ارشد 92 ساخت وتولید

student.product

عضو جدید
خب دوستان نظرتون رو راجع به اين سوال بگيد:
(تست هاي 112 ،113 و114 واضحه به ترتيب دفترچه B ميشه گزينه 4 3 1 اگه نظري هست راجع به اين تست ها هم بگيد وگرنه تست زير رو نظر بديد)
مشاهده پیوست 136488
خوب این سوال معلوم نیست منظورش چی بوده .اگه از عناصر آلیاژی که باعث نرم شدن میشه استفاده کنی میشه گزینه 2 ،اما از عناصری که موجب سختی میشه ، گزینه 4 .سوالش گنگ بود.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
تازه ماهان اومده گفته 1 خودشو راحت كرده.!!!!
آره منم همين نظرو دارم بستگي داره چه آلياژي استفاده بشه دقيقا مثل تست 111 هست اونم مشخص نيست اينا همش بسته به نظر طراحه

fayyazjahani

عضو جدید
چندسالی هست دارن رو درس مدیریت تولید و هیدرولیک و اندازه گیری و ریختگری مانور بیشتری میدن الحمدالله همشونم سوالاش یا مبهمه یا قابل حل نیست فقط با توکل بر خدا میتونید تستاشونو بزنید

p.abdollahi

عضو جدید
من گزینه ی 2 رو زدم ولی فک کنم ماهان راس میگه چون فولاد های پر آلیاژ رو معمولا در ابزار سازی استفاده می کنند و برای برش و کشش کم آلیاژ به کار می برنند ولی پیرو صحبت های دوست عزیز عناصر آلیاژی اونقدر وسیع هستش که اظهار نظر کردن در مورد این سوال سخت به نظر میرسد

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
من گزینه ی 2 رو زدم ولی فک کنم ماهان راس میگه چون فولاد های پر آلیاژ رو معمولا در ابزار سازی استفاده می کنند و برای برش و کشش کم آلیاژ به کار می برنند ولی پیرو صحبت های دوست عزیز عناصر آلیاژی اونقدر وسیع هستش که اظهار نظر کردن در مورد این سوال سخت به نظر میرسد
اين مطلب رو از يه سايت گرفتم راجع به ورق هاي مناسب كشش عميق:
براي تسمه ها و ورق هایی که از جنس فولاد غیر آلیاژی نرم است وبرای کشش مناسب هستند،از حروف St استفاده می شودوپس از آن اعداد ۱۲ برای کشش معمولی، ۱۳برای کشش عمیق و ۱۴ برای کشش عمیق ومخصوص درج می گردد.مثال : St 13 مناسب برای کشش عمیق
منبع: http://stm.ssgiran.com/category/مـــــواد-و-آلیـــاژهـای-صنعتـــی/فـــــــــــــــــــــــــولاد/
پس ظاهرا براي مصارف كشش از ورق هاي غير آلياژي استفاده ميشه پس گزينه 2 و 3 رد ميشه (طبق دفترچه B)
ولي نكته اي راجع به برش ورق هاي الياژي پيدا نكردم.پاسخ به اين سوال فقط و فقط به نظر طراح وابستس. به نظر من گزينه 1 يا 4 درسته

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوستان راجع به اين تست نظر بديد:

1.jpg

sheykh_bahaee

عضو جدید
اين مطلب رو از يه سايت گرفتم راجع به ورق هاي مناسب كشش عميق: براي تسمه ها و ورق هایی که از جنس فولاد غیر آلیاژی نرم است وبرای کشش مناسب هستند،از حروف St استفاده می شودوپس از آن اعداد ۱۲ برای کشش معمولی، ۱۳برای کشش عمیق و ۱۴ برای کشش عمیق ومخصوص درج می گردد.مثال : St 13 مناسب برای کشش عمیق منبع: http://stm.ssgiran.com/category/مـــــواد-و-آلیـــاژهـای-صنعتـــی/فـــــــــــــــــــــــــولاد/ پس ظاهرا براي مصارف كشش از ورق هاي غير آلياژي استفاده ميشه پس گزينه 2 و 3 رد ميشه (طبق دفترچه B) ولي نكته اي راجع به برش ورق هاي الياژي پيدا نكردم.پاسخ به اين سوال فقط و فقط به نظر طراح وابستس. به نظر من گزينه 1 يا 4 درسته
بهتره به کتاب کلید فولادها و جداولش یه نگاهی بندازید معلوم میشه اونطور که به نظر میرسه 3 درست باشه. درسته که ورق خالص نرمتر شاید باشه ولی زودتر پاره میشود و برای کشش مناسب نیست. بازم کلید فولادها رو نگاه کنید منم کتابش رو دارم یه نگاه میکنم . (اگه این سرما خوردگی ما رو ول کنه.)

sheykh_bahaee

عضو جدید
دوستان راجع به اين تست نظر بديد: مشاهده پیوست 136892
گزینه یک درسته بحث در مورد یکپارچگی منتاژه کاملا مشخصه که 2و3و4 به یکپارچگی منتاژ مربوط میشه ولی 1 نه. من موندم چرا این سوال به این راحتی رو نزدم! شاید چون صورت سووووووووووال خیلی طولانی بود.

student.product

عضو جدید
بچه ها خدا کنه همه بچه های تاپیک قبول بشن.بالاخره هرکس زحمت کشیده به مزد زحماتش برسه.رفتنی حرم همتونو دعا میکنم موفق بشید من بچه قم هستم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
گزینه یک درسته بحث در مورد یکپارچگی منتاژه کاملا مشخصه که 2و3و4 به یکپارچگی منتاژ مربوط میشه ولی 1 نه. من موندم چرا این سوال به این راحتی رو نزدم! شاید چون صورت سووووووووووال خیلی طولانی بود.
ببينم يعني براي مونتاژ محصولات احتياج به قطعه نيست؟چطور اين نظر رو قطعي ميدونيد؟ معمولا محصولات مونتاژي از يك سري قطعه ساخته شده كه اونام احتياج به تامين كننده دارند. اتفاقا سوال يكپارچگي تامين قطعات رو مي خواد نه مونتاژ شما بر عكس برداشت كرديد

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام
در مورد سوال 115
من کتاب کلید فولادها رو نگاه کردم
اگه جدول صفحه 47 رو نگاه کنید (جدول تاثیر عناصر آلیاژی روی فولادها)
میبینید که بسته به نوع آلیاژ ازدیاد طول نسبی در برخی افزایش و در برخی کاهش و بعضی هم بی تاثیر است.
ولی میزان استحکام تقریبا در همه افزایش پیدا میکند.

و در جدول2 صفحه 24 با افزایش شماره ماده به همین شکل.

به نظر میرسه منظور طراح گرید آلیاژ است نه عناصر آلیاژی.

sheykh_bahaee

عضو جدید
ببينم يعني براي مونتاژ محصولات احتياج به قطعه نيست؟چطور اين نظر رو قطعي ميدونيد؟ معمولا محصولات مونتاژي از يك سري قطعه ساخته شده كه اونام احتياج به تامين كننده دارند. اتفاقا سوال يكپارچگي تامين قطعات رو مي خواد نه مونتاژ شما بر عكس برداشت كرديد

بدون در نظر گرفتن صورت سوال مشخصه که گزینه های 2و3و4 به هم خیلی نزدیکترند.

هرچند که 1 هم بی ارتباط نیست.

بازم معلوم نیست که سنجش کدوم گزینه رو بزنه حتی ممکنه بگه 4 درسته.

sheykh_bahaee

عضو جدید
دوستان ما فقط در مورد سولاتی که جوابش رو شک داشتیم بحث کردیم.

این احتمال هستش که سوالاتی که هممون یکی زدیم و درسته سنجش یه گزینه دیگه بزنه مثلا سوالهای تولید مخصوص و قالب پرس و ...

دوستانی که پارسال اعتراض زدن کلید اصلا تغییری کرد یا نه؟

saeedvalentino

عضو جدید
دوستان راجع به اين تست نظر بديد:

مشاهده پیوست 136892

سلام
آقا این سوالات مدیریت تولید را از کجاشون درآوردن به خدا من چندتا منبع مدیریت تولید خوندن این چیزهایی که اینها دادند توش نبود . آخه این همه مطلب مهم و اساسی در بحث مدیریت تولید و عملیات داریم این ها چه سوالاتی بود دادند !!!
از ما که گذشت ولی خداکنه روش طرح سوالات ساخت و تولید تغییر پیدا کنه که اونی که حقش است قبول بشه. اینها بیشتر تست هوش میدند تا اینکه بار علمی دانشجو را بسنجند.
شاید یه روز خوبی بیاد......

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
باید سره سوال های 115 و 117 حتما اعتراض کنیم یعنی چی آخه خدایش این دوتا سوال باید حذف بشه
تست رو به اين راحتيا حذف نميكنن. معمولا بايد براي حذف تست دليل خيلي توجيه كننده اي آورده بشه معمولا هم زبون نفهمن و حرف حرف خودشونه
حالا كليد ها كه اومد 4 5 روز وقت بحث راجع به پاسخ ها هست ولي به نظرم من اين تست ها رو سنجش كليد اشتباه بده:
111 115 128 129 130
و درخواست حذف واسه تست 117 و 130 , 126 رو حتما بديم چون يا خارج از منابع معرفي شدس يا قابل حل نيست
بايد رو اين تست ها بيشتر بحث كنيم خيلي بحث برانگيزن

آخرین ویرایش:

sheykh_bahaee

عضو جدید
پارسال کلید اصلا تغییر کرد؟؟؟

فکر کنم فقط یه سوال مدیریت تغییر کرد؟

اون چگالی صفحه ای چی؟

sheykh_bahaee

عضو جدید
واقعا سال 91,92 در حق ساختیا ظلم شد

انشا الله طراح هاش زیر دستگاه پرس یا تراش یا cnc یا نورد قرار بگیرند...:w06:

آخرین ویرایش:

Amin1992

عضو جدید
سوال 130 که ریخته گری مومی میشه investment casting ، کجاش مشکل داره ؟

تست رو به اين راحتيا حذف نميكنن. معمولا بايد براي حذف تست دليل خيلي توجيه كننده اي آورده بشه معمولا هم زبون نفهمن و حرف حرف خودشونه
حالا كليد ها كه اومد 4 5 روز وقت بحث راجع به پاسخ ها هست ولي به نظرم من اين تست ها رو سنجش كليد اشتباه بده:
111 115 128 129 130
و درخواست حذف واسه تست 117 و 130 , 126 رو حتما بديم چون يا خارج از منابع معرفي شدس يا قابل حل نيست
بايد رو اين تست ها بيشتر بحث كنيم خيلي بحث برانگيزن

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سوال 130 که ریخته گری مومی میشه investment casting ، کجاش مشکل داره ؟
مشکل نداره موضوع اینکه جز منابع اعلامی از طرف سازمان سنجش واسه کنکور نیست شما بگید جز کدوم درسای ساخت و تولید تو کنکوره جدای از اینکه اطلاع از پاسخ درست دارید

اون چگالی صفحه ای چی؟
ظاهرا فقط تست مدیریت تغییر کرد و هر دو تست CNCچون غلط بود حذف شد. تست علم مواد تغییر نکرد

sheykh_bahaee

عضو جدید
مشکل نداره موضوع اینکه جز منابع اعلامی از طرف سازمان سنجش واسه کنکور نیست شما بگید جز کدوم درسای ساخت و تولید تو کنکوره جدای از اینکه اطلاع از پاسخ درست دارید

ظاهرا فقط تست مدیریت تغییر کرد و هر دو تست CNCچون غلط بود حذف شد. تست علم مواد تغییر نکرد

با این حساب کار ساختیا تمومه!:w47:

به نظر میرسه اگه هماهنگ باشیم میشه بعضی از تستها مورد دار رو حذف کرد. با همون دلیل غلط بودن سوال

Amin1992

عضو جدید

تست 130 از درس اصول ریخته گری هستش که تو منابع کنکور ارشد نیست! من که آزمایشی رفته بودم چون این ترم پاس کردم ریخته گری رو بلد بودم:D
ولی خداییش جز منابع نیست باید حذف بشه این تست

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
تست 130 از درس اصول ریخته گری هستش که تو منابع کنکور ارشد نیست! من که آزمایشی رفته بودم چون این ترم پاس کردم ریخته گری رو بلد بودم:D
ولی خداییش جز منابع نیست باید حذف بشه این تست
بله میدونم من یکی دو سال پیش پاسش کردم اصلا ییادم نمونده کلا به ریخته گری علاقه نداشتم که بخوام مطلب راجع بهش بخونم. عشق منم فورجه:D

Amin1992

عضو جدید
فلن که کلیدا نیومده ، یه سوال بپرسم من ، میگم که زبان رو اگه 60،70 بزنیم چقدر میتونه کمک کنه ؟توی ساخت و طراحی.

lanner

عضو جدید

بچه ها تست علم مواد پارسال چگالی صفحه ای درست بودچراباید حذف بشه به جز2تا تست سی ان سی که غلط بود بقیش درست بود چگالی صفحه ای تعداد اتم های کاممممل موجود در صفحه رو باید درنظربگیری جوابم درسته

lanner

عضو جدید

اون چگالی صفحه ای چی؟

من پارسال کنکور ندادم ولی تست چگالی صفحه ای درست بود عزیز جان بایدتعداد اتم های کامل موجود در صفحه رو در نظربگیری

sheykh_bahaee

عضو جدید
بچه ها تست علم مواد پارسال چگالی صفحه ای درست بودچراباید حذف بشه به جز2تا تست سی ان سی که غلط بود بقیش درست بود چگالی صفحه ای تعداد اتم های کاممممل موجود در صفحه رو باید درنظربگیری جوابم درسته

من پارسال کنکور ندادم ولی تست چگالی صفحه ای درست بود عزیز جان بایدتعداد اتم های کامل موجود در صفحه رو در نظربگیری

شما مثل اینکه ساخت نخوندی یا نمیدونی...
من تمام تست ساخت علم مواد رو از 72 تا 91 رو حل کردم . این سوال کاملا مشخصه که اشتباهه
سال 91 دقیقا 9 تا تست اشتباه بود .
میتونم همش رو با دلیل اینجا بگم ولی خیلی از ساختیا چون خوب مطالعه نکردن نمیدونن.

lanner

عضو جدید
شما مثل اینکه ساخت نخوندی یا نمیدونی...
من تمام تست ساخت علم مواد رو از 72 تا 91 رو حل کردم . این سوال کاملا مشخصه که اشتباهه
سال 91 دقیقا 9 تا تست اشتباه بود .
میتونم همش رو با دلیل اینجا بگم ولی خیلی از ساختیا چون خوب مطالعه نکردن نمیدونن.
بجز اندازه گیری که من یادنداشتم وسی ان سی که 2تاش غلط بود هرتستی ازپارسال که فک میکنی اشتباهه بگو تا برات توضیح بدم

sheykh_bahaee

عضو جدید
بجز اندازه گیری که من یادنداشتم وسی ان سی که 2تاش غلط بود هرتستی ازپارسال که فک میکنی اشتباهه بگو تا برات توضیح بدم

مثلا سوال 117 سیستم اندازه گیری
جواب درست برای تلرانس میشه مثبت و منفی 2 سیگما = 0.10+_
منبع :کتاب پروفسور کالپاکچیان
که جواب در هیچ گزینه ای وجود ندارد.