انواع ته دیگ های خوشمزه

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته ديگ خوراش گوش كنند!

يه ته ديگ خوشكل و خوشمزه براي ماكاروني:روغن رو توي قابلمه بريزيد تا داغ شه بعد يه سيب زميني رو با رنده درشت رنده كنيد و كف قابلمه رو با سيب زميني رنده شده پر كنيد و ماكاروني رو روي اون بريزيد.مراقب انگشت هاتون هم باشيد.

منبع:سایت مامی سایت

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-از ته دیگ بادمجون هم استفاده کنید.چجوری نداره که!!!!!! بادمجون رو رنده کنید و مثل سیب زمینی ته قابلمه بریزید
2-حالاکه مثل دخترهای خوب شماره یک رو گوش کردید حالا ترکیبی از سیب زمینی و بادمجون رو امتحان کنید.به این صورت که به طور جداگانه رنده کنید و در ته قابلمه یا راه راه یا حلقه ای و یا چهارخونه این دو رو بریزید خیلی خوشگل می شه
3-می تونید از کنجد و یا زیره در سیب زمینی های رنده شده تون استفاده کنید

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ با برگ کاهو را هم امتحان کنید خیلی قشنگ می شود حالت سایه و روشن به ته دیگ می دهد
ابتدا روغن را داغ می کنیم بعد برگهای کاهو را ته قابلمه کنار هم می چینیم بعد برنج را روی آن می ریزیم وبقیه مراحل
به صورت حصیری و ترکیبی کاهو و نان هم می شود درست کرد تارها نان و پودهای آن کاهو مثل تزئین کیک

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای این ته دیگ وقتی برنج رو آبکش کردید ته قابلمه کمی آب بریزید(تا حدی که یه کم ته قابلمه رو بگیره) بزارید داغ شه به یه کم رب (بسته به رنگی که می خواهید رب رو کم و زیاد کنید) روغن ودر صورتی که میخواهید خوش رنگ تر بشه کمی زعفرون اضافه کنید بعد از روی حرارت بردارید و برنج رو توش بریزی (کمی) تا مخلوط بشه و بعد باقی برنج رو هم روش اضافه کنید و طبق معمول دم کنید (اول با شعله زیاد تا بخار بده)
امتحان کنید هم خوش رنگه و هم خوشمزه و برای تزیین برنج مناسب .

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- برای ماکارانی بادمجون ورق شده ( یا برش طولی زده شده) سیب زمینی و گوجه فرنگی
فقط باید سیب زمینی رو یا خیلی خیلی نازک کنید و یا قبلش 5-6 دقیقه تو آب جوش بپزید و شعله ی زیر قابلمه هم خیلی کم باشه تازه اگه شعله پخش کن هم بذارید عالی تر می شه.

2- باز هم برای ماکارانی تخم مرغ رو با کمی زعفرون و ادویه مخلوط می کنید و می ریزید کف قابلمه و روش هم ماکارانی ها رو می ریزید ( من 2 بار امتحانش کردم یک بار خیلی خوب شد یک بار هم نه ، اصولا من همیشه آشپزیم یکسان در نمیاد نتیجه اش!! دیگه خودتون می دونید)

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ ارد
2 قاشق ارد و اب نمک و زعفران رو(البته بستگی به قابلمه داره مایع نباید خیلی سفت باشه مثل ماست معمولی) مخلوط کرده کف قابلمه چرب شده میریزیم

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ رب و زعفران

مقداری رب رو کمی آب حل میکنیم تا رقیق بشه و بعد هم مقداری زعفران و در صورت تمایل کمی گلاب اضافه میکنیم.
البته میشه که فقط از رب تنها بدون زعفران هم استفاده کرد.
با مقداری برنج مخلوط کرده و در ته قابلمه میریزیم.
فقط باید دقت داشت شعله گاز ملایم باشه چون رب زود میسوزه.
ولی ته دیگ خوشمزه ای هست و به یکبار امتحان می ارزه.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ نون سنگک!
شاید به نظر سفت و سخت باشه اما اگر قبل از اینکه ته قابلمه بذارینش ته قابلمه رو یه کمی اب بریزین ته دیگ تون سفت نمیشه!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برگردوندن برنجو ماکارونی تو دیس سخته .....چجوری اینکارو میکنی؟؟...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون بادمجونارو که می خوایم ته دیگ بزاریم اول سرخ باید کنیم دیگه، یا خام میزاریم؟:razz:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
دخترا ب قران درست نکردم اینارو
ببخشید و شرمنده ک نمیتونم راهنمایی کنم

میخواین از اهو بپرسین

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
برگردوندن برنجو ماکارونی تو دیس سخته .....چجوری اینکارو میکنی؟؟...

از افق اشاره کردن ببینم میتونم جواب بدم یا نه :دی
خب به نام خدا :دی
ته دیگ جونش تو روغنه ..
برای هر نوعش باشه مخصوصا چیزایی که زیاد روغن میکشه مثل نون ..پس رژیمی نمیشه کار کرد ..
اگر قابلمه هم تفلن نباشه این جوری قالی که این جا هست ته دیگ نون در نمیاد ..
اما برای این که نچسبه به ته قابله اول میذاریم ابلمه داغه داغ شه بعدش روغن میریزیم داغ شه ..بعدش نون رو میریزم ..برای این که یه دست بشه و بتونیم برگردونمی توی دیس باید تیکه های نون رو زیاد بزاریم و بین هم ..میشه عزیزم ..درس کن عکس بگیر ببینم .
اون بادمجونارو که می خوایم ته دیگ بزاریم اول سرخ باید کنیم دیگه، یا خام میزاریم؟:razz:
نه عزیزم اگر سرخ کنی که میسوزه دیگه ..تا حالا نذاشتم اما فکر میکنم نباید زیاد قطور باشه تا خوب سرخ شه .:)

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از افق اشاره کردن ببینم میتونم جواب بدم یا نه :دی
خب به نام خدا :دی
ته دیگ جونش تو روغنه ..
برای هر نوعش باشه مخصوصا چیزایی که زیاد روغن میکشه مثل نون ..پس رژیمی نمیشه کار کرد ..
اگر قابلمه هم تفلن نباشه این جوری قالی که این جا هست ته دیگ نون در نمیاد ..
اما برای این که نچسبه به ته قابله اول میذاریم ابلمه داغه داغ شه بعدش روغن میریزیم داغ شه ..بعدش نون رو میریزم ..برای این که یه دست بشه و بتونیم برگردونمی توی دیس باید تیکه های نون رو زیاد بزاریم و بین هم ..میشه عزیزم ..درس کن عکس بگیر ببینم .

نه عزیزم اگر سرخ کنی که میسوزه دیگه ..تا حالا نذاشتم اما فکر میکنم نباید زیاد قطور باشه تا خوب سرخ شه .:)

عزیزم میدونم ته دیگو چجوری درست میکنن ....منتها من اول برنجو میکشم بعد ته دیگشو سالم در میارم ولی تو عکس کلا برنجو قالب خالی میکنه تو دیس ....اینو من امتحان نکردم به نظر سخت میاد
:confused:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم میدونم ته دیگو چجوری درست میکنن ....منتها من اول برنجو میکشم بعد ته دیگشو سالم در میارم ولی تو عکس کلا برنجو قالب خالی میکنه تو دیس ....اینو من امتحان نکردم به نظر سخت میاد
:confused:
منم مثه تو ام ..همیشه جدا میذارم ..
ااخه نقل قول نگرفته بودی من کامل متوجه نشدم که چی میخوای ...:دی
اینا رو خانمی با پلو پز درست کردن این طوری شده ..قالبی در میاد ..دیدی احتمالا ..

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ نان

کف قابلمه روغن بریزید و نان لواش یا سنگک را به شکل دلخواه کف قابلمه بچینید سپس برنج را روی نان ها بریزید و دم کنید.

• Like
واکنش ها: s_aa

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ سیب*زمینی با زیره

کمی روغن ته قابلمه بریزید، زیره را درون روغن بریزید و سیب زمینی ها را روی آنها بچینید سپس برنج را روی آن بریزید.

• Like

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ تخمه و کنجد

برای تهیه این ته دیگ مقداری روغن و زردچوبه بریزید سپس مغز تخمه آفتابگردان و کنجد را روی آن بپاشید و برنج را روی این مواد بریزید. توجه داشته باشید، این ته دیگ زود آماده شده و حرارت بالا موجب سوختن آن می شود.

• Like

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

ته دیگ چوب شور

کف قابلمه روغن بریزید. چوب شورها را روی آن بچینید. سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

• Like

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ کورن فلکس

کف قابلمه، کورن فلکس بریزید. کمی روی آن نمک بپاشید و کمی هم روغن بریزید. بعد برنج را روی آنها بریزید.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ته دیگ كدو حلوایی

كدو حلوایی را پوست بگیرید. دانه های آن را جدا کنید، بشویید و قالب بزنید. در این مرحله، كف ظرف را كمی نمك و روغن بریزید. كدو حلوایی های قالب زده را كف قابلمه بچینید. روی آن كمی روغن بریزید و مثل همیشه برنج روی آن ریخته و بگذارید دم بكشد.