سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

aidinMC

عضو جدید
یه مساله دیگه هم هست. نباید صفحه جدید باز کنی باید توی یک صفحه انجام بدی کارتو..
دوست من احتمالا شما از نرم افزار های مثل اپرا ، فایرفاکس و یا کروم استفاده میکنی
تو سایتهای از پایه طراحی شده ایرانی فقط باید از اینترنت اکسپلورر استفاده کنی...

alimka

عضو جدید
سلام خدمت اساتید عزیز
من یه مشکلی دارم:
حدود سه چهار ماهی هست که با هایبرنیت کردن یا اسلیپ کردن لپ تاپم دچار مشکل شدم. این مشکل به صورت کاملا رندم یه بار اتفاق می افته و یه بار هم نه و مثل بچه آدم هایبرنیت یا اسلیپ میشه. به این صورت که وقتی مثلا هایبرنیت می کنم طبق معمول صفحه نمایش تاریک میشه و حدود 45 ثانیه می گذره ولی به جای اینکه دستگاه خاموش بشه، همینجوری داره کار می کنه و دکمه‌ی پاورش روشنه ولی صفحه خاموش هست. در این حالت هر دکمه ای رو می زنم هیچ تغییری ایجاد نمیشه و حتی دکمه پاور و همچنان صفحه نمایش تاریکه. در این حالت مجبورم که دکمه پاور رو ممتد بگیرم و با یه فحش غائله رو ختم کنم. من دارم روی تزم کار می کنم و خیلی برام مفیده که هر بار نیام کامپیوتر رو خاموش و روشن کنم و شونصد تا برنامه رو بیارم بالا. چی کار کنم؟

سلام
قبلا یه چندتا موردی مثل شما دیده بودم که هر بلایی بگین سرش آوردم اما نشد تنها کاری که روش جواب داد یه ویندوز دیگه نصب کردم که بقولی کمتر دست خورده بود و یه جورایی از زیر دست خرابکارا در رفته بود ! البته یه بار قبلش هایبرنیت رو غیر فعال کن و دوباره فعالش کن شاید رفع بشه !

alimka

عضو جدید
سلام به تمام مهندیسین کامپیوتر
نیاز بسیار مبرمی به کمک و تجربتون مخصوصا در سی پل و سی شارپ داشتم
من مهندسی نفت می خونم برای پایان نامم از دوستم سورس کدی برای یک برنامه نفتی رو گرفتم که بتونم خودم روش تغییرات بدم
که در سی پل نوشته شده نیازی به گفتن نیست که باید سورس رو یه بلایی سرش اورد که بشه از برنامه ران گرفت مشکل اول من اصلابلد نیستم که لایبرری هاشو اینکلود کنم و مشکل دوم من اینکه میشه من بعد از این که تمام برنامه تو سی پل اکی شد اونو کامپایلش کنم تو سی شارپ ؟
سپاس از همگیتون

اگه برنامتون نوشته شده که نیازی نیست شما براش لایبرری تعریف کنید ! دوم اینکه شما که بلد نیستی چطور می خوای کدهارو دست بزنی ! اگه دست بزنی مطمٔن باش دیگه نمی تونی جمش کنی !
بعد شما می خوای این برنامرو به زبان سی پلاس پلاس تبدیل کنی ؟
اگه آره که خیلی کارت درسته اون برنامه باید حداقل چند هزار خط دستور باشه ! بعدشم شما خیلی راحت تر از اون می تونی تو خود سی شارپ با علم کمی ازش همون برنامرو بنویسی بدون دردسر !
تازه از فارسی هم پشتیبانی می کنه ! اگه نظر منو می خوای دور سی پلاس پلاس رو یه خط قرمز بکش چون واسه کسی که بلد نیست یه کار خیلی خیلی سخت محسوب میشه !

salmanasadi

عضو جدید
سلام ممنون ازراهنماییتون البته من قبلا بعضی ازبرنامه های قفل درایو وفولدر بصورت تست روی فقط یه پوشه خالی تست کردم بعد پاک کردم
اماهرچیه ازاون پیغامیه که اومد و همین که شما میگین درسته سیستمم دچار بد افزاری شده میشه خاهش کنم شما چنتا نرم افزار برای حل این مشکل برام اینجابزارید تا مشکلم حل بشه خیلی ممنون

rosa0098

عضو جدید
اگه انتی ویروسی دارین باید تو تنضیماتش فایروال رو خاموش کنین و اگه فایروال ویندوز روشنه از قسمت کنترل پنل security center وارد تنظیمات ویندوز فایروال بشین و خاموشش کنید

فایر وال رو خاموش کردم اما فرقی نکرد و باز هنگ کرد!!! به هر حال مرسی از راهنماییتون

alimka

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یه مشکل کامپیوتری دارم که به هر دری زدم حل نشد که نشد!!!!:cry:
پی سی من بلافاصله بعد از اینکه هر نوع آنتی *****ی(ساکس، فری گیت،سایفون و....) رو فعال می کنم کلا هنگ میکنه و هیچ راهی نداره جز اینکه ریستش کنم...تا حالا چند جا هم نشون دادم نتونستن مشکلمو حل کنن...خواهش میکنم اگه کسی راه حلی سراغ داره راهنماییم کنه.ممنون می شم

جهت اطلاعتون باید بگم بعضی از سیستم ها به لحاظ سخت افزاری این موارد رو پشتیبانی نمی کنن !
البته همونطور که دوستان گفتن ممکن هست از فایروال باشه شما اگر بر روی سیستمتون آنتی ویروسنصب هست کلا غیر فعالش کنید ! فایروال خود ویندوز رو غیر فعال کنید !
مطمین بشید که سیستمتون ویروسی نیست !

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
متأسفانه سیستم تون دچار بدافزار شده! برای حل مشکل، راه های مختلفی رو می تونید توی اینترنت پیدا کنید اما فعلاً می تونید راه های زیر رو امتحان کنید:
1. نرم افزار امنیتی مایکروسافت رو دانلود و روی یه سیستم سالم و پاکیزه (!) اجرا کنید. این نرم افزار یه چیزی شبیه دیسک نجات می سازه پس نیاز به یه سی دی یا فلش دارید. البته زمانی از فلش می تونید استفاده کنید که سیستم آلوده بتونه از فلش بوت بشه! بعد از پایان کار، از روی سی دی یا فلش، سیستم رو بوت کنید و ویروس یابی و پاکسازی رو انجام بدید!
2. راه دوم طولانیه پس با عکساش می تونید توی این لینک ببینید. اگه عکس ها باز نمی شن احتمالاً نیاز به ....شکن دارید
لازمه بگم که این بدافزار از نوع Ransomware هستش! این بدافزار فایل هاتون رو قفل می کنه و ازتون می خواد که به شکلی (اغلب تلفنی) مقادیری پول به حساب بریزید تا رمزی براتون ارسال بشه که قفل رو باز می کنه!

سلام ممنون ازراهنماییتون البته من قبلا بعضی ازبرنامه های قفل درایو وفولدر بصورت تست روی فقط یه پوشه خالی تست کردم بعد پاک کردم
اماهرچیه ازاون پیغامیه که اومد و همین که شما میگین درسته سیستمم دچار بد افزاری شده میشه خاهش کنم شما چنتا نرم افزار برای حل این مشکل برام اینجابزارید تا مشکلم حل بشه خیلی ممنون
شرمنده!!!
گویا فراموش کردم آدرس ها رو توی پست قبلی براتون بذارم! توی پست قبل (همین که این جا هم ازش نقل قول شده) دو راه رو گفتم اینم لینک های مربوطه:
1. http://windows.microsoft.com/en-US/windows/what-is-windows-defender-offline
2. http://malwaretips.com/blogs/remove-ukash-virus/

khalaj_mohsen

عضو جدید
سلام
قبلا یه چندتا موردی مثل شما دیده بودم که هر بلایی بگین سرش آوردم اما نشد تنها کاری که روش جواب داد یه ویندوز دیگه نصب کردم که بقولی کمتر دست خورده بود و یه جورایی از زیر دست خرابکارا در رفته بود ! البته یه بار قبلش هایبرنیت رو غیر فعال کن و دوباره فعالش کن شاید رفع بشه !
سلام alimka. با دستور powercfg -h off/on خاموش و روشنش کردم. منظورت از "
بقولی کمتر دست خورده بود و یه جورایی از زیر دست خرابکارا در رفته بود !
" چیه؟؟

salmanasadi

عضو جدید
تشکرمیکنم همه اینکارا رو انجام دادم اما هنوز درست نشد هنوزاساسی تر لطفا
چون اون ویروس اصلی که باتعویض ویندوز رفت اما خرابیش مونده یه راهی بدید که این خرابی ها درست بشه ممنون

alimka

عضو جدید
سلام alimka. با دستور powercfg -h off/on خاموش و روشنش کردم. منظورت از "
بقولی کمتر دست خورده بود و یه جورایی از زیر دست خرابکارا در رفته بود !
" چیه؟؟
منظورم یه ویندوز اصل هستش که تو ایران نبوده باشه این خیلی مهمه ! اون ویندوز رو یکی برام از استرالیا آورده بود و خیلی هم ازش راضی بودم اما متاسفانه از دستش دادم ! هیچ وقت عیب و ایراد های که ویندوز های ما دارن رو نداشت ! میتونی از پکیج لرد هم نصب کنی واسه اونام خیلی کم دست خوردست تقریبا میشه گفت قابل قبوله !

khalaj_mohsen

عضو جدید
با پررويي تمام مي خوام دوباره وقت اساتيد عزيز رو بگيرم:
اين مشکلم هم خيلي قديميه که ايشالا حل شه: نمي دونم چرا دو تا از بهترين مرورگر هام يعني فايرفاکس و کروم دچار مشکل خاصي شدند. البته اين مشکل در مورد فايرفاکس خيلي وخيم تره به گونه اي که فايرفاکس رو گذاشتم کنار.
اما مشکل: مثلا فايرفاکس دچار هنگ تصويري وحشتناکي شده. يعني صفحات رو نشون نميده، وقتي تو آدرس بارش تايپ مي کنم بعد از زدن يکي دو حرف جوري هنگ مي کنه که ادامه تایپ رو نشون نمیده. حتي در حالت آفلاين هم هنگه. موقع تب باز کردن و حتي در منوهاش و ... هنگ مي کنه. اما چرا گفتم هنگ تصويري ؟ چون به تجربه فهميدم در حقيقت تمام کارهايي که اعمال مي کنم رو همون موقع بي نقص انجام ميده ولي انگار تو display کردن مشکل داره و گير مي کنه! چون وقتي صفحه مرورگر رو minimize يا maximize مي کنم تمام اون کارهايي رو که در حالت هنگ انجام داده بودم رو ناگهان نشون مي ده مثلا سايتي رو که تايپ کرده بودم رو باز مي کنه يا تب جديد رو نشون مي ده يا... . پس مدام بايد minimize يا maximize کنم که شديدا اذيت کننده هست.
بارها مرورگر رو آنينستال کرده و آخرين ورژن رو دانلود و نصب کردم جواب نداد. تمام اکستنشن‌ها و مموري و پروفایل و ... رو پاک کردم يا reset to default کردم جواب نداد.
تنها زماني که برنامه رو در حالت (safe mode (shift+open باز می کنم درست میشه که اونهم محدودیت هایی از لحاظ add ons و ... ایجاد می کنه.
کسی راه حلی داره؟:gol:

alimka

عضو جدید
با پررويي تمام مي خوام دوباره وقت اساتيد عزيز رو بگيرم:
اين مشکلم هم خيلي قديميه که ايشالا حل شه: نمي دونم چرا دو تا از بهترين مرورگر هام يعني فايرفاکس و کروم دچار مشکل خاصي شدند. البته اين مشکل در مورد فايرفاکس خيلي وخيم تره به گونه اي که فايرفاکس رو گذاشتم کنار.
اما مشکل: مثلا فايرفاکس دچار هنگ تصويري وحشتناکي شده. يعني صفحات رو نشون نميده، وقتي تو آدرس بارش تايپ مي کنم بعد از زدن يکي دو حرف جوري هنگ مي کنه که ادامه تایپ رو نشون نمیده. حتي در حالت آفلاين هم هنگه. موقع تب باز کردن و حتي در منوهاش و ... هنگ مي کنه. اما چرا گفتم هنگ تصويري ؟ چون به تجربه فهميدم در حقيقت تمام کارهايي که اعمال مي کنم رو همون موقع بي نقص انجام ميده ولي انگار تو display کردن مشکل داره و گير مي کنه! چون وقتي صفحه مرورگر رو minimize يا maximize مي کنم تمام اون کارهايي رو که در حالت هنگ انجام داده بودم رو ناگهان نشون مي ده مثلا سايتي رو که تايپ کرده بودم رو باز مي کنه يا تب جديد رو نشون مي ده يا... . پس مدام بايد minimize يا maximize کنم که شديدا اذيت کننده هست.
بارها مرورگر رو آنينستال کرده و آخرين ورژن رو دانلود و نصب کردم جواب نداد. تمام اکستنشن‌ها و مموري و پروفایل و ... رو پاک کردم يا reset to default کردم جواب نداد.
تنها زماني که برنامه رو در حالت (safe mode (shift+open باز می کنم درست میشه که اونهم محدودیت هایی از لحاظ add ons و ... ایجاد می کنه.
کسی راه حلی داره؟:gol:

از چه ویندوزی استفاده می کنین ؟ آیا ویندوزتون رو تا حالا عوض کردین بعد این مشکل هنوز باقیه ؟

shaparak_7

عضو جدید
سلام دوستان. من با ***** شکن سایت گوگل رو میتونم باز کنم اما ف.ب رو نمیتونم مشکل چیه؟ در ضمن قبلا راحت این سایتو باز میکرد. ممنون میشم کمک کنین. راستی چنئ نمونه دیگه هم امتحان کردم اونام همینجورین:mad:

عاشق پیشه

عضو جدید
سلام دوستان
من از مخابرات adsl گرفتم الان میخوام ف یل تر شک ن اولترا سورف را فعال کنم
ولی هر کاری میکنم فعال نمیشه
میشه بگید دلیلش چیه؟
مرسی منتظرم

ali.leo

عضو جدید
وقتی لپ تاپم روشن میکنم اولش ی صدایی میده.چندبار ویندوز عوض کردم حل نشد چکار کنم؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام مشکل من حل نشد همچنان اطلاعاتم خرابه چیکار کنم باتشکر

یعنی سی دی بوت با ابزار امنیتی مایکروسافت ساختید و سیستم رو از روی اون بوت کردید و اسکن کرد ولی هیچی نشد؟ خروجی این کار چی بود؟؟ لازمه بگم که پیامی که براتون میاد خود بدافزاره پس یعنی هنوز از روی سیستم حذف نشده!

alimka

عضو جدید
سلام دوستان. من با ***** شکن سایت گوگل رو میتونم باز کنم اما ف.ب رو نمیتونم مشکل چیه؟ در ضمن قبلا راحت این سایتو باز میکرد. ممنون میشم کمک کنین. راستی چنئ نمونه دیگه هم امتحان کردم اونام همینجورین:mad:
طی اقدامی جدید از سوی سازمان چیلترینگ بیشترچیز شکن ها از کار افتادن و سرور هاشون برایایران دیگه کارایی نداره

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
خیلی از فیـــــــلتر شکن ها متاسفانه دیگه کار نمیکنن ولی به نظرم از فیلتــــــــــرشکن tor browser استفاده کنید جواب میگیرید.

salmanasadi

عضو جدید
البته من نسخه بوت رونداشتم وجاییم پیدانکردم لطفا یه نسخه بوتش روبرام بزارید ممنون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
البته من نسخه بوت رونداشتم وجاییم پیدانکردم لطفا یه نسخه بوتش روبرام بزارید ممنون
لطف کنید از پاسخ با نقل قول استفاده کنید!
من توی پست قبلی براتون دو تا لینک هم گذاشته بودم که یکیش مربوط به Windows Defender Offline بود و توضیح هم داده بودم که باید روی یه سیستم سالم دانلود و اجرا کنید و خودش یه نسخه ی با قابلیت بوت براتون می سازه! توی لینک هم توضیح داده!

shaparak_7

عضو جدید
سلام
خیلی از فیـــــــلتر شکن ها متاسفانه دیگه کار نمیکنن ولی به نظرم از فیلتــــــــــرشکن tor browser استفاده کنید جواب میگیرید.

:cry: اونم تا نصفه میره دیگه جلوتر نمیره کار نمیکنه.با وی پی ان مشکل حل میشه عایا؟؟؟؟؟:(

danaye

عضو جدید
بببخخشیدددددد
/
شرکتهاییییههه سازندهههههه cpu
///
/
اطلاعات داریید در موردشون/
البته به جز
amd
intel

f.babaei

عضو جدید
هنگ ویندوز

هنگ ویندوز

نوشته اصلي بوسيله f.babaei با سلام به مهندسین عزیزچند وقتیه که سیستم موقع کار کردن یکدفعه هنگ میکنه و هر چی هم ریست میکنم ویندوز بالا نمیاد وگیر میکنه چندبار هم ویندوز سون و ایکس پی عوض کردم بازم همون مشکل قبلی رو داره مپلا اگه یه فیلمی رو باز کردی و وسط فیلم ببندی و بری سراغ بازی دیگه هنگ میکنه و بالا نمیاد تا اینکه سیستم رو یه بار خاموش وروشن کنی تا جواب بده مشخصات سیستم
ual core-CPU 3Ghz- RAM 3Gb- inte
از اول این مشکل بود یا نه تازگی ها اینطور شده ؟اگه از اول بوده باید اینطور در نظر گرفت که یا قطعات معیوب بوده یا سیستمی که جمع کردین باهم نمیخونه ! مشکلتون از نرم افزار نیست سخت افزاریه ! البته یه ویروس کشی هم بکنید ببینید مشکل حل میشه یا نه ! یک آنتی ویروس به روز رو امتحان کن جواب رو بده ! احتمال های زیادی وجود داره اما به نوبت باید چک شه شما اول اینکاریو که گفتم بکن تا مرحله بعد
سلام مهندس چند وقتی که این اتفاق افتاده ومتاسفانه ویروس یابی هم موثر نبود و وضعش بدتر شده طوری که مثلا قبلا بازی کانتر رو باز میکرد اما الان صفحه اصلی بازی میاد اما وارد خود بازی نمیشه وکلا قطع میشه نظر شما دراین رابطه چیه؟
باسپاس فراوان

mahbooban

عضو جدید
مشکل صفحه

مشکل صفحه

سوالات و مشکلات خود را در اینجا مطرح کنید!
با سلام .من تازه ویندوز xp عوض کردم.ولی به 1 روز نرسید میبینم قسمت چپ صفحه desktop یا هر برنامه ای که باز کنم تغییر رنگ داده میخواستم علت را بدونم . در ضمن با اینکه unbordنصب کردم صدا ندارم یعنی یه لحظه صدای خفیفی از یه باندها شنیدم و دیگه قطع شده مشکل از برنامه هست یا فیشم مشکل داره؟ ممنون میشم جواب بدین.

بالا