اعتراض جدی به سوالات درک عمومی

اعتراض جدی به سوالات درک عمومی

• مجموع رای دهندگان
    78
وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
با توجه به اعتراضات زیادی که بچه های معماری از سوالات درک عمومی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد مطرح می کنن و مبهم بودن بعضی از این سوالات یا مشخص نبودن منابع و یا غیر مرتبط بودن آن با معماری و شباهت آن به سوالات هوش این تاپیکو زدم تا بیاین نظرتونو کلا بدین!;)

راستی یادتون نره تو نظر سنجی شرکت کنین!:cool:

حتما اگه نظرتون حذف درک عمومی از آزمون هست و راهکاری عملی و موثر به ذهنتون می رسه تا صدای اعتراضات رو به گوش سازمان برسونیم حتما مطرح کنین!

من تو نظر سنجی "از طریق سایت" رو گذاشتم منظورم این بود که در ادامه یا آخر متنی که برای اعتراض به تک تک سوالات تایپ می کنید حتما یادتون نره به نامعقول بودن کلیت سوالات درک و غلط بودن نحوه طراحیش هم اشاره کنید و پیشنهاد حذف این گروه رو خواستارشین تا درصد شانسی بالا رفتن عده ای گرفته بشه و بدونن افرادی هستند که با ماهیت سوالات درک مشکل دارن!!! یادتون نره هاااااااااااااا....! خواهشا!

خودتونو دست کم نگیرید !! قطره قطره جمع گردد وانگهی ....

:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید تو سوال نظر سنجی " چیه" " ه" ش افتاده! به بزرگی خودتون ببخشید!:)

farshid_hashemi

عضو جدید
نمیشه که حذف شه

به نظر من باید تعداد سوالا بره بالا
20 تا سوال چند تا بدی داره
شامل مورد 1
مورد 2
مورد 3

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه که حذف شه

به نظر من باید تعداد سوالا بره بالا
20 تا سوال چند تا بدی داره
شامل مورد 1
مورد 2
مورد 3

چرا نمیشه حذف شه؟ الان آزاد حذف کرده! مطمئن باش من اگه ندونم کتاب فروشی بوده یا کفش فروشی هیچ فرقی نمی کنه!سوالاش مایه ی تمسخره واسه دانشجوهای رشته های دیگه اونوقت واسه ما شده معضل!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعجب می کنم !چرا اصلاحات ؟ حذف کامل که خیلی بهتره! این تیپ سوالاتی که منبع نداره باید کلا حذف شه! فکر اونجاشو نکنین که سازمان سنجش میکنه یا نمی کنه ! شما نظرخودتونو با فکر کاملا باز بدید که اصلا درسته همچین سوال ها یی در یک آزمون معتبر باشه! آیا اینها وافعا سوالاتی معتبر و قابل ارزش برای سنجش معماری هستند؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله .از ما که گذشت ولی باید حذف شه .مسخره است.

اگه اخبارو دنبال می کنی حتما دیدی که بعد از بعضی از آزمونا دانشجوها اعتراض می کنن و اگه اعتراضات شدید باشه تو همون سال هم ترتیب اثر می دن!
به هر حال خواهش می کنم دنباله متن اعتراضاتی که می نویسی برای سوال های مختلف حتما نارضایتیت رو (اگه از سوالای درک واقعا ناراضی هستین) اعلام کنین تا حداقل سازمان سنجش بدونه! منم این کارو می کنم!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
می بینم که تاپیک رفته پایین! اگه نظر ندین می ره پایین ! نظر سنجی هم فراموش میشه! ساعت 4 به بعد وقت نوشتن اعتراضاته! دوستانی که مخالفن یادتون نرهههههههههههههههه!

tiny memar

عضو جدید
ببينيد پارسال هم سوالات درك عمومي سخت بود اما كليد منطقي بود درصدا هم خوب بود امسال از قصد بنظر مياد اين روند را پيشي گرفتن تا درصد همه درك پايين بياد:( بنظرم بايد حتما اعتراض كرد به نوع طراحي و طراح سوالات يعني اصلاحات منطقي بنظر مياد :redface: اگر بخوان روند طراحي و پاسخ هاي غير منطقي امسال پيشي بگيرند همان حذف بشه بهتره :razz:

kamyab_64

عضو جدید
طراحی سوالای درک واقعا مسخره بود...باید یه فکری به حالش بکنن.

ولی چه فایده؟؟؟؟؟؟؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط پیش هم غر غر کردن و به همدیگه ثابت کردن که من درست می گم و اینم دلیلش تغییری تو نتیجه ایجاد نمی کنه!امسال می گذره و بعدا از اینکه کاری نکردیم غبطه می خوریم! همه ی سوالات درک کلا زیر سوالن!!باید به سازمان حتما بفهمونیم! آیه یاس نمیشه و نمی کنه و چه فایده هم انقد نخونین! همینه که هیچ وقت وضع تغییر نمی کنه و هر سال بدتر میشه!

Eight

عضو جدید
بچه ها به نظر میاد که باید قید درصدمون رو توی درک بزنیم.

lale mir

عضو جدید
درک منظر هم که بدتر از درک عمومیه آخه باز از سوالای درک عمومی میشه برداشت های متفاوت کرد...درک منظر که عین جملات کتاب هستش و جواب ها یه چیز دیگه!

sheryz

عضو جدید
تو سایت سنجش فقط یه گزینه گذاشته اونم تجدید نظر جواب سوالاس

sheryz

عضو جدید
تازه گذاشته تو سایت بالای کلید آزمون باید ثبت نام کنین

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا برای درصد درک خودم متاسفم ! فوق العاده پایین تر از بقیه است.... به جز درک میانگین بقیه رو 45 50 است ولی این درک کلا خیلی میارتش پایین! به خاطر یه مشت سوال مزخرف! که اصلا دونستن یا ندونستنشون سواد محسوب نمیشه باید قید سراسریو بزنم! حس می کنم عمرم تلف شد همین!

راستی یه سوال : جزوه ی استادای دانشگاه های مختلف جز منابع معتبر محسوب میشه؟

امیدوارم تعداد زیادی از سوالای درک حذف شه!​

hamost

عضو جدید
حمید

حمید

من پارسال درک رو 60 درصد زدم ولی امسال 26 درصد
6 ماه از کارو زندگیم زدم 30 تا کتاب خوندم که آخرش کی چی بشه ؟؟ اصلا به من چه که طول این میله برابر اینه یا نه اصلا به من چه که فلان بنا تو فلان جا هست
سازشون کجا بود پس ؟؟؟ فکر کنم سازمان سنجش قرارداش رو با گلابچی به هم زده........
....//....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir architect77

عضو جدید
منم مثل شما دوستاي عزيزم شش ماه درس خوندم از همه چي زدم به خاطر اين كنكور.همه زحماتم به خاطر سوالاي مبهم درك معماري از بين رفت.شايد ايراد از درك و شعور منه شايد واقعا دركم از زندگي پايينه!متاسفانه سرنوشت ما رو بايد اين سوالاي قشنگ درك تعيين كنه!!!!!!!

zazar5414

عضو
من واقعا برای درصد درک خودم متاسفم ! فوق العاده پایین تر از بقیه است.... به جز درک میانگین بقیه رو 45 50 است ولی این درک کلا خیلی میارتش پایین! به خاطر یه مشت سوال مزخرف! که اصلا دونستن یا ندونستنشون سواد محسوب نمیشه باید قید سراسریو بزنم! حس می کنم عمرم تلف شد همین!

راستی یه سوال : جزوه ی استادای دانشگاه های مختلف جز منابع معتبر محسوب میشه؟

امیدوارم تعداد زیادی از سوالای درک حذف شه!​

عزیزم غصه نخور شرایطه همه همینه.....درصد آی همین حدوده...40 تا 45%

zazar5414

عضو
من پارسال درک رو 60 درصد زدم ولی امسال 26 درصد
6 ماه از کارو زندگیم زدم 30 تا کتاب خوندم که آخرش کی چی بشه ؟؟ اصلا به من چه که طول این میله برابر اینه یا نه اصلا به من چه که فلان بنا تو فلان جا هست
سازشون کجا بود پس ؟؟؟ فکر کنم سازمان سنجش قرارداش رو با گلابچی به هم زده........
....//....
جانا سخن از دل ما میگویی........
فک میکنم نتونستن با گلابچی قرارداد تازه ببندن!!!میگن توقعات گلابچی بالا رفته!!!!
ظاهرا با خوشنویس به تفاهم رسیدن!!!
سوال ا همه از جزوه ایشون بود!

royafshp

عضو جدید
به نظر من که سوالاي درک خيلي مسخرست، منظورم اينه که درسته که اين نوع سوالا ممکنه نشون دهنده ي ديد معماري باشه ولي به نظر من اصلا استاندارد نيست و 70% سوالاي درک سليقه ايه!! من فکر مي کنم بايد درک حذف بشه . . .

esmikhani.m

عضو جدید
جانا سخن از دل ما میگویی........
فک میکنم نتونستن با گلابچی قرارداد تازه ببندن!!!میگن توقعات گلابچی بالا رفته!!!!
ظاهرا با خوشنویس به تفاهم رسیدن!!!
سوال ا همه از جزوه ایشون بود!

من میگم صدیق الکی سراغ یه استاد نمیره....

به نظر من (ارشد فقط به درک عمومیشه) وگرنه اصلا ارشد معنی نداره کسی هم که امتحان ارشد میده باید استعداد بالایی در حل مسائل پیشبینی نشده داشته باشه کسی هم که درک عمومی رو بهتر بزنه به این معنیه که راحت تر میتونه مسائل پیشبینی نشده رو حل کنه و مطمئنا طراح خوبی هم هست در کل اگر تعداد سوالات عمومی رو بیشتر کنن خیلی عالی میشه معمار شدن که به درس زیاد خوندن نیست

alireza dvb

عضو جدید
به نظر من (ارشد فقط به درک عمومیشه) وگرنه اصلا ارشد معنی نداره کسی هم که امتحان ارشد میده باید استعداد بالایی در حل مسائل پیشبینی نشده داشته باشه کسی هم که درک عمومی رو بهتر بزنه به این معنیه که راحت تر میتونه مسائل پیشبینی نشده رو حل کنه و مطمئنا طراح خوبی هم هست در کل اگر تعداد سوالات عمومی رو بیشتر کنن خیلی عالی میشه معمار شدن که به درس زیاد خوندن نیست

100 % موافقم

اگه درک عمومی حذف بشه اونوقت چجوری خلاقیت و قدرت تجسم و شم معماری افراد رو بسنجن؟!!!!.... اگه قرار باشه همشون منبع داشته باشن اونوقت با ارشد حسابداری یا حقوق چه فرقی میکنه !!!!!

اما با اینکه اصلاح بشه موافقم ....

به نظرم بی اهمیت ترین درسش همون تاریخ معماری هستش که باید ضریبشو 1 بذارن.... حداقل ضریبش باید از زبان کمتر باشه !!!!

مثلا میان کتاب نویفرت رو به عنوان منبع سوالات معرفی میکنن !!!!!.... آخه چه لزومی داره کسی نویفرتو حفظ باشه!!!!... نویفرت یه کتاب مرجعه که هر وقت لازم باشه یه معمار یا طراح بهش رجوع میکنه .... تازه خیلی از مسائل ارگونومیکش با آنتروپومتری ما ایرانیا جور در نمیاد .....

به نظر من باید توی منابع سوالاتشون هم بازنگری کنن ....

آخرین ویرایش:

alireza dvb

عضو جدید
راستی یه چیز دیگه.....

چرا توی کنکور هیچ سوالی از نرم افزارای کامپیوتری نمیدن ؟؟...مثل auto cad و 3d max و ....

چرا کنکور معماری با زمان رضاخان فرقی نکرده؟

چرا هنوز به اسکیس دستی انقدر اهمیت میدن ؟... کاملا منسوخ شده .... اگرم باشه بیشتر جنبه تزئیینی داره کناره 3d .... که اونم با قلم دیجیتال میکشن نه با ماژیک !!!!!... من خودم طراحی دستیم خوبه و راندوی خوبی هم دارم چون طراحی صنعتی خوندم ... اما با 3d کار میکنم ... اسکیس فقط به درد ایده یابی میخوره ....اونم اسکیسه بدون رنگ...و به جز زمانبر بودن هیچ فایدهای نداره !!!!! کی میخوایم آپدیت بشیم !!!!!

شما کیو دیدید که در حال حاضر (1390) پروژشو بصورت دستی برای کارفرما پرزانته کنه؟؟؟؟؟

mohamad_f

عضو جدید
آقای شقاقی (یکی از مدرسین مطرح اسکیس)حرف جالبی میزد،میگفت سازمان سنجش فقط دنبال اینه که با غافلگیری داوطلب سر جلسه کنکور بتونه تمرکزشا به هم بزنه واقعا همینطوره ،چندین سال 5-10 تا تست زبان تخصصی از کتاب فرهنگ تصویری مییدادن ،امسال یه دفعه 3تا متن مضخرف گذاشتن جلو مون اصلااز لغات تخصصی هم خبری نبود! (بد بخت من و امثال من که روزی 3 ساعت با لایتنر لغت تخصصی حفظ کردم و تنها امیدم تو زبان همونا بودن)یه سال 4 تا تست از کتاب تاسیسات مکانیکی میدن یه سال هم مثل امسال هیچی!حالا شما دوست عزیز میخوای طراح کنکورا نصیحت کنی!فکر میکنی خودش نمیدونه چه اراجیفی به اسم سوال میذارن جلومون؟نه برادر من اینا همش حساب شده . به نسل ما گفتن...

• ;)

numinous

عضو جدید
سلام به همه دوستان
با توجه به اعتراضات زیادی که بچه های معماری از سوالات درک عمومی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد مطرح می کنن و مبهم بودن بعضی از این سوالات یا مشخص نبودن منابع و یا غیر مرتبط بودن آن با معماری و شباهت آن به سوالات هوش این تاپیکو زدم تا بیاین نظرتونو کلا بدین!;)

راستی یادتون نره تو نظر سنجی شرکت کنین!:cool:

حتما اگه نظرتون حذف درک عمومی از آزمون هست و راهکاری عملی و موثر به ذهنتون می رسه تا صدای اعتراضات رو به گوش سازمان برسونیم حتما مطرح کنین!

من تو نظر سنجی "از طریق سایت" رو گذاشتم منظورم این بود که در ادامه یا آخر متنی که برای اعتراض به تک تک سوالات تایپ می کنید حتما یادتون نره به نامعقول بودن کلیت سوالات درک و غلط بودن نحوه طراحیش هم اشاره کنید و پیشنهاد حذف این گروه رو خواستارشین تا درصد شانسی بالا رفتن عده ای گرفته بشه و بدونن افرادی هستند که با ماهیت سوالات درک مشکل دارن!!! یادتون نره هاااااااااااااا....! خواهشا!

خودتونو دست کم نگیرید !! قطره قطره جمع گردد وانگهی ....

:gol::gol::gol:

الهه جان، اون چیزی که آزاد تا دیروز نداشت و از امسال گذاشته، درک عمومی هست. درک عمومی منظر رو از قبل هم نداشت.
من به جای این یک منبع خوب بهت معرفی می کنم که بخونی و اینقدر خودشو ناراحت نکنی. اونم جزوه درک عمومی عسگری هست. درسته قطوره، اما منبع اول و آخر درکه. واقعا اگر وقت بگذاری پشت درک و اسکیس و تنظیم و تاریخت رو بسته.
چون خودم از نزدیک این افراد رو می شناسم جالبه بگم که جز معدود استادایی هست که به دانشجوهاش اجازه داده، جزوه اش رو پخش کنن. توی اینترنت بگردی بخشی از مباحثش هست. اما کامل اون رو می تونی توی انتشارات ایوانخانه معمار که پر شده ی کلاسش هم هست، بگیری. فقط تا دیر نشده تنبلی نکن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا