تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
,
اینم دیگه خیلی توضیح داده نگاه نکرده به سوا ل 3و4 حذفه چون تابع تبدیل تاخیر داره هی باید فاز منفی بهش اضافه بشه نه که تو -180 وایسه ازبین یک و دو هم که صفر سمت راست فقط فاز رو کاهش میده
آره دادا تو راست میگی ما از اولش که شاگرد شما بودیم (الانم الکترونیک مدیون راهنمایی شما هستم) اون توضیحم ماله تقویه اما دوستم من شما خیلی کم سر میزنید شما نمیدونید بچه ها چه توضیحاتی میخواند(باید یه استاد وارد واین کاره، نظر وحلشو براشون بزاریم ما رو که قبول ندارد!!!) شاید آقای سیگما ،خیلی خوب بدونن دارم چی میگم

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
یک سوال دیگه
اوگاتا گفته رویت ناپذیری به دلیل حذف قطب و صفر به وجود میاد و یک مثال هم زده حالا ما نمیتونیم بدون چک کردن شرط رویت پذیری برای معادلات فضای حالت گزینه 1 بگیم با توجه به اینکه تابع تبدیلی که از این معادلات حالت بدست اومده از مرتبه 3 هست(مثل سیستم اصلی) پس سیستم رویت پذیره ولذا نمیتونه جواب باشه؟؟(چون تابع تبدیلی که میده با تابع تبدیل سیستم اصلی یکی نیست)

من یه مطلبی رو راجع به رویت پذیری و کنترل پذیری و پایداری داخلی بگم دوستان خیلی دقت بکنن اگه نفهمیدید حفظش کنید

یک سیستم اگر حذف صفر و قطب ناپایدار داشته باشه قطعا پایداری داخلی نداره و بالعکس یعنی اگر یک سیستم پایدار داخلی نبود حذف صفر و قطب ناپایدار رخ داده

یک سیستم اگر درش حذف صفر و قطب رخ بده (طبیعتا دیگه کاری با حذف صفر و قطب ناپایدار نداریم چون سیستم رو ناپایدار داخلی می کنه)سیتم قطعا یا کنترل ناپذیر یا مشاهده ناپذیر هست به همچنین بر عکس یعنی اگر سیستم مشاهده ناپذیر یا کنترل ناپذیر باشه قطعا حذف صفر و قطب رخ داده

اما از کجا حذف صفر و قطب رو بفهمیم؟
اگر تابع تبدیل حلقه باز رو بدن یا مثلا سیستم اصلی در کنار کنترلر به راحتی قابل تشخیص هست
اما اگه تابع تبدیل حلقه بسته رو بدن نمی توانید حذف صفر و قطب رو تشخیص بدید
در واقع نیاز به معادلات حالت دارید و محاسبه مقادیر ویژه A اگر مقادیر ویژه با قطب های سیستم برابر بود یعنی سیستم قطعا کنترل پذیر و مشاهده پذیر هست و حذف صفر و قطب رخ نمیده پس در حالت کلی لزومی نداره مقادیر ویژه سیستم با قطب های سیستم برابر باشند

navid_r

این کدوم میشه جوابش. خیلی به نظرم اسونه اما دوستم میگه سوال اصلا اشتباه !!!!!نظر شما چیه؟مشاهده پیوست 133770
اول از همه بدون لحظه شک گزینه 3 و 4 رد هستند.چرا؟چون تابع تاخیر دارن و اون تاخیر باعث میشه هی فاز ازش کم کنه در واقع میشه منفی jw که w به سمت بی نهایت بره حد بالا نداره در صورتی که سوال میگه فاز نهایتا تو -180 وایمیسه

از طرفی ما از اول تا اخرش رفتار قطب و صفر هامون به صورتی هستند که فاز رو کاهش میدن .خوب در چه صورت میشه؟اگه صفر به صورت نانمینیمم فاز باشه رفتارش به صورت کاهش فاز و اگه قطب مینیمم فاز باشه کاهش فاز هست پس میشه گزینه 2

mojii_joon

عضو جدید
من یه مطلبی رو راجع به رویت پذیری و کنترل پذیری و پایداری داخلی بگم دوستان خیلی دقت بکنن اگه نفهمیدید حفظش کنید

یک سیستم اگر حذف صفر و قطب ناپایدار داشته باشه قطعا پایداری داخلی نداره و بالعکس یعنی اگر یک سیستم پایدار داخلی نبود حذف صفر و قطب ناپایدار رخ داده

یک سیستم اگر درش حذف صفر و قطب رخ بده (طبیعتا دیگه کاری با حذف صفر و قطب ناپایدار نداریم چون سیستم رو ناپایدار داخلی می کنه)سیتم قطعا یا کنترل ناپذیر یا مشاهده ناپذیر هست به همچنین بر عکس یعنی اگر سیستم مشاهده ناپذیر یا کنترل ناپذیر باشه قطعا حذف صفر و قطب رخ داده

اگر تابع تبدیل حلقه باز رو بدن یا مثلا سیستم اصلی در کنار کنترلر به راحتی قابل تشخیص هست
در واقع نیاز به معادلات حالت دارید و محاسبه مقادیر ویژه A اگر مقادیر ویژه با قطب های سیستم برابر بود یعنی سیستم قطعا کنترل پذیر و مشاهده پذیر هست و حذف صفر و قطب رخ نمیده پس در حالت کلی لزومی نداره مقادیر ویژه سیستم با قطب های سیستم برابر باشند
ممنون از توضیحات کاملتون.اما من سوالمو یه بار دیگه اینطوری مطرح میکنم،سیستمی که 3 تا معادله فضای حالت داره و تابع تبدیلش از مرتبه 3 هست ممکنه رویت ناپذیر باشه،یا به عبارت دیگه ممکنه که حذف قطب و صفر در اون صورت گرفته باشه؟؟؟

navid_r

تابع تبدیل بدست اومده کاملا وابسته به طرز تعریف متغییرهای حالت هست، طوری که میشه کاری کرد که با یک گراف و با تعریف متفاوت متغییرهای حالت تابع تبدیلهای گوناگونی بدست بیاد، مثلا فلان ورودی یا فیدبک یا ... مشاهده پذیر خروجی نباشند و در این صورت در تابع تبدیل ظاهر نمیشن
دوست خوب حرفتون یه کوچولوش ایراد داره
ببین درسته معادلات خالت و خروجی سیستم های دینامیکی منحصر به فرد نیستن ولی به ازای تبدیل های همانندی تمام ویژگی های یک سیستم اعم از مشاهده پذیری و پایداری حفظ میشن و تغییر نمی کنن
اصلا قضییه داریم اگه یک تابع تبدیل یک ورودی یک خروجی سره تحققی کنترل پذیر و رویت پذیر از مرتبه n داشته باشه هر تحقق مرتبه n دیگه از تابع تبدیل داده شده باید کنترل پذیر و رویت پذیر باشه
اما اگه درجه از n بالاتر بره قطعا اون تحقق رو میتونیم طوری بسازیم که سیستم یکی از اون ویژگی ها رو نداشته باشه
یعنی اگه تعداد متغییر های حالت یکسان باشه حرف شما غلط ولی اگه ببریم بالاتر حرف شما درست

navid_r

ممنون از توضیحات کاملتون.اما من سوالمو یه بار دیگه اینطوری مطرح میکنم،سیستمی که 3 تا معادله فضای حالت داره و تابع تبدیلش از مرتبه 3 هست ممکنه رویت ناپذیر باشه،یا به عبارت دیگه ممکنه که حذف قطب و صفر در اون صورت گرفته باشه؟؟؟

ببین شما اگه فهمیدی سیستم دارای سه مقدار ویژه هست یعنی ماتریس A سه در سه هستش و محاسبه کردی دیدی سیستم سه تا قطب داره دیگه تمومه!این تحققی که دراوردی مینیمال هست و رویت پذیر و کنترل پذیر هست یعنی نه صورت نگرفته

اشتباه نکنی دوست خوب حذف صفر و قطب لزوما به معنی رویت ناپذیری نیست .یا رویت ناپذیری یا کنترل ناپذیری یا هم هر دو .

mojii_joon

عضو جدید
ببین شما اگه فهمیدی سیستم دارای سه مقدار ویژه هست یعنی ماتریس A سه در سه هستش و محاسبه کردی دیدی سیستم سه تا قطب داره دیگه تمومه!این تحققی که دراوردی مینیمال هست و رویت پذیر و کنترل پذیر هست یعنی نه صورت نگرفته

اشتباه نکنی دوست خوب حذف صفر و قطب لزوما به معنی رویت ناپذیری نیست .یا رویت ناپذیری یا کنترل ناپذیری یا هم هر دو .
زدی به هدف،ممنون

navid_r

دو تا قضییه بگم یه وقت اومد

اگه دو سیستم رو موازی کنیم سیستم اصلی که حاصل از موازی کردن این دو سیستم هست شرط لازم و کافی برای اینکه کنترل پذیر (رویت پذیر) باشه اینه که هر دو سیستم هایی که موازی کردیم کنترل پذیر (رویت پذیر)باشند

اگه دو سیستم رو سری کنیم سیستم اصلی که حاصل از سری کردن این دو سیستم هست شرط لازم ولی غیر کافی برای اینکه کنترل پذیر (رویت پذیر) باشه اینه که هر دو سیستم هایی که موازی کردیم کنترل پذیر (رویت پذیر)باشند

دیگه بیشتر از این و صحبت هایی که شد راجع به فضای حالت درگیر نکنید اما یکسری قضییه دیگه که حفظ بودنش ضرری نداره
با فیدبک حالت و فیدبک خروجی صفر های یک سیتم جابه جا نمیشن

اثر اضافه کردن قطب به تابع تبدیل حلقه بسته : هرچه قطب به مبدا نزدیک تر شود فراجهش کم تر می شود و زمان صعود افزایش می یابد
Capture.jpg
اثر اضافه کردن صفر به تابع تبدیل حلقه بسته:
Capture.jpg
صفر های اضافه شده نزدیک مبدا فراجهش چندصددرصد ایجاد می کنند

navid_r

مقایسه PD و PI
Capture.jpg

کنترل کننده پیش فاز پس فاز حداکثر 90 درجه فاز اضافه می کند و کنترلر پیش فاز حداکثر 30 40 درجه دقیق یادم نیست
Capture.jpg

در سیتم های نوع دو و بالاتر استفاده از کنترلر پس فاز مناسب نیست

اینارو نمی خواد بفهمید ما هم نفهمیدیم چون یکم سخته و حفظ کنید بهتره چون در همین حد از شما سوال می کنن

آخرین ویرایش:

afba

عضو جدید
دو تا قضییه بگم یه وقت اومد

اگه دو سیستم رو موازی کنیم سیستم اصلی که حاصل از موازی کردن این دو سیستم هست شرط لازم و کافی برای اینکه کنترل پذیر (رویت پذیر) باشه اینه که هر دو سیستم هایی که موازی کردیم کنترل پذیر (رویت پذیر)باشند

اگه دو سیستم رو سری کنیم سیستم اصلی که حاصل از سری کردن این دو سیستم هست شرط لازم ولی غیر کافی برای اینکه کنترل پذیر (رویت پذیر) باشه اینه که هر دو سیستم هایی که موازی کردیم کنترل پذیر (رویت پذیر)باشند

دیگه بیشتر از این و صحبت هایی که شد راجع به فضای حالت درگیر نکنید اما یکسری قضییه دیگه که حفظ بودنش ضرری نداره
با فیدبک حالت و فیدبک خروجی صفر های یک سیتم جابه جا نمیشن

اثر اضافه کردن قطب به تابع تبدیل حلقه بسته : هرچه قطب به مبدا نزدیک تر شود فراجهش کم تر می شود و زمان صعود افزایش می یابد
مشاهده پیوست 133800
اثر اضافه کردن صفر به تابع تبدیل حلقه بسته:
مشاهده پیوست 133801
صفر های اضافه شده نزدیک مبدا فراجهش چندصددرصد ایجاد می کنند

وقتی داریم اثر افزودن صفر یا قطب به سیستم درجه 2 رو بررسی میکنیم خیلی مهمه که بدونیم سیستم ما در کدومیک از حالت های زیر/فوق میرا یا بحرانی هست؟!؟ویا تو سوالاتی که اثر تغییرات زتا و....روی سرعت یا فراجهش مد نظره.بعنوان مثال:
هسته ای74 یه سوال دادن که اگر زتا ی یه سیستم درجه دو کم شه در پاسخ به ورودی پله چه تغییری داریم؟

مقدار حداکثر جهش..........مییابد و پاسخ سیستم...............میشود.
جواب تقوی:افزایش.سریعتر(صفحه 77 راهیان)
جواب آریاز:افزایش.کندتر(صفحه125)

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند تا سوالو تو هم مطرح کردم ولی این تناقض ها وجود دارن!!!!!!!!

navid_r

وقتی داریم اثر افزودن صفر یا قطب به سیستم درجه 2 رو بررسی میکنیم خیلی مهمه که بدونیم سیستم ما در کدومیک از حالت های زیر/فوق میرا یا بحرانی هست؟!؟ویا تو سوالاتی که اثر تغییرات زتا و....روی سرعت یا فراجهش مد نظره.بعنوان مثال:
هسته ای74 یه سوال دادن که اگر زتا ی یه سیستم درجه دو کم شه در پاسخ به ورودی پله چه تغییری داریم؟

مقدار حداکثر جهش..........مییابد و پاسخ سیستم...............میشود.
جواب تقوی:افزایش.سریعتر(صفحه 77 راهیان)
جواب آریاز:افزایش.کندتر(صفحه125)

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند تا سوالو تو هم مطرح کردم ولی این تناقض ها وجود دارن!!!!!!!!

ببینید راجع به سریع بودن سیستم معیار ما پاسخ حالت گذرا نیست بلکه پاسخ حالت ماندگار هست یعنی اگه بیایم زمان صعود رو معیار قرار بدیم برای سریع بودن در اشتباهیم چون ما دلمون می خواد سیستم زودتر به حالت ماندگار برسه لذا وقتی سیستم زیتا کم کنه در یک سیستم استاندارد پس زمان نشست زیاد میشه پس سیستم کند میشه بله اگه بیایم معیار زمان صعود باشه حرف شما درسته این بررسی باید صورت بگیره

اما من مخصوصا بررسی صفر به حلقه باز رو ننوشتم چون ایراد شما پیش میاد ولی در موارد ذکر شده همیشه اون اتفاق میفته

• Like
واکنش ها: afba

navid_r

این سوالم به نظر من ایراد داشت یعنی طراح تو جواب اشتباه کرده فقط x2 مهمه اومده گفته
dx2=x3 این اشتباه نیس ؟؟پس اون منفی x1 که وارد میشه چی؟؟؟ اشتباه کرده درسته؟مشاهده پیوست 133377

من به نظرم راه حل درست رو نوشتم اگه اشتباه بود شرمنده
IMG_0108.jpg

faz123

عضو جدید
رو چه حساب اشتباهه؟؟!! گزینه 2 صحیحه سیستم f-il-ter تمام گذره دیگه(آخه درست مینویسم سانسور میشه!:D)

اره منم همین رو گفتم میگفت نه من از استاد پرسیدم گفته اشتباهه از من اصرار ازون انکار خوب خدا رو شکر ابروم رو خریدم!!!!!

faz123

عضو جدید

واسه من که این قسمت هارو نخوندم توضیحاتتون عالی بود

Joe_Bel

کاربر ممتاز

دادا اون جاشو خوب اومدی پس این سوال با گفته های شما گزینه 4 جواب میشه
4.jpg

Joe_Bel

کاربر ممتاز
این ماجرای صفر سمت راست مثله قطب سمت چپ عمل میکنه چیه؟کتاب من ازین لفظ اصلا استفاده نکرده این کارو فقط تو منحنی فاز میتونی انجام بدی از نظری 1-s و و یک منهای s یکیه ؟چطوریاس؟
توی این سوال گفته گین dc گزینه 3 -10 خوب یعنی s=0 -10 گزینه 4 هم همینطوره که پس چرا فقط زده گزینه 3 گینش -10 مگه اینطوری بدست نمیاد گین؟

خوب خودش گفته از نظر منحنی فاز
اون یکی سوالم دیگه باید از خود آقای تقوی پرسید که چرا اینو گفته

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوالم به نظر من ایراد داشت یعنی طراح تو جواب اشتباه کرده فقط x2 مهمه اومده گفته
dx2=x3 این اشتباه نیس ؟؟پس اون منفی x1 که وارد میشه چی؟؟؟ اشتباه کرده درسته؟مشاهده پیوست 133377

http://uploadpa.com/beta/12/hmj8jxsjwuenw8ir44a.jpg

اینم حل من

چیزی که خیلی از دوستان بهش توجه نمیکنن اینه که باید مجموع سیگنالهای وارد شونده به گره های مشتق متغییرهای حالت را حساب کرد نه خود متغییر های حالت

آخرین ویرایش:

navid_r

http://uploadpa.com/beta/12/hmj8jxsjwuenw8ir44a.jpg

اینم حل من

چیزی که خیلی از دوستان بهش توجه نمیکنن اینه که باید مجموع سیگنالهای وارد شونده به گره های مشتق متغییرهای حالت را حساب کرد نه خود متغییر های حالت
واقعا سوال جالبی هست راه شما منو به شک انداخت اول اگه اجازه بدید از طریق محاسبه مقادیر ویژه گزینه 4 و معادله مشخصه شکل درستی گزینه رو بهتون نشون بدم

IMG_0110.jpg

IMG_0112.jpg
ببینید اشتباه شما در اینجاست که از فیدبکی که از x1 گرفته شده هیچ استفاده ای نکردید در واقع ادعا می کنید که چه اون فیدبک باشه چه نباشه معادلات یکسانه .یعنی برای دو سیستم کاملا متفاوت معادلات یکسان بدست اوردید
راستی منم تو حلم یه ضریب 2 اشتباهی اوردم که باید اصلاح بشه ولی سوال خوبی بود بدرد کوییز می خوره!!
خوشحال شدم

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا سوال جالبی هست راه شما منو به شک انداخت اول اگه اجازه بدید از طریق محاسبه مقادیر ویژه گزینه 4 و معادله مشخصه شکل درستی گزینه رو بهتون نشون بدم

مشاهده پیوست 133898

مشاهده پیوست 133899
ببینید اشتباه شما در اینجاست که از فیدبکی که از x1 گرفته شده هیچ استفاده ای نکردید در واقع ادعا می کنید که چه اون فیدبک باشه چه نباشه معادلات یکسانه .یعنی برای دو سیستم کاملا متفاوت معادلات یکسان بدست اوردید
راستی منم تو حلم یه ضریب 2 اشتباهی اوردم که باید اصلاح بشه ولی سوال خوبی بود بدرد کوییز می خوره!!
خوشحال شدم
ممنون دوست عزیز، ولی امکان نداره به واسطه تعریف متفاوت متغییرهای حالت در این مثال یک سری مقادیر وِیژه در خروجی دیده نشه؟ مثلا مشاهده ناپذیر بوده باشه؟ همیشه که تمام مقادیر ویژه معادلات حالت با مقادیر ویژه تابع تبدیل خروجی سیستم برابر نیست
این سوال آزمون پارسه بود که جوابشم مثل من اعلام کرده
بازم ممنون

navid_r

ممنون دوست عزیز، ولی امکان نداره به واسطه تعریف متفاوت متغییرهای حالت در این مثال یک سری مقادیر وِیژه در خروجی دیده نشه؟ مثلا مشاهده ناپذیر بوده باشه؟ همیشه که تمام مقادیر ویژه معادلات حالت با مقادیر ویژه تابع تبدیل خروجی سیستم برابر نیست
این سوال آزمون پارسه بود که جوابشم مثل من اعلام کرده
بازم ممنون

:gol:
نه دیگه من الان ثابت کردم سیستم مینیمال هست .اصلا وقتی درجه مقادیر ویژه سیستم با درجه معادله مشخصه یکسان و برابر باشه یعنی حذف صفر و قطب رخ نداده و دقت کنید فقط و فقط در صورت حذف صفر و قطب هست که سیستم از مشاهده پذیری یا کنترل پذیری درمیاد .اصلا این دو تا معادل هم دیگه هستند چه بگیم سیستم مشاهده نا پذیر یا کنترل ناپذیره چه بگیم حذف صفر و قطب رخ داده
در واقع حرف شما درسته همیشه معادلات مشخصه و مقادیر ویژه برابر نیستند که یعنی سیستم مینیمال نیست ولی من جداگانه معادله مشخصه بدست اوردم و دیدم همون معادله مقادیر ویژه هست پس یک تحقق مییمال هست
همون چند تا پست پیش یه صحبتی راجع به مشاهده ناپذیری و کنترل پذیری کردم دقیقا همونه
;)

اصلا حل پارسه ملاک نیست بسیار بسیار غلط های زیادی دیده شده خود من سال خودم همینجوری ازش غلط می گرفتم!سیگنالشم افتضاحه.از من به شما نصیحت سراغ راه های تشریحی پارسه نرید به حل استاد های مطمئن مثل ابی دانشگاه تهران رجوع کنید
موفق باشید دوست خوب

یه چیز دیگه هم اینکه اگر یک تحقق مرتبه n داشتیم که کنترل پذیر و رویت پذیر بود امکان نداره تحقق مرتبه n ای دیگه از همون سیستم پیدا کنیم که کنترل پذیر و رویت پذیر نباشه

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من کنترل 90 پارسه دارم؛ بار اول که کردم هر آزمونش 4و5 غلط ازش درآوردم و بعضی سوالاتشو در اینجا قرار دادم که نظراتی جالبی شندیم (سوال غیر استاندارده) 777 (18).gif اما بعد چند ماه که اطلاعاتم تکمیل تر شد متوجه شدم که سوالات درست و حل همه شونم درست بوده به این نتیجه رسیدم که چه جوری خود شخص سوال طرح کرده جوابش اشتباه باشه و من به روشهای پارسه اعتماد کردم و سوالهای کنکور راحت تر حل کردم
راستی امسال 60 درصد سوالات کنترل سنجش همین آزمونهای پارسه بود که برای همه جالب بود (مخصوصا اون سوالاتی که از پارسه بود) اما اگه دفترچه سوالات ماله پارسه باشه حتما سوال غیر استاندارده چون همه میگن
:w05:، درسته بچه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 777 (46).gif

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه من الان ثابت کردم سیستم مینیمال هست .اصلا وقتی درجه مقادیر ویژه سیستم با درجه معادله مشخصه یکسان و برابر باشه یعنی حذف صفر و قطب رخ نداده و دقت کنید فقط و فقط در صورت حذف صفر و قطب هست که سیستم از مشاهده پذیری یا کنترل پذیری درمیاد .اصلا این دو تا معادل هم دیگه هستند چه بگیم سیستم مشاهده نا پذیر یا کنترل ناپذیره چه بگیم حذف صفر و قطب رخ داده
در واقع حرف شما درسته همیشه معادلات مشخصه و مقادیر ویژه برابر نیستند که یعنی سیستم مینیمال نیست ولی من جداگانه معادله مشخصه بدست اوردم و دیدم همون معادله مقادیر ویژه هست پس یک تحقق مییمال هست
همون چند تا پست پیش یه صحبتی راجع به مشاهده ناپذیری و کنترل پذیری کردم دقیقا همونه
;)

اصلا حل پارسه ملاک نیست بسیار بسیار غلط های زیادی دیده شده خود من سال خودم همینجوری ازش غلط می گرفتم!سیگنالشم افتضاحه.از من به شما نصیحت سراغ راه های تشریحی پارسه نرید به حل استاد های مطمئن مثل ابی دانشگاه تهران رجوع کنید
موفق باشید دوست خوب

یه چیز دیگه هم اینکه اگر یک تحقق مرتبه n داشتیم که کنترل پذیر و رویت پذیر بود امکان نداره تحقق مرتبه n ای دیگه از همون سیستم پیدا کنیم که کنترل پذیر و رویت پذیر نباشه

ممنون دوست عزیز بابت توضیحاتتون
آره اینکه حل پارسه و خیلی موسسات دیگه مشکل داره که بحثی نیست
اما چون تو حل کتابهای دانشگاه تهران فقط مشتق متغییرهای حالت رو با جمع سیگنالها بدست آورد گفتم حتما کلیت داره(من فقط به حلهای دکتر خاکی صدیق خیلی اعتماد دارم) ممنون که از شک در آوردیم:gol:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کنترل 90 پارسه دارم؛ بار اول که کردم هر آزمونش 4و5 غلط ازش درآوردم و بعضی سوالاتشو در اینجا قرار دادم که نظراتی جالبی شندیم (سوال غیر استاندارده) مشاهده پیوست 133915 اما بعد چند ماه که اطلاعاتم تکمیل تر شد متوجه شدم که سوالات درست و حل همه شونم درست بوده به این نتیجه رسیدم که چه جوری خود شخص سوال طرح کرده جوابش اشتباه باشه و من به روشهای پارسه اعتماد کردم و سوالهای کنکور راحت تر حل کردم
راستی امسال 60 درصد سوالات کنترل سنجش همین آزمونهای پارسه بود که برای همه جالب بود (مخصوصا اون سوالاتی که از پارسه بود) اما اگه دفترچه سوالات ماله پارسه باشه حتما سوال غیر استاندارده چون همه میگن
:w05:، درسته بچه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مشاهده پیوست 133914
یوسف جان این موسسات خیلی سوالات رو برا هم پاس کاری میکنن اما من به شخصه سوالاتی مذخرف تر از پارسه ندیدم مخصوصا سیگنالش!!!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
یوسف جان این موسسات خیلی سوالات رو برا هم پاس کاری میکنن اما من به شخصه سوالاتی مذخرف تر از پارسه ندیدم مخصوصا سیگنالش!!!

سگینالش قبول دارم چرته
خیلی از سوالتشونو از کتاب تست مومن زاده کپی کردن

بالا