آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما قبول.حالا یه سوال.زن محجبه تو فرانسه حق تحصیل نداره.به نظرت یه زن مسلمون تو فرانسه باید چیکار کنه؟
باید بگه بیخیال حجاب بره درسشو بخونه یا بگه بیخیال درس و حجابشو حفظ کنه یا مثلا بره تو یه کشور دیگه زندگی کنه؟
من تکراری اگه میگم واسه اینه که کسی جواب نداد حرف منو.من میگم وقتی خدا یه چیزو گفته بنده خدا چیکارس؟

قانونه هر کشوری توش جای بحث پیش میاد. بله برای خانوم های محجبه هم مشکل پیش اومد ولی دلایل دیگه ای جدا از مسائل دین هم توش دخیل بود که همچین وضعی رو پیش آورد . ما باید به همه ادیان الهی احترام بذاریم . به دوستان گفتید به سران مملکت و مشکلاته جامعه کاری نداشته باشین و همه چیو تو خودمون درست کنیم. پس به مشکلاتی که تو تعدادی از کشورها پیش میاد و اون هم همه گیر نیست کاری نداریم و به کشور خودمون محدود میشیم. وقتی شما این رو قبول دارید که سایر مذاهب کشورمون طبقه قانونه کشور باید عمل کنن پس باید قبول کنید که تو کشورهایی که اسلام اقلیت هست باید تابعه قانون باشند و اعتراضی نکنند. در حالی که من با هردوش مخالفم چون آزدی گرفته شده و محدودیت به وجود آورده البته برای اونها محدودیته کمتر فقط در جاهای خاص و اینجا محدودیت در همه جا و بسیاری از فعالیت ها چه باحجاب باشی که قبول داریم دستور خداست و چه بی حجاب باشیم .

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانونه هر کشوری توش جای بحث پیش میاد. بله برای خانوم های محجبه هم مشکل پیش اومد ولی دلایل دیگه ای جدا از مسائل دین هم توش دخیل بود که همچین وضعی رو پیش آورد . ما باید به همه ادیان الهی احترام بذاریم . به دوستان گفتید به سران مملکت و مشکلاته جامعه کاری نداشته باشین و همه چیو تو خودمون درست کنیم. پس به مشکلاتی که تو تعدادی از کشورها پیش میاد و اون هم همه گیر نیست کاری نداریم و به کشور خودمون محدود میشیم. وقتی شما این رو قبول دارید که سایر مذاهب کشورمون طبقه قانونه کشور باید عمل کنن پس باید قبول کنید که تو کشورهایی که اسلام اقلیت هست باید تابعه قانون باشند و اعتراضی نکنند. در حالی که من با هردوش مخالفم چون آزدی گرفته شده و محدودیت به وجود آورده البته برای اونها محدودیته کمتر فقط در جاهای خاص و اینجا محدودیت در همه جا و بسیاری از فعالیت ها چه باحجاب باشی که قبول داریم دستور خداست و چه بی حجاب باشیم .

من در مورد قانون دین گفتم ربطی به مملکت و جامعه نداره نه در مورد همه چیز.بحثم الان در مورد حجابه و من گفتم اینکه زن باید حجاب داشته باشه ربطی به مملکت و بدی وضع جامعه نداره.
من نگقتم برن اعتراض کنن گفتم یا باید بیخیال حجاب شن یا بیخیال یه سری حقوقشون.ضمن اینکه آزادی تعریف داره.اون آزادی که شما دنبالشی که هر کی هر کار دلش میخواد بکنه در هیچ کجای جهان موجود نیست چون هر کشور بالاخره برای خودش یه سری قانون داره.
بازم من عرض میکنم بحث من از منظر اعتقادی هستا.از منظر اجتماعی و حقوقی و قانونی بحث نمیکنم.
من میگم زن مسلمون باید حجاب داشته.این حرفم غیر منطقیه؟

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دخترای عزیز که معتقدن حجاب محدودیته دلیلشو دیشب گفتم دیگه.شماها فقط دنبال این هستید که راحت باشید و حاضر نیستید کمی به خودتون سختی بدین بخاطر چیزی که تو دینتون هست و خدا براتون واجب کرده.

آفرين آفرين
دخترا ياد بگيرين

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر كسي شبكه من و تو را ديده باشه ، ميبينه كه يه خانوم توي شركت كننده هاي خوانندگي هست كه كاملا با حجابه و با همون حجاب توي مسابقه شركت كرد و آهنگ خوند و حتي جزء فيناليستها شد
هيچ مشكلي هم نداشت ، خودش ميگفت توي خونه هم همينطوره و شوهرش و اقوام شوهرش اصالا بهش گير نميدن كه چرا اينطوري هستي (لازم به ذكره كه ايشون در خارج زندگي ميكنه و شوهرش خارجيه)

پس ميبينيد كه حجاب محدوديت نيست؟؟؟

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر كسي شبكه من و تو را ديده باشه ، ميبينه كه يه خانوم توي شركت كننده هاي خوانندگي هست كه كاملا با حجابه و با همون حجاب توي مسابقه شركت كرد و آهنگ خوند و حتي جزء فيناليستها شد
هيچ مشكلي هم نداشت ، خودش ميگفت توي خونه هم همينطوره و شوهرش و اقوام شوهرش اصالا بهش گير نميدن كه چرا اينطوري هستي (لازم به ذكره كه ايشون در خارج زندگي ميكنه و شوهرش خارجيه)

پس ميبينيد كه حجاب محدوديت نيست؟؟؟
اون اونطولی دوست داله خودش انتخاب کلده اگه اجبار باسه محدودیت بابا دارن توهین میکنن به ادما طلف عقل داره خودش میدونه چی بده چی خوب

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوره نور آیه 31 :

وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلی‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنِی إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنِی أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلی‏ عَوْراتِ النِّساءِ

آنها باید خمارهای خود را بر سینه‏های خود بیفکنند" (وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلی‏ جُیُوبِهِنَّ).
" خمر" جمع" خمار" (بر وزن حجاب) در اصل به معنی پوشش است، ولی معمولا به چیزی گفته می‏شود که زنان با آن سر خود را می‏پوشانند (روسری).
" جیوب" جمع" جیب" (بر وزن غیب) به معنی یقه پیراهن است که از آن تعبیر به گریبان می‏شود و گاه به قسمت بالای سینه به تناسب مجاورت با آن نیز اطلاق می‏گردد.
از این جمله استفاده می‏شود که زنان قبل از نزول آیه، دامنه روسری خود را به شانه‏ها یا پشت سر می‏افکندند، به طوری که گردن و کمی از سینه آنها نمایان می‏شد، قرآن دستور می‏دهد روسری خود را بر گریبان خود بیفکنند تا هم گردن و هم آن قسمت از سینه که بیرون است مستور گردد.

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون اونطولی دوست داله خودش انتخاب کلده اگه اجبار باسه محدودیت بابا دارن توهین میکنن به ادما طلف عقل داره خودش میدونه چی بده چی خوب

عقل آدمی محدود هستش.اگر قرار بود هر کی خودش بدونه چی خوبه و چی بده دیگه اینهمه دین و پیامبر و کتاب واسه چی میومد؟
حکمی که از جانب خدا باشه اگه عقل شما بگه خوب نیست یعنی خوب نیست؟:surprised:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما حجاب چشم داريم اما بعضيا نميزارن؟؟

کاش اینقد که من پسر ایرانی سنگ حجاب یه دختر رو به سینه میزدم یه تلنگر رفتاری و وجدانی به خودم میزدم.
میدیدم من به کمالات رسیدم یا رفتار من مشکلی نداره که بخوام به دیگرون امر و نهی کنم.
دقیقا با خود خود شمام استارتر محترم.
با خود خودتون

آخرین ویرایش:

mohamad_musavi69

عضو جدید
چادر آره هست...ولی کلا نیست...:smile:

موافقم باهات
حجاب نگاه های آلوده و ... بعضی افراد رو محدود میکنه و نمیزاره به لذتی که میخوان برسند.آره
اما چادر برای زن بهترین یا کاملترین حجابه.
حجاب یعنی پوشش و پوشش زن مثل پوشش اجناس گران بها و زریفی هست که شکنندن و تو معرض دید باشند سریع دزدیده میشن
حجاب زن محافظ زنه
اگه دقت کرده باشید دخترایی که حجابشن کاملتره کمتر مورد آزار اذیت قرار میگیرند و تازه از اوباهت و هیبتشون یه ادمه بی سرپا و ولگرد بلا نسبت شما دوستان نمی تونه جرات کنه و بهش نزدیک بشه.

شادیاخ

عضو جدید
این دیدگاه دوستان مذهبی در مورد زنان تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل جایی که زن حق داشتن فرزندشو نداره حجاب که مهم نیست

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله t4t http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

موضوع دید شما از این مسئله بود نه تغییر قوانین

در ضمن من موافق نیستم

ولی چون ما در کل قوانین اسلامی رو رعایت نمیکنیم چاره ای نیست باید عوض کرد

طبق قانون اسلامی زن اصلا نباید سرپرست خانوار باشه اگر شوهرش فوت شده باید فرزندشو به قیم بسپاره

باور کن هرکی استطاعت نداره میگه من خودم بزرگ میکنم مهر مادری دارم همش فانتزیه بچه بیشتر آسیب میبینه کار به جایی میرسه مشکلات ه زیاد میشه

بچه بیچاره رو هم دائم کتکت میزنه...

زن موجود ظریفیه نباید تحت فشار باشه خدا وقتی زنی ازدوج میکنه از شوهرش خواسته تمام رفاهو براش فراهم کنه حتی نباید کار خونه بکنه حتی نیاز نیست بچه شیر بده

الان از زنای شاغل بپرسی که ازدواج هم کردن و بچه دارن می بینی چقدر از زندگیشون ناراضین ولی شرایط اقتصادی جامعه اینو ایجاب کرده

زنا خیلی ارزشمندن و خدا خیلی هواشونو داشته

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...حاليكه-؟؟؟؟؟؟؟-كمي-در-اين-آيات-بينديشيد/page2

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم باهات
حجاب نگاه های آلوده و ... بعضی افراد رو محدود میکنه و نمیزاره به لذتی که میخوان برسند.آره
اما چادر برای زن بهترین یا کاملترین حجابه.
حجاب یعنی پوشش و پوشش زن مثل پوشش اجناس گران بها و زریفی هست که شکنندن و تو معرض دید باشند سریع دزدیده میشن
حجاب زن محافظ زنه
اگه دقت کرده باشید دخترایی که حجابشن کاملتره کمتر مورد آزار اذیت قرار میگیرند و تازه از اوباهت و هیبتشون یه ادمه بی سرپا و ولگرد بلا نسبت شما دوستان نمی تونه جرات کنه و بهش نزدیک بشه.
من اصن چادرو که قبول ندارم هیچ اصن کلا با نظر شما مخالفم...
كلاش ديگه چجوريه؟؟؟؟
منظورم در کل بود!!:D

mohamad_musavi69

عضو جدید
من اصن چادرو که قبول ندارم هیچ اصن کلا با نظر شما مخالفم...منظورم در کل بود!!:D
چرا مخالفید؟میتونید از پسرا بپرسید که وقتی یه خانم محجب میبین و وقتی هم یه خانم که حجابش کامل نیست. یام خوب نیست چطور رفتار می کنن.اگه دقت کنی حتی لوس ترین و بدچشم ترین پسر وقتی با خانم محجب روبه رو میشه و میخواد حرف بزنه خودش رو جم و جور میکنه و مراقب خودش هست حالاااااا بماند که دیگه بعضیام اصلا اینطور نیستند اون که دیگه نمیشه کاریش کرد کلا خرابه.و همون پسر هم با یه دختری که وضع حجابش خوب نیست چطور رفتار میکنه. بیاید فقط ببینیم رفتارشون رو بعد قضاوت کنیم که خدا برا زن بهترینو خواسته یا نه.

mohamad_musavi69

عضو جدید
آره واقعا محدودیته...امروز به این نتیجه رسیدم که واقعا محدودیته...
میدونی چرا مروارید توی صدف محافظت میشه و ته اعماق دریاها پوشش گرفته؟چون فقط دست کسی که لیاقتش رو داره بهش برسه.هر چیز گران قیمتی حتما به محافظ و پوششی احتیاج داره.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی چرا مروارید توی صدف محافظت میشه و ته اعماق دریاها پوشش گرفته؟چون فقط دست کسی که لیاقتش رو داره بهش برسه.هر چیز گران قیمتی حتما به محافظ و پوششی احتیاج داره.

درستههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
درستهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش اینقد که من پسر ایرانی سنگ حجاب یه دختر رو به سینه میزدم یه تلنگر رفتاری و وجدانی به خودم میزدم.
میدیدم من به کمالات رسیدم یا رفتار من مشکلی نداره که بخوام به دیگرون امر و نهی کنم.
با خود خودتون
حجاب محدودیت داره........................

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با خود خودتون

1- بنده به كسي امر و نهي نكردم و نميكنم؟؟
2- من بعنوان يه پسر كاري به حجاب يه دختر ندارم چون به من مربوط نيست چيزي كه اينجا داره بحث ميشه در مورد محدوديت بودن يا نبودن حجابه .
بالطبع ممكنه در اين بحثها يه مواردي گفته بشه كه به نظر امر و نهي باشه.
3- من بعنوان يه پسر ميبينم و ميشنوم و در موقعيت ها قرار ميگيرم بنابر اين ميفهمم كه حجاب يه دختر مخصوصا در جامعه ما باعث جلوگيري از نگاه ها و غرايز ديگران نسبت به اون ميشه
زيرا خانومها هر چقدر هم زشت باشن باز هم جذاب و لطيفن؟؟

sonay.kiya

عضو جدید
بله حجاب محدودیته.هم از لحاظ جسمی هم فکری.سطح فکر وزندگی رو میاره پایین. مشکل الان دنیا واقعا حجابه؟اونایی که به حجاب معتقدن.برگشتن به قرنها پیش.کشورهایی که توشون حجاب نیس وضعشون بهتره یا کشورهایی که حجاب دارن؟خودتون قضاوت کنین

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حجاب محدودیته.هم از لحاظ جسمی هم فکری.سطح فکر وزندگی رو میاره پایین. مشکل الان دنیا واقعا حجابه؟اونایی که به حجاب معتقدن.برگشتن به قرنها پیش.کشورهایی که توشون حجاب نیس وضعشون بهتره یا کشورهایی که حجاب دارن؟خودتون قضاوت کنین
اینم......بی انصافی..........کسانی که حجاب دارند.........برنگشتن اند......به قرن پیش................بهتره...................به اعقاید هم...دیگه احترام.........بذاریم....
کشورهای دیگه هم مشکل هم دارند.....
اگه حجاب اجباری نباشه..............مشکلات...........حل همیشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.