خلیج همیشه فارس ایران

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
.

نام خلیج فارس و رسانه های عرب زبان
معرفی کتاب ارزشمند "اسناد نام خلیج فارس میراثی کهن و جاودان"
مولف: محمد عجم(حقوقدان)
ادعاهای تکراری، بی پایه، بدون سند، مغلطه و سفسطه بازی مضحک آندسته از رسانه های افراطی برای وارونه جلوه دادن حقایق بدنبال هشدار ايران به شركتهاي هواپيمايي در مورد نام خليج فارس، یکبار دیگر حقانیت طرفداران نام خلیج فارس این میراث کهن را که که صدها سند، کتاب و نقشه کهن اسلامی پشتوانه آن است را آشکارتر نمود .

روشنفکران قوم گرای عرب در طول چند دهه گذشته و در سالهای اخیر سلفی های تکفیری، علی رغم تبلیغات و وعده های توخالی هنوز نتوانسته اند حتی یک سند تاریخی و یا مستند قانونی ارایه نمایند که بر مبنای آن بتوان نام تاریخی و کهن خلیج فارس را تغییر داد. آنها بطور غیر قانونی و بدون اینکه رای و اجماع( UNCSGN )مجمع عمومی کنفرانس یکسان سازی نامهای جغرافیایی و رای موافق بدنه کارشناسی سازمان (UNGEGN ) را داشته باشند بطور یکجانبه و غیر قانونی نام این آبراه بین المللی را تغییر داده اند. اخیرا در پاسخ به هشدار وزیر راه و ترابری کشورمان ، قومچی ها و تکفیری ها که در ارائه سند عاجز هستندبا مغلطه و سفسطه بازی برای اولین بار در لباس دلسوز وحدت اسلام و مسلمین ظاهر شده و اشک تمساح ریخته و اصرار ایران بر عدم تغییر نام این آبراه را خلاف وحدت جهان اسلام خوانده اند!
پاسخ به تمامی ادعاها در خصوص این نام، در کتاب "اسناد نام خلیج فارس میراثی کهن و جاودان" بطور مستند وبا اشاره به 300 کتاب اسلامی و عربی، یکصد نقشه اسلامی، 2000 نقشه خارجی و بیشتر از 30 قرارداد و عهدنامه دوجانبه و یا بین المللی ارائه شده است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
روح پاک تو تنیده در تمام جانم‌ای وطن
واژه واژه عشق تو شکفته بر زبانم‌ای وطن
از خزر به سمت وسعت خلیج تا همیشه فارس
حک شده به لوح خاک تو نشان سرزمین پارس

ای صدای رسای بودنم
یک نفس از تو دل نمی‌کنم
ای جان پناه دریا و آسمان
وارث هویت من، ایران

روح پاک تو تنیده در ترانه‌های باورم
عشق تو سرشته با تمام تار و پود پیکرم

با تصور شکوه جاودانهٔ تو زنده‌ام
در کنار بی‌‌‌نهایت تو از جهان فراترم

ای صدای رسای بودنم
یک نفس از تو دل نمی‌کنم
ای جان پناه دریا و آسمان
وارث هویت من ایران

میثم ابراهیمی.......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلیج‌فارس هویت تمام بشریت است

خلیج‌فارس هویت تمام بشریت است

استاندار هرمزگان در همایش بین‌المللی خلیج‌فارس گفت: هیچ تهاجمی نمی‌تواند مردم ایران را از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و شهدای آن دور نگه دارد.

ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان در بیست و یکمین همایش خیلج‌فارس با عنوان "جهان در حال‌گذار: ژئوپلوتیک جهان اسلام و خلیج ‌فارس" که صبح امروز (سه‌شنبه) در بندرعباس آغاز به کار کرد، گفت:
خلیج‌فارس، خلیج دوستی و صلح میان همسایگان است و تلاش ما بر مبنای ایجاد رابطه برادارنه، ایمانی و انسانی با آنها است. خلیج فارس قله بزرگ تفکر و اندیشه‌ای است که همسان با تاریخ قدمت تمدن بشریت همواره درخشیده و از درخشش آن جهانیان بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: خلیج‌فارس فراتر از یک جغرافیا، مرز و منطقه جایگاه رفیع وهمسان با فطرت بشریت است که در طول تاریخ نقطه امید و منظر دید آزادی‌خواهان بوده و تا ابد می‌ماند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: خلیج‌فارس یک نام نیست که ساده‌اندیشان می خواهند با جعل نام آن این پایگاه عظیم را به باد فراموشی بسپارند خلیج‌فارس هویت تمام بشریت است که از ابتدای تاریخ تا به امروز با عنایات الهی به جا مانده و تا ابد نیز باقی خواهند ماند.

عزیزی با بیان اینکه خلیج‌فارس حریم امن صلح و دوستی است، خاطرنشان کرد: مخالفان از این جغرافیا بلکه از مکتب صلح و دوستی بیم دارند و تلاش می‌کنند با توطئه‌ و تهاجم‌های مخالف از خود چهره‌ای نشان دهند که حامی صلح باشد غافل از اینکه خلیج تا ابد فارس و مردمان پاسدارش تا روز نجات بشریت حافظ صلح ، امنیت و وحدت همیشگی خلیج‌فارس خواهد بود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به افتتاح تعدادی از پروژه‌های زیربنایی و مهم در هرمزگان گفت: افتتاح زیرساخت‌های مهم در بخش حمل و نقل،‌ واحدهای صنعتی و مسکن مهر علاوه بر افزایش توانایی‌های زیربنایی و تولیدی کشور امید و نشاط را برای مردم نجیب و قدرشناس استان هرمزگان به ارمغان آورده است.

ایسنا - استاندار هرمزگان: خلیج‌فارس هویت تمام بشریت است

m@hs@

عضو جدید
جالبه وااااااااااااااااااااقعا جالبه اینکه به دریای کاسپین می گیم دریای خزر در حالی که تمام دنیا اونو به اسم کاسپین میشناسن وااااااقعا جالبه .

خزر اسم یه قوم غیر ایرانیه که خیلی هم دور از تمدن بودن اونوقت ما دریامونو به این اسم می شناسیم ولی هیشکی به این موضوع اهمیت نمی ده ولی از اون طرف عربا که می گن خلیج عرب همه صداشون در اومده.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
جالبه وااااااااااااااااااااقعا جالبه اینکه به دریای کاسپین می گیم دریای خزر در حالی که تمام دنیا اونو به اسم کاسپین میشناسن وااااااقعا جالبه .

خزر اسم یه قوم غیر ایرانیه که خیلی هم دور از تمدن بودن اونوقت ما دریامونو به این اسم می شناسیم ولی هیشکی به این موضوع اهمیت نمی ده ولی از اون طرف عربا که می گن خلیج عرب همه صداشون در اومده.

قوم خزر ایرانی بوده دوست خوبم.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

چون اینها غیرت ایرانی پارسی دارند دوست گرامی .....
دست خودشون هم نیست.چندین دهه رو مغزشون کار کردند ....
خیلی چیزهای مهم دیگر تو این کشور هست که برای کسی اهمیتی نداره ولی فقط کافیه یه ردی از فارس و کوروش و هخامنشی درش پیدا شه اون وقت میبینی که چطور ایرانیها باغیرت میشوند ... !!!

( البته قصد بی احترامی به فرد خاصی رو در این تاپیک ندارم . بطور کلی گفتم )

در دوران آقای خاتمی دستور داده شد که نام این دریا در مکاتبات بین المللی به کاسپین تغییر پیدا کنه ...
ولی داخلی همچنان خزر هست ....

شادیاخ

عضو جدید
چون اینها غیرت ایرانی پارسی دارند دوست گرامی .....
دست خودشون هم نیست.چندین دهه رو مغزشون کار کردند ....
خیلی چیزهای مهم دیگر تو این کشور هست که برای کسی اهمیتی نداره ولی فقط کافیه یه ردی از فارس و کوروش و هخامنشی درش پیدا شه اون وقت میبینی که چطور ایرانیها باغیرت میشوند ... !!!

( البته قصد بی احترامی به فرد خاصی رو در این تاپیک ندارم . بطور کلی گفتم )

در دوران آقای خاتمی دستور داده شد که نام این دریا در مکاتبات بین المللی به کاسپین تغییر پیدا کنه ...
ولی داخلی همچنان خزر هست ....

یعنی شما خودت رو ایرانی نمیدونی؟

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرشی دیگر خواهم شد...

[FONT=Times New Roman, serif]آرشی دیگر خواهم شد.[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]می روم بر بالای دماوند[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]کمان بر خواهم کشید و تیری زنم[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]این بار سوی جنوب نه سوی سمرقند[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]تیر می رود، جان من نیز جان میدهد[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]پرپر شوم چون گل یاس [/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]ولی دلشاد از آنم که تیر میرود،[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]می رود و نشیند آن سوی خلیج پارس[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]فریاد برآرد و رسا گوید:[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]این مرز ایران است بیشه ی شیران است[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]دست بدان کوته زین دیار باد[/FONT]​
[FONT=Times New Roman, serif]نام خلیج پارسش تا همیشه جاودان است.[/FONT]​
آرش، ایران همه آرشند.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این خلیج تا همیشه "فارس" خواهد ماند

این خلیج تا همیشه "فارس" خواهد ماند

روز دهم اردیبهشت در ایران، با اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز، روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، شاه عباس صفوی با کمک انگلیسی‌ها در این روز در سال 1621 میلادی توانست هرمز را از چنگ پرتغالی‌ها درآورد.

گفتنی است پس از تحریف نام خلیج فارس در اطلس نشنال ژئوگرافیک جهانی، خشم و اعتراض عمومی در میان فعالان اجتماعی و فرهنگی داخل و خارج کشور نسبت به این تحریف غیرعلمی صورت گرفت.

پس از ارسال هزاران ایمیل و نامه اعتراض و همچنین فرستادن یک طومار اینترنتی با بیش از 120 هزار امضاء به موسسه مذکور، مدیر موسسه مشهور امریکایی با عذرخواهی از این تحریف در نام خلیج فارس، قول داد اشتباه خود را جبران کند.

همبستگی ملت ایران در محکومیت این تحریف موجب شگفتی بسیاری از کشورها شد، به گونه‌ای که عبدالباری عطوان مفسر مشهور عرب در قدس العربی این گونه بیان کرد که:"عرب‌ها برای مشروع ترین حقانیت‌های خود قادر نیستند چنین موج همبستگی ایجاد کنند که ایرانی‌ها برای یک نام انجام دادند".

در تلویزیون الجزیره و العربیه و سایر رسانه‌های عربی و بعضا غربی نیز مصاحبه‌ها و تفسیرهایی در خصوص خشم عمومی جامعه ایران و عذر خواهی نشنال ژئوگرافیک درباره این تحریف ارایه کردند.

باتوجه به حقانیت و کاربرد مستمر تاریخی این نام در همه زبان‌ها و زمان‌ها و در جهت مقابله با تحریف گران و یادآوری اهمیت پاسداری از این نام کهن، طرفداران این میراث گرانبها اقدامات خود را از سال ۱۳۸۰ در دفاع از آن یکپارچه‌تر و منسجم‌تر کردند و راهکارهای حفاظت از نام خلیج فارس را در جلسات و سمینارهای متعدد به اطلاع مقامات رساندند.

در خصوص مقابله با تحریف‌های موجود راهکارهای فراوانی در دفاع از نام خلیج فارس ارائه شد و با بررسی اسناد موجود در زمینه نام خلیج فارس در نقشه‌های قدیمی و نامه نگاری‌های متعدد و تلاش‌های فرهنگی و علمی فراوان صورت پذیرفت تا اینکه روز 10 اردیبهشت روز شکست نهایی و خروج پرتغالی‌ها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 با نام روز ملی خلیج فارس به تصویب رسید و در تقویم ایرانی این روز جان تازه‌ای گرفت.

از سال 1389 دولت دهم توجه قابل ملاحظه‌ای به این موضوعات نشان داد و در سال‌های اخیر، دولت و دیگر نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌اند خود را نسبت به این موضوع حساس و متعهد نشان دهند.

روز ملی خلیج فارس با حضور مقامات در شهرهای حاشیه خلیج فارس با جشنواره‌های مختلف گرامی داشته شد و احمدی نژاد رییس جمهور ایران با سخنانی همچون "حقانیت نام خلیج فارس چون خورشید تابان است و تاریخ گواه‌ است که جاعلان نام خلیج فارس هیچ تمدنی ندارند"، تندترین حمایت‌ها را از نام خلیج فارس بروز داد، هرچند این سخنان با حساسیت‌های فراوانی از برخی از کشورهای عربی مواجه شد.

اصطلاح «خلیج ع رب ی» برای نخستین بار در دوره تحت قیمومیت شیخ نشین‌های خلیج فارس توسط کارگزاران انگلیس و بطور ویژه از طرف یکی از نمایندگان سیاسی انگلیس مقیم در خلیج فارس به نام "رودریک اوون" در کتابی به نام "حباب‌های طلایی" درج شد.

اما دلایل عرب‌های آن طرف خلیج فارس نیز برای این نامگذاری در نوع خود جالب توجه است، آن‌ها هیچ توجهی به پیشینه تاریخی این منطقه ندارند و تمام تحلیل‌شان مبتنی بر این مسئله است که ساکنان سواحل خلیج فارس عموماً عرب زبان هستند.

در کشورهای عربی شمال آفریقا حتی نویسندگانی هستند که در دفاع از نام خلیج فارس مطالبی منتشر کرده و همزبانان خود را که در جهت تغییر این نام تاریخی سرمایه گذاری می‌کنند، به شدت سرزنش کرده‌اند، اما اعراب حاشیه خلیج فارس به دلایل سیاسی نام خلیج فارس را به یک بهانه تبدیل کرده‌اند تا به مقابله رسانه‌ای و تبلیغاتی با ایران بپردازند.

به هر ترتیب این شیطنت‌ها آن قدر گسترش یافت تا این که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای مقابله تبلیغاتی با اقدامات اعراب تصمیم گرفت یک روز ملی را به "خلیج فارس" اختصاص دهد.

موج تبلیغات رسانه‌های بیگانه در سال‌های اخیر حساسیت این موضوع را نشان می‌دهد، اما همبستگی و اتحاد ملت ایران به ویژه هوشیاری جوانان نشان داد که هیچ یک از این توطئه ها اثرگذار نخواهد بود و نام خلیج فارس تا همیشه فارس خواهد ماند.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:gol:روز "خلیج همیشه فارس ایران" رو به تمام ایرانی های عزیز تبریک میگم :gol:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=52753&d=1304376821

هاتـف

عضو جدید
هنوز درگیر این موضوع هستید که خلیج عرب بشه یا فارسی ؟

همه چیزمون رو بردن بذارید این یکی رو هم ببرند
چرا برای 11 درصد سهمیه ی دریای خرز ساکت موندید ؟

mokhtarim

عضو جدید
salam bazi bacheha vageav fogolade budand kafam borid
dar zemn hamatuno mibosam
booooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به خلیج فارس کار نداشته باشیم دریای خزر رو نمی برن آیا؟!!!

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

سهم هر کشوری
از دریای مشترک اندازه مرز مشترکش با اونه.
چیزی که در مورد دریای کاسپین مهمه اسم اونه که به غلط به اسم یه قوم وحشی (یعنی خزر)نامگذاری شده.حساسیت رو این مسئله باید باشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام العلیکم .......

اول از همه بر خود لازم میدانم از دوستان عذرخواهی کنم .......شرایطی پیش آمد که بنده نتوانستم در روز خلیج فارس اینجا باشم و خدا میدونه چقدر نگران بودم که این تاپیک به فراموشی سپرده شود .......ولی امروز بسیار خوشحالم ....خوشحالم از اینکه دوستانی هستند که در نبود بنده هم این راه را ادامه خواهند داد و از این بابت دیگر نگرانی نخواهم داشت

دوم اینکه از زحمات خواهرم چکاوک خانم کمال سپاس رو دارم ........واقعا جا داره به دوستان علی الخصوص به چکاوک خانم دستمریزاد بگم و واقعا سپاسگزارم

در پایان هم خواهشی که همیشه داشته ام

به بحثهای غیر مرتبط دوستان پاسخ ندهید

دوستانی هم که بحث غیر مرتبط میکنن خب خود حرکتی در این باره شروع کنن .......تاپیک بزنند و یقین بدانند اگر حمایت اونها حمایت واقعی باشد همه بچه ها حمایت خواهند کرد ....یقین بدانند

باز هم از همه تشکر میکنم و بی نهایت سپاسگزارم

این شعر تقدیم به دوستداران ایران زمین :gol::gol::gol:

ای وطن ای مادر تاریخ ساز
ای مرا بر خاک تو روی نیاز
ای کویر تو بهشت جان من
عشق جاویدان من ایران من
ای ز تو هستی گرفته ریشه ام
نیست جز اندیشه ات اندیشه ام
آرشی داری به تیر انداختن
دست بهرامی به شیر انداختن
کاوه ی آهنگری ضحاک کش
پتک دشمن افکنی نا پاک کش
رخشی و رستم بر او پا در رکاب
تا نبیند دشمنت هرگز به خواب
مرز داران دلیرت جان به کف
سر فرازان سپاهت صف به صف
خون به دل کردن دشت و نهر را
باز گرداندند خرمشهر را
ای وطن ای مادر ایران من
مادر اجداد و فرزندان من
خانه ی من ، بانه ی من ، توس من
هر وجب از خاک تو ناموس من
ای دریغ از من که ویران بینمت
بیشه را خالی ز شیران بینمت
خاک تو گر نیست جان من مباد
زنده در این بوم و بر یک تن مباد
وطن یعنی همه آب و همه خاک
وطن یعنی همه عشق و همه پاک
به گاه شیر خواری ، گاهواره
به دور درد پیری عین چاره
وطن یعنی پدر ، مادر ، نیاکان
به خون و خاک بستن عهد و پیمان
وطن یعنی هویت ، اصل ، ریشه
سر آغاز و سر انجام و همیشه
ستیغ و صخره و دریا و هامون
ارس ، زاینده رود ، اروند ، کارون
وطن یعنی سرای ترک با پارس

وطن یعنی
خلیج تا ابد فارس

وطن یعنی دو دست از جان کشیدن

به تنگستان و دشتستان رسیدن

زمین شستن ز استبداد و از کین
به خون گرم در گرمابه ی فین
وطن یعنی اذان عشق گفتن
وطن یعنی غبار از عشق رفتن
وطن یعنی هدف یعنی شهامت
وطن یعنی شرف یعنی شهادت
وطن یعنی گذشته ، حال ، فردا
تمام سهم یک ملت ز دنیا

وطن یعنی چه آباد و
چهویران
وطن یعنی همین جا یعنی ایران
وطن یعنی رهایی زآتش و خون
خروش کاوه و خشم فریدون
وطن یعنی زوال حال سیمرغ
حدیث یال زال و بال سیمرغ
سپاه جان به خوزستان کشیدن
شهادت را به جان ارزان خریدن
نماز خون به خونین شهر خواندن
مهاجم را ز خرمشهر راندن
وطن یعنی اذان عشق گفتن
وطن یعنی غبار از عشق رفتن
وطن یعنی هدف ، یعنی شهامت
وطن یعنی شرف، یعنی شهامت
تمام سهم یک ملت ز دنیا
وطن یعنی چه آباد و چه ویران
وطن یعنی همین جا...
یعنی.... ایران
:gol::gol::gol:

abandon

عضو جدید
وطن یعنی هدف ، یعنی شهامت
وطن یعنی شرف، یعنی شهامت
تمام سهم یک ملت ز دنیا
وطن یعنی چه آباد و چه ویران

وطن یعنی همین جا...
یعنی.... ایران
:gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در خلیج فارس

گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در خلیج فارس

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، سومین جشنواره فرهنگی-هنری خلیج فارس روز نهم اردیبهشت‌ماه امسال با اهتزاز نمادین پرچم ایران در قلعه پرتغالی‌ها و گلباران محل شهادت مسافران مظلوم هواپیمای ایرباس توسط ناو وینسنس آمریکایی در خلیج فارس همراه بود.

«همایون امیرزاده» دبیر جشنواره خلیج فارس در این مراسم گفت: به نشانه ادب و احترام به ساحت شهدای مظلوم خلیج فارس که در طول تاریخ در این پهنه تاریخ ایستادگی کردند و همچنین به یاد مسافران مظلوم هواپیمای ایرباس ایرانی که برای همیشه در این آب‌های نیلگون جاودانه شدند، این مکان مقدس را گلباران می‌کنیم.

گلباران محل شهادت مسافران مظلوم ایرباس ایرانی

بر اساس این گزارش، پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در دوازدهم تیرماه 1367 با 244 مسافر ایرانی (از جمله 66 کودک) و 46 مسافر غیرایرانی از بندر عباس به مقصد دبی در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت‌شونده ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس سرنگون شد و تمامی 290 سرنشین آن به شهادت رسیدند.

دولت وقت آمریکا مبلغ 55 میلیون دلار به خانواده‌های قربانیان و نیز مبلغ 40 میلیون دلار برای غرامت ناشی از سقوط هواپیمای مسافربری پرداخت اما مسئولیت حادثه را قبول نکرد و هیچ‌کدام از خدمه ناو وینسنس تحت پیگرد قرار نگرفتند، جالب اینکه ویل راجرز، فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت خود مدال گرفت!

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920411000941

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر خوب به اطرافتان نگاه کنید همیشه سوژه مورد نظرتان را می بینید. این عکس هم نتیجه دقت در اطراف است. خانم طغرایی این عکس را از پشت ویترین مغازه ای در تهران برداشته است.

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،

فرستنده: طغرایی از تهران

paisa

کاربر بیش فعال
واقعا اين جنايته امريكا وحشتناك بود.وقتي از تلويزيون تصاويرشو ديدم ديدن اونهمه بچه روي آب...............واقعا عذاب آوربود.چطور تونستن اينكارو كنن.براحتي اسمش رو گذاشتن اشتباه.شهادت 66بچه.چه گناهي داشتن آخه.
زنده باد ايراني
زنده باد خليج تا ابد فارس

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نكات پرس/ پس از اقداماتی که جاعلان در راستای بزرگترین جعل تاریخی یعنی تغییر نام خلیج فارس کردند، مردم و مسئولان ایران اسناد متعدد و معتبر تاریخی در اختیار جهانیان قرار دادند، اما این بار سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است.

به گزارش شبکه خبر، جوان ایرانی ، سندی در اثبات حقانیت نام خلیج فارس کشف کرده که مقدس و معیاری برای سنجش افرادی است که خود را مسلمان و پیرو پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌دانند.

نیما صفا درگیری متولد سال 1366 و کارشناس ارشد حقوق است که تحقیقات و پژوهش‌های فراوانی در راستای کشف اسناد معتبر در اثبات حقانیت نام خلیج فارس از منابعی که به دست اعراب تالیف شده، کرده است.

این پژوهشگر خلیج فارس در تحقیقات خود، حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) کشف کرد که در آن نام "بحر فارس" از زبان مبارک پیامبر بزرگوار اسلام جاری شده است.

نیما صفا درگیری می گوید: بنده نسل پنجم از فرزندان شهید رئیس سبزعلی درگیری هستم که در منطقه جنوب کشور در مبارزه با اقدامات تجاوز کارانه حاکمان مسقط در عصر ناصری به شهادت رسید و علاقه شخصی بسیاری برای تحقیقات در راستای دفاع از حقانیت وطنم داشته ام.

وی ادامه داد: خلیج فارس شناسنامه ایران و هر ایرانی است و به نظر من جعل نام خلیج فارس، بزرگترین جعل تاریخی 100 سال اخیر است که برای نشان دادن سابقه تاریخی خلیج فارس خودم را مکلف به اقدام ویژه در این باره کردم .

این محقق تاریخ خلیج فارس خاطرنشان کرد: بنده بهترین کار را استفاده از منابع و اسنادی دیدم که به دست خود اعراب تالیف و تنظیم شده است و در این راستا کتب مربوطه را جمع آوری کرده و با مطالعه آنها، نام خلیج فارس را ازآنها استخراج کردم.

صفا یادآور شد: نام خلیج فارس در کتب مختلف تاریخی اعراب نشان می دهد که آنها اکنون با جعل نام خلیج فارس تنها درپی عقده گشایی با سرقت از تمدن دیگران هستند.

وی با بیان این که در تحقیقات و مطالعات خود کتاب حدیث "مسند ابی یعلی الموصلی البغدادی" مربوط به اهل سنت را نیز مطالعه کردم، تصریح کرد: در این کتاب حدیثی از پیامبر گرامی اسلام نقل شده که در آن پیامبر سه بار نام بحر فارس را از زبان مبارک خود جاری کرده اند.
نیما صفا درگیری افزود: این حدیث در صفحه 119 و 120 از جزء چهارم کتاب مسند ابی یعلی الموصلی البغدادی آمده است و احمد ابن علی ابن المثنی التمیمی (210-307 ه.ق) مولف این کتاب نیز از بزرگان علم حدیث نزد اهل سنت است.

این محقق تاریخ خلیج فارس افزود: این کتاب را انتشاراتی "دارالثقافة العربیة" در سال 1412 هجری قمری در دمشق به چاپ رسانده است و درباره روات این حدیث که جابر ابن عبدالله انصاری از پیامبر اکرم (ص) نقل کرده چنین آمده است: حدثنا ابو هشام الرفاعی، حدثنا محمد بن فضیل، حدثنا الولید ابن جمیع، عن ابی سلمة بن عبدالرحمن، عن جابر .

شرح حدیث: روزی پیامبر مکرم اسلام در جمع اصحابشان درباره دجال چنین می فرمایند: "...المدینة، ما باب من ابوابها الا ملک مصلت سیفه یمنعه و بمکة مثل ذالک." ثم قال: "فی بحر فارس، ما هو فی بحر الروم ما هو .ثلاثا." ثم ضرب بکفه الیمنی علی الیسری. ثلاثا.... که ترجمه آن به این شرح است: در مدینه هیچ دروازه‌ای نیست مگر این که فرشته‌ای در حالی که شمشیرش را بیرون آورده از ورود (دجال) جلوگیری کند. سپس پیامبر سه بار فرمودند: (دجال) در دریای فارس و دریای روم نیست و سپس سه بار کف دست راست خود را بر کف دست چپ شان زدند و در ذیل صفحه 120 این کتاب نیز به صحیح بودن این حدیث با عبارت "رجاله الصحیح" اشاره شده است.

صفا اضافه کرد: همین حدیث نیز در چاپ جدید تر این کتاب که در سال 1422 هجری قمری توسط دارالفکر بیروت به چاپ رسیده نیز آمده است که در جلد دوم، صفحه 214، ذیل حدیث شماره 2168 قرار دارد و نکته قابل توجه دیگر این است که همین حدیث درجلد اول، صفحه 298 و 299 از کتاب (حدیث الزهری) نوشته شده به دست ابی الفضل عبید الله ابن عبدالرحمن ،متوفی به سال 381 هجری قمری نیز آمده است که این کتاب در سال 1418 هجری قمری توسط انتشارات اضواء السلف در شهر ریاض عربستان سعودی به چاپ رسیده است.

وی گفت: اکنون از آنجایی که بیشتر تحریف‌ کنندگان نام خلیج فارس عرب هستند و خود را اهل سنت رسول خدا معرفی می‌کنند، بنابراین با ارائه چنین حدیثی آن جاعلان دو راه بیشتر ندارند یا این که در برابر سخن پیامبر عظیم الشان اسلام سر فرو آورند یا این که از این پس دیگر ادعای دین مداری نداشته باشند، زیرا همان طور که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «وَ ما یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْیٌ یُوحى‏» (نجم/4-3) از جانب خود حرفی نمی‌زند، مگر بر او وحی شود و در جای دیگر می‌فرماید: «وَ ما آتاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا» (حشر/ 7) هرچه پیامبر گفت عمل کنید و آنچه نهی کرد، ترک کنید و باز می‌فرماید: «مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ» (نساء/80) هرکس اطاعت از پیامبر کند، اطاعت از خداوند کرد، پس چگونه ممکن است، شخصی که خود را پیرو آن حضرت بر می شمرد، با سوء نیت و غرض ورزی و دشمنی دست به تحریف و جعل نام یک دریا بزند و زمینه نفاق را فراهم آورد.

این محقق تاریخ خلیج فارس با بیان این که این حدیث در همایش بین المللی خلیج فارس در 10 اردیبهست امسال در بندرعباس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد، تاکید کرد: باید از علمای اهل سنت مدرسه علوم دینی بندرعباس که مرا در شرح و ترجمه این حدیث کمک کردند، تشکر کنم و همچنین از زحمات آقای همایون امیرزاده دبیر سومین جشنواره بین المللی خلیج فارس و حجت الاسلام مرشدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان که برای رونمایی از این حدیث همکاری لازم را با بنده کردند، سپاسگذاری می‌کنم.
نیما صفا در گیری گفت: آیت‌الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز پس از بررسی مستندات، این حدیث را در این کتاب تائید کردند.

صفا در ادامه این گفتگو حدیثی که در آن پیامبر بزرگوار اسلام نام خلیج فارس را بیان فرموده اند، مقدس‌ترین سند در اثبات حقانیت نام خلیج فارس دانست و بیان داشت: این سند مهم در اثبات نام خلیج فارس دارای این ویژگی مهم و مقدس است که نام خلیج فارس از بان مبارک پیامبر جاری شده است و باید در روزهایی که تلاش های بسیاری برای جعل این واقعیت تاریخی می‌شود، نهادهای مسئول و رسانه ها بیشتر به این حدیث بپردازند.

وی یادآور شد: متاسفانه این روزها شاهد هستیم که در کتبی که با سرمایه براخی اعراب چاپ می‌شود، نام خلیج فارس جعل شده است یا حتی در زمینه مسابقات ورزشی نیز اقدام به جعل نام خلیج فارس می‌کنند و ما باید از وجود چنین حدیثی که مدرکی بسیار معتبر و مقدس است در تبلیغات رسانه‌ای خود استفاده کنیم.

این پژوهشگر در ادامه پیشنهاداتی در راستای بهره‌گیری از این حدیث نیز ارائه و اعلام کرد: با توجه به وجود نام خلیج و یا بحر فارس در کتب متعدد تاریخی، جغرافیایی، شعر و حدیث که توسط افراد معتبر در جهان عرب تالیف شده، این مستندات باید با برپایی نمایشگاه‌های دائمی و مقطعی در معرض دید عموم قرار بگیرند، چون ممکن است در چاپ جدید این کتب نام خلیج فارس جعل شود.

صفا در ادامه بیان پیشنهادات خود، اظهار داشت: اقدام به نصب و رونمایی از این حدیث در مقابل سفارت برخی کشورهای عربی به خصوص امارات متحده عربی در تهران و همچنین نصب این حدیث در مقابل کنسولگری امارات در بندرعباس به عنوان خاستگاه و مرکز خلیج فارس، اهداء این حدیث در قالب هدیه ویژه به صورتی که توسط هنرمندان کشورمان بر روی تابلو نوشته و آذین شود به تمامی سفارتخانه های کشورهای اسلامی عرب و غیر عرب از جمله پیشنهادات بنده است.

وی گفت: ثبت ملی این حدیث با عنوان "مقدس ترین سند نام خلیج فارس"، اهدای حدیث در قالب هنر ایرانی به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرخانه سازمان کنفرانس اسلامی، دبیرکل اتحادیه عرب، شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس، سازمان یونسکو، سازمان بین المللی مالکیت معنوی و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا به علت این که این کنفدارسیون از جعل نام خلیج فارس در لیگ امارات جلوگیری نکرده و حتی به نوعی از آن حمایت نیز کرده است.

ramin-002

عضو جدید
املایی

املایی

اول زنده بار ایران زنده باد ایرانی و زنده باد خلج نیل گون همیشه فارس

خدا لعنت کند قاجار که نتوانست این شهر های کوچک ما را حفظ کند که حالا این ملخ خورها واسه ما آدم شدن

و لعنت بر پادشاه قطر و پادشاه عربستان که دشمن هم ایران هستند و هم اسلام بعد ما هم باید نام دریای عمان را دریای ایران بگذاریم

برای چی انها در گوگل ارث نام جعلی به کار می برند و کسی کاری نمی کند؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران مالک معنوی پسوند اینترنتی "خلیج فارس" شد

نماینده ایران در مذاکرات آیکان از تایید دولتها برای ثبت پسوند اینترنتی خلیج فارس خبر داد و گفت: با حمایت ایران، تقاضای ثبت پسوند اینترنتی خلیج فارس که از سوی یک شرکت خارجی مطرح شده بود به تایید کمیته مشورتی دولتها در آیکان (GAC) رسید و این کمیته ایران را به‌عنوان مالک معنوی پسوند اینترنتی خلیج فارس شناخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید مهدیون اظهار داشت: به دنبال پذیرش درخواست ثبت دامنه های سطح بالا از سوی موسسه نامها و اعداد تخصیص‌ یافته اینترنتی (ICANN)، ثبت دامنه اینترنتی "دات پرشین گلف" مطرح شد.

رئیس کمیته تخصصی نامهای دامنه سطح بالا افزود: در این میان با توجه به درخواست یک شرکت ترکیه ای برای ثبت دامنه Persiangulf، اماراتیها نخستین اعتراضها را از سال گذشته آغاز کردند و خواستار ثبت نشدن این دامنه با توجه به مخالفت دولتهای 6 کشور حاشیه خلیج فارس شدند.

وی خاطرنشان کرد: این اعتراض ها تا جایی گسترش پیدا کرد که این کشورها تلاش کردند تا این نام مورد تایید کمیته مشورتی دولتها در آیکن (GAC) نرسد که با حمایت ایران و اسناد محکم مطرح شده، این درخواست کشورهای معترض رد شد.

نماینده ایران در مذاکرات آیکان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در این راستا تصریح کرد: با ارسال نامهایی به کمیته مشورتی دولتها در آیکن، سندهای تاریخی برای رد ادعای اعراب ارائه شد تا در نهایت این کمیته در اجلاسی که اوایل سال جاری در چین برگزار شد، نسبت به بررسی ادعا اقدام کرد.
وی ادامه داد: در این میان امارات که توانسته بود علاوه بر کشورهای عربی منطقه، برخی کشورهای دیگر را نیز با خود همراه کند، عنوان کرد که در منطقه نقطه هایی با نام خلیج فارس وجود ندارد که این موضوع بار دیگر مورد اعتراض ایران قرار گرفت.

مهدیون گفت: با بررسی مدارک و دلایل منطقی مطرح شده و از آنجایی که درخواست شرکت ترکیه ای و اعتراض ایران برای فراهم شدن امکان ثبت دامنه persiangulf بود و عربها آن را با نام مجعول عربی می خواندند، اعضای کمیته مشورتی دولتها در آیکان اعتراض امارات را بی نتیجه توصیف و اعلام کرد در صورتی امکان اعتراض برای ثبت نشدن دامنه خلیج فارس را دارند که بر سر نام فعلی آن یعنی خلیج فارس متفق القول باشند.

وی با بیان اینکه این موضوع فرصتی را فراهم کرد تا مدارک و اسناد محکم از سوی ایران برای اجلاس بعدی که در کشور آفریقای جنوبی برگزار می شد مهیا شود، تاکید کرد : ایران در اجلاس آفریقا با ارائه مستندات قانونی و تاریخی که از سوی وزارت امور خارجه تهیه شده بود و با استناد به کنوانسیون دریاهای آزاد مبنی بر اینکه به غیر حاشیه ساحلی 13 مایلی هر کشور، خلیج فارس جزو دریاهای آزاد است و هیچکس حق حاکمیتی روی آن ندارد؛ همچنین persiangulf یک نام با مالکیت معنوی معرفی شد که از قدیم الایام با نام ایران شناخته شده و جز ایران هیچکس حقی روی آن ندارد.

رئیس کمیته تخصصی نامهای دامنه سطح بالا ادامه داد: به این ترتیب، دامنه Persiangulf توانست سخت ترین مرحله برای ثبت را پشت سر بگذارد؛ بر این اساس و با وجود تلاش زیاد دولتهای کشورهای معترض برای قرار نگرفتن پسوند اینترنتی خلیج فارس در فهرست دوم دامنه های اینترنتی سطح بالا، مبنی بر توافق دولتها و اجماع آنها برای ثبت نشدن این دامنه و تعلیق موضوع به مدت بیش از یک سال، این پسوند اینترنتی با رای بالا وارد مراحل ارزیابی فنی و مالی شد.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2109201