PLC

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه.
من میخوام PLC یاد بگیرم ولی نمیدونم چطوری!؟ لطفا" اگه کسی میدونه بهم بگه. اگه کتاب یا CD اموزشی هم هست بهم بگین.
ممنون.:gol::)

کشاورز صالح

عضو جدید
سلام کتاب plc مثاث نارنجی را بگیرید s7 باشه من با اون یاد گرفتم کامل هست و کاملا توی صنعت هم کاربرد داره

venus4164

عضو جدید
بنظر من help s7 خیلی خوبه تازه همین help بصورت یه کتاب زبان اصلی دادن بیرون،فک کنم 3000 صفحه باشه با قیمت بالای 100000

novincontrol

عضو جدید
برای یاد گرفتن plc باید یه دید منطقی پیدا کنید واز الگوریتم درست استفاده کنید .

askme

عضو جدید
سلام به همه.
من میخوام PLC یاد بگیرم ولی نمیدونم چطوری!؟ لطفا" اگه کسی میدونه بهم بگه. اگه کتاب یا CD اموزشی هم هست بهم بگین.
ممنون.:gol::)

به نظر من ابتدا شما برو کتابای مقدماتی PLC رو بگیر بخون مثلا آموزش یک لوگو ساده و بعد برو سراغ s7 اینا.
PLC مقدماتی (Introduction to programmable logic controllers)
اسدالله کاظمی
این رو پیشنهاد می دم .:redface:

ehsanstr

عضو جدید
آفرین . اگر بتوایم شما رو کمک می کنیم.

............................................................................................................

mkzareie

عضو جدید
سلام.کتابهای مثلث نارنجی واستادماهر(انتشارات صابکو) خیلی بهتون کمک میکنه.انجام و دیدن پروزه های عملی هم برای یادگیریتون خوبه.

Amarok

عضو جدید
سلام کتاب plc مثاث نارنجی را بگیرید s7 باشه من با اون یاد گرفتم کامل هست و کاملا توی صنعت هم کاربرد داره

سلام.کتابهای مثلث نارنجی واستادماهر(انتشارات صابکو) خیلی بهتون کمک میکنه.انجام و دیدن پروزه های عملی هم برای یادگیریتون خوبه.

آموزش logo هم توی این کتاب هست؟

متشکرم

actuator

عضو جدید
سلام کتاب plc step7نوشته نوید نیکبخت ذاتی همره سی دی هست که کلا4000 تومان هم قیمتشه و من به عنوان یه دانشجوی کنترل این کتاب رو خیلی قبول دارم چون در عین اینکه خیلی ساده گفته اما از مقدماتی تا اسپ 7 چیزی از قلم نیفتاده

ARC_2008

مدیر بازنشسته
پس از اینکه این کتاب ها را برای شروع خواندید. پیشنهاد میکنم. بروید منوال و دفترچه های PLCهای مختلف را بخوانید. سعی کنید در شرکت ها و مراکزی که در زمینه اتوماسیون هستند، وارد شوید( حداقل برای یک دوره ) تا از نزدیک کار با این ادوات را در صنعت لمس کنید. بروید سمت PLCهای مختلف . مثل Delta - FATEK - Omron - MitsuBishi , ... از هر کدام یک کاتالوگ یا منوال تهیه کنید و با آنها آشنا شوید. سوالات خود را نیز در تالار بپرسید . از دوستان . از اطرافیان و به این ترتیب می توانید واقعی تر PLC یاد بگیرید.

• Like
واکنش ها: sh85

masoudmessi

عضو جدید
سلام کتاب مثلث نارنجی خوبه ولی برای یادگیری plcشمابایدمدارمنطقی روبدونیدواول ازسخت افزارش شروع کنید

mobtime

عضو جدید
کتاب

کتاب

کتابهای زیر رو دانلود کن ، کتابهای بسیار خوبیه . من خودم plc رو با این کتابها یادگرفتم ولی برای یادگیری کامل نیست ،حتما باید خود سخت افزار رو هم داشته باشی . اگه بازم اطلاعات و نرم افزار در رابطه با مدار فرمان و plc خواستی من در خدوتم .

http://mobtime.persiangig.com/PLC/step7_1.pdf
http://mobtime.persiangig.com/PLC/step7_2.pdf

abolfazl.ghobadi

عضو جدید
براي ياد گيري plc بايد اول از مقدمه شروع كنيد كه مقدمه plc مدار فرمان و درك مدار مي باشد.
سپس محاسبات منطقي و در مرحله بعد كتاب كه اول سخت افزار و سپس نرم افزار را آموزش داده باشه كه من كتاب plc محمد رضا ماهر كه صابكو نوشته را ترجيح مي دهم.

morteza_ahmadi67

عضو جدید
salam.yek ketanb makhsoose plc step 7 hast.mamoolan az roo oon amoozesh midan
age bekhay mitooni too marakeze fani herfei beri va az kelasash estefade koni.man madrake daraje 2 plc daram.