دختر مورد علاقه و سازگار با معیارهاشو با سن کوچیکتر پیدا نمیکنه مجبوره بره سراغ یکی همسن خودش یا حتی بزرگتر.
اینطوریه که سن ازدواجم خیلی بالاتر رفته

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

باهات موافقم شدید

ولی وقتی ادم دختر مورد علاقه و سازگار با معیارهاشو با سن کوچیکتر پیدا نمیکنه مجبوره بره سراغ یکی همسن خودش یا حتی بزرگتر.

در این تاپیک یه سوال یکم بی ربط بپرسم!
به نظر شما اگه یه فردی 30 ساله هست و اومده خواستگاری من. نباید به گذشته این آقا شک کنم؟!که چرا تا الان ازدواج نکرده؟!

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من موافقم خانم 5 الی 10 سال کوچکتر باشه ....ذلیلشم اینه اقا هه خودش تربیتش میکنی :smile:...همونجوری که خودش میخواد وباب میلشه ....خانم اگه بزرگتر باشه معمولا هر کاری خودش دلش بخواد انجام میده سوار اقاهه و زندگیش میشه .....نگید مرد سالاری که اساس زندگی رو کل کره خاکی همینطوره.ضمنن ما هممون یه جورایی زذ هستیم خبر نداریم...وای به حاله موقعی که خانمه هم احساس بزرپ تر بودن بهش دست بده.....پیشاپیش اگه کسی مخالفه خوشحالم نظرشو بگه
ب نظرم اونجور ک دلش میخواد تربیت میکنه همچین اصطلاح درست و قشنگی نباشه ک بکار بره اما ی جورایی حرفاتونو قبول دارم چون داداشای خودم همینجوریه موقعیتاشون (اختلاف سنی با خانوماشون ) و خیلی زندگی موفقی دارن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم شدید...:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما اگه یه فردی 30 ساله هست و اومده خواستگاری من. نباید به گذشته این آقا شک کنم؟!که چرا تا الان ازدواج نکرده؟!

حتما یه مشکلی داشته...:smile:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز

باهات موافقم شدید

درسته مهندس منم موافقم الان دخترهای 30 وبالای 30 زیادی هستند که موقعه ازدواجشونه ...من خانوده ای سراغ دارم بچه های تحصیل کرده داره 2 تا دختره بالای 30 داره با اینکه برای دخترهای کوچکترش خواستگار میاد تا اونارو شوهر ندن با ازدواج کوچیک ها موافقت نمیکنند...در ضمن یه فایده دیگه هم اختلاف 5 سال وبیشتر داره که الان بهش رسیدن ...مردها معمولا چون بیشتر کار یدی و بیرون دارندزودتر پیر و فرتوت میشوند واحتیاج همسرشون شاداب تر و سرپاتر باشه موقعه ای که همسرش نیاز به نپهداری داره...مثلا تو 80 سالگی مرد خانومش 75 سالش باشه...

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ب نظرم اونجور ک دلش میخواد تربیت میکنه همچین اصطلاح درست و قشنگی نباشه ک بکار بره اما ی جورایی حرفاتونو قبول دارم چون داداشای خودم همینجوریه موقعیتاشون (اختلاف سنی با خانوماشون ) و خیلی زندگی موفقی دارن

میتونم بپرسم بیشترین اختلاف سنی بینشون چه طوریه و چند ساله بودن هرکدوم که ازدواج کردن؟

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه عزیزم با شک برو جلووووووووووو ولی فاتحشو ازون اول نخون بدبین نباش...شما همرو به یک چشم نبین دختر خوب(همه فکر میکنن طرف حال وحولشو کرده بعد اومده زن بگیره) ولی به خدا برای همه اینطور نیست...طرف را امتحان کنید تحقیق کنید ولی به اندازه مورد نیاز.....مو رو از ماست بکش بیرون ولی به همه چیز شک نکن.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه عزیزم با شک برو جلووووووووووو ولی فاتحشو ازون اول نخون بدبین نباش...شما همرو به یک چشم نبین دختر خوب(همه فکر میکنن طرف حال وحولشو کرده بعد اومده زن بگیره) ولی به خدا برای همه اینطور نیست...طرف را امتحان کنید تحقیق کنید ولی به اندازه مورد نیاز.....مو رو از ماست بکش بیرون ولی به همه چیز شک نکن.

من به این فکر نکرده بودم که آقا حالش رو کرده باشه چون با این اوضاع جامعه و موقعیتی که ایشون دارن میخونه سنشون
از لحاظ دیگه ای گفتم
آره تحقیق خیلی واجبه.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شما که با تجربه اید .میشه بگید چطور میشه آقا رو امتحان کنم؟از کجا بفهم اهل زندگیه و در کل آدم خوبی هست یا نه و به قول شما اهل حال بوده قبلا یا نه؟؟!!!
خیلی بی تجربه هستم کمکم کنید:(

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها ممنون که امدین بیشتر خطابم به افرادی هست که گفتن دخترها زودتر به بلوغ فکری میرسن قبول دارم عزیزانم

ولی فکرمیکنم برای زمانی باشه که اینابخوان توسن کم مثلا دختر22 و پسر20 ازدواج بکنن خب خیلی راه هست تا پسرکامل بشه البته احتمال هست که به بلوغ فکری هم رسیده باشه ولی من منظورم میانگین هست .

پس لطفا بااین دید که پسر30 ساله باشه و دختر 31 یعنی اینکه پسرقطعا به بلوغ فکری رسیده.

درضمن علت اینکه اینجا گذاشتم اینه که بچه ها اینجا بیشتر فعالیت دارن
باتشکر از همه دوستان گرامی

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنده باشی مهندس اصلا چیز سختی نیست اگه زندگی را اسون بگیری:)..قبل نکات همسرگزینی راجبه زندگی مجردی اقایان بگم:.در مورد زندگی قبلی مردها که چگونه بوده خوب چند عقیده است اول خیلی از مردم ما برای اقایون واینکه قبلا دوست دختری داشته معمولا سخت گیر نیستند و میگن فقط دختر نباید اینطور باشه...مورد بعد که تعدادشون خیلی کمه که اعتقاد دارند رابطه پیش از ازدواج برای هردو زوج مضر هست حتی بیشتر برای اقایون زیرا در اینده باعث میشه با کوچکترین دل زدگی از زندگی شخصی در دام هوسی بیفتیم...کسی که اینقدر برای همسر و مادر فرزندانش ارزش قائل نیست که قبل اونا با چند نفر بوده بعدا هم با کوچکترین مشکل از زندگی مشترک خسته میشه و میره سراغ یکی دیگه.ممکنه عده ای بگن ما قبل از ازدواج با همسر فعلیم هنوز متعهد نبودم که دست ب اینکار ها زدم هم توجیه خوبی نیست و ضعیف النفس بودن ادمو نشون میده...چطوره دخترها میتونن صبر کنن تا ازدواج کنند ولی اقایون فرق دارند؟ تا بهشون فشار اومد باید برن متعه کنند ببخشید.
من از مورد اول کسی را سراغ دارم که دوست دختر داشت ولی بعد ازدواج ادم متعهدی هست هنوز وخیلی زن وبچشو دوست داره...پس گزینه 1 لزوما مترود نیست..درمورد چگونه ازمودن اقایون اول باید خانوادشونگاه کنید معمولا اگه ادم خانواده داری هست یعنی پدرو مادری تحصیلکرده و یا برادر خواهرهای خوبی داره...یکی از خانها را رد کرده(هفت خان)...در غیر اینصورت باید دوستاش رو بشناسید چه جورین بهش بگید منو ببر با دوستات اشنا کن...شما هم اونو با دوستهای خودتون(البته اگه به دوستاتون اطمینان دارید)اشنا کنید نظرشون رابپرسید ...تو دوران اشنایی یه سفر کوچولو حتی اگه خانواده ها مخالفن یک روزه برید خیلی ادمها را تو سفر میشه شناخت....ببینید از زندگی چی میخواد هدفش چیه....حتما حتما پیش مشاور خوب برید نظرشو بخواید....اون چیزهایی که به نطرتون بعدا به مشکل برمیخوره را الان باید موشکافی کنید.یه تست شخصیت بدید...همه ی اینکارو که انجام میدید به قول معروف تابلو نباشید...که دارید امتحانش میکنید ....خودتون بگید تو انتطارات از من به عنوان همسر چیه....تو من چی دیدی...معمولا کسایی که پدر مادرشون یه دختر نشون کردن و خود پسره اهل اردواج نیست یه جواب سر بالا ویا کلی میده...اون موقع بپرس خودت واقعا منو میخوای....پیشنهاد میکنم تو اینترنت سرچ کن درمود مشاوره زوج جوان ان شاللله به نتیجه خوبی میرسی

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زنده باشی مهندس اصلا چیز سختی نیست اگه زندگی را اسون بگیری:)..قبل نکات همسرگزینی راجبه زندگی مجردی اقایان بگم:.در مورد زندگی قبلی مردها که چگونه بوده خوب چند عقیده است اول خیلی از مردم ما برای اقایون واینکه قبلا دوست دختری داشته معمولا سخت گیر نیستند و میگن فقط دختر نباید اینطور باشه...مورد بعد که تعدادشون خیلی کمه که اعتقاد دارند رابطه پیش از ازدواج برای هردو زوج مضر هست حتی بیشتر برای اقایون زیرا در اینده باعث میشه با کوچکترین دل زدگی از زندگی شخصی در دام هوسی بیفتیم...کسی که اینقدر برای همسر و مادر فرزندانش ارزش قائل نیست که قبل اونا با چند نفر بوده بعدا هم با کوچکترین مشکل از زندگی مشترک خسته میشه و میره سراغ یکی دیگه.ممکنه عده ای بگن ما قبل از ازدواج با همسر فعلیم هنوز متعهد نبودم که دست ب اینکار ها زدم هم توجیه خوبی نیست و ضعیف النفس بودن ادمو نشون میده...چطوره دخترها میتونن صبر کنن تا ازدواج کنند ولی اقایون فرق دارند؟ تا بهشون فشار اومد باید برن متعه کنند ببخشید.
من از مورد اول کسی را سراغ دارم که دوست دختر داشت ولی بعد ازدواج ادم متعهدی هست هنوز وخیلی زن وبچشو دوست داره...پس گزینه 1 لزوما مترود نیست..درمورد چگونه ازمودن اقایون اول باید خانوادشونگاه کنید معمولا اگه ادم خانواده داری هست یعنی پدرو مادری تحصیلکرده و یا برادر خواهرهای خوبی داره...یکی از خانها را رد کرده(هفت خان)...در غیر اینصورت باید دوستاش رو بشناسید چه جورین بهش بگید منو ببر با دوستات اشنا کن...شما هم اونو با دوستهای خودتون(البته اگه به دوستاتون اطمینان دارید)اشنا کنید نظرشون رابپرسید ...تو دوران اشنایی یه سفر کوچولو حتی اگه خانواده ها مخالفن یک روزه برید خیلی ادمها را تو سفر میشه شناخت....ببینید از زندگی چی میخواد هدفش چیه....حتما حتما پیش مشاور خوب برید نظرشو بخواید....اون چیزهایی که به نطرتون بعدا به مشکل برمیخوره را الان باید موشکافی کنید.یه تست شخصیت بدید...همه ی اینکارو که انجام میدید به قول معروف تابلو نباشید...که دارید امتحانش میکنید ....خودتون بگید تو انتطارات از من به عنوان همسر چیه....تو من چی دیدی...معمولا کسایی که پدر مادرشون یه دختر نشون کردن و خود پسره اهل اردواج نیست یه جواب سر بالا ویا کلی میده...اون موقع بپرس خودت واقعا منو میخوای....پیشنهاد میکنم تو اینترنت سرچ کن درمود مشاوره زوج جوان ان شاللله به نتیجه خوبی میرسی

ممنون جناب از توضیحات به جاتون.ایشالا صاحب یه همسر و خانواده خوب بشین;)سپاس فراوان

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

داداش من الان 28 سال داره و هنوز ازدواج نکرده....میگه من هنوز همه ی شرایط ازدواجو ندارم مخصوصا از نظر استقلال مالی.... الان یه چند وقته داره سخت کار میکنه و پولاشو میذاره بانک! خودش میگه برای شروع زندگی باید پولام به یه حد مشخصی برسه....... چند وقته هم دورادور دنبال یه دختر خوب میگرده.....ولی هنوز قسمت نشده.................... الان مشکل این مورد چیه اجی؟؟؟؟
یکم باید محتاط باشی ولی بدبین نباش.....:)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من که دوست دارم یه دو سه سال ازم کوچکتر باشه!
هنوز سن ازدواجم درست و حسابی نرسیده که بخام با قاطعیت نظر بدم ولی اره ، دوست دارم یه چند سال ازم کوچکتر باشه. به هرحال باید ادم، مرد خونه باشه. دختر خانمم که باید تحت فرمان مرد باشه یه جورایی. اخه این ویژگی خانم ها هست که میخان مرد زندگیشون یه سرو گردن از خودشون بالاتر باشه تا بتونن به عنوان یه حامی بهش نگاه کنن. ولی اگه نظر قلبیمو میخاید، میخام زنم تقریبا حداکثر یه سال ازم کوچکتر باشه نه بیشتر.آخه دوست دارم یه جورایی هم من بتونم ازش چیز یاد بگیرم. نمیخام زیاد بچه باشه. ولی دیگه چمیشه کرد؟! باید یه چند سال کوچکتر باشه تا دیگه زیاد منو بچه فرض نکنه.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه چه شکی با این اوضاع انتظار داری پسرا 20 سالگی ازدواج کنن؟
والا من که خودم فکر نکنم تا 30 سالگی بتونم ازدواج کنم.خدا هم میدونه واسه این نیست که مجردی بهم خوش میگذره
.اگه واقعا دلیلشو خواستی بهت تو پیام خصوصی میگم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

میگم ناقلا چقدر افکار من و تو توی این زمینه بهم نزدیکه نکنه یک روح هستیم در دو بدن:دی

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میتونم بپرسم بیشترین اختلاف سنی بینشون چه طوریه و چند ساله بودن هرکدوم که ازدواج کردن؟
2 تا از برادرام 10 سال یکی 9 سال و برادر اخری امم 11سال با خانومش تفاوت سنی
برادرای من 28/29 ازدواج میکردن اون موقع خانوماشون 18م19 ساله بودن ..............
الانم هر کدوم 1م2 تا بچه هم دارن

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون دخترا زودتر از پسرا ب رشد فکری میرسن.....حتما پسر باید بزرگترباشه تاازاین لحاظ در یک سطح قراربگیرن.....
والا اغلب این دخترایی که من در دانشگاه دیدم با این جینگولک بازی‌هاشون تا 40 سالگی هم به رشد فکری نمی‌رسن. مخصوصاً ورودی‌های 88 به بعد (متولدین سال‌های 71 به بعد). اصلاً توو یه فاز دیگه هستند. این جمله که دخترها زودتر به بلوغ فکری می‌رسن رو متأسفانه کم کم با این وضع باید از ذهنمون دور کنیم و این خیلی اثرات بدی خواهد داشت. واقعاً نمی‌دونم علت اصلی‌ش چی هست.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولاً کلاً باید در مورد گذشته‌ی طرف تحقیق کرد چه 40 سال چه 20 سال.
الان همینجوریش هم سن ازدواج داره نزدیک 30 می‌شه. برای افرادی که بخوان تا ارشد درس بخونن و سربازی هم برن به 27 28 می‌رسه. دو سال بعدش هم کار کنن تا ده تومن توو جیبشون داشته باشن میشه 30 سال. اون موقع باید شک کنید که 30 سال داشته باشه، نه درسی خونده باشه و نه کاری داشته باشه.
حتما یه مشکلی داشته...:smile:
آره مثلاً یه ده سال توو زندان بوده.

موطلایی

اخراجی موقت
سلام دوستان گلم دوستان عزیز یه سئوال دارم یا تجربه دارین یا ندارین یا شاید بهش تاحالا بهش فکرکردین
می خوام بدونم که
1:چرا بعضی پسرها برای ازدواج دوست دارن خانومشون ازخودشون کوچکترباشه؟(علت)

2:وبرعکس بعضی پسرها چرا براشون زیاد اهمیت نداره خانومشون حالا یکسال ازخودشون بزرگترباشه یا هردومتولد یکسال باشن؟(علت)

دخترها م اگه آمدین دست خالی نباشین

آیا برای شما مهم هست همسرآینده شما ازشما بزرگترباشه یا کوچکتربودم مهم نیست یا همسال بودین مهم نیست؟

چنانچه ازبین دوستان شخصی هست که متاهل هست و بااین مسئله کنارآمده دوست داشتن ذکرکنن(خانومها و آقایون)

دوستان گرامی لطفا جدی جواب بدین ممنونتون میشم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

من دوست دارم شوهر آینده م از خودم خیلی بزرگتر باشه یعنی اختلاف بالای 10 سال
و هرچی این اختلاف بیشتر باشه برای من بهتره
چون اعتقاد دارم هرچه سن مرد بالاتر باشه انسانهای کامل تر و پخته تری می شن و تکیه گاه محکم تر و قابل اعتمادتری

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم دوستان عزیز یه سئوال دارم یا تجربه دارین یا ندارین یا شاید بهش تاحالا بهش فکرکردین

می خوام بدونم که

1:چرا بعضی پسرها برای ازدواج دوست دارن خانومشون ازخودشون کوچکترباشه؟(علت)

2:وبرعکس بعضی پسرها چرا براشون زیاد اهمیت نداره خانومشون حالا یکسال ازخودشون بزرگترباشه یا هردومتولد یکسال باشن؟(علت)

دخترها م اگه آمدین دست خالی نباشین

آیا برای شما مهم هست همسرآینده شما ازشما بزرگترباشه یا کوچکتربودم مهم نیست یا همسال بودین مهم نیست؟

چنانچه ازبین دوستان شخصی هست که متاهل هست و بااین مسئله کنارآمده دوست داشتن ذکرکنن(خانومها و آقایون)

دوستان گرامی لطفا جدی جواب بدین ممنونتون میشم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

به خیلی دلایل که یکی شون :
بلوغ فکری زن 5 سال زودتر از مرد هستش.

بالا